Jump to content

Bu Ülkeye Karşı Bağlılık Hissetmeyi Nasıl Başarıyorsunuz

Recommended Posts

Bunu nasıl başarıyorsunuz? Bildiğiniz üzere Türkiye Anayasası Kısmen Laik bile olsa Müslümanların hakim olduğu bir devlet. Ordusu " Allah allah " diye taaruz ediyor , halkı hurafeleri kutsal sanıyor , marşında " Hakka Tapan Milletimin İstiklal " yazıyor. Peki biz Ateistler bunun neresindeyiz? Devlet bizi dinlemiyor , siyasiler adımıza konuşmuyor , halk bizi vatan haini olarak görüyor ve dışlıyor. Bugün en ılımlı müslümanlar olan Laik/Atatürkçü kesim bile Atatürk'e Ateist dendiği zaman müslüman olduğunu kanıtlamaya çalışıyorlar. Yani en ılımlıları bile ateizmi hakaret olarak kabul ediyor. Şimdi biz gidip bu bizi öcü olarak gören toplum için savaşta ölecek miyiz? Bizi umursamayan bir devlete vergi mi vereceğiz? Bu şimdiki iktidarlada başlamadı. Madımakta insanlar yakıldı Devlet kurtarma zahmetine bile girmedi. Göstermelik 1-2 asker gönderdi o kadar. İzlediler canlı canlı yakılmalarını. Politikacılar çıktı " Halkımıza zarar gelmediği için mutluyuz " diye açıklama yaptı. Cidden trajik. Bu ülkede Faşizme mağruz bırakılmış bir kesim varsa o kesim kürtler falan değil ateistlerdir. Hele Ateist Türk milliyetçilerini hiç anlayamıyorum. Türk müslümanlar senin diri diri yakılmana bile tepki göstermiyorlar ve sırf Ateist olduğun için hain yaftasını yapıştırıyorlar ama sen yinede gidip onları sahipleniyorsun. Ne farkın kaldı şeriat isteyen kadınlardan ? Onlarda kendilerini ezeni yüceltiyor. İşi etnik meseleye getirmek isteyen milliyetçi arkadaşlar için şunu ekleyeyim 

Ben etnik olarak Türküm. Olayın Türk düşmanlığıyla değil Türklerin müslüman olmasıyla alakası var zaten. Yani Türk , Kürt , arap vs. bunlar farksız gözümde. Hepsi geri kalmış orta doğulu milletler.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

44 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Bunu nasıl başarıyorsunuz? Bildiğiniz üzere Türkiye Anayasası Kısmen Laik bile olsa Müslümanların hakim olduğu bir devlet. Ordusu " Allah allah " diye taaruz ediyor , halkı hurafeleri kutsal sanıyor , marşında " Hakka Tapan Milletimin İstiklal " yazıyor. Peki biz Ateistler bunun neresindeyiz? Devlet bizi dinlemiyor , siyasiler adımıza konuşmuyor , halk bizi vatan haini olarak görüyor ve dışlıyor. Bugün en ılımlı müslümanlar olan Laik/Atatürkçü kesim bile Atatürk'e Ateist dendiği zaman müslüman olduğunu kanıtlamaya çalışıyorlar. Yani en ılımlıları bile ateizmi hakaret olarak kabul ediyor. Şimdi biz gidip bu bizi öcü olarak gören toplum için savaşta ölecek miyiz? Bizi umursamayan bir devlete vergi mi vereceğiz? Bu şimdiki iktidarlada başlamadı. Madımakta insanlar yakıldı Devlet kurtarma zahmetine bile girmedi. Göstermelik 1-2 asker gönderdi o kadar. İzlediler canlı canlı yakılmalarını. Politikacılar çıktı " Halkımıza zarar gelmediği için mutluyuz " diye açıklama yaptı. Cidden trajik. Bu ülkede Faşizme mağruz bırakılmış bir kesim varsa o kesim kürtler falan değil ateistlerdir. Hele Ateist Türk milliyetçilerini hiç anlayamıyorum. Türk müslümanlar senin diri diri yakılmana bile tepki göstermiyorlar ve sırf Ateist olduğun için hain yaftasını yapıştırıyorlar ama sen yinede gidip onları sahipleniyorsun. Ne farkın kaldı şeriat isteyen kadınlardan ? Onlarda kendilerini ezeni yüceltiyor. İşi etnik meseleye getirmek isteyen milliyetçi arkadaşlar için şunu ekleyeyim 

Ben etnik olarak Türküm. Olayın Türk düşmanlığıyla değil Türklerin müslüman olmasıyla alakası var zaten. Yani Türk , Kürt , arap vs. bunlar farksız gözümde. Hepsi geri kalmış orta doğulu milletler.

Müslüman olmadan önceki Türk devletleride geri kalmış.Bilim ve felsefeye hiç katkımız yok.

Tarihimizi bile çinlilerin kayıtlarından öğreniyoruz.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Müslüman olmadan önceki Türk devletleride geri kalmış.Bilim ve felsefeye hiç katkımız yok.

Tarihimizi bile çinlilerin kayıtlarından öğreniyoruz.

Göçebe bir halk ve çadırda yaşıyor. Ne bekliyorsun ki? Ben şuan ki devletten bahsettim zaten. Romantik Türkçüler gibi " Ya müslüman olmadan önce çok medeniydik ama hep islamiyet yüzünden medeniyetisiz olduk. "diyecek değilim.İslamın türkleri asimile ettiği ve araplaştırdığı doğru ama türkler islamiyetten öncede bilim ve felsefeye önem veren bir toplum değildi.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pireye kızıp yorganı mı yakalım? Allah aşkına beyni biat kültürü ile sulanmış ve sosyal statüsü biyolojik atıktan öteye gitmeyen döl israfı bir kitle bana hain demiş dememiş bana ne? Bir insanı taşıdığı insani değerlerle ölçütlendirmek yerine mensup olduğu inanca göre yargılayan kişi zaten zihnen ölmüştür. İşin tuhaf tarafı, bunu bizim solcu / Atatürkçü olan kesim de yapıyor. Hadi muhafazakârlar kayışı koparmış, bunlara ne oluyor? 

Lâik ve Atatürkçü olduğunu söyleyen insanlar Atatürk'ün bıraktığı manevi miras olan akıl ve bilimin izinden gitmek yerine Facebook'taki tuhaf sayfalarda dolaşmayı tercih etti. Bu yüzden yobazların ortaya attığı saçma sapan tarihi tezlere cevap verecek bilgi ve birikimden yoksun kaldılar. Bu da yetmezmiş gibi Batı güdümlü ve Türklerin barbar olduğunu iddia eden tarihi tezleri Atatürk'ün Türk Tarih Tezi'ni çürütmek için kullandılar. Hâlâ da yobazların ekmeğine yağ sürecek hareketlerde bulunuyorlar.

tarihinde кυвiŁαу tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, кυвiŁαу yazdı:

Pireye kızıp yorganı mı yakalım?

Türklerin bir kısmı değil %90'ı böyle. Laik Atatürkçü kesim daha ılımlı dediğim gibi ama onlar bile Ateizmi hakaret olarak algılıyor. Kabullen veya kabullenme Türkler beyni sulanmış hafızlar topluluğudur.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Göçebe bir halk ve çadırda yaşıyor. Ne bekliyorsun ki? Ben şuan ki devletten bahsettim zaten. Romantik Türkçüler gibi " Ya müslüman olmadan önce çok medeniydik ama hep islamiyet yüzünden medeniyetisiz olduk. "diyecek değilim İslamın türkleri asimile ettiği ve araplaştırdığı doğru ama türkler islamiyetten öncede bilim ve felsefeye önem veren bir toplum değildi.

Göçebe olmak çadırda yaşamak mazeret olamaz.

Yahudileri bir arada tutan tevratları var.Binlerce yıl vatansız yaşadılar.Ama asimile olmadılar.

Nesilden nesile aktaracağımız küçük yazılı bir belge olsaydı bu durumda olmazdık.

İşgal edipte asimile olan bizim gibi toplum dünyada yoktur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Üzümlü Kek yazdı:

Türklerin bir kısmı değil %90'ı böyle. Laik Atatürkçü kesim daha ılımlı dediğim gibi ama onlar bile Ateizmi hakaret olarak algılıyor. Kabullen veya kabullenme Türkler beyni sulanmış hafızlar topluluğudur.

Kardeşim beyin sulanma kısmında hata yok. Bu ülke M. Kemal'in kişisel çabasıyla dört beş kişiyi ite kaka bağımsızlık mücadelesine itmesi sonucunda kuruldu. Yani ülkeyi adam etmek için %1 de yeter.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, кυвiŁαу yazdı:

Kardeşim beyin sulanma kısmında hata yok. Bu ülke M. Kemal'in kişisel çabasıyla dört beş kişiyi ite kaka bağımsızlık mücadelesine itmesi sonucunda kuruldu. Yani ülkeyi adam etmek için %1 de yeter.

Bunu söylemen iyi oldu. Şöyle diyeyim ; Eğer bu ülke akıllanırsa bu yobaz halka karşı bizi korursa gerçekten Laik olursa o zaman cidden bu devleti korumak için canımı veririm. Çünkü bu kez gerçekten vefa borcum olur devlete. Ama müslüman Faşizmi ayakta olduğu sürece asla bu devletle uzlaşamam.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, кυвiŁαу yazdı:

Pireye kızıp yorganı mı yakalım? Allah aşkına beyni biat kültürü ile sulanmış ve sosyal statüsü biyolojik atıktan öteye gitmeyen döl israfı bir kitle bana hain demiş dememiş bana ne? Bir insanı taşıdığı insani değerlerle ölçütlendirmek yerine mensup olduğu inanca göre yargılayan kişi zaten zihnen ölmüştür. İşin tuhaf tarafı, bunu bizim solcu / Atatürkçü olan kesim de yapıyor. Hadi muhafazakârlar kayışı koparmış, bunlara ne oluyor? 

Lâik ve Atatürkçü olduğunu söyleyen insanlar Atatürk'ün bıraktığı manevi miras olan akıl ve bilimin izinden gitmek yerine Facebook'taki tuhaf sayfalarda dolaşmayı tercih etti. Bu yüzden yobazların ortaya attığı saçma sapan tarihi tezlere cevap verecek bilgi ve birikimden yoksun kaldılar. Bu da yetmezmiş gibi Batı güdümlü ve Türklerin barbar olduğunu iddia eden tarihi tezleri Atatürk'ün Türk Tarih Tezi'ni çürütmek için kullandılar. Hâlâ da yobazların ekmeğine yağ sürecek hareketlerde bulunuyorlar.

Barbar Vikingler japonlar  utanmıyorlar.Ben neden utanayım?

Mu kıtası  güneş dil teorisi gibi saçmalıklara mı inanalım.:)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Bunu söylemen iyi oldu. Şöyle diyeyim ; Eğer bu ülke akıllanırsa bu yobaz halka karşı bizi korursa gerçekten Laik olursa o zaman cidden bu devleti korumak için canımı veririm. Çünkü bu kez gerçekten vefa borcum olur devlete. Ama müslüman Faşizmi ayakta olduğu sürece asla bu devletle uzlaşamam.

İki gün önce yaşadığım bir tartışmayı aktarayım. 5-6 sene önce İslam'da cerrahi sünnet (hitan) olmadığın söylediğim için ben dinde reformcu zındık olmuştum. Şimdi bana bunu diyen Ehli Sünnet inancına sahip Müslümanlardan biri, Müslüman olmak için sünnetin gerek olmadığını söylüyor. Bunun sebebi değişen dünya ve yeni neslin artık sıkıya gelmemesi. Dolayısıyla bir inancı toplumda barındırmak istiyorsan onu bir şekilde topluma uydurmak zorundasın. Zamanla bu bağnazlık bir şekilde kalkmak ya da en azından yumuşamak zorunda yoksa sana bana vatan haini diyen asalak yanına mürit bulamaz duruma gelecek.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Barbar Vikingler japonlar  utanmıyorlar.Ben neden utanayım?

Mu kıtası  güneş dil teorisi gibi saçmalıklara mı inanalım.:)

İyiki Heinrich Schliemann senin gibi peşin hükümlü davranıp Truva kentini araştırmamak gibi bir hata yapmamış. Gülücük ifadesi falan.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, кυвiŁαу yazdı:

Sen anla diye yazmadım zaten. Merak eden olursa Heinrich Schliemann adını ve Truva sözcüğünü yan yana getirip Google'de aramak isteyen olursa diye basit bir örnek verdim.

Neyi araştıracağım?

Net konuşsana.Benim iletimi alıntılayıp  cevap  yazıyorsun genele değil.

Bende  cevap vereyim Ali baba ve samanlık.Googleda bu iki kelimeyi ararsan cevabını bulursun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Sadece bu devlet değil, bütün devletler az veya çok halk üzerinde baskı unsurudur, bu amaçla kurulmuşlardır, yani sorun devlet olmasında.

O halde devlet olmazsa nasıl yaşanır sorusu hemen akla geliyor.

Devletin yok olması bütün insanların bilinç düzeyiyle orantılıdır, bilgi düzeyi ne kadar yükselirse devletin gereksizliği o kadar anlaşılacaktır.

Çünkü her şeyden önce suç denen olguyu var eden devlet ve devletin yozlaştırma projesidir.

Burada böyle bir proje mi var sorusu çok soruluyor, elbette devletler kendi sistemine göre yozlaştırma operasyonuna balans ayarı yaparak ayakta duruyorlar. Buna örnek olarak, dincilik, milliyetçilik, ırkçılık gibi ilkel düşünceleri dolaylı-dolaysız körükleyen bizzat devletin kurumları ve ona bağlı görünmeyen aslında dibine kadar bağlı olan yayın organlarıdır.

Dolayısıyla toplum bugün vatan için ne yapıyorsa hepsi devlet gücünden yararlanan bir avuç çetenin ihtişamı için yapıyor.

Daha açık ifadeyle toplum ne yapıyorsa kendi celladı için yapıyor.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Bu Ülkeye Karşı Bağlılık Hissetmeyi Nasıl Başarıyorsunuz?

Ülkeme bağlılık hissettiren  şeyler  dil ve ihtiyaçlarımı karşıladığım yaşam alanım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...