Jump to content
godofwar

zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

Recommended Posts

benim bu konudaki düşüncem, şimdiki zencilerin görsel ve genetik olarak şempanzenin ortak atasından türediği düşünülen bir ırkın ortak atası olduğu yönündedir. 

görsel olarak baktığımızdada gerçekten şempanze ilşe bir zencinin genetik olarak aşırı benzediğini farkettim. :) 

ama söz konusu ortak ata evrimi beyaz tenliler için geçerli değildir. ozaman bir tez üzerine çalışıyorum. bu teze göre bu gezegendeki tüm zencilerin ortak atası bir şempanzedir.

beyaz tenlilerde başka bir dünyadan gelmiş olabilr. ve sonuçta her iki türde varlığını sürdürmektedir. en büyük gerçek bu 

bir beyazın şempanzenin hem rengiyle hemde genetik olarak uyuşmasını imkansız!  buluyorum. ama bir şempanzenin  ortak atası ile bir homosapiensin eşleşmesini 

oldukça mantıklı buluyorum.

1: ten renkleri aynıdır.

2:  zencilere fiziksel olarak bakıldıgında evrımlemış ve modernleşmış bir şempazze görmek mümkün.  :) 

zenciler maymundan gelmiŠile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu aşamada benim düşüncem evrimsel olarak siyah tenli bir insanımcı bir varlığın şempanzenin yada şempanzenin ortak atasıyla eşleşmesi sonucu olarak 

belirli ara geçiş aşamalarıyla zenciler Åempanze evrimi ile ilgili görsel sonucu olan şimdiki zenci ırklardır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi eksiğine dayalı ilkel bir yaklaşım. Patrick Ewing'le goril fotosu kıyaslaması üzerinden tez kasmak. .?!!

Bu konuları sen @mystic iken de konuşmuştuk. (Sonra bir hesap daha aldın)..Evrimi bilmiyor, daha doğrusu eksik ve yanlış biliyor ve anlayamıyorsun.

İsteyen o konulara bakabilir.

Moleküler düzeydeki kanıtlar; mesela daha önce de örnek verdiğim Endojen retrovirüsler vb. gibi örnekler ortadayken, sen hala fotolardan 19. yüzyıl taktikleriyle tez falan peşindesin.

Özetle 50-100 yıl falan geridesin.

Daha da önemlisi -ve bu mesajı asıl atma nedenim-  çok fazla başlık açıp mesaj atıyorsun. Forum kirleniyor. Foruma girdiğim vakit senin başlık ve mesajlarından göz gözü görmüyor.

Bir çok başlık da altta kaybolup gidiyor.... .. .

Şu narsist tavırların da çok çocuksu duruyor. Kendi kendine yok bi şeyleri ispat ettim, kazandım, yok 2-0 öne geçtim tarzı söylemlerin göz tırmalıyor. O lütfu bırak da karşındaki eylesin bari. Eyleyecekse..

...

Böyle yazmayı sevmem, haddime de değildir belki.. Ama ben malumu ve gördüğümü ilan ettim sadece.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Afrikanların diğer ırklardan çok belirgin biçimde farklı oluşları tarih boyunca büyük bir sorun olmuştur. Tanrının siyah ırkı beyaz ırkın kölesi olsun diye yarattı gibi insanlık dışı görüşlere yol açmıştır.

Bu da yaratan tanrı uydurmasının ne kadar saçma bir safsata olduğunu gösterir. Bu kadar beceriksiz bir yaratıcının var olmasının tek açıklaması "bakalım ben böyle yarattığım için yanlış fikirlere kapılıp siyah kullarıma haksızlık edecekler mi" diye deneme yapmasıdır.

Böyle bir deneme yapmak için de sapkın bir sadist olması lazım. İyi davrananları mükafatlandırıp kötü davrananları işkence etmekle eline ne geçecek? Nedir yani şişmiş egosu mu tatmin olacak? Egosunu tatmin edecek diye binlerce yıl köleliğe izin vermiş olması, siyah kullarının acılarını seyretmiş olması utanç verici. Biz insanlar bile deney yaptığımız kobaylar mümkün oldukça acı çekmesinler diye uğraşıyoruz.

Neyse gelelim gerçeğe; tüm insanlığın atası tabii ki şempanze ile evrimsel kuzen olan Afrikan bir insan türüdür. Bu insan türü Homo Erektus'tur. Afrika'da mutasyon hızının yüksekliğinden dolayı Afrika'dan birden fazla çıkış olmuştur. Homo Erectus Cava insanı, Pekin insanı, Neandarthal insanı gibi türlere ayrışmışsa da Afrika'dan son çıkan insan türü olan Homo Sapiens dışında tüm insan türlerinin nesilleri tükenmiştir.

Tabii Homo Sapiens'in aynı anda dünyanın bir kaç yerinde evrimleştiğini söyleyen çok merkezli evrim kuramı da var ama sonuçta Afrika'dan son çıkan (200 bin yıl önce) Homo Sapiens'in günümüze kalan tek tür olduğu görüşü kabul görüyor. Fakat bir süre birlikte dünyayı paylaştığımız diğer insan türü olan Neandarthal genlerinden bir miktar genetiğimize karıştığı da kabul ediliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, democrossian yazdı:

Neyse gelelim gerçeğe; tüm insanlığın atası tabii ki şempanze ile evrimsel kuzen olan Afrikan bir insan türüdür. Bu insan türü Homo Erektus'tur. Afrika'da mutasyon hızının yüksekliğinden dolayı Afrika'dan birden fazla çıkış olmuştur. Homo Erectus Cava insanı, Pekin insanı, Neandarthal insanı gibi türlere ayrışmışsa da Afrika'dan son çıkan insan türü olan Homo Sapiens dışında tüm insan türlerinin nesilleri tükenmiştir.

Tabii Homo Sapiens'in aynı anda dünyanın bir kaç yerinde evrimleştiğini söyleyen çok merkezli evrim kuramı da var ama sonuçta Afrika'dan son çıkan (200 bin yıl önce) Homo Sapiens'in günümüze kalan tek tür olduğu görüşü kabul görüyor. Fakat bir süre birlikte dünyayı paylaştığımız diğer insan türü olan Neandarthal genlerinden bir miktar genetiğimize karıştığı da kabul ediliyor.

:) demo siyahi ırk konusunda hemfikiriz.  gerçeklerfe gelmene sevindim..  :)  zaten etkili bir yorum yapmışşsın yalnız unuutugun birşey var. afrikada ö dönemlerde sadece siyahı ırk vardı. demekkı ilk evrım benım tezimi dogruluyor siyahı ırk ile başlıyor. ama beyaz ırk konususnda  oldukça farklı düşünüyorum. nedenmi? 

bazı evrımcıler beyaz ırkın siyahıleşmesı için cografık kosulları öne sürerler bu çok yanlış bir teolojık kavramdır . :)  

siyahı ırkın rengını belırlıyen cografı kosullar değil genetık dna dizilimlerıdır. ayrıca bir şey daha var. 

cografı kosullar ten rengını geçıcı olarak değiitirebilr ama kalıcı olan renk dna sonucunda genetık harıtada belırlenır ilkesıdır.! 

be neanadertal ile işempanzenın ortak atasının eşlemesi sonucunda beyaz ırkın olabilicegını şöyle savunuurm . 

bu eşleşme sonucunda melez bir ırkın ortaya çıkası bir zorunluluktur . fakat. melez ırklar daha sonra ortay çıkmışlardır. 

yani şempanzenın dna dilimiz siyah gen haritası üretir. bir neandertalle eşelştıgındede dogal olarak melez olmak zorundadır. 

ama bu seferde safkan beyz tenlıler nerden? geldi demek zorundayız. 

bu yüzden beyaz ırkın evrımı olsaydı. büyük olasıkla melez ırk olucaktı . asla beyaz safkan ırklar varolmuyacaktı.! 

ama malesef ben safkan beyaz ırkım. sende öylesın.  bu yüzden siyahı ırkalar bana göre zencilerin evrımleştiğinin 

çok net ispatı olabilir. 

neandertallaer safkan beyazdır. sadece cografı kosullar geregı bronzlasıp esmer renkmış gibi gözükürler ama alında safkan beyazdır . homosapiensler ise dogustan siyahtır. yanı şempanzede öyle ten rengı uyumu ve dna uyumu muhtesemdır. homo sapiensler ile ilgili görsel sonucu

neandertal ile ilgili görsel sonucu

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Siyah ırktan mutasyonla beyaz ırk ortaya çıkabilir. Coğrafi koşullar da bu mutasyonu destekleyince kalıcı olur, yeni bir genetik türemiş yani yeni bir ırk ortaya çıkmış olur.

Örneğin tahminen yaklaşık beş - yedi bin yıl öncesine kadar dünyada bütün insanlar kahverengi gözlüydü. (Siyah dediğimiz koyu kahverengidir.) Fakat Karadeniz'in kuzeyinde tek bir bireyde bir mutasyon gerçekleşti ve ilk kez mavi gözlü bir çocuk doğdu. Bugün dünyadaki tüm mavi gözlüler bu tek bireyin soyundan gelmedir. Buna yeşil göz de dahildir, çünkü yeşil, mavi ile kahverengi arasında bir kombinasyondur.

Cilt rengi de bundan farklı değildir. Ama siyah ve beyaz ırk arasında göz ve ten renginin ötesinde yapısal farklar var. Bu da doğal. Mutasyon ve seçilim (doğal ve cinsel) bu işi kısa sürede halleder.

Irklaşma türleşmeden çok daha kolay ve çabuk gerçekleşir, sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cografı koşullar mutasyonu desteklemez. aksine köstekler. siz evrımıcılerı yanıltır. dostum. mutasyonu destekleyen cografı koşullar yerıne mutasyonu gen  garitasını

destekliyen dna dizilimlerini kodlayan ve gen haritasına görsel şekıller verende . evrımdekı mutasyonun zincirleme halkalarıdır. bu konuyu uzun süre araştırmıştım. 

örnegın 5 bin yıl önce herkesın kahverengı gözlu oldugunu düşünmek sacmalıktır.  çünkü mutasyonda evrım sürecınde gerçeklesen şeylerden biride  göz rengini 

evrimidir. bu 5000. yıl sürmez e nfazla bir kaç yyıl sürebilr. hatta dahada kısa sürer.baba ve anne siyahtır ogullarıda mutasyla göz rengı mavı olur. 

cografı koşulları  neleri? değiştirdigini daha önce anlatmıştım. :) bazıları inkar etsede en buyuk gerçek budur.  

her konuda anlaşıyoruz demo  fakat senın anlamamakta ısrar ettıgın konu şu .

cografi koşullarla yenı bir genetık tür belırlenir dogrudur fakat renk olarak belırlenmez. rengı nelerın?  belırledıgı çok acıktır.  

tabıkı bu sürecye yenı bir ırk ortaya çıkmıştır biz bu ırka zencıler diyoruz siyahı ırk diyoruz. bu süreç belkıde binlerce yıllık bir evrımın sadece 

kısacık bir halkası olucaktır. 

hahaha sacmaladın demo  :D cinsel ilişkı ile renk ayarı melez ırk oluşturur. safkan beyaz ırkı oluşturmaz komık olma lütfen ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mavi göz için beş yedi bin arası tarih ve Karadeniz'in kuzeyi diye yer belirtildiği halde beyaz ten için böyle bir yer ve tarih verilemiyor. Neden? Ten renginde ani bir açılma olmadığı içindir. Yani herkes kahverengi gözlü iken birden mavi gözlü bir birey doğdu, bu aniden oldu. Ama beyaz ten böyle ani ortaya çıkmadı. Ne zamana kadar tüm insanlar siyahken ne zaman aniden beyaz tenli bir çocuk doğdu da bugünkü bütün beyaz tenliler onun torunları diye bir şey söylenemiyor.

Ten renginin karmaşık ve dalgalı git gelli bir süreçte değişime uğradığı açık. Bunu mozaik değişimlerin mutasyonları örtmesi ile sanırsam yorumlayabiliriz. Mozaik deyince mutasyon kaynaklı olmayan yani nesilden nesile aktarılmayan değişimleri kastediyoruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, godofwar yazdı:

siz evrımıcıler

Biz evrımıcıyız :D da sen kıvrımıcı :lol: mısın! Evrimi bilmeyecek kadar cahil, yoz ve geri olduğunu sakın söyleme! Evrim çıkarılsın mı yoksa ders kitaplarından! Ha? Çıkarılsın mı yoksa! Kıvırtma! Mert cevap ver çıkarılsın mı çıkarılmasın mı! Yobaz mısın değil misin!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ten rengı konusunda anlaşamıyoruz demo  :) bazı konularda sana katılmamak mumkun değil ama . ten rengını cografı koşullara baglaman ve bunu mutasyona 

baglaman trajıkomıktır.. 

7000 yıl önce ve ya 7000 yıl sonrada asla böyle birşey olmuyacak evrımcıler derkı: ten rengını belırlıyen faktorler gecıcı olarak cogfafı kosullardır fakat ten rengının

kalıcı olabilmesi için mutasyonu hareke tte  geciren. dna kodlarının harekete gecmesı bir zorunlukluktur. 

aksi halde dna ve gen haritası ne? işe yarar !  tabıkı gen harıtasının görsellııgını hazırlar. 

gen haritası şekıllenmeden önce dnanın eşleştıgı kodlar üzerınden mutasyon süreci başlar. 

cografı koşullar sadece gecıcı renk oluşturur. 1.000.000 yıl gecse bile safkan terimi aynıdır bozulmaz. 

safkan siyahı ırk kuzey kutbundada yaşamış olsa  yine siyahı ırk olucaktır çünkü  cogafı koşulların rengı belırledı.. tezini sonsuzadek çürütür. 

aynı şekilde safkan beyaz ırkta 1.000. 000 yıl afrıkada yaşasa yine beyz ırk olarak tarıhtekı yerını alıcaktır dostum. hiç şüphen olmasın .

sen bronzlaşmayı ile safkan rengı karıştırıyorsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mantıkı ı  cevap veremeyınce  :D bundan bir nane olmaz. öylemı? sen mantıklı cevap ver bakalım oluyormu? olmuyormu?   hep beraber görelım.  :D  

yazdıgın bazı terımler trajıkomıktır. senden evrımıcıde olmaz zaten cakma evrımcı..  benim cevaplarım acık ve net. evrımıcılerın tezlerı bunlar. 

her ewrımci aynı değildir. demo  farklı düşüncelerde olabiliyor. sen soruma hala net bir cevap vermedın. cografı kosullar  rengı belırler diyorsun 

diyorsunda etkılı bir tez sunamıyorsun uyduruk terımlerle karşıma çıkıyorsun. havagazı alırsın dostum.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu, psikolojik sorunu olanın kendini foruma atması sorunundan gına geldi. El deliye hasret biz akıllıya yahu! Bu ne böyle! 

Yahu foruma değil bir doktora gidin, antidepresanla çözülmüyorsa psikiyatrik yardım alın bir şeyler yapın yahu! Forumda ona buna sataşmakla sorununuz Ç Ö Z Ü L M E Z !

Yazımınızı düzeltin diye dostça uyarıda bulunuyorsun, can düşmanlarını görmüş gibi kuduruyorlar. Akıllıya hasret gideceğiz be! Ülen eni konu Türkçeyi düzgün kullanın diye son derece haklı bir talepte bulunuyoruz. Bunda da alınacak gücenecek bir şey varsa ben daha artık bir şey bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 23.06.2018 at 13:57, poiuz yazdı:

İpucu:

Nina G. Jablonski

George Chaplin 

Folik Asit

işte anlamsız bir teori daha bu mantıga göre benım 1 milyon yıl önceki  atalarım. zencıydı..:0_80cbc_37a71a73_L:mor-ötesi ışınların vücudumuzdaki folik asit  üretmesıyle 1 milyon yılda bembeyaz oldum.. çünkü dov kullanıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, godofwar said:

işte anlamsız bir teori daha bu mantıga göre benım 1 milyon yıl önceki  atalarım. zencıydı..:0_80cbc_37a71a73_L:mor-ötesi ışınların vücudumuzdaki folik asit  üretmesıyle 1 milyon yılda bembeyaz oldum.. çünkü dov kullanıyorum. 

Tam öyle değil.

Kısaca:

Eski teoriye göre UV ışınları yüzünden insanlar kanser olmasın diye koyulaştığı/koyu olduğu düşünülüyordu. Cilt kanserinin kendisini 16-20 yaşlarında ortaya çıkması bu teoriyi desteklerdi. Ama cilt kanseri kendini 30-40 yaşlarında gösteriyor. Bunun böylece "doğal seçeneğe" ve DNAlara etki yapması imkansız.

Yeni teori:
UV ışınlarının kadınların hamilelikte ve erkeklerin sperm oluşumunda önemli işlevi olan folik asiti yok ettiği gözlemleniyor. 
Afrikada koyu cilt sayesinde folik asiti korunan insanlar Afrikadan kuzeye, UV ışınlarının o kadar fazla olmadığı yerlere göç edince bu (koyu cildli olma) "doğal seçimde" artık önem taşımıyor, zamanla önemini yitiriyor! Ve beyaz tenli insanlar elenmeden var olabiliyorlar.

Zamanla nadir olarak görünen bu beyaz insanlar (ve daha çok kadınlar) cinsel açıdan daha çekici bulunur ve zamanla cinsel seçimlerde üstünlük sağlarlar.

Cildin rengini veren gen en fazla ve en hızlı değişen gendir. Ve hala değişmektedir. Nereye doğru derseniz.
Kahverengiye doğru!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim dna..  rengimde çok fazla folık asit varmış. yemyeşil oldum. arap sabunu  kullandım, belkıde ondandır.   :0_80cbc_37a71a73_L:şimdide  haci şakır kullanıyorum folık asıtler  

sayesinde  rengim muhteşem oldu. her renk var bende   karışık yüklemışler bana.   sanırım benımkısı karışık folık asıt içeriyor.. bu resmı 1 ay önce cektım. 

sanırım ben marslıyım. folı kasitler bu yuzden karışmış olabilr. :0_80cbc_37a71a73_L:

çok renkli insan ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Roger Lewin'in Modern İnsanın Kökeni kitabının okunması gerekiyor.

Lewin kitaba Afrika'dan Çıkış Kuramı ve Çok Merkezli Evrim Kuramı arasında karşılaştırmalar yaparak başlar. Tamamen tarafsız biçimde her iki evrimsel görüşün savunucularının ortaya koydukları kanıtları ortaya serer. Bu tarafsız tutum kitabın yarısına kadar sürer. Sonra Lewin kendi görüşünü ortaya koymaya başlar. Kendi görüşü Afrika'dan Çıkış Kuramından yanadır. 

Eğer Çok Merkezli Evrim Kuramı doğru olsaydı ırksal farklılıkların kökeninde tür farklılıkları olması gerekirdi. Halbuki türümüzün neslini sürdürebilen tek tür olması, ırksal farklılıkların farklı türlere dayanmaktan kaynaklanmadığını ortaya koymaktadır. Irksal farklılıkların farklı türsel kökenlere dayandırılması görüşü geçerliğini yitirmiştir. 

Bugün geçerli kalan görüş, arkaik insan türlerinin soyunun tükenip soyu tükenmeyen tek tür olarak türümüzün kaldığı görüşüdür. Şu anda dünyada tek bir insan türü yaşamaktadır. Bütün öteki insan türlerinin nesli tükenmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...