Jump to content

Seçmene dair bir analizim.

Recommended Posts

anladımki bizim millet sikilmeyi seviyor (küfür eklemek zorundaydım daha kolay bir tabiri yoktu)   çoğu eve ekmek götüremiyor et tatlı falan alamıyor kuruyemiş dahi sokamıyor dolaba  

orduda sinopta trabzonda rizede vb karadenizde sürekli şikayette bulunan çiftçiler ve benzeri işte çalışanlar bizim mahalledeki uzuna  en yüksek oyu atar vaziyette  yine bir çok çiftçi  şikayet etmesine rağmen akp ye oy vermiş sandıklara bakarak genel bir tahmin yapıyorum.

ekonomik veriler biten hayvancılık soğan ve patatesin dolar euro fiyatını geçmesi   300 bin ton patates ve soğan satıcıları sırf yandaş değil diye  silolarda çürümeye terk ediliyor  

dolar ve euro artmıyor hayır tl nin değeri düşüyor  bakın bulgaristana 2002 de gittiğinizde az bir rakama cazip bir tatil yapabiliyordunuz şimdi tam tersi en ucuz yerler cep yakar vaziyette leva değer kazanmış  yine ucuz tatil istasyonu gürcistan larisi değerlenmiş öyle ki millet et ve araba kaçakçılığı yapar halde 

bir diğer şey ise yemek konusu  eskiden fakir aşı olarak bilinen nohut fasulye soğan  patates  mercimek  bugün cep yakar vaziyette 

ekmeğin gramajı düşürülmüş ve fiyatı artmış artmayan ise daha az gramajla satışa çıkarılmış

ulaşım ve sağlık alanında hizmet azalırken hastaya binen yük artmış 

arkadaşlar bunları sayarken bu listenin sonu olmadığını farkettim direk konuya giriyorum 

seçmenin büyük kısmı yaşlı kesim bunlar kemik kadro  bunlar günlerinin büyük kısmını televizyonda geçiriyor izlediği kanallar yandaş kanallar medyanın çoğunu ele geçiren hükümet  hepsinin beynini yakıyor şahidim a haber gibi kanalları gece gündüz izleyen kişilere.

halk osmanlı ve padişah benzeri şeyleri çağrıştıran kişilere sempati besliyor bol bol islam ve osmanlı yı içeren eskiden kalma şeylerden övünülüyor öne bakıp büyük resmi görme sıfır.

kısaca halk çağımıza ayak uyduramamış vaziyette bilgili işine hakim kişilerin yetkisi yok ama bilmeyen yandaş dediğimiz tayfa vasfı olmamasına rahmen büyük mevkilerin sahibi  

halkımız günümüz zihniyetine modernitesine ve anlayışına sahip değil  eskide kalmış araştırmıyor sorgulamıyor her şeye aşırı duygusal tepki gösteriyor  kendisine hakaret edilmesine rahmen suç bende anlayışı var karşıt görüşlülere tolerans sıfır bu da şiddet ve hoş olmayan olayları doğuruyor .

toplum büyük bir ahlaksal çöküntü içerisinde  ben şahsen bunların hepsinin bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum eğitimde yapbozun nedenlerinden birisi halkın ve gençlerin bilinçli olarak cahilleştirilmesi ve eğitime küstürülmesidir.

bütün bunların sonucunda değişmesi gereken tek  şey zihniyettir bu özelliklere sahip bir milleti değiştirmenin tek yolu ona danışılmadan  bu değişimin zekice planlanıp zorla empoze edilmesinden geçer yoksa başarı sağlanamaz bakın atatürk iktidara geldiğinde nasıl ülkeyi yüzyıllarca batıran kulcu köleci tek adamcı bir zihniyetten özgür hür bireylere dayanan yep yeni bir sistemi kurmuşsa bu da öyle yapılmalıdır şüphesiz atatürk bunları yaparken halka sorsa idi ülke bir adım ilerleyemezdi 

daha eklemek veya daha güzel bir analiz yapmak isteyen tecrübeli üyeler yazarsa zevkle okurum

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu seçimde çok net! görüldüki akpnın oyu % 40 tır. % 11 mhpye oy verılmıştır. yanı ülkenın % 60 şı akpyı istemıyor. bunu çok net görduk. gelelım akp neden? kazanıyor. hile yapıyorlar. bunu çok net görduk y.s.k. da göruyor ama sessızlıgını koruyor . bunun en büyük nedenı y.s.k. nında akplılern oluşmasıdır. şu anda ülke tamamen batmış durumda ekonomı çökmuş akp nasıl? yonetıcek çok merak ediyorum. tabı bunun yanında akpye oy verenler cahıl ve yobz toplumlardan oluştugu için. akp kazanıyor . yoksa aklı basında biri akpye oy vericegıne hiç oy kullanmaz çünku bazı akplı arkadaslarım var aklı basında bugun oy kullanmadılar. onlarda anladı akpnın hile yaptıgını . protestolar olucaktır dogal olaral olaylar çıkıcaktır. ülke kaostadır. akp artrık bu yüku kaldıramaz durumdadır. işte bu yüzden bu işin sonu çok kötü olucak.. hile yapmaın bedelı er yada gece sorulucaktır. o günler çokta uzak değil. yskanın önune toplanalım beyler hakkımız arıyalım. bu ülked adaletin bitmedıgını ispatlıyalım. tüm duyarlı insanları y.s.k. nın önunde toplanması içn uyaralım. gerekırse sabaha kadar uyumayalım. bu hileli sarlar altında secım iptal edilmelıdır. ve anayasa mahkemesıne dava acılmalıdır. ispatlı hileli görüntülerle..

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dağ basımı? burası yahuuu. hileyle hurdayla secım kazanılmaz.. bu gece çok uzun olucak. gerçek veriler y.s.k. ya verılmıştır. bu işin sonu henuz bellı değildir. akplıler şimdi sevınsınler ama yarın herşey bellı olucak. çümku yarın ajansların duyurdugu oylar değil. 

gerçek oylar tekrar sayılıcaktır. bu yuzden y.s.k.nın. önunde toplanın hakkınızı arayın. 

Sitelerde Paylaş

Secimi iptal etmek için önce tayyip i geçmen gerekecek :D . Bu seçim iptal edilmeyeceğine dair bütün mal varlığım ve hayatım ile iddiaya girebilirim.  Bu seçim bize gösterdi ki  bu adam yaşadığı sürece huzurlu bir gece ve mutlu bir gündüze ,  ulkenin ilerledigi tam anlamiyla   bir avrupa ülkesi olduğumuzu rüyamızda dahil göremeyiz  . Artık bu millete umudum kalmadı.   

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, İlluminatus yazdı:

anladımki bizim millet sikilmeyi seviyor (küfür eklemek zorundaydım daha kolay bir tabiri yoktu)   çoğu eve ekmek götüremiyor et tatlı falan alamıyor kuruyemiş dahi sokamıyor dolaba  

orduda sinopta trabzonda rizede vb karadenizde sürekli şikayette bulunan çiftçiler ve benzeri işte çalışanlar bizim mahalledeki uzuna  en yüksek oyu atar vaziyette  yine bir çok çiftçi  şikayet etmesine rağmen akp ye oy vermiş sandıklara bakarak genel bir tahmin yapıyorum.

ekonomik veriler biten hayvancılık soğan ve patatesin dolar euro fiyatını geçmesi   300 bin ton patates ve soğan satıcıları sırf yandaş değil diye  silolarda çürümeye terk ediliyor  

dolar ve euro artmıyor hayır tl nin değeri düşüyor  bakın bulgaristana 2002 de gittiğinizde az bir rakama cazip bir tatil yapabiliyordunuz şimdi tam tersi en ucuz yerler cep yakar vaziyette leva değer kazanmış  yine ucuz tatil istasyonu gürcistan larisi değerlenmiş öyle ki millet et ve araba kaçakçılığı yapar halde 

bir diğer şey ise yemek konusu  eskiden fakir aşı olarak bilinen nohut fasulye soğan  patates  mercimek  bugün cep yakar vaziyette 

ekmeğin gramajı düşürülmüş ve fiyatı artmış artmayan ise daha az gramajla satışa çıkarılmış

ulaşım ve sağlık alanında hizmet azalırken hastaya binen yük artmış 

arkadaşlar bunları sayarken bu listenin sonu olmadığını farkettim direk konuya giriyorum 

seçmenin büyük kısmı yaşlı kesim bunlar kemik kadro  bunlar günlerinin büyük kısmını televizyonda geçiriyor izlediği kanallar yandaş kanallar medyanın çoğunu ele geçiren hükümet  hepsinin beynini yakıyor şahidim a haber gibi kanalları gece gündüz izleyen kişilere.

halk osmanlı ve padişah benzeri şeyleri çağrıştıran kişilere sempati besliyor bol bol islam ve osmanlı yı içeren eskiden kalma şeylerden övünülüyor öne bakıp büyük resmi görme sıfır.

kısaca halk çağımıza ayak uyduramamış vaziyette bilgili işine hakim kişilerin yetkisi yok ama bilmeyen yandaş dediğimiz tayfa vasfı olmamasına rahmen büyük mevkilerin sahibi  

halkımız günümüz zihniyetine modernitesine ve anlayışına sahip değil  eskide kalmış araştırmıyor sorgulamıyor her şeye aşırı duygusal tepki gösteriyor  kendisine hakaret edilmesine rahmen suç bende anlayışı var karşıt görüşlülere tolerans sıfır bu da şiddet ve hoş olmayan olayları doğuruyor .

toplum büyük bir ahlaksal çöküntü içerisinde  ben şahsen bunların hepsinin bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum eğitimde yapbozun nedenlerinden birisi halkın ve gençlerin bilinçli olarak cahilleştirilmesi ve eğitime küstürülmesidir.

bütün bunların sonucunda değişmesi gereken tek  şey zihniyettir bu özelliklere sahip bir milleti değiştirmenin tek yolu ona danışılmadan  bu değişimin zekice planlanıp zorla empoze edilmesinden geçer yoksa başarı sağlanamaz bakın atatürk iktidara geldiğinde nasıl ülkeyi yüzyıllarca batıran kulcu köleci tek adamcı bir zihniyetten özgür hür bireylere dayanan yep yeni bir sistemi kurmuşsa bu da öyle yapılmalıdır şüphesiz atatürk bunları yaparken halka sorsa idi ülke bir adım ilerleyemezdi 

daha eklemek veya daha güzel bir analiz yapmak isteyen tecrübeli üyeler yazarsa zevkle okurum

Kardeş sigilenler oy vermiyor sigenler oy veriyor. Soğana gelen zam ile kimler kazandı sanıyorsunuz? Gene çiftçiler ve bu işi yapanlar kazanıyor. Et konusunda her zaman aracılar kazanıyor diyorlar ya bu kocaman bir yalan a.q duklarımın kurban bayramı zamanlarında bir gidip izleyin milyonlarla vurgun vuruyorlar belediyeye verdikleri 3-5 kuruş paraya dahi laf ediyor zibidiler.Herkes memnun bu devirden sadece memur ve şehir hayatı sürüpte siyasetten uzak kalanlar müstesna. Veya taraf olarak akp karşıtı partileri seçen kişileri ayrı tutuyorum. Türkiyede köylü sorunu var. Bize zehirli gıdaları yedirende bu köylüler. İlaçlara boğarak ürünleri bizlere gagalıyorlar. Sigenler çok fazla sayıda alayı ağlıyoz diye yalan söylüyor daha fazla koparmak derdindeler. Köylü miletin efendisi değil artık kocası olmuş siz neden bahsediyorsunuz.

Yapılması gereken şehirlilerin artık köy hayatına atılması bunun başka yolu kalmadı arkadaşlar. Eğerki kendi topraklarımızı ekip biçmezsek bu şerefsiz vurgunculardan yakamızı alamayız. Hayat malesef köylüleride çok bozdu tamamen hırsla hareket ediyorlar ve devletinde bu düzene elini bu işlerden çekerek ayna tutması gerçek gariban olan şehirli halkın ezilmesini sağlıyor. Müslümanlık maske bunlar için. Hepsi ucuz kredi için köpek gibi sıraya girerler topraklarını en büyük günah olan faizle yeşetirler. Alayı uğursuz ve Allaha savaş açmış durumda dünya hayatı uğruna hertürlü krediye bulaşmış vurguncular artık gözünüzü açın bu kadar saf olmayın toprak sahipleri milleti sigiyor devlet değil.

Sitelerde Paylaş

a.a. oyların % 90 açmış bu gecerlı değildir. ve şu an akpnın oyu %52 e dustu. tam düşüdüğüm gibi!!!

yskda oyların % 40 nı saymıştır. buyu olasıkıkla 2. tura kalıcak gib iduruyor. 

tam düşündüğüm gibi a.a. akpyı % 51 sabıtledı.. bu dah önceden ayarlanmış bir taktıktır. şimdide gerçek oyları

bakalım  oyların % 40 sayıldı. şu an y.s. k. oyları sayıyor. gidin gözünüzle görun. sandıklara sahıp çıkın iş işten geçmeden .. secım 2. tura kalıyor. ama a.a. hala akpyı galıp ilan etmekte ısrar ediyor.. bu  gece çok uzun olucak.

çünku yarın sabah akp kaybecicek. 

Sitelerde Paylaş

Neredeyse her iki kişiden birinin mălum cumhurun başından yana tavır koyması, elbette sadece şimdi gözlemlenen bir fenomen değil.
Muhalefetin beceriksizliğini, milletin tepkisizliğini, Bahçeli´nin iki yüzlülüğünü falan yazmayacağım.  

Bir kere daha gördük ki, yolsuzluklar, hırsızlıklar, adaletsizlik, bu milletin birincil önceliği değil, hiç olmadı da. Hatta ekonomik sorunlar da pek o kadar umurlarında değil.

Bir kere daha gördük ki, bu millet, kendini dindar olarak lanse edenlere daha fazla güveniyor.
Bir kere daha gördük ki, dini siyasete en iyi şekilde alet edenler, kazanıyor.
Bir kere daha gördük ki, dinin eğemenligi bu ülkeyi epeyi bir zaman daha pençesinde tutacak.

Ancak herşeye rağmen yine de "Hayırlı olsun" diyorum.
Elbette dinin siyasetteki etkisinin asgariye çekildiği ve kimsenin umursamadığı günler de gelecek. O günleri görecekmiyim, bilemem.

Uçan spagetti canavarının günleri bitmedi ya.

Herşey gönlünüzce olsun.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Neredeyse her iki kişiden birinin mălum cumhurun başından yana tavır koyması, elbette sadece şimdi gözlemlenen bir fenomen değil.
Muhalefetin beceriksizliğini, milletin tepkisizliğini, Bahçeli´nin iki yüzlülüğünü falan yazmayacağım.  

Bir kere daha gördük ki, yolsuzluklar, hırsızlıklar, adaletsizlik, bu milletin birincil önceliği değil, hiç olmadı da. Hatta ekonomik sorunlar da pek o kadar umurlarında değil.

Bir kere daha gördük ki, bu millet, kendini dindar olarak lanse edenlere daha fazla güveniyor.
Bir kere daha gördük ki, dinin eğemenligi bu ülkeyi epeyi bir zaman daha pençesinde tutacak.

Elbette dinin siyasetteki etkisinin asgariye çekildiği ve kimsenin umursamadığı günler de gelecek. O günleri görecekmiyim, bilemem.

Herşey gönlünüzce olsun.

kavak büyük yanlışa düşüyorsunuz bu milletin dinle imanla alakası yok çok büyük vurgun yapılıyor tamamen maddi imkanlarla alakalı siz herşeyi dine yığarak büyük yanlış yapıyorsunuz. Oturduğum yerde binalar yıkılarak yeniden inşaa ediliyor Allahını seversen dinle ne alakası var daireleri 1 ken kafadan 3 oluyor olay tamamen maddiyat din bu işin maskesi bunu anlamadığınız müddetçe yapacağınız muhalefet hiç bir zaman başarılı olamayacaktır. Halka oyları karşılığı direk para veriyorlar. Görmüyormusunuz millete deli gibi para yağdırıyorlar bu halk budur çözmüşler Türk Halkını. Hatta öyle bir durumdayız ki para tarikatlarda dahil olmak üzere müslümanların büyük çoğunluğunu çok kötü bozdu.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, kavak yazdı:

Herşey gönlünüzce olsun.

Öyle şerefsiz bir milletten bahsediyoruz ki sırf babası üzerinden maaş alabilmek için kocasından boşanan kadınlar var senin millet dediğin bu duruma gelmiş. Kadın 3 kuruş almak için eşinden boşandı gösteriyor. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını kahpece ve büyük orospulukla yiyor. Böyle bir milletin var ve bu kadının çocuğundan ve neslinden gelde fayda bekle. Toplum çöküşte ve bu çöküş felakete götürüyor siz hala dinle bozmuşsunuz kafanızı. Ya arkadaş Emine Şenlik oğlu demedimi rüşvet için zekat sayılır diye. Böyle bir islam varmı gözünü sevem yapmayın artık uyanın yaw.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Charles dawkins yazdı:

Secimi iptal etmek için önce tayyip i geçmen gerekecek :D . Bu seçim iptal edilmeyeceğine dair bütün mal varlığım ve hayatım ile iddiaya girebilirim.  Bu seçim bize gösterdi ki  bu adam yaşadığı sürece huzurlu bir gece ve mutlu bir gündüze ,  ulkenin ilerledigi tam anlamiyla   bir avrupa ülkesi olduğumuzu rüyamızda dahil göremeyiz  . Artık bu millete umudum kalmadı.   

o zaman tek bir secenek   kalıyor. dostum. ya gerçek darbe olucak. yada suıkastler olucak. bu adamın fazla ömru yok. 

artık ne? kadar guclu olursa olsun. onu sevmıyenler artık daha fazladır. işin kötüsü gun geçtıkçe düşmanlarıda artmaktadır. 

işte bu yüzden akpnın kazanması demek. daha kötü olayların olucak demektır. 

akp bu sartlarda ülkeyı fazla idare edemez. 

hitler bile er yada geç kaybettıgıne göre bu adamında 17 yıla bakarsak çokta fazla ömru yok demektır. şimdi bazıları keşke akp kaybetseydı diyecek. çünku ülkede iç savaş çıkma ihitmalı oldukça güçlendı . ya darbe olucak yada iç savas. 

2018 yılı kötü bir yık olucak. ama herşeye ragmen sonuclar belli  değil. yarın bellı olucak. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, godofwar yazdı:

o zaman tek bir secenek   kalıyor. dostum. ya gerçek darbe olucak. yada suıkastler olucak. bu adamın fazla ömru yok. 

artık ne? kadar guclu olursa olsun. onu sevmıyenler artık daha fazladır. işin kötüsü gun geçtıkçe düşmanlarıda artmaktadır. 

işte bu yüzden akpnın kazanması demek. daha kötü olayların olucak demektır. 

akp bu sartlarda ülkeyı fazla idare edemez. 

hitler bile er yada geç kaybettıgıne göre bu adamında 17 yıla bakarsak çokta fazla ömru yok demektır. şimdi bazıları keşke akp kaybetseydı diyecek. çünku ülkede iç savaş çıkma ihitmalı oldukça güçlendı . ya darbe olucak yada iç savas. 

2018 yılı kötü bir yık olucak. ama herşeye ragmen sonuclar belli  değil. yarın bellı olucak. 

Hocam ben yurt dışında yaşamıyorum.  Bunları düşünmek bile beni sinirlendiriyor.  Umarım yanılırsın.  Ve adam bir şekilde miladını doldurur başkaları seçilir .  Ic savaş bizi dejarj etmez . Devrim hayaliyle yanıp tutusanlar var ama bu şartlar altında iç savaş bir kıyamettir .  

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Öyle şerefsiz bir milletten bahsediyoruz ki sırf babası üzerinden maaş alabilmek için kocasından boşanan kadınlar var senin millet dediğin bu duruma gelmiş. Kadın 3 kuruş almak için eşinden boşandı gösteriyor. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını kahpece ve büyük orospulukla yiyor. Böyle bir milletin var ve bu kadının çocuğundan ve neslinden gelde fayda bekle. Toplum çöküşte ve bu çöküş felakete götürüyor siz hala dinle bozmuşsunuz kafanızı. Ya arkadaş Emine Şenlik oğlu demedimi rüşvet için zekat sayılır diye. Böyle bir islam varmı gözünü sevem yapmayın artık uyanın yaw.

Aslında farklı açılardan baksak bile, aynı yaraya dokunuyoruz. Milletin vekilliğini üslenmek isteyenler de, bu beğenmediğin insanların arasından çıkıyorlar. Bunlar uzaydan gelmediler ya.
Bu ülke, oy uğruna elinde kutsal kitapla mitinglerde dolaşan siyasetçiler gördü.   
Bu ülke de cenaze merasimleri veya Cuma namazları, millet onların ne kadar da dindar olduklarını görsün diye, neredeyse siyasetçilerin akınına uğradı.
Bu ülke, ălenen bakanlar ve milletin vekilleri tarafından talana uğradı.
Bu ülke, dün dediğini yarın inkar eden siyasetçilerin akınına uğradı.
Saymakla bitmez.
Evet; bir noktada haklısın. Milletçe ahlak bakımından bir çöküş içerisindeyiz. Ancak bunda dinin payını yok sayamazsınız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Hocam ben yurt dışında yaşamıyorum.  Bunları düşünmek bile beni sinirlendiriyor.  Umarım yanılırsın.  Ve adam bir şekilde miladını doldurur başkaları seçilir .  Ic savaş bizi dejarj etmez . Devrim hayaliyle yanıp tutusanlar var ama bu şartlar altında iç savaş bir kıyamettir .  

umarım haklısındır . umarım ilk defa yanılırım. yoksa  yoksa akp zayıf umutları yok edicektır.  ve bu yok oluş içindekı 

yaşamda ise kendısıde eriyecektır. eğer umut kötüye kullanılırsa bu yok oluş içindekı herşe yanlamını yitiricektır. 

şimdi anladınmı? umut en güçlu silahtır. kötüye kullanılırsa gücüne güç katar iyi kullanılırsa .  

hayata anlam katar. bu yüzden iyi bir umut taşıyamayanlar . sistem geregı kazanmak zorundalar. bu onların en zayıf oldugu 

andır. çünku kullandıkları araçlar onlara ait değil. sadece iy ibir umutla özdeşleşmış bir metadır. 

Sitelerde Paylaş

içinizdekı umut bitmesın beylerr... ülkenın % 90 nı akpli  değildir.  % 40 akplıdır. aksıne sevının. hneüz herşey bitmedı. 

akp kazansa bile gidicegı  güne kadar. sabretmeyı başarabilrsenız işte ozaman  karamsarlık değil umut kazanır. 

sizlerın üzülmesi gereken zaman dilimi akpnın hıle yapmadıgı dönemdır. akp hile yapmadan kazanmayı becerebilseydı.

umut tta sonsuza dek kaybetmış olucaktı.. 

akp hile yaparak kazanıyorsa. bu sizlerin zaferidir akpnınde yok olusudur. bunu anladıgınız az kazandıgınız andır. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Aslında farklı açılardan baksak bile, aynı yaraya dokunuyoruz. Milletin vekilliğini üslenmek isteyenler de, bu beğenmediğin insanların arasından çıkıyorlar. Bunlar uzaydan gelmediler ya.
Bu ülke, oy uğruna elinde kutsal kitapla mitinglerde dolaşan siyasetçiler gördü.   
Bu ülke de cenaze merasimleri veya Cuma namazları, millet onların ne kadar da dindar olduklarını görsün diye, neredeyse siyasetçilerin akınına uğradı.
Bu ülke, ălenen bakanlar ve milletin vekilleri tarafından talana uğradı.
Bu ülke, dün dediğini yarın inkar eden siyasetçilerin akınına uğradı.
Saymakla bitmez.
Evet; bir noktada haklısın. Milletçe ahlak bakımıdan bir çöküş içerisindeyiz. Ancak bunda dinin payını yok sayamazsınız.

Kardeş kamu malı yemek çok büyük günahtır. Ben bazı siyasi konumda bulunanların ne tür büyük günahlarla dolu alemler yaptıklarını dehşetle dinledim. Bir bakanın ayetlerle nasıl dalga geçtiğine şahit olduk değilmi? Böyle bir olaydan sonra hala o bakan desteklenmedimi? Biz şu durumdayız insanlar yalakalıkla kazanç elde etmeye alışmışlar. Ve zannediyorlarki Allah ıda aynı şekilde yalakalık yaparak kafalarız. Bunlar Allaha da yalakalık yapıp cennete gireceklerini zannediyorlar. Ama islama göre kısas farzdır ve yaptıkları ve döktükleri her damla kanın bedelini ödeyeceklerdir. Başka türlü öyle yedim ayağı yok. Her boku ye her günahı işe sonra sırf Allahuekber dedin ve bir kaç güzel kelam ettin diye hoop cennete gir. Öyle bir islam yok. Hangi günahı işlediysen ergeç o günahın bedelini ödeyeceksin.

Türk toplumu bir bilinmeze doğru yol alıyor ve gidişat hiç iyi değil. Türkiyede bir askerin kafası kesildi ve diğerleri linç edildiyse durumun vehametini düşünmek lazım. Ve iddia ediyorum ben en baştan gülen cemaati ile Erdoğanın birbirine gireceğini söylemiştim. Tahmin değildi bu Gülen zamanında milleti mezardan kalkıp anayasa için oy vermeye davet ederken görmüştüm ve etrafımdakilere yakında birbirlerine gireceklerini söylemiştim. Yine söylüyorum eğerki bu cumhuriyet ortadan kalkarsa ki kalktı sayılır Türkiye kan gölüne dönecek. İslami gruplar birbirlerinin kafasını kesecek ve birbirlerinin karılarını kızlarını cariye yapacak. Millet bu durumu gerçekten şaka zannediyor ve Suriye gibi olacağımızı hiç düşünmüyor. Suriyede kendisini çok güçlü sanardı lafa gelince en büyük hava savunma sistemleri onlarda vardı ama 2 ayda ne hale geldiler. Rusyanın tam kucağına oturdular.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, godofwar yazdı:

içinizdekı umut bitmesın beylerr... ülkenın % 90 nı akpli  değildir.  % 40 akplıdır. aksıne sevının. hneüz herşey bitmedı. 

akp kazansa bile gidicegı  güne kadar. sabretmeyı başarabilrsenız işte ozaman  karamsarlık değil umut kazanır. 

sizlerın üzülmesi gereken zaman dilimi akpnın hıle yapmadıgı dönemdır. akp hile yapmadan kazanmayı becerebilseydı.

umut tta sonsuza dek kaybetmış olucaktı.. 

akp hile yaparak kazanıyorsa. bu sizlerin zaferidir akpnınde yok olusudur. bunu anladıgınız az kazandıgınız andır. 

Kardeş CHP nin başında bulunan kişi Soros tarafından getirilmiş bir liderdir. Türkiyenin %40 ı AKP li , %13 ü PKK lı, %20 si ırkçıdır. %10 da yanar döner desen elinde kalan malzeme %15 dir ki buda hiçbir işe yaramaz. Bu toplum artık iflah olmaz ve olmayacakta. Fazla bir tercih kalmadı artık toplum kaderine doğru hızla gidiyor.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Kardeş CHP nin başında bulunan kişi Soros tarafından getirilmiş bir liderdir. Türkiyenin %40 ı AKP li , %13 ü PKK lı, %20 si ırkçıdır. %10 da yanar döner desen elinde kalan malzeme %15 dir ki buda hiçbir işe yaramaz. Bu toplum artık iflah olmaz ve olmayacakta. Fazla bir tercih kalmadı artık toplum kaderine doğru hızla gidiyor.

ve bu ülkenın kaderide bellı oldu. şimdi konuşmak istemıyorum yarın çok önemli  açıklamalar yapıcam. dostum. ama önce şu anda 

y.s.k.k.nın  kadıkoyde 1 mılyon oy sayılmadı ispatı var. yarın sonuclansın .. çok net konusucam.. henuz herşey bitmedı.. y.s.k..oylarhala sayıyor... benım  tahmınım  y.s.k.ada satın alınmıştır. şu an kadıkoyde tvden izliyorum. oylar daha yenı gelıyor. oyları elde getırdıler . oyları getırende turbanlı akplılerdır. tüm dunya bunu gördu bakalım ne? olucak.. 

https://www.youtube.com/watch?v=Cn1XFqDP68Q

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...