Jump to content

Kemalist bir parti eksikliği

Recommended Posts

On 27.06.2018 at 11:13, AteistBilinç96 yazdı:

Emine Ülker Tarhan, Birgül Ayman Güler, Ümit Kocasakal, Metin Feyzioğlu, Osman Pamukoğlu, İlker Başbuğ gibi isimler neden bir araya gelip CHP'ye alternatif yeni bir parti kuramıyor?

Bu saydığın isimler görüntüsüyle insanları etkileyen, kandıran, şekilci ve hiç bir derdi sorunu olmayan vasat insanlardır. Siz nasıl oluyor da böyle içi boş, söylemleri sloganatif olan böyle çıkarcı insanları kendinize lider edinme çabasındasınız! Bu insanlar senin sandığın gibi aydın ve ülke çıkarına çalışacak erdemli insanlar değillerdir. En nihayetinde böyle memur kafalı tiplerden hiç hoşlanmam.

Bu nedenle gururla RTE'yi destekleyebiliyorum. Ben insanların kalitesinden çoğunluğun aksine çok iyi anlarım. Aslında büyük çoğunluk RTE'yi neden desteklediğini bilmez nedenleri gerçekçi değildir. Ben neden desteklediğimi çok iyi biliyorum. RTE'nin o asi tarafı olmasa hiç bir zaman bu kadar oy alamazdı. En kemalist yada Atatürkçü kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır dolayısıyla RTE'nin yönetimindeki bir parti en kemalist parti sayılabilir. 

Türkiye'nin önemli sorunların üstesinden gelme konusunda alfa tipi kişilere ihtiyacı vardır. RTE bu alfa karakterin en önemli temsilidir ve gerçekten senin benim g.tümüzü kurtarmıştır. O olmasaydı son bir kaç yıl öncesindeki arap baharının etkisinde burası kan gölüne dönüşmüştü. Bunun bilincinde olun ve neci olursanız olun bireyci olun ve her kesimin doğasına ve sorunlarına duyarlı olun. RTE böyle yaptığı için bu kadar başarılıdır. Diğerlerinin söyledikleri sinek vızıltısından daha değerli değildir. 

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. (Bu sözü söyleyebilen candır can, herkes anlamaz)

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, John Ahmet yazdı:

Bu saydığın isimler görüntüsüyle insanları etkileyen, kandıran, şekilci ve hiç bir derdi sorunu olmayan vasat insanlardır. Siz nasıl oluyor da böyle içi boş, söylemleri sloganatif olan böyle çıkarcı insanları kendinize lider edinme çabasındasınız! Bu insanlar senin sandığın gibi aydın ve ülke çıkarına çalışacak erdemli insanlar değillerdir. En nihayetinde böyle memur kafalı tiplerden hiç hoşlanmam.

Bu nedenle gururla RTE'yi destekleyebiliyorum. Ben insanların kalitesinden çoğunluğun aksine çok iyi anlarım. Aslında büyük çoğunluk RTE'yi neden desteklediğini bilmez nedenleri gerçekçi değildir. Ben neden desteklediğimi çok iyi biliyorum. RTE'nin o asi tarafı olmasa hiç bir zaman bu kadar oy alamazdı. En kemalist yada Atatürkçü kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır dolayısıyla RTE'nin yönetimindeki bir parti en kemalist parti sayılabilir. 

Türkiye'nin önemli sorunların üstesinden gelme konusunda alfa tipi kişilere ihtiyacı vardır. RTE bu alfa karakterin en önemli temsilidir ve gerçekten senin benim g.tümüzü kurtarmıştır. O olmasaydı son bir kaç yıl öncesindeki arap baharının etkisinde burası kan gölüne dönüşmüştü. Bunun bilincinde olun ve neci olursanız olun bireyci olun ve her kesimin doğasına ve sorunlarına duyarlı olun. RTE böyle yaptığı için bu kadar başarılıdır. Diğerlerinin söyledikleri sinek vızıltısından daha değerli değildir. 

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. (Bu sözü söyleyebilen candır can, herkes anlamaz)

Sen gerçekten. Bilinçli halak seçmi yapıyor. Yav bırakın  biz bunları yemeyiz   bireyden bahsediyorsun hangi birey? birde  sürü demiyorsun  buna.

LI0fRf.jpg

Sürü piskolojisi denir bu seçime bakın bir koyun  uçurumdan aşağı yuvarlandı konyada 60 telef oldu bilmem anlatabildimi.

z59WST.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Toplu iğne üretemeyen bir ülke uçak yapmaya girişmez.

Tersine girişir. Çünkü uçak, öncelikli bir ihtiyaçtır. Bir süre sonra ikinci dünya savaşı patlayacak. Atatürk'ün öngörülerine senin mercimek beynin yetişmez. Salak bir geri zekalı olarak Atatürk gibi bir dehayı eleştirmeye kalkıyorsun. Senin cehaletin, Atatürk'ün yanında bir solucan kadar geri zekalı olduğunun farkında olmaman.

Elektrik ise dizel jeneratörlerle sağlanıyordu. Bu jeneratörlerle koskoca Kırıklale Silah Fabrikalarının torna, freze makineleri dönüyordu. Her şeyin bir başlangıcı vardır. Elektronik diyerek ise iyice saçmalamışsın. O zaman lambalı cihazlar ancak yeni yeni vardı ve elektronik öncelikli bir alan değildi. Elektrik işi yaygınlaşınca elbet sıra elektroniğe gelecektir.

Atatürk'ü eleştireceğim diye aptalca salakça zırvalıyorsun. Bu hastalık sana nerden bulaştı demeyeceğim, salgın tabii. Salaklık da bulaşıcıdır.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, John Ahmet yazdı:

vasat insanlardır.

Hadi ülen ordan! Bir Süheyl Batum'u senin taptığın putundan trilyon kere üstün tutarım. Senin kukla putun benim söylediğim isimlerle klasmana bile giremez. Nasıl bu kadar embesil olabildiğinize hayret ediyorum. Sizin ne tür bir sınıflandırmaya girdiğiniz cidden merak konusu. Araştırılması gerekir. Homo domalıpyalarus filan gibi bir sınıflandırma altında toplamak lazım senin gibi yalamacıları. Düz dünya diyen devri daim diyen bir cahil embesilin bana övdüğü kukla bir put olacak tabii, başka neye kafası basabilir de böyle bir idyotun.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, godofwar yazdı:

atom bombası icat edilmeseydi. 2. dünya savaşını japonyamı? kazanırdı? yoksa birleşik  devletlermi?

ABD. Ama savaş biraz daha uzardı.

Aslında seni hâlâ bir şey yerine koyup yanıt vermekle hata ediyorum. Salak salak yine determinizm filan hiç anlamadığın kafanın hiç basmadığı altında ezildiğin konuların lafını güya etmişsin. Sen böyle beyin kapasitenin çok üzerinde konuları ağzına alma. Komik oluyorsun. Determinizm senin kapasiteni çok fazla aşar. Benim tavsiyelerime uymamakla çok şey kaybettiğinin farkında değilsin. Aklı olan benim söylediklerimi dikkate alır. Ama sen uyarılarıma kulak asmama aptalca inadı içindesin.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, godofwar yazdı:

bu düzenleme ataturk zamanında çıktıysa 

Niye açıkladığım konuları bir daha açıklıyorum ben yahu! Söyledim ya, önemli ve ülkenin kaderini belirleyecek bir meclis birleşimine giderken yolda bir vekilin tutuklanıp oylamanın kaderine ipotek konulamasın diye, biraz da artık kafanız çalışsın, yeter ama artık be! Kukla put Atatürk'ü eleştirme modası başlattı diye hepiniz mi embesil olup çıkacaksınız yahu!

Güven işte fotoyu koymuş. Sürünün asıl düşmanı kurt değil çoban yahu! Çünkü hepsini o yiyecek. Kurdun yiyeceği üç, beş...

Sitelerde Paylaş
Alıntı

ateistbilinç:

.... CHP ye alternatif yeni parti kuramıyor?

Hayır, CHP neden modaya uyup Atatürkçülerin hepsini partiye davet edeceği yerde olan Atatürkçüleri de uzaklaştırıyor?

Ülkenin sadece iktidarı değil, muhalefeti de, bütün kurumları da dizayn edildi. BOP ayarı her yere, bütün kurumlara kuruluşlara varıncaya kadar veriliyor.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

ABD. Ama savaş biraz daha uzardı.

Aslında seni hâlâ bir şey yerine koyup yanıt vermekle hata ediyorum. Salak salak yine determinizm filan hiç anlamadığın kafanın hiç basmadığı altında ezildiğin konuların lafını güya etmişsin. Sen böyle beyin kapasitenin çok üzerinde konuları ağzına alma. Komik oluyorsun. Determinizm senin kapasiteni çok fazla aşar. Benim tavsiyelerime uymamakla çok şey kaybettiğinin farkında değilsin. Aklı olan benim söylediklerimi dikkate alır. Ama sen uyarılarıma kulak asmama aptalca inadı içindesin.

deteminizme ne? kadar taktığını anlıyabiliyorum. democuk  :D  takılı kaldığın konu farklı aslında  deteminizmdeki ahlak! kurallarını indeterminizmdeki

ahlak kurallarıyla karşılaştırdığımda zıt iki terım ortaya çıkıyor. indeterminizm tamda sizleri ezicek seviyede karşıt görüş oluşturmuş bir inanıştır. 

sana burdan saldırsam perişan olursun ama sen eski dostumsun saan bu haksızlıgı yapamam.  

seninle ahlakı degerlerımızın temelını tartışıcak değilim. ben  farklı düşünüyorum. diye sana saygı duymamı bekleme ben determınızmın bile en zayıf halkasını 

keşfetmışken senın bu yazdıgın trajıkomık eleştirileri ciddiye almamı beklemıyorsun herhalde.  ben Determinizmi reddederek evrende meydana gelen her şeyin değişmez yasalarla açıklanamayacağını, nedensellik yasasına bağlı olmadan gerçekleşen olay, olgu ve süreçlerin de bulunabileceğini, İnsan iradesinin her zaman neden-sonuç zincirine bağlı olarak çalışmadığını ileri süren bir görüşüde yanlış bulduğum  benımsemıyorum. benim kendi

kavramlarını oluşturucak nedenlerim? olduğu sürece senınle tartışmak için bir nedenim olmaz. dostum. demo. 

deteminizmı bu kadar gözünde büyütmen tek bir olasıkla açıklanabilr. senın inandıgın idooljılerı öylesıne güçlükı  benimde öyle ama bir deist ile bir determinist farklı görüşte olsalar bile çogu konuda ortak tavır alırlar. örnegın ahlak örnegın belırlemecılık ilkelerı konusunda bir deist her zaman 

aynı görüştedır. 

bak şimdi  

Kâinattaki sebep-sonuç ilişkisinin zorunlu oldugunu savunuyorsun. bende öyle ama sen bunu tanrıya değil evrene baglıyorsun. sonucta bir yeer baglıyorsun.

buda çok önemlı kuralları baglıyan kuralları işleten bir güçün olmadığını ve bu kuralların kendılıgınden oluşması gerektıgını savunuyorsun. aynı şekılde 

bende deist olarak tanrının evrenı yaratma asamasından sonrakı tüm süreçte herşeyın tanrısız kendı kurallarına göre belırlemecılık ilkesını 

oluşturdugunu düşünüyoruz. demekkı demo sende deizmı hiç bilmiyorsun deizmın hıç acıklanmayan belırlı kuralalrı vardır.ben bunları açıklayabilyorsam

sende deisleri eleştirmeyı denegıdınde ezililirsin. dostum. ayrıca Hadiselerin sebepsiz meydana gelemeyeceğini, dünyada mutlak bir başlangıcı, hür bir iradenin yeri olamayacağını kabul eden. bir akım yada bir inanncım olsaydı. gerçekten ezilirdin dostum..bu konuda çok acımasız olurum ben şansın varmışkı ben deistım.. bu yuzden senınle çogu konuda hemfikiriz. tanrı! hariç.. 

çünkü sen deizmin temek yapı kurallarını değil. klasık yapı kuralalrını ezberlemışsın. :D 

bu yüzden dikkatlı! ol senin e nzayıf noktanı çok iyi biliyorum. burdakılerle benı karıştırma sana havagazı alırsı ındemıştım. 

eee ne? oldu senın şu meshur teorın hala iannıyormusun? ten rengının  7 milyon yıl önce siyah iken  11 milyon yıl sonra bembeyaz olucagına ...:0_80cbc_37a71a73_L:  

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

Niye açıkladığım konuları bir daha açıklıyorum ben yahu! Söyledim ya, önemli ve ülkenin kaderini belirleyecek bir meclis birleşimine giderken yolda bir vekilin tutuklanıp oylamanın kaderine ipotek konulamasın diye, biraz da artık kafanız çalışsın, yeter ama artık be! Kukla put Atatürk'ü eleştirme modası başlattı diye hepiniz mi embesil olup çıkacaksınız yahu!

Güven işte fotoyu koymuş. Sürünün asıl düşmanı kurt değil çoban yahu! Çünkü hepsini o yiyecek. Kurdun yiyeceği üç, beş...

adam  gayet mantıklı bir cevap vermış .. bunu işgillendirmenın bir anlamı yok.  :D  madem milletvekılı dokunulmazlıkları atatürk zamanında çıkmadı. bunu 

ispatlayın! o zaman laf ebelıgı yapmayın. çünkü bu süreç ülkenın kaderini belırledıkten sonraki süreçtir. önce bunu anlayın. 

sen çıldırmış olmalısın dostum kırmızı yazı ile yazdıgın yazıya inanmak çok güç bunu kastenmı? yazdın.

ben atatürkü eleştirmiyorum. atatürk bile olosa dokunulmazlık ilkesını icat eden biri bana göre kendıne ihanet etmıştir. eger bu dogruysa 

durum  vahım!  ayrıca bu aralar çok sinirlisin . sakın ol biraz. keşke her milletvekılı tutuklansaydı. o zaman gerçek adaleti görmüş 

şimdi demo iy idinle benı demokrasılerde kişilere göre kanun yada hüküm yoktur. eger oluyorsa biz buna demokrası diyemeyiz . totolıter faşizm derız.

o zaman akpye kızmanın bir anlamı. yok. atatürk başlatmış akp tamamlamış deriz. 

sen demokrasinin ne? olduğunu biliyormusunkı yazıyorsun bırak şimdi int bakmayı bak şimdi demokrası halktır. halkın güçüdür. halk güçü hileyide engeller. . eger hile yapılıyorsa ve halk etkısız kalıyorsa bu demokrası değildir. fasizmdir. 

ve sen burda dokunulmazlıkları şiddetle savunucaksan senınle tartışmak sadece zaman kaybı olur. 

demokrası nedir? 

siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi.

1. peki? burda demokrası varmı? halk eşitmı? tabıkı hayır milletvekılı daha üstün milletvekılı bu halkın bir parcası değilmi? 

2: secımlerde hile varmı? pekı? bu nasıl? oluyor. halk dışındakı her birey yargıtayda dahıl bu hilenın bir parcası oluyor. ve sen hala demokrasıden bahsediyorsun. ataturk zamanında oluyormuş demekkı! çok yazık çok. sen bu kafayla ..sana söylüyecek söz bulamıyorum. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, John Ahmet yazdı:

Tayyip Erdoğan'dır dolayısıyla RTE'nin yönetimindeki bir parti en kemalist parti sayılabilir. 

yahuu kardeşim sana yazmıyacam diyorum ama zorla yazdırıyorsun. neden? yalan  söylüyorsun. r.t.e. sagcı bir faşist liderdır.. ataturkte solcu bir miliyetcı liderdır. solcu milletciye örnek stalındır. stalında bir dıktatör ama solcudur. mantıgı budur. 

aynı şekılde hitlerde sagcı bir fasıst liderdır. erdoganda öyle ..bu   iki idoojıyı birbirine düşmandır. sen hangi? hakla r.t.e. ataturkçu dersın. hiçmi? utanmıyorsun . işte yalan söylediğini ispatladım. 

1980 darbesı neden? oldu sanıyorsun. bir yanda solcular bir yanda sagcılar ülkeyı kaosa sürükledıler. nedenmı? çünkü düşmanlar. ve sen iki düşmanı dost yaptın. sakamı? bu senı nasıl? ciddiye alalım biz. 

akp  refahın bir uzantısıdır. refahta şeriatı isteyen bir sagcıdır. 

arkadaşım sen şakamısın? yoksa trolmusun? 

amacın ne? senin sana söylemiştim burdakı herkesı keklersın ama benı keklıyemezsın. 

sen r.t.e.e.nın kemalıst partı sayılabilir. diyicek kadar çıldırmışsan acıl vakasın  sen  

bu iki zıt düşünce yüzünden 2. dünya savaşı çıkmadımı? 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, democrossian yazdı:

Tersine girişir. Çünkü uçak, öncelikli bir ihtiyaçtır. Bir süre sonra ikinci dünya savaşı patlayacak. Atatürk'ün öngörülerine senin mercimek beynin yetişmez. Salak bir geri zekalı olarak Atatürk gibi bir dehayı eleştirmeye kalkıyorsun. Senin cehaletin, Atatürk'ün yanında bir solucan kadar geri zekalı olduğunun farkında olmaman.

Elektrik ise dizel jeneratörlerle sağlanıyordu. Bu jeneratörlerle koskoca Kırıklale Silah Fabrikalarının torna, freze makineleri dönüyordu. Her şeyin bir başlangıcı vardır. Elektronik diyerek ise iyice saçmalamışsın. O zaman lambalı cihazlar ancak yeni yeni vardı ve elektronik öncelikli bir alan değildi. Elektrik işi yaygınlaşınca elbet sıra elektroniğe gelecektir.

Atatürk'ü eleştireceğim diye aptalca salakça zırvalıyorsun. Bu hastalık sana nerden bulaştı demeyeceğim, salgın tabii. Salaklık da bulaşıcıdır.

Atatürk ü övecem diye rezil oluyorsun.

uçağın parçalarını alıp montaj yapmak ile uçağı satın almak arasında fark yoktur.İkisinde de birşey üretmiyorsun.Satın alıyorsun.

çekoslovakya otomobil icat olur olmaz icat edenlerden önce seri üretime geçti.Üstelik çekoslovakya yeni kurulan bir devletti.

Japonya transistor icat olduğu zaman icat edenlerden önce  seri üretime geçti.

Renkli film mesela hitler döneminde vardı.Atatürk döneminde siyah beyaz film çekmek için yabancılara muhtaçtık.:0_80cbc_37a71a73_L:

Torna freze makinelerini yurt dışından alıyorduk.Hala alıyoruz.

Elektroniğe  girişmeden uçak yapmaya kalkarsan  uçağa  koyacağın telsizide yurt dışından almak zorunda kalırsın.

Toplama bilgisayar toplayınca bilgisayar yaptım mı diyorsun?:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

uçağın parçalarını alıp montaj yapmak ile uçağı satın almak arasında fark yoktur.

Çok fark vardır. İşlere böyle başlanır. Hassas motor parçalarını başlangıçta yapamazsın. Ama diğer parçaları yaparsın. Bu da başlangıç için çok iyidir. Uçak fabrikası kapatılmasaydı giderek bütün parçaları yapar hale gelirdi.

Çekoslavakya otomobili icat edenlerden önce seri üretime başlamış olamaz. Seri üretimi Henry Ford icat etmiştir.

Japonya'nın altyapısı vardı. Toyota dikiş makinesi fabrikası idi. Otomobil yapmaya başladı. Osmanlı'nın hiç bir altyapısı yoktu.

Renkli film de sonra çıktı. Hitler'in renkli resmi varsa sonradan renklendirilmiştir. Atatürk'ün de renklendirilmiş resimleri var.

Atatürk zamanı için telsiz çok ileri bir hedef. Telsiz yoktu diyemem ama telsizin ne olduğunu bile doğru dürüst bilen yoktu.

Atatürk çok iyi bir başlangıç yaptı ama ölmesiyle birlikte bütün girişimleri durdu.

Sen de yobazca Atatürk düşmanlığı yapacağım diye kuduruyorsun. Her iddianda ağzının payını fazlasıyla vermeme rağmen utanacak kızaracak yüzün yok.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Çok fark vardır. İşlere böyle başlanır. Hassas motor parçalarını başlangıçta yapamazsın. Ama diğer parçaları yaparsın. Bu da başlangıç için çok iyidir. Uçak fabrikası kapatılmasaydı giderek bütün parçaları yapar hale gelirdi.

Çekoslavakya otomobili icat edenlerden önce seri üretime başlamış olamaz. Seri üretimi Henry Ford icat etmiştir.

Japonya'nın altyapısı vardı. Toyota dikiş makinesi fabrikası idi. Otomobil yapmaya başladı. Osmanlı'nın hiç bir altyapısı yoktu.

Renkli film de sonra çıktı. Hitler'in renkli resmi varsa sonradan renklendirilmiştir. Atatürk'ün de renklendirilmiş resimleri var.

Atatürk zamanı için telsiz çok ileri bir hedef. Telsiz yoktu diyemem ama telsizin ne olduğunu bile doğru dürüst bilen yoktu.

Atatürk çok iyi bir başlangıç yaptı ama ölmesiyle birlikte bütün girişimleri durdu.

Sen de yobazca Atatürk düşmanlığı yapacağım diye kuduruyorsun. Her iddianda ağzının payını fazlasıyla vermeme rağmen utanacak kızaracak yüzün yok.

Atatürk düşmanlığı filan yapmıyorum.

Gerçekleri söylüyorum.

Hayal aleminde yaşamaya devam et.:)

Sitelerde Paylaş

O değil de şurada niye iki embesil  idyot kaldı onu anlamıyorum. Hiç akıllısı kalmadı. İşin yoksa geri zekalılarla uğraş. Ben artık uğraşamam arkadaş.

Yani öyle embesil ki Atatürk'ten bahsediyorum, ülke çok iyi diyormuşum! Bunun alakası olmadığını çocuk anlar artık yahu, yeter be! Bu kadar da idyot olunmaz ki artık, sabrın da bir sınırı var. Bütün saçma iddialarına kesin net yanıtlar veriyorum, sanki hiç yanıt vermemişim gibi. Hiç bir şey demesem de olacakmış! :D

Hayır ama idyotluğun da bir sınırı olması lazım, yeter yani artık! Aklı başında düzgün birisi yazmadıkça yazmayacağım, yeter yahu!

Sitelerde Paylaş

Yine de toparlama değerlendirmemi yapayım.

Atatürk müthiş ve dünyada eşi görülmemiş bir başlangıç yaptı. Daha önce hiç kimse müslim bir halka böyle bir kazanım sağlamamıştı. Dünyanın en başarılı devrimini yaptı. Fakat ömrü vefa etmedi.

Öldüğü gün devrimleri durdu. İnönü ölmesini sevinçle karşıladı desem yeridir. İpleri ele almak için beklediği buydu. İnönü zaten hep büyük bir güce sırtını dayamaktan ve hazıra konmaktan yana idi. Önce de faşist İtalya ile ilişkileri geliştirmek istemiş fakat Atatürk reddetmişti. Faşizm batınca sosyalizme kaymış ama ABD den de korkmuştu. Ecevit onu alaşağı edip ABD korkusunu bir kenara attı. CHP yi sosyalist kıvama soktu.

Yani Atatürk'ten sonra bir ikinci adam olmadı. CHP Atatürk ölür ölmez Atatürk'ün partisi olmaktan çıktı. Olay bu. Sonra ülke iki küresel blok arasında sıkışıp sağ sol kavgasının içine düştü. Ne zaman Sovyetler yıkıldı soğuk savaş bitti bloklaşma sona erdi ülke rahat bir nefes alabildi. Olay bu şekilde.

Bloklaşma bitince de hemen dindarlaşma eğilimi başladı bu sefer. Yani kılavuzu karga olunca burun... Öyle işte... Atatürk önderliğinden çıkınca kılavuzun karga olur. Her gördüğün karganın peşinden bota dalarsın.

Sitelerde Paylaş

peki? lozanda  amerikan mandasını kim? kabul etti. bogazların ve 100 yıl boyunca bor madenlerını neden? kullanamıyoruz. birazda gerçek tarıhten bahsedelım . öyle değilmi? demofobık. ara geçiş :D 

senı uyutmuşlar oglum  ögrendıgın ataturk tarıhı ile gerçek tarıh oldukça farklıdır. gizli  anlaşmalar  ittifak ile itilaf devletlerı arasında.  2023 yılına kadar. 

açtırma agzım şimdi benım. :D biz atamızı kötülemiyorz. sadece gerçekleri söylüyoruz. 

türklerın canakkale  ve ege harıc  tüm dışındakı tüm savasları  sadece birer gizli anlaşmadan ibarettır. türk halkı zanendiyorkı. biz her topragı savasarak 

kazandık. yok öyle birşey. asıl gerçek şuki amerıkan valı sıyonıstler her yerdeler. gizli anlaşmalar var.sadece atatürk ve onun kurmayları bilyor. 

oğlum sen bize embesil diyorsunya!  send çotuksun kazmasın yarmasın dostum. bu yüzden senın aklın almaz bu işleri. boş teoriler 

üretıp durma burda. 

eğer biz bu gizli anlaşmaları yapmasaydık. soguk savasa dönerdı. kurtuluş savası. madem kazandık neden? o zaman bu gizli anlaşmaları yaptık. korktuk değilmi? amerikadan korktuk. itiraf edın yahu! yalanmı kardeşım. 

biz yeraltı zengınlıklerını kullnsaydık. ataturk zamanında imparator olurduk. budamı? yalan. 

yalanmı he! bunlara yalan diyebiilrmisin? demofobık . evrımcı.. 

dış güçler bu durumu çok iyi bilyordu ve bunu bir avantaj olarak kullandılar. ve türkıyeyı 100 yıl elını kolunu bagladılar. 

hitler! stalıngradı ele geçırseydı . türkiyeyı işgal edicektı. bu argumanlar gerçektır. her yerde bulabilirsin. 

atatürk zamanında güçlü olsaydık. hitler türkıyeyı işgal planı üzerınde  7 ay boyunca krokılerle işgal planı yerıne aksıne ! 

ortaklıl teflık ederdı. öyle değilmi? hitler 

12 günde türkiyeyı işgal edicegını anlatmıştı.. demekkı! gerçekten çok zayıfmısız. ö donemlerde

Sitelerde Paylaş

"Gerçek Tarih" diye yine masallar anlatılıyor.
Aynı Muhammedin bir kedi için ordusunu başka yola yönlendirip kediyi rahatsız etmek istememesi gibi.
Ahali de buna inanıyor :-)

Ama bu yazdıklarım tabiiki "gerçek tarih" değil!!!
Osmalının başarısız 2. Viyana Kuşatmasından sonra "savaşta yenilmezlik" efsanesini kaybederek bir düşüşe geçtiği gibi.
Ve yıllar içinde ağır ağır toprak kaybederek zayıflayan Osmanlının yenilme durumunda devletin dağılıp yok olabileceği riskini alarak Dünya Harbine girmeleri gibi. (Ve gerçekten de savaştan yenik çıkılır ve ülke yabancı devletler arasında paylaşılır)
Kapitülasyonlar sayesinde yabancıların "dokunulmazlığı" vardı denebilir. Ve Osmanlıda cirit atan bu yabancılar devleti sadece savaş alanında değil içten de kemirdiği gibi.
Sanayileşmeyi başaramayan Osmanlının ucuz İngiliz mallarıyla iç pazarını kaybetmesi ve paranın böylece ülkede çıkması gibi.
Ve zaten bir kere iflas eden Osmanlı devletinin yine mali krizlerle boğuşması gibi.

Bunlar gibi Osmalının batmasına neden olan bir çok gerekçe daha sıralanabilir 
Ama bunlar tabiiki gerçek tarih değil :-)

İslamdan koptukça Osmanlı gerilemiştir ve dış güçler Osmalıyı batırmaya çalışmıştır.
Evet analiz bu kadar basit!

Ve yabancılara bir çok özel ayrılıklar sağlayan kapütilasyonları kaldıran Atatürk Türkiyesi aslında yabancılarla gizli anlaşmalar yaparak (zaten yabancıların ellerinde bulundurdukları toprakları sonra yine onlara vermeyi planlamışlardır) - Ne mantık ama değil mi-
Evet Osmanlıda herşey güllük gülistanlıktı, bilim, mali bakımdan, sanayileşmede ve her bakımdan çoook iyidik, Atatürk olamasa Osmanlı şaha kalkıp dünyayı duman edecekti ama Atatürk bunu önledi.

"Gerçek Tarih" bu kadar basit, analizini de yukarda yaptık!!!

Aynen günümüzde doların yükselmesi dış güçlerin oyunu olması gibi, "kabul etmiyoruz" demek yeter. Şaha kalktık dünya bizden korkuyor, bizi çekemiyor. Dış borçlar mı? İşsizlik sayısı mı? Eğitimin PİSAdaki hali mi? Bunları analizlere katmıyalım, bunları yok sayalım. "Kabul etmiyoruz" diyelim. Bak gördün mü "gerçek tarih" ne güzel yazılıyormuş!!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...