Jump to content

akıl gelince veya ergenlik çağı( herkesten yorum)

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 22.06.2018 at 11:58, Flou yazdı:

Cinciye önce sen bi git (Cinci ?) Cinleri ağzına bu kadar dolaman senin şeytani inler tarafından kuşatıldığını ve kendilerini anmanı sağladıkları anlamına gelir. Hoca efendi, seni bi okusun üflesin. Gitmişken de söyle ona bizim gelmemize gerek yok o bi zahmet göndersin. Sen nasılsa parayı ödiceksin bizi de bu işsizlikte masrafa sokma.  

Okuma veyahut anlama özürlü kendini komik sanan bir 'kafir' tanesi daha.Arkadaşım gayet duru bir türkçe yazdım anlayabiliyor musun ? Gel sen Fethiyeye gelince yaz bana ben sana vereyim 50 lira kendin git o kadar fakirsen veyahut paran o kadar değerliyse.Tabi boş laf yapıp sallamıyorsan eğer gerçekten ciddiysen?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Size çok önemli bir soru soracağım: Allah'ın geleceği bilmesi için "Bir olayın nedeni önceki olayların sonuçlarıdır." önermesinin doğru olması gerekmiyor mu? Konuyla bağlantısını kuracağım.

Allahın ilmi için hiçbir sebeb sonuç ilişkisi yoktur.Allah herşeyi ezelden beri bilir.Allah için zaman kavramıda yoktur.Allah tealanın nezhinde herşey olmuş bitmiştir.Zaman kavramı bizim için olduğu için bu zaman kavramı içinde olayları yaşayan biziz.Allah teala herşeyi ezelden zaten bildiği için birşey öğrenmesine gerek yoktur.Dolayısıyla sebebe sonuca gerek yok.Bir insanın hangi fiillerde bulunacağını Allah tealanın bilmesi için nedene sebebe sonuca gerek yoktur.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Jobar yazdı:

Okuma veyahut anlama özürlü kendini komik sanan bir 'kafir' tanesi daha.Arkadaşım gayet duru bir türkçe yazdım anlayabiliyor musun ? Gel sen Fethiyeye gelince yaz bana ben sana vereyim 50 lira kendin git o kadar fakirsen veyahut paran o kadar değerliyse.Tabi boş laf yapıp sallamıyorsan eğer gerçekten ciddiysen?

Yahu hocam yapma komik olan sensin. Diyelim gerçekten gittim bana göründüler. Korkuttular, aklımı aldılar, mıncırdılar. Ne olmasını bekliyorsun ki? Ne malum bu yeryüzünde evrimle gelişerek üstün kamuflaj özelliği kazanmış canlı olmadıkları. Ne malum eğlenmek için dinleri uydurmadıkları. Bana gözüküp korkutacaklar bende hemen secde edip alemlerin rabbine teslim oldum dicem öyle mi? Belki isaya teslim olacağım. Hadi müslüman oldum diyelim. Mizan kurulduğunda diğerleri sormayacak mı allaha, buna cinlerin gözükmesine izin verdin de iman etti bize  niye adaletsiz davranıldı diye?  Boşver hocam ben senin dediğin o şeylere inanmam. Millet ne seanslar yapıyor ciddi ciddi ne gelen var ne giden. Gözükecek olan onlara gözüksün bi faydası olur belki. Bu arada 50 iyimiş burda merdiven altı 100 TL bakıyor büyü var mı diye.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

O zaman Allah nasıl biliyor o kadar şeyi? Bu önerme doğru değilse öngörülemez bir gelecekten bahsediyoruzdur. "Allah'ın ilmi" mantık kurallarını aşıyorsa da zaten o zaman direk "Allah'ta mantık yoktur." deyin.

Gelecek dediğin şey senin için var Allah teala için yok.Geçmiş şimdiki zaman gelecek bunların hepsi senin algı düzeyin çünkü sen zaman denilen olguyu yaşıyorsun.Allah için zaman olgusu diye bir kısıtlama yoktur.Geçmiş gelecek şimdiki zaman yoktur.Onun ilminde ve katında herşey olmuş ve bitmiştir.O herşeyi zaten bilir ? Anlatabildim mi ? Gerçi zaten anlayamazsın hiçkimse tam olarak anlayamaz zira biz zamansızlığın nasıl bir şey olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceğiniz.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Flou yazdı:

Yahu hocam yapma komik olan sensin. Diyelim gerçekten gittim bana göründüler. Korkuttular, aklımı aldılar, mıncırdılar. Ne olmasını bekliyorsun ki? Ne malum bu yeryüzünde evrimle gelişerek üstün kamuflaj özelliği kazanmış canlı olmadıkları. Ne malum eğlenmek için dinleri uydurmadıkları. Bana gözüküp korkutacaklar bende hemen secde edip alemlerin rabbine teslim oldum dicem öyle mi? Belki isaya teslim olacağım. Hadi müslüman oldum diyelim. Mizan kurulduğunda diğerleri sormayacak mı allaha, buna cinlerin gözükmesine izin verdin de iman etti bize  niye adaletsiz davranıldı diye?  Boşver hocam ben senin dediğin o şeylere inanmam. Millet ne seanslar yapıyor ciddi ciddi ne gelen var ne giden. Gözükecek olan onlara gözüksün bi faydası olur belki. Bu arada 50 iyimiş burda merdiven altı 100 TL bakıyor büyü var mı diye.

Bütün peygamberlerin davasını şimdi doğruladın işte 'kafir'.Allah teala zaten ne diyor ? Onlara yani kafirlere apaçık mucizeler göstersen bile iman etmezler.İşte sen kanlı canlı örneğisin.Sen git bakalım bi sonra istersen uzaylı de istersen yaratık gör bakalım büyücü ve cin varmıymış yokmuymuş büyü gerçekmiymiş değilmiymiş koskoca ateistforumda daha façası yiyipte deneyebilen bi adam çıkmadı neyden çekiniyorsanız artık 50 liraya mı kıyamadınız nedir herkes karnından sallıyor ben gözümle gördüm sizinkiler gibi karından sallamıyorum öyle karından sallamayla olmaz bu işler.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Jobar yazdı:

Bütün peygamberlerin davasını şimdi doğruladın işte 'kafir'.Allah teala zaten ne diyor ? Onlara yani kafirlere apaçık mucizeler göstersen bile iman etmezler.İşte sen kanlı canlı örneğisin.Sen git bakalım bi sonra istersen uzaylı de istersen yaratık gör bakalım büyücü ve cin varmıymış yokmuymuş büyü gerçekmiymiş değilmiymiş koskoca ateistforumda daha façası yiyipte deneyebilen bi adam çıkmadı neyden çekiniyorsanız artık 50 liraya mı kıyamadınız nedir herkes karnından sallıyor ben gözümle gördüm sizinkiler gibi karından sallamıyorum öyle karından sallamayla olmaz bu işler.

Senin gördüğünden şüphe yok zaten :) Sende hoşgörü dininin ispatısın teşekkür ediyoruz sana..

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Jobar said:

Gelecek dediğin şey senin için var Allah teala için yok.Geçmiş şimdiki zaman gelecek bunların hepsi senin algı düzeyin çünkü sen zaman denilen olguyu yaşıyorsun.Allah için zaman olgusu diye bir kısıtlama yoktur.Geçmiş gelecek şimdiki zaman yoktur.Onun ilminde ve katında herşey olmuş ve bitmiştir.O herşeyi zaten bilir ? Anlatabildim mi ? Gerçi zaten anlayamazsın hiçkimse tam olarak anlayamaz zira biz zamansızlığın nasıl bir şey olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceğiniz.

Putu "Benim yanımda 1 gün 1000 yıl gibidir." diyor kulu "yak, sen bilmiyorsun, senin için zaman falan yok." diyor. put mu mal yoksa kulu mu ya da her ikisi mi? Bence her ikisi de.

Sitelerde Paylaş

Allah, bebek olarak ölen insanları nasıl bir sınavdan geçirecek?

Sanırım Ademi test ettiği gibi bir şey olur. Hani Allah Ademe herşeyin ismini öğretiyordu da sonra bak Adem herşeyi biliyor ama melek bilemiyor diye havalara giriyordu ya!!! Sınavını sevsinler senin :-)

Herhalde bazı "bebeklere" birçok şeyi/herşeyi öğretir bazılarına öğretmez... Al sana sınav!!!

Gerçekten Allah diye bir tanrı olsa... bu Allahın bir bebek/çocuk tanrı olma olasılığı çok yüksek. Kızıyor, sinirleniyor, şiddet uyguluyor, kızgınlığından insanları öldürüyor, kendisinin mühdet verdiği şeytana hakaretler yağdırıyor, yapığı sınav bile komik :-) Daha öğrenmesi gereken çook şey var bu bebek tanrıcığın!

Sitelerde Paylaş
On 21.06.2018 at 10:31, Jobar yazdı:

Cahil ateist senin kaderin ne olduğuyla ilgili en ufak bir bilgin bile yok.Demogoji boş zırva yapan sensin.Kader hakkında hiçbirşey bilmediğin için hiçbirşey bilmiyorsun.İlk önce git İslamda kader kaza neymiş onu öğren.Allah sonsuz ilmiyle bir insanın ne yapacağını önceden bilir.O çocugun öyle yapacağını Allah biliyor.Yani o çocugun bu işi yapacağı KESİN.BU İŞİ İLLA YAPACAK.Ancak bu işi Allah yazdığı için yapmıyor.Allah bu işi yapacağını sadece önceden biliyor.                                                                                                                                                                Büyü konusunda daha önceki mesajlarıma git bir oku.BÜTÜN FORUMUN ATEİSTLERİNE AÇIKCA MEYDAN OKUDUM FAÇASI YİYEBİLEN OLMADI DAHA KORKUDAN MI YOKSA KENDİNE  YEDİREMEMEKTEN Mİ NEDEN BİLİNMEZ.Sende çok istiyorsan git bir büyücüye istediğin gibi dene ancak mesuliyet kabul etmem.Denede gör büyü gerçekmiymiş değil miymiş.Öyle kalvyeden sallama burda.KOSKOCA FORUMDAN DAHA DENEMEYE FAÇASI YIYEBİLEN BİR TANE ATEİST ÇIKMADI HEPİNİZ BOŞ BOŞ KLAVYEDEN SALLIYORSUNUZ ANCAK.

Yıl omuş 2018  hala  buna büyü cine inanan varsa bence bu adam akıl hasatsıdır muhmmed gibi

Sitelerde Paylaş

Bu teistler cok komik oluyorlar.Inanilmayacak seylere inanip inanilmayacak seylere tersine var diyorlar.Herseye muhalefet eden enayiler.

Büyüdeki mistik gücler,

"Doğaüstü olan bu güçler yani büyülerin görünmez kahramanları böyle bir güce sahip oldukları halde sadece insanların emrinde çalışıyorlar.Kur medeniyetini teknolojini sahip ol dünyaya.Kurbağa ayakları,kan,leş ve bir tavuk kurbanına insanların istediklerini yapıyorlar.Yani bir kızın beynine bile girip aniden size aşık olmasını sağlayacak bir güce sahipler.
Bu kadar "kötü" olan bir tür, bu zamana kadar insan gibi aciz bir yaratığın evrimleşmesini kendi gezegeninde çoktan engellemiş olmalıydı. Evrimsel süreçte baskın tür olarak zaten bunu doğası gereği yapmalıydı. Zira biz insanlar uzun bir süredir bunu yapıyoruz.Enerji boyutunda yaşayan bu canlılar enerji ile beslenmelidir.Buda kötülük veya iyilik galiba.Yoksa enerji boyutundaki bir canlı madde ile beslenmez herhalde.Einstein` e:mc2 formülüne göre ya enerji olur yada madde.Bu canlılar enerji boyutunda oldukları halde her şekle girerek madde halinide alıyor.Yani bu canlının varlığına inanabilmek için herşeyden önce iyilik ve kötülüğün bir enerji türü olduğuna inanmak gerekiyor.Insanları hayvanat bahçesinde tutabilecek ve yem atacak mistik güçleri var.Ama bunu yapmıyorlar.Doğaüstü güçleri var ama aptallar sonucu çıkıyor.Halbuki insanların beynine girecek ve öldürecek güçleri var.

Büyü bir insan kurgusudur.Gerçek hayatta "Cheat" yapmak denilebilir.Hayatta böyle bir geçerli cheat yoktur.Canlı hayatın cheat´i olamaz.

İnsan beyninde oluşan, kısaca yanlış inanışlar neticesinde bilinçaltının bilince yaptığı ilizyon ve yanılsamalardır."

Cadilar harry potterlar ancak fimlerde ve eglence malzemesidir.Günümüzde bunlari konusmak bile komedi.

https://cernbilim.blogspot.com/2018/06/buyu-ve-sihir-gercekmidir.html

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, sağduyu yazdı:

Putu "Benim yanımda 1 gün 1000 yıl gibidir." diyor kulu "yak, sen bilmiyorsun, senin için zaman falan yok." diyor. put mu mal yoksa kulu mu ya da her ikisi mi? Bence her ikisi de.

Ortada bi mal varsa senden başkası olamaz.Üstüne bir de cahilsin.Cahil herif Allah katında 1 gün 1000 yıl denmesinin sebebi dünya zamanıyla ahiret zamanının farklı olmasından  zamanın ahirette farklı hissedilmesi ve akmasından kaynaklıdır.Ahirette sonradan yaratılmıştır.Cennet cehennem araf hepsi sonradan yaratılmıştır.Biz Allahın zatından bahsediyoruz.Onun zatı zamandan mekandan diğer bütün olgulardan münezzehtir.Allahın katı demek ahiret demektir.Allahın zatı demek değildir.Ahirette dahil hiçbirşey yokken Allah teala vardı.Onun zatı herşeyin üstündedir.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, güven yazdı:

Yıl omuş 2018  hala  buna büyü cine inanan varsa bence bu adam akıl hasatsıdır muhmmed gibi

Bak işte bi karnından sallayan adam daha.Sallayın kardeşim sallayın anasını satayım tohumuna para mı saydınız sallayın.Gidip denemek yemezse tabi sallarsınız.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Jobar said:

Ortada bi mal varsa senden başkası olamaz.Üstüne bir de cahilsin.Cahil herif Allah katında 1 gün 1000 yıl denmesinin sebebi dünya zamanıyla ahiret zamanının farklı olmasından  zamanın ahirette farklı hissedilmesi ve akmasından kaynaklıdır.Ahirette sonradan yaratılmıştır.Cennet cehennem araf hepsi sonradan yaratılmıştır.Biz Allahın zatından bahsediyoruz.Onun zatı zamandan mekandan diğer bütün olgulardan münezzehtir.Allahın katı demek ahiret demektir.Allahın zatı demek değildir.Ahirette dahil hiçbirşey yokken Allah teala vardı.Onun zatı herşeyin üstündedir.

Mal putun mal kulu, bak, mal putun ne diyor:

Secde/5. Gökten yere kadar, olan bütün işleri Allah düzenler, sonra, işler sizin hesabınıza göre bin yıl kadar tutan bir gün içinde O'na yükselir.

Demek ki put ahiretten falan bahsetmiyor, ayrıca Kuran'ın neresinde yazıyor ahiret ile dünya zamanı farklıdır diye. Kıçından sallayıp sallayıp sonra da salladıklarına inanacak kadar malsın. 

Ayrıca bu ayetten anlıyoruz ki, senin put 1000 yıllık mesafede, put işlerin hızını da söyleseydi nerede olduğunu tesbit edebilirdik, sonra da teleskoplarla ne haltlar çevirdiğini seyrederdik.

Demek ki, neymiş, putun zaman ve mekandan münezzeh olduğu palavradan ibaretmiş.

Hud/7. O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz” desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

Hakka/17. Melekler onun kıyılarındadır. O gün Rabbinin arşını, bunların da üstünde sekiz taşıyıcı taşır.

Görüldüğü gibi,tahtı sular üstündeymiş ve sekiz taşıyıcı (ne demekse) taşıyormuş, yani bayağı şişko bir tanrıymış, çok yemekten obez olmuş herhalde.

Şimdi düşünmen gereken şu: Yer ve gökler yokken neden su vardı? Putun neden bir tahta ihtiyaç duyuyordu? Neden tahtını 8 melek taşıyordu?

Düşünmen gereken dedim de lafın gelişi yani, biliyorum ki düşünmeyeceksin, atalarından duyduğun zırvaları papağan gibi tekrarlayacaksın, düşünebilsen bu halde olmazdın zaten.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Jobar yazdı:

Bak işte bi karnından sallayan adam daha.Sallayın kardeşim sallayın anasını satayım tohumuna para mı saydınız sallayın.Gidip denemek yemezse tabi sallarsınız.

Ne sallması kardeş neden bahsediyorsun sen büyü cin feriştah olum onlar sallamasyondur bak peygemberin sallamış:lol:

c%C4%B0n%C4%B0d%C4%B0reyeba%C4%9Elamacaa

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 21.06.2018 at 08:59, democrossian yazdı:

:lol: Ben o işlerin hepsini öyle iyi bilirim ki inanamazsın! Tereciye tere sattığının farkında bile değilsin! Façası yemedi ha!

Asıl senin façan yemez koçum! Sen daha giderken ohooo biz çoktan dönmüş yorgunluk çayımızı demlemiş içtik bitirmiştik üstelik! Demirden korksak tüfeği elimizde nasıl tutacağız ülen! Cin peri işleri benden sorulur daha bilmiyor musun yoksa? :lol: 

Daha bir ay olmadı bu cin işlerinden çok iyi anlayan biriyle tanıştım (yine!!!). Bana baktı baktı ve sen tam perilerin aşık olacağı bir tipsin seni kaçırmamış olmaları çok normal dedi. Sonra yanımızda olan bir diğerine döndü sen misal sen hiç korkma senin yakınından bile geçmezler dedi. Bu kadar dobra açık sözlü olmasına çok güldüm. Yahu hanımefendi ben ateistim ama dedim. Haaa bak buna çok kızarlar işte dedi. Tamam o kızanların topunu yolla sen benim üstüme, yollamazsan hatırım kalır bak dedim.

Ben biliyorum böyle tetikleyici bir şey olunca bu sanrıların tekrarladığını. Hemen de tetikledi. Lan gece bir uyandım dev gibi kara bir şey beni tutmuş nefes aldırmıyor! O yana dön bu yana dön nefes alamıyorum! Birden çok fena sinirlendim. Ulan senin var ya ben diye bir anda o öfke ile nefesim açıldı. Buna bir saydım bir saydım bu bırakıp kaçtı! Hayatımda bu sanrılardan korktuğumu hiç hatırlamıyorum. Sanrı gördüm mü çok fena saydırırım. Korkunun zerresini duyduğumu hiç hatırlamıyorum.

Hatta eskiden hadi gel bakalım diye ben davet ederdim bunları. Sonra ateist olunca o işler bitti tabii de işte tetikleyici birisi olunca tetiklenebiliyor istemeden. Bu hanımefendi de tetikledi bunca yıldan sonra ilk kez sağolsun. :D

Sitelerde Paylaş
On 21.06.2018 at 08:59, democrossian yazdı:

:lol: Ben o işlerin hepsini öyle iyi bilirim ki inanamazsın! Tereciye tere sattığının farkında bile değilsin! Façası yemedi ha!

Asıl senin façan yemez koçum! Sen daha giderken ohooo biz çoktan dönmüş yorgunluk çayımızı demlemiş içtik bitirmiştik üstelik! Demirden korksak tüfeği elimizde nasıl tutacağız ülen! Cin peri işleri benden sorulur daha bilmiyor musun yoksa? :lol: 

Daha bir ay olmadı bu cin işlerinden çok iyi anlayan biriyle tanıştım (yine!!!). Bana baktı baktı ve sen tam perilerin aşık olacağı bir tipsin seni kaçırmamış olmaları çok normal dedi. Sonra yanımızda olan bir diğerine döndü sen misal sen hiç korkma senin yakınından bile geçmezler dedi. Bu kadar dobra açık sözlü olmasına çok güldüm. Yahu hanımefendi ben ateistim ama dedim. Haaa bak buna çok kızarlar işte dedi. Tamam o kızanların topunu yolla sen benim üstüme, yollamazsan hatırım kalır bak dedim.

Ben biliyorum böyle tetikleyici bir şey olunca bu sanrıların tekrarladığını. Hemen de tetikledi. Lan gece bir uyandım dev gibi kara bir şey beni tutmuş nefes aldırmıyor! O yana dön bu yana dön nefes alamıyorum! Birden çok fena sinirlendim. Ulan senin var ya ben diye bir anda o öfke ile nefesim açıldı. Buna bir saydım bir saydım bu bırakıp kaçtı! Hayatımda bu sanrılardan korktuğumu hiç hatırlamıyorum. Sanrı gördüm mü çok fena saydırırım. Korkunun zerresini duyduğumu hiç hatırlamıyorum.

Hatta eskiden hadi gel bakalım diye ben davet ederdim bunları. Sonra ateist olunca o işler bitti tabii de işte tetikleyici birisi olunca tetiklenebiliyor istemeden. Bu hanımefendi de tetikledi bunca yıldan sonra ilk kez sağolsun. :D

Kardeş sana korku vermemelerinin nedeni ya senin dini inkarındansa bende de öyle oluyor genelde abdestliyken boy abdestliyken beni korkuturlar ama boy abdestim yokken pek korkutmazlar hani derler ya şeytan imanlı insanla uğraşır ya sen de ki de bundan dolayı ise bunu düşündün mü yani bundan dolayı artık senle uğraşmıyor ve korkutmaya uğraşmıyorlarsa

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ebrarhüso08 said:

Kardeş sana korku vermemelerinin nedeni ya senin dini inkarındansa bende de öyle oluyor genelde abdestliyken boy abdestliyken beni korkuturlar ama boy abdestim yokken pek korkutmazlar hani derler ya şeytan imanlı insanla uğraşır ya sen de ki de bundan dolayı ise bunu düşündün mü yani bundan dolayı artık senle uğraşmıyor ve korkutmaya uğraşmıyorlarsa

Nasıl korkutuyorlar? Birden önüne atlayıp cee mi diyorlar?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...