Jump to content

Kur;'anda Matematiksel Hata ispatlandı ?

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu gün beşeri miras paylaşımı tartışılmazdır . yani matematik açısından demek istedim.yoksa anne niye mirasa ortak değil diye sorgulanabilir..

bu gün miras paylaşımında beşeri sistemde matematik hatası aranmaz.fakat kuranda ki miras hesaplarını ,payları senelerce ateistler tartışır,  kabul etmez.bu nasıl bir hükümdür ki matematikci ateistler bile karşı çıkıyor.bunun başka bir örneği var mı dünyada ?  yok..10 sene önce ateist sitelerinde tartışma neyse,şimdide o..deniz hep dalgalı,hiç durulmamış.

fizikci,matematikci ,sayılarla ,hesaplarla leblebi gibi oynayan ateist bile kabul etmiyorsa müslümanların nasıl savunduğunu  oturup düşünmek gerekir..kuran ve müslümanlar açısından bu büyük  bir başarıdır.kuran miras hesabından hiç bahsetmemektense ,miras hesabını yaparak sonu gelmez tartışmanın fitilini ateşledi.apaçık ,kolay anlaşılır bir kitap fizikci,matematikci ateislerin bile tartışma konusu olacak bir hesap yapmış....gerçekten bu büyük başarı..

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

bu gün beşeri miras paylaşımı tartışılmazdır . yani matematik açısından demek istedim.yoksa anne niye mirasa ortak değil diye sorgulanabilir..

bu gün miras paylaşımında beşeri sistemde matematik hatası aranmaz.fakat kuranda ki miras hesaplarını ,payları senelerce ateistler tartışır,  kabul etmez.bu nasıl bir hükümdür ki matematikci ateistler bile karşı çıkıyor.bunun başka bir örneği var mı dünyada ?  yok..10 sene önce ateist sitelerinde tartışma neyse,şimdide o..deniz hep dalgalı,hiç durulmamış.

fizikci,matematikci ,sayılarla ,hesaplarla leblebi gibi oynayan ateist bile kabul etmiyorsa müslümanların nasıl savunduğunu  oturup düşünmek gerekir..kuran ve müslümanlar açısından bu büyük  bir başarıdır.kuran miras hesabından hiç bahsetmemektense ,miras hesabını yaparak sonu gelmez tartışmanın fitilini ateşledi.apaçık ,kolay anlaşılır bir kitap fizikci,matematikci ateislerin bile tartışma konusu olacak bir hesap yapmış....gerçekten bu büyük başarı..

Kimlerle şey yapacağını saymasını biliyorda. mirasa gelincemi beşer şaşar oluyor.

Nisa 3. Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Kimlerle şey yapacağını saymasını biliyorda. mirasa gelincemi beşer şaşar oluyor.

Nisa 3. Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

ben kuran ayetlerini savunmadımki..niye ayet yazıyorsun.

ben diyorumki bu kadar tartışılmamalıydı.tartışılıyorsa kuran  apaçık kolay anlaşılır değildir demek istiyorum.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

ben diyorumki bu kadar tartışılmamalıydı.tartışılıyorsa kuran  apaçık kolay anlaşılır değildir demek istiyorum.

Kuran apacık kitpıt kunan mrkkr etarahına inmiş bir kıundır srpsa imiş hani kuran ecatsekdir

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, fezadabirtürk said:

fezadabirtürk inan senin ne dediğin belli değil ki..

Kurana sövüyor musun-saydırıyor musun; yoksa arkasında durup savunuyor musun ben anlamadım şahsen, son yazdığın 5-10 mesaj referans alınacak olursa eğer...

Deist mi oldun, yoksa hala müslüman mısın onu de bize..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, EYVALLAH100 said:

Mevzuya dönecek olursak,
Kuran Azimüşşan spesifik örnekler üzerinde durmaz. Formüller verir ve o formüller değişik kombinezonlu binlerce sorunun da çözümüdür.

Binlerce kombinezon mu, tamamı mı?

Kadiri mutlaktan gelmiş kitap bu neticede, kısıtsız. İsterse bir sayfada meselenin ve olasılıkların tamamını çözer mi, çözer..Avliye mavliyeye de mahal vermez..

Şurada daha etraflıca tartışılan bir başlık var bir de..Hindistan'ı yeniden keşfetmeyin diye söylüyorum..Başka başlıklar da var. 

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/2785-kuranı-rezil-eden-matematiksel-hata-nihayet-yanıtlandı/&page=4

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, teflon yazdı:

Binlerce kombinezon mu, tamamı mı?

Kadiri mutlaktan gelmiş kitap bu neticede, kısıtsız. İsterse bir sayfada meselenin ve olasılıkların tamamını çözer mi, çözer..Avliye mavliyeye de mahal vermez..

Şurada daha etraflıca tartışılan bir başlık var bir de..Hindistan'ı yeniden keşfetmeyin diye söylüyorum..Başka başlıklar da var. 

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/2785-kuranı-rezil-eden-matematiksel-hata-nihayet-yanıtlandı/&page=4

Başta söyleyeyim. Yanlış anlamadım inş. Kombinezondan kastım; Erkek ölebilir varis olarak kadın ve çocukları, ana babası kalabilir

Yada geriye sadece çocukları kalabilir

Yada kadın ölür geriye sadece ana babası kalabilir...

Böyle kaç kombinezon türetebilirsek bu iki ayet henel hesaplamayı ele vermiştir.

Ayrıca avliye de yapmadım ki her ne kadar ehli sünnet uleması avliyeyi esas almışsa buna katılmıyorum.

Sarih bir hüküm olduğu aşikardır....

1 saat önce, teflon yazdı:

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, EYVALLAH100 said:

Başta söyleyeyim. Yanlış anlamadım inş. Kombinezondan kastım; Erkek ölebilir varis olarak kadın ve çocukları, ana babası kalabilir

Yada geriye sadece çocukları kalabilir

Yada kadın ölür geriye sadece ana babası kalabilir...

Böyle kaç kombinezon türetebilirsek bu iki ayet henel hesaplamayı ele vermiştir.

Ayrıca avliye de yapmadım ki her ne kadar ehli sünnet uleması avliyeyi esas almışsa buna katılmıyorum.

Sarih bir hüküm olduğu aşikardır....

Değişen bir şey yok.

Soru açık:

Binlerce kombinezon mu, tamamı mı?

Avliyeyi siz kullandınız ya da kullanmadınız anlamında örnek vermedim. Fakat her ne hikmetse(!) kullanılmış işte. Bu işi ehli sünnet ve Hz. Ömer'den daha iyi biliyorum diyorsanız eğer o ayrı.

Verdiğim linke de bakmışsınızdır inşallah. Aynı şeylerin üzerinde temcit pilavı gibi dönmekten kurtarır bizi.

Miras konusu ve kuran içeriğiyle ilgili diğer bir çok vakada, o eleştiri konusu vakaya kendinize has öznel kulplar takmak yerine, eleştiri konusu olan kısımla ilgili bardağın boş tarafını görmek cesaret ve mertliğini ve de aslen samimiyetini göstermediğiniz müddetçe, bu şekilde havanda su dövmeye devam edersiniz. Çünkü en iyi ihtimalle bile dahi, müslümanlar arasında fikir birliği "yok"..Bu bağlamda yazmış ve yazacak olduğunuz yorumlar sadece sizi bağlayacağı gibi, aslen bu fikir ayrılığı çok daha büyük bir zaaf ve eleştirinin de konusudur.

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

kuranda hata bulamazsınız gençler , bir tane hata bulun tüm servetimi ona bağışlarım.

kuran apaçık kolaydır, kuranı uzun uzadıya tartışıyorsunuz biliniz ki bu kuranın suçu değil eğitim seviyenizi gözden geçirin.

Sitelerde Paylaş
On 27.07.2018 at 16:37, ahmet1405 yazdı:

kuranda hata bulamazsınız gençler , bir tane hata bulun tüm servetimi ona bağışlarım.

kuran apaçık kolaydır, kuranı uzun uzadıya tartışıyorsunuz biliniz ki bu kuranın suçu değil eğitim seviyenizi gözden geçirin.

ben buldum sürüsüne bereket..

mesela allah İncil de nur vardır ,Tevrat ve İncil'e uymadıkça iman etmiş olmazsınız   der fakat Tevrat'a ve İncil in nerdeyse her sayfasına muhalefet eder,küfür der,karşı çıkar vs..çelişkinin daniskası

tek savunmanız bu ,''bulda görelim'' . ATEİZT FORUMLARDA MİLLET TOP OYNAMIYOR.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

ben buldum sürüsüne bereket..

mesela allah İncil de nur vardır ,Tevrat ve İncil'e uymadıkça iman etmiş olmazsınız   der fakat Tevrat'a ve İncil in nerdeyse her sayfasına muhalefet eder,küfür der,karşı çıkar vs..çelişkinin daniskası

tek savunmanız bu ,''bulda görelim'' . ATEİZT FORUMLARDA MİLLET TOP OYNAMIYOR.

kanıtlarla konuşalım önümüze delillerle gel şu şu ayet de cevap verelim size

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...