Jump to content

akıl gelince veya ergenlik çağı( herkesten yorum)

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, sağduyu yazdı:

Mal putun mal kulu, bak, mal putun ne diyor:

Secde/5. Gökten yere kadar, olan bütün işleri Allah düzenler, sonra, işler sizin hesabınıza göre bin yıl kadar tutan bir gün içinde O'na yükselir.

Demek ki put ahiretten falan bahsetmiyor, ayrıca Kuran'ın neresinde yazıyor ahiret ile dünya zamanı farklıdır diye. Kıçından sallayıp sallayıp sonra da salladıklarına inanacak kadar malsın. 

Ayrıca bu ayetten anlıyoruz ki, senin put 1000 yıllık mesafede, put işlerin hızını da söyleseydi nerede olduğunu tesbit edebilirdik, sonra da teleskoplarla ne haltlar çevirdiğini seyrederdik.

Demek ki, neymiş, putun zaman ve mekandan münezzeh olduğu palavradan ibaretmiş.

Hud/7. O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz” desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

Hakka/17. Melekler onun kıyılarındadır. O gün Rabbinin arşını, bunların da üstünde sekiz taşıyıcı taşır.

Görüldüğü gibi,tahtı sular üstündeymiş ve sekiz taşıyıcı (ne demekse) taşıyormuş, yani bayağı şişko bir tanrıymış, çok yemekten obez olmuş herhalde.

Şimdi düşünmen gereken şu: Yer ve gökler yokken neden su vardı? Putun neden bir tahta ihtiyaç duyuyordu? Neden tahtını 8 melek taşıyordu?

Düşünmen gereken dedim de lafın gelişi yani, biliyorum ki düşünmeyeceksin, atalarından duyduğun zırvaları papağan gibi tekrarlayacaksın, düşünebilsen bu halde olmazdın zaten.

Ulan embesil mal kafir.Cahilliğini ispat üstüne ispat ediyorsun hala saçmalamaya devam ediyorsun.Allah tealanın zatından bahsediyoruz diyoruz sen hala saçmalamaya devam ediyorsun.Ahiret cennet cehennem arş bunların hiçbiri yokken Allahın zatı vardı.Ayetleri o olmayan aklınla okuyup yorumlamaya kalkarsan böyle olur tabi.Allah arşıda yaratmadan önce kendi zatı vardı yani hiçbir şey yokken o vardı.Arşta sonradan yaratılmıştır.Arş yaratılınca Allah teala Arşa istiva etmiştir.Ancak Allahın zatı zamandanda mekandanda münezzehtir çünkü onun zatı hiçbirşey yokkende vardı.            "Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu (istiva etti). O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir." (Araf, 7/54)       Ahmak kafir illa ben haklı çıkacağım diye nasıl saçmalayacağını şaşırdın.Ne diyor ayet ? Sizin zamanınızla 1000 yıl süren zaman içinde ona yani arşa yani en genel adıyla ahirete yükselir ? Sen bundan Allah teala için zaman mefhumunun geçerli olduğunu nereden iddia ediyorsun ? Bu işte dünya ile ahiret arasındaki bir işin yükselme zamanının insan algısıyla süresidir.Kıçından tefsir uydurma.Hangi kaynakta okudun Allah için zaman geçerlidir ? Olmayan aklınızla yaptığınız sallama tefsir ancak bu kadar olur.Az yavaş salla.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, Jobar said:

Ulan embesil mal kafir.Cahilliğini ispat üstüne ispat ediyorsun hala saçmalamaya devam ediyorsun.Allah tealanın zatından bahsediyoruz diyoruz sen hala saçmalamaya devam ediyorsun.Ahiret cennet cehennem arş bunların hiçbiri yokken Allahın zatı vardı.Ayetleri o olmayan aklınla okuyup yorumlamaya kalkarsan böyle olur tabi.Allah arşıda yaratmadan önce kendi zatı vardı yani hiçbir şey yokken o vardı.Arşta sonradan yaratılmıştır.Arş yaratılınca Allah teala Arşa istiva etmiştir.Ancak Allahın zatı zamandanda mekandanda münezzehtir çünkü onun zatı hiçbirşey yokkende vardı.            "Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu (istiva etti). O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir." (Araf, 7/54)       Ahmak kafir illa ben haklı çıkacağım diye nasıl saçmalayacağını şaşırdın.Ne diyor ayet ? Sizin zamanınızla 1000 yıl süren zaman içinde ona yani arşa yani en genel adıyla ahirete yükselir ? Sen bundan Allah teala için zaman mefhumunun geçerli olduğunu nereden iddia ediyorsun ? Bu işte dünya ile ahiret arasındaki bir işin yükselme zamanının insan algısıyla süresidir.Kıçından tefsir uydurma.Hangi kaynakta okudun Allah için zaman geçerlidir ? Olmayan aklınızla yaptığınız sallama tefsir ancak bu kadar olur.Az yavaş salla.

Embesil sensin, zaten şimdiye kadar müslüman kalmanda bunun kanıtı. Şimdi tespit etmemiz gereken sen mi daha embesilsin yoksa putun mu ya da her ikinizde eşit derecede mi emsilsiniz? Ben eşit derecede embesilsiniz diyorum.

Bak, Kuran'da ne diyor putun? Benim tahtım su üstündeydi, tahtımın etrafında melekler vardı, bunlar beni övmekle, yüceltmekle görevli olan meleklerden 8 tanesi tahtımı taşıyordu, çünkü götüm o kadar büyümüştü ki, kıpırdatmakta bile zorlanıyordum diyor. O koca kıçıyla bir de yeri ve gökleri yaratmak bayağı yormuş putu.

Gördün mü, putunu o kadar aşağılamama rağmen tek ses çıkıyor mu putundan? Sadece sen ciyaklayıp duruyorsun. Hani put Kuran'da Allah'ı bize apaçık göster." diyenerli yıldırımla çarpıyormuş ya, işte şu andan ben de aynısını söylüyorum, beni neden yıldırımla çarpamıyor? Düşün bakalım, Kuran'da ben şu kavmi helak ettim, bu kavmi suda boğdum, şu kavmin üstüne ateş yağdırdım, beni inkar edenleri yıldırımla çarptım diye gert gert gerinen put neden ortalarda görünmüyor?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Jobar yazdı:

Senin ALLAHININ zoru ne yemin edip duruyor hi. tanrı yemin edermi beynin yokmu senin birde utanmadan yazıyor  olum biraz onurlu insan olun  şu  aşağıdaki aytleri okuyunca ne hisediyorsun  incire zeytine sabaha geceye şafağa ay çiçyine  yemin eden tanrı olurmu hiç. bu aytleri okuyupta hala tanrıyı savunmak gerçekten  yüsüzlük utanmazlık ister .:0_80cbc_37a71a73_L:yemin olsun eşeye en güzel ses bülbülündür:lol: ha pardon düldüle araşa çıkmıştı muhammmd hz dimi. düldül diyeceyime bülbül demişim.

Tin) İncire ve zeytine andolsun ki., Sina Dağı’na andolsun ki, Bu güvenli kente (Mekke’ye) andolsun ki, biz insanı en güzel biçimde yarattık. Sonra da onu aşağıların aşağısı kıldık” (Tin Suresi, ayet 1-5).
——
Kuşluk vaktine andolsun. Sükûna erdiği zaman geceye andolsun ki, ey Muhammed, Rabbin seni ne bıraktı ne de sana darıldı” (Duha Suresi, ayet 1-3).
—–

yemin üstüne yemin eden birde yemin edenlere kanmamasını tembihliyor

—-
“Ey Muhammed! Diliyle iğneleyen çok yemin eden alçak zorbaya aldırış etme” (Kalem Suresi, ayet 10-14).

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Jobar yazdı:

Ha kardeş unutum yazmayı islamın  şartı kaç?ve sayrmısın sana zahmet öğrenip iman edebilirim.

Sitelerde Paylaş

Kuranı insanın yazdığı ayetlerden çok belli oluyor.Mesela mülk 5 ayetine göre yıldızlar şeytan için atılan taşmış bunun gibi bilimsel olmayan çok ayet var. Dolayısı ile Kuran gibi kutsal kitaplar yalandır,zaten yalan olduğu ayetlerden belli oluyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Kuranı insanın yazdığı ayetlerden çok belli oluyor.Mesela mülk 5 ayetine göre yıldızlar şeytan için atılan taşmış bunun gibi bilimsel olmayan çok ayet var. Dolayısı ile Kuran gibi kutsal kitaplar yalandır,zaten yalan olduğu ayetlerden belli oluyor.

:lol:Sende bir karar ver  dostum artık  bir hırastayn bu yorumuna göre dinsiz oluyorsun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Embesil sensin, zaten şimdiye kadar müslüman kalmanda bunun kanıtı. Şimdi tespit etmemiz gereken sen mi daha embesilsin yoksa putun mu ya da her ikinizde eşit derecede mi emsilsiniz? Ben eşit derecede embesilsiniz diyorum.

Bak, Kuran'da ne diyor putun? Benim tahtım su üstündeydi, tahtımın etrafında melekler vardı, bunlar beni övmekle, yüceltmekle görevli olan meleklerden 8 tanesi tahtımı taşıyordu, çünkü götüm o kadar büyümüştü ki, kıpırdatmakta bile zorlanıyordum diyor. O koca kıçıyla bir de yeri ve gökleri yaratmak bayağı yormuş putu.

Gördün mü, putunu o kadar aşağılamama rağmen tek ses çıkıyor mu putundan? Sadece sen ciyaklayıp duruyorsun. Hani put Kuran'da Allah'ı bize apaçık göster." diyenerli yıldırımla çarpıyormuş ya, işte şu andan ben de aynısını söylüyorum, beni neden yıldırımla çarpamıyor? Düşün bakalım, Kuran'da ben şu kavmi helak ettim, bu kavmi suda boğdum, şu kavmin üstüne ateş yağdırdım, beni inkar edenleri yıldırımla çarptım diye gert gert gerinen put neden ortalarda görünmüyor?

Embesil kafir herkes  eceli gelip ölünceye kadar sınavın şartları gereği açıktan azaba uğramaz.Buna sizin gibi embesil kafirler ve hatta İbliste dahil.Gebereceğin zamanı bekle o zaman görürsün Rab teala neredeymiş sen neredeymişşin.De haydi şimdi kininle geber.Keferna bikum.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Zaten dostum hristiyanlıktan çıktım,ve agnostik oldum.

Sözmü? ARTIK bana söz ver dinsiz olda ne olursan ol. senin dinsiz olman bana bir faydası yok ben sadece inan dinlerden kurtuldunmu çok rahatlıyorsun. eskiden neydi la atığım adım günah ölürsem cehnnnem tabi kutsal kitapları okudum   baktım yalanmış dinler şimdi hakikati buldum ölsemde farketmez  herkes nasılsa öyle olacağım. yani  kimsenin bir ayımcalığı olmaycak zaten yokta. yani bu din ırkcılıkk yapıyor hem bu dünyda hem öteki dünyada :lol:yersen tabi

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Jobar yazdı:

Embesil kafir herkes  eceli gelip ölünceye kadar sınavın şartları gereği açıktan azaba uğramaz.Buna sizin gibi embesil kafirler ve hatta İbliste dahil.Gebereceğin zamanı bekle o zaman görürsün Rab teala neredeymiş sen neredeymişşin.De haydi şimdi kininle geber.Keferna bikum.

Yav bir gözünü aç  kendi çalıp kendi oynuyor bir bakın şu aytlere.

Enam 27 Ah bir görsen, ateşin başında durdurulup da şöyle dediklerini: "Ne olurdu, geri gönderilsek, Rabbimizin ayetlerini yalanlamasak ve müminlerden oluversek."

Enam 28- Hayır! Daha önce gizlemekte oldukları şeyler (günahlar) kendilerine göründü. Eğer (dünyaya)
geri gönderilseler yine kendilerine yasak edilen şeylere döneceklerdir. Zira onlar gerçekten yalancıdırlar.

Burda dötünüde yırtsan fayada yok. araplar o kadar salamışlar ki nersinden tutalım bu kuran elinde kalır.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Jobar said:

Sende biraz zeka olsa Kuran'da yazılanlarla senin şu anda "herkes  eceli gelip ölünceye kadar sınavın şartları gereği açıktan azaba uğramaz" iddianın çeliştiğini görürdün. 

Sen hiç Kuran'da helak edilen kavimlerden bahsedildiğini okumadın mı? Be gerizekalı mal herif, madem herkes sınav gereği azaba uğramaz, o zaman neden put bu kavimleri sınavın bitmesini beklemeden helak etmiş? Bu helak ettiği kavimlerde hiç bebek ve çocuklar yok mu? Bu bebek ve çocukların suçu neydi de senin put sınava bile sokmadan katletmiş bu masumları?

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Neden bu masum çocuğu adamına öldürtmüş? Nerede kaldı sınav, ha?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sende biraz zeka olsa Kuran'da yazılanlarla senin şu anda "herkes  eceli gelip ölünceye kadar sınavın şartları gereği açıktan azaba uğramaz" iddianın çeliştiğini görürdün. 

Sen hiç Kuran'da helak edilen kavimlerden bahsedildiğini okumadın mı? Be gerizekalı mal herif, madem herkes sınav gereği azaba uğramaz, o zaman neden put bu kavimleri sınavın bitmesini beklemeden helak etmiş? Bu helak ettiği kavimlerde hiç bebek ve çocuklar yok mu? Bu bebek ve çocukların suçu neydi de senin put sınava bile sokmadan katletmiş bu masumları?

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Neden bu masum çocuğu adamına öldürtmüş? Nerede kaldı sınav, ha?

Embesil kafir ben hiçkimse açıktan azaba uğramaz mı yazmışım yoksa herkes açıktan azaba uğramaz mı yazmışım ? Bazı kavimler sapıklığı o kadar ileriye götürmüş gelen peygamberlere bile iman etmemiş bunun için helak edilmişlerdir.Senin islam hakkında hiçbir bilgin olmadığı için böyle zırvalamaların normal.Ölen bebek ve çocukları Allah teala ayrıca bir sınava tabi tutacaktır.Sizin gibi embesil kafirlere göre ölümden sonrası hiçlik olduğu için sadece bu dünya tabanlı düşündüğünüz için bunları anlayamamanız normaldir.O ölen çocuğun masum olacağı iddiasını nerenden uydurdun.O çocuk gelecekte anne ve babasını kafir yapacağı için öldürüldü.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Jobar yazdı:

Gelecek dediğin şey senin için var Allah teala için yok.Geçmiş şimdiki zaman gelecek bunların hepsi senin algı düzeyin çünkü sen zaman denilen olguyu yaşıyorsun.

Zamansız bir varlıktan bahsettiğinizi yeni anlıyorum. Boş boşuna tartıştık, zamansız bir varlığın ne anlama geldiğini bile çıkartamayız.

20 saat önce, Jobar yazdı:

Geçmiş gelecek şimdiki zaman yoktur.Onun ilminde ve katında herşey olmuş ve bitmiştir.

Oksimoron. Allah için her şey olmuş ve bitmişse o zaman o şeyler Allah için geçmiştedir. "-miş" geçmiş zaman ekidir.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, Jobar said:

Embesil kafir ben hiçkimse açıktan azaba uğramaz mı yazmışım yoksa herkes açıktan azaba uğramaz mı yazmışım ? Bazı kavimler sapıklığı o kadar ileriye götürmüş gelen peygamberlere bile iman etmemiş bunun için helak edilmişlerdir.Senin islam hakkında hiçbir bilgin olmadığı için böyle zırvalamaların normal.Ölen bebek ve çocukları Allah teala ayrıca bir sınava tabi tutacaktır.Sizin gibi embesil kafirlere göre ölümden sonrası hiçlik olduğu için sadece bu dünya tabanlı düşündüğünüz için bunları anlayamamanız normaldir.O ölen çocuğun masum olacağı iddiasını nerenden uydurdun.O çocuk gelecekte anne ve babasını kafir yapacağı için öldürüldü.

Be gerizekalı mal, ölen bebek ve çocuklar nasıl sınava tutulacak? 

Ben de dahil olmak üzere burada ve dünyada milyonlarca insan, sürüyle insanı kafir yapıyor, benim ve bu insanların bazı müminleri kafir yapacağını bilmiyor muydu bu mal put? Neden bizi de sürüyle mümini kafir yapmadan öldürtmedi veya kendi öldürmedi?

Sadece bizler değil, sen de müminleri kafir yapıyorsun, seni gören ve biraz kafası çalışan müminler İslam'ın ve dinin insanları nasıl mallaştırdığının farkına varıyor ve düşünmeye, sorgulamaya başlıyor, sonrası çorap söküğü gibi geliyor. Yoksa insanlar neden senin gibi bir malı ciddiye alıp laf anlatmaya çalışsın ki?

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, ebrarhüso08 yazdı:

bende de öyle oluyor

Cin diye bir şey yoktur. Bunlar zihin tarafından üretilen sanrılardır. Bunlara gerçek dışsal varlıklar olarak inanmak son derece tehlikelidir. Şizofreniye kadar gidebilir. Bana cin diye fazla ısrar eden oldu mu nerde cin varsa topunun deyip saydırırım. Ağırınıza gittiyse bu gece gelin hesaplaşalım derim. Cinciyim ben diyen olursa bana en azılılarını gönder bakalım kaç kuruşluk cinlerin varmış diye meydan okurum.

Niye kendimden bu kadar eminim? Olur ya hadi gerçekse bana bir zarar verirlerse? İşte cin diye bir şey olmadığından bu kadar eminim. Hadi gerçekse diye en küçük bir endişem yok. Çünkü cin diye bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, sağduyu yazdı:

Be gerizekalı mal, ölen bebek ve çocuklar nasıl sınava tutulacak? 

Ben de dahil olmak üzere burada ve dünyada milyonlarca insan, sürüyle insanı kafir yapıyor, benim ve bu insanların bazı müminleri kafir yapacağını bilmiyor muydu bu mal put? Neden bizi de sürüyle mümini kafir yapmadan öldürtmedi veya kendi öldürmedi?

Sadece bizler değil, sen de müminleri kafir yapıyorsun, seni gören ve biraz kafası çalışan müminler İslam'ın ve dinin insanları nasıl mallaştırdığının farkına varıyor ve düşünmeye, sorgulamaya başlıyor, sonrası çorap söküğü gibi geliyor. Yoksa insanlar neden senin gibi bir malı ciddiye alıp laf anlatmaya çalışsın ki?

Gerizekalı embesil mal kafir ahirette herkes bazı istisnalar hariç 33 yaşında dirilecek.Daha İslamdan haberin yok sığır.Senin gibi beyinsizleri gören aklı başında adam daha İslamı öğrenmeye çalışır bütün ateistler islam hakkında bu kadar cahil mi diye.İslamın i sinden haberin yok senin daha.İşin gücün demogoji ahmak.Asıl şimdi ben anladımki senin gibi daha İslamın i sinden bi haber bir gerizekalıya laf anlatmaya çalışmam boşuna.Hadi ahmak gitte biraz İslam neymiş ne değilmiş öğrende gel beyinsiz seni zamanımı boşuna harcayamam senle.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, ebrarhüso08 yazdı:

Kardeş sana korku vermemelerinin nedeni ya senin dini inkarındansa bende de öyle oluyor genelde abdestliyken boy abdestliyken beni korkuturlar ama boy abdestim yokken pek korkutmazlar hani derler ya şeytan imanlı insanla uğraşır ya sen de ki de bundan dolayı ise bunu düşündün mü yani bundan dolayı artık senle uğraşmıyor ve korkutmaya uğraşmıyorlarsa

kardeşim bu adam ya ağır yalancı ya ağır şizofren ya ağır musallatlı akli dengesi yerinde değil zaten garip garip kendi kendinede konuşuyor büyük ihtimalle cinler bununla dalga geçiyor boşver buna ne dersen de anlamaz daha doğrusu istesede anlayamaz ağır musallat varsa.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Jobar said:

Gerizekalı embesil mal kafir ahirette herkes bazı istisnalar hariç 33 yaşında dirilecek.Daha İslamdan haberin yok sığır.Senin gibi beyinsizleri gören aklı başında adam daha İslamı öğrenmeye çalışır bütün ateistler islam hakkında bu kadar cahil mi diye.İslamın i sinden haberin yok senin daha.İşin gücün demogoji ahmak.Asıl şimdi ben anladımki senin gibi daha İslamın i sinden bi haber bir gerizekalıya laf anlatmaya çalışmam boşuna.Hadi ahmak gitte biraz İslam neymiş ne değilmiş öğrende gel beyinsiz seni zamanımı boşuna harcayamam senle.

Neden 33? 23 olsa daha iyi değil mi? Mesela ben 33 değil de 23 yaşında dirilmek istiyorum, ama bu Allah benim iradem dışında bana 33 yaşlı dayatıyor? Hangi makama şikayet edelim putu?

Nasıl olsa dinde saçmalamak serbest, istediğin kadar saçmala yine de rezil olmak yok dinde. Adam 1 yaşındaki bebeğin 33 yaşında diriltilip imtihana sokulacağı zırvasını mantıklı bulacak kadar beyinsiz. Adamın mantığı mantıksızlık üzerine kurulu, ağzından çıkanlar ne kadar mantıksız olursa ona o kadar mantıklı geliyor.

Diyelim bu arap putu 1 yaşında ölen bebeği 33 yaşında olacak şekilde diriltti, nasıl imtihan edecek onu? Karşısına geçip bana inanıyor musun diyecek?

13 minutes ago, Jobar said:

kardeşim bu adam ya ağır yalancı ya ağır şizofren ya ağır musallatlı akli dengesi yerinde değil zaten garip garip kendi kendinede konuşuyor büyük ihtimalle cinler bununla dalga geçiyor boşver buna ne dersen de anlamaz daha doğrusu istesede anlayamaz ağır musallat varsa.

Yahu sen ve ekürin cin gibi, omuzlarınız üstünde her hareketinizi, söylediğiniz her sözü izleyen melekler gibi hayali varlıklara inanan tipler olarak hangi mantıkla insanları şizofren ya da yalancı olmakla itham edebiliyorsunuz?

Şimdi ben sana ne kadar mantıklı argümanlar sunsam da aslında biliyorum ki, şeytan bana vesvese veriyor, beni saptırmak istiyor, put imanımı sınıyor diyeceksin, bir kulağından girip diğer kulağından çıkacak. Seni böyle imal etmişler, senin için yapacak fazla bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Jobar yazdı:

ağır musallat 

:0_80cbc_37a71a73_L: Sizin şu saçma sapan cin inancınız ateist gözüyle ne kadar komik geliyor bir bilseniz! Ben zaten daha bu musallat lafını duyunca gülmekten yıkılıyorum. Çünkü musallat diye bir cin filmi vardı, müslümler izlerken korkudan altlarına kaçırıyorlardı, bense komedi filmi izlemekten beter gülüyordum! Yani öyle komik ki, hoca dua okuyor cine dua füzeleri fırlıyor fakat cin güçlü koruma kalkanı var uzaylılar gibi dualar ona dokunamadan patlıyor, cin hırrr mırrr filan ediyor hocaya! :lol:

Lan ne komedi yaaa, geberdim gülmekten! Müslimlerin izlerken korkudan anneee filan demeleri filmden daha komik! :D

Siz şimdi bu cinlerin olduğuna, musallat olabileceklerine filan inanıyorsunuz! :0_80cbc_37a71a73_L: Aşırı komiksiniz ne diyeyim...

Hatta bu filmin yönetmeni açıklama yapıp hikayenin gerçek olduğunu iddia etmişti de bir kez daha gülmekten yıkılmıştım! Bu kadar saf ve salak olmanızın ne kadar komik olduğunu anlatamam yani, buradan bakmadan anlayamazsınız. Çok fazla komiksiniz. Şu zırva safsata yalan uyduruk masalları gerçek sanan saftirikler... Çok zavallısınız. Çok aşırı komiksiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...