Jump to content

Zariyat 49 Bilimsel Hata

Recommended Posts

güven ( Gel beraber beynimizi çalıştıralım )

Maymun neden direk insanı doğurmadı da evrimleşmek gibi zor bir yolu seçti

İnsanla maymun çiflteşirse neden çocuk dünyaya gelmez

Bunun cevabını vereceğin zaman maymunlaşmadan yaz lütfen

Evet piste alalım sizi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Gizli yazdı:

Evet piste alalım sizi

buyur  şansa açtım okudum hadi bakalım anlıyacakmızın :0_80cbc_37a71a73_L:anlama yeteneyi yok din afyondur  boşuna dememişler.

41- Hayır, yalnızca O'nu çağırırsınız, dilerse kendisini çağırdığınız şeyi açar (giderir) ve şirk koşmakta olduklarınızı unutursunuz.

43- Onlara, zorlu azabımız geldiği zaman yalvarmaları gerekmez miydi? Ama onların kalpleri katılaştı ve şeytan onlara yapmakta olduklarını çekici (süslü) gösterdi.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Gizli yazdı:

güven ( sınıfta kaldın pistten çıktın )

Sifon sesi

Ya kardeş  git yaştlarınla  misket felan oyna ben kaç saatir  araştırom okuyorum senin yazdıkların bana gülünç geliyor  sen çok çalışman lazım benim seviyme gelmen için.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Gizli yazdı:

Buzul ( Ne diye kıvrandın bu kadar ki )

Direk islam çökmüş diye yazsana sahi

Şu İslam kelimesi nedir bir anlatta dinleyelim senden ona göre bakalım çöken neymiş ne dersin

Bu arada uydurulan dinler çökmeye her zaman yüz tutar

İslam da uydurulmuş bir din olduğu için çöktü.Kendini duygusal nedenlerden dolayı kandırmayanlar için bu apaçık bir gerçek.Sen inanabileceği bir din olsun isteyen,islamdan çıkma korkusu yaşayan,bu nedenle de eğip bükme yoluna giderek ayetleri kendi benimseyebileceği bir biçime getiren,eğip bükemediği ayetlere de gözünü kapatan,kendi islamının müslümanı olan,kendi islamını gerçek islam diye pazarlayan bir gayrimüslimsin.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir canlı birdenbire yoktan var edilmedi.Yani anlayacağın bir Tanrı şurada 1000 tane muhabbet kuşu,şurada 2000 gergedan,şurada da 3000 tane fil var olsun demedi ve bu canlılar birden yoktan var olmadılar.

Ama sen birden var oldular diyorsun.O zaman sana birkaç sorum olacak.

Soyu tükenen ve tükenmeyen tüm canlılar aynı anda mı yaratıldılar?

Yoktan var etme sürmekte midir?Yoktan var edilme olayını gördün mü?Gördüysen bize yoktan var edilen gördüğün canlı türü hakkında ve olay hakkında bilgi verir misin?Yoktan var etme sürmekteyse tanrının son yarattığı canlı türü nedir?

Son olarak;Uçamayan,uçma özelliğini yitirmiş papağan türü kakapo.Evrim sürüyor,ama yoktan var edilmeyi gören yok.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buzul ( Sana kim dedi Allah yoktan var etti diye ? )

Kur'anın arapçasında yoktan var ettik diye bir kavram yoktur

Ayrıca ben hiç bir zaman evrimi inkar etmedim ki ?

Sadece sen şu evrede şu olmuştur dersen buna kanıtın nedir diye soru sorarım ama hileyle hurdayla yapılan delilleri demiyorum

Maymun örneğinde olduğu gibi

Evrim evre demektir ve evrelerde ne olup bitmiş bunu bilemem

Bizler Allah'ın ilminde hep vardık yani ilim olarak vardık fiziksel olarak değil

O da bu ilmi bir ilimle fiziksel hayata çevirdi

Kakapo evrime nasıl örnek olabilir ki ? Sen hiç güvercin besledin mi ? Ben besledim ?

Eğer güvercinleri uçurmazsan patlaşır bak bu evrimdir ama senin anladığın tarzda bir evrim değildir evre anlamında ha bu evrede ne olmuş ? Kuş uçmamış patlaşmış denir yani güvercin file dönüşmedi

Kuşlar eğer ortamlarında onları rahatsız eden bir tehlike yahut açlık gibi nedenler yoksa uçma ihtiyacı hissetmezler

Ben şahsen bilmiyorum bak bakalım o papağan yiyecek sıkıntısı çekiyor mu yahut onun hayatını rahatsız edecek kadar ciddi tehlikeler var mı ? Eğer bunlar yoksa uçmaz ve patlaşır

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Gizli said:

teflon ( Ters Mantık)
Diyelim ki senin dediğin doğru olsun
Neden iki adet yeryüzü yok
Neden iki tane sema yok
Neden iki adet dünya yok
Neden bakterilerin eşi yok
Zevceyni kelimesi eril midir müennes midir
Dişi ise yeryüzünün dişi olanı yahut erkek olanı nerede ve diğerleri içinde geçerli
ayrıca tezekkür kelimesinin gerçek manası nedir gerçektende düşünmek midir 
Kimi alim öğüt almaktır demiş kimisi hatırlamak demektir demiş ( İpucu verdim burada )

Sen olsan bu alimlerden hangisini neye göre referans alırdın ?
Kavimlerin helakından sonra neden yeniden bina ayetleri gelmiş burada ki bağlam nedir ?
Helaktan sonra Yoksa kuru fasulyenin tarifi gelmeliydi de haşa Allah hata mı yaptı..??

O soruları bana değil arızalı, arapsaçı kitabına soracan. Ha bir de bunu 1400 yıldır böyle anlayan islam alimlerine. Bunu ben demiyorum ki, onlar diyor.

Bizim vurgumuz belli. Açık değil. Karmaşık. Belli değil. Belirsiz. adamakıllı bir referans noktanız "YOK"..Artık bundan sonra ne yazarsa yazsın. Sizler adamakıllı çevirip de kendi aranızda hemfikir olamadıktan sonra, bize sadece oturup gülmek düşüyor. Ötesi değil.

Senin kitabın şaçmalayacak, ne idüğü "belirsiz" şekilde yazacak da, hesabını biz mi verecez?

O kitabı eşekler gibi varsayımlayarak çevirmek zorunda kaldığını ve kalınacağını bir kez daha itiraf etmiş oluyorsun böylelikle.

Elinden gelen bundan fazlası olmayacak. Her daim en fazla "ne yazmıyor olabileceğini" ya da "ne yazıyor olabileceğini" tahmin edeceksin. 

Ama hiçbir zaman kesin bir yargıda bulunamayacaksın. Hep allahının adına düşünmek, onun adına karar vermek zorunda kalacaksın. Bununla yaşamasını öğren. Güzelce sindir.

Ne dedik? Kitap açık değil. Ne dediysek "o".

Ayrıca bu kitabın 1400 senedir onca islam alimi tarafndan neden öbür türlü anlaşıldığının cevabını ve hesabını hiçbir zaman veremeyeceksin.

Şuncacık basit bir çift hesabını sen yaptın, ama onlar yapamadı çünkü he mi? He.

Tanrısal bir kitabın nasıl olup da yanlış anlaşılmaya mahal verdiğinin hesabı sorulduğu her vakit, kuyruğu kıstırıp böyle "neden neden" diye böğüreceksin..

Ne dedik? Bu kitap yanlış anlaşılmaya müsait, mahal veriyor dedik. Ne dediysek "o"

Kuranda her ayet-sure bir önceki ile ilişkili ise eğer, yeni bir konuya nasıl geçeceksin o vakit? Bağlamlar nerde bitiyor, nerde yenisi başlıyor?

Ayrıca kuranın en karakteristik alamet-i farikalarından biri, daldan dala atlayıp, alakasız konulara geçmesi değil midir? Evet öyledir.

O vakit hangi akla hizmet anlam bütünlüğü ve devamlılığına dair süreklilik üzerinde savunu yapamaya çalışmaktasın ki? Kuran zaten böyle bir kitap değil.

O vakit en önce elinde kalacak olan zaten, o.

Peki sorulara cevap var mı? Pek tabii yok. Yemiyor çünkü.

Varsa yoksa demogoji..Köşe bucak demogoji. 

Neden öyle demiş de, böyle dememişmiş..

Yeri gelince kapı gibi kesin hükümler kullanmış mı? Kullanmış.

Ama şu ayette alt tarafı yeniden ya da ikinci kez kelime ya da öbeklerini kullanamamış da, seni böylesine dokuz doğurmaya, ıkın allah ıkınmaya itmiş..

Neden öyle demediğini ya da akıl edemediğini diyeyim mi ben sana: Çünkü bu kitabı şaşkın bir ademoğlunun teki ya da birkaçı uydurmuş da ondan.

Ne demişler: Beşer şaşar.

Bu arap saçı ile ne işimiz olur? Zaten bu yüzden çöpe attık bu kitabı ya..Canım aklımız dururken.

54 minutes ago, Gizli said:

Evet piste alalım sizi

O piste çıkarken dikkat et, folloş olursun haberin olmaz.

Evrim hakkında yazdıkların aptallık düzeyindeki cahilliğini gözler önüne seriyor.

Rezil olmak istiyorsan devam et. Burnunu güzelce sürteriz senin.

Cürmün kadar yer yakarsın.

Maymun neden direk insanlaşmadı da evrilmek evrimleşmek gibi zor yolu şeçti düzeyindeki ahmakça soruya karşı sorulacak ilk soru şudur:

Evrilmek ya da evrilmemek maymunun ya da sürecin içerisindeki herhangi bir canlının inisiyatifinde midir be üstün zekalı?

Maymun evrilmeyi ya da evrilmemeyi seçebilir mi? Evrim bir tercih midir?

İnsanla maymun çiftleşirse, dünyaya bir çocuk gelmek zorunda mı?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

NEBE - 6

İmam İskender Ali Mihr : Arzı döşek kılmadık mı?

Diyanet İşleri : (6-7) Biz, yeryüzünü bir döşek, dağları da birer kazık yapmadık mı?

Adem Uğur : Biz yeryüzünü bir döşek, yapmadık mı?

Ahmet Varol : Biz yeri bir döşek yapmadık mı?

Ali Bulaç : Biz, yeryüzünü bir döşek kılmadık mı?

Ali Fikri Yavuz : Biz, yapmadık mı arzı bir döşek,

Celal Yıldırım : Yeryüzünü bir döşek,

Diyanet Vakfi : (6-7) Biz yeryüzünü bir döşek, dağları da birer kazık yapmadık mı?

Elmalılı Hamdi Yazır : Değil mi ki biz arzı bir döşek yaptık

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Biz, yeryüzünü bir döşek yapmadık mı?

Gültekin Onan : Biz, yeryüzünü bir döşek kılmadık mı?

Ömer Nasuhi Bilmen : (6-7) Yeri bir döşek yapmadık mı? Dağları da birer kazık yapmadık mı?

Ömer Öngüt : Biz yeryüzünü bir döşek yapmadık mı?

Suat Yıldırım : Biz yeri bir döşek yapmadık mı?

Tefhim-ul Kuran : Biz, yeryüzünü bir döşek kılmadık mı?

Ümit Şimşek : Biz yeryüzünü bir döşek yapmadık mı?

May 25, 2014 tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi

Sitelerde Paylaş

teflon ( Kur'an zaten ben müteşabihim diyor )

1400 yıldır işte bu yüzden yanlış anlaşıldı

Bir başka yerde mübindir diyor yani şerhi Rasuldur diyor

Bir başka ayette onun başka tevilini ararlar diyor

Rasul ölüdekten sonra Rasulün açıklamalarını maalesef katlettiler

Örneğin ayet ihtiyaçtan fazlasını dağıtın dediğinde buna mukabil 1/40 zekatı çıkarttılar

Eğer ben bir ayete yorum yapmışsam ve sen buna uydurma dersen şu anlam çıkar

Ben senden daha iyi biliyorum 

Bu durumda senin fıkhi olarak ayete yeni yorum getirip benim boş konuştuğumu ispata gerek

Usul budur

Eğer ayet bir şey anlatmışsa bunu pratik yani saha doğrular imkan var ise

Eğer Allah kavimlerin helakından sonra sana göre meale göre evreni ilk kez yaratmadan bahsediyorsa orada zevceyni kelimesini bırak Allah'ın kullanmasını normal salak bir adam dahi kullanmaz.

Yani mealcinin verdiği manaya eğer saha dediğimiz yaratılmışlar bir soru sorduğunda cevap veremiyorsa o meal hatalıdır denir.Örneğin neden iki adet yeryüzü yok gibi...

Ayrıca bu güne kadar folloş olmadık pratik böyle diyor ben değil ama büyük konuşmamak gerek

Evrimle ilgili soru niteliğinde ki açıklamalarına gelince

Maynmunun insiyatifinde değilse bu insiyatif sahibi kim ? Bir üst akıl mı ?

Sitelerde Paylaş

Fussilet / 9-12 ayetlerinde ve Bakara-29 ayetinde Allah’ın dünyayı döşediği, düzenlediği ve ardından göğe yönelip göğü düzenlediği anlatılır... 

Yani, önce yer (Dünya) düzenlenir sonra gök..

Fussilet-9. De ki: “Siz mi yeri iki günde (iki evrede) yaratanı inkâr ediyor ve O’na ortaklar koşuyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.”

Fussilet-10. O, dört gün içinde (dört evrede), yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

Fussilet-11. Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler.

Fussilet-12. Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.

Fussilet suresindeki bu sıralama Bakara-29 ayetinde de aynıdır.

Bakara 29. O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları 

yedi gök hâlinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir.

Ancak Naziat suresinde ise durum tam tersidir!..

Naziat-27,29. Sizi yaratmak mı daha güç, yoksa gökyüzünü yaratmak mı, ki onu Allah bina etti,

onu yükseltip düzene koydu. Gecesini kararttı, gündüzünü ağarttı.

Naziat -30,33. Ondan sonra da yerküreyi döşedi. Kendiniz ve hayvanlarınız için bir faydalanma olmak üzere, yerden suyunu ve otlağını çıkardı ve dağları sağlam bir şekilde yerleştirdi.

Görüldüğü gibi Fussilet ve Bakara surelerinde önce yer sonra gök düzenlendi derken,

Naziat suresinde ise önce gök sonra yer düzenlendi deniyor. 

Bu bir çelişki değil midir?!

Yüce Yaratıcı ne yaptığını bilmez mi?!

Ayrıca göğü yükselti demek ne demek?!

Yani gök Dünyanın tavanı mı?!

Dünyanın uzayın boşluğu içinde olduğunu bilmeyen, Dünyayı düz kabul eden 

Muhammed böyle düşünüyor!

Sitelerde Paylaş

Hayır ayeti kafasına göre eğip bükmek için orada açıkça olmayan "ikinci kez", "yeniden" anlamlarını yükleyen sen.

İş çift kısmına gelince neden çift dünya vb. yok diyen yine sen..

Sen kendi akla ziyan çevirinde olmayan şeyi ayetin içerisine nasıl boca ediyorsan, öbürü kalkmış işte, "orada yazmıyor ama, çift derken ancak ve ancak canlılığı ve ibret almamız gereken diğer çift şeyleri kast etmiş olmalı" demiş işte..Ki kelime anlamı da orada. Elin arabından iyi mi bilecen? O da ayrı gülmece konusu.

İkinizin de aynı boku yediğinin zerre dahi farkına varamadan kendininkini arşa çıkarıp, öbürününkini aklın sıra itin dötüne sokarak eleştridiğini sanan sözde şark kurnazı.

Ha ayette ne mi yazıyor? Anlayan beri gelsin. 

Çift desen olmuyor. Çünkü dünyada canlılığın dahil çift olmak zorunluluğu yok. Örneklerle sabit. Direk çuvallıyor.

Diğer türlü anlama gelmesi için hikaye üzerine hikaye yazıp, olmayan kelimeleri boca etmek gerekiyor..Yani bundan da hayır yok.

Otur sen arabın 1400 sene önceki saçmalığının üzerine böyle mal gibi düşün dur işte. El alem marsa gitsin o arada.

Savunmak için ıkın allah ıkına dur. Kendi uydurduğunun hesabı sorulunca ona da cevap vereme.

Sana yol göstermek için indiği söylenen kitaba asıl yolu da sen göstermeye çalış. Nasıl bir oksimoronsa artık.

Sitelerde Paylaş

kurana gör dünya dizdir yvalanıp aşağıya düşmüyelim diye allh cc öyle yartmış ha dağlarıda sarsılmıyalım diye yartmış

Kuranin allahi (bedevi ) dünyanin küre seklinde oldugunu bilmiyor ve dümdüz oldugunu sanmaktaydi... Cöl bedevileri dünyanin ve diger gezegenlerin küre seklinde olduklarini bilselerdi ayetlerde ballandira ballandira bahsedeceklerdi... Kuran ayetlerinde "yuvarlak, daire, küre, çember" kelimeleri geçmez fakat dünyanin düz oldugunu ima eden ayetler bulunmaktadir.

KAF:

7- Yeryüzünü de yaydık ve orada sabit dağlar yerleştirdik. Orada her türden iç açıcı çift bitkiler bitirdik.

Insanlari aldtamaya calisan kötü niyetlilerin cevirilerde nasil tahrifatlar yaptiklarini görmeleri icin yukarida ki ayetin farkli cevirilerini kontrol edebilirler.

Kuranin cahil cühela gerzek allahi (bedeviler) böbürlene böbürlene yer küreyi yaydigini ve ic acici bitkiler bitirdigini söylemektedir.Arabistan cölünden baska bir toprak parcasindan haberi olmayan allah (bedevi) kuranda farkli bitki ve sebzelerden bahsetmemistir.Hurma haricinde isimleri gecen muz, üzüm, nar ve zeytini köle kervanlarinda görüp ögrenmislerdir.Bitkiler baska bir baslikta tartisilmali diye düsünüyorum.

MÜLK:

3- O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahmân’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun?

NUH:

15- ‘Görmediniz mi, Allah yedi göğü tabaka tabaka nasıl yaratmıştır?’

SAFFAT:

6-Biz yakın göğü, bir süsle, yıldızlarla süsledik.

7-Onu her inatçı şeytandan koruduk.

Yer yüzünü dümdüz yayan cahil allah gökyüzüne baktginda da ayni sekilde dümdüz ve kat kat oldugunu sanip yildizlarin yer yüzüne günesten aydan daha yakin oldugunu söylemkte ve ciplak gözle bakilip cahilce "Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun?" diye sormaktadir. Evrende her an kaos hakimdir düzenlilik yoktur...Evrende "çatlak" olur mu?

Kat kat dümdüz tabakalari da seytandan korumus fakat nasil ve hangi nedenle seytandan korundugu aciklanmamistir.Evren, yerküre ve gezegenler hakkinda bilgisi olsa idi seytandan korumaya gerekte kalmazdi...Bedevi uyduruk seytandan cok korkmakta olup allahin agzindan ima etmekten de cekinmemistir.

Buyursunlar kuran ayetlerinde "yuvarlak, daire, küre, çember" kelimlerini ve dünyanin küre seklinde oldugunu bulsunlar... Cevirilerde kelimelere takla attirip mucize bulmus gibi cigirtkanlik yapip ceplerini dolduranlar, kuran ayetlerini bilen bir ateistin karsisinda konusup tartisamaz kacacak delik ararlar... Karizmalarinin cizilmesi 5 dakikayi asmaz..! Tabi gercek laik bir ülkede birebir tartismaya razi olurlarsa.

Müslüman inançlılar dümdüz yeryüzünde yürürlerken dikkatli olsunlar her an bir yerden aşağıya düşebilirler.

Öyle bir zaman gelecek ki kuran ayetleri okundugu zaman insanlar katila katila gülecekler ve farkli farkli tiyatrolarini yapip dalgalarini gereceklerdir.Egemen güclere maddi olanaksizliklar yüzünden karsi duramayan beyond ve radikal beyond ateistler bu süreci coktan baslatmislar ve hizla yayilip büyümektedir.

Sitelerde Paylaş

Buzul ( ? )

Yazdıklarımı dikkatli okurmusun anlatmak istediğimle anladığın şeyler farklı 

Allah var mı sorusuna yok dersen evet doğruyu söyledin denir ?

Allah var mı sorusuna evet var dersen yine doğruyu söyledin denir ?

Nedir bunun sırrı ?

Allah kelimesinin kendisindedir

O hem vardır hem yoktur

İşte hem var olmak hemde yok olmak sadece Allah'a mahsusdur

Yani hem müslümanlar hemde ateistler doğruyu söylemektedirler

Sitelerde Paylaş

Kuranın yalanlarla,yanlışlarla dolu içeriği,ayetleri kendi benimseyebileceği bir biçime getiren, kendi islamının müslümanı olan,kendi islamını gerçek islam diye pazarlayan eğip,bükücü gayrimüslimlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.Gizli de bunun örneklerinden biridir.İnanabileceği bir dini olsun isteyen beyni islamı benimseyebileceği bir biçime getirtiyor,kendi dinini oluşturuyor,ama bu dinin gerçek islam olduğu konusunda da kendini kandırıyor.Kandırmasın nedeni de,inanabileceği bir dininin olmasını istemesi.Kendini kandırmazsa ne olur,inanabileceği bir dini olmaz,islama yalan demek durumunda kalır ve boşluğa düşer.Kısacası beyinleriniz sahte islamı gerçek islamın yerine koyuyor,sahte islamı gerçek islam olarak görüp kendini kandırıyor.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Gizli yazdı:

Buzul ( ? )

Yazdıklarımı dikkatli okurmusun anlatmak istediğimle anladığın şeyler farklı 

Allah var mı sorusuna yok dersen evet doğruyu söyledin denir ?

Allah var mı sorusuna evet var dersen yine doğruyu söyledin denir ?

Nedir bunun sırrı ?

Allah kelimesinin kendisindedir

O hem vardır hem yoktur

İşte hem var olmak hemde yok olmak sadece Allah'a mahsusdur

Yani hem müslümanlar hemde ateistler doğruyu söylemektedirler

Müslümanlar sorgulayıp,araştırıp islamı seçmiş değillerdir.Onlar atalarınca islama inanmaya programlanmış,atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş kişilerdir.İman etmek de islam paketinin içeriğinde yer alan her şeyi savunmak durumunda kalmak demektir.Yani bir müslüman Kuranın içeriğinde yer alan her eylemi,her sözü savunmak durumundadır,eğer dinden çıkmak istemiyorsa.Öyleyse diyebiliriz ki iman yalan ve yanlışların savunulmasına neden olur.İman etmek akılsızlıktır.

İslam araştırıp,sorgulanıp seçilebilir bir şey de değildir.Sorgulayıp,araştırıp Kuranı doğrulayamaz,Kuranın içeriğinden de el ilahın varlığına ulaşamazsın,onu kanıtlayamazsın.Her kim ki ben sorguladım,Kuranın içeriğinde tek bir yanlış,yalan,saçmalık yok ve Kuranla da el ilahın varlığını kanıtladım o kişi kendini kandırıyordur,yalan söylüyordur.Ama dediğim gibi İslamı çökertmeye tek bir yanlış yeter.O da kuranda bolca var.

Yani kısacası El ilah yok.Atalarının islama inanmaya programladığı,atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş,atalarının kendilerine biçtiği rolü oynayan zombilerin ne dediğinin de bir önemi yok.Atalarınca el ilaha inanacak şekilde programlanmışlar,iman putuna tutsak edilmişler,islam paketinin içinde ne yazıyorsa da savunmak durumunda bırakılmışlar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, Gizli said:

teflon ( Kur'an zaten ben müteşabihim diyor )
1400 yıldır işte bu yüzden yanlış anlaşıldı
Bir başka yerde mübindir diyor yani şerhi Rasuldur diyor
Bir başka ayette onun başka tevilini ararlar diyor
Rasul ölüdekten sonra Rasulün açıklamalarını maalesef katlettiler
Örneğin ayet ihtiyaçtan fazlasını dağıtın dediğinde buna mukabil 1/40 zekatı çıkarttılar
Eğer ben bir ayete yorum yapmışsam ve sen buna uydurma dersen şu anlam çıkar
Ben senden daha iyi biliyorum 

Bu durumda senin fıkhi olarak ayete yeni yorum getirip benim boş konuştuğumu ispata gerek
Usul budur
Eğer ayet bir şey anlatmışsa bunu pratik yani saha doğrular imkan var ise
Eğer Allah kavimlerin helakından sonra sana göre meale göre evreni ilk kez yaratmadan bahsediyorsa orada zevceyni kelimesini bırak Allah'ın kullanmasını normal salak bir adam dahi kullanmaz.
Yani mealcinin verdiği manaya eğer saha dediğimiz yaratılmışlar bir soru sorduğunda cevap veremiyorsa o meal hatalıdır denir.Örneğin neden iki adet yeryüzü yok gibi...
Ayrıca bu güne kadar folloş olmadık pratik böyle diyor ben değil ama büyük konuşmamak gerek
Evrimle ilgili soru niteliğinde ki açıklamalarına gelince
Maynmunun insiyatifinde değilse bu insiyatif sahibi kim ? Bir üst akıl mı ?

Ya kusura bakma ama, resmen boku çişle yıkamışsın. Yazdıklarının meali bu.

Geldi yine tipini..pardon müteşaşbih kıvırması. Oh, her derde deva. Şıkıştın mı, hoşafın yağı kesildi mi attır ortaya bir ateşlisinden müteşabih..miss.

Böyle kaypaklık mı olur? İnsanlığa, insanlık için indiği söylenen bir kitap kendini aynı zamanda insan için belirsiz ilan edebilir mi? Bu kitap bu boku da yemiş işte.

Gözünüzün içine baka baka hem de.

Hayır kendi müteşabihim diyorsa zaten(ki diyor), o vakit yanlış anlaşılmanın nedeninin kendisi olduğunu direk itiraf ediyor demektir. 

Allah insana mı yazmış bu kitabı, yoksa kendine mi?

Yoksa kitabı uyduran ademoğlu kendine güvenememiş de, ulan dur şuraya bir müteşabih sıkıştırayım da, iler açık verip şıkışınca kıvıracak yer olur mu demiş acaba?

Kitabın yazarı kendine güvenememiş mi acaba? Sıradan bir insanın da aklıma da ilk gelecek manevra bu olurdu haddizatında.

Ben seninkine uydurma dersem nasıl olur da sen daha iyi biliyor olursun. Boş atma. BEN (YENİ)YORUM YAPMIYORUM Kİ, SENİN YORUMUNU BOŞA ALIYORUM. Sen de melül melül seyrediyorsun. Bir de müteşabih itirafı tabi. E zekan bu kadar mı?

Ben sana neye göre yapıyorsun bu yorumu; allah a mı sordun, referansın nedir diyorum, sen mal gibi bakıp bir şeyler sayıklıyorsun. Sonra da kalkmış ben daha iyi biliyorum diyorsun.

Al işte hesap ortada. Verebildin mi hesaplardan birini bile? Hayır veremedin. O zaman akşam yatağa girince şapkayı önüne al da güzele bir düşün bakalım. Ben elin ne idüğü belirsiz ateistinin sorularının karşısında neden böyle aciz kalıp mahçup oluyorum, önce açıkladım deyip en sonunda müteşabih diye itiraf etmek zorunda kalıyorum diye..

Ayetin bir yorumu yok be adam! Çünkü ortada bir referans noktası yok. Daha hala kafan almadı mı bunu?! Ayet öyle bir yazılmış ki, tam önüne gelenin don lastiği gibi istediği yere çekebileceği bir şekilde. Hem ayetin yorumu olmaz. Kuran apaçıksa eğer, apaçık bir anlamı olur. fıkhi mıkhi boş edebiyat parçalamaya da gerek kalmaz. Böyle çıkarır masaya vurursun(!) Bana göre değil lan. Bana göre değil. 1400 YILLIK İSLAMA GÖRE BÖYLE. SİZİN 1400 YILLIK İSLAMINIZIN YALANCISIYIZ İŞTE. YA KİTABIN YA DA 1400 YILLIK YALAN TARİHİNİN HESABINI VERECEKSİN. Kırk katır mı, kırk satır mı, ona karar ver, yeter.

Salak bir adam bile kullanmazmış..E kuranı yazan bu kadar salakmış işte o zaman. Al sana başka bir alternatif. Allahın neyi nerde kullanıp kullanmayacağına dair bir referans çatısı, bir el kitabı var da ona bakarak mı söylüyorsun bunları? Sende allahlığın kitabı mı var haçan? Yoksa gene işkembeden mi sallıyorsun? Kuran sorulan sorulara cevap veremeyen onlarca ayetle dolu, bu kalkmış cevap verilememesinden bahsediyor hala. Allah çift derken onu değil de şunu bunu kast etmiş işte. Gel de aksini kanıtla bakalım. Referansını da göstererek. Sallamak serbest nasıl olsa. 

Maymuna gelince:

1- Ortada bir akıl olması mı gerekiyor? Böyle bir zorunluluk mu var? Bir inisiyatif olması mı gerekiyor? Böyle bir zorunluluk mu var?

Sen önce bunlardan haber et bizi. 

2- Canlılığın içinde olduğu sürece dair edinilmiş bir bilgisi yok. Olmasına da gerek yok. Varyasyonlar/çeşitlilik ortada ve çeşitlenmeye de devam ediyor. Mekanizmaları da orada. Onu determine eden doğal seçilim de. Bu bir insiyatif değil, bir determinasyon sorunu. Bizim örneğimizde determinasyon aracı "Doğal seçilim" (Seksüel seçilimi içinde sayıyorum.) 

Yani evrimle ilgili soruların boş sorular. Ve görülen o ki, öğreneceğin daha çok şey var. Sen o arada haddini bil yeter. Sen bilirsen biz de biliriz.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...