Jump to content

Bu Ülkeye Karşı Bağlılık Hissetmeyi Nasıl Başarıyorsunuz

Recommended Posts

49 dakika önce, antimuslim yazdı:

türkiye imparator olmalıydı şimdiye kadar ama olmadı öyle değiilmi? 

Böyle bir iddia ileri sürmedim ama pekala bir Güney Kore,Hollanda olabilirdik

51 dakika önce, antimuslim yazdı:

madem atatürk süper kahraman neden? osmanlı gibi 7 cihana hükmetmedı. bunun çok gizli nedenlerini çok iyi biliyorumda ondan .

Atatürk bir süpermen değildi zaten süpermenlerede inanmam.Osmanlı tek bir padişah zamanı imparatorluk olmadıki ?Bunlar bir kaç asırlık olumlu yığılımlar sonucunda oluşur

54 dakika önce, antimuslim yazdı:

imparatorluk kurucagız bu boş hayalları geçmenı öneririm hemde derhal! 

Kemalistlerin ekser çoğunluğunda böyle bir hayal yoktur.Misakı milli sınırları içinde güçlü gelişmiş bir toplum ve onun Devletiydi hayalimiz

59 dakika önce, antimuslim yazdı:

amrrikada hidrojen bımbası var israilde hazır 7 milyon asker var. türkıyede ise 1 milyon asker uyandınmı? 

ne var? yahuu türkiyede  80 milyon asker varmış vayy beeeee  eee 35 milyon bebek var onlardamı savasıcak  19 milyon kadın ve yaslı var onlardamı?  savasıcak ..

bu ülke şu an akp sayesınde tarıhının en zayıf anını yaşıyor görmüyormusun? bir savaş çıksa 5 milyon suriyelı türklerı katledicek hazır beklıyor. ülkenı yarısı kaçıp mültecı olucak .. ve sen hala atatürkü övüyorsun. ataturk yok artık bu gerçegi  kabul edın. 

Yurtta sulh cihanda sulh!Kim savaşalım diyorki?Sen gerçekten Atatürkü bilmiyorsun.Evet Ülke şu anda en kötü günlerini yaşıyor.Bundan çıkışta kuruluş devri felsefesi ve ruhuna geri dönmektir.

Bir saat önce, antimuslim yazdı:

1: sen önce hidrojen bombası üreticek tesısler kur iranda bile bu tesisler var iran bile türkiyeden daha cesur ve daha güçlüdür. 

2: sen önce lazer güdümlu atom bombası ve lazer gudumlu yerlı tanklar üretkı dünya tıtresın senden 

Tamam bunlarda.Nasıl?Kendi buğday tohumumuzu daha üretemiyoruz 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 dakika önce, Antonius yazdı:

Tamam bunlarda.Nasıl?Kendi buğday tohumumuzu daha üretemiyoruz 

:0_80cbc_37a71a73_L:hahh şöyle şimdi anlaştık.. üretemiyoruz değil mantık hatası yapıyorsun üretmiyoruz üretmek istemeyen bir takım mafya kılıklı  syasetçiler yüüznden domaes bugun 3 tl aslında domates gerçekten üretım olsaydı şu an yaz dönemı 75 kuruş olucaktır gece nsenekı sebze fiatları :

1: 2017 yılı domates fiatı : 75 kurus temmuzayı. 

2: patates 75 kurus 

3: sogan 75 kurus.

4: salata 1 tl.

5: karpuz tane 1 tl 

2018 fiatı 1: domates . 3 tl 

2. soğan 3 . tl. 

3: patato : 2.5 tl.

4: karpuz tane 5 tl.

5. salata : 4. tl.. 

hani diyorlaya borsacılar merkez bankası faiz oranını % 17. 75 yaptı diye aslında  onunda bilal erdogan kontro lediyor gerçek faiz % 150 lerde şu an.. evet yanlış duymadın yıllık bazda enflasyon şu an itibarıyle % 150 dır. ülke batmıştır. ekonomı iflas etmıştır.. kimsenın umrunda değil can cekışıyor türk ekonomısı. 

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Antonius yazdı:

Sabit kalmış buğday üretimi.Şu anda bir Hollanda olabilirdik. 

Toprak alanı artmıyor ki üretim  artsın.

Hollanda gibi olmayalım.Buğday ithal eden bir ülke o.:)

https://www.statista.com/statistics/581280/value-of-the-import-and-export-of-wheat-grains-to-and-from-the-netherlands/

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

bravo tabiki artmaz devlet 2 b arazılere imara açtıgından  beri türkiyede toprak kalmamıştır.toprak her imarda belediyelerın kan amıcı vampirleri tarafından buldozerlerle agac katlıamı yapılıyor..  hergun şidettlı yagmurlar ve korkunç derecede yıldırımlar sankı zeus çok kızmış gibi yesil ev ne? dersın.. süreklı yıldırı matıyor birgun bu yıldırıma denk gelıcem diye ödüm kopuyor.. :lol:.....

Sitelerde Paylaş

Türk toplumundaki büyük sorunlardan biride geçmişten bu güne olan devlet algısının yanlışlığı. 

Türk toplumu devletten çok devletçi bir yapıya sahip. Toplum develet içindir düşüncesini benimsemiş. Halbuki doğru olan devlet toplum içindir anlayışıdır. 

Gelişmiş olarak tanımlanan ülkelerin toplumları bu konuda daha başarılılar. 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Hollanda gibi olmayalım.Buğday ithal eden bir ülke o.:)

https://www.statista.com/statistics/581280/value-of-the-import-and-export-of-wheat-grains-to-and-from-the-netherlands/

Konya ovası,Gap ne oldu?Gapın ancak %20sini değerlendiriyoruz.Buğday açısından tamam Hollanda buğday ithal ediyor ama Hollanda o  Konya ovası kadar yüzölçümü ile tarım ve hayvancılıkla kalkınmış bir ülke.Konya ovamızı iyi değerlendirsek buğday ihraç eden ülke oluruz.Bu hiçte o kadar zor değil.Tamam katma değeri yüksek mal üretemiyoruz ama bu tarımla hayvancılık artık.Halbuki Atatürk Köy  Enstütülerini kurmuştu değilmi?Neden ilkönce bu Okulları müfredatı değiştirildi?Sonrada tamamen kapatıldılar.Çünkü savaşı kazanan Devletler hiç bir şekilde üretim yapmamızı istemediler.İsmet paşada SSCB korkusundan karşı koyamadı.Belkide haklıydı.Vatan büyük ideallerle değil küçük işlerin yapılıp birikimiyle kalkınır.Yapabildikmi?Hayır!

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Türk toplumundaki büyük sorunlardan biride geçmişten bu güne olan devlet algısının yanlışlığı. 

Türk toplumu devletten çok devletçi bir yapıya sahip. Toplum develet içindir düşüncesini benimsemiş. Halbuki doğru olan devlet toplum içindir anlayışıdır. 

Gelişmiş olarak tanımlanan ülkelerin toplumları bu konuda daha başarılılar. 

aynen katılıyorum,demokraside güç halkta olmalı ,ama güç denilen  olgu halkta değil, tek bir adamda toplanmıştır. 600 milletvekılı ise sadece izleyıcı gücüne sahiptır. artık parlementer sistemı kalkmış bu yüzden milletvekılı olmasınında bir anlamı kalmamıştır dolayısiylede bu kavram, demokrasiye ters bir durum oluşturur. peki? sana bir soru sorucam demokrasilerde haklılık yerine çoğunluğun  uygun bulduğu sistem kabul edilir. peki? bu gerçek adaletle bağdaşırmı? 

kıssadan hisse sen haklı olsan ama azınlık olduğun için söz sahibi olamasan yinede demokrasiyi haklı bulurmuydun? 

işte burda ciddi bir problem var. sana göre en iyi sistem nedir? biz senın haklı oldugunu nasıl? ispatlıyacagız.

sen gerçekten haklıysan bende senin gibi gerçekten haklıysam ve seninle aynı mantığa sahipsem fakat sende bende azınlıkta olduğumuz için haksız oluyorsak bunun sorumlusu demokrasimidir? 

bana göre demokrasidir. çünkü anayasada derkı! demokrası halkın gücüdür eeeee ben halk değilmiyim? sırf azınlıkta oldugum için haksız oluyorsam neden? demokrasıye mantıklı yaklaşimki? 

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Antonius yazdı:

Konya ovası,Gap ne oldu?Gapın ancak %20sini değerlendiriyoruz.Buğday açısından tamam Hollanda buğday ithal ediyor ama Hollanda o  Konya ovası kadar yüzölçümü ile tarım ve hayvancılıkla kalkınmış bir ülke.Konya ovamızı iyi değerlendirsek buğday ihraç eden ülke oluruz.Bu hiçte o kadar zor değil.Tamam katma değeri yüksek mal üretemiyoruz ama bu tarımla hayvancılık artık.Halbuki Atatürk Köy  Enstütülerini kurmuştu değilmi?Neden ilkönce bu Okulları müfredatı değiştirildi?Sonrada tamamen kapatıldılar.Çünkü savaşı kazanan Devletler hiç bir şekilde üretim yapmamızı istemediler.İsmet paşada SSCB korkusundan karşı koyamadı.Belkide haklıydı.Vatan büyük ideallerle değil küçük işlerin yapılıp birikimiyle kalkınır.Yapabildikmi?Hayır!

Hollanda alıp satım ile kazanıyor.üretim ile değil.Avrupanın petrol çiçek borsası orada.

Kapitalist ekonomi modelini  seçince ondan şikayet etmeyeceksin.

Gap ovası bana ait değil.Orayı işletenlere sor.

Konya ovasınıda sanayi bölgesi yaptılar.

Köy enstitüsü mezunları gördüm.Edebiyat yapmaktan başka bir şey  bildikleri yok.:)

Amerikadan traktör biçerdöğer alıp onlarla rekabet edemezsin.

Bir traktörün bedelini 10 dönümden çıkan  buğday ile ödemeye kalkarsan 80-90 seneyi bulur.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Hollanda alıp satım ile kazanıyor.üretim ile değil.Avrupanın petrol çiçek borsası orada.

Kapitalist ekonomi modelini  seçince ondan şikayet etmeyeceksin.

Gap ovası bana ait değil.Orayı işletenlere sor.

Konya ovasınıda sanayi bölgesi yaptılar.

Köy enstitüsü mezunları gördüm.Edebiyat yapmaktan başka bir şey  bildikleri yok.:)

Amerikadan traktör biçerdöğer alıp onlarla rekabet edemezsin.

Bir traktörün bedelini 10 dönümden çıkan  buğday ile ödemeye kalkarsan 80-90 seneyi bulur.:0_80cbc_37a71a73_L:

Mesele sistemde değildir.Sosyalist olan Demirperde ülkelerinin kapitalizme geçtiğinde ne halde oldukları malumdur.Kuzey kore ve vietnamdan gayrıda Sosyalist ülke kalmadı.En enterasanıda Çin!Komunist parti kendi yönetiminde Serbest pazar ekonomisine geçmiştir.Hollanda ekonomisi ise aşağıda belirttiğim linkte çok iyi anlatılmış.Eğitim her şeyin başında geliyor.Amerikayı tekrar keşfetmeyelim.Onun için Atatürk İstiklal savaşımızın en kritik günlerinde dahi Okullar açıyor eğitimlede uğraşıyordu.Köy enstütüleri kapanalı o kadar   uzun yıllar geçtiki mezunları kendi isimlerini hatırlıyorlarsa iyidir:))

https://www.birgun.net/haber-detay/17-milyon-nufuslu-hollanda-gucunu-nereden-aliyor-150735.html

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...