Jump to content

Kuranda ayetlerin birbirini yalanlaması

Recommended Posts

Hesap gününde Allah’tan başkası şefaat edebilir mi?

Edemez / Bakara-48: Kimsenin kimseden faydalanamayacağı, kimseden bir şefaat kabul edilmeyeceği, kimseden bir fidye alınmayacağı ve yardım görülmeyeceği günden korunun.

Edebilir/ Meryem-87: Rahman’ın katında söz almış olanlardan başkaları şefaat hakkına sahip olmayacaklardır.

Edebilir diyen diğer Ayetler: Enam-51, İnfitar/ 18-19
Edemez diyen diğer ayetler: Bakara-123, Zuhruf-86, Secde-4

Kötülüğün allah tan gelmesi sonraki ayette yalanlanması

Nisa -78. Nerede olursaniz olun, sağlam kaleler içinde bulunsanız bile, ölüm size yetişecektir. Onlara bir iyilik gelirse: “Bu Allah’tandır” derler, bir kötülüğe uğrarlarsa “Bu, senin tarafındandır” derler. De ki: “Hepsi Allah’tandır”. Bunlara ne oluyor ki, hiçbir sözü anlamaya yanaşmıyorlar?

Nisa-79. Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir. Seni insanlara peygamber gönderdik, şahid olarak Allah yeter.

müslüman olanlar cennete gidermi ? 

kuranda bir ayette gider diyip diğer ayette yine yalanlaması

Bakara-62. Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hristiyanlar ve Sabiilerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku ve üzüntü yoktur. (Ayrıca Maide-69 )

Ali İmran-85. Kim İslam’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır. (Ayrıca tevbe-30)

cennet çelişkisi 

cennette ödül oalrak şarap zina vaad ederken bu saydıklarımızın dünyada bütün kötülüklerin anası kabul edilmesi

muhammed suresi 15 Allah’a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Maide 5: Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide, 5/90,91)

Sana, şarap ve kumar hakkında soru sorarlar. De ki: Her ikisinde de büyük bir günah ve insanlar için bir takım faydalar vardır. Ancak her ikisinin de günahı faydasından daha büyüktür. Yine sana iyilik yolunda ne harcayacaklarını sorarlar. "İhtiyaç fazlasını" de. Allah size âyetleri böyle açıklar ki düşünesiniz. (Bakara 2/219)

• İsra Suresi, 32. ayet: Zinaya yaklaşmayın, gerçekten o, 'çirkin bir hayasızlık' ve kötü bir yoldur.

Müttakilere kurtuluş, başarıya ulaşma, bahçeler, bağlar, göğüsleri tomurcuklanmış yaşıtlar ve dolu dolu kadehler vardır." 
(Nebe, 31-34)

"Orada huyları güzel, yüzleri güzel kadınlar vardır" 
(Rahmân, 70)

iblisin melek olduğunu söyleyip sonra cin demesi

Bakara-34. Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Kehf-50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

ilk müslüman 

İlk müslümanın Muhammed, Musa ve İbrahim olduğuna dair ayrı ayrı ayetler var. Hangisi belli değil. (A’raf: 143), (En’am: 163), (Ali İmran: 67)

araf 143: Musa (A.S), tayin ettiğimiz (belirlediğimiz) zamanda gelince, Rabbi onunla konuştu. (Musa A.S) şöyle dedi: “Rabbim, bana (Kendini) göster, Sana bakayım.” (Allahû Tealâ): “Beni asla göremezsin. Ve fakat dağa bak! O, mekânını kararlı tutabilirse (yerinde durabilirse); o zaman sen, Beni görürsün.” buyurdu. Rabbi, dağa tecelli ettiği zaman onu paramparça etti. Musa (A.S), bayılarak yere düştü. Sonra ayıldığı zaman: “Sen Sübhan’sın (Seni tenzih ederim). Sana tövbe ederim. Ben, mü’minlerin ilkiyim.” dedi.

en am 163:O’nun ortağı yoktur. Ve ben bununla emrolundum. Ve ben, müslümanların (teslim olanların) ilkiyim.

ali imran 67  Hz. İbrâhîm, yahudi veya nasrani olmadı. Fakat hanif (Allah’ın tek oluşuna, ölmeden önce ruhun O’na ulaştırılmasının ve Allah’a teslim olmanın farz olduğuna inanan), (Allah’a teslim olmuş) bir müslümandı. Ve o müşriklerden olmadı.

Ganimetler 

kuranın bir ayetinde ganimeti bölüştürürken bir ayette bütün ganimetin peygambere ve allaha ait olduğu söylenmiştir

Enfal-1.’de “ganimetler Allah’ın ve peygamberindir” denirken,
Enfal-41′de “ganimetlerin beşte biri Allah’ın ve peygamberindir” denir.

Enfal-1. (Ey Muhammed!) Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

Enfal-41. Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir

Kuranın evrensel olup olmaması mevzusu

Enam-92. Bu da kendisinden öncekileri doğrulayan mübarek bir kitaptır ki, beldelerin anası (Mekke) ile onun çevresindekileri uyarman için indirdik. Âhirete inananlar, ona da inanırlar; onlar, namazlarına da dikkatle devam ederler.

Kalem-52. Oysa Kuran, alemler için bir öğütten başka bir şey değildir.

Allah’ın velisi var denilirken diğer ayette yok denmesi

İsra-111. Ve de ki: “Övgü, allah’adır. O çocuk edinmemiştir, yönetimde ortağı ve zillettten ötürü de bir veliside yoktur.” O’nu alabildiğine Yücelt.

Yunus-62. Uyan! Allah velilerine ne korku vardır, ne de onlar mahzun olurlar!

inanan kişiler Muhammed’in kulu mu?

Zümer-10. Kul ya ıbadillezıne amenütteku rabbeküm lillezıne ahsenu fı hazihid dünya haseneh ve erdullahi vasiah innema yüveffes sabirune ecrahüm bi ğayri hısab

Ayet, “De ki ey inanan kullarım” ile başlıyor.

De ki: ‘Ey iman eden kullarım, Rabbinizden sakının. Bu dünyada iyilik edenler için bir iyilik vardır. Allah’ın arz’ı geniştir. Ancak sabredenlere ecirleri hesapsızca ödenir.’

Muhammed, inananlara “kullarım” diye sesleniyor. Bazı meal tahrifatçıları bu hatayı kamufle edebilmek için mealin başın “Bizim adımıza de ki” ya da “tarafımdan söyle” gibi ilaveler yapmışlar. Halbuki Arapçasında bunlar yok. Bazıları da “Kullarım” değil, “kullar” olarak çevirmiş.

Eğer Kur’an’ı Allah gönderseydi ayette Allah’ın “de ki” demeyip direk kendisinin söylemesi gerekirdi. Ya da “İnanan kullarıma de ki” şeklinde olmalıydı.

Aynı ifadeyi Zümer-53′de de görmekteyiz:

Zümer-53. De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Cehennemde sadece ne yenir? Zakkum mu? Darı dikeni mi?

Duhan/ 42-43-44. Doğrusu (cehennemde) günahkarların yiyeceği zakkum ağacıdır; karınlarda suyun kaynaması gibi kaynayan, erimiş maden gibidir.

Gasiye suresi 6. ayeti öyle demez.

Leyse lehüm ta’amün illa min dariy’ın.

Onlar için darı dikeninden başka bir yiyecek yoktur.

Zakkum ağacı ile darı dikeni çok farklı bitkiler olduğuna göre ayetler arasında çelişki mevcuttur.

kısa bir konu da bazı yalanlamaları paylaştık 

bu yazıda yararlandığım kaynaklar  :ateist canavar  kuran meali ve karikateisttir

Sitelerde Paylaş

bu ayet çok meşhurdur. :D allah dünyadayken içkiyi ve alkolu ve zinayı  yasaklıyor. ölüncede cennette  içki ve zinayı.. serbest bırakıyor.  :D  ömer hayyamın bir şiiriyle devam edelım. tam zamanı ve tam yeri.: 

Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
Cennet-i alâ meyhane midir?
'Her mümin'e iki huri' diyorsun
Cennet-i alâ kerhane midir?
* * *
Tanrı bize cennette vaat ettiği şarabı
Niçin haram etsin bu dünyada, akla sığar mı?
Bir sarhoş arap, devesini vurmuş Hamza'nın
Peygamber de yasak etmiş arap'a şarabı
* * *
Beni özene bezene yaratan kim? Sen
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden
Demek günah işleten de sensin bana
O zaman nedir o cennet cehennem?
* * *
Kim senin 'yasa'nı çiğnemedi ki söyle?
Günahsız bir ömrün ne tadı kalır söyle.
Yaptığım kötülüğü kötülükle ödetirsen eğer
Seninle benim aramda ne fark kalır ki söyle
* * *
Tanrı bizi çamurdan yarattığında
Biliyordu bu dünyada ne işimiz olacak
İşlediğim günahlar hep onun emriyledir
O halde cehennemde beni niçin yakacak?
* * *
İsyan edip karşında duracağım, neredesin?
Karanlığı, ışığa yoracağım, neredesin?
İbadete karşılık cenneti alacaksam
'Bağış mı ticaret mi' diye soracağım, neredesin?
* * *
Kör cehalet çirkefleştirir insanları.
Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var elbet
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye
* * *
Dünya, üç beş bilgisizin elinde
Sanırlar ki tüm bilgiler kendilerinde
Üzülme, eşek eşeği beğenir
Bir hayır var sana kötü demelerinde
* * *
Sen bu dünyanın sırrına eremezsin
Erenlerin dilini de sökemezsin
Öyleyse iç şarabı, cennet et dünyayı
Öteki cennete ya girer, ya giremezsin
* * *
Niceleri geldi, neler istediler
Sonunda dünyayı bırakıp gittiler
Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
O gidenler de hep senin gibiydiler
İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun kaç para
Hırka, tespih, post, seccade güzel
Ama TANRI KANAR MI BUNLARA?

Sen sofusun hep dinden dem vurursun
Bana da sapık dinsiz der durursun
Peki, ben ne görünüyorsam O'yum
YA SEN NE GÖRÜNÜYORSAN O'MUSUN?

Sen içmiyorsan içenleri kınama bari
Bırak aldatmacayı ikiyüzlülükleri
ŞARAP İÇMEM DİYE ÖVÜNÜYORSUN AMA
YEDİĞİN HALTLAR YANINDA ŞARAP NEDİR Kİ..

Ey kara cübbeli senin gündüzün gece
Taş atma dünyayı bilmek isteyenlere
ONLAR YARATANIN SANATI PEŞİNDELER
SENİNSE AKLIN ABDEST BOZAN ŞEYLERDE....

Ben kadehten çekmem artık elimi;
Tutmam senin kitabını minberini.
Sen kuru bir softasın, ben yaş bir sapık
CEHENNEMDE SEN Mİ DAHA İYİ YANARSIN, BEN Mİ?..

Seni kuru softaların softası seni
Seni cehenneme kömür olası seni
Sen mi haktan rahmet dileyeceksin bana ?
HAKKA AKIL ÖĞRETMEK SENİN HADDİNE Mİ ?

Yaşamın sırlarını bileydin
Ölümün de sırlarını çözerdin
Bugün aklın var, bir şey bildiğin yok
YARIN AKILSIZ NEYİ BİLECEKSİN

Ey kör!
Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş !
Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş !
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
BİR NEFESTİR ALACAĞIN, O DA BOŞTUR BOŞ !

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, godofwar yazdı:

bu ayet çok meşhurdur

Bu da sembolik diyip geçiştirme yoluna gidiyorlar özellikle taslaman tayfası  

ben bu adamı özellikle belirtiyorum çünki kendisi  bilimsel şeyler söylüyorum diyip bir yandan bu kadar bilim dışı olabilen tek adam  izafiyet teorisini allaha dayandırdı daha ne olsun 

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Bu da sembolik diyip geçiştirme yoluna gidiyorlar özellikle taslaman tayfası  

ben bu adamı özellikle belirtiyorum çünki kendisi  bilimsel şeyler söylüyorum diyip bir yandan bu kadar bilim dışı olabilen tek adam  izafiyet teorisini allaha dayandırdı daha ne olsun 

dostum bu taslaman denilen adama  feçi şekilde uyuz oluyorum. kaç? defa özel emailinde ona meydan okudum. korkudan cevap bile veremedi. nerdeyse ayetlerin tamamındakı

mantık hatalarını pdf seklınde bir dosya eki.. olarak gönderdım. bu calışmam tam 7 yılımı aldı. hala cevap beklıyorum. 7 yıldır cewap beklıyorum. 

en son facebookta buldum ve tekrar yazdım. bu seferde benı engellemış. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, godofwar yazdı:

dostum bu taslaman denilen adama  feçi şekilde uyuz oluyorum. kaç? defa özel emailinde ona meydan okudum. korkudan cevap bile veremedi. nerdeyse ayetlerin tamamındakı

mantık hatalarını pdf seklınde bir dosya eki.. olarak gönderdım. bu calışmam tam 7 yılımı aldı. hala cevap beklıyorum. 7 yıldır cewap beklıyorum. 

banada gönderebilirmisiniz elinizde ise  pdf bir siteye yükleyip

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, İlluminatus yazdı:

Hesap gününde Allah’tan başkası şefaat edebilir mi?

Edemez / Bakara-48: Kimsenin kimseden faydalanamayacağı, kimseden bir şefaat kabul edilmeyeceği, kimseden bir fidye alınmayacağı ve yardım görülmeyeceği günden korunun.

Edebilir/ Meryem-87: Rahman’ın katında söz almış olanlardan başkaları şefaat hakkına sahip olmayacaklardır.

Edebilir diyen diğer Ayetler: Enam-51, İnfitar/ 18-19
Edemez diyen diğer ayetler: Bakara-123, Zuhruf-86, Secde-4

Kötülüğün allah tan gelmesi sonraki ayette yalanlanması

Nisa -78. Nerede olursaniz olun, sağlam kaleler içinde bulunsanız bile, ölüm size yetişecektir. Onlara bir iyilik gelirse: “Bu Allah’tandır” derler, bir kötülüğe uğrarlarsa “Bu, senin tarafındandır” derler. De ki: “Hepsi Allah’tandır”. Bunlara ne oluyor ki, hiçbir sözü anlamaya yanaşmıyorlar?

Nisa-79. Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir. Seni insanlara peygamber gönderdik, şahid olarak Allah yeter.

müslüman olanlar cennete gidermi ? 

kuranda bir ayette gider diyip diğer ayette yine yalanlaması

Bakara-62. Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hristiyanlar ve Sabiilerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku ve üzüntü yoktur. (Ayrıca Maide-69 )

Ali İmran-85. Kim İslam’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır. (Ayrıca tevbe-30)

cennet çelişkisi 

cennette ödül oalrak şarap zina vaad ederken bu saydıklarımızın dünyada bütün kötülüklerin anası kabul edilmesi

muhammed suresi 15 Allah’a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Maide 5: Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide, 5/90,91)

Sana, şarap ve kumar hakkında soru sorarlar. De ki: Her ikisinde de büyük bir günah ve insanlar için bir takım faydalar vardır. Ancak her ikisinin de günahı faydasından daha büyüktür. Yine sana iyilik yolunda ne harcayacaklarını sorarlar. "İhtiyaç fazlasını" de. Allah size âyetleri böyle açıklar ki düşünesiniz. (Bakara 2/219)

• İsra Suresi, 32. ayet: Zinaya yaklaşmayın, gerçekten o, 'çirkin bir hayasızlık' ve kötü bir yoldur.

Müttakilere kurtuluş, başarıya ulaşma, bahçeler, bağlar, göğüsleri tomurcuklanmış yaşıtlar ve dolu dolu kadehler vardır." 
(Nebe, 31-34)

"Orada huyları güzel, yüzleri güzel kadınlar vardır" 
(Rahmân, 70)

iblisin melek olduğunu söyleyip sonra cin demesi

Bakara-34. Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Kehf-50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

ilk müslüman 

İlk müslümanın Muhammed, Musa ve İbrahim olduğuna dair ayrı ayrı ayetler var. Hangisi belli değil. (A’raf: 143), (En’am: 163), (Ali İmran: 67)

araf 143: Musa (A.S), tayin ettiğimiz (belirlediğimiz) zamanda gelince, Rabbi onunla konuştu. (Musa A.S) şöyle dedi: “Rabbim, bana (Kendini) göster, Sana bakayım.” (Allahû Tealâ): “Beni asla göremezsin. Ve fakat dağa bak! O, mekânını kararlı tutabilirse (yerinde durabilirse); o zaman sen, Beni görürsün.” buyurdu. Rabbi, dağa tecelli ettiği zaman onu paramparça etti. Musa (A.S), bayılarak yere düştü. Sonra ayıldığı zaman: “Sen Sübhan’sın (Seni tenzih ederim). Sana tövbe ederim. Ben, mü’minlerin ilkiyim.” dedi.

en am 163:O’nun ortağı yoktur. Ve ben bununla emrolundum. Ve ben, müslümanların (teslim olanların) ilkiyim.

ali imran 67  Hz. İbrâhîm, yahudi veya nasrani olmadı. Fakat hanif (Allah’ın tek oluşuna, ölmeden önce ruhun O’na ulaştırılmasının ve Allah’a teslim olmanın farz olduğuna inanan), (Allah’a teslim olmuş) bir müslümandı. Ve o müşriklerden olmadı.

Ganimetler 

kuranın bir ayetinde ganimeti bölüştürürken bir ayette bütün ganimetin peygambere ve allaha ait olduğu söylenmiştir

Enfal-1.’de “ganimetler Allah’ın ve peygamberindir” denirken,
Enfal-41′de “ganimetlerin beşte biri Allah’ın ve peygamberindir” denir.

Enfal-1. (Ey Muhammed!) Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

Enfal-41. Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir

Kuranın evrensel olup olmaması mevzusu

Enam-92. Bu da kendisinden öncekileri doğrulayan mübarek bir kitaptır ki, beldelerin anası (Mekke) ile onun çevresindekileri uyarman için indirdik. Âhirete inananlar, ona da inanırlar; onlar, namazlarına da dikkatle devam ederler.

Kalem-52. Oysa Kuran, alemler için bir öğütten başka bir şey değildir.

Allah’ın velisi var denilirken diğer ayette yok denmesi

İsra-111. Ve de ki: “Övgü, allah’adır. O çocuk edinmemiştir, yönetimde ortağı ve zillettten ötürü de bir veliside yoktur.” O’nu alabildiğine Yücelt.

Yunus-62. Uyan! Allah velilerine ne korku vardır, ne de onlar mahzun olurlar!

inanan kişiler Muhammed’in kulu mu?

Zümer-10. Kul ya ıbadillezıne amenütteku rabbeküm lillezıne ahsenu fı hazihid dünya haseneh ve erdullahi vasiah innema yüveffes sabirune ecrahüm bi ğayri hısab

Ayet, “De ki ey inanan kullarım” ile başlıyor.

De ki: ‘Ey iman eden kullarım, Rabbinizden sakının. Bu dünyada iyilik edenler için bir iyilik vardır. Allah’ın arz’ı geniştir. Ancak sabredenlere ecirleri hesapsızca ödenir.’

Muhammed, inananlara “kullarım” diye sesleniyor. Bazı meal tahrifatçıları bu hatayı kamufle edebilmek için mealin başın “Bizim adımıza de ki” ya da “tarafımdan söyle” gibi ilaveler yapmışlar. Halbuki Arapçasında bunlar yok. Bazıları da “Kullarım” değil, “kullar” olarak çevirmiş.

Eğer Kur’an’ı Allah gönderseydi ayette Allah’ın “de ki” demeyip direk kendisinin söylemesi gerekirdi. Ya da “İnanan kullarıma de ki” şeklinde olmalıydı.

Aynı ifadeyi Zümer-53′de de görmekteyiz:

Zümer-53. De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Cehennemde sadece ne yenir? Zakkum mu? Darı dikeni mi?

Duhan/ 42-43-44. Doğrusu (cehennemde) günahkarların yiyeceği zakkum ağacıdır; karınlarda suyun kaynaması gibi kaynayan, erimiş maden gibidir.

Gasiye suresi 6. ayeti öyle demez.

Leyse lehüm ta’amün illa min dariy’ın.

Onlar için darı dikeninden başka bir yiyecek yoktur.

Zakkum ağacı ile darı dikeni çok farklı bitkiler olduğuna göre ayetler arasında çelişki mevcuttur.

kısa bir konu da bazı yalanlamaları paylaştık 

bu yazıda yararlandığım kaynaklar  :ateist canavar  kuran meali ve karikateisttir

Güzel derleme ... 
Merakla bekliyorum "tercüme hatası"cı tayfanın zırvalarını :) 

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, godofwar yazdı:

Dostum ben de alabilir miyim o pdf yi?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, İlluminatus yazdı:

banada gönderebilirmisiniz elinizde ise  pdf bir siteye yükleyip

arşive kaldırmıştım. bana bir kaç gün müsade et. tekrar pdf formatına döndürücem. :) sonrada email adresını özelden gönder bana sana arsıvı gönderıcem. 

Sitelerde Paylaş

Aman @murad bu konuyu görmesin, hemen atılıp bunlar 50 kere tartışıldı ya der durur. Alerjisi var islam'ın rezilliklerini, saçmalıklarını gösteren konulara.   ---》

bak Sagduyu, is dusundugun gibi degil.aynen muslumanlar gibi dusunuyorsun.. ben diyorum ki artik cikalim bu islamin batakliklarindan.. tartisma ufuklarimizi genisletelim.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, murad said:

Aman @murad bu konuyu görmesin, hemen atılıp bunlar 50 kere tartışıldı ya der durur. Alerjisi var islam'ın rezilliklerini, saçmalıklarını gösteren konulara.   ---》

bak Sagduyu, is dusundugun gibi degil.aynen muslumanlar gibi dusunuyorsun.. ben diyorum ki artik cikalim bu islamin batakliklarindan.. tartisma ufuklarimizi genisletelim.

Ben çıktım, sen kendine bak. İnsanlar burada İslam'ın çelişkilerini, pisliklerini, rezilliklerini yazıyor ki, bildiklerini başkaları da öğrensinler, beyinlerinde bir ışık yansın diye. Ama sen diyorsun ki, aman bunları dile getirmeyin, bırak insanlar İslam batağında kalsın. 

Hem bunları dile getirmek tartışma ufuklarımızı genişlemesine neden engel olsun ki? Aynı anda birden fazla konu üzerinde tartışamıyor musun?

Ayrıca madem tartışma ufukarımızın genişlemesini istiyorsun, o zaman neden daha önce sorduğum şu soruya bunun hristiyan teolojisinde çok mantıklı bir açıklaması var dediğin açıklamayı yazmıyorsun?

Bu her boku bilen, her şeye gücü yeten, her şey kendi yapan bu tanrı tamamen kendi tasarladığı evrende tamamen kendi tasarımı olan insanları neden kurtarmak istiyor acaba? Kendi zulmünden mi?

Gerçekten merak ediyorum, acaba hristiyan teolojisinde bu sorunun nasıl mantıklı bir açıklaması var? Yaz ki, İslam bataklığından çıkıp biraz hristiyan bataklığına dalalım, ufkumuz genişlesin.

Sitelerde Paylaş

bunun kötü yazıyla ne? alakası var. demofobik  :D ben hiyologlif.. dilindede kötü yazarım. ama sonuçta haklı çıkarsam kötü yazdıgım için bana nobel ödülü vermezlermi?  diyorsun.   sen burda destan yazsan   o güzel yazı fontunla ve ben  seni haksız çıkarsam senin yazdıgın ve emek verdıgın bu yazının ne? anlamı olurkı. amfibik. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, democrossian yazdı:

Ciddiye alınmak için Türkçeni düzeltmelisin. Anlatımın çok bozuk. Bu Türkçe ile ciddiye alınman olasılığı yok.

aslında yazım kötü  değil. istesem sende bile daha iyi yazarım. ama bilmediğin birşey var. klavyem bozuk bazı tuşlar basmıyor. hızlı yazınca basmıyor. çok yavaş yazarsam basıyor. şimdi anladınmı? neden? kötü oldugunu sen güveni görmedın galiba  :D  asıl kötü yazan o birde itiraf ediyor. sevgili kankam :D :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, godofwar yazdı:

aslında yazım kötü  değil

Bahaneye sığınma. Klavye dediğin bir servete malolmuyor. Eğer laptop ise değiştirmek pahalı ama değiştirmene gerek yok ek bir klavye kullan usb den. Ben de hızlı yazarım ve hatalar illa ki olur. Başa döner düzeltirim. Sen üşeniyorsun tabii buna. Nedeni özensizlik. Bir yazım hatası beni acayip rahatsız eder. Onu düzeltmeden içim rahat etmez. 

Güven senden elbette ve muhakkak çok çok daha kötü. Üstelik söyleyince de kızıyor. O müzmin artık...

Ben yıllarca laptopu ek klavye ile kullandım. Laptop başında çay kahve kola sigara içersen laptop hapı yutuyor. Klavye koruyucu şart değil elzem!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Bir yazım hatası beni acayip rahatsız eder. Onu düzeltmeden içim rahat etmez. 

senin sorunun belli. sana yardımcı olabilirim. :D  psikolojiktir. bu durum üzülmene gerek yok. 500. m.g.lık depresanlar var. tedavisi mümkün. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, democrossian yazdı:

Bahaneye sığınma. Klavye dediğin bir servete malolmuyor. Eğer laptop ise değiştirmek pahalı ama değiştirmene gerek yok ek bir klavye kullan usb den. Ben de hızlı yazarım ve hatalar illa ki olur. Başa döner düzeltirim. Sen üşeniyorsun tabii buna. Nedeni özensizlik. Bir yazım hatası beni acayip rahatsız eder. Onu düzeltmeden içim rahat etmez. 

Güven senden elbette ve muhakkak çok çok daha kötü. Üstelik söyleyince de kızıyor. O müzmin artık...

Ben yıllarca laptopu ek klavye ile kullandım. Laptop başında çay kahve kola sigara içersen laptop hapı yutuyor. Klavye koruyucu şart değil elzem!

Benim kağıt üzerine yazdığım şeyleri görmelisin kötü yazı arıyorsan

Güven görse şükür eder

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...