Jump to content

Kemalist bir parti eksikliği

Recommended Posts

fazla söze gerek yok. arkadaşım. boş yapmayın sevrde hezımet lozanda hezimettır. her ikisındede ülkeyı ipotek altına almışlardır. ingiltere fransa ve özellıkle amerikan mandasını amerikan mandasının daha ne? oldugunu bile bilmiyenler var . aramızda. 

hepiniz gerisiniz ataturçusude şeriatçısıda. sizler laik  oldugunuz yerdesınız. türkelr ve araplar.ın en buyuk hatası 1400 yıl önce birleşmesı olmuştur. bu iki irktan biri yok olmadıkça odakı yonetılen sistemler asla saglıklı ve gelışımcı olmaz. çünku sistem bozuk ülkeye değil cebe ve cukkaya hizmet ediliyor.

türkıyede hindıstan bile marsa uydu gönderiyor. biz  kanun hukmunde kararnameler çıkartıyoruz daha fazla halkı ezmek ve öpmek için. yalanmı? hadı yalan deyin hadiii hadiii yalan değinde görelım. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizin anlamadığınız şu; milletin yüzde altmışı aptal bu sayı yüzde yetmişi geçecek anlaşılan.. değil Kemalist parti Kemal paşayı diriltip getirseniz bile bu halk onuda istemez seçmez.. bu milletin zındıklara (dinsiz demek) karşı tarih bıyınca husumeti var...ha bu arada ben müslo da o yüzde yetmişin içindeyim. .

aptaldan “abdal” olmazmı? .ateistten müslüman olurda aptaldan abdal niye olmasın değil mi ya..!

tarihinde zuhri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, zuhri yazdı:

Sizin anlamadığınız şu; milletin yüzde altmışı aptal bu sayı yüzde yetmişi geçecek anlaşılan.. değil Kemalist parti Kemal paşayı diriltip getirseniz bile bu halk onuda istemez seçmez.. bu milletin zındıklara (dinsiz demek) karşı tarih bıyınca husumeti var...ha bu arada ben müslo da o yüzde yetmişin içindeyim. .

aptaldan “abdal” olmazmı? .ateistten müslüman olurda aptaldan abdal niye olmasın değil mi ya..!

Benim sorunum vergi sisteminde.

Alıyorlar geri dönüşü yok.Topladıkları paranın % 1 i ile  göstermelik yatırım yapıyorlar.% 99 unu  aralarında paylaşıyorlar.

Çiftlikbank sisteminden farksız.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Saadet_zinciri

Sitelerde Paylaş
On 05.07.2018 at 16:11, GREENHOUSE yazdı:

Alıyorlar geri dönüşü yok.Topladıkları paranın % 1 i ile  göstermelik yatırım yapıyorlar.% 99 unu  aralarında paylaşıyorlar.

Çok önemli bir konuya değindin, bir insanın şaftı kayıyor  yıllarını ve hayatını harcıyor, saçları beyazlıyor, kendine ev almak ev aldıktan sonra birde tanrı olduğunu düşünen inanlar eyyyyy yeşil ev biz geldik!  ver bakalım emlak vergisini ver bakalım tapu harcını diyebiliyor. 

yahu sen kimsin? nesin? sen benim hayatıma nasıl? karışırsın diyen yok memlekette, herkes korkuyor, korkunun ecele faydası varmı? 

tabiki yok! korkarak yaşayanlar yüzünden bu hale gelmedikmi? yeşil ev haksızmıyım? 

çöp vergisini alırsın doğal olarak karşı çıkmam çünkü bir emek var, alın teri var, öyle değilmi? 

ama emlak vergisi alırken bana madalyamı? takıyorlakı! emlak vergisi ödüyorum,emlak vergisinin bir dönüşü yok 

ama gittimi? neden? gitti diye soranda yok, bu garip zihniyetle yaşamanın acı bedelleri bunlar. Belediyelerin 

varlığını sürdürebilmesi için, siyaset var olmak zorundadır, yıllardır söylüyoruz, siyaset bitmeli insanlar kapitalizmden sıyrılmalı diyoruz,bizler gibi yorumcuda kalmadı artık, biz son nesiliz, akp yüzünden cahil ve 

yobaz sayısı artıyor, bu çok büyük bir tehlikedir. 

tarihinde doktorxxx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 05.07.2018 at 16:11, GREENHOUSE yazdı:

yok yahu o kadar uzun boylu değildir...

toplanan vergiyi paylaşmakta ne demek....

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, yalanlar yazdı:

yok yahu o kadar uzun boylu değildir...

toplanan vergiyi paylaşmakta ne demek....

Nereden buldun yasası olmadığı için göremiyorsun olan bitenleri.

Paylaşım kanuni yollar ile yapılıyor.Giderleri fazla gösteriyorlar.Kar için zaten sınır yok.

Hibe yardım adı ile paylaşımlar var.Dernek vakıflar var.

Elektrik direkleri var mesela.Değiştirmiyorlar sadece boyuyorlar.Komple değiştirmiş gibi yeni direk  parası alıyorlar.:)

Vergileri paylaşmak için bilmediğimiz bir sürü yöntemleri var.

zorunlu özel sigorta denilen şeylerde vergi yeme yöntemleri.Yarısını devlet veriyormuş ya.:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
3 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Kemalizm dediğin ideoloji Liberteryen , Cumhuriyetçi düşüncenin Türk uyarlaması. Mustafa Kemal Paşaya saygı ve sevgim sonsuz fakat bazı Kemalistler başka bir ideolojiden alıntı yapmayı özentilik olarak gördüğü için bunu dile getirmiyor.

Bu milliyetçilerde olan bir hastalık.Her buluşu kendi milletinden biri bulmuş gibi göstermeye çalışıyorlar.

Gençlik marşını mesela hala Türk marşı zanneden salaklar var.:)

Bu muzisyen birinin şikayeti.

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, GREENHOUSE yazdı:

Bu milliyetçilerde olan bir hastalık.Her buluşu kendi milletinden biri bulmuş gibi göstermeye çalışıyorlar.

Gençlik marşını mesela hala Türk marşı zanneden salaklar var.:)

Milliyetçilik dinin evrilmiş halidir zaten. " Benim milletim en iyi en güçlü " deyip kendilerini haklı çıkarmak için her şeyi deniyorlar. Tıpkı müslümanların " Benim dinim en iyi din " deyip dinlerini şirin göstermeye çalışmaları gibi.

Sitelerde Paylaş

Çok gerçekçi bir analiz...

Erdoğan'ı ülkenin yarısı sevmiyor. Diğer yarısı ise canlarını feda edercesine seviyor.Tabii ki herkesin kendi görüşüdür, bir şey diyemem buna. Ama hep merak etmişimdir bu sevdanın kaynağı nedir diye. Twitter'da Fortuna Sth isimli kullanıcı bununla ilgili bir tespitte bulunmuş. Siz de okuyun. Rte sevdası bir hummadır. Ezikliğin getirdiği intikam hissinin, cahilim ama güç bende diyebilmenin, kompleksine neden olan kendinden yüksek gördüğü güruha had bildirmenin kronikleşmiş halidir. En ufak rasyonel bir yani yoktur.Rte rövanş almanın ete kemiğe bürünmüş halidir. Reyisciler özdeşleşme histerisine gark olmuş vaziyetteler. Saray'da oturuyor, karisi 40bin euroluk çanta takıyor demek beyhude. Kendi o sarayda oturmuş kadar, karısı o çantayı takmış kadar oluyor. Ekonominin kötüye gitmesi, eğitimin kevgire çevrilmesi, adalet duygusunun yok olması zerre umurlarında değil. O patates 20 lira olsa "dış güçlere inat reyisin yanındayız patates yiyen vatan hainidir" diyebilecek insanlar bunlar. Ekonomik kriz kendilerine getirir de demiyorum artık. Ancak Büyük Bunalım ölçeğinde bir sey yaşanırsa belki. Ama o durumda bile o hastalıklı sevgiden vazgeçmeyecek insanlar olacaktır.Bu güçlü lider tutkusunun beslendiği bir kaynak da Atatürk kompleksi. Bizim de bir Atatürkümüz, Atamiz olsun isteğiyle kendi süper kahramanlarını yaratmak. Bu imaji heba etmemek için memleketin satılmasına bile aldırmazlar. Öyle feci bir kompleks. Hep belirtirim ben bu zihniyetteki insanlarin içinde doğdum, büyüdüm. Bir akrabamız tuvalete giderken Anitkabir'deki çiçekleri sulamaya gidiyorum diyerek giderdi. Herkes geh geh gülerdi. Günlük hayattaki diyaloglara sızmış öyle bir nefret, öyle bir eziklik hali. Şimdi düşünün devir onlarin devri. Fırsat ellerinde artık,reyisleri direksiyona geçmiş.Öyle bir ekonomik kriz oldu diye giderler mi? Bu manevi tatmin ağızları açlıktan koksa da uzun süre daha motive edecek onları.Onun için umutsuzsun diyenlere cevabım gerçekçiyim. Gerçek bu çünkü...

ALINTI

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Kemalizm dediğin ideoloji Liberteryen , Cumhuriyetçi düşüncenin Türk uyarlaması. Mustafa Kemal Paşaya saygı ve sevgim sonsuz fakat bazı Kemalistler başka bir ideolojiden alıntı yapmayı özentilik olarak gördüğü için bunu dile getirmiyor.

Tipik liberal lafları Atatürk'e saygım var ama bik bik bik...

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Faşist97 yazdı:

Tipik liberal lafları Atatürk'e saygım var ama bik bik bik...

Ne liberali? Ben Kemalizme liberteryen ve cumhuriyetçi diyorum onlar libertayanizmi Atatürk bulmuş gibi davranıyor. Buna tepkiliyim zaten. Ayrıca ben kendimi sosyalizme daha yakın hissediyorum. 

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...