Jump to content

Nihayet Adnan Oktar içeride

Recommended Posts

12 saat önce, John Ahmet yazdı:

@gariban_derviş kardeşim bunların seni anlayacak kapasiteleri yok merak etme seni anlayanlar da var. Onlar tüm olaylara lineer bakıyorlar. Bu insanlar da sen islam dedikçe üzerine yürümeye programlanmış robotlar.

Belki şunu bir yerlerden duydunuz "3. Dünya savaşı nasıl gerçekleşecek bilmiyorum fakat 4. sü kesinlikle taş ve sopalarla olacaktır.";

Bu size sandığımızdan çok daha farklı bir tarih profili çizmiyor mu? Bunun gerçekten böyle olduğu yavaş yavaş anlaşılıyor. Şimdilik Göpekli tepe ile -12000 yılına kadar uzanabiliyor olsak da önümüzdeki süreçte teknolojik imkanlarla çok kısa süre içerisinde M.Ö 70.000 yıllarına kadar tarihi aydınlatabileceğiz. 

Dünyada çok farklı medeniyetler gelişti. Bu medeniyetlerden en önemlisi ve tüm dinlerin kaynağı olan Mu medeniyetidir. Mu medeniyetinin kendi kıtaları sular altında kalınca %6'lık bir kısmı kurtulmayı başarıp (Nuhun gemisi miti ki bu gemi uçabilen bir gemidir) bugünün Mısır, Hindistan gibi bölgelerine yerleşmişlerdir ve bir süre sonra çok büyük bir savaş meydana gelmiştir ki bu savaşı Ramayana destanı tüm detaylarıyla anlatır. Destanı anlatan bir makale okursanız bu savaşta çok güçlü silahlar kullanılmış ve uçan cisimlerden atılan nükleer bomba şiddetindeki silahların tasviri yapılır ve çok detaylı şekilde tüm uçan araçlar ve kullanılan silahlar anlatılır.

Neyse konuyu fazla uzatmayayım ne söylemek istediğim sanırım anlaşıldı. Ben tüm dinlerin kaynağının Mu dini olduğuna öyle güçlü şekilde inanıyorum ki bu dinin kırıntıları olan günümüz dinlerine olan saygımı artırıyor ve Mu dininin sembolizm içeren öğretileri hep yanlış anlaşılıp aktarılmaya bin yıllarca yıl devam edilmiştir.

Bildiğimiz islam belkide yazı olarak değişmeden günümüze ulaşmış olsa bile anlam bakımından çok fazla dejenere olmuş, bozulmuş olabilir. Bunu neden söylüyorum. Biliyorum ki örneğin bir derdim olduğunda mesela kafam ağrıdığında herkes ağrı kesici ararken ben dedemin tembih ettiği şekilde bildiğim sureleri okuyorum ve hemen ardından ağrılarım geçiyor ve müthiş bir huzur hissediyorum ve bunu sırf dedem tembih etti diye yapıyorum. İşe yarıyor bu nasıl olabilir? Bunu dini inancın plasebo etkisi gibi çeşitli şekillerde açıklamaya çalıştım ancak hep yetersiz kalıyor. 

Bence din konusu sizin idrak ettiğinizden çok daha fazlasıdır ve bunu bilim, teknoloji ve tarih ışığında tüm insanlık kavrayacaktır.

Dediklerine katılıyorum kardeşim ve zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacaktır. Dünyada birşeyler değişmek üzere gibi geliyor. Artık Dünya yeni bir döneme adım atacak. Bu belki biraz zorlu bir süreç olacak ama Dünya tamamen değişecek. Bakalım zaman neler gösterecek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

He he tabi tabi Yunan mitolojisi de gerçek! Tanrılar Titanlarla savaştı ve Titanlar yenildi! :lol:

Ben size dualardan daha etkili bir sağlık sigortası söyleyeyim:

İslam dinine göre Allah bela ve musibetleri sevdiği kullarına verirmiş. Firavunun hayatında başı bile hiç ağrımamış!

O halde sapasağlam yaşamak için allaha inanmayacaksın! En sağlam sağlık sigortası budur İslama göre! :D

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

He he tabi tabi Yunan mitolojisi de gerçek! Tanrılar Titanlarla savaştı ve Titanlar yenildi! :lol:

İslam dinine göre Allah bela ve musibetleri sevdiği kullarına verirmiş. Firavunun hayatında başı bile hiç ağrımamış!

O halde sapasağlam yaşamak için allaha inanmayacaksın! En sağlam sağlık sigortası budur İslama göre! :D

:D  Dinle Bilimin savaşı, camilere paratoner takıldığı an bitti sayın democrossian.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, yenidinsiz yazdı:

Dinle Bilimin savaşı, camilere paratoner takıldığı an bitti

Bu konuyu "Ateist Sorasa" :D (Ne demekse?) topiğinde işledik. Din ile bilimin anlaşmazlığı nedensellik üzerinedir. Bu determinist bilinçtir. Yani müslimlerin sebeplere tevessül etmek için minareye paratoner taktık demeleri boşuna. Nedensellik konusunu anlamak lazım. Bu tarihsel derinliği de olan felsefi bir konudur. Bilim felsefesini içerir.

Tabi tabi tamamen duygusal (!) nedenlerle de minarelere baz istasyonu taktırdınız! :lol: Tabi tabi allah parayla alınıp satılmaz he he... Tabi tabi... Bir de külahıma anlatın bakalım o dinleyecek mi... Tabii lafım müslimlere üzerine sakın alınma.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, gariban_derviş yazdı:

Dediklerine katılıyorum kardeşim ve zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacaktır. Dünyada birşeyler değişmek üzere gibi geliyor. Artık Dünya yeni bir döneme adım atacak. Bu belki biraz zorlu bir süreç olacak ama Dünya tamamen değişecek. Bakalım zaman neler gösterecek.

Dostum, hadi yine iyisin.

Görüldüğü üzere, en azından sizinle aynı telden çalan, aynı zamanda dua uzmanı(!) olan ve sizinle hemfikir bir forumdaş var.

Sizin bu sarmaş dolaş halinizi görünce, bizim gibi kıt akıllıları kıskançlık krizleri tutuyor. O derece yani. :D

Ancak bu durum, sizlerin hayali varlıkların peşinden gittiğiniz gerçeğini hiç değiştirmez.

Sitelerde Paylaş
On 25.07.2018 at 17:12, democrossian yazdı:

Firavunu bilmem sen de kıçından uydurma ama senin başın feci şekilde ağrırsa Novalgin kullan, daha iyi diyorlar.

21 saat önce, kavak yazdı:

Dostum, hadi yine iyisin.

Görüldüğü üzere, en azından sizinle aynı telden çalan, aynı zamanda dua uzmanı(!) olan ve sizinle hemfikir bir forumdaş var.

Sizin bu sarmaş dolaş halinizi görünce, bizim gibi kıt akıllıları kıskançlık krizleri tutuyor. O derece yani. :D

Ancak bu durum, sizlerin hayali varlıkların peşinden gittiğiniz gerçeğini hiç değiştirmez.

Siz tanrı inancını ve dinleri çok hakir gören burnu havada insanlarsınız. Dinlerin devlet işlerinde icra edilmesinin insanlığa zarar verdiği konusunda size katılsam da dinleri sizin gördüğünüz ve algıladığınız gibi algılamıyorum. Dinlerin kaynağı en temelde gerçekten tanrıdır ve bunu Mu medeniyetini ve dinini incelediğinizde çok çarpıcı şekilde fark edersiniz. M.Ö. 70.000 yılında günümüz teknolojisinin ötesine geçip neden sürekli diğer tüm uygarlıklara elçiler gönderip tanrı ve dini hakkında bu denli köklü bir kültür oluşmasına vesile olmuşlardır bunu biraz düşünün. Eğer bu medeniyet olmasaydı animizmden iş din konusunda bu noktaya gelmezdi varsayılan olarak homo sapiens dinsizdir. Mu medeniyetinin insanları büyük oranda Neandertaldi bu onların yaklaşık 40.000 yıl önce neden birden ortadan kaybolduğunu da çok net açıklıyor. Kıtaları sular altında kalınca çoğu yok oldu ve kalanlar günümüzün tüm kültürlerini etkilediler ve onlarla ilişkiye girerek Homo sapiensi biraz daha insana benzettiler. Din homo sapiens'in adam gibi olması için elzem ve koşulsuz olarak gerekli bir unsurdur.

Sitelerde Paylaş
53 minutes ago, John Ahmet said:

Siz tanrı inancını ve dinleri çok hakir gören burnu havada insanlarsınız. Dinlerin devlet işlerinde icra edilmesinin insanlığa zarar verdiği konusunda size katılsam da dinleri sizin gördüğünüz ve algıladığınız gibi algılamıyorum. Dinlerin kaynağı en temelde gerçekten tanrıdır ve bunu Mu medeniyetini ve dinini incelediğinizde çok çarpıcı şekilde fark edersiniz. M.Ö. 70.000 yılında günümüz teknolojisinin ötesine geçip neden sürekli diğer tüm uygarlıklara elçiler gönderip tanrı ve dini hakkında bu denli köklü bir kültür oluşmasına vesile olmuşlardır bunu biraz düşünün. Eğer bu medeniyet olmasaydı animizmden iş din konusunda bu noktaya gelmezdi varsayılan olarak homo sapiens dinsizdir. Mu medeniyetinin insanları büyük oranda Neandertaldi bu onların yaklaşık 40.000 yıl önce neden birden ortadan kaybolduğunu da çok net açıklıyor. Kıtaları sular altında kalınca çoğu yok oldu ve kalanlar günümüzün tüm kültürlerini etkilediler ve onlarla ilişkiye girerek Homo sapiensi biraz daha insana benzettiler. Din homo sapiens'in adam gibi olması için elzem ve koşulsuz olarak gerekli bir unsurdur.

Ancak senin gibi bir aptal dinlerin kaynağının insan değil de bir tanrı olduğunu zanneder. Neymiş, bir tanrı varmış ve elçiler gönderiyormuş. Bu kadar salakça, saçmasapan bir iddiayı hakir görmesin de ne yapsın insanlar?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...