Jump to content

Kur'an Tahrif Olmuş mudur ?

Recommended Posts

kavak ( Sen anlatta biz dinleyelim)

Rivayetsiz 

Bakara 78

Bunların bir de ümmî takımı vardır; Kitâb’ı (Tevrât’ı) bilmezler. Bütün bildikleri kulaktan dolma şeylerdir. Onlar sâdece zann ve tahmînde bulunuyorlar

Ateistler ve müslümanlar kitabı bilmiyorlar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 17.06.2018 at 13:03, Gizli yazdı:

kavak ( Sen anlatta biz dinleyelim)

Rivayetsiz 

Bakara 78

Bunların bir de ümmî takımı vardır; Kitâb’ı (Tevrât’ı) bilmezler. Bütün bildikleri kulaktan dolma şeylerdir. Onlar sâdece zann ve tahmînde bulunuyorlar

Ateistler ve müslümanlar kitabı bilmiyorlar

Bak, hălă keçi inadı gibi uzatıyorsunuz, konuyu degiştirmeye kalkıyorsunuz  ve vermiş olduğunuz pasajın konuyla alakası da yok. Kendi bilgisizliğinizi kendi yüzünüze vurmuş gibi olmuş. Ayrıca o parantezin, orada ne işi var ?!

Benden duymuş olmayasınız, ama tercümelerdeki her parantez, mălum tanrının beceriksizliğine işarettir.

Bunu bir zahmet kendisine iletiveriniz, çünkü bizimle iletişime geçmekten çok korkuyor.

Bunu da mı, bizden öğreneceksiniz ?:D

Demek ki gerçek(!) tercüme kapasiteniz ancak bu kadar !

Eh "Yenilen pehlivan güreşe doymaz" diye, boşuna dememişler. :D

Sitelerde Paylaş

kavak ( Konunun açılış amacı neydi ? )

Eğer biz rivayet kullanmadan soruları cevaplıyorsak

İnançsız arkadaşların rivayetsiz Kur'an tahrif olmuşmudur sorusuna delil getirmeleriydi

Kavak sen yaptın Rivayet olmadan ?

Sadece aşağıdakileri yazabildin tahrif hakkında Kavak

Aşağıdakiler ilmi olarak sana ne faydası var bana ne faydası var izah edermisin

Ya diğerleri ne yaptı ?

Bak, hălă keçi inadı gibi uzatıyorsunuz, konuyu degiştirmeye kalkıyorsunuz  ve vermiş olduğunuz pasajın konuyla alakası da yok. Kendi bilgisizliğinizi kendi yüzünüze vurmuş gibi olmuş. Ayrıca o parantezin, orada ne işi var ?!

Benden duymuş olmayasınız, ama tercümelerdeki her parantez, mălum tanrının beceriksizliğine işarettir.

Bunu bir zahmet kendisine iletiveriniz, çünkü bizimle iletişime geçmekten çok korkuyor.

Bunu da mı, bizden öğreneceksiniz ?:D

Demek ki gerçek(!) tercüme kapasiteniz ancak bu kadar !

Eh "Yenilen pehlivan güreşe doymaz" diye, boşuna dememişler. :D

Sitelerde Paylaş

@Gizli

Yine sorulan soruları es geçmişsiniz, sözüm ona tercümede parantez kullanan, Arapça bilmeyen, Türkçesi zayıf, dilbilimden bi haber, gerçek tercüman iddiasındaki muhterem.

Okuyacan ama anlamayacan:

On 16.06.2018 at 08:31, kavak yazdı:

@Gizli
İnsanların mayasında olan yalancılık, sahtekarlık, üçkağıtçılık, bencillik, şarlatanlık vs. epeyi yaygındır. Bunu inkar edemezsiniz.
Hal böyle iken, bunların eline düşen herşey yüzyıllar boyunca ne hale gelir acaba ?

Artı hadislere üvey evlat muamelesi yaparken, mălum kitabı sorgusuz sualsiz kabul etmek çifte standart değil de nedir ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kavak (Bakara 78)

Ayetin devamınıda sen okursun  (İsrailoğulları)

1. ve min-hum : ve onlardan (onların bir kısmı)
2. ummiyyûne : ümmîler, okuma yazma bilmeyenler
3. lâ ya'lemûne : bilmezler
4. el kitâbe : kitabı
5. illâ : sadece, ancak, den başka
6. emâniyye : emaniyye, kişilerin kendilerinin yazdığı kitaplar, zan, temenni
7. ve in hum illâ : ve onlar sadece
8. yezunnûne : zannederler

Sitelerde Paylaş
On 17.06.2018 at 14:07, Gizli yazdı:

kavak (Bakara 78)

Ayetin devamınıda sen okursun  (İsrailoğulları)

1. ve min-hum : ve onlardan (onların bir kısmı)
2. ummiyyûne : ümmîler, okuma yazma bilmeyenler
3. lâ ya'lemûne : bilmezler
4. el kitâbe : kitabı
5. illâ : sadece, ancak, den başka
6. emâniyye : emaniyye, kişilerin kendilerinin yazdığı kitaplar, zan, temenni
7. ve in hum illâ : ve onlar sadece
8. yezunnûne : zannederler

Bence bu daha anlamlı(!), tabii anlayana :

1. ve iz yemkuru : ve tuzak (pusu) kuruyorlardı
2. bi-ke : sana
3. ellezîne keferû : kâfir olan kimseler, inkâr eden kimseler
4. li yusbitû-ke : seni tutuklamak, bağlamak için
5. ev : veya
6. yaktulû-ke : seni öldürürler
7. ev : veya
8. yuhricû-ke : seni sürgün ederler, çıkarırlar
9. ve yemkurûne : ve hile, tuzak kuruyorlar
10. ve yemkuru allâhu : ve Allah tuzak kurar
11. ve allâhu : ve Allah
12. hayru el mâkirîne : tuzak kuranların en hayırlısıdır

Boş işlerle uğraşıyorsunuz ve sizin gibilerin nămına üzülüyorum gerçekten. :D

Sitelerde Paylaş

kavak 

Paylaştığın ayette geçen Kafir kelimesi türevleri ( Keffaret,kefere,küfür) olan kelimeinin gerçek manasını bizlere izah edebilirmisin hiç bir yerden alıntı yapmadan.Ve vereceğin manayı başka ayetlerde de sorgularmıısn

Biz anlamıyoruz ya sen anlatta şu müzikinin eşliğinde biraz dinlenelim
Sitelerde Paylaş

gizli bana bir sözün vardı. unutturmaya çalışma yemezler. hadi bakalım şu gerçek original el degmemış kuranı burdakı herkese gösterde. zihnimiz açılsın. yüzümüze nur yağsın gardaşşşşşşş  :D 

eğer gösteremiyecksen en yakın bir travmolojı bölümüne randevu al senin durumun acil vaka. :D  seni allah bile kurtaramaz. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Gizli yazdı:

kavak 

Paylaştığın ayette geçen Kafir kelimesi türevleri ( Keffaret,kefere,küfür) olan kelimeinin gerçek manasını bizlere izah edebilirmisin hiç bir yerden alıntı yapmadan.Ve vereceğin manayı başka ayetlerde de sorgularmıısn

Biz anlamıyoruz ya sen anlatta şu müzikinin eşliğinde biraz dinlenelim

Bıkmadınız değil mi, hălă kacak güreşmekten ?!.
Gerçek(!) tercüman sizziniz, bu durumda biz ne diyebiliriz ki ?!

Hah hah ha.

O yukarıdaki verdigim pasaj, güzellemesini yaptığın tanrının karakterini bir güzel izah ediyor.

Siz şimdi oradaki kırmızıya boyadığım yerlere odaklanın.

En güzel yerini makaslamışsınız. Niye acep ? :D

Bu arada selam söyle kendisine.

Ayrıca @İlluminatus muzik yerine, sizden tek cümlelik te olsa somut bir yanıt bekliyor.

Adamı boşuna muzikle oyalama. :D

Sitelerde Paylaş
On 17.06.2018 at 16:03, Gizli yazdı:

kavak ( Ali topu at seviyesinde anlatim bari )

Ali Hasan KÜFÜR etti dedi

Cümlesinde arapça olan küfür kelimesinin gerçek manası nedir

Ali Hasan küfür etti derken Ali ne demek istedi ?

Hasan kime küfür etmiş :)

Boş adamsın.

Bu son yanıtın, bunun somut bir kanıtı.

Sitelerde Paylaş

fezadabirtürk ( Neden iannıyoruz )

Hadisler insani bir dille aktarılmıştır normal pisaya arapçasıyla uyumludur

Ama ne garip ki  arapça bilenlerin kelimeye verdiği manaları

Ayetlerdeki kelimelere verdiğiniz zaman ortaya abuk subuk şeyler çıkıyor

Bu da demek oluyor ki aslında araplarda kelimelerin anlamlarını bilmiyorlar

Yani balık en baştan kokmuş nereden derseniz 

Allah Adem'e kelimeleri öğretti

İşte bu kelimelerin anlamları  değiştirilmiş

Onlar siz kitaptan sanasınız diye kelimelerin anlamlarını eğip bükerler ayetinde olduğu gibi

Eğer Kur'an ayetleri korunmamış olsaydı 

Günümüz arapçasıyla uyumlu olurdu

Yani insanlar ayetleri kendilerine benzetememişlerdir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Geçenlerde sıfır km araç aldım. Kitapçık halinde kullanma kılavuzu var malum. Bir de mini USB bellek verdiler, güzel de bi saklama kabı var. Neyse bilgisayara takıp içeriğine baktım. Birçok dilde ( Burası önemli, çünkü bu kılavuz birçok farklı topluluğa hitap ediyor), aracın garanti dışı kalmaması için yapılması ve yapılmaması gerekenler yazıyor. Bellek hoşuma gitti ve içeriğini silip, kendi işlerim için kullanmak istedim. Ama mümkün değil, kilitlemişler silinmiyor hiçbir şekilde. "Ben de kalan boş alanı kullanırım" dedim. Ama o da mümkün değil, yazmaya karşı da korumalı. Koydum çekmeceye. Yani içeriğini değiştirme veya ekleme/çıkarma imkanım olmadı. Bilgi neyse, öylece kaldı. Yüzyıllarca beklese de öylece kalacaktır.

Yani yüce Allah, böyle bişey yapsaydı da (ki daha alasını yaratabilirdi), üstelikte farklı dillerde; kulları da böyle tartışmalara girmeseydi kötü mü olurdu. Emirler net, bilgiler net ve anlaşılır...

Değerli arkadaşlar;

Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum fakat yeni üye oldum. Müslüman arkadaşlar genel olarak konular karşısında eziliyor, cevapsız kalıyorlar. Ateist arkadaşlar gerçekten bilgili, ve müslümanların birçoğundan daha fazla Kur'an bilgisi var. 

Siteyi takip etmeye devam edeceğim. Teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

Bir kitabın tahrif olduğunu anlamamız için orjinalinin elimizde olması gerekir.orjinalide olsa,orjinal olması o kitabın doğruluğuna delil olmaz. orjinal bir yalandır sadece.tıpkı duygu yüklü ve eşsiz edebi eser olmasının doğruluğuna delil olmayacağı gibi."eşi benzeri yok bu kitabın,insanlar yazamaz bunu " demenin anlamı o kitabın insanların yazmadığına delil olsada,Tanrının yazdığına nasıl delil olabilir ? O kitap Niye mutlaka Tanrıya ait olmalı ? Farklı,tanımlanamayan,bilinmeyen bir kaynaktanda gelmiş olabilir.Tanrı kendini gösterse "ben Tanrıyım" dese ,doğru söylediğine ,Tanrı olduğuna yine kanıt yok "ben Tanrıyım" demesinden başka..Mucizeler olsa ve sen mucizelere şahit olsan ,mucizelerin Tanrıya ait olduğunu nerden bileceksin  ? Belki bilinmeyen varlıklara,güçlere veya hiç akıl edemeyeceğimiz ,düşünülemeyecek Tanrı dışı bir kaynağa ait olabilir ? İman etmek delil istesede ,iman etmemek içinde gerekceler yok değildir.

Sümerler,hindu kutsal kitapları,yazıtlar,kitabeler dahil bütün herşeyi okuyan birinin kafasının karışmaması mümkün mü ? Kafası karışan insan ister istemez şöyle diyecek " hangisine inanayım ? Ey Tanrılar ,söyleyin,hanginiz gerçeksiniz ? Hanginize dua edeyim ? "....

Sitelerde Paylaş

Kitap kitap diye diye, en önemli nokta gözden kaçıyor. Bu mălum kitabın ilk nüshası da orijinal mesajları bire bir içermiyordu, tam tersine o da kopyaydı. İslam dünyasına göre ilk mesajlar ayrı ayrı taşlara, kemiklere ve derilere yazılmışlardır.  
Daha sonra, daha doğrusu yıllar asırlar sonra, bunları bir şekilde bir araya getirip kağıttan oluşan bir kitap haline getirmişler. İlk tahrif bu esnada olmuştur.
Yani anlayacağınız, kağıttan oluşan ilk nüsha da kopyadır ki o da ortadan kaldırılmıştır. Orijinallerden bahsediliyorsa, ilk etapta herkesin aklına kemikler, taşlar, deriler gelmeli.
Dünyanın herhangi bir yerinde, bunlardan oluşan komple bir derleme var mı  ?   

Hadi biraz anlayışlı olalım...

En azından bir kaç tane taş kırıntısı vayahut kemik parçasını bulan, gören varmı ? :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...