Jump to content

Allah'ın ağır yük yüklemesi Bakara 286 ?

Recommended Posts

En çok sorulan sorulardan biride Allah ağır yük yükler mi ? Evet yükler hemde öyle bir yükler ki altından kalkamazsın.

“(Ey müminler!)Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennet’e gireceğinizi mi sandınız?! Onlara yoksulluk ve sıkıntı öylesine dokunmuş ve öyle sarsılmışlardı ki nihâyet peygamber ve beraberindeki müminler, “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” demişlerdi. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı yakındır.” (Bakara, 2/214)

Şimdi kademe kademe Bakara 286 ya bakalım..!!

Allah, bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır

Bu kısımda gücümüzün yettiği kadarı ile yükümlü tutuluyoruz iyi ama bunun bir şartı var mıdır yani Allah ne olursa insana ancak gücünün yettiği kadarını sorumlu tutar ? İşte bunun cevabını ayetin geri kısmından öğreniyoruz.

Ayetin devamında Allah bize bir Dua örneği veriyor işte bu dua arkadaşlar anlattığımız durumun şartıdır.Kısaca sen dua edersen Allah sana gücünün yettiği ile sorumlu tutuyor ve ayetin devamını verelim

(Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.”

Peki neden dua etmemiz gerekiyor ? Bizi hayvanlardan dağdan ayıran özellik nedir ? O da şu ayette geçer arkadaşlar..

Furkan-77 ; (Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.”

Peki Dua nedir arkadaşlar ?

Dua hatırlamak demektir.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Gizli yazdı:

En çok sorulan sorulardan biride Allah ağır yük yükler mi ? Evet yükler hemde öyle bir yükler ki altından kalkamazsın.

“(Ey müminler!)Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennet’e gireceğinizi mi sandınız?! Onlara yoksulluk ve sıkıntı öylesine dokunmuş ve öyle sarsılmışlardı ki nihâyet peygamber ve beraberindeki müminler, “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” demişlerdi. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı yakındır.” (Bakara, 2/214)

Allah, bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır

Bu kısımda gücümüzün yettiği kadarı ile yükümlü tutuluyoruz iyi ama bunun bir şartı var mıdır yani Allah ne olursa insana ancak gücünün yettiği kadarını sorumlu tutar ? İşte bunun cevabını ayetin geri kısmından öğreniyoruz.

Ayetin devamında Allah bize bir Dua örneği veriyor işte bu dua arkadaşlar anlattığımız durumun şartıdır.Kısaca sen dua edersen Allah sana gücünün yettiği ile sorumlu tutuyor ve ayetin devamını verelim

(Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.”

Peki neden dua etmemiz gerekiyor ? Bizi hayvanlardan dağdan ayıran özellik nedir ? O da şu ayette geçer arkadaşlar..

Furkan-77 ; (Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.”

Dua hatırlamak demektir.

(NAZEKETEN) KURANDA GEÇEN HAYVAN İSİMLERİNİ SAYARMISINIZ.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Gizli yazdı:

Dua hatırlamak demektir.

SEN KMLESİN BIRAK DUAYI. (NAZKETEN)

aOc1A4.jpg

Hımmm  şimdi kuranda islamda kölelik yok diyebilirsin.Ama malasef var kölelik ve köleliyin cariyenin olduğu bir kitabı utanmadan burda savunmaya  güzel göstermeye çalışıyorsun. Alataki  ayet  itirazın varsa geçersiz  kılmak için astım. (Nazakten)

2A1I21.jpg

Sitelerde Paylaş

Az önce Araştırma yaparken önüme geldi süslüyüp bize satacakları ayet öve öve bitiremiyorlar. Bir göz atım  baktım kitapta yazılı diyor.Yav bu kuran muhmmeden sonara toplandıysa bu ayet neyin nesi. Hangi ayeti önüne al bir göz at insan yazmı çelişkilerle dolu kitap diyecem kitaplara hakaret neyse.

NİSA Suresi 127.ayet. Bir de senden kadınlar hakkında fetvâ isteyorlar, de ki onlar hakkındaki fetvâyı size Allah veriyor: Yazılmış hakları olan mirası kendilerine vermediğiniz ve nikâhlamayı istemediğiniz öksüz kızlar hakkında ve mağdur çocuklar hakkında ve yetimlere insaf ile bakmanız hakkında kitabda yüzünüze karşı okunub duran âyetler var, daha da hayra dâir ne yaparsanız şüphe yok ki Allah ona da alîm bulunuyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, güven yazdı:

Az önce Araştırma yaparken önüme geldi süslüyüp bize satacakları ayet öve öve bitiremiyorlar. Bir göz atım  baktım kitapta yazılı diyor.Yav bu kuran muhmmeden sonara toplandıysa bu ayet neyin nesi. Hangi ayeti önüne al bir göz at insan yazmı çelişkilerle dolu kitap diyecem kitaplara hakaret neyse.

NİSA Suresi 127.ayet. Bir de senden kadınlar hakkında fetvâ isteyorlar, de ki onlar hakkındaki fetvâyı size Allah veriyor: Yazılmış hakları olan mirası kendilerine vermediğiniz ve nikâhlamayı istemediğiniz öksüz kızlar hakkında ve mağdur çocuklar hakkında ve yetimlere insaf ile bakmanız hakkında kitabda yüzünüze karşı okunub duran âyetler var, daha da hayra dâir ne yaparsanız şüphe yok ki Allah ona da alîm bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

Güven ( Nezaketen Cevap :) ) ;
*******************************************************************************************************************************************************************************
(NAZEKETEN) KURANDA GEÇEN HAYVAN İSİMLERİNİ SAYARMISINIZ.  (Tabi sayarız canım benim) Ama senin  ilgi alanına şu girdiği için sen bununla idare et

Araf 166 ; 
 Yasaklandıkları şeylerden vazgeçmeye yanaşmayınca da onlara “aşağılık maymunlar olun” dedik

*******************************************************************************************************************************************************************************

SEN KMLESİN BIRAK DUAYI. (NAZKETEN) ( Ailemle beraberim :) 

Rum 28 için yeni konu açtım

Ayrıca ben hiç bir zaman köle var yada yok demedim ama yazarsam ona göre yorum atarsın

Nisa 127 ayete bakarım sonra vaktim az ayrıca ne anlatmak istediğini tam anlamadım

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Gizli yazdı:

Güven ( Nezaketen Cevap :) ) ;
(NAZEKETEN) KURANDA GEÇEN HAYVAN İSİMLERİNİ SAYARMISINIZ.  (Tabi sayarız canım benim) Ama senin  ilgi alanına şu girdiği için sen bununla idare et

Araf 166 ; 
 Yasaklandıkları şeylerden vazgeçmeye yanaşmayınca da onlara “aşağılık maymunlar olun” dedik

SEN KMLESİN BIRAK DUAYI. (NAZKETEN) ( Ailemle beraberim :) 

Rum 28 için yeni konu açtım

Ayrıca ben hiç bir zaman köle var yada yok demedim ama yazarsam ona göre yorum atarsın

Nisa 127 ayete bakarım sonra vaktim az ayrıca ne anlatmak istediğini tam anlamadım

Aşağlık maymıun olun demiş. Pekiyi  maymun olmuşlarmı bari, :DHiç maymunaa dönen insan gördünzmü?:0_80cbc_37a71a73_L:

MAİDE Suresi 60. ayet.De ki: Bundan daha fena olanları, Allah'ın cezasına uğramış bulunanları haber vereyim mi size? Allah'ın lânet ettiği, gazabına uğrattığı, içlerinden bir kısmını maymun ve domuz şekline soktuğu kişiler ve Şeytan'a tapanlar. İşte bunlardır yeri daha kötü olanlar, doğru yoldan daha fazla sapmış bulunanlar.

Yahüdüler verilen ceza:D

Neymiş zulüm yapana verilen ceza : sığır ve koyunun iç yağlarını yememe cezası

Enam 146- Yahudilere bütün tırnaklı hayvanları haram kıldık. Sırtlarında yahut bağırsaklarında taşıdıkları ya da kemiğe karışan yağlar hariç olmak üzere sığır ve koyunun iç yağlarını da onlara haram kıldık. Bu, zulümleri yüzünden onlara verdiğimiz cezâdır. Biz elbette doğru söyleyeniz.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, güven yazdı:

Aşağlık maymıun olun demiş. Pekiyi  maymun olmuşlarmı bari, :DHiç maymunaa dönen insan gördünzmü?:0_80cbc_37a71a73_L:

MAİDE Suresi 60. ayet.De ki: Bundan daha fena olanları, Allah'ın cezasına uğramış bulunanları haber vereyim mi size? Allah'ın lânet ettiği, gazabına uğrattığı, içlerinden bir kısmını maymun ve domuz şekline soktuğu kişiler ve Şeytan'a tapanlar. İşte bunlardır yeri daha kötü olanlar, doğru yoldan daha fazla sapmış bulunanlar.

Yahüdüler verilen ceza:D

Neymiş zulüm yapana verilen ceza : sığır ve koyunun iç yağlarını yememe cezası

Enam 146- Yahudilere bütün tırnaklı hayvanları haram kıldık. Sırtlarında yahut bağırsaklarında taşıdıkları ya da kemiğe karışan yağlar hariç olmak üzere sığır ve koyunun iç yağlarını da onlara haram kıldık. Bu, zulümleri yüzünden onlara verdiğimiz cezâdır. Biz elbette doğru söyleyeniz.

Güven istiyorsun ki hep ben sorayım biz cevap verelim öyle mi ? Sahi sen cinleri ne yaptın nereli öğrenebildin mi ? Enam 146 da geçen hadu kelimesi klasik yahudi midir eğer yahudi ise ayet öncesinde şirk koşanlardan bahsederken ne oldu ayet yahudi muhabbetine döndü ? Yine aynı ayette geçen bekar kelimesi nasıl oldu da inek oldu halbu ki o kelime bekar demektir.Zufirin zafer kelimesi nasıl oldu da tırnak oldu ? Daha neler sorarım neler yoksa bu ayet başka bir şeyden bahsediyor olmasın ?

Sen bunlarla oylanırken ben bizraz 3d zombi oyunu oynim :)
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Gizli yazdı:

Güven istiyorsun ki hep ben sorayım biz cevap verelim öyle mi ? Sahi sen cinleri ne yaptın nereli öğrenebildin mi ? Enam 146 da geçen hadu kelimesi klasik yahudi midir eğer yahudi ise ayet öncesinde şirk koşanlardan bahsederken ne oldu ayet yahudi muhabbetine döndü ? Yine aynı ayette geçen bekar kelimesi nasıl oldu da inek oldu halbu ki o kelime bekar demektir.Zufirin zafer kelimesi nasıl oldu da tırnak oldu ? Daha neler sorarım neler yoksa bu ayet başka bir şeyden bahsediyor olmasın ?

Sen bunlarla oylanırken ben bizraz 3d zombi oyunu oynim :)

KURAN AYETLERİNDE MÜSLÜMANLARIN İNANDIKLARI ALLAH

Kuran Ayetlerinde Müslümanların Allahı aşağıdaki özelliklere sahiptir.
Evreni yaratacak,canlıları yaratacak,Güçlü ve söz verdiğini yapabilen özelliklerini ben göremedim.
Kuran ayetleri aşağıda Müslümanlar bakalım ne söyleyebilecek

1-SÖZÜNDE DURAMAYAN ALLAH- SAVAŞ YARDIMI SÖZÜNÜ HİÇ YERİNE GETİRMİYOR
TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,
yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

2-BİR HİKMETİ OLMADIĞINI KABUL EDEN ALLAH-HERŞEYİ BİLEMİYOR AYIRD EDEMİYORUM DİYOR
FETİH-25. Eğer, inananlarla inkârcıları birbirinden AYIRD EDİLEBİLSEYDİK,İnkâr edenleri azaba uğratırdık.
ENFAL-23Allah, onlarda bir hayır olduğunu BİLSEYDİ, elbette onlara İŞİTTİRİRDİ.

3-IRK AYRIMI YAPAN ALLAH- YAHUDİLERİ HERKESTEN ÜSTÜN GÖREN
BAKARA SURESİ 47..Ey İsrail oğulları! Size lütfettiğim nimetimi, sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

4-NAMUS KAVRAMINI BİLMEYEN ALLAH-EVLİ CARİYEYİ HERKESE SERBEST YAPIYOR
NİSA SURESİ..AYET.24 - Bir de harb esiri olarak sahibi bulunduğunuz cariyeler müstesna,
evli kadınlarla evlenmeniz de size haram kılındı.

5-SÜBYANCILIĞI YASAKLAMAYAN ALLAH-MİNİCİK KIZDAN BOŞANMA ŞEKLİNİ AÇIKLIYOR
TALAK SURESİayet.4-Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla,
henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz (iddetlerinin nasıl olacağında tereddüt ederseniz),
onların bekleme süresi üç aydır.

6-BABA DİYENLERİ HOR GÖREN ALLAH-BİRİNE BABA DEMİŞ KIZI YASAKLAMIYOR
NİSA -23..anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur
AZHAB SURESİ 37 Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki,
Evlatlıklar eşlerinden yana babalıklarının isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında),
Müminlere evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda bir zorluk olmasın.Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

7-FUHUŞU ZARARSIZ GÖREN ALLAH-İSTEMEYENİ ZORLAMA AMA İTİRAZ ETMEZSE YAPTIRABİLİRSİN DİYOR
NUR SURESİ..33- Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi
iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın.

8-ASTRONOMİ BİLGİSİ OLMAYAN ALLAH-YILDIZI ŞEYTANA ATILACAK TAŞ KADAR KÜÇÜK BİLİYOR
MÜLK-5-Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık.Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık

9-BEKARETİ ÖNEMSEYEN ALLAH-CENNETTE ERKEKLERE BAKİRE ELDEĞMEMİŞ HURİ VADEDİYOR
VAKI’A-37.hep bir yaşta eşlerini çok seven gösterişli bakireler yaptık.
RAHMAN-74. Bunlara onlardan önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur.

10-ÖLÜNÜN KONUŞMAYACAĞINI BİLMEYEN ALLAH-ÖLÜYE SORU SOR DİYEBİLİYOR
ZUHRUF-45.Senden önce ki elçilerimize sor: Rahmân’dan başka kulluk edilecek ilâhlar var etmiş miyiz?

11-KADINA AKLI YOK DİYEN ALLAH-KADIN ŞAHİT OLAMAZ NEDEN DİYE SORULURSA O UNUTUR DEMİŞ
BAKARA SURESİ..AYET..282….şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği;
eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. Bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir.

12-KADIN ERKEK AYRIMI YAPAN ALLAH-MİRASTAN ERKEK KADAR PAY ALMASIN VE KADINI DÖVÜN DEMİŞ
NİSA SURESİ..AYET 11..Allah, size, çocuklarınız hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder.
NİSA .34.Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır.
başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. onları dövün.

13-KARI KOCA İŞLERİNE KARIŞAN ALLAH-KADINLARI BOŞA DİYE TEHDİT ET DEMİŞ
AHZAB SURESİ…28. Ey Peygamber, eşlerine şöyle söyle: "Eğer şu iğreti dünya hayatını ve onun süsünü istiyorsanız,
haydi gelin size boşanma bedellerinizi vereyim de sizi güzellikle serbest bırakayım

14-ÇALIŞMAMIZI İSTEMEYEN ALLAH-SADECE İBADET EDİN DİYE YARATMIŞ NEDEN ÇALIŞALIM ÇALIŞMAYANA RIZK VERİR HERHALDE
ZARİYAT-56“Ben, cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım”

15-İDAMDAN BAŞKA CEZA TANIMAYAN ALLAH-BİRİNİN KÖLESİNİ ÖLDÜRÜRSEN O SENİ DEĞİL SENİN KÖLENİ ÖLDÜREBİLİR
Bakara 178 - Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın.

16-BEYNİ BİLMEYEN ALLAH- KALP LE BİLİNİP DÜŞÜNÜLEBİLDİĞİNİ SANIYOR
HACC- 46. Zira dolaşsalardı elbette DÜŞÜNECEK KALPLERİ ve işitecek kulakları olurdu.
İsra 46. Ayrıca, onu ANLAMAmaları için KALPlerine bir kapalılık ve kulaklarına bir ağırlık veririz.
MUHAMMED- 24. Onlar Kur'an'ı DÜŞÜNMÜYORlar mı? Yoksa KALPleri kilitli mi?

17-ANOTOMİ BİLMEYEN ALLAH-SU İÇİNCE ÖNCE BOĞAZI SONRA MİDEYE GİDECEĞİNİ BİLMİYOR
MUHAMMED -15-ayet..bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?
TARIK SURESİ-5.Öyleyse insan neden yaratıldığına bir baksın.(KABURGADAN ÇIKAN MENİ)
TARIK SURESİ-6.7..Fışkırıp çıkan bir sudan yaratıldı.Bu su, bel ile kaburga kemikleri arasından çıkar.

18-SAVAŞ SEVER ALLAH- SAVAŞIN, ÇOCUKLARI YETİM VE ÖKSÜZ BIRAKIN DİYOR
BAKARA-216.Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez.
NİSA-84 Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et.
ENFAL-39..Ortalıkta fitne kalmayıp, dünya tamamıyla islam oluncaya kadar onlarla savaşın.

19-KÖTÜ SÖZ SÖYLEYEN ALLAH-KENDİ ALLAHINA HAVALE EDİYOR
TEVBE-30-Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!
MÜNAFİKUN: 4 - Onlar düşmandır, onlardan sakın. Allah onları kahretsin! Nasıl olup da döndürülüyorlar?

20-İNSANİ ALLAH-İNSAN GİBİ YEMİN EDİYOR TABİ Kİ KENDİ ALLAHINA
NAHL:56 - Allah'a andolsun ki, siz bu yaptığınız iftiralardan mutlaka hesaba çekileceksiniz.
NAHL:63 - Allah'a yemin olsun ki, biz senden önce bir çok ümmetlere peygamberler gönderdik.

21-ÖNGÖRÜSÜ OLMAYAN ALLAH-YANILIRSAM DEĞİŞTİRİRİM KARIŞMAYIN DİYOR
NAHL -101. Bir ayetin yerini başka bir ayetle değiştirdiğimizde, ki Allah ne indirdiğini gayet iyi bilir onlar,
BAKARA 106.bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya unutturursak daha iyisini veya benzerini getiririz.

22-PARACI ALLAH-PARANIN AÇMAYACAĞI KAPI YOK İSLAM İÇİN CİHADI BİLE UNUTUYOR
TEVBE- 29. İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın

23- AİLEYİ ÖNEMSEMEYEN ALLAH-KENDİ ÇOCUĞUNU BABANI BİLE DÜŞMAN GÖRMENİ SÖYLÜYOR
TEĞABÜN-14.Ey iman edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olabilecekler vardır.
MÜCADELE-22.Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları,kardeşleri
kendi çocukları olsalar bile, Allah’a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin.

24-HAKARET EDEN ALLAH-KENDİNİ KURTARMAK İÇİN ÇOCUĞUNU SATACAK KARAKTERDESİN DİYOR
MEARİÇ-12,13,14.o günün(kıyametin) azabındankurtulmak için oğullarını, karısını, kardeşini,
kendisini koruyup barındıran tüm ailesini ve yeryüzünde bulunanları fidye olarak versin de, kendisini kurtarsın.

25-YANILDIĞINI KABUL EDEN ALLAH-BİRE ON YERİNE BİRE İKİ YETEBİLİRSİNİZ ZAFINIZI GÖREMEDİM DİYOR
ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir.yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;
ENFAL-66.Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, i
ki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

26-HAYALLERİ OLAN ALLAH-ŞİMDİYE KADAR GERÇEKLEŞMEMİŞ KAFİRLER ÇOK DAHA FAZLA GÜNÜMÜZDE
ENFAL-7…Allah sözleriyle hakkı ortaya koymak ve kafirlerin kökünü kazımak istiyordu.

27-DAYAKCI ALLAH-DOĞASEVER OLMASA PİLASTİK POLİS COP U DİYEBİLİRDİ
NUR SURESİ-4.Kadınlara zina isnat edip sonra da dört şahit getiremeyenlere seksen değnek vurun.

28-UNUTKAN ALLAH-HERŞEYİ KAÇ GÜNDE YARATTIĞINI KARIŞTIRMIŞ (6 mı 10 mu)
KAF-38.Andolsun,gökleri,yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık.6
HADİD-4.O, gökleri ve yeri altı günde yaratan, (ikisi arasındakileri unutmuş Fusulet de 4 gün sürüyor)10

29-SAYILARI BİLMEYEN ALLAH-İSA YA MUSAYA CEBRAİLİ GÖNDERELİ 50.000 YIL OLDU SANMIŞ
MEARİÇ-4.Melekler ve Ruh(Cebrail) ona süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.

30-EŞİTLİK SEVMEYEN ALLAH-KİMİNE ÇOK KİMİNE AZ VERİRİM DİYOR
NAHL-71.Allah, rızık konusunda kiminizi kiminizden üstün kıldı. Üstün kılınanlar, rızıklarını vermesin

31-KORSAN ALLAH-GANİMET PAYLAŞTIRIYOR VE HELAL EDİYOR
ENFAL -1.Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah’a ve Resulüne aittir.
ENFAL-41.Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir.
ENFAL-69..Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah’a karşı gelmekten sakının.

32-KÖLE VE CARİYE Cİ ALLAH-KÖLELERİ KÜÇÜMSEYEN EŞİT GÖRMEYEN ALLAH
NAHL 75.ayet..Allah misal getirdi: Bir yanda hiçbir şeye gücü yetmeyen bir köle, diğer yanda
tarafımızdan güzel bir rızık verdiğimiz,ondan gizli, açık olarak harcayan hür bir insan, bunlar hiç eşit olur mu?
RUM SURESİ-28.size kendinizden bir misal verdi: Hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki köleleriniz den
ortaklarınız bulunur da onlarla siz eşit olur, aranızda birbirinizi saydığınız gibi, onları da sayar mısınız?

33-YANILTAN ALLAH-HEM İÇKİ YAPIN DİYOR HEMDE ZARARLI DİYOR
NAHL -67.Hurma ağaçlarının meyvelerinden ve üzümlerden hem içki, hem de güzel bir rızk edinirsiniz.
BAKARA-219.Sana içkiyi sorarlar.“Onlarda insanlar için yararlar vardır.Ama zararı yararlarından büyüktür.”

34-YALAN SÖYLEYEN ALLAH-İKİSİDE KURANDA HANGİSİ DOĞRU SİZCE SORUYORUZ
ALİ İMRAN-3-sana Kitab’ı öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi.Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için indirmişti.
SEBE-44.Oysa biz onlara kitaplar vermedik.senden önce hiçbir uyarıcı da göndermedik

35-ADALETSİZ ALLAH-İYİDE OLSANIZ FARKETMEZ SİZİ CEHENNEME ATMAYA SÖZÜM VAR
SECDE 13. Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan
bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.

36-TEMİZLİĞİ BİLMEYEN ALLAH-EL YÜZE TOPRAK SÜREREK KİRLETMEYİ TEMİZLİK SANIYOR
MAİDE-6.Ey iman edenler! abdest bozmaktan gelir veya kadınlara dokunur da su bulamazsanız,
o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin (Teyemmüm edin).

37-GECE GÜNDÜZÜ EŞİT SANAN ALLAH-KIŞIN GECE YAZIN GÜNDÜZLER UZUN DİYEMEMİŞ
YASİN-40.Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir.Her biri bir yörüngede yüzmektedir.

38-UYGARLIKLARI BİLMEYEN ALLAH-ÇİNLİLER MAYALAR AZTEKLER PEYGAMBER GÖRMEMİŞLER
Yunus-47.Her ümmetin bir peygamberi vardır.

39-SUÇLU ALLAH-BEBEKLER AYETLERİMİ YALANLADILAR DİYE BOĞDUM DİYOR
ARAF-64.Biz de onu ve gemide beraber bulunanları kurtardık.Âyetlerimizi yalanlayanları da suda boğduk.

40-EVRENİ BİLMEYEN ALLAH-GÜNEŞİ BALÇIKLI SUYA BATAR SANIYOR
KEHF-86-Güneşin battığı yere varınca,onu siyah balçıklı su gözesinde batar buldu.Orada bir kavim gördü.

41-İŞKENCECİ ALLAH-DERİNİZİ TEKRAR TEKRAR YÜZECEĞİM DİYOR
NİSA-56"Ayetlerimize inanmayanları Cehennem ateşine atacağız. Orada derileri her yanıp döküldüğünde,
başka derilerle değiştireceğiz. Azabi (iskenceyi) daha iyi tatsınlar diye..."

http://ateistplatfor...c.php?f=4&t=472

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...