Jump to content

Elitizm

Recommended Posts

Uzun zamandir merak ettigim bir sey var.

Bazi insanlarin, genellikle orta siniftan biraz daha ust gelire sahip olanlarin veya zengin insanlarin davranislari bana biraz garip geliyor. Yapmacik bir davranislari var. Sanki kendileri cok onemliymis gibi filan.

Titanic filmini izlemissinizdir diye dusunuyorum. Oradaki elit kesimin de davranislari bana tuhaf ve yapmacik geliyordu. Ozellikle de kadin oyuncularin.

Dunyadaki en zengin insanlarin, ornegin Jeff Bezos, Bill Gates gibi kisilerin davranislari bana normal geliyor. Esleri de normal davraniyorlar, hic yapmacik degiller.

Peki bu neden olur? Elit olma cabasi icinde olan insanlar boyle garip mi davraniyor sizce?

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Flou yazdı:

Kesinlikle garip davranıyorlar ve çok iticiler. Zengin ve varlıklı arasında ki fark olsa gerek. Zenginin parası, görgüsü, eğitimi var. Kendini bilir ve sürekli geliştirir. Varlıklı da eşeğe altın semer vurmuşlar misali işte..

Ben luks bir restoranta gittim. Yuzlerini gormedim ama arkamda iki kadin konusuyordu. 50'li yaslarinda. Titanic filmindeki zengin kadinlar gibi konusuyorlardi. Cok yapmacikti gercekten.

Bir de Melinda Gates'e baksana? Kadin gayet normal.

Zengin, kendini gelistirir diye bir sey yok. Bence bu davranislar, bilgisizlikten kaynaklaniyor.

tarihinde Remy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...