Jump to content
godofwar

zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

Recommended Posts

Peki türler arası melezleşme mümkün müdür? Katır örneğinde olduğu gibi türler arası melezleşme kısır bireyleri sonuç verdiği için değildir. Fakat iki türün arası çok fazla ayrılmamışsa Üreyebilen melezler oluşması olanaksız olmayabilir. Sonuçta ırklar da yalıtılsa uzun zamanda türleşmeye gidebilirler. Irklaşma ile türleşme arasında kesin bir çizgi de olmayacağına göre...

Buradan çıkan sonuç "genlerimize Neandarthal geni iz olarak bile olsa karışmış olabilir mi" sorusunun yanıtının "olanaksız" olmadığıdır. Böyle bir karışmanın olanaksız olduğunu söylemek zordur. Fakat eğer böyle bir karışma varsa bunun belirlenmesi zor olacak kadar kaybolmuş olduğunu düşünmek gerekir. 

Bu karışmanın belirlendiği iddiaları hakkında kesin kanıt gerekir. Neandarthal geni kalıntılarının fosillerden eldesi belki bir ölçüde olanaklıdır. Fakat bunun kanıta yeteceğini pek düşünemiyorum. Bu konuda çok uzman kişilerin görüşlerini bile ihtiyatla karşılamak gerekecektir. Neandarthal genetiğini fosillerden elde etmenin çok zor olacağı ortada. Bunun olanaksız olduğunu söyleyecek bilgi düzeyinde değilim. Bu uzman görüşü olabilir ancak. Geçerli sayılmaz ama kişisel görüşüm Neandarthal geni karışmasının bahse değecek düzeyde olamayacağı. Bu görüşüm yanlış olabilir. Uzman görüşüne başvurmak daha doğru olur. Ama ben böyle bir konuda uzman görüşünü dahi şüpheyle karşılarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

beylerrr ben göz  rengınden   veya saç rengınden .  bahsetmıyorum. önce bir anlaşalım :0_80cbc_37a71a73_L: ben ten rengınden bahsediyorum. :D  göz rengı vey sac rengı cografı koşullarla bir bagı yoktur.

tamamen genetık bir farklılıktır göz rengının dnai ile bagı. 

bakınz şimdi daha iyi anlıtacagız .

safkan beyaz tenlı insan 

beyaz tenlı insan ile ilgili görsel sonucu

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

safkan melez tenlı insan türler arsındakı melezleşmeyı zaten ispatlıyor bunun için bıyolojı bilimini yada biyoloj olmaya gerek olmazkı. herşey ortada ve çok basit. bunun için karşı tez üretmekte sonuşuz kalıyor dogal olarak. 

melez ten bile safkandır. hafıs beyaza kacabilr. kuzey kutbunda yaşarsanız hafıf siyahada kacabilr. afrıkada yasarsanız. ama 

kendı öz rengı asla değişmez.

melez  tenlı insan ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mıchael jackson safkan siyah değildı. bu yüzden bir sürü amelıyat  oldu ve beyaz tenlı oldu ama bu süreç hayatına mal olmuştur. eger ameliyat olmasaydı. 

hala yaşıyor olucaktı. genlerıyle oynadılar. doktorlar aslında mıchaelın gerçek katılıdır. 1983 yılında cekılen bir resımde mıchael jackson melezdır. 

dipnot düşelım safkan siyah değildir. 

mıchael jackson 1983 ile ilgili görsel sonucu

dna hormonu ten rengını üretemıyor ve ten zamanla buruşmaya baslıyor. allı bakın ispatı var. o kadar ameliyuet olmasına ragmen hala ten melez renk ürettıgı için . her seferınde tekrar amelıyet olmak zorunda kalmıştır .

mıchael jackson ölüm anı ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ten renginin göz rengi ve saç renginden ayrık bir özelliği yok. Hepsi çok uzun sürelerde mutasyonlarla değişebilir. Değişmez olan hiç bir şey yoktur. Sadece zaman meselesi... Değişim görece kısa vadede ırksal, uzun vadede türsel dönüşüm yaratır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Jackson 1991 deki pozunda kalın zenci dudaklarını incelttirip basık zenci burnunu kaldırttırıp tenini de beyazlattırdığından dolayı ne kadar mağrur değil mi... Bambaşka biri olmaktan ne kadar gururlu. Ama işte bunların bedelleri oluyor.

Roger Lewin'in Modern İnsanın Kökeni kitabı düşünen her kişinin başucundan ayrılmaması gereken müthiş bir kitap. Dili biraz ağır. Cümleler uzun ve ağdalı. Maalesef. Çevirenin de hatası yok bunda, kitabın yazım tarzı o şekilde. Bir cümleyi okumaya devam ederken cümlenin başı nasıldı deyip başa dönmek zorunda kalmanın haricinde çok keyifli bir kitap.

Verdiği bilgiler müthiş, görseller, fosil resimleri fosilleri önüne getirip koymuşçasına net. Kafatasları, aralarındaki kıyaslamalar, tür ağaçları, dallanmalar, tarihlemeler, fosil buluntulara ek arkeolojik buluntular, yorumları enfes.

İlk maymunsu insan türlerinden başlayarak, hatta insansı maymunlardan başlayarak modern insana kadar sanatın, teknolojinin, dilin, dinin oluşumunu anlatımı çok sürükleyici. Tüm insanlık tarihi gözünün önünden film gibi geçiyor. İlk o homur homur eden ellerini yere koyan maymunsu insandan bilgisayarı icat eden, uzaya araç gönderen insana kadar gelen öykü müthiş!

Dinin ortaya çıkışının kökenlerini o kadar çarpıcı anlatıyor ki, bu kısmı kitabın sonuna koymuş, "budur" diye haykırmamak için kendimi zor tuttum. Etrafta insanlar vardı, kim ulan bu deli derler diye korktum. (Bir piknik alanındayım. Herkes mangal yapıyor ben çekirdek kola ile kitap okuyorum.) Bir ara yüksek sesle okumaya başlamışım. Etrafımda çocuklar dolandı filan aldırış etmedim. Sonra onlar da bana aldırış etmez oldu! :D 

Bittiğinde kabıma sığamıyordum. Müthişti yani, hemen pedal çevirmeye başladım. Çevirim çevirdim çevirdim yeşil alanı turladım ve sakinleştim. Doğa beni çok sakinleştirir. Normal modda eve döndüm! :lol: Normal moda almazsam eve hızlı dalarım iyi olmaz! :D Çünkü aydınlanma anlarında insanları böcekler gibi görebiliyorum. Aslında ne gariptir ki dini ilk yaratan Şamanların durumu da aynıydı. Lewin bunu çok güzel anlatıyor. Aşkın trans halinden insanların içine döndüklerinde ruhlar alemini getiriyorlardı. Uçan eşşeğe binip allahın yanına varmanın taş devri versiyonu... Aynısı...

Şamanların trans hallerini mükemmel anlatmış. Tabii bu konuda arkeolojik ve paleontolojik bulgu olanaksız. Ama mağara resimleri ile günümüze kadar gelen Şaman geleneğini bilen yaşlıların anlatımlarını öyle güzel birleştirmiş ki... Yani git Moğolistan'a bir sürü taş devrinden kalma Şaman bulursun. Zor değil. Gelenek acayip bir şey. Çok dayanabiliyor bazen. Bu şimdi şaka değil, 250 bin yıllık gelenek!!! Ortaya sadece türümüz değil, taaa Neandarthal insanından bile gelen Şaman kültürü çıkmış! Müthiş!

En ilginci, şiddetli vantilasyon dediği yani bildiğin kuvvetli rüzgarın transa yatkınlaştırıcı etkisinden bahsetmesi! Bunu önce anlamadım, ne alaka, ne diyor bu yahu derken birden beynimde şimşekler çaktı yani, motosiklet tutkunlarının rüzgar ile sarhoş olması ve kaza yapması, paraşütçülerin serbest düşüşün rüzgarı ile deklanşörü çekmeyi unutacak kadar kendinden geçmesi aklıma geldi, tabii ya! Bunu ilk kez duyuyordum. Şamanların vantilatörü yoktu, nasıl yapıyorlardı bilmem. Törenlerini fırtınalı havada mı düzenliyorlardıysa! Ya da yüz kişi birden mi yelpaze sallıyorduysa!

İşte bilimden haz almak budur beyaaaaa! Bilim gibisi var mı! Adam akla gelmeyecek bağlantılardan Neandarthaller hakkında öyle varsayımlarda bulunuyor ki ağzım açık kaldı. Sanırsın bir Neandarthalı görmüşüm konuşmuşum! Bilim! Bilim! Sen nelere kadirsin!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

Jackson 1991 deki pozunda kalın zenci dudaklarını incelttirip basık zenci burnunu kaldırttırıp tenini de beyazlattırdığından dolayı ne kadar mağrur değil mi... Bambaşka biri olmaktan ne kadar gururlu. Ama işte bunların bedelleri oluyor.

Roger Lewin'in Modern İnsanın Kökeni kitabı düşünen her kişinin başucundan ayrılmaması gereken müthiş bir kitap. Dili biraz ağır. Cümleler uzun ve ağdalı. Maalesef. Çevirenin de hatası yok bunda, kitabın yazım tarzı o şekilde. Bir cümleyi okumaya devam ederken cümlenin başı nasıldı deyip başa dönmek zorunda kalmanın haricinde çok keyifli bir kitap.

Verdiği bilgiler müthiş, görseller, fosil resimleri fosilleri önüne getirip koymuşçasına net. Kafatasları, aralarındaki kıyaslamalar, tür ağaçları, dallanmalar, tarihlemeler, fosil buluntulara ek arkeolojik buluntular, yorumları enfes.

İlk maymunsu insan türlerinden başlayarak, hatta insansı maymunlardan başlayarak modern insana kadar sanatın, teknolojinin, dilin, dinin oluşumunu anlatımı çok sürükleyici. Tüm insanlık tarihi gözünün önünden film gibi geçiyor. İlk o homur homur eden ellerini yere koyan maymunsu insandan bilgisayarı icat eden, uzaya araç gönderen insana kadar gelen öykü müthiş!

Dinin ortaya çıkışının kökenlerini o kadar çarpıcı anlatıyor ki, bu kısmı kitabın sonuna koymuş, "budur" diye haykırmamak için kendimi zor tuttum. Etrafta insanlar vardı, kim ulan bu deli derler diye korktum. (Bir piknik alanındayım. Herkes mangal yapıyor ben çekirdek kola ile kitap okuyorum.) Bir ara yüksek sesle okumaya başlamışım. Etrafımda çocuklar dolandı filan aldırış etmedim. Sonra onlar da bana aldırış etmez oldu! :D 

Bittiğinde kabıma sığamıyordum. Müthişti yani, hemen pedal çevirmeye başladım. Çevirim çevirdim çevirdim yeşil alanı turladım ve sakinleştim. Doğa beni çok sakinleştirir. Normal modda eve döndüm! :lol: Normal moda almazsam eve hızlı dalarım iyi olmaz! :D Çünkü aydınlanma anlarında insanları böcekler gibi görebiliyorum. Aslında ne gariptir ki dini ilk yaratan Şamanların durumu da aynıydı. Lewin bunu çok güzel anlatıyor. Aşkın trans halinden insanların içine döndüklerinde ruhlar alemini getiriyorlardı. Uçan eşşeğe binip allahın yanına varmanın taş devri versiyonu... Aynısı...

Şamanların trans hallerini mükemmel anlatmış. Tabii bu konuda arkeolojik ve paleontolojik bulgu olanaksız. Ama mağara resimleri ile günümüze kadar gelen Şaman geleneğini bilen yaşlıların anlatımlarını öyle güzel birleştirmiş ki... Yani git Moğolistan'a bir sürü taş devrinden kalma Şaman bulursun. Zor değil. Gelenek acayip bir şey. Çok dayanabiliyor bazen. Bu şimdi şaka değil, 250 bin yıllık gelenek!!! Ortaya sadece türümüz değil, taaa Neandarthal insanından bile gelen Şaman kültürü çıkmış! Müthiş!

En ilginci, şiddetli vantilasyon dediği yani bildiğin kuvvetli rüzgarın transa yatkınlaştırıcı etkisinden bahsetmesi! Bunu önce anlamadım, ne alaka, ne diyor bu yahu derken birden beynimde şimşekler çaktı yani, motosiklet tutkunlarının rüzgar ile sarhoş olması ve kaza yapması, paraşütçülerin serbest düşüşün rüzgarı ile deklanşörü çekmeyi unutacak kadar kendinden geçmesi aklıma geldi, tabii ya! Bunu ilk kez duyuyordum. Şamanların vantilatörü yoktu, nasıl yapıyorlardı bilmem. Törenlerini fırtınalı havada mı düzenliyorlardıysa! Ya da yüz kişi birden mi yelpaze sallıyorduysa!

İşte bilimden haz almak budur beyaaaaa! Bilim gibisi var mı! Adam akla gelmeyecek bağlantılardan Neandarthaller hakkında öyle varsayımlarda bulunuyor ki ağzım açık kaldı. Sanırsın bir Neandarthalı görmüşüm konuşmuşum! Bilim! Bilim! Sen nelere kadirsin!

senin inandığın biyolojide bilim değilmi? şu yazdıklarının % 90 çop demo. kusura bakma eskı dostum. sen son zamanlarda çok değiştin. sacma sapan 

düşüncelere sahıp oldun. eleştirdiğin biilim sana biyolojı bilimini hediye etmış her ne? kadar ewrıme inanamsakta darwının  türlerın kökeni  adlı kıtap 

oldukça etkılı olmuştur. ama darwın bunu bilim sayesınde basardı. öyle değilmi? 

adamlar haklı  demo madem evrım bir ara geçiş sürecidir. o zaman bu ara geçişteki fosil kayıtlarıda OLMAK  zorundadır. peki? şimdiye kadar kaç evrımcı 

bu teoriyle bizi uyuttu. sanıırm hepsı uyuttu. ara gecış formu yok bir görsel çizmışler millete yutturmuşlar. hepsı bu. senın gibilerde bu hayallerle 

yaşamayı seviyor. eeee ne? diyim. hayallerde güzeldı en azından tersi ispatlanmadıgı sürece  :D 

bak hepsi ezberımde kalmış.

1: bu ara geçiş süresınce ara gecış fosilleri bulundumu? yanı ispatlandımı? 

2: fosıl kayıtlarını inceledıgmızde süreklı aynı seylerı görürüz. kademelı evrımle değil anıden olusan yaratılışı görürüz. bu çok önemlı 

3: balıklar evrımlesıp kara canlısı olduysa bu canlı türünın hem solungaclı hemde karad yasıyacak sekılde olması gerekırdı miilyonlarca yıl öncede fosil  kayıtları bulunması gerekırdıç ama yok. demo.  

4. osakı evrım gerçekten olsaydı demo. yeryuzunde yasıyan milyonlarca türün çok basitce ara gecış formu lması gerekırdı. ama yok ne? yazıkkı.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sana kaç kere determinizm gibi evrim gibi boyunu çok aşan konuları anlamaya mercimek beyninin yetmediğini söyledim. Sen bir zaman israfısın. Sana laf anlatmanın hiç bir yararı yok. Sen kumda oyna. Daha bir soru işaretinin cümlenin sonuna konacağını öğrenemeyen bir embesille daha fazla uğraşmama gerek yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, godofwar yazdı:

senin inandığın biyolojide bilim değilmi? şu yazdıklarının % 90 çop demo. kusura bakma eskı dostum. sen son zamanlarda çok değiştin. sacma sapan 

düşüncelere sahıp oldun. eleştirdiğin biilim sana biyolojı bilimini hediye etmış her ne? kadar ewrıme inanamsakta darwının  türlerın kökeni  adlı kıtap 

oldukça etkılı olmuştur. ama darwın bunu bilim sayesınde basardı. öyle değilmi? 

adamlar haklı  demo madem evrım bir ara geçiş sürecidir. o zaman bu ara geçişteki fosil kayıtlarıda OLMAK  zorundadır. peki? şimdiye kadar kaç evrımcı 

bu teoriyle bizi uyuttu. sanıırm hepsı uyuttu. ara gecış formu yok bir görsel çizmışler millete yutturmuşlar. hepsı bu. senın gibilerde bu hayallerle 

yaşamayı seviyor. eeee ne? diyim. hayallerde güzeldı en azından tersi ispatlanmadıgı sürece  :D 

bak hepsi ezberımde kalmış.

1: bu ara geçiş süresınce ara gecış fosilleri bulundumu? yanı ispatlandımı? 

2: fosıl kayıtlarını inceledıgmızde süreklı aynı seylerı görürüz. kademelı evrımle değil anıden olusan yaratılışı görürüz. bu çok önemlı 

3: balıklar evrımlesıp kara canlısı olduysa bu canlı türünın hem solungaclı hemde karad yasıyacak sekılde olması gerekırdı miilyonlarca yıl öncede fosil  kayıtları bulunması gerekırdıç ama yok. demo.  

4. osakı evrım gerçekten olsaydı demo. yeryuzunde yasıyan milyonlarca türün çok basitce ara gecış formu lması gerekırdı. ama yok ne? yazıkkı.. 

Evrimden fazala anlamam ama en mantıklısı evrimdir.

Dostum evrimin yanlış bir tarfı yok doğada zamana ortama ayak uydurum yaşam dürtüleriyle devem ediyorlar örneek  çekirgenin kaç çeşidi var dimi buğdayın yeşil otun içine girdinmi yemyeşil çegirge görürsün ayır edemsin o yeşilikte vs.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, güven yazdı:

Evrimden fazala anlamam ama en mantıklısı evrimdir.

Dostum evrimin yanlış bir tarfı yok doğada zamana ortama ayak uydurum yaşam dürtüleriyle devem ediyorlar örneek  çekirgenin kaç çeşidi var dimi buğdayın yeşil otun içine girdinmi yemyeşil çegirge görürsün ayır edemsin o yeşilikte vs.

hahahaha  :0_80cbc_37a71a73_L: demo bana küstü galıba kankı. sen ne? diyorsun. demoya profıl!  resmini değiştirmesını söyliyecegım. bu resmi koysun frofiline 

ne? oldugu bellı olsun. determınıt. şempanzenin.. ..  :0_80cbc_37a71a73_L: hahahaha huhh.. 

ben ne zaman? insan olucam ewrım  caps ile ilgili görsel sonucuben ne zaman? insan olucam ewrım  caps ile ilgili görsel sonucukomık darwın ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, godofwar said:

hahahaha  :0_80cbc_37a71a73_L: demo bana küstü galıba kankı. sen ne? diyorsun. demoya profıl!  resmini değiştirmesını söyliyecegım. bu resmi koysun frofiline 

ne? oldugu bellı olsun. determınıt. şempanzenin.. ..  :0_80cbc_37a71a73_L: hahahaha huhh.. 

ben ne zaman? insan olucam ewrım  caps ile ilgili görsel sonucu

Dincilerde zihniyet hiç değişmiyor, ne zaman din ile bilim çakışsa gidip dinci şarlatanların kuyruğuna takılırlar, bilime saldırırlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"Ara geçiş" diyenlere buyurun nesli tükenmemiş, günümüzde hala yaşaya ORNİTORENK

Platypus.jpg

Milyonlarca yıl önce nesli yok olan her canlının birer fosili olması mecburmuş gibi bu teoriyi geçersiz kılmaya çalışanlara bir de sözüm olacak.

Evrim bir hipotez değil bir teoridir. Yani gözlemlenmek, denenmek ve tekrarlanabilmektedir, mümkün olduğunca
Deneylerin veya gözlemlemelerin sadece birinde bu teorinin aksine bir sonuç çıkarsa teori geçersiz olacaktır. Ama bu güne kadar bu teorinin aksine bir sonuç çıkmamıştır!!!
Tabiiki bu bir teoridir ve devamlı geliştirilmektedir!

Newtonun yerçekimi teorisinin de eksik olması yerçekimini yok etmediği gibi evrim de yok edilemez! 
Zamanla biliminsanları tarafından sadece teori geliştirilir! Einsteinen Newtonun yeriçekimi teorisini geliştirdiği gibi!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ara geçiş sundugunuz bu argüman photomontajj beeee  :D  ben photoshoıp uzmanıyım. piksel aralıkları ile resmın orjınalındekı piksel aralıkları  uyuşmuyor.

hahahaha ne? tarafa kopuyoruz...  beyler....  :0_80cbc_37a71a73_L:

ayrıca ben ara geçiş fosıl kaydı istemıştım. direk bu canlıyı değil. nerden? bilicez bu canlının ara geçiş yaptığını belkide ara gaz yapmıştır. zavallı evrımcı. bakınız bende 2  tane photoshop yaptım.  evrımıın son halkası bir mucize bu ..ahhh shitt.. funnyyy evolutiıon  okey listen to me.. dudes.. :0_80cbc_37a71a73_L:

siz kafayımı? yedınız yajhu bu canlı bir ördekle! bir su faresinin eşleşmesi sonucumu? ortaya çıkmış. tanrılar cıldırmış olmalı. ohh my god... 

,

photoshop hayvanlar ile ilgili görsel sonucuphotoshop hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, sağduyu yazdı:

Dincilerde zihniyet hiç değişmiyor, ne zaman din ile bilim çakışsa gidip dinci şarlatanların kuyruğuna takılırlar, bilime saldırırlar.

ben deistim, sen kafayı yemişsin. atheizim seni delirtmiş. ikide bir bana dinci   deyip durma yahuu.. sen uçmuşsun yahuu. acil vakasın. :0_80cbc_37a71a73_L:

sen halisinasyon görüyorsun. şu hapları bırak artık. evden dışarı çok sosyal aktiviteler edin kendine.. ama önce git bir akıl hastanesine masraflar. benden. 

iyileştiginde tekrar gel o zaman deist olduğumu anlıyacaksın. şu ruh halinle gerçegi göremiyorsun. sadece hayalelr görüyorsun. unutma 1000.mglık alıcaksın.

daha düşük doz seni tedavı etmez. :0_80cbc_37a71a73_L: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, godofwar yazdı:

ara geçiş sundugunuz bu argüman photomontajj beeee  :D  ben photoshoıp uzmanıyım. piksel aralıkları ile resmın orjınalındekı piksel aralıkları  uyuşmuyor.

hahahaha ne? tarafa kopuyoruz...  beyler....  :0_80cbc_37a71a73_L:

ayrıca ben ara geçiş fosıl kaydı istemıştım. direk bu canlıyı değil. nerden? bilicez bu canlının ara geçiş yaptığını belkide ara gaz yapmıştır. zavallı evrımcı. bakınız bende 2  tane photoshop yaptım.  evrımıın son halkası bir mucize bu ..ahhh shitt.. funnyyy evolutiıon  okey listen to me.. dudes.. :0_80cbc_37a71a73_L:

siz kafayımı? yedınız yajhu bu canlı bir ördekle! bir su faresinin eşleşmesi sonucumu? ortaya çıkmış. tanrılar cıldırmış olmalı. ohh my god... 

,

photoshop hayvanlar ile ilgili görsel sonucuphotoshop hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

Ornitorenk gercek bir hayvandir. Hatta Avustralya da 20 sentlerin uzerinde resmi vardir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cahillikten kurtulmanın yollarını gösteriyorum, okunacak kitapları söylüyorum. Daha da yapabileceğim bir şey yok. Bu godof kişisel bunalımlarına burada birileri ile zıtlaşarak çözüm bulacağını sanıyor. Bunun yol olmadığını da söyledim. Beyin olmayınca bir kulaktan giren diğer kulaktan aynen çıkıyor. Boş çünkü kafanın içinde beyin yok. Cahil idyotlar için zaman harcayamam. İnsan olur insan gibi sorarsa öğrenir. Yoksa cahil kalır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, sağduyu yazdı:

Dincilerde zihniyet hiç değişmiyor

Son derece haklısın. Çünkü bir deistin evrimi inkar etmesi kendiyle taban tabana çelişmesi anlamına gelir. Çünkü deist inancına göre tanrı bir deney yapmaktadır. Müdahaleci değil gözlemcidir. Sadece başlangıcı tetiklemiş ve ne olacağını izlemektedir. Evrene müdahale etmez.

Dolayısıyla deist evrimin bilincinde olur. Evrimi inkar eden bir deist, deveye tilki kafası monte edilmiş kadar absürt bir ucubedir. Hayır bunar neyin ne olduğunu bilecek bir bilinç düzeyinde olsalar da deistim bilmem neyim deseler gözüm başım üstüne. Bilinçli olsun çamurdan olsun.

Bilgi olmayınca bilinç de olmuyor. Bilinç, farkındalık yaratan az bilinen ve yaygın olmayan bilgileri edinmekle oluşur. Farkındalık yaratan bilgileri herkes yaygın şekilde bilmez. Farkındalık oluşturması da zaten bu yüzden. Evrim böyle bir bilinçtir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, poiuz yazdı:

Milyonlarca yıl önce nesli yok olan her canlının birer fosili olması mecburmuş gibi

İşte bu bilinçli bir bilgilendirme. Cahil evrim karşıtlarının fosilin ne olduğu konusunda en küçük bir bilgileri yok. Koskoca arkaik dönem insanı hakkında, eksiği az şekilde bulunmuş sadece iki insan fosili bulunabildiğini bilmezler. Fosilleşme son derece ender bir olgudur. Fosiller o yüzden paha biçilemez nesnelerdir. Bunlara paha biçmenin bir kriteri yok! Koskoca arkaik dönem ki, 750 bin yılı filan kapsar, bulunabilen sadece iki iskelet. Biri Lucy, biri Turkana oğlanı. 750 bin yıllık döneme ait fosilleşmiş sadece iki iskelet! Gerisi ya bir diş, ya bir çene, ya bir kafatası parçası. O yüzden bu Lucy ile Turkana oğlanına değer biçmenin hiç bir yolu yoktur. Dünyada bulunan tüm altınlar bunların fiyatına yetmez.

Buna rağmen bu fosil kayıtlar insansı maymunlardan maymunsu insanlara geçişin açık kanıtlarıdır. Australopithecus serisi ile başlayan maymunsu insanlardan (Australopithecus afarensis,  Australopithecus boisei) Homo erectus ile başlayan homo serisi (Homo habilis ve diğerleri ile devam eden) ve homo sapiens'e gelen evrim çizgisi kanıtlı ve fosil desteklidir. Bunlara ilişkin çene eksik olsa da en az bir adet olmak üzere kafatası fosilleri mevcuttur. Fosilsiz hiç bir insan türü tanımlanmamıştır. Fosili mutlaka vardır ki tür olarak tanımlanmıştır. Bu kafatasları kesin şekilde insansı maymundan maymunsu insana geçişi ve bunlardan gelişen insan türlerini göstermektedir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, fumes yazdı:

Ornitorenk gercek bir hayvandir. Hatta Avustralya da 20 sentlerin uzerinde resmi vardir. 

eeeeeee ben zaten bu canlıyı kastetmedım. resımdekı canlının montaj olduğunu belırttım. yaşadığını bende biliyorum. eeeee sonrası yok. 

:D  :D  :D   çk tatlı bir hayvan ayap perdeleri muhteşem. :D  tıp demış babasının burnundan düşmüş. tam bir evrım mucizesı.. 

bak tanıştırım bu ördek babası bu farede annesi oluyor. 

:0_80cbc_37a71a73_L:ördek ile ilgili görsel sonucufare ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...