Jump to content

Ateistforumda üyeler neden bilim ve teknolojiye önem vermiyor?

Recommended Posts

11 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Bilim forumu açılmış yazan yok.

Falcılık,astroloji gibi bölümler açılsın bilim forumu yerine.:0_80cbc_37a71a73_L:

forumun büyük bölümü mühendislik vs bölümlerden mezun....

bilmedğimiz şey hakkında ne konuscaz????????????????????????

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Sütlü Kase yazdı:

Bilim forumuna yazacak adam mı kaldı forumda ? 

birbuçuk nickli adminin yüzündendir...

sokakta reel hayatta kimse değer vermiyor....

büyük ihtimal cepte parada yok....

burda ego tatmini yapıyor....atarım sutlarım defederim seni vs diye.......

10 yılı aşkın forumda  online üye sayısı 12-13 kişi.....80 milyonluk ülkede...

Sitelerde Paylaş

Güzel bir başlık açılmış ama yorumlar iç burkucu, maalesef destek anlamında görüş belirten olmamış.

2 saat önce, Hercümerç yazdı:

Atom parçalamamızı mı bekliyorsun nedir... nihayetinde burası bir forum sitesi, hakemli bilim dergisi değil

Bilimden anlayan tartışır, anlamayan da bir şeyler öğrenir, illa hakemli deney laboratuvarı gerekmez.

Ateist aynı zamanda araştırmacıdır, sorgular, öğrenmek ister, zaten bu özelliği sayesinde ateist olmuştur.

2 saat önce, yalanlar yazdı:

forumun büyük bölümü mühendislik vs bölümlerden mezun....

Dalga geçmenin anlamı yok, bilmiyorsan tartışanlardan öğrenirsin.

1 saat önce, İlluminatus yazdı:

her ateist bilimmi yapacak ? 

Öyle bir zorlama yok, bilimle ilgilenirsen kendin için ilgilenirsin, bunun neresi kötü?

55 dakika önce, yalanlar yazdı:

Çamur atacak başka birini bulamadın mı forumun en kibar adamından uğraşman art niyetini ele veriyor, bir uyarı daha alman normaldir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, yalanlar yazdı:

10 yılı aşkın forumda  online üye sayısı 12-13 kişi.....80 milyonluk ülkede...

Bir buçuk gözlemdiğim kadarıyla iyi bir moderatör. Bir haksızlığına şahit olmadım.

Ancak bunu bütün yöneticiler için söyleyemicem, ( işler nasıl yürüyor bilmem belki aynı admin hesabından birden çok kişi işlem yapıyordur.)şahit olduğum bir çok haksız  ve taraflı olay oldu. Daha beterleride oldu  Zaten forumun boş olmasının bir çok sebebinden biri de bu. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumun kalitesini yukarı çekmek istiyorsak üye sayımızı artırmamız gerekiyor. Şu an öncelikli hedeflerimizden biri de bu.

100 kişinin arasında, ikili olarak fikir paylaşabilme ihtimali bulunduran eşleşme sayısı : C(100,2)= 4950

1000 kişinin arasında ise: C(1000,2)=499500

Üye sayısının 10 kat artması, eşleşme sayısında yaklaşık 100 kat artışa yol açıyor. Bu şu demek, kazandığımız her yeni üyenin birileriyle tartışacak bir konu bulma ihtimali, üye sayısı arttıkça ivmeli bir şekilde artacak. Yani iyi bir yönetimle, üyeler yeni üyeleri çekecektir.

Yeter ki varolan üyeler aktif olmaya devam etsin ve yeni üyeler de aktif olmaya çalışsın.

Sitelerde Paylaş

Memleketin durumu çok vahim! Yurdun insanı artık ne okuyor ne yazıyor. Yurdun insanı iki kelimeyi bir araya getirip konuşmaktan aciz artık, ne okuması ne yazması? İnsanların durumu son derece ürkütücü. En sıradan sözcüklerin anlamlarını bilmiyorlar. Son derece sıradan bir metni okutsan bir sürü kelimenin anlamının ne olduğunu soruyorlar. Matem söz gelimi değil mi... Bu kelimenin anlamını bilmeyen yığınla insan çıkar. Sokakta rastgele yüz kişiyi çevir matem ne demek sor, bilenlerin azlığından dehşete düşersin. Ha bilen çıkarsa tabii o da! 

Eskiden kompozisyon yazdırırlardı. Şimdi öğretmenlere soruyorum. Kompozisyon yazdırabiliyor musunuz diyorum. İyi bir okul değilse nanay... Çocuğa cümle yazdıramıyoruz ne kompozisyonu diyorlar.

Forumda düzgün yazabilen kaç kişi var? Bir sayın bakalım. Bu iş bitmiş. Forumda yazacak kişi de bulamayız çok yakında. İnsanların komple, yazma bir tarafa, okuma özürlü ve hatta sözle ifade edebilme özürlü olacakları gün uzak değil. Çok az kaldı düzgün yazan, düzgün konuşan, zengin bir gündelik kelime dağarcığı olan kişi sayısı... Bununla öğünmek de bir marifet değil artık. Zengin bir kelime dağarcığıyla konuştun mu kimse dinlemiyor artık. Çok bilmiş, ukala, şişkin, entel, burnu havada oluyorsun. Futboldan konuşabilen, allame konumunda şu anda... Pozisyon ofsayt mıydı değil miydi ahkam kesebiliyorsan kürsü sahibi prof kadar allamesin! Kuantum parçacıkların adlarını sayabiliyorsan dik burunlu bir ukala entelsin!

Sitelerde Paylaş

En hayret ettiğim konudur: Faraza dünyanın çapının milattan önce ölçülmüş olduğunu söylediğimde bön bön bakılması. Beklenen nedir? "Ne diyorsun? Nasıl olur? Neyle ölçmüşler yahu? Hangi araçları kullanmışlar?" Böyle bir hayret bekler insan. Ben şahsen bunu ilk duyduğumda şok oldum. Milattan önce dünyanın çapı nasıl ölçülür yahu? Bulabildiğim tüm bilgileri araştırdım ve tabii Erastotenes'e ve ölçüm yöntemine ulaştım.

Fakat bu bilgi karşısında bön bön bakanlardan başka bir tepki alamıyorum. Ama faraza piramitleri uzaylılar yaptı de, çeneler hemen açılır. Cinler şöyle eder böyle eder de, saatlerce sohbet edersin. Sekstant nedir nasıl kullanılır de, seksin hangi türüymüş bu diye sorarlar! Cesaret edip sekstant diyemezsin!!! Akıllarına ne geleceğini bilemezsin!

Mecbur sekstant diyeceksin, eğer konuşacağın popüler bilim ise! çünkü milattan önce bile bilinen bu navigasyon yöntemini şu an New Horizons Plüton yakınlarında hâlâ kullanıyor. Şimdiki sekstantlar bilgisayarlı! "Haaa bilgisayarlı sekstant! Samantha mı?" :lol: "Samantha artık hayır demesini öğrenmiş!" :D "Bazen hayır diyormuş!" :0_80cbc_37a71a73_L:  Eeee öyle ya canım, arada bir hayır diyecek ki kıymete binecek!

Sitelerde Paylaş
On 17.07.2018 at 11:05, Bir Buçuk yazdı:

100 kişinin arasında, ikili olarak fikir paylaşabilme ihtimali bulunduran eşleşme sayısı : C(100,2)= 4950

1000 kişinin arasında ise: C(1000,2)=499500

Beyler, adam genius. ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...