Jump to content

Ruhun olmadığı mantıken ispatlandı.

Recommended Posts

9 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Ruh = bilgi dersek sorun kalmıyor.

Aynı bedene değişik bilgiler yükleyebilirsin.

örneğin aynı pcye farklı işletim sistemleri  yükleyebiliyoruz.:)

commodore 64 ile ilgili görsel sonucu:0_80cbc_37a71a73_L:benımkı karışık olsun. karışık yükleyın. bana bu sayede herkesle iyi anlaşabilrim. 

bir commodore 64 atasözü derki: ne? kadar az bilgi o kadar temiz harrdısk.. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:f57::lol:tam anlamıy la sacmalık. böyle bir deney yapılması bile akla ihanettır.. yok beynın sağ tarafı teistmışte yok beynın sol tafafı ateistmışte.eeeeee diğerleri beynin neresinde? deistler agnostıkler ve determıınstleri unutmuşmu? bu beyin.. ama yaaaa olmadı şimdi...  diğerlerını adam yerine koymadınızmı? biyologlar..  yahu neyle? ispatladınız beynı sizmı oluşturdunuz açtırmayın ağzımı şimdi.. :smashfreak::0_80cbc_37a71a73_L: kabus derecesınde 

trajıkomık bir deney. 

ne? yani benim sağ elim kötü işer yapıyor sol elimde iyi işler yapıyorsa. bu elımınde aklı olduğunumu? ispatlar.. yahu çok seviyorum 

sizi ateistler bazen öylesıne komık oluyorsuunzkı. müslümlerle aynı  seviyede olmanız . bir deist agnostık olarak bana gurur verıyor. 

https://cernbilim.blogspot.com/2018/05/the-split-brain-experiments-zihin.html

Sitelerde Paylaş

Bölünmüş beyin sendromu çok şaşırtıcı ve hastayı gözlemleyenlerin gözlerine inanamadıkları bir olaydır. Çok dramatiktir, bir bedende iki ayrı kişilik bulunur. Bu kişiliklerden biri sağ ele, diğeri sol ele komutlar verir. Nadir görülür tabii ama görüldüğünde çok şaşırtıcıdır. Benim de inanasım gelmezdi, abartılı aktarıyorlar diye düşünürdüm. Kendim böyle bir hasta görme şansım olmadı, ama çok ciddi alanının uzmanı psikiyatrlardan aldığım bilgiler, hastalığın tamamen gerçek olduğu, yani bir beyinde iki ayrı kişiliğin egemen olduğu yolunda. İnanılmaz ama gerçek.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, democrossian yazdı:

Bölünmüş beyin sendromu çok şaşırtıcı ve hastayı gözlemleyenlerin gözlerine inanamadıkları bir olaydır. Çok dramatiktir, bir bedende iki ayrı kişilik bulunur. Bu kişiliklerden biri sağ ele, diğeri sol ele komutlar verir. Nadir görülür tabii ama görüldüğünde çok şaşırtıcıdır. Benim de inanasım gelmezdi, abartılı aktarıyorlar diye düşünürdüm. Kendim böyle bir hasta görme şansım olmadı, ama çok ciddi alanının uzmanı psikiyatrlardan aldığım bilgiler, hastalığın tamamen gerçek olduğu, yani bir beyinde iki ayrı kişiliğin egemen olduğu yolunda. İnanılmaz ama gerçek.

ulan!  forumda aklı başında bir tek sen vardın. senıde kaybettık.. al oku şunu ayrık beyın sendromu diye birşey yok beyın zaten 2 kısımdan oluşur. sag ve sol olmak üzere.  önüne gelen her teoiriye inanırsanız şizinle işimiz var demektır. eğer anlıyarak okursan şunuda anlamışsın demektır. beynın sag ve solu bellı olmuyor. var  ama ayıt edilemıyor. tıbben.. 2 ayrı düşünen beyın  değil  tek foratta düşünen beyın modelı vardır. işin en ilginç yanı şu tanrıya iannmıyorsunuz. ama dinsel olarak deneyler yaparak. 

inancın 2 ye ayrıldııgnı anlatıyorsunuz. hemde bunu yapan ateist tıpçılardır. bu deneyde haklı! olduğunuzu  varsayalım. neyi? ispatlamayı düşünüyorsunuz  cennet ve cehennemın olmadıgınımı? eger böyle mantık kuruyorsanız. siz ateist falan olamazsınız.

kendınızı kandırıyorsunuz. .ulan! sag beynı ayrılan insanın sag elı elbıse seciyor diger elıde secmiyor. ispatladıkları bu. sonrada neymışşş beynın yarısı tanrıya inanıyormuş. böyle bir insan gözünle görmedin. 

değilmi? nerden? biliyorsunda inanıyorsun.. ben yalan oldugunu düşünüyorum. aspargastır bu kaynaklar!!hiç bir ispatı yada gecerlılıgı yoktur! 

sag beyın tanrıya iannıyor sol beyınde iannmıyor bu değil .böyle bir deney gerçekten varsa neden? ispatı yok sadece boktan linkler var. kaynak değil. bana isapt gerekıyor. demo. gözümle görnelıyım . kim? bu insanlar biz niye? göremıyoruz. 

http://psikolezyum.com/sag-beyin-sol-beyin-ayrik-beyin/

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, democrossian yazdı:

al işte araştırdım hintlı.. deli bir ateistin ortaya attıgı bu iddia tamamen gerçek dışıdır. şu 2 dakıkalık!  zavallı video dışında en ufak bir ispat yoktur. çok amatörce hazırlanmış bir video. 

bir sürü video var . hepside sadece teori olarak sanki olmuş gibi yorumlamış. ama ne? bir görüntü ne bir ses kaydı yada 

ne? bir aguman sunamamış varsa demo sen göster bakalım. zekı çocuk. ne? kadar zekisizn görelım. gösterkı. 

bende inanım. gerçekleri bizlerinde bilmeye hakkı var. iyi old u ozaman 

benım teorım daha gerçekçı.görüntüler var..  marsta insan var diyorum. kimse? inanmıyor. bu deliyemi? iannıcam..

tekrar söylüyorum haklı oldugunu ispatladın diyelım saygı duyarım. demo. ama bu sizin için bir anlam ifade etmez. 

çünkü siz inanmıyorsunuz. inanmadıgınız olgular hakkında  eleştiri yapabilirsiniz. ama inanmadıgınız tanrıya dinsel olarak 

yaklaşmayın. buna hakkınız yok' . 

inanmadıgınız şeyleri ispatlayınkı. ateizm saygı duyulan bir inanç olsun yoksa müslümanlar gibi zaman  gectıkçe   sizde 

degerınızı yitiriceksınız. şimdiden uyarım! 

Sitelerde Paylaş

Saçma sapan zattirik videolara bir saniyemi bile ayırmam. Ben bilimsel makale okurum. Okuduğum bilimsel makalelere ve dinlediğim görüşünü aldığım uzman psikiyatrlara göre bölünmüş beyin sendromu gerçek semptomları olan klinik bir vakadır. Çok ender görüldüğü için az bilinir. Öyle ki hayatında böyle bir hasta görmemiş psikiyatrlar çok vardır. Böyle bir vaka görüldü mü define bulmuş gibi incelemeye alırlar. Bu, bir paleontologun eksiksiz bir insan fosili bulması gibidir.

Sitelerde Paylaş

Mars'ta yaşayan insanlar ya da zeki varlıklar olduğuna inanan birinin bölünmüş beyin sendromuna inanmaması tam bir komedi! Ülen psişik! Sen Marslılara inanıyorsun be! Buna inanmayı başaracak kadar embesilsin, bir bölünmüş kişilik sendromuna inanamadın öyle mi! :0_80cbc_37a71a73_L: 

Bu arada Cruosity'nin gönderdiği Mars fotoğraflarını hayranlıkla izliyorum. Bu aracın Mars'a indirilişi insanlık için net bir zafer! Emeği geçen tüm insanları gönülden kutluyorum. Çok büyük iş başardılar. Evrende çok küçük bir adım ama gelecek için önemli bir adım.

Uzak bir diyarda tek başına uçsuz bucaksız ovalarda garip garip dolanan bu robotu duyguları varmışçasına benimsiyor ve duygulanıyorum. Orada küçük kardeşlerini Pathfinder'ı filan görebildi mi bilmiyorum. Fakat oraya o kardeşlerini filan görmeye gitmedi tabii. İndi ve kafasını sağa sola çevirdi, aradığı incelenecek kayalardı. Hemen kayalara doğru ilerleyip işine başladı. 

İnsan duygulanıyor tabii. İnsan türünün imal ettiği bir robot başka bir gezegende türümüzü temsil ediyor. Bir ara Cruosity bir fotoğraf gönderdi bize. Kendi gölgesinin resmini çekmişti. Fakat gölgesinin yanında bir gölge daha vardı. Sanki bir insan kolunu kaldırmış elini robotun üzerine koymuş onu şefkatle seviyordu. Bunu böyle görmek içimizden geliyordu, çünkü haberleşmemizin bile 14 dakika sürdüğü bir uzaklıkta yapayalnız bir robottu. Onu canlıymış gibi düşünmek ve şefkat ihtiyacında olduğunu düşünme eğilimi gösteriyorduk. Onun o çok uzak diyarda garip garip dolaşması içimize dokunuyordu. O robot ama bu biz insanız, bu duygudan kurtulamıyorduk. 

O gölgenin onu şefkatle okşayan ve yalnız değilsin diye teselli eden bir varlık olduğuna inanmayı istiyorduk... Şu an gözlerim bile yaşardı. Ne oldi gözlerun doldi oldum. :D

Sitelerde Paylaş

Cruosity'nin en büyük başarısı bir tonluk bu aracı Mars yüzeyine indirmek için ilk kez kullanılan gökyüzü vincinin başarıyla aracı yere indirmesi. Araç atmosfere girdikten sonra ilk olarak paraşüt ile yavaşlıyor. Fakat bu hız da aracı hasar almadan yere indirmek için yüksek. Vinç paraşütü de atıp roketlerini ateşliyor. İyice yavaşlayınca Cruosity'i kablolarla aşağı sarkıtıyor. Araç yere konmak için tekerleklerini aşağı uzatıyor ve vinç onu yavaşça yere koyduktan sonra kabloları serbest bırakıp yükselip uzaklaşıyor. Ve Cruosity keşfetmek için Mars yüzeyinde... NASA görevlileri bu başarı ile çılgına döndüler. Gerçekten kutlamaya değer bir başarı! On yedi dakikalık iniş için on yıl çalışmışlardı. Araç Mars atmosferine girdi ve on yedi dakika sonra yere konmuştu. Fakat NASA'nın bu mutlu haberi alması on dört dakika sürecekti. Cruosity "ben iyiyim" mesajını Mars yörüngesindeki uyduya gönderdi. Uydu da haberi NASA'ya geçti. İnişin başlamasıyla yarım saattir nefeslerini tutan ve donmuş gibi ekranlara kilitlenen NASA görevlileri sevinçten çıldırmayıp ne yapsın! Kimisi sevinçten ağlıyordu. Zıplayanlar, çığlık atanlar...

Ardından Cruosity birbirinden nefes kesici Mars fotoğrafları yollamaya başladı. Ben de NASA'da olsam ben de sevinçten çıldırırdım. Taklalar atar yerlerde yuvarlanırdım.

Cruosity sanırsam hâla çalışıyor ve Mars ovalarında dolaşıyor. İlk Pathfinder ile bu duyguları tatmıştık. Küçük, sevimli bir oyuncak kadar bir şeydi. Bir tonluk bir robot indirecek kadar mesafe kaydedildi.

Sitelerde Paylaş

Mars'a indirilen üç gezgin bunlar: Resimdekiler araçların dünya'da denenen ikizleri.

PIA15279-660x330.jpg

En küçüğü Pathfinder. Artık aktif değil. Ortanca Opportunity beklenmedik biçimde hâlen çalışıyor. Bu araçtan iki farklı bölgeye iki tane gönderildi. Oportunity'nin eşi Spirit kuma saplandı ve çıkamadı. Büyük olan Cruosity. Bu aracın tekerlekleri özellikle kuma saplanmayacak şekilde dizayn edildi. NASA bir de sabit yer aracı olan Phoenix'i gönderdi. Fakat kutup bölgesini inceleyen bu araç buz altında kalarak çalışmaz hale geldi.

Tabii resimdeki yer Mars değil Mojave çölü. Mars'a çok benzediği için araçlar burada test ediliyor. Cruosity'nin sağladığı veriler doğrultusunda büyük bir sabit istasyon daha gönderilecek. Artık yuvaya dönecek bir robot planlanıyor. Bunun için sıkı bir karantina şart ve tartışmalı bir konu. Ya Mars'ta başa çıkılamaz bir bakteri yaşıyorsa?

Bu uyarıyı yapan bir film çekildi (Life) ve NASA dikkatli olmaya çağırıldı.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...