Jump to content

Kuran ayetlerinden Allahın varlığına ulaşılamaz.

Recommended Posts

Kuran ayetlerinden Allahın varlığına ulaşılmasını,Kuran ayetlerinin Allahın varlığını kanıtlamasını beklersiniz.Ama bu olanaksızdır.Çünkü Kurandaki hiçbir ayetten Allahın varlığına ulaşılamaz.Kuran ayetleri Allahın varlığına kanıt oluşturmazlar.Örnek olarak;

Ta sin mim.Şuara 1

Elif Lâm Mîm.Bakara 1

Elif Lâm Mîm.Sâd 1.

And olsun ki, yakın göğü kandillerle donattık, onları şeytanlar için atış taneleri yaptık ve şeytanlara çılgın alev azabını hazırladık.Mülk 5

Gök gürültüsü Allah'ı hamd ile tesbih eder. Melekler de O'nun heybetinden dolayı tesbih ederler. Onlar, Allah hakkında mücâdele edip dururken O, yıldırımlar gönderip onlarla dilediğini çarpar. Ve O, azabı pek şiddetli olandır.Rad 13

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Biz yakın göğü, bir süsle, yıldızlarla süsledik.Ve onu itaat dışına çıkan her şeytandan koruduk.Onlar, artık mele-i a'lâ'ya (yüce topluluğa) kulak veremezler. Her taraftan taşlanırlar.Kovulup atılırlar. Ve onlar için sürekli bir azap vardır.Bir söz kapan olursa, onu da delip geçen bir parlak ışık takip eder.Saffat 6,7,8,9,10

Rabbinizin bağışına, genişliği göklerle yer arası kadar olan ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun.Ali İmran 133

And olsun ki, gökleri, yeri ve ikisinin arasında bulunanları altı günde yarattık ve Biz bir yorgunluk da duymadık.Kaf 38

O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı . Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.Bakara 29

Şu yukarıdaki ayetlerin hangi biri Allahın varlığına kanıt oluşturuyorlar?Ta sin mim mi?Yıldızlarla taşlanan fantastik öge şeytanlar mı?Allah ile uğraşanlara yıldırım atılması mı?Zırh mı?Melekler mi cinler mi?Genişliği yer ve gökler arası kadar olan cennet mi?6 günde yaratılan gökler ve yer mi?Yerden sonra yaratılan sonra gökler mi?

Kuranda yer alan fantastik ögeleri ve olayları içeren ayetler olsun,Kuranda yer alan muhammed ile ilgili ayetler olsun,savaş ayetleri olsun,bilimin alanına giren ayetler olsun ve diğer konularla ilgili ayetler olsun bunların hiçbiri Allahın varlığına kanıt oluşturamazlar.Kurandaki ayetleri onaylamayanlar da kafir olmazlar,çünkü ortada yalanlanan bir gerçek yoktur.Ama tam tersi Kuran ayetlerinden Allahın yokluğuna ulaşmak,Allahın insan eliyle uydurulduğu sonucuna ulaşılabilir.Bu durumda diyebiliriz ki gerçeği yalanlayanlar islamın uyduruk tanrısı Allaha iman edip,ona atfedilen Kuranın tüm içeriğine katılmak zorunda,Kuranda yer alan yalan yanlış,saçma sapan şeyleri savunmak durumunda kalanlardır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buzul,

Allah'a ulaşıp ne yapacan ki ? Ama sana bir kaç tiyo verim ama iman etmen için değil bunlar sana inkar etmen için lazım,

Elif ; Eşhedü

Lam ; La ilahe illallah

Mim; Muhammedün Rasulullah 

Baş harflerdir.( Bunları Hac54 de olanlar bilir ) 

Mülk 1 den  5' e kadar olan bölümde ise daha önce kavimler helak edilirken yer ve gök neredeyse birbirine karışmıştır yani gök çatlamış yer çatlamıştır.Helak olan şeytanlar recm'e uğramıştır recm nedir taş mıdır hayır atmak demektir ama atılan nedir ? Helakta gökten başlarına ne atıldıysa odur.Allah sonra tekrar yeniden zevce etmiştir.İşte bu sebeple bak der bir çatlak bulamazsın vs..

Sen buradan ALlah'a nasıl ulaşırsın dersen yeryüzünde helak olan kavimlerin helakına dair kanıtlara bakarsın örneğin firavun misali...Yahut Kabenn bulunduğu yer daha önceden helaka uğramış yerdir bu yüzden çöldür misali..

Her zaman böyle yazmam haberin olsun :)

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Gizli yazdı:

Buzul,

Allah'a ulaşıp ne yapacan ki ? Ama sana bir kaç tiyo verim ama iman etmen için değil bunlar sana inkar etmen için lazım,

Elif ; Eşhedü

Lam ; La ilahe illallah

Mim; Muhammedün Rasulullah 

Baş harflerdir.( Bunları Hac54 de olanlar bilir ) 

Mülk 1 den  5' e kadar olan bölümde ise daha önce kavimler helak edilirken yer ve gök neredeyse birbirine karışmıştır yani gök çatlamış yer çatlamıştır.Helak olan şeytanlar recm'e uğramıştır recm nedir taş mıdır hayır atmak demektir ama atılan nedir ? Helakta gökten başlarına ne atıldıysa odur.Allah sonra tekrar yeniden zevce etmiştir.İşte bu sebeple bak der bir çatlak bulamazsın vs..

Sen buradan ALlah'a nasıl ulaşırsın dersen yeryüzünde helak olan kavimlerin helakına dair kanıtlara bakarsın örneğin firavun misali...Yahut Kabenn bulunduğu yer daha önceden helaka uğramış yerdir bu yüzden çöldür misali..

Her zaman böyle yazmam haberin olsun :)

Orada kandil dediği şey yıldızlardır.Yani şeytanlara yıldız atılmaktadır.Kandil anlamına bi mesâbîha fussilet 12de de geçmektedir.

http://www.kuranmeali.org/67/mulk_suresi/5.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

http://www.kuranmeali.org/41/fussilet_suresi/12.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Böylece onları iki günde yedi kat gök olarak yarattı. Her gök katına kendi emrini vahyetti. Ve dünya göğünü kandillerle süsledik ve koruduk. İşte bu, Azîz ve Alîm olan Allah’ın takdiridir.Fussilet 12

Konu içeriğinde de değindiğim gibi ortada yalanlanan herhangi bir gerçek yoktur,Kuran ayetleri Allahın varlığına kanıt oluşturmazlar.Kuranın kullandığı inkarcı,kafir gibi kavramlar yersizdir,ilgisiz bir yaftalamadır.Örneğin yıldırımlarla Allah ile uğraşanların çarpıldığına,yıldızların şeytanlara atış taneleri olduğuna inanmamak inkarcılık mıdır?Ne ilgisi var?Ama bunlara inanıp,inanmanın bu saçmalıkları gerçek yaptığını sanmak,bunlar hakkında herhangi bir kanıt olmadığı halde,bunları kendi de görmediği halde bunlara inanmayanlara da kafir,inkarcı demek yalancılıktır.

Bu arada ben Kuranı konuşuyorum,senin uydurmalarını,üfürmelerini değil kendi islamının müslümanı olan gayrimüslim.

Sitelerde Paylaş

Buzul ( Erimeye Başladın )

İster kandil de ister taş de ister turşu de sonuçta şeytanlar ve aveneleri recm edilmiştir helak.Velhasılı Kur'andan konuşuyorum diyorsun da emin misin ? Kur'anda inkar yani nankör kelimesi geçmez.Ayrıca Kafir kelimesi nedir önce bunu öğrende gel ama nereden öğrenecen ki sadece benden öğrenebilirsin denemesi bedava ? Sonrada ayetleri öyle bir izah ederim ki aklın hayalin durur küfrün daha çok artar sonrada şu bana söylediğin nakaratı tekrar eder durursun.O nakarat neydi ?

Bu arada ben Kuranı konuşuyorum,senin uydurmalarını,üfürmelerini değil kendi islamının müslümanı olan gayrimüslim.( Bu nakarata harbiden bayıldım ne olur bir daha söyle :)

İyi Seyirler

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Gizli yazdı:

Buzul ( Erimeye Başladın )

İster kandil de ister taş de ister turşu de sonuçta şeytanlar ve aveneleri recm edilmiştir helak.Velhasılı Kur'andan konuşuyorum diyorsun da emin misin ? Kur'anda inkar yani nankör kelimesi geçmez.Ayrıca Kafir kelimesi nedir önce bunu öğrende gel ama nereden öğrenecen ki sadece benden öğrenebilirsin denemesi bedava ? Sonrada ayetleri öyle bir izah ederim ki aklın hayalin durur küfrün daha çok artar sonrada şu bana söylediğin nakaratı tekrar eder durursun.O nakarat neydi ?

Bu arada ben Kuranı konuşuyorum,senin uydurmalarını,üfürmelerini değil kendi islamının müslümanı olan gayrimüslim.( Bu nakarata harbiden bayıldım ne olur bir daha söyle :)

İyi Seyirler

İnkar;

Bir şeyin varlığını kabul etmeme, yok sayma, yadsıma.

Yaptığını, söylediğini, tanık olduğunu saklama, gizleme, yadsıma.  http://www.nedirnedemek.com/inkarcı-nedir-inkarcı-ne-demek

Kafir de gerçeğin üstünü örtüp,gizleyene,gerçeği yalanlayana denir.Yani anlayacağın kafir ile inkarcı birbirlerini yerlerine kullanılabilirler.Yani söylediği bir şeye ben bunu söylemedim diyen biri örneğin inkarcı olur,yani gerçeğin üstünü örterek,gerçeği yalanlayarak kafir olur.

http://www.kurandaara.com/?act=ara&keyword=inkarcı&meal=1

Olmayan sinekten yağ çıkartacak kadar beyinsizsen yapacak bir şeyim yok.Ne demişler anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az.

Sitelerde Paylaş

İslamın koşullarından biri de yalan söylemektir.Hatta islamın ilk koşulu yalan söylemektir diyebiliriz.Varlığını kanıtlayamadığın Allaha ve bu Allahın muhammedle iletişime geçtiğine iman edip,ona atfedilen Kuranın içeriğinde ne varsa katılmak,bu Kuranın içeriğinde yer alan Allahın varlığına kanıt oluşturmayan ayetleri kabul etmeyenlere de,ortada yalanlanan bir gerçek olmadığı inkarcı,kafir demek büyük bir yalancılıktır.

Sitelerde Paylaş

Buzul,

Kafir,keffaret kelimeleri aynıdır.Kezzebe yalanlamadır

5-Maide-45

11. fe men : artık kim
12. tesaddaka bi-hi : onu sadaka olarak bağışlar
13. fe huve : artık o
14. keffâratun lehu : kendisi için bir kefâret olur (günahlara kefâret)

Sen ayetin tamamına bak ,bak bakalım burada yalanlama durumu örtme durumu gizleme durumu var mı ?
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Gizli yazdı:

Buzul,

Kafir,keffaret kelimeleri aynıdır.Kezzebe yalanlamadır

5-Maide-45

11. fe men : artık kim
12. tesaddaka bi-hi : onu sadaka olarak bağışlar
13. fe huve : artık o
14. keffâratun lehu : kendisi için bir kefâret olur (günahlara kefâret)

Sen ayetin tamamına bak ,bak bakalım burada yalanlama durumu örtme durumu gizleme durumu var mı ?

Kurandaki ayetlere inanıp,bunların gerçek olduğunu kabul etmeyenlere kafir,inkarcı yani gerçeğin üstünü örtüp,gizleyen denilir.Yalanlama ile kafir de ayrı iki sözcüktür.Kuranda da yalanlama anlamına gelen kezzebe kullanılabilir,çünkü sözcük farklı.Bundan doğal ne olabilir?

Sitelerde Paylaş

http://www.kuranmeali.org/22/hacc_suresi/44.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Seni yalancı sayıyorlarsa bil ki, onlardan önce Nuh milleti, Ad, Semud, İbrahim milleti, Lut milleti ve Medyen halkı da peygamberlerini yalancı saymış ve Musa da yalanlanmıştı. Ama Ben, kafirlere önce mehil verdim, sonra da onları yakalayıverdim; Beni tanımamak nasılmış görsünler.

Yalanlayanlara görüldüğü gibi kuranda kafir,inkarcı denilmekte.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Gizli yazdı:

Buzul,

Sırada ki parça senin için gelsin bu kıyağımı unutma :)

Sırada ki Parça ; Kafirun Suresi

Yeni konuyu okurken şu soruyu kendine sor ; Ben bir ölüyle konuşabilir yahut duyurabilirmiyim

Seni yalancı sayıyorlarsa bil ki, onlardan önce Nuh milleti, Ad, Semud, İbrahim milleti, Lut milleti ve Medyen halkı da peygamberlerini yalancı saymış ve Musa da yalanlanmıştı. Ama Ben, kafirlere önce mehil verdim, sonra da onları yakalayıverdim; Beni tanımamak nasılmış görsünler.

Yalanlayanlara görüldüğü gibi kuranda kafir,inkarcı denilmekte.Olmayan sinekten yağ çıkarıp,konuyu saptırmayı bırak.

http://www.kuranmeali.com/AyetKarsilastirma.php?sure=22&ayet=44

Sitelerde Paylaş

Buzul,

1. ve ashâbu medyene : ve Medyen halkı
2. ve kuzzibe : ve yalanlandı
3. mûsâ : Musa
4. fe emleytu : o zaman mühlet verdim
5. li el kâfirîne : inkâr edenlere, kâfirlere
6. summe : sonra
7. ehaztu-hum : onları aldım, yakaladım
8. fe : o zaman, o taktirde
9. keyfe kane : nasıl oldu
10. nekîri : cezalandırmam

Önce ve kuzzibe deniliyor kezzebe yani.Önce yalanlama var yani bu yalanlama için kafir kelimesi kullanılmıyor.Aksine önce kuzzibe yapıyorlar sonra kafir oluyorlar kelimelerin anlamları farklı.Kuzzibe yapmadan kafir olunmuyor
Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Müslümanların yaptığı hatta hristiyanlarında hatta diğer dinlerinde

A yı kanıtlamak için b yi. B yi kanıtlamak içinse a yı kullanırlar

Bana hayran olduğunu tamam kimseye sölimicem :) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...