Jump to content

İslamın savunulma nedeni

Recommended Posts

1 saat önce, Mikelanjo007 yazdı:

ne bu şimdi. yıldırımlardan insanlar ölmüyormu............. kim öldürüyor peki hayatı veren yıldırımların oluşumu sağlayan kim......yeryüzündeki nüfus dengesini sağlayan bir yaratıcı tabiki var.... senin ALLAH yok demenle yok mu oluyor.... sen nasıl var oldun peki.... deliliniz maymunlarmı sadece.........tüm kainat maymundan mı evrildi..

Bakara 55: Hani siz, “Ey Mûsâ! Biz Allah’ı açıktan açığa görmedikçe sana asla inanmayız” demiştiniz. Bunun üzerine siz bakıp dururken sizi yıldırım çarpmıştı.

Kimlere yıldırım çarpmış .görmeden inanmayız diyenlere. Bende inanmıyorum beni niye çarpmıyor bu yıldırım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, Mikelanjo007 said:

Adam hemen koşturup kendisi gibi mallardan oluşan bir sitenin zırvalıklarını cevap diye veriyor. Madem bu dünya imtihan dünyası ne diye falancanın yorumunu veriyorsun? Senin yerine o sitedeki din tüccarları mı giriyor sınava? Senin hiç bir fikrin yok mu bu ayet ve hadis hakkında?

Sitelerde Paylaş

Bu müslümanlar sınanmaya neden bu kadar hevesli bir türlü anlayabilmiş değilim.Her halta da sınav diyorlar.Ulan adam depresyona girip kendini asıyor,şizofren oluyor.

6 dakika önce, güven yazdı:

Bakara 55: Hani siz, “Ey Mûsâ! Biz Allah’ı açıktan açığa görmedikçe sana asla inanmayız” demiştiniz. Bunun üzerine siz bakıp dururken sizi yıldırım çarpmıştı.

Kimlere yıldırım çarpmış .görmeden inanmayız diyenlere. Bende inanmıyorum beni niye çarpmıyor bu yıldırım.

El ilaha bak görmeden asla inanmayız diyenlere öfkelenip yıldırım atıyor.Mitolojik,fantastik bir masal olarak kabul edilse neyse de,bunu gerçek diyip savunanlar var.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Buzul yazdı:

Müslümanlar birçok şeyi bilmedikleri gibi bu dünyanın sınav yeri olduğunu bilmezler.İman putuna tutsak edildikleri,islam paketi içinde yer alan her şeyi de savunmak zorunda kaldıkları için bunun böyle olduğunu kabul etmek durumundadırlar.Ayrıca bu yorumun da sorduğum soru ile ilgisi yok.

bu hakaretleriniz yüzünden sizinle daha fazla bilgilerimi paylaşmayacağım zaten kanıtlamaktansa hakaret savuruyorsunuz. dikkat ederseniz sizlere hakarette bulunmamaya gayret ettim.. BİRAZDAN ÜYELİĞİMİ SONLANDIRACAĞIM BU ŞEKİLDE BİR ŞEYLER ANLAMANIZ MÜMKÜN DEĞİL...

tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Tesniye Bab diye bir yer yok ki.

https://incil.info/YC2009/

Hangisi?

sen bu konuyu ciddi arştır istersen daha incilde pek çok işaret var       intten bulursun sana son tavsiyedir.....

tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mikelanjo üzgünüm ama siz müslümlerde mikelanja sürülecek akıl yok,
evrim gibi apaçık gözünün önünde ve her gün faydalandığın bir gerçeği inkar et, konuşan ağaçlara, karıncalara, uçan eşeklere vs. bilimum saçmalığın dibine iman et, ama gözünün önündeki gerçekleri inkar et, al sana aşağıda birkaç yapay seçilim örneği;

Alıntı

Liste aslında epey uzun. Sayfalarca gidecek kadar uzun! Ancak size basit bir örnek verelim. Aşağıdaki listede, insanların Yapay Seçilim yoluyla evrimleştirdiği canlıları ve bunların yaklaşık olarak günümüzden ne kadar zaman önce evrimleştirildiklerine ait verileri bulacaksınız. Tüm zaman birimleri, "günümüzden bin yıl önce" (BYÖ) cinsinden verilmiştir.

Buğday (11 - 9 BYÖ),

Arpa (10.5 - 9),

Mercimek (10.5 - 9),

Bezelye (10 - 8.5),

Nohut (10.5),

Bakla (10.5),

Keten (9.5),

Zeytin (6),

Koyun (9.8 - 8),

Keçi (9.8 - 8),

Domuz (10.2 - 9),

Sığır (10.1 - 8),

Kedi (4),

Ağaç Pamuğu (4.5),

Pirinç (4 - 2.5),

Ufak akdarı (4.5),

Kahverengi darı (4),

Maş fasulyesi (3.5-3),

Güvercin bezelye (3.5),

Zebu sığırı (8-6.5)

Bufalo (4.5),

Boz darı (8),

Soya fasulyesi (5.5-3.5),

Kavun (4-3.5),

İpek böceği (5.2),

Yak (4.3),

At (5.4-4),

Ördek (1.1),

Tavuk (4),

Muz (4),

Eşek (5.5-3.5),

Kabak (5),

Hindi (2),

Kırmızı biber (6),

Fıstık (5),

Pamuk (6),

Gine domuzu (5-4),

Ayçiçeği (4.6),

Palm yağı (3.4)

Liste böyle uzayıp gidiyor... Bu liste, daha çok basit bir şekilde devam ettirilebilecek olan listenin yaklaşık üçte birini içeriyor. Listenin tamamı ise, insanların evrimleştirdiği türlerin ufacık bir kısmına denk geliyor. 

bu da insanlar tarafından son 100 yılda yapay seçilimle oluşturulmuş bazı köpek türleri;

Alıntı

54_54kopekevr3imijpgpng.png

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, democrossian yazdı:

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. 

Fakat fizyolojik bir bulguya rastlanmadığına göre biraz düşünmelisin. Bilirsin ben deterministim. Olanların nedenlerinin olması gerekiyor. Bu nedenselliğin analizini oturup yapman gerekiyor. Nedensellik analiz edildiğinde belirlenim gelir çünkü. Belirlenim doğrultusunda da nedenselliğe elden gelen müdahale yapılabilir.

Tahminlerime göre hayatta pişman olduğun işler yapmış olabilirsin. Bunları değiştirme şansın yok. Bunları tekrarlamamaktan başka yapabileceğin bir şey yok. Hatalarımızı tekrarlamazsak telafi etmiş olabiliriz. Olduğu ölçüde. Yapabileceğin bir şey olmayan konularda kendini cezalandırmanın bir yararı yok. Yapabileceğin bir şey varsa yaparsın. Yoksa yoluna o hatayı tekrarlamadan devam etmekten başka yapacak bir şey yok.

Ben determinist bakış açısıyla kendimi analiz edemeseydim şu an yaşamıyor olmam gerekiyordu. Öyle söyleyeyim. Çünkü içinde yaşadığım hiç bir şeyi beğenmiyorum. Kendimi bu dünyaya ait bile hissedemiyorum. Bu dünya benim başka bir evrenden içine düştüğüm bir kabus. Buna rağmen doğayı sevmeyi başarabiliyorum. Çünkü deterministim.

Çok teşekkür ederim. dostum sağol. açıkcası ben kendi kendime etmişim dün pskretise gittim. daha önce uyuyamıyorumdum pskartise gitimmiştim ban yeşil reçeteli uyku hapı  vermişti unu aşırı kulanmışım her canım istediyinde uykum gelmesde kulandım uyumak için 5 veya 6 birden kulanyordum hele o seçim gecesi korna sesleriyle uyutmadılar aşırı ilaca yüklendim  oda beni  nöbet geçirmeme neden olmuş  ilk defa oluyor  nöbet geçirme  neyse ilçaları düzene koydu. ilaçlar sayılı veriliyor  ay dolmadan bitirmişim  doktor ilaç yazamıyordu neyse kızım muyne oluyor gibi gösterdidi doktor kızımın adına aldım ilaçları şimdi dikatli kulanıyorum tabi özel hasatney özel muyneye gitmeesen kızının adına ilaç yazmazlar  nöbet içinde ilaaç yazdı. bu sıaralar  çok üzdüm kendimi 25 yılık esanftım kapatmak zoruna kaldım hep içeri gittim çok zarar etim 7- 8 ay önce kapatım iş yerini çalışmaya alışık bir insanım evde oturdukca canım sikıldıkca ilaç içim uydum gece gündüz demden bilinçsizce bilimiyordum böyle bir sonuç doğurcağını.  sağalıacakla kalın.

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, güven yazdı:

25 yılık esanftım kapatmak zoruna kaldım

Tamam anlaşıldı. Bu çok ciddi bir sorun tabii. Bunun depresyona neden olması doğal. Buna diyecek bir şey bulamıyorum. Ben olsam ne yapardım bilmiyorum. Bir iş kurmak ve götürebilmek kolay değil. İşlerinin rast gitmesini dilemekten başka yapabileceğim bir şey yok. 

Yoksa ben abartılı ele aldığın bir konu varsa abarttığın kadar kötü olmadığını filan söyleyebilirdim. Ama bu durumda bunu yapamıyorum, çünkü işlerin iyi gitmesi gerekiyor hayatta. Gitmezse bu elbette ciddi bir sorun oluşturur. Dünyanın sonu değil diye düşünmekten başka önerilecek bir şey yok bu durumda.

Ya da belki emekli olmanın vakti gelmiştir, bilemiyorum yaşını iş süreni ama belki diyorum. 

Sitelerde Paylaş
On 27.06.2018 at 18:06, Mikelanjo007 yazdı:

burda var bak istersen

https://www.bibleonline.ru/bible/tur/05/18/

Yahudilerden bahsediyor. Ayrıca, Muhammed Yahudilerden bile değil ki. "soyunuzun arasından" diyor.

On 27.06.2018 at 18:06, Mikelanjo007 yazdı:

YİNE BUNADA BAK

Yeterince internetim yok. Bu bilim insanının adı ne?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Tamam anlaşıldı. Bu çok ciddi bir sorun tabii. Bunun depresyona neden olması doğal. Buna diyecek bir şey bulamıyorum. Ben olsam ne yapardım bilmiyorum. Bir iş kurmak ve götürebilmek kolay değil. İşlerinin rast gitmesini dilemekten başka yapabileceğim bir şey yok. 

Yoksa ben abartılı ele aldığın bir konu varsa abarttığın kadar kötü olmadığını filan söyleyebilirdim. Ama bu durumda bunu yapamıyorum, çünkü işlerin iyi gitmesi gerekiyor hayatta. Gitmezse bu elbette ciddi bir sorun oluşturur. Dünyanın sonu değil diye düşünmekten başka önerilecek bir şey yok bu durumda.

Ya da belki emekli olmanın vakti gelmiştir, bilemiyorum yaşını iş süreni ama belki diyorum. 

Emekli oldum 2 ay önce  800 günde fzaladan yatırmışım verdikleri maaş 1,076. TL. Herşeye bahane bulan birsi deyilim açıkcası ben teksrilciyim dikim üzerine  30 yılımı vermiş mesleyim  çok özeni mesleyini yapan biriyim herkes benimle çalışmak için sıraya giriyordu tansu çiler ecevit hani davlsyon derler ya o zaman ben para kırıyordum. ama bu hükümet geldi bizim meslek hep geri geri gitti en  sonunda benim gibii adam bırkamk  zorunda kaldı adamlar kaptma diyorlar çalış ama her ay cebinden ver olurmu cebimden verdim verdim baktım elde hiç birşey kalmıycak  kapatım kardeşim asagri ücret 1.600 bir elemnın sigortası 800 tele eleman haklı 1600 geçinemez zam yapıyorsun bu sefer ben zorda kalıyorum en sonunda şuda çıktı 10 sigortalı işçi çalştıran mecburi biryesel emeklilk istiyor ulan bunu elaman söylüyon kabul etmiyor  bende  kaptım ben kaliteli makine kulanıyordun nerdeyese bir dayer parsı zamanında almıştım tayyip geldi çinden makinalar geldi   bizim makinamizin 10 katı düşük makinler girdi piyasaya ben hep japon markası kulanırdım japon makinesi bayisi kaptıp gimek zorunda kaldı artık ben kırılan eskiyen makinam  parça bulmaz oldum. adamlar köyden gelmiş haklı olarak batmanda tünü yasakla başladı merdinde bura gç geldi  bunlarda kalbalık ailler işi bilend3e bilmeyende artık makine sudan ucuz olduğu için herkes bu mesleye saldırdi onların her ailesi 5 kişi en azı akabalarrıyla berbar vergi veremdiller sigorta yok sadece malı ucuza dikiyorlar am  çamur gibi dikiyorlar ufak esnaıfın umrunda deyil yetrki ucuz olsun onlarda haklı her yer alış veriş merkezi moldu bütün maraklar isatabul doldu taştı o küresel markalrla senin baştmen çok zor en  bu meseleyi bırakacak kişi bendim çekirdekten yetişmeyim eskiden mesleyiydi şimdi mesleklilten çıktı ha sadewce doğudan gelen olsa sonra surayiler geldiler dükanda yatıp kalıyorlar sürü gibi ucuz dikiyorlar develet hep onlara göz yumuyor veri felen yokvatandaş olmadıkları için sigortada yok al başına bela benim yanımda çalışan sayısı 30 gel sigorta yemek vergiler herşeyi bize yükledeiler  benim gibi çok insan kaptıp kaçtı

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, güven yazdı:

Emekli oldum

Yani tamam işte büyütmeyeceksin o kadar. Tekstilden kazanacağını kazanmışsın zamanında ama devran değişmiş. Olur böyle şeyler. Öyle dişin kilitlenecek gözün dönecek kadar depresyon yapacak ne var! Babamı hatırladım, işi çok iyiydi ama bozuldu ve eski bir evle eski bir arabaya kaldı emekliliğinde. Sürekli hayıflanırdı işten anlamayan mallar fabrikatör oldu ben işi geliştiremedim diye.

Sitelerde Paylaş
On 27.06.2018 at 14:35, Mikelanjo007 yazdı:

Yedi kat gök yeryüzünden sonra yaratılmıştır demişsin... yer yüzünün hammaddesi önce yaratıldı....

YILDIZLAR kuranda gökyüzünün süsü yön bulmamız için işaretler vardır ve ŞEYTANLARA YILDIZLARDAN BİR PARÇA KOPARAK ATIŞ YAPILIR. BİLMİYOSUN İŞTE............

Yildizlari gökte dekordan ibaret sanan cahiller.Demekki pusula icat edilmeden cok ise yariyordu.Yani teknoloji gelisince artik yildizlarin bir islevi kalmadi.Size göre Allah hicbirseyi bosa yaratmadigi halde yildizlar günümüzde sadece dekor vazifesi görüyor yani.

Seytanlara atis mi yapiliyor?

Seytanlarin önce varligini bir ispat etsene.Ayrica bu seytanlara atis öldürmek icinmi yapiliyor?Kovalamak icinmi?

Seytana verilen yetki inandigin kitapta anlatilmiyormu?Seytan ahiret gününe kadar özgür degilmi?Cehennemde kandirildigi insanlarla birlikte yanacakti.

Bahsettigin atislarda ölürse?

Hadi bunuda gecelim fizik kurallarina ait bir simsek atisi metafizik bir yaratiga nasil etki ediyor?Isinize gelince görülüyor yani.

Neyse yildizlar sadece dekordanmi ibaret izleyelim.

tarihinde Punisher100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Punisher100 yazdı:

Yildizlari gökte dekordan ibaret sanan cahiller.Demekki pusula icat edilmeden cok ise yariyordu.

Ayrıca yeryüzünün hammaddesi "önce" yaratıldı diyecek kadar da cahil bunlar! Bu bir trajedi ve dogma bağımlısı olmanın beyni nasıl felç ettiğinin apaçık göstergesi.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, democrossian yazdı:

Ayrıca yeryüzünün hammaddesi "önce" yaratıldı diyecek kadar da cahil bunlar! Bu bir trajedi ve dogma bağımlısı olmanın beyni nasıl felç ettiğinin apaçık göstergesi.

Aynen.islerine gelince "O ol deyince oluverir"diyorlar.Önce -sonra diye yaratilma siralamasi yapiyorlar.Ol deyince oluveriyorsa "hokus pokus"la tüm evren pat diye var oldu.Ayrica insanin denenmesi icin 13,5 milyar yil bekliyor tanri.Sonrada Tanri icin zaman yok deniliyor.Zaman yoksa Seytana ahiret gününe kadar verilen süre zaman olmuyormu?Seytanla restlesme gök katinda degilmiydi?Bu kadar hammaddeye kadar herseyi  biliyorlarsa bize bilimin henüz bulamadigi birseyi söylesinler.Bilimadamlarini bu kadar ugrastirmasinlar apacik olan kitaptan bize anlatsinlar herseyi.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Punisher100 yazdı:

hammaddeye kadar herseyi  biliyorlarsa bize bilimin henüz bulamadigi birseyi söylesinler

Alice Harikalar Diyarında masalı teknolojik buluşları haber verme konusunda Kuran'ı yaya bırakıp olanca tozu yutturur. Teneke adam ile robotları haber vermiş daha ne yapsın? :D

Sadece o değil, Ali Baba ile Kırk Haramiler masalı da Kuran'ı bir hamlede çöpe atar. Açıl susam açıl diyerek sensörlü kapıları haber vermiş.

Kuran neyi haber vermiş? Yıldızlarla şeytan kovulduğunu!!! :lol: Betelgause yıldızı ile Dünya semasından bir şeytanın kovulduğunu düşünüyorum da!

"Lan şeytanı kovalayım diye attıydım Betelgause yıldızını da... Tamam şeytanın hakkından geldim de... Dünya nereye gitti onu anlamadım!" :0_80cbc_37a71a73_L: 

Sitelerde Paylaş
On 01.07.2018 at 20:57, Punisher100 yazdı:

Aynen.islerine gelince "O ol deyince oluverir"diyorlar.Önce -sonra diye yaratilma siralamasi yapiyorlar.Ol deyince oluveriyorsa "hokus pokus"la tüm evren pat diye var oldu.Ayrica insanin denenmesi icin 13,5 milyar yil bekliyor tanri.Sonrada Tanri icin zaman yok deniliyor.Zaman yoksa Seytana ahiret gününe kadar verilen süre zaman olmuyormu?Seytanla restlesme gök katinda degilmiydi?Bu kadar hammaddeye kadar herseyi  biliyorlarsa bize bilimin henüz bulamadigi birseyi söylesinler.Bilimadamlarini bu kadar ugrastirmasinlar apacik olan kitaptan bize anlatsinlar herseyi.

"Mükemmel tanrı" neden kendi yarattığı bir ŞEY le restleşiyor?
Örnek:
Ben bir cihaz tasarımcısıyım
Varsayın ki yarattığım cihazlardan biri kendisine verdiğim komutlara uymuyor ! Bundan olası iki sonuç çıkar;
1- Ben mükemmel değilim, zira kendisine komut verdiğim bir yaratığım bana itaat etmiyor. Demek ki düzgün programlayamamışım.
2- O cihazı ben yarattığıma göre ve cihaz "olmadığına" göre o cihazı yani yaratığımı yok ederim. Zira şu an sadece bana itaatsizlik ediyor, yarın ne yapacağı ise tamamen benim kontrolüm dışında ! Her an yarattığım koca evreni yok edebilir. Ama bi dakika; ben bunu yok da edemiyorum galiba, ki kendisiyle pazarlığa oturdum !

Her iki yol da Roma'ya çıkar. Bedevi tanrısı El-İlah yoktur. Asla olmamıştır.

tarihinde adeist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, adeist yazdı:

"Mükemmel tanrı" neden kendi yarattığı bir ŞEY le restleşiyor?
Örnek:
Ben bir cihaz tasarımcısıyım
Varsayın ki yarattığım cihazlardan biri kendisine verdiğim komutlara uymuyor ! Bundan olası iki sonuç çıkar;
1- Ben mükemmel değilim, zira kendisine komut verdiğim bir yaratığım bana itaat etmiyor. Demek ki düzgün programlayamamışım.
2- O cihazı ben yarattığıma göre ve cihaz "olmadığına" göre o cihazı yani yaratığımı yok ederim. Zira şu an sadece bana itaatsizlik ediyor, yarın ne yapacağı ise tamamen benim kontrolüm dışında ! Her an yarattığım koca evreni yok edebilir. Ama bi dakika; ben bunu yok da edemiyorum galiba, ki kendisiyle pazarlığa oturdum !

Her iki yol da Roma'ya çıkar. Bedevi tanrısı El-İlah yoktur. Asla olmamıştır.

Cok güzel özetlemissin.Tespitin harika.

Ayni konu seytan icinde gecerli.Kendi yarattigi seytanla iddialasiyor.Ve sirf bu yüzden bizi test ediyor.Seytani kolayca yok etmek varken milyarlarca insan cehennem korkusuyla sinavla yasiyacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...