Jump to content

21 yaşında ve hiç sevgilisi olmamış olmak

Recommended Posts

Hep değer veriyorum, samimi olarak seviyorum ama olmuyor. Hep platonik hep platonik.

Hayır öyle çirkin falan da değilim yani. Hatta birazcık yakışıklı da sayılabilirim. Kadınlara karşı hep kibar ve centilmenim. Ama onlar bana bir türlü bakmıyor.

Bıktım artık bıktım rahibeler gibi yaşamaktan. Koca adam oldum daha elime kız eli değmedi yeter be bu nasıl şans?

Ben bırakacağım sanırım bu aşk meşk işlerini yeter artık kalbim yoruldu. Evlenemeyeceğim de zaten hiçbir zaman evde kaldım. Sanırım ömür boyu eskorta gitmek zorunda kalacağım. Ya da ameliyatla aseksüel olmak mümkün mü acaba?

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, yalanlar yazdı:

zengin olmak için her yolu deniyceksin....

yasın daha cok genç....21 yasındasın...

altına bmw araba

ayda 10.bin maaş...

imkanı yok kızlardan reddedilmezsin...

yalanlar, seni takip ediyorum. Eğer Facebook duvarı ağzıyla yazmaya devam edersen bir sonraki iletinde atılacaksın.

2 saat önce, AteistBilinç96 yazdı:

Hep değer veriyorum, samimi olarak seviyorum ama olmuyor. Hep platonik hep platonik.

Hayır öyle çirkin falan da değilim yani. Hatta birazcık yakışıklı da sayılabilirim. Kadınlara karşı hep kibar ve centilmenim. Ama onlar bana bir türlü bakmıyor.

Bıktım artık bıktım rahibeler gibi yaşamaktan. Koca adam oldum daha elime kız eli değmedi yeter be bu nasıl şans?

Ben bırakacağım sanırım bu aşk meşk işlerini yeter artık kalbim yoruldu. Evlenemeyeceğim de zaten hiçbir zaman evde kaldım. Sanırım ömür boyu eskorta gitmek zorunda kalacağım. Ya da ameliyatla aseksüel olmak mümkün mü acaba?

Anlamadım, ne bekliyorsun ki?

Hayatın sırrını mı verelim burda sana? Öyle kolay mıydı? Birincisi sızlanmayı bırak, aksiyona geç. Sızlanan efendi adamları bırak kadını, erkekler de sevmez.

"Kadınlara karşı hep kibar ve centilmenim. Ama onlar bana bir türlü bakmıyor."

Onlar sana baksın diye yapıyorsun. Ne kadar iyi ve efendi olduğumu görürler ve ilgilenirler diye düşünüyorsun.

Çekim olmadan hiçbir şey olmaz. Önce çekimi yarat, sonra bakarsın iyiliğe ve kibarlığa. Kızların etrafında öyle erkeklerden milyon tane var. Sen "adam" ol, istersen kaba ol, yine peşinden ayrılmayacaklardır. Bırak o ağırlık seni yönlendirsin. 

Sırf kadın diye ona iyi davranan birine saygı duyacaklarını düşünmüyorsun herhalde?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

yalanlar, seni takip ediyorum. Eğer Facebook duvarı ağzıyla yazmaya devam edersen bir sonraki iletinde atılacaksın.

Gerçekten mi ? yalanları savunmuyorum, hiç dikkat etmedim o senin işin haklısındır ama konuya sen malsın diye başlayan adama uyarı yokta, bu adama mı var ? 

Değişim zamanı ha ...

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu @Kemalist Fedai, yine mi aynı terane ?

Benzer soruları sorduğunuz eski konuyu güncelleyeceğinize, neden sürekli yeni konu açıyorsunuz ?

Mesela çok değil 2 ay evvel açmışsınız zaten sıkıntılarınızla ilgili bir konuyu. 

Darılmayın ama yaptığınız forum çöplüğünden başka birşey değil.

Sayın @Bir Buçuk aynı kişinin benzer konularını birleştirmek mümkün olmalı herhalde.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bundan sonra birleştirme işlemi uygulanacak. Forum yönetimi olarak geçmişte pek uyguladığımız bir yöntem değildi.

Bu arada üyelerin moderasyona katılmasını olumlu karşılıyorum. Birkaç hafta önce bahsettiğim değişimin gerçekleşmesi için üyelerimizin de gerekli araçları kullanarak(forumu kirletmeden) raporlama ve şikayetlerini belirtmesi gerekiyor. Hep beraber bu forumu yukarı taşıyacağız.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Kemalist Fedai yazdı:

Türkiye şartlarında  görücü usulu ile evlenmek dışında başka seçeneğin yok.

Evlenmezsen sonun akıl hastahanesi.:)

Sitelerde Paylaş

İnan elin daha zevkli..  Kadın erkek ilişkisi düşündüğün gibi değil. Romantik komedi, dram, macera bunlar filmdir. Ömür törpüleridir.

Kadınlara özel yaratıklarmış gibi bakma, en fazla eşit olarak gör. 

Hepsini değil tabi, belli sınıfları vardır,

Orada burada görmüşsündür o ayrımları, sınıflarına göre görmeleri gereken muameleyi göster.

Dinlerine, ideolojilerine, felsefelerine bakma

Kafana uymaları için cahil veya bilgili olmaları önemli değil, bilge olmaları iyidir.

Bilge kadın bulmak zordur, yani ömrünün sonuna kadar bakir kalmana gerek yok bunun için, 

Bakir kalmayacağım diye bi dandirikle sevgili olmaya uğraşma, git bir eskort tut..

Dandirikler seninle takılır elleşir, hoşlaşır ama nazlanır, o arada gider başkasına s*ktirir- Sende 30 yaşına kadar aşk acısıyla kalırsın ortada..

Orospularla bir süre takıldıktan sonra zaten nasıl ayartılabileceklerini anlarsın..

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Bundan sonra birleştirme işlemi uygulanacak. Forum yönetimi olarak geçmişte pek uyguladığımız bir yöntem değildi.

Bu arada üyelerin moderasyona katılmasını olumlu karşılıyorum. Birkaç hafta önce bahsettiğim değişimin gerçekleşmesi için üyelerimizin de gerekli araçları kullanarak(forumu kirletmeden) raporlama ve şikayetlerini belirtmesi gerekiyor. Hep beraber bu forumu yukarı taşıyacağız.

Sen burda kimseye facebook ağzıyla konuşma diyemezsin.

Önce kendini düzelt,daha nasıl hitap edeceğini bilmiyorsun.

Ateistforum da bir sosyal medyadır.Facebookta nasıl konuşuyorsak burdada öyle konuşuruz.Buna kimse müdahale edemez.Haddini bil.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, adalet123 yazdı:

Ateistforum da bir sosyal medyadır.Facebookta nasıl konuşuyorsak burdada öyle konuşuruz.Buna kimse müdahale edemez.Haddini bil.

Ateistforum, kuralları olan bir "forumdur".

Bir konu açar, tartışırsın. Bizim görevimiz bu tartışmaların en okunabilir halde ve en düzeyli şekilde gitmesini sağlamak.

İsteyen istediği yerde, istediği gibi yazar. Ama biz de işimizi yapıp buranın düzeyini koruruz.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, adalet123 yazdı:

Sen burda kimseye facebook ağzıyla konuşma diyemezsin.

Önce kendini düzelt,daha nasıl hitap edeceğini bilmiyorsun.

Sert erkek beyler bu. Herkes dikkat etsin, dover bu bizi. ?

Sitelerde Paylaş

Bu durumda günümüzde çok kişi var. Çin ve Japonya için bir kriz haline geldiğini okumuştum geçenlerde bu tür sorunların. Ülkeye ve kültüre de bağlı. Doğu  kültüründe daha yaygın bu tür sorunlar. Ama batıda da var.

Başlık konusundan bahsediyorum.

Muhafazakar kesimin ve eski zamanların uygulamalarının (görücü usulü, insanları gençken evlendirmek, vs) sebepleri de anlaşılıyor bu tür konular analiz edildiğinde. İnsanlık boşuna geliştirmemiş o uygulamaları.

Çünkü herşey kendi akışına bırakıldığında ortaya çıkan durumda kimse mutlu olmuyor. Ne kadınlar ne erkekler. Önceki nesillere göre özgürlüğün arttığı günümüzde de olay kendi akışına bırakılmış sayılır.

Doğada, primatlarda dişilerin çoğunun tek bir dominant erkeğin etrafında toplanması çok yaygındır. Diğerleri ya ölür, ya uzaklaştırılır, ya da eş bulamaz. Dişiler için de iyi değil, çünkü hem kendisinin, hem de yavrularının rakibi çok. Pek çok dişi var, hepsinin yavrusu var, erkek ise hepsine eşit derecede ilgi ve koruma sağlayamaz.

İnsanlık bu sebeple tek eşli bir uygulama oluşturmuş, dönem dönem ve yerel olarak çok eşli uygulamalara da çok rastlanmasına rağmen.

Dinler ve diğer toplumsal kontrol mekanizmaları yoluyla tek eşliliği yerleştirip yaygınlaştırmış insanoğlu. Orman kanununa göre daha adil bir ortam yaratabilmek için. Görücü usulü, anlaşmalı evlilikler gibi uygulamalar, ve çok eşliliğin, evlilik dışı cinsel ilişkinin ahlaka aykırı oluşu, vs hepsi bu sebepten dolayı.

Çünkü bu tür baskıların ve kuralların olmadığı, veya zayıf olduğu bir ortamda içgüdüler ve orman kanunu belirleyici oluyor.

Genç kızlar dominant erkekleri daha çekici buluyor mesela. Çok sayıda kız, tek bir erkeğin etrafında toplanıyor. Diğerlerine yüz vermiyor. Ama günümüz toplumunda bu tür erkekler ya maço, ya da aldığı ilgiden dolayı şımarık veya saygısız olabiliyor. Veya o hale geliyor. Zaten seçenekleri çok olduğu için eşlerine sadık da kalmıyorlar. Tecbrübeli kadınlar ise genellikle bu tiplerden uzak duruyor, ve daha sakin ve saygılı kişilere yöneliyor.

Genç erkeklerin beklentileri ve karşı cinse bakışında da sorun var. Onlar da sadece en çekici kızlara ilgi gösteriyor, diğerlerine bakmıyor. Yalnızlıktan ve kız bulamamaktan şikayet edenlerin pek çoğunun aslında çevrelerinde isterlerse yakınlaşabilecekleri, fakat kendilerine yeterince çekici gelmeyen kızlar oluyor. Fakat bunlara yakınlaşmak akıllarına bile gelmeyebiliyor. İçgüdülerine yenik düşüyorlar ve en çekicilere odaklanıyorlar. Bu yüzden de, olan şanslarını bile azaltıyorlar.

Başlık sahibine benim tavsiyem sabırlı olması. Tecrübe de önemli bu konularda. Bir tavuk yumurta problemi var tecrübe ile ilgili olarak bu konuda. Tecrübesizken bu işler daha da zor. Ama zaten problem tecrübe kazanmaya da engel olduğu için, o kısır döngüyü aşmak kolay değil.

İyi ki o yılları geride bırakmışım. Bu meseleler hiç de keyifli konular değil. Gençlere sabır diliyorum sadece.

Sitelerde Paylaş

Niye kendinin toplumsal kalıplara sokmaktan zevk alıyorsun?

Sevgili bul 

Evlen çocuk yap

Arkadaşların olsun

Askere.git

Evleneceksin alkolün sigaran işin şuyun buyun ne?

Düğün faslı var bi ton masraf arkadaş faslı var oda öyle

Bana gelince türkiye gibi yerde evlenmem veya sevgili bulmak için çaba sarf etmeyi düşünmüyorum herkesin yaptığı hata şöyle okkalı bir sevgili yapıyimde havam olsun erkek adam nasıl sevgili yapmış desinler 

Adamlar sırf bu yüzden evlenip hayatını yakıyor tamam evlendin çocuğunuda yaptın ama ne kendine ne insanlığa ne hayallerine bir katkı sağladın. Bildiğin robottan farksız bir hale geldin senin çocuğumda büyük ihtimalle öyle olacak

sırt birisine hoş gözükmek için kendinle birlikte bütün hayallerini ve vaktini çöpe attın çocuğuda yaptın diyelim sorun yapmakta değil sorun bakmakta bakabilecekmisin? faydalı düşünen bir birey yetiştirmek kolay iş değildir belli bir vakit geçsin hayatın kabusa döner sevdiğinden kendini adadığından değil sırf birisine gözüne hoş gözükmek için yaptığın hata senin çökmene sebep oldu hayatını kırıp attın

O yüzden diyeceğim acele etmeyin kendinizi geliştirin boş zamanda dil öğrenin belgesel izleyin kitap okuyun zor geliyorsa pc den dinleyin sevgili veya evlilik işlerine ise o gün geldiği zaman girin başkası için değil sevdiğiniz için evlenin o zaman sağlam olursunuz

Kimse.bana bakmıyor şuyum var buyum var diyenler şunu düşünün

Gençsiniz imkanınız var dünyanın çoğunun hayal edip sahip olamadığı imkanlara sahipsiniz eğitiminiz var vaktiniz var

Peki bu sahip olduklarınızla ne yaptınız?

Oturun sorun kendinize değerlendirin gün 24 saat bu vakitin kaç saatini kendini geliştirmeye harcadın kaçınıda çöpe attın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...