Jump to content

İslamın savunulma nedeni

Recommended Posts

Evrimi kabul etmeyen kişiye yönelik bir sorum olacak.El ilah şu anda var olan ve soyları tükenmiş canlı türlerini aynı anda mı yaratmıştır,yoksa dönem dönem mi yaratmıştır?Buna bağlı bir ikinci sorum da,yoktan var etme sürmektemedir?Sürmekteyse el ilahın yoktan var ettiği son canlı türü nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 dakika önce, Buzul yazdı:

Kuranda evren anlamında tek bir sözcük yoktur.Kuranda göklerden söz edilir.Kurandan bilimsellik çıkarmaya çalışanlar gök sözcüğüne evren anlamı verirler.

Göklerin ve yerin mülkünün Allah'a ait olduğunu bilmez misin? Allah'tan başka sizi koruyacak ve size yardım edecek hiç kimse yoktur?Bakara 107

Ver Gök sözcüğüne evren anlamı.

Evrenleri ve yerin mülkünün Allah'a ait olduğunu bilmez misin? Allah'tan başka sizi koruyacak ve size yardım edecek hiç kimse yoktur?Bakara 107

Kuran artık çoklu evrenlerden söz eder duruma geldi ve başka bir Kuran daha ortaya çıktı.

Bir gün çoklu evrenler kanıtlanırsa,peygamberim çoklu evrenleri nereden biliyor dersiniz.Kuranda bilimsel verilerin eşliğinde evrim geçiriyor hepinizin bildiği gibi.

evet KURANDA gökler diyor...kuranın TERCÜMESİ EHLİSÜNNET VEL CEMAATTİR YOKSA  TAM OLARAK başka dile çevrilemez.

tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Mikelanjo007 yazdı:

Yedi kat gök yeryüzünden sonra yaratılmıştır demişsin... yer yüzünün hammaddesi önce yaratıldı....

YILDIZLAR kuranda gökyüzünün süsü yön bulmamız için işaretler vardır ve ŞEYTANLARA YILDIZLARDAN BİR PARÇA KOPARAK ATIŞ YAPILIR. BİLMİYOSUN İŞTE............

yıldızlar ne işe yarıyor onu bile bilmiyorsun

:lol::0_80cbc_37a71a73_L:MULK Suresi 5. ayet.Andolsun ki biz en yakın göğü kandillerle (yıldızlarla) süsledik, onları şeytanlar için taşlama araçları kıldık ve onlar için alevli ateş azabı hazırladık.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mikelanjo007 yazdı:

evet KURANDA gökler diyor...kuranın MEALİ EHLİSÜNNET VEL CEMAATTİR YOKSA  TAM OLARAK başka dile çevrilemez.

Tamam işte kurana göre dünya düzdür ve üst üste yedi kat gök vardır.En üste de el ilahın tahtı.Kuranın modeli budur.Hatta Kurana göre göğün kapıları bile vardır.

Doğrusu ayetlerimizi yalan sayıp, onlara karşı büyüklük taslayanlara, göğün kapıları açılmaz; deve iğnenin deliğinden geçmedikçe cennete de giremezler. Suçluları böyle cezalandırırız.Araf 40

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Buzul yazdı:

Tamam işte kurana göre dünya düzdür ve üst üste yedi kat gök vardır.En üste de el ilahın tahtı.Kuranın modeli budur.Hatta Kurana göre göğün kapıları bile vardır.

Doğrusu ayetlerimizi yalan sayıp, onlara karşı büyüklük taslayanlara, göğün kapıları açılmaz; deve iğnenin deliğinden geçmedikçe cennete de giremezler. Suçluları böyle cezalandırırız.Araf 40

sen kendi kendine yorum getiremezsin MÜTEŞABİH AYETLERİ DERİN MANALARI KUYUDAN ÇIKARIR GİBİ ÇIKARAN ALİMLERRE SORMAN GEREKİR....

Sitelerde Paylaş
On 27.06.2018 at 16:12, Mikelanjo007 yazdı:

3. “Onlar için kardeşleri arasından, senin gibi bir peygamber çıkaracağım ve sözlerimi onun ağzına koyacağım.”(Kitab-ı Mukaddes, Tesniye Bâb18 , Âyet: 18)

Tesniye Bab diye bir yer yok ki.

https://incil.info/YC2009/

Hangisi?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Mikelanjo007 yazdı:

sen kendi kendine yorum getiremezsin MÜTEŞABİH AYETLERİ DERİN MANALARI KUYUDAN ÇIKARIR GİBİ ÇIKARAN ALİMLERRE SORMAN GEREKİR....

Hemen şıkışınca,saçma sapan ayetler yüzünüze vurulunca müteşabihdir, alimlere sorman gerekir diyip işinden çıkmayı huy bellemişsiniz.Beyinlerinizi başka kişilere tutsak etmek de siz de huy olmuş.Ayrıca müteşabihdir ayet olduğunu nereden çıkardın.El ilah seni hangi ayetin müteşabih,hangi ayetin müteşabih olmadığı konusunda seni bilgilendirdi mi?Yoksa işine gelmeyen saçma sapan ayetlere müteşabih mi demektesin?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mikelanjo007 yazdı:

Siz boşuna konuşuyosunuz.  İnananlar sizin gibi düşünmüyor. DİN BİZE EMPOZE EDİLDİĞİ İÇİN İNANMIYORLAR sözlerinizin aksine ALLAH tealanın  varlığı ıspatlıdır. siz masallarla kendinizi avutuyorsunuz . adamlar bu sözlerin karşısında bir delil getiremiyorlar.. getiremezsiniz.......................

Yine çuvalamışın  ŞU  AYET BİR BAK  GEMİ VARSA ALLHTA VAR DEMKTİR SAYIN MÖMİN KARDEŞİM.:lol: Gemi olmasa ALLAHTA OLMZDI

:0_80cbc_37a71a73_L:Lokman-31. Size varlığının delillerini göstermesi için, Allah’ın lütfuyla gemilerin denizde yüzdüğünü görmedin mi? Şüphesiz bunda, çok sabreden, çok şükreden herkes için ibretler vardır.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Buzul yazdı:

Hemen şıkışınca,saçma sapan ayetler yüzünüze vurulunca müteşabihdir, alimlere sorman gerekir diyip işinden çıkmayı huy bellemişsiniz.Beyinlerinizi başka kişilere tutsak etmek de siz de huy olmuş.Ayrıca müteşabihdir ayet olduğunu nereden çıkardın.El ilah seni hangi ayetin müteşabih,hangi ayetin müteşabih olmadığı konusunda seni bilgilendirdi mi?Yoksa işine gelmeyen saçma sapan ayetlere müteşabih mi demektesin?

BİZ ARŞIN VARLIĞINA İMAN EDERİZ. Mahiyetini ALLAH Bilir.yedi kat gögede iman ederiz. herşeyi  görmeye gücümüz yetmez  nasıl mikropları göremiyorsak. görmediklerimizede iman ederiz... bilim adamları görmedi diye  bazı şeyler yok olmaz......

Sitelerde Paylaş

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Sizi savaşta koruyacak zırhlar yarattım,hala inanmaz mısınız diyen el ilaha inananlara şunu sormak gerekir.Savaşta birbirlerine zarar versinler diye silahları yaratan kimdir?

Savaşta sizi korusun diye zırhlar yarattım demek,savaşta birbirinizi kesin diye silahlar yarattım demek değil midir?Zırhı,koruyucu giysileri yaratan el ilah da,kılıcı,tüfeği,füzeyi yaratan o değil midir?

Eğer oysa,bu ayeti savaşlarda birbirinize zarar verin diye silahlar yarattım diye değiştiremezmiyiz?Değiştirirsek olmaz değil mi,bu ne diyor lan derler.Ama göremeseler de,zırhın koruyuculuğu altına gizlense de bu anlam o ayetin içinde zaten var.Yalnızca görebilenler için.El ilahınız savaşlarda birbirinizi kesin,biçin diye silahlar yarattım hala inanmaz mısınız demekte.

Sitelerde Paylaş
On 27.06.2018 at 16:30, güven yazdı:

Yine çuvalamışın  ŞU  AYET BİR BAK  GEMİ VARSA ALLHTA VAR DEMKTİR SAYIN MÖMİN KARDEŞİM.:lol: Gemi olmasa ALLAHTA OLMZDI

Aslında buna kolayca bir açıklama getirilebilir. "Allah yasalardan bahsediyor." dersin, olur biter. 

Sitelerde Paylaş

BİZ ARŞIN VARLIĞINA İMAN EDERİZ. Mahiyetini ALLAH Bilir.yedi kat gögede iman ederiz. herşeyi  görmeye gücümüz yetmez  nasıl mikropları göremiyorsak. görmediklerimizede iman ederiz... bilim adamları görmedi diye  bazı şeyler yok olmaz......

İşte iman edersen de böyle saçma sapan akıl dışı düşünceleri savunmak durumunda kalır,gerçeğin üstünü örter ve yalan yanlış şeyleri savunursun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Sizi savaşta koruyacak zırhlar yarattım,hala inanmaz mısınız diyen el ilaha inananlara şunu sormak gerekir.Savaşta birbirlerine zarar versinler diye silahları yaratan kimdir?

Savaşta sizi korusun diye zırhlar yarattım demek,savaşta birbirinizi kesin diye silahlar yarattım demek değil midir?Zırhı,koruyucu giysileri yaratan el ilah da,kılıcı,tüfeği,füzeyi yaratan o değil midir?

Eğer oysa,bu ayeti savaşlarda birbirinize zarar verin diye silahlar yarattım diye değiştiremezmiyiz?Değiştirirsek olmaz değil mi,bu ne diyor lan derler.Ama göremeseler de,zırhın koruyuculuğu altına gizlense de bu anlam o ayetin içinde zaten var.Yalnızca görebilenler için.El ilahınız savaşlarda birbirinizi kesin,biçin diye silahlar yarattım hala inanmaz mısınız demekte.

SİLAHLAR BİR KOMUTANIN VARLIĞINI GÖSTERİR. OMUZUNDA YILDIZLARI OLAN BİR KOMUTANA İTAAT EDİYORSUN DEĞİLMİ . GÖKTE RABBİMİZİN SAYISIZ YILDIZI VAR.

Sitelerde Paylaş

SİLAHLAR BİR KOMUTANIN VARLIĞINI GÖSTERİR. OMUZUNDA YILDIZLARI OLAN BİR KOMUTANA İTAAT EDİYORSUN DEĞİLMİ . GÖKTE RABBİMİZİN SAYISIZ YILDIZI VAR.

Sorumun yanıtı bu değil.Burada şu anda el ilahın pırpırlarından, rütbesinden söz etmiyoruz.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Buzul yazdı:

Müslümanlar bu dünyanın imtihan yeri olduğunu bilirler. bu dünyada imtihandayız bunu böyle bilin.....

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, Mikelanjo007 said:

3. “Onlar için kardeşleri arasından, senin gibi bir peygamber çıkaracağım ve sözlerimi onun ağzına koyacağım.”(Kitab-ı Mukaddes, Tesniye Bâb18 , Âyet: 18)

Burada belki de beni kastediyor, nereden biliyorsun Muhammed'i kastettiğini? 

1 hour ago, Mikelanjo007 said:

hadisi şeriflerinde tefsiri vardır ALİMLER ŞERH EDERLER... ŞERHİ BULURSAM SONRA CEVAP YAZACAĞIM. AMA HAKARET ETMESSEN TABİKİ...............

Yani diyorsun ki ben malın, salağın önde gideniyim, ben de bu kadar açık bir metni bile analiz edecek zeka yok. Sonra da hakaret etmezsen diye eklemişsin, yahu sana hakaret eden ben değilim ki, kendin ne olduğunu gösteriyorsun, ben sadece gösterdiğin durumu tarif ediyorum.

Bir de müslümanlar İslam'da ruhban sınıfı yoktur diye bik bik öterler, ama önüne ayet, hadis koyunca hemen falan alimin ne dediğine bakalım derler, bundan ala ruhban sınıfı mı olur? İslam'da bulunan ruhban sınıfı hristiyanlıktan, yahudilikten hiç de geri kalmaz, din olacak da ruhban sınıfı olmayacak, ha? Eşyanın doğasına aykırı bu durum.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Mikelanjo007 yazdı:

Müslümanlar bu dünyanın imtihan yeri olduğunu bilirler. bu dünyada imtihandayız bunu böyle bilin.....

Müslümanlar birçok şeyi bilmedikleri gibi bu dünyanın sınav yeri olduğunu bilmezler.İman putuna tutsak edildikleri,islam paketi içinde yer alan her şeyi de savunmak zorunda kaldıkları için bunun böyle olduğunu kabul etmek durumundadırlar.Ayrıca bu yorumun da sorduğum soru ile ilgisi yok.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Açıp baldırını mı göstermiş o videoda? 

Kalem/42. Ayağın üstünden açılacağı ve onların secdeye çağrılacakları gün, artık güç yetiremezler.

“Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” (Müslim İman 302, Buhari 97/24,10/29, Müsned, 3/1)

“Ebu Said (ra) anlatıyor. Resulullah (aleyhisselatu vesselam)’ı dinledim, “Baldırların açılacağı, kendilerinin secdeye davet edileceği gün…(Kalem 42) mealindeki ayetle ilgili olarak” şöyle diyordu: “Rabbimiz baldırını açar, her mümin erkek ve her mümin kadın O’na secde eder. Dünyada iken kendisine riya ve gösteriş olarak secde edenler geri kalırlar. Onlar da secde etmeye kalkarlar, ancak sırtları bükülmeyen yekpare bir tabakaya dönüşür (ve secde edemezler.)” (Buhari, Tefsir, Nun vel Kalem 2, Tefsir, Nisa 8, Tevhid 24; Müslim, İman 302. (183)

Mantığa bak! Yıldırımdan insanlar ölüyor, demek ki arap putu var. Neden arap putunun delili olsun, neden Zeus'un delili olmasın?

"senin ALLAH yok demenle yok mu oluyor" önermesini neden tersten kurmak aklına gelmiyor? 7 yy.'ın cahil arapları Allah adlı bir tanrı var deyince böyle bir mı var olmuş oluyor?

Bir hindunun "Senin Brahma, Şiva ve Vişnu yok demenle onlar yok olmuyor." demesiyle "senin ALLAH yok demenle yok mu oluyor" demen arasında ne fark var?

Böyle saçmasapan, aptalca mantık mı kurulur?

Ancak senin gibi dinci salaklar evrim teorisini tüm canlılar, tüm kainat maymundan evrildi anlar.

https://sorularlaislamiyet.com/allah-ahirette-peygamberlere-kimligini-kanitlamak-icin-bacagini-acip-baldirini-gosterir”-anlamindaki

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Mikelanjo007 said:

Her boku bilen, her şeye gücü yeten, hiç bir şeye muhtaç olmayan bir varlık neyin imtihanını yapıyor? Üstelik imtihan ettiği iddia edilen insanı da tamamen kendisi tasarlamış ve üretmiş iken?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...