Jump to content

Erkeklerde neden? kadın memesi var.

Recommended Posts

• İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

dünyanın en saçma şeyi HERŞEY KENDİLİĞİNDE VAROLDU inancıdır.

ağaç,evren,dünya kendi kendine var oldu ? bunu kimse  ispatlayamaz .

BEŞER ŞAŞAR

DEİŞKEN OLAN BİLİMDİR,TANRI DEĞİL.

bu gün söylediğini yarın çürüten bilim benim şaşmaz klavuzum olamaz.

Cevap veremedin bula bula bu sacma mantigimi uydurdun. Her sey ol deyince oluyorsa bir tane gozunun onunde olusan ornek gosterde inanak. Sacma sapan yasli bunak mantiginizla su konuyu bok edip atmayin. Insanda sadece meme degil(erkekler icin meme rudimenterdir ) bircok parca rudimenterdir. Plica semilunaris, palmaris longus, plantaris vs. bunlarin hepsi evrim kalintisidir. Ol deyince olmussa bunlarin isi ne ?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Side Effect yazdı:

Cevap veremedin bula bula bu sacma mantigimi uydurdun. Her sey ol deyince oluyorsa bir tane gozunun onunde olusan ornek gosterde inanak. Sacma sapan yasli bunak mantiginizla su konuyu bok edip atmayin. Insanda sadece meme degil(erkekler icin meme rudimenterdir ) bircok parca rudimenterdir. Plica semilunaris, palmaris longus, plantaris vs. bunlarin hepsi evrim kalintisidir. Ol deyince olmussa bunlarin isi ne ?

dağların tablo gibi olmasının bir işlevi var mı sence ?

Tanrı tek yüce sanat sahibidir.

kadınlara sormak lazım erkeklerde göğüs olmasaydı hoşunuza gidermiydi diye

yarın bir gün göğüs niye var bilim keşfettiğinde sizleri burada tekrar görmek,yorumlarınızı okuma isterim.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, fezadabirtürk said:

İnanmayı bilmeye tercih edip sonra da bilim adamıyız diye ortada dolaşmaları ironik olmuş. Demek ki bazıları bilim adamı bile olsalar beyinlerini safsatalardan, zırvalardan arındıramıyorlar. O kadar oku, çabala, profesör ol, sonra da git eski cahillerin, sahtekarların, şarlatanların peşine takıl, olacak şey mi?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

İnanmayı bilmeye tercih edip sonra da bilim adamıyız diye ortada dolaşmaları ironik olmuş. Demek ki bazıları bilim adamı bile olsalar beyinlerini safsatalardan, zırvalardan arındıramıyorlar. O kadar oku, çabala, profesör ol, sonra da git eski cahillerin, sahtekarların, şarlatanların peşine takıl, olacak şey mi?

sizler bilimadamı olmadığınız halde "yaratıcı güç olmadan evrenin sıfırdan var olabileceği " saçmalığına inanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

evrim sözkonusu olamaz.su hep aynı suydu,güneş önceden yok değildi,zamanla orada var olmadı,yavaş yavaş oluşmadı,bunların bilinçli yaratmanın ürünleri olduğu çok açık.

Bunların yaratmayla hiç bir alakası yok. Bunlar da evrim kapsamındadır ve oluşarak meydana gelmiştir. Hidrojen, elektronların protonlar etrafında yörüngeye girmesi ile oluşmuştur. Oksijen dev yıldızlarda füzyonla oluşup yıldız ömrünü noktaladığında tüm evrene saçılarak oluşmuş ve ikisi de suyu oluşturmuştur.

Güneş ilk dev yıldızlardan sonra gelen nesilden bir yıldızdır. Tabii ki zamanla oluştu. Zamanla da ölecek. Varlığı bu kadar basit algılamanız ve bilimden hiç haberinizin olmayışı inanılmaz. Yaratıldı tamam bitti demekle neyi hallediyorsunuz? Nasıl bu kadar sığ ve basit düşünceli oluyorsunuz? Yaratıldı bitti demekle hiç bir şeyi halledemeyeceğinizi göremiyor musunuz? Yaratıcınız nerden geldi deyince doğmadı doğurmadı gibi saçma sapan gevelemekle hiç bir şeyi halletmediğinizi göremeyecek kadar sığ ve basit fikirli iseniz insan sayılamazsınız.  

Bilim gibi senin tanrın da insan zihin ürünü. Beşer şaşar evet bilime değil tanrıya güvenmemelisin. Çünkü bilimi düşünen zeki insanlar üretti ama tanrıyı aptallar uydurdu.

Evrenlerin evrimi canlıların evriminin aynısıdır. Hayat oluşturamayan sayısız evren hiç var olmamış gibi ölür. İçinde hayat oluşabilen evrenlerde zeki canlılar nereden geldiklerini merak ederler. İşte bu da evrenlerin evrimi.

Size gerici cahil yobazlar tarafından bir papağan ezberi öğretilmiş: "Bilim laiklik demokrasi bunlar insan yalanları. Bunlara inanmayın. Allahtan başka hiç bir şeye inanmayın!" Halbuki dünyada allahtan büyük yalan yoktur. Bu en büyük yalandır. Sizi allahla uyutuyor ve sömürüyorlar. Koyun sürüsü gibi allahın olduğunu iddia eden yalancı sahtekarların peşinden gidiyorsunuz ve o da sizi güzelce sömürüyor.

Ateist şehadeti olarak önerebilirim: "Tanrıdan daha büyük bir yalan yoktur."

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, fezadabirtürk said:

sizler bilimadamı olmadığınız halde "yaratıcı güç olmadan evrenin sıfırdan var olabileceği " saçmalığına inanıyorsunuz.

O senin zannın, ben hiç bir şeye inanmıyorum, ben bilmediğim şeye bilmiyorum derim, bilmiyorum demek yerine senin verdiğin listedeki şahıslar gibi hayal alemine dalıp uydurmam.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

dalgamı? geçiyorsun birader. tanrıyı göremiyorum. ama tanrı dışında gördüğüm şeyler var. karanlık maddde  ısı ışık madde boyut galaksıler ve similasyona benzeyen bir görsellık. belkıde herşey zihnimizin bir yansımasıdır. biz evrenı bu sekılde görüyoruz. am gerçekte nasıl? bir görüntüsü var. birde evrenın dısıdan bakmak gerek.

bunu kim? başarabildi bugune kadar. dinlermı? yada ateistlermı? tabıkı hayır. 

bende tanrıya inanıyorum. ama bu tanrı evrimide desteklıyorkı ipek böcegı kelebek oluyor. ve ispatlıyorda bu tanrı evrımı gözümüze sokuyor sadece araştırın diyor. 

ve sen diyorsunkı big beng tanrıyı gösteriyor. mantık hatası yaptıgını anlamak benım içn kolay çünku ben bilimciyim. bilmsel bir konudur.. big beng

teorısıne göre tanrının yarattıgı görsellerı görebiliriz deseydın sen ıdesteklerdım ama sen dincilergibi..  tanrıyı gösteriyor. yok muhterem sizden bir cacık olmaz. bu kafayla neden? dinci oldugunuz bellı oluyor. 

işin ilginç yanı şu bu görsellıgı yaratan deist yada ateist bir tanrı bile olabilir. işte ozaman ne? olucagını ben bile tahmın edemem... hi. kimse tahmin edemez. tanrının amacını bilmiyoruz dikkat! edersen tanrının gizlendıgı çok acıktır bir amacı oldugu kesın ama amacını gizleyen bir tanrı var. 

bu amaç iyide olabilr. kötüde olabilr. kimse? ona hesap soramaz. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Stephen Hawking  "The Grand Design - Evreni Tanrımı yarattı? " belgesel serisinde evren'in tanrı tarafından yaratılmasına gerek olmadığını açık bir dille anlatıyor, yalancı, sahtekar ve haysiyet fukarası dincilerin çarpıtmalarını buraya taşımayın..

Doğada birçok cansız sistem ilahi bir müdahale olmadan kendi kendine organize olabilmektedir,

bulutların oluşup yağmurun yağması ve suyun tekrar buharlaşıp döngüye devam etmesi gibi,

benzer şekilde kasırga, hortum vb. meteorolojik olaylar gerekli meteorolojik şartlar oluştuğunda kendi kendine organize olup ortaya çıkabilir,

Buz kristalleri sınırsız farklı şekilde doğal süreçlerle ortaya çıkabilir,

Cansız kil kristalleri kendi kendini kopyalayabilir, bu tip örnekler çoğaltılabilir,

Benzer şekilde gezegenlerin oluşumu, yıldızların oluşumu doğal cansız süreçler sonucu gerçekleşmektedir, açıklanamayan ilahi bir müdahale falan yoktur.

Kısaca biz bunlara madde ve enerji’nin doğal süreçler sonucu hal değiştirmesi diyoruz, siz ise bu süreçleri özümseyecek eğitim ve kültür

Seviyesine gelemeyecek kadar tembel ve uyuşuk olduğunuzdan dolayı işi ilahi bir güce havale edip tasarım diyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Side Effect yazdı:

söz ver gösterelim.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

dağların tablo gibi olmasının bir işlevi var mı sence ?

Tanrı tek yüce sanat sahibidir.

kadınlara sormak lazım erkeklerde göğüs olmasaydı hoşunuza gidermiydi diye

yarın bir gün göğüs niye var bilim keşfettiğinde sizleri burada tekrar görmek,yorumlarınızı okuma isterim.

Var  var çok işlevi var. Bak bak namaz kıl. Sen benim soruma cevap ver hacı erkekte memenin işlevi ne çocuk anasız kalınca hormonunu arttırıp sütmü sağacan. Git istediğin yeri oku erkekte memenin hiçbir işlevi yok ama sen daha göğüsle memenin ayrımını nerden bilecen. Bilim bulmuş bulacağını siz zırvanıza alet arıyonuz bulamayınca mızıkçı çocuk gibi suç bilime kalsın.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, sağduyu yazdı:

O senin zannın, ben hiç bir şeye inanmıyorum, ben bilmediğim şeye bilmiyorum derim, bilmiyorum demek yerine senin verdiğin listedeki şahıslar gibi hayal alemine dalıp uydurmam.

Öyle ise tanrı yok niye diyorsun? Tanrı'nın olmadığını ne biliyorsun? Pekala hayal alemine dalmışsın bilmediğin şeye yok deyip uyduruyorsun.Hani bilmediğin şeye bilmiyorum diyordun? Kendinle çelişmişsin. Daha evrenin dışı var mı yok mu bilmiyorsun ama tanrı'nın olmadığına inaniyorsun. Bu bilmek mi şimdi?Resmen uyduruyorsun.

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, DeepBlue said:

Öyle ise tanrı yok niye diyorsun? Tanrı'nın olmadığını ne biliyorsun? Pekala hayal alemine dalmışsın bilmediğin şeye yok deyip uyduruyorsun.Hani bilmediğin şeye bilmiyorum diyordun? Kendinle çelişmişsin. Daha evrenin dışı var mı yok mu bilmiyorsun ama tanrı'nın olmadığına inaniyorsun. Bu bilmek mi şimdi?Resmen uyduruyorsun.

Sen hangi tanrıyı savunuyorsun? Allah mı, Yahwe mi, Brahma mı, Odin mi, Ra mı, Zeus mu? Söyle de ona göre açıklayayım. Nedense bu tanrıların hiç biri ortada görünmez, avukatları gelip kıçlarını yırtarlar. Nerede bu var olduğunu iddia ettiğin tanrı? Hangi taşın altında saklanıyor?

Yahu bu dincilerde gerçekten acaip, anlaşılmaz bir mantık var, bizzat  kendileri hayal alemine dalarlar, tanrı, melek, cin, cennet, cehennnem gibi hayali şeyler uydururlar, uyduranlara uyarak hayal kurmaya devam ederler, sonra da bunlara hayal, uydurma diyenleri hayal alemine dalmakla itham ederler yavuz hırsız misali.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Sen hangi tanrıyı savunuyorsun? Allah mı, Yahwe mi, Brahma mı, Odin mi, Ra mı, Zeus mu? Söyle de ona göre açıklayayım. Nedense bu tanrıların hiç biri ortada görünmez, avukatları gelip kıçlarını yırtarlar. Nerede bu var olduğunu iddia ettiğin tanrı? Hangi taşın altında saklanıyor?

Yahu bu dincilerde gerçekten acaip, anlaşılmaz bir mantık var, bizzat  kendileri hayal alemine dalarlar, tanrı, melek, cin, cennet, cehennnem gibi hayali şeyler uydururlar, uyduranlara uyarak hayal kurmaya devam ederler, sonra da bunlara hayal, uydurma diyenleri hayal alemine dalmakla itham ederler yavuz hırsız misali.

Senin yazdıklarından haberin yok mu?

Yahu daha ne yazdığından haberin yok gelmiş millete laf atıyorsun.Tanrı yoksa bilmelisin ki yok diyorsun.Hani sen bilmediğin şeye sözde bilmiyorum diye bilen insansın ya hani.

Sen görmediğin o kadar çok şeye inanıyorsun ki saysam bitmez.Ulen kaç kere foton gördün ama varlığına inanıyorsun!.. Kaç kere karadelik gördün ama varlığına inanıyorsun!.. Kaçkere tardigrat gördün ama varlığına ama kalbi ve akciğerleri olmadığına da inanıyorsun!.. 

Soyut olarak aşk,sevgi,acı gibi kavramları da görmedin ama... evet varlıklarına inanıyorsun.Ulen acıyı hissetmiyor diye bir insan acı yok!.. Dese neye yarar.Senin de bundan farkın yok.Birşey bildiğinde yok!..

Sitelerde Paylaş
45 minutes ago, DeepBlue said:

Senin yazdıklarından haberin yok mu?

Yahu daha ne yazdığından haberin yok gelmiş millete laf atıyorsun.Tanrı yoksa bilmelisin ki yok diyorsun.Hani sen bilmediğin şeye sözde bilmiyorum diye bilen insansın ya hani.

Sen görmediğin o kadar çok şeye inanıyorsun ki saysam bitmez.Ulen kaç kere foton gördün ama varlığına inanıyorsun!.. Kaç kere karadelik gördün ama varlığına inanıyorsun!.. Kaçkere tardigrat gördün ama varlığına ama kalbi ve akciğerleri olmadığına da inanıyorsun!.. 

Soyut olarak aşk,sevgi,acı gibi kavramları da görmedin ama... evet varlıklarına inanıyorsun.Ulen acıyı hissetmiyor diye bir insan acı yok!.. Dese neye yarar.Senin de bundan farkın yok.Birşey bildiğinde yok!..

Adam sana hangi tanrı demiş, sen hala bir şeyler sayıklıyorsun Deepblue??

Hangi tanrı, tarifini versene şunun.

Ben sana evli bir bekar tarifi versem, olamayacağını bilmen için önce bilmen mi gerekir?

Süper zenci aklınızı alacak gün gelince. Aksini ispatlayamadığınız halde yok diyorsunuz ve o buna çok kızıyor. (Bafilemeyen tanrı olur mu diyor)

Kızdığı zaman 3 koldan girer, ona göre..

Fotonlar sayesinde görüyor, karadelikleri önce matematiksel/kuramsal olarak buluyorsun..Dolaylı olarak da gözlemleyebiliyorsun(x-ray emisyonu, kütle çekimi dalgaları..Bir de LISA gözlem evi faaliyete geçtikten sonrasını gör sen..yani bunlar elimizde ve gittikçe daha fazla elimizde oluyor)..Aşk, sevgi ve acıyı köküne kadar yaşıyorsun. Ama bunların karşısına kimsenin görüp de duymadığı, "olasılıksız" bir tanrıyı koyuyorsun. Mantıksız, rasyonalize edilemez; akla mantığa ve bilime sığmayan bir şey..

Tardigrat neree, tanrı nire...Karşılaştırmaya gel..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...