Jump to content

Tanrı varsa insan beyni ölünce resetlenirmi?

Recommended Posts

Tanrı gerçekten varsa, diyelimki var. diyelimki tanrı dinler dışında sadece bir yaşam verdi. sonunda bir amacı olmuyan bir yaşam düşünün, o zaman yaşadığımız herşey yani kötü olan 

herşeyde diğer insanlarıda yaratan tanrının sorumlulugu yokmudur? 

aklı ve iradesi sınırlı oldugu ispatlanan insanların iyi yada kötü olmalarının asıl nedeni? tanrımıdır? tanrı olmasaydı iyi ve kötü olurmuydu???

1: tanrı olmasaydı. yaşam olurmuydu??

2: tanrı olmasaydı insanın hata yapması mümkün olurmuydu? 

3: tanrı olmasaydı haksızlık olurmuydu? 

4: tanrı olmasaydı ben şu an bunları yazıyor olurmuydum? 

5. tanrı olmasaydı. kalbini kırdıgım insanlar olurmuydu? 

6: tanrı olmasaydı kaderim olurmuydu?

7: tanrı olmasaydı tanrıyı eleştirirmiydim? 

8. tanrı olmasaydı bana yapıcagı en büyük kötülük beynimi resetlemek olmazmıydı? 

9: tanrı olmasaydı. daha iyi olmazmıydı? 

tanrı herşeye ragmen tüm yasadıgımız acılara ragmen bilmedıgımız bir ölüm sonrasu yaşam var etmış olsaydı. ve ölünce beynımızı resetleyıp hiç birşey olmamış gibi hayatımıza devam etseydık mutlu ve huzurlu tanrı yinede aklanırmıydı? yanı suclu kım? bana göre sonsua dek tanrıdır. bir insan ne? olursa olsun er yada geç tanrının kölesi olucaksa bunda asıl suclu tanrı

diyebilrmiyiz.?

tanrı insanlara bir yaşam vadedıp insanları bu masalın sonunda masalın basına döndürüyorsa bu herşeyi ispatlamazmı??? tanrı kendı kusurlarını bizleri resetlıyerekmı? aklanır. 

tanrı  dedıgımız kavram  yoksa iyilerin en büüyk düşmanı kötülerinde en büyük dostumudur? tanrı nedir? biri bana içindekı tanrıyı anlatsın. tanrı bizde ne? istiyor. 

bizim gibi zavallı  bizim gibi şiddetten hoşlanan savaslardan hoşlanan cahıllıkten hoşlanan köt olmayı seven bir insanı cezalandırmak yerine ödüllendırmeyı uygun bulması tanrının

gerçek amacını belırlemezmı? 

Sitelerde Paylaş

tanrı herşeye ragmen kötüleri cezalandırmayıp. ölüm  sonrasına bırakıyorsa  bu dünyada yaşana tüm pislikleri görüyor fakat aamcı gereği mudahale etmıyorsa. 

ve ölüm sonrasına resetleyip bırakıyorsa! 

bu tanrının normal hile yapan  akpden bir farkı olurmu? hiç. bu daha kötü değilmi? bu iğrenç değilmi???

tanrının beynımızı resetleyıpte tekrar yenı bir ölümsüz yaşam vermesi adilmidir? tanrının muhtesem kudretlı gücüne yakıştımı? 

diyelımkı tanrı beynımızı resetlemedı.  ozaman içimdekı kını ve nefretı ben kusmazmıyım? düşmanlarıma. 

diyelımkı tanrı gerçekten yok. o zaman bunuda gözlemleyıp ispatlamamız gerekmezmıydı??? şimdiye kadar ..

bir görsellık varsa ben bunun kaynagını neden? göremıyorum. bunu neden? ispatlıyamıyoruz. demezmıyım? hiç .

demekkı tanrı gerçekten var.  ama iyilerın amacına ters bir mantıgı var demektır. kelımesı yanlış olsa bile 

tanrının bu yaşamdakı rölünün çok ciddi biçimde nerde? sorusuna cevap vermeden  cevap verebilcegımız çok net soruların olması garip değilmidir? 

burda çok net sorular sordum. 

1: yaşam nedir?  çözülmedi 

2. insan nedir? çözülmedi 

3. evren kimin? için varolmuştur. çözülmedi

4. diğer galaksilerde ne?= var çözülmedi

5: diğer galaksilerde  tıpkı biizm gibi günes sistemlerı ve insanalr varmı? yokmu? çözülmedi

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mars'ta asker ile ilgili görsel sonucu

herşeye  ragmen  marsta cekılen bu resım. ya gerçekse diyebilyoruz. çünku gerçek olmadıgını ispatlamak iiçn marsa inemmeız gerekıyor. benım teorım ister inanın ister 

inanmayını ben % 100 inanıyorumkı! bu resım gerçektır. ben bunun  geniş  özetini  daha önce yazmıştım neden? olması gerektıgını . 

neden? yaşamaıs gerektıgını çok acık ve net izah etmıştım. fakat bazı arkadaşlar hala bu terımlerı anlıyamamış olucakkı kendı espirisini üreterek olayı basitleştirmek 

istiyor. şimdi burdakı ana konu bu insanın yapay birer mars askeri oldugu gerçegıdır. ve şun marsta  belkıde milyonlarca yapay zeka askerı yasıyor. 

unlımıted enerjı ureten teknolojılerı sayesınde1 yerkabuugnda yasıyor olabilrler. bu resım kesınlıkle photoshop değildir! photoshop uzmanı arkadaş varsa yorumlasın 

çünku bende photoshop uzmanıyım.  tartışalım. 

forumdakı zekı oldugunu düşünen bazı arkadaşlar insan terımını canlı kanlı insan zanetmışkı sacma sapan yorumlar yapmışlar bu trajkomıktır . anlıyan anladı bu o arakadasa kapak olsun. oda gelsın  tartısalım. akmı? karamı? bellı olsun. 

yapay zekalar şu an marsta yaşıyor. böyle giderse bizde marsın kaderını yasıyor olucaz. 70 yıl içinde insan neslı tükenebilr. ve bu gezegen yapa yzekalara 

kalabilr. 

bu konu çok ciddi bir konudur.. bu konu hakkında geyık yapılmasını hiç tavsiye etmem. yorumcu  arkadaşlara saygılarımla .

arkadaşlar düşünsünler dünyamız yapay zeka  çalışmaları yapılıyor. diger yandan her yer betonlaştı . birgun yapay zekalar kontrolü ele geçirdiğinde 

mukemmel mantıkları herşeyı mukemmel hale getırebılir insanları katledebilr. ve sonsıza dek evrenden silebilr. 

bu güçlü teorım gerçekleştigınde marstan bir farkımız  kalmıyacak. dipnot düşelım. 

Sitelerde Paylaş

tanrı tanrı olduğu içinmi? tanrıdır. tanrı tanrı olduğu içinmi? iyide olsa kötüde olsa haklıdır.eğer tanrı tanrı oldugu için haklıysa o zaman  özgür iradeyi geçtim irade bile yoktur. 

iradenın tanımı insan bilinciyle eşdegerdır. insan bilncini hiçlıkten varlıga dönüştüren güç ise o iradenın gerçek sahibidir. o zaman yaşam ve ölüm sadece  tanrının kendi 

akıl oyunudur. ve hiç bir anlamı yoktur. olmasıda imkansızdır! 

benim gibi düşünen veya aksini düşünen arkadaşlar varsa saygı ve seviye 

çercevesınde tartışalım.  

tanrı kendi kaynagını üretebilirmi? yoksa tanrıyı yaratan daha güçlü tanrımı? 

tanrıya kaynak üretir. bu soru gerçekten çok zor bir soru cevabını merak ediyorum. tanrı kendı kaynagını nerden? ve nasıl? üretir. 

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

@godofwar

Amca sen ne kullanıyorsun ya, kafan iyi gibi biraz.

Kendin çalıp kendin söylüyorsun genelde.

Yazdıklarını okuyup aklımda birleştirince taksim delisi Cenk-Buse belirdi.

senin bu yorumunu okuyunca bütün konsantirem dagıldı. kardeşim. :lol:  buna benzer bir kaç yorum daha yaparsan şiir bile yazabilririm 

Sitelerde Paylaş

sıradan taşlar dediğin görüntüler hiçte sıradan gözükmüyor. sen şimdi bu görüntüleri nsahte olduğunumu? düşünüyorsun. çıldırmış olmalısın . :lol:demooo

mars robotlarının çektıgı resımlere cakma  diyorsan senınle işimiz var demektır . 

bak marsta çekılen bu son resimde açıkça görülüyorkı bu bir yengeç yada örümcek fosili. 

mars'taki resimler ile ilgili görsel sonucu

Sitelerde Paylaş

bak buda marsta çekılen piramıt.   demekkı biz aslında marstan gelen  canlılarız. bilmsel bir kanıt bu. bu resımler gerçektır. demekkı! ilk kolonı afrıka ve arabıstan yarımadasına inmıştır bundan milyonlarca yıl önce. ve insanlık ilk defa mezopotamyadan itibaren yayılmaya başlamıştır. bununla ilgiil makaleler 

yazıyorum bunları göstericem. 

Ä°lgili resim

Sitelerde Paylaş

Saçma zırvaları kafaya takmaya devam edeceğim diyorsun... O zaman kafamızı şişirmenden korunmak için mecbur zırvalarını okumamaya devam etmemiz gerekecek. Sen bilirsin, biz sana yardımcı olalım gerçeği gör dedik. Israrcıysan kendin çalıp kendin oyna... Ben okumam, zırvaya ayıracak bir saniyem bile yok. Mars'ta yapay zeka varmış da neymiş de... :D Bunları okuyacak kadar aklımı kaçırmadım.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, godofwar yazdı:

bak buda marsta çekılen piramıt.   demekkı biz aslında marstan gelen  canlılarız. bilmsel bir kanıt bu. bu resımler gerçektır. demekkı! ilk kolonı afrıka ve arabıstan yarımadasına inmıştır bundan milyonlarca yıl önce. ve insanlık ilk defa mezopotamyadan itibaren yayılmaya başlamıştır. bununla ilgiil makaleler 

yazıyorum bunları göstericem. 

Ä°lgili resim

Marstan nasıl  dünyaya yaşam geliyor ? 

hani şu teori aklıma geldi dünyaya inen ve üzerinde hayatın yapı taşı olan aminoasit bulunan astreoidler suya düşüp yaşamı tetikledi buna göre  marstan bir parça kopup dünyayamı düştü ?

bunlar fantezi gibi geliyor

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gerçek nedir? gerçeği nasıl? tanımlarsın demo  ..      henüz aklındaki gerçeğe ulaşamadan gerçeklik olgusunu yaşamak istiyorsan keyfin bilir. gerçeklık olgusunu  beynındekı sınırsel olgulara baglıyorsan sen göre göre gerçeği reddiyorsun demektir.  @democrossian

gerçek nedir? gerçeÄi nasıl? tanımlarsın ile ilgili görsel sonucu

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, godofwar said:

gerçek nedir? gerçeği nasıl? tanımlarsın demo  ..      henüz aklındaki gerçeğe ulaşamadan gerçeklik olgusunu yaşamak istiyorsan keyfin bilir. gerçeklık olgusunu  beynındekı sınırsel olgulara baglıyorsan sen göre göre gerçeği reddiyorsun demektir.  @democrossian

gerçek nedir? gerçeÄi nasıl? tanımlarsın ile ilgili görsel sonucu

İnsanlara masa sorulmuş, atomlar değil, masa katı mı diye sorulursa tabii ki katı denir, ne denmesini bekliyor bu adam? Sıvı mı?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

İnsanlara masa sorulmuş, atomlar değil, masa katı mı diye sorulursa tabii ki katı denir, ne denmesini bekliyor bu adam? Sıvı mı?

ahh canım  :D yinemı? sen geldin  sen daha konuyu anlıyamadınkı. bir daha dene lütfen. başarabilirsin .. :0_80cbc_37a71a73_L:insanlara masa sorulmamış.

insanlara bu masa neden? katı gözüküyor  diye sorulmuş adamda cevabını biilmsel olarak ispatlamış..  saygılar. yine görüşelım sensiz tadı olmuyor. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, godofwar said:

ahh canım  :D yinemı? sen geldin  sen daha konuyu anlıyamadınkı. bir daha dene lütfen. başarabilirsin .. :0_80cbc_37a71a73_L:insanlara masa sorulmamış.

insanlara bu masa neden? katı gözüküyor  diye sorulmuş adamda cevabını biilmsel olarak ispatlamış..  saygılar. yine görüşelım sensiz tadı olmuyor. 

Yahu senin ne yazdığından bile haberin yok.

"Bu masa katı mı?", soru bu değil mi? Bu sorunun neresinde "neden", "gözüküyor" kelimeleri var? Bilimsel olarak da bir bok kanıtladığı falan yok, ben çok farklı bakıyorum diye triplere girip saçmalamış herif, aynen senin saçmaladığın gibi.

Öyle her gördüğün lafa düşünmeden, sazan gibi atlarsan olacağı bu. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu senin ne yazdığından bile haberin yok.

"Bu masa katı mı?", soru bu değil mi? Bu sorunun neresinde "neden", "gözüküyor" kelimeleri var? Bilimsel olarak da bir bok kanıtladığı falan yok, ben çok farklı bakıyorum diye triplere girip saçmalamış herif, aynen senin saçmaladığın gibi.

Öyle her gördüğün lafa düşünmeden, sazan gibi atlarsan olacağı bu. 

sende dışardan bakınca katı ve cahil gözüküyorsun, ama sana birde içten baktığımızda, sulu ve yumuşak gözüktüğünü sende biliyorsun. bu yüzd ndış görünüş gerçek değildir. onun gerçek yapan oluşturduğu atomlardır. :lol:

ayrıca adam doğru şöylemiş her söze sazan gibi atlarsan olucagı bu işte. orda gerçekte masa yok  bu yüzden bu masa katımı? derken kastettiği manayı  yanlış anlıyorsun. senin algı problemini çözebiliriz. bilimsel araştırma yaparsan bu algı  sorunda oratadn kalkmış olucaktır. kendini begenmış ..saygılar. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, godofwar said:

sende dışardan bakınca katı ve cahil gözüküyorsun, ama sana birde içten baktığımızda, sulu ve yumuşak gözüktüğünü sende biliyorsun. bu yüzd ndış görünüş gerçek değildir. onun gerçek yapan oluşturduğu atomlardır. :lol:

ayrıca adam doğru şöylemiş her söze sazan gibi atlarsan olucagı bu işte. orda gerçekte masa yok  bu yüzden bu masa katımı? derken kastettiği manayı  yanlış anlıyorsun. senin algı problemini çözebiliriz. bilimsel araştırma yaparsan bu algı  sorunda oratadn kalkmış olucaktır. kendini begenmış ..saygılar. :0_80cbc_37a71a73_L:

Lafı söyleyen ayrı bir mal, o lafı bir bok zannedip paylaşan sen ayrı bir mal.

Sorulan soru "Bu masa katı mı?" sorusu, "Bu masa neden oluşmuş?" ya da "Bu masayı oluşturan atomlar katı mı?" değil.

Ortada gerçek olan lafını alıntı yaptığın şahısla senin mal olduğunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...