Jump to content

DEĞİŞİM ZAMANI

Recommended Posts

Foruma sahip çıkacak genç bırakılmadığı içindir belkide.

Forumun yönetimi taraflılık ve haksızlıkla bu hale getirdi forumu.  Ben defalarca tanık oldum.

Daha önce yazıp çizdiğim olmuştu bu konuyu ama elbette üstü örtüldü. 

Forumu yönetecek genç nesli arıyorsunuz anlıyorum, ama önce o nesli hak etmeniz gerek ki siz hiç hak etmiyorsunuz. Kusura bakmayın.

Yoksa forumların devri geçti falan hikaye bunlar, kafanızı kaldırıp şöyle bir sağa sola bakınıp ta forumun itibarını araştırsanız göreceksiniz niye bomboş olduğunu. Hoş güncel içeriklerden de anlaşılıyor ya..

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sütlü Kase,

Bu tür şikayetler tek tük de olsa hep vardı. Forum kurulduğundan beri. Herkesi memnun etmek mümkün değil çünkü. Ama benim aktif olduğum dönemlerde bu tür ciddi bir sorun yoktu. Forumun o dönemdeki itibarından, popülerliğinden, yazarlarının kalitesinden falan da görülebilir bu. Son 4-5 yıldır forumun günlük ahvalinden ve işleyişinden uzağım. Ne olup bittiğini pek bilmiyorum. Dediklerinde gerçek payı olabilir, ya da abartıyor olabilirsin, bilmiyorum. Eğer dediklerin doğruysa, buraya sahip çıkmanız için daha da fazla gerekçe var demektir. Madem şu anki yöneticiler adil olmayı beceremiyor, sizler talip olun, görevi devralın ve daha adil olun.

Sitelerde Paylaş
On 17.07.2018 at 23:39, mantik yazdı:

Dediklerinde gerçek payı olabilir, ya da abartıyor olabilirsin, bilmiyorum. Eğer dediklerin doğruysa, buraya sahip çıkmanız için daha da fazla gerekçe var demektir. Madem şu anki yöneticiler adil olmayı beceremiyor, sizler talip olun, görevi devralın ve daha adil olun.

Peki bu nasıl olacak, darbe falan mı olmalı ???

Yeni yönetici gelse de bir şey değişmez. Çünkü oda eskisine bağlı olacak. 

Örneğin anibalı ele alırsak, eşdeğer üsluba sahip kişiler forumdan doğrudan atılırken yönetimin ayrıcalık verdiği kişiler atılmıyor. 

anibal bu işler için çok örnek veriliyor biliyorum, üslubunu sık bozduğu için en kolay ispatlanabilir örnek kendisi. O yüzden söyledim, bu yazıda başka hiç bir ima yok. Yoksa forumda bu tip durumda olan geçmişten şimdiye bir çok kişi var. 

Peki bunu niye söyledim ? Şunun için,

yeni gelen yönetici de anibalı atamayacak.. atabilmesi için eski yönetimin tamamen elini ayağını çekmesi, ortada olmaması gerek ki buda iyi bir şey olmayabilir.  Çünkü bu kişilerin forumdan atılması forumun daha da boşalması anlamına geliyor. 

Şu da bir gerçek ki foruma yeni yazar neredeyse hiç gelmiyor. Haliyle böyle bir hareket forumun kendi ipini kendinin çekmesi demek. 

Yukarıda adın çıkacağına canın çıksın derler demiştim, aynen o durum. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sütlü Kase,

Yeni gelenlerin anibal'i veya falanca birini atamayacağı, eski yöneticilerin buna engel olacağı konusunda yanılıyorsun.

Zaten burada topu topu 3-4 tane yönetici kaldı. Onların ise yarısı eğer giderlerse burası başı boş kalacağı için gidemiyorlar. Yani gitmekten kasıt, yönetimden tamamen ayrılmak değil ille de, ama yarı emekliliğe çekilmek. Forumun günlük işleyişi ve sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalmadan, buraya bağlandıkları zaman sadece başlıklara göz atıp tartışmaların zevkini çıkaracak şekilde burayı takip eder duruma gelmek. Uzun yıllar burada yöneticilik yaptıktan sonra bu tür durum özlenir hale geliyor, emin ol.

Eskiden yöneticilik yapmış, sonra forumu takip etmeyi bırakmış, fakat yine de yöneticilik yetkileri devam eden kişiler geri dönebiliyor arada sırada. Anibal örneği bu tür bir örnek. Kendileri bile yöneticilik yetkilerinin hala devam ettiğinin farkında olmayabilir bu kişilerin bazen. Bu yüzden üsluplarına dikkat etmeyebilirler, vs. Anibal örneğinde de öyle olmuştur demiyorum, çünkü dediğim gibi, burada değildim, takip etmedim o konuyu.

Ama tek bir ayrıntıya takılmayın. O konuda ne olduysa oldu, bilmiyorum. Sonuçta hata da yapılabilir. Yöneticiler de insan. Onlar da bazen öfkesine yenilebilir, ya da adam kayırmak suretiyle hata yapabilir, vs. Önemli olan daha sonra bunun düzeltilmesi.

Mesela bildiğim kadarıyla anibal'in yöneticilik yetkisi yok şu anda. Yanılıyor muyum?

Demek istediğim, bahane aramayın. Buraya hizmet etmek isteyen, ve daha iyi yerlere getirmek isteyen kişi, bunun da yolunu bulur.

Ayrıca, burasının prestijinin bahsettiğin sebepten dolayı yerlerde gezindiğini falan zannetmiyorum. İnternette burası ile ilgili kötü yorum çok tabi. Onun farkındayım. Ama bunda garipsenecek birşey yok, çünkü bunların çoğu zaten burası ateist ortam diye baştan önyargı ile yaklaşan kişiler, ve bu ortamı karalamanın ve kötülemenin sürekli yolunu arayan kişiler.

Yani yapılması gereken açık. Yıllardır forumu takip eden, burada yönetim tarafından bilinen, ve üslubu ve buradaki geçmişi ile forum ahalisinin güvenini kazanmış kişilerden buraya hizmet etmek isteyenler, Bir Buçuk ile bağlantıya geçecek. O da ondan sonrasını halledecek.

Tabi aynı isim ile uzun yıllar burada yazmış ve forumda çok sayıda iletisi olan kişiler ancak bu koşulları yerine getirebilecektir. Mesela, sen eski misin bu forumda bilmiyorum ama, en azından Sütlü Kahve  nick'i belli ki yeni. Sadece 23 iletin var. Yani mesela sen talip olamazsın muhtemelen. Yani olursun da, kabul edilmez tahminim. Eğer yönetim seni tanımıyorsa ve forumdaki geçmişini bilmiyorsa tabi.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, mantik yazdı:

Sütlü Kase,

Yeni gelenlerin anibal'i veya falanca birini atamayacağı, eski yöneticilerin buna engel olacağı konusunda yanılıyorsun.

.......

Zamanla yanılıp yanılmadığım belli olacak. 

Ayrıca kimde yönetici yetkisi var kimde yok bilmiyorum. 

Alıntı

Mesela, sen eski misin bu forumda bilmiyorum ama, en azından Sütlü Kase*  nick'i belli ki yeni.

Ben konusuna gelirsek, 

Yeni değilim, eski olduğum ise göreli bir durum. 

3 seneden uzun süre forumda yazdım, aynı nickle yazdım. Çok daha uzun süredir okuyucuyum.

Yani havadan gelip bunları uyduran biri değilim. Başkalarının söylemlerine dayanarakta konuşmuyorum. 

Sitelerde Paylaş

Yöneticilik için bir yere yazılmış kesin kurallar falan yok. Ama yöneticilik için düşünülecek kişinin güvenilir biri olması gerekiyor. Tabi kişiyi gerçek hayattaki haliyle tanımak çoğu durumda mümkün olmadığı için, güvenilirliğin tek göstergesi kişinin bu forumdaki geçmişi olacaktır. Yani yeterince eski bir katılımcı olması, forumda yazdığı yeterince iletisinin bulunması, üslubuyla, birikimiyle burada saygı duyulan biri olması, vs. Ayrıca buraya düzenli bağlanabilen, ve buraya ayırabilecek vakti olan biri olması da önemli tabi.

Eskiden beri yöneticilik için kriterlerimiz böyle şeylerdi. Şu anki yöneticiler de muhtemelen bunlara bakacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
14 hours ago, GREENHOUSE said:

@bilgivehis @sağduyu @teflon @democrossian gibi sürekli forumda olan üyeler var.

Neden yönetici olmuyorsunuz?:)

Kast ettiğin kayıt tarihi ve süreklilik  ise, evet haklısın sürekli sayılabilir. Ama sen de en az bu kadar eskiydin sanırım, daha önce bir kaç yerde belirttiğin üzere. Farklı kullanıcı isimleriyle de olsa..

Sürekli çevrim içi olmayı kast ediyorsan eğer, örneğin sen forumda muhtemelen benden çok daha fazla kalıyorsundur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

Kast ettiğin kayıt tarihi ve süreklilik  ise, evet haklısın sürekli sayılabilir. Ama sen de en az bu kadar eskiydin sanırım, daha önce bir kaç yerde belirttiğin üzere. Farklı kullanıcı isimleriyle de olsa..

Sürekli çevrim içi olmayı kast ediyorsan eğer, örneğin sen forumda muhtemelen benden çok daha fazla kalıyorsundur.

Geçmişte açtığım bazı konulardan dolayı forum yöneticilerinden onay alamam.

Ama sizleri kabul edebilirler.:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Üyeliklerini sildirenler hariç tüm cezaları kaldırın.

Forumun mail atma özelliği aracılığıyla tüm üyelere davet maili atın ve geri çağırın. Kendinizi hatırlatın.

Gelen üyelerden kurallara uymayanları anında atın. Zaten atılmışlardı.

Geriye düzgünce yazanlar kalır. 2010 yılında 18 yaşında olan üyeniz şimdi 26 olacak. Yeterince iyi.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
On 22.07.2018 at 09:31, mantik yazdı:

Yöneticilik için bir yere yazılmış kesin kurallar falan yok. Ama yöneticilik için düşünülecek kişinin güvenilir biri olması gerekiyor. Tabi kişiyi gerçek hayattaki haliyle tanımak çoğu durumda mümkün olmadığı için, güvenilirliğin tek göstergesi kişinin bu forumdaki geçmişi olacaktır. Yani yeterince eski bir katılımcı olması, forumda yazdığı yeterince iletisinin bulunması, üslubuyla, birikimiyle burada saygı duyulan biri olması, vs. Ayrıca buraya düzenli bağlanabilen, ve buraya ayırabilecek vakti olan biri olması da önemli tabi.

Eskiden beri yöneticilik için kriterlerimiz böyle şeylerdi. Şu anki yöneticiler de muhtemelen bunlara bakacaktır.

Merhaba sayın Mantık, ben bu foruma 2012 yılından beri gelip gitmekteyim. Ve yıllar içinde gözlemlediğim, burada belli başlı insanların sürekli korunup kollandığı diğerlerine ise sadece eleştirmesinin bile çok görüldüğü. 

Daha yakın zamanda, burada hak hukuk olmadığı, kanunsuzluğun hüküm sürdüğünü söylediğim için,ip adresime kadar engellendim ve arkamdan akıl hastası denildi. 

Tüm bu olanlar hakkında bir şey yapmayıp izleyici olmak, sizi huzursuz etmiyor mu? 

Saygılarımla. 

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Brad pit,

Eskisi gibi vaktim olmadığı için forumu takip edemiyorum. Yani birşeylere seyirci kaldığım doğru değil. Seyirci kalmak için görmek ve haberdar olmak gerek. Forum oldukça aktif. Haftada bir ya da iki defa giriş yapsam bile, sadece o anda aktif olan birkaç başlığa şöyle bir göz atıp çıkıyorum ancak. Yani her olan biteni ayrıntılı bir şekilde takip edebilecek bir durumda değilim. Bazen ben bir kez giriş yapmadan haftalar, aylar geçtiği bile oluyor.

Bazılarının hoşnutsuzluk göstermesi normal. Bu tür ortamlarda herkesi memnun etmek mümkün değil. Ama görüldüğü kadarıyla herkesin şikayetçi olduğu, büyük haksızlıkların döndüğü falan bir durum mevcut değil. Öyle olsa çok daha fazla kişi şikayet ederdi diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...