Jump to content

Ruhun olmadığı mantıken ispatlandı.

Recommended Posts

Yapılan  başarılı deneyde.insan klonlandı böylece tanrının her ruhu farklı yarattıgı sınav! iddiasıda çürütülmüş oldu.  :)   2 insandan a2 ayrı ruh olmasıda imkansızdır. sınav iddiasına 

göre :

sınavda özgür irade vardır.. ve sadece 1 ruhun sınavı mümkündür. 2. bir aynı klonun sınavı aynı olamaz zaten kurandada böyle bir ayet olmaması ayrıca bir ispattır. 

canada qebeckte yapılan clonaıd sirketi. insan klonladı. 

ruh kavramı 2 ye ayrılmaz. ruh tektır. kuranda ruhla ilgili çok az ayet olmasıda farklı bir ispattır! 

(15/HİCR-29: 'Onu güzelce düzenleyip insan şekline koyduğum ve ona ruhumdan üflediğim zaman, karşısında secdeye kapanın.'

(38/SÂD-72: “Onu bir biçime sokup, ona ruhumdan üflediğim zaman da siz onun için hemen secdeye kapanın.”) / Ahmed Hulusi 

(39/ZUMER-42: Allâh, ölümü tatma zamanı geldiğinde insanları vefat ettirir (bedenin işlevsiz kalması). . . Ölmemiş olanları da uykularında (bilinç dünyasına geçirtir). . . Hakkında ölüm hükmettiğini (o boyutta) tutar; diğerlerini belli bir ömür için irsâl eder. . . Muhakkak ki bu olayda derin düşünen bir topluluk için elbette işaretler vardır.)

ayrıca klonun ispatı. dinlerinde sahte olduğunu çok net ispatlar. 

ruhun varlığını metafızık olarak bilemiyoruz, ama dinsel olarak gerçekten ruhun olmadığı net bir biçimde ispatlanmıştır. klon sayesinde. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ruh neden? yoktur. neden? ruh kavramı klonlamaya yenilmiştir. bir bakalım. 

1: ruh kavramı dinsel olarak beden yaratılmadan önce yaratılmıştır. kitaplarda bunu ayetlerle doğrular. 

2: ruh kavramı tanrının yarattıgı bir kavramdır . tektır . ve tanrının yoktan var ettıgı bir şeyi insanlarda yoktan var ediyorsa. ruh kavramı imkansızdır. 

3: klonlanmış her iki insanında parmak izleri aynıdır. 

4: tanrı ruhu yaratırken sadece tek özgür irade ile yaratmıştır dolayısıylede klonlamak ise özgür iradenın tek beden içinde 2 ayrı mantık yerine 2 ayrı bedende tek mantık olarak ruhun varlıgını ve anlamını sonsuza dek çürütmüştür. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, skeptikal yazdı:

Ruh zaten yoktur da, bu mantığa göre tek yumurta ikizlerinin de ruhu yoktur.

tek yumurta ikizlerinın parmak izleri farklıdır. dolayısıylede farklı birer ruh olarak yaratılmıştır dinlerde fakat. klonlanmış  insan ise parmak izleri aynıdır. yanı skeptikalı klonlarsak 

aynı düşünen ve aynı mantıga sahıp bir skeptikal elde ederız. genetık olarak. fakat tek yumurta ikizlerinin mantıgı ve düşüncesı farklıdır. buda daha farklı bir ispattır. dostum ..  :)  

Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, skeptikal yazdı:

Parmak izleri rahimdeki gelişime de bağlı, birçok başka etkene de bağlı, sadece genetik değil. Klonların parmak izi de farklı olacaktır.

klondan bahsediyorum.  dostum. farklı olması imkansız. parmak izi nasıl? oluştugunu bende bilyorum biyolojık olarak ama ben dinsel olarak parmak izinin  neden? klonla aynı olmadıgını ispatladım. klonların parmak izi aynıdır. aynı olmak zorunda çünkü klonlama esnasında dogum yoktur . oluşum vardır. bir 3 boyutlu yazıcı düşün aynı mantık. 

sadece biri bıyolojık yazıcı diğeride  mekanık yazıcı fakat yaptıgı işlem aynıdır. 

sen  rahımden bahsetmışsın .. ben klondan şimdi anladınmı? dostum.  :)  anladıgına emınım. 

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, skeptikal yazdı:

Ruh zaten yoktur da, bu mantığa göre tek yumurta ikizlerinin de ruhu yoktur.

Yani tek yumurta ikizleri çoktan ruh iddiasını çürütmüş sayılmalıdır.

Buna "tek vücut iki kafa " lı doğumları da ekleyebiliriz.Her ne ise birşeyin mantıken ispatlandığı yok. Her zaman ki gibi muamma.Tek vücutta iki farklı ruh.

Sitelerde Paylaş

annenın rahımıne koydugumuz klonun zaten parmak izi bellıdır.çünkü emriyo  aşamasındakı dmnemı geçmıştır.  yanı döl  degildir! istersenız biyologsanız anne karnı olmadanda insan klonlanabilirsiniz.  tek yapmanız gereken uygun bir laborant ortamı oluşturmaktır. bu grafıkte daha iyi anlamanız içn klonun nasıl oluştugunu izah ettık. 

klonlama ile ilgili görsel sonucu

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, godofwar yazdı:

klondan bahsediyorum.  dostum. farklı olması imkansız. parmak izi nasıl? oluştugunu bende bilyorum biyolojık olarak ama ben dinsel olarak parmak izinin  neden? klonla aynı olmadıgını ispatladım. klonların parmak izi aynıdır. aynı olmak zorunda çünkü klonlama esnasında dogum yoktur . oluşum vardır. bir 3 boyutlu yazıcı düşün aynı mantık. 

sadece biri bıyolojık yazıcı diğeride  mekanık yazıcı fakat yaptıgı işlem aynıdır. 

sen  rahımden bahsetmışsın .. ben klondan şimdi anladınmı? dostum.  :)  anladıgına emınım. 

Sadece rahim gelişimiyle alakalı değil. Evrim ağacından alıntı yapıyorum: Parmak izleri de aynı şekilde, sayısız değişkenin (kan basıncı, beslenme tipi, ortam derişimi, embriyonun kas yapısı, duruş biçimi, rahim sıcaklığı vs.) etkisi altında rastlantısal olarak oluşurlar. (https://evrimagaci.org/her-insanin-parmak-izi-farkli-midir-793)

Ki bunun bir önemi de yok. İki insanın parmak izi aynıysa ruhları da mı aynı olmak zorunda yahu :D 

Ruh nedir bir kere, bunun tanımı da önemli. Bana göre sadece bilinci çözemedik diye idealistlerin ortaya atabildiği bir spekülasyon. Ruhu tanımlayın, ona göre tartışalım.

Ruh insanın benliğini tanımlayan madde üstü bir töz ise, zaten bedenden bağımsızdır. Bu durumda birebir aynı iki bedenin aynı ruha sahip olması gerekmez.

Klonlama ruhun yokluğu ispatlıyorsa, insanların oluşumu ve gelişminin fiziksel bir süreç olması zaten çoktan bunu ispatlamış olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, skeptikal yazdı:

Sadece rahim gelişimiyle alakalı değil. Evrim ağacından alıntı yapıyorum: Parmak izleri de aynı şekilde, sayısız değişkenin (kan basıncı, beslenme tipi, ortam derişimi, embriyonun kas yapısı, duruş biçimi, rahim sıcaklığı vs.) etkisi altında rastlantısal olarak oluşurlar. (https://evrimagaci.org/her-insanin-parmak-izi-farkli-midir-793)

Ki bunun bir önemi de yok. İki insanın parmak izi aynıysa ruhları da mı aynı olmak zorunda yahu :D 

Ruh nedir bir kere, bunun tanımı da önemli. Bana göre sadece bilinci çözemedik diye idealistlerin ortaya atabildiği bir spekülasyon. Ruhu tanımlayın, ona göre tartışalım.

Ruh insanın benliğini tanımlayan madde üstü bir töz ise, zaten bedenden bağımsızdır. Bu durumda birebir aynı iki bedenin aynı ruha sahip olması gerekmez.

Klonlama ruhun yokluğu ispatlıyorsa, insanların oluşumu ve gelişminin fiziksel bir süreç olması zaten çoktan bunu ispatlamış olmalıdır.

siz ateistsenız ruh tanımını yapmanızın bir anlamı olmaz. ateistlerın ruhla ne? işi var. bu konuda uzmanlık taslamayın. ben ruhun olmadıgını ispatladım. 

dinsel olarak ruh kavramını ele alamıyorsun çünkü ruh kavramı dınseldır. 

İki insanın parmak izi aynıysa ruhları da mı aynı olmak zorunda yahu.. tabıkı aynı olmak  zorundadır. gülünç duruma düşmeyın.  :D  bu dınsel ve özgür iradeyle baglantılı bir kavramdır. enteresam siz ne? zamandır dnsel argumanları sahıplendınız . trajıkomık. :D 

ruh uzaten metafızık olarak ele aldım. malesef aynı olmak zorunda  çünkü parmak izi taklıt edilemıyor. bu bir ikincis ise

özgur irade kavramıdır. aynı manrıga sahip 2 beden özgür iradeyı baltalar. çok iyi söyledın işte zaten daha önceden ispatı olan bir şeyi bende teknolojı sayesınde ispatladım 

demekkı dostum sadece zaman ihtiyacımız varmış.

bne klondan bahsediorum hala anlamıyorsun. embriyo dönemınden 3 dönemdekı   ara geçişte   oluşuyor  parmak izi . rahımde döl olarak yerleştirilmıyor klon embriyo olarak yerleştirildiği için parmak izleride aynı oluyor dogal olarak.. 

ateistlerin ruh hakkında yorum yapıyorsa ateist değil deisttir. 

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, skeptikal yazdı:

Parmak izleri rahimdeki gelişime de bağlı, birçok başka etkene de bağlı, sadece genetik değil. Klonların parmak izi de farklı olacaktır.

spektikal canım kardeşim lütfen anla yahuu..  zekı cocuksun :)   bak ayet var. ben islamı çurutüyorum .sende ewrımden alıntı yapıyorsun faul yapıyorsun ama :D 

kırmızı kart verıcem sana  bana destek olucagın yerde köstek oluyorsun. evlat.  :)  

(75/KIYÂME-4: Evet! Onun parmak uçlarını bile tesviye etmeye (parmak izlerini bile aynen oluşturmaya) kaadirleriz.) / Ahmet Tekin (75/KIYÂME-4: Evet, bizim onun parmak izlerini bile, aynen eski haline getirmeye gücümüz kudretimiz yeter.)

Sitelerde Paylaş

Split-Brain´den müzdarip hastaların hayatla veya inançla ilgili yanıtları bir hayli ilginç.
Bu hastalarda beynin bir tarafından beynin diğer tarafına bilgi akışı yok. Yani bir tarafın ne yaptığından diğer tarafın haberi yok.
Tabii sadece bununla kalsa yine iyi. Bu durumu bilimsel olarak incelemek isteyen doktorlar, bu hastalarda deneysel araştırmalar yaparlar.
Bir hastaya tanrıya inanıp inanmadığı sorulmuş.
Hastanın sağ beyni "Evet", sol beyni ise "Hayır" demiş.
Yani sağ beyni dindar, sol beyni ise dinsizmiş. İyi, mi ! :D
Bu duruma çok bilmiş hacı ve hocalarımız, ne derler acep ?
Sağ beyin cennette keyif sürerken, sol beyin ise cehennemde kebap mı olacak ?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, DeepBlue yazdı:

Buna "tek vücut iki kafa " lı doğumları da ekleyebiliriz.Her ne ise birşeyin mantıken ispatlandığı yok. Her zaman ki gibi muamma.Tek vücutta iki farklı ruh.

o gen hastalıgıdır klon farklı birşeydır. deep blue. saksıyı çalıştır biraz..  

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, kavak yazdı:

Bir hastaya tanrıya inanıp inanmadığı sorulmuş.
Hastanın sağ beyni "Evet", sol beyni ise "Hayır" demiş.

dostum kavak. öncelıkle merhaba :)  merak etıgımden soruyorum. ilginç bir konu bu. dikkatımı cektı. peki? 

hangi? cihazla insan beyninin yarısının evet yarısınında hayır dedıgını ispatlamışlar. aklı nasıl? 2 ye bölmüşler ve okumuşlar. 

konuyu biraz açarmısın? 

Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, godofwar yazdı:

dostum kavak. öncelıkle merhaba :)  merak etıgımden soruyorum. ilginç bir konu bu. dikkatımı cektı. peki? 

hangi? cihazla insan beyninin yarısının evet yarısınında hayır dedıgını ispatlamışlar. aklı nasıl? 2 ye bölmüşler ve okumuşlar. 

konuyu biraz açarmısın? 

Ben sizin dostunuz falan değilim, ki sizin nasıl birisi olduğunuzu biliyorum.

Ağzımı açtırma. Önce yediğiniz eski nanelerden dolayı özür dileyin, sonra bakarız.

Zeka(!) küpü olduğunu iddia eden birisi bu konuyu nasıl bilmez ?

Hayret, doğrusu.

Başkası sorsaydı açıklardım, lăkin size kıynık yok.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, kavak yazdı:

Ben sizin dostunuz falan değilim, ki sizin nasıl birisi olduğunuzu biliyorum.

Ağzımı açtırma. Önce yediğiniz eski nanelerden dolayı özür dileyin, sonra bakarız.

Zeka(!) küpü olduğunu iddia eden birisi bu konuyu nasıl bilmez ?

Hayret, doğrusu.

Başkası sorsaydı açıklardım, lăkin size kıynık yok.

tamam özür diliyorum. :)  şimdi açıklayın bakalım.  müslüman olmadıgınız sürece  herkesten özür dilerim. ama müslüman 

olduğu zaman  asla özür dilemem. artık barıştıkmı? kavak. :)  özrümü? kabul ediyormusun? saygılarımla. 

gerçekten merak ettim. bende insanım sonuçta hatalarım olucaktır.  sonuçta burası bir tartışma platformu  müslümler 

hariç kimsenın kalbını kırmak istemem kavak hanım. :)  

ne? demiş aristo :D hatasız kul olmaz hatanla tartış benımle.. 

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, godofwar yazdı:

tamam özür diliyorum. :)  şimdi açıklayın bakalım.  müslüman olmadıgınız sürece  herkesten özür dilerim. ama müslüman 

olduğu zaman  asla özür dilemem. artık barıştıkmı? kavak. :)  özrümü? kabul ediyormusun? saygılarımla. 

gerçekten merak ettim. bende insanım sonuçta hatalarım olucaktır.  sonuçta burası bir tartışma platformu  müslümler 

hariç kimsenın kalbını kırmak istemem kavak hanım. :)  

ne? demiş aristo :D hatasız kul olmaz hatanla tartış benımle.. 

https://cernbilim.blogspot.com/2018/05/the-split-brain-experiments-zihin.html

burda deneyi yapan kisinin konusmasida var.Detayli anlatilmis.Türkce altyazi secenegide mevcut.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, godofwar yazdı:

Yapılan  başarılı deneyde.insan klonlandı böylece tanrının her ruhu farklı yarattıgı sınav! iddiasıda çürütülmüş oldu.  :)   2 insandan a2 ayrı ruh olmasıda imkansızdır. sınav iddiasına 

göre :

sınavda özgür irade vardır.. ve sadece 1 ruhun sınavı mümkündür. 2. bir aynı klonun sınavı aynı olamaz zaten kurandada böyle bir ayet olmaması ayrıca bir ispattır. 

ruh kavramı 2 ye ayrılmaz. ruh tektır. kuranda ruhla ilgili çok az ayet olmasıda farklı bir ispattır! 

(15/HİCR-29: 'Onu güzelce düzenleyip insan şekline koyduğum ve ona ruhumdan üflediğim zaman, karşısında secdeye kapanın.'

(38/SÂD-72: “Onu bir biçime sokup, ona ruhumdan üflediğim zaman da siz onun için hemen secdeye kapanın.”) / Ahmed Hulusi 

(39/ZUMER-42: Allâh, ölümü tatma zamanı geldiğinde insanları vefat ettirir (bedenin işlevsiz kalması). . . Ölmemiş olanları da uykularında (bilinç dünyasına geçirtir). . . Hakkında ölüm hükmettiğini (o boyutta) tutar; diğerlerini belli bir ömür için irsâl eder. . . Muhakkak ki bu olayda derin düşünen bir topluluk için elbette işaretler vardır.)

ruhun varlığını metafızık olarak bilemiyoruz, ama dinsel olarak gerçekten ruhun olmadığı net bir biçimde ispatlanmıştır. klon sayesinde. 

:lol::0_80cbc_37a71a73_L:

nuhneyapak%C4%B0nanakmi,.jpg

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, godofwar yazdı:

göre :

Ruh = bilgi dersek sorun kalmıyor.

Aynı bedene değişik bilgiler yükleyebilirsin.

örneğin aynı pcye farklı işletim sistemleri  yükleyebiliyoruz.:)

Sitelerde Paylaş

Klonlama iddiasını bilimsel kaynaklar doğrulamadı. Klonlamayı gerçekleştirdiğini iddia eden kuruluş bir tarikate ait güvenilmez bir yapılanma. 

Parmak izi, kılcal damar deseni ve göz retina deseni ne tek yumurta ikizlerinde aynıdır, ne de klonlarda aynı olur. Bunların yapılanma proteinleri  DNA ya kodlanmış olsa da desenleri kodlanmış değildir. Nasıl ki bir ormandaki tüm yaprakları tarasanız aynı damar desenine sahip iki yaprak bulamayacağınız gibi, hiç bir iki insanda aynı parmak izi, aynı retina ve kılcal damar deseni bulamazsınız. Bu olanaksızdır.

Bunu dinciler mucize olarak filan lanse etmeye çalışır. Hiç alakası yok tabii. Bunların iki insanda aynı olmaları bir mucize olurdu. Bu o kadar olanaksız ki, parmak izleri tamamen aynı iki insan getirin hemen mucize gördüm diye müslim olayım yani, o derece! Aynı olmamasının mucizeyle hiç alakası yok, aynı olsa asıl o zaman mucize olurdu.

Ruh zaten yok. Bu kesin. Ruh diye bir şey olsa maddi olan kimyasallar beyni ve duygu durumunu etkileyemezdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...