Jump to content

resimli osmanlı konusuna eleştiri

Recommended Posts

bilgi vermek  ve tarih paylaşımı yapmak amacı ile açılan konular yararlı olabilir ama burada diğerlerinin düştüğü gibi büyük bir hataya düşüyorsunuz 

osmanlı ile bilgi verirken kaynaklı yazılar paylaşmıyorsunuz tarih paylaşımı yaparken incelenmiş ve güvenilir kaynaklar vermeniz gerekir sırf bir devleti karalamak için paylaşım yapılmamalıdır 

ne varki bende bi tane osmanlı padişahının resmini paintten açıp altına dolu yazı yazarım  ama bu benim güvenilir olmadığımı kısaca yalancı olduğumu gösterir

en nefret ettiğiniz devlet için ister ingiltere ister çin olsun mutlaka şeffaf ve güvenilir ve belgeli tarih paylaşmalısınız tarih paylaşımı yaparken hislere yer verilmez objektif olmalıdır 

ben bolca tarih kitabı okurum bilmediğim çok şey var elbette ama o konuda olan bilgilerin bir çoğu uydurmadır içinde gerçek var tamam ama yapılan hata diğer tarih doğrularınıda süpürüyor ve tamamen karalama ve nefret içerikli uydurma bir konuya dönüştürüyor bu hata yapılmamalı hakaret ederek kin kusarak bir yere varamazsınız tamamen vakit kaybı 

gerçekten samimi iseniz  insanları bilgilendirmek istiyorsanız tamamen objektif bir biçimde ve belgeli olmak kaydı ile paylaşım yapmanızı tavsiye ediyorum 

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tarihi bir bütün olarak değerlendirmesini beceremediğimiz için bu tür rahatsız edici konular ortaya çıkabiliyor. Yılmaz Dikbaş'ın Gelin Yüzleşelim kitabı bu konu hakkında bilgiler veriyor. Çok sert bir dil kullanmakla beraber bir takım hatalı tespitleri de var, sonuçta kimse %100 haklı değildir. Bununla beraber Philip Mansel / Levant kitabında erkekler için yazılmış şiirleri okuyabilirsiniz. Murat Bardakçı / Osmanlı'da Seks kitabını da tavsiye edebilirim.

Sitelerde Paylaş

Zaten paylaşımlar bu tür tarihsel kitaplardan süzülenlerden oluşuyor. Fena mı tüm padişahların annelerinin tam listesinin elinizin altında olması? Hiç fena değil bence. Kitapları yine okuyun. Buraya pdf kitap kopyaları koyulmaz. Buraya paylaşımlar konulur. Şiirler konulur. Bir şiir çok şey anlatır. Şiirin özelliği bu zaten.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, democrossian yazdı:

Zaten paylaşımlar bu tür tarihsel kitaplardan süzülenlerden oluşuyor.

1.abdulmecit 300 den fazla kız çocuğuna tecavüz etmiş diye bir görsel var örnek veriyorum

bunun kaynağı kanıtı nedir ? 

nerede geçmektedir ?

süzülenlerden olduğu ne malum ?

paint örneği gibi alıp bir şairin resmini paintten açıp altına bu ahlaksız 300 den fazla kız çocuğuna tecavüz etmiş diye bir yazı yazsam sonra bunu sosyal medyada paylaşsam sorgulamadan vay şerefsiz ahlaksız diye paylaşanlar çıkacaktır

bu benim ne olduğumu gösterir ?

kitaptan dahi süzülse adam akıllı tarih tartışırken olabildiğince güvenilir kaynaklar vermek önemli yoksa o anlatılanın safsatadan farkı kalmaz

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, İlluminatus yazdı:

abdulmecit 300 den fazla kız çocuğuna tecavüz etmiş diye bir görsel var

Şaşılacak bir konu değil. Haremi oluşturan kızlar çocuk yaşta ele geçirilip hareme getirilirdi. Haremde de 300 kız olması olağan bir durumdu. Bu bilginin doğru olduğu kesindir. Şüphelenmek için bir neden yok. Heriflerin yaşantısı o şekilde zaten! Bunun için padişah olmaya can atıyorlar!

Bunların tarihini okurken hayvan belgeseli izliyor duygusuna kapılıyorum! 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...