Jump to content

Erkeklerde neden? kadın memesi var.

Recommended Posts

30 dakika önce, güven yazdı:

DeepBlue  DİNCİ DEYİLMİ?

kanki :) deep blue bu foruma ilk geldiğinde fanatık müslümandı. fakat ne? olduysa zamanla tohaflaştı. enteresam bir sekılde dinide eleştirmeye başladı. 

sanıırm zamanla onunda contaları düz kontak yapmış. yanmış olabilir. :0_80cbc_37a71a73_L:..

işte deep bluenın bu foruma ilk geldıgı ankı duyguları .  :0_80cbc_37a71a73_L:

allah ne kadar süper lan caps ile ilgili görsel sonucuallah ne kadar süper lan caps ile ilgili görsel sonucu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, teflon yazdı:

E anlaman için sorduk ya o başlangıç sorusunu zaten. Sen nereye varılmak istediğini anlamak isteyip istemediğine karar ver önce. Eğer kararın olumlu ise soruya cevap vererek başla:

-Meme ya da meme ucu ne işe yarar ?

Ayrıca bir tavsiye: Sen sen ol böyle ikide bir bol keseden "hikmet" kelimesini kullanma. Eğer bir yaradılışçı hikmet kelimesini kullanmaya başlamışsa, bilin ki açmaza girmiş, mavi ekran vermiştir. Tanrı yarattığı için mükemmel - mükemmel olduğu için tanrı yaratmıştır diyeceksen eğer, hikmet payandasını kullanmayacaksın. Kullandığın anda mükemmelik ve en güzel yaratılmışlık argümanın rafa kalkar. İkisi bir arada olmaz. Olsa da pek samimi ve ikna edici olmaz :)

Örneğin:

x- Abi şu adam mutlak zeka ve bilgiye sahip. Cevap veremeyeceği hiçbir soru yok.

y- Ama şu.. ve bu.. soruya cevap verememiş, ötekine de yanlış vermiş...??

x- Abi onlara bilerek cevap vermemiş ya da yanlış cevap vermiştir. Hikmet olsun falan filan diye. Bak gördün mü bu durumda adam mutlak zeka ve bilgi sahibi işte.

y- dehass.ktir ordan..

Pratikteki örnekler senin teorinle çelişiyorsa eğer, çelişkilerin işaret ettiği ve senin teoriyi çöpe gönderecek "diğer ihtimalin" imkansızlığını da gösterebilmelisin. Aksi takdirde açık bir mantık safsatası izliyorsun demektir. Önermeler mantığı içerisinde formüle edersen eğer, geçersizliğini açıkça görürsün.

Örneğin bizim örnekler iki (aslında üç) ihtimale işaret eder:

1- Mükemmel yaratıcı(tanrı) vardır ama ara sıra keyfe keder hikmet olsun diye hatalı/eksik yaratımlarda bulunur. (her ne hikmetse)

2- Yaratılış ya da mükemmel bir yaratıcı açıkça yoktur. (Abiyogenez+Evrim hakikattir.)

3- Mükemmel ol(a)mayan ve biraz da sarsak+beceriksiz bir yaratıcı olabilir..(Faraziye uzaylılar, post-human bir ırk falan..:) )

Sen her halta bir kılıf uydurduktan sonra bunun tanrı olup olmadığını göstermenin bir yolu, kıstası falan kalmaz ki.. Argümanının biraz omurgası olsun. 

Anlayamadım. Dinci olan kim..?

İlla görünürde bir işe yaraması mı gerek( çocuk emzirmek gibi)? Araştır bak ki erkeklerde ki bu meme ucunun "genetik bilgi"si de mi işe yaramıyormuş(kalıtımsal açıdan)?Meme ucu olmasa idi erkeklerde dna da genetik farklılaşma olmayacak mıydı?Bu da erkeği o zaman memeliler sınıfına mı sokardı? Sokmazdı ise sperm yumurtayı nasıl dölleyecekti?

Hz.Adem'in memesi vardı. Ondandır emriyonun oluşum sürecinde Adem'in şablonunu takip etmesi.Sonra cinsiyet hormonları devreye girince Havva şablonu es geçiliyor demek ki. Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, DeepBlue yazdı:

İlla görünürde bir işe yaraması mı gerek( çocuk emzirmek gibi)? Araştır bak ki erkeklerde ki bu meme ucunun "genetik bilgi"si de mi işe yaramıyormuş(kalıtımsal açıdan)?Meme ucu olmasa idi erkeklerde dna da genetik farklılaşma olmayacak mıydı?Bu da erkeği o zaman memeliler sınıfına mı sokardı? Sokmazdı ise sperm yumurtayı nasıl dölleyecekti?

Hz.Adem'in memesi vardı. Ondandır emriyonun oluşum sürecinde Adem'in şablonunu takip etmesi.Sonra cinsiyet hormonları devreye girince Havva şablonu es geçiliyor demek ki. Bu kadar basit.

Ademin pipiside vardı bu  emrroyonun oluşum sürecinde hava hanimde niye s***k oluşmamış:lol:

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, godofwar yazdı:

kanki :) deep blue bu foruma ilk geldiğinde fanatık müslümandı. fakat ne? olduysa zamanla tohaflaştı. enteresam bir sekılde dinide eleştirmeye başladı. 

sanıırm zamanla onunda contaları düz kontak yapmış. yanmış olabilir. :0_80cbc_37a71a73_L:..

işte deep bluenın bu foruma ilk geldıgı ankı duyguları .  :0_80cbc_37a71a73_L:

allah ne kadar süper lan caps ile ilgili görsel sonucuallah ne kadar süper lan caps ile ilgili görsel sonucu

Emin olmak için sordum belki deyişmiş diye onun dinci olduğunu biliyordum.:lol:

Pa2bzB.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, DeepBlue yazdı:

Daha öncede meme ucudan bahsederken senin müslüman olup olmaman sorduk birmize sen  adem havadan bahsetin  ben enledim senin müslüman olduğunu ama arakadaşlar seninle  biliösel tartışm  yapınca bende sordum müslüman olup olmadığın. Neyse asıl konuyoa gelelelim sen bana demiştin hava ademin kaburgasında yartıldı yazı burda duruyor. sorum şu şimdi adem babanız  hava ananızla cima ederken kendisiylemi.  cima etmiş oluyor  yoksa havylamı.burda enset ilşkisinin son noktasına  parmak basmak istedim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Ademin pipiside vardı bu  emrroyonun oluşum sürecinde hava hanimde niye s***k oluşmamış:lol:

Ha ha ulen güven alem adamsın. Evet. Klitoris'i penise benzetenler de var( klitorisin ve penisin benzer yapıdan oluştuğunu) .Tanrı ; Havva'yı Adem'in kaburga kemiğinden yaratırken Adem'in genetiğini biraz değiştirmiş.Gördüğün gibi hepsi bu ve tanrı için zor değil zaten.

Ayrıca bakabilirsin: "kadın sünneti"

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ademle havvanın ispatı nedir? 

1: gen kaydı varmı? 

2: siproıt spektesi varmı? 

3: herhangı?bir fosıl kaydı varmı? ( m.ö. 20.00. yyyıl )

4: kuranda ademın yaşamıyla ilgili ispatlı ayetler varmı? yoksa sadece adem ismımı gecıyor. net bir bilgi varmı? kuranda ademın yasadıgına dair. 

5: ademle havvanın müslüman oldıuguna dair ispat varmı? çünkü 20.000 yıl önce islam yoktu. dinler yoktu.

işte siz bana önce ademle havvayı isaptlayın sonra ben neden? varolmuyacagını çok net ispatlıyayım. hem bilmsel hemde dinsel. 

Sitelerde Paylaş
On 19.06.2018 at 17:37, fezadabirtürk yazdı:

niye kulak memesi var ? cevabı erkek memesi içinde geçerli olabilir.

dişlerimiz niye bütün şeklinde yekpare değil ? yani 1 tene.veya 3 tane değil ? . 

cevap : biri çürüdüğünde ve çıktığında diğeri (kolayca) etkilenmesin diye.(kendi düşüncem)

kulaklar niye içe çökük dairesel huni gibi ? sesi daha iyi algılamak için.

niye kulak zarı var ? tozdan topraktan vs korunmak için. http://www.kulakburunbogaz.info/Kulak-Zarinin-Gorevleri.html

kaşlar niye var ? başımızdan,alnımızdan akan  ter gözümüze akmasın diye.(kipriklerde aynı işlevi görür,tıpkı göz kapakları gibi)

göz kapakları niye yağlı (gibi) ,kolay kapanıp açılsın diye.göz kapakları niye var ? uyuyalım diye.

(dübür)anüs niye gevşek değil,sıkı,diyafram gibi ,açılır kapanır tip ,irade dışıda kapalı kalabiliyor ? dışkı ,gaz kaçırmayalım diye.

saçlar niye tel tel ? taranıp şekil verilsin,deri nefes alsın,ter,sıvı arasından kolayca akıp uzaklaşsın vs diye

el başparmağı niye ayak başparmağından farklı ? daha kolay kavrayalım diye .

parmak izi niye var ? mühür ,marka gibi ,vestel,tofaş,sony gibi..(Tanrının imzası) ,suçlular arkada delil bıraksın yakalansın diye.(başka faydalarıda belki sonra ortaya çıkacak)

popo niye etli,yuvarlak,geniş ,yumuşak ve büyük ? üzerine kolayca,rahatça oturabilelim diye

burun delikleri niye iki tane ? tek ve büyük bir delik sümüğü ,akıntıları tutmakta zorlanabilirdi .tek büyük delik nefes alırken soğuktan dolayı rahatsız edici olabilir.iki küçük delik kontrolü sağlıyor(kendi düşüncem) ,kıllarda yardımcı oluyor 

gözler niye yakın,yanyana ? sinemaskop görsel etki için.(sinema teknolojisi bu etkiyi kullandı)

avuç içleri niye yumuşak ve nemli ? okşayalım,tokalaşalım,yüzümüze falan sürerken çizmeyelim,rahatsız olmayalım diye.

kafa niye yağlanır ? saçları korumaya alıyor (şampuanların,sabunların bu koruyucu tabakayı tamamiyle yok ettiği söyleniliyor)

bakın Tanrı bizi düşünmüş.

göğüsler niye var ? ..bilim ne diyor..ciddi araştırma yapan var mı ? 

insan kusurluda olsa harika bir canlıdır.kusurluda olsa Tanrı bilerek öyle yaratmıştır.insan gerçekten kusurlu mu ? kusursuzluktan neyi kastettiğinize bağlı . Tanrı insanı  acziyetinin farkında olup kendisine boyun eğmesi ,kibirlenmemesi için kusurlu yaratmış olamaz mı ? herşey kusursuz olsaydı kusursuzluk arzulanırmıydı ? 

Tanrıya inanmayan için zaten sorgulanacak bir Tanrı yok. 

İşaret parmağı neden burun deliğine tam olarak uyuyor?
Burnumuza lak diye sokup derinlerden sümük çıkartabilelim diye.

Yoksa öyle değil mi? E neden tam uyuyor o zaman büyüklük olarak?

Amacı insan yükler. İnsan başka türlü olsaydı, kafadan bacaklı olsaydı, şunun şunun için kafadan bacaklıdır diyecektiniz mesela. Her durumda bir şeyler uydurulacaktı.

Amaç insanlar tarafından uydurulduğu için anlamsızdır. Sadece doğal seleksiyon ve adaptasyonla bir şeyler kazanmışızdır, var olan durum budur, öbürü ise insanın yüklediği öznel anlamdır. Estetik değeri ve amacı insan belirler.

On 19.06.2018 at 18:28, fezadabirtürk yazdı:

canlıların kusurlu olduğu kanıtlansa bile Tanrının beceriksizliğinden dolayı değil bunu bilinçli yaptığına inanırım.( iki ayakla koşan yürüyen zıplayan insan kusurluysa bunu felçlilere ,ayakları olmayanlara anlatmaya çalışın ) 

canlılar için mükemmelleşmeye doğru giden evrimden bahsedilse bile , tabiat(suyun buharlaşması,atmosfere dağılımı,bulutları  oluşturması,yağmurun yağması,tekrar buharlaşması,suyun toprakta sünger gibi emilip birikmesi,canlılara içeçek hayat kaynağı olması vesaire ) ,atmosfer,hava,oksijen + karbondioksit oranlardaki denge,güneşin ısıtıcı ,ayın aydınlatıcı olması gibi şeyler için iddia edilen canlılarda ki evrim sözkonusu olamaz.su hep aynı suydu,güneş önceden yok değildi,zamanla orada var olmadı,yavaş yavaş oluşmadı,bunların bilinçli yaratmanın ürünleri olduğu çok açık.

Evrim bariz doğrudur. Artık tartışmak bile anlamsız. Kendine dürüst davranan insan kolayca gerçeği görebilir.

On 19.06.2018 at 18:28, fezadabirtürk yazdı:

Tanrının olmadığını kanıtlamanın tek yolu ateistler için bilimsel olarak kanıt sunmaları( Tanrı ve Tanrıya inanan için bu kanıtlar bile yetersiz) .herşey sözde kalıyor...suyun kaldırma gücünü inkar etmiyoruz,çünkü gemiler,var,herkes görebiliyor,fakat Tanrı yok dediğinizde suyun kaldırma gücü kadar kuvvetli elle tutulur tartışmasız deliller sunmalısınız.bu gün Tanrıya inanan bilim adamlarının varlığı,Tanrıyı inkarın delilsiz göreceli,kanıtlanamaz olduğunu gösteriyor.

Dört kenarlı üçgenin var olmadığına dair bilimsel kanıt gösterir misin?

Dört kenarlı üçgen neden yoksa, tanrı da o yüzden yoktur.

spoiler: tanrı fikri çelişkidir.

On 20.06.2018 at 00:26, fezadabirtürk yazdı:

dünyanın en saçma şeyi HERŞEY KENDİLİĞİNDE VAROLDU inancıdır.

ağaç,evren,dünya kendi kendine var oldu ? bunu kimse  ispatlayamaz .

BEŞER ŞAŞAR

DEİŞKEN OLAN BİLİMDİR,TANRI DEĞİL.

bu gün söylediğini yarın çürüten bilim benim şaşmaz klavuzum olamaz.

Dünyanın yuvarlak olduğunu çürütecek mi mesela?

Kendi kendini çürütse bile her adımda doğruya daha çok yaklaşır bilim.

Senin kılavuzun ise 1500 yıl öncesinin kültürü, ahlak normları ve gericiliğiyle yerinde sayar.

Her şeyin kendilinden var olduğuna inanmak saçma, ama tanrı gibi komplike bir varlığın yaratılmadan var olabileceğine inanmak mantıklı? Biraz tutarlılık lütfen.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, DeepBlue yazdı:

Ha ha ulen güven alem adamsın. Evet. Klitoris'i penise benzetenler de var( klitorisin ve penisin benzer yapıdan oluştuğunu) .Tanrı ; Havva'yı Adem'in kaburga kemiğinden yaratırken Adem'in genetiğini biraz değiştirmiş.Gördüğün gibi hepsi bu ve tanrı için zor değil zaten.

tek harf yazılmıştı sildim

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Nerden biliyor böyle emin konuşuyorsun ademle havanın oluşuna yoksa onlar şey yaparken yanlarındamıydın. he sünnetetn bahsetmişin sahi.ALLH yartıcıların en güzeli benim diyor niye sünetli göndermiyor insanları? kırmızıyla bold yaptığım yerle benim seninle tartışmada yeri nedir  ben bir şeyi bir şeyemi benzetim.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, DeepBlue yazdı:

haaaa anladım deep blue sen hristiyansın.   :0_80cbc_37a71a73_L: yoksa neden? tanrı diyesinki dilinmi? sürçtü..   senin ne? oldugunu çözdük sonunda ..yoksa  teistmisin? ? bir karar ver. nesin? oglum  sen.. seni çözmeye calışıyorum.. :0_80cbc_37a71a73_L:  seni matrixe yüklerken teknık bir arızamı? oldu yoksa yanlışlıkla karişikmı? yüklediler sana.. aklını .. 

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, godofwar yazdı:

haaaa anladım deep blue sen hristiyansın.   :0_80cbc_37a71a73_L: yoksa neden? tanrı diyesinki dilinmi? sürçtü..   senin ne? oldugunu çözdük sonunda ..yoksa  teistmisin? ? bir karar ver. nesin? oglum  sen.. seni çözmeye calışıyorum.. :0_80cbc_37a71a73_L:  seni matrixe yüklerken teknık bir arızamı? oldu yoksa yanlışlıkla karişikmı? yüklediler sana.. aklını .. 

Tanımak için allh damarına bas  hemen cıyay cıyak bağrırlar sende böylelikle uğraşmadan tanırsın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...