Jump to content

Türkiye Faşist Partisi

Recommended Posts

• İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiye faşist partisi nasıl oluyor.

Faşizm italyan milliyetçiliğidir. Mussolini de Türk düşmanı faşisttir. Atatürk ağzının payını çok güzel verdi o faşistlere.

Sitelerde Paylaş

yazık günah arkadaş şurda şu başlıkta yazılan yazılara klavyelere basmak için harcanan parmak güclerine yazık

türkiye faşist partisi diye bir parti olabilirmi akılınız alabilirmi böyle bir şey :rolleyes:

necmi abi ve ekibi bile yemez böyle numaraları.eleman akneton melek kalır yanınızda

Sitelerde Paylaş
mesele sadece kürtler mi?

bu lanet terörü besleyen şey

bizim bu hareketlerimiz değil mi?

senin bu tavrınla sorun çözülecekse arkandayız.

ama çözülmedi bunca zaman.

önce kendimize bakıp nerde hata yapıyoruz dememiz lazım?

çözülmemesinin nedeni yeterince sert olunmaması buda ancak güçlü bir lider sayesinde olur orta ne orduda nede siyasette böyle bir lider yok bunları cahil bırakırsın şehre gelirler yol keserler okutursun medeniyet öğretirsin yok siyasi hak yok dil öğrenme hakkı ardından eyalet federasyon konfederasyon isteklerinin sonu gelmez verirsinde verirsin ama yine dağa çıkıp devlet kurmak isterler yani bir çözüm yok kürtlere kürtlüğünü unutturamayız böyle oluncada devlet kurmak isteyecekler doğal olarak türkiyenin güçlenmesini istemeyen amerika ve ab tarafındanda kullanıcaklar sana soruyorum artık tüm vucudu sarmaya başlayan hiç ilaç tedavisine cevap vermeyen bir tümörden nasıl kurtulursun tabki ameliyatla tümörü çkıartırsın oradaki kanserli dokuyu iyice temizlersin işte bizim çözümümüzde bu

Sitelerde Paylaş

Faşizm italyan milliyetçiliğidir. Mussolini de Türk düşmanı faşisttir. Atatürk ağzının payını çok güzel verdi o faşistlere.

haklısın kardeşim biz faşist değil Türkçüyüz

Sitelerde Paylaş
çözülmemesinin nedeni yeterince sert olunmaması buda ancak güçlü bir lider sayesinde olur orta ne orduda nede siyasette böyle bir lider yok bunları cahil bırakırsın şehre gelirler yol keserler okutursun medeniyet öğretirsin yok siyasi hak yok dil öğrenme hakkı ardından eyalet federasyon konfederasyon isteklerinin sonu gelmez verirsinde verirsin ama yine dağa çıkıp devlet kurmak isterler yani bir çözüm yok kürtlere kürtlüğünü unutturamayız böyle oluncada devlet kurmak isteyecekler doğal olarak türkiyenin güçlenmesini istemeyen amerika ve ab tarafındanda kullanıcaklar sana soruyorum artık tüm vucudu sarmaya başlayan hiç ilaç tedavisine cevap vermeyen bir tümörden nasıl kurtulursun tabki ameliyatla tümörü çkıartırsın oradaki kanserli dokuyu iyice temizlersin işte bizim çözümümüzde bu

kanserden kim sağlıklı bir şekilde kurtulmuş söyle bana bir vücuda kanser girerse hayır varmı o vücuttan?

yok bunu sende biliyorsun kemoterapiye devam

Sitelerde Paylaş

ne dersin,belki de bu devletin vatandaşı

olduklarını onlara biz hissettirememişizdir.

bizim suçumuz yok mu hiç?

hem daha nasıl sert olunabilir ki? ;)

Sitelerde Paylaş
ne dersin,belki de bu devletin vatandaşı

olduklarını onlara biz hissettirememişizdir.

bizim suçumuz yok mu hiç?

hem daha nasıl sert olunabilir ki? ;)

daha nasıl hisettirelim onları gettolara toplama kamplarınamı kapattık mallarına el mi koyduk isteyen istediği gibi okudu çalıştı iş adamıda çıktı aralarında siyasetçide şarkıcıda bana söylermsin onların yaşadığı sıkıntıları benim iç anadoluda yaşayan türk kardeşlerimde çekti bizim köyde daha on yıl öncesine kadar temiz içme suyu şebekesi yoktu okul yoktu keza elektrik bile 90 larda gelmiş bügüne kadar devlet kadrolarına atama yapılırken üniveristeye veya başka bir kurumda ırk ayrımı yapıldığını türklerin kollanıp kürtlerin atıldığı bir haber duydun mu hayır biz ne yaparsak yapalım onların içlerindeki milliyetçilik duygularını yok edemeyiz nasılki birbirine delicesine aşık insanlar bile günün birinde anlaşamayıp ayrılıyorsa bizimde ayrılmamızın günün gelmiştim tabi biz toprak vererek olmayacak güçlü hakim taraf biz olduğumuza göre hala güçlüyken bundan yararlanmalıyız yoksa ilerde çok geç olabilir

Sitelerde Paylaş

haklısın kardeşim biz faşist değil Türkçüyüz

Bence şaka yapıyosunuz.

Sitelerde Paylaş

Faşizm kelimesi etimolojik olarak farklı bir orijine sahip olabilir ama dünya tarafından genel kabul gören siyasi literatüre farklı şekilde yansımıştır. Yani kusura bakma arkadaşım ama bal gibi de faşistsin...

Sitelerde Paylaş
Faşizm kelimesi etimolojik olarak farklı bir orijine sahip olabilir ama dünya tarafından genel kabul gören siyasi literatüre farklı şekilde yansımıştır. Yani kusura bakma arkadaşım ama bal gibi de faşistsin...

Arkadaş italyan değilim nasıl faşist olayım. Milliyetçi Türkçü desen tamam. Siz bu kelimeyle kafayı bozmuşsunuz. Her milletin kendine ait milliyetçiliği vardır. Alman milliyetçiliği nasyonal sosyalizmdir yani nazi. Onlarda faşist değildir. Sadece italyanlar faşisttir. Dünyada Türkler hariç bütün milletler ırkçıdır. Yönetim biçimleri değişik olur, sosyalizm olur ama ırkçıdır. Rusyada devrim olur ama yinede ırkçıdırlar. Stalinde Mao'da ve diğer hangi görüşten olursa olsun bütün yabancı liderler ırkçıdır.

Sitelerde Paylaş
daha nasıl hisettirelim onları gettolara toplama kamplarınamı kapattık mallarına el mi koyduk isteyen istediği gibi okudu çalıştı iş adamıda çıktı aralarında siyasetçide şarkıcıda bana söylermsin onların yaşadığı sıkıntıları benim iç anadoluda yaşayan türk kardeşlerimde çekti bizim köyde daha on yıl öncesine kadar temiz içme suyu şebekesi yoktu okul yoktu keza elektrik bile 90 larda gelmiş bügüne kadar devlet kadrolarına atama yapılırken üniveristeye veya başka bir kurumda ırk ayrımı yapıldığını türklerin kollanıp kürtlerin atıldığı bir haber duydun mu hayır biz ne yaparsak yapalım onların içlerindeki milliyetçilik duygularını yok edemeyiz nasılki birbirine delicesine aşık insanlar bile günün birinde anlaşamayıp ayrılıyorsa bizimde ayrılmamızın günün gelmiştim tabi biz toprak vererek olmayacak güçlü hakim taraf biz olduğumuza göre hala güçlüyken bundan yararlanmalıyız yoksa ilerde çok geç olabilir

olay bu derece basite indirgenemez.

olaya biraz daha geniş bakılması gerektiğini düşünüyorum.

herşeye rağmen insancıl bi çözüm bulunabilir.

çok da dallandırmak istemiyorum konuyu,

seni kastetmediğimi önceden söyleyeyim.

bazıları çok meraklı iki dakikada

hain damgası vurmaya.

son diyeceğim

birbirimizi anlamaya çalışmadıktan sonra

bi yere varamayacağımızdır. ;)

Sitelerde Paylaş
Arkadaş italyan değilim nasıl faşist olayım. Milliyetçi Türkçü desen tamam. Siz bu kelimeyle kafayı bozmuşsunuz. Her milletin kendine ait milliyetçiliği vardır. Alman milliyetçiliği nasyonal sosyalizmdir yani nazi. Onlarda faşist değildir. Sadece italyanlar faşisttir. Dünyada Türkler hariç bütün milletler ırkçıdır. Yönetim biçimleri değişik olur, sosyalizm olur ama ırkçıdır. Rusyada devrim olur ama yinede ırkçıdırlar. Stalinde Mao'da ve diğer hangi görüşten olursa olsun bütün yabancı liderler ırkçıdır.

Arkadaş kavramları karıştırıyosun. Nazi, hitlerin partisinin ismidir (Nasyonal Sosyalist İşçi Partisi). Nasyonal sosyalizm ise artık tüm dünyada kullanılan bi kavramdır. Faşizm ise köken olarak italyan kökenlidir, ve mussoli rejiminin ismidir. Ama evrensel olarak, yine herkesçe kullanılır. Bir insan italyan olmadan da faşist olabilir, yada türksen nasyonal sosyalist olabilirsin. Nasıl kendine, yabancı bi kelime olan ateist demelerinden rahatsız olmuyorsan, diğerleride rahatça kullanılabilir.

Sitelerde Paylaş

TDK:

faşizm

isim Fransızca fascisme

1 . İtalya'da 1922-1943 yılları arasında etkinliğini sürdüren, meslek kuruluşlarına dayanan, devlet sınırlarını genişletmeyi amaçlayan, yetkinin, tek partinin elinde toplandığı düzen.

2 . Demokratik düzenin yerine aşırı bir ulusçuluk ve baskı düzeni kurmayı amaçlayan öğreti.

Wikipedia:

Faşizm, dar anlamda Benito Mussolini altında 1922’de İtalya’da iktidarı alan politik sistem. Daha geniş anlamıyla özellikle iki dünya savaşı arası ortaya çıkan ve özellikle Adolf Hitler yönetimindeki nasyonal-sosyalizmin temsil ettiği aşırı milliyetçi, antidemokratik ve antikomünist bir ideolojiye ve otoriter siyasi bir yapıya sahip bütün politik hareketler ve egemenlik sistemleri.

Faşizm kavramının İtalya'da çıkmış olması, sadece İtalya'da uygulanabilirliğini/uygulandığını ya da anlam olarak İtalyan milliyetçiliği anlamına geldiğini göstermez. Hadi bunu geçtim, siz haklı olsanız bile faşizm sadece dediğiniz anlamda değil ikinci olarak evrensel ve daha geniş bir anlam ile de kullanılır.

Sitelerde Paylaş

alparslan türkeş 65'te "9 ışık" doktrinini cumhuriyetci koylu millet partsi kongresinde soyle tanıtır, benzerlige siz karar verin:

bizim inancımıza göre yabancı memleketlerin şartları altında meydana getirilmiş bulunan yabancı doktrinler ve yönetim sistemleri taklit edilerek türkiyenin kalkındırılması sağlanamaz. ne kapitalizm ve liberalizm ne de komünizm türkiye için yararlı olamaz. türkiyeyi kalkındıracak ve yararlı olacak görüş, ancak türk milletinin özelliklerine uygun, müslüman türk realitesini göz önünde bulunduran ve modern ilim ve tekniği yol gösterici kabul eden milli bir doktrin türkiyeyi ulaşmak istediğimiz kudretli, ileri, büyük türkiyeye kavuşturabilir.

bunun kısaca formülü, türk emek potansiyelinin, milli üretim faktörlerine rasyonel bir şekilde bağlanarak, devletin vatandaşlara istihsal yolları açarak bütün tedbirleri alması ve kolaylıklar temin etmesi ve milli gelirin artmasında kendisine düşen esas rolü oynamasıdır.

işte biz ckmp olarak böyle bir milli doktrinin sahibi bulunduğumuzu iddia eden siyasi bir teşekkülüz. milli doktrinimizin adı dokuz işık doktrinidir. bu görüş dokuz ana ilkeye dayanmaktadır. bu ilkeler sırası ile şunlardır:

milliyetçilik

ülkücülük

ahlakçılık

toplumculuk

ilimcilik

hürriyetçilik ve şahsiyetçilik

köycülük

gelişmecilik

endüstri ve teknikçilik "

ahlakçılık maddesinde dayanagın tabi ki de kuran ve muhammedin sunneti oldugu belirtilmis ;)

Sitelerde Paylaş
"fasist mi oldum ne"

Iste iq seviyesi 70 civarlarinda salyasi akan bir maymunun entelektuel olarak yeni bir seviyeye ulasmasi durumunda cikardigi hiriltilari muşahede ediyoruz....

Adi herif sanane bundan..... :angry:

Eminnim ki ordaki maddeleri bile okumumışsındır...

Kürtmüsün nesin ya.Ancak Türk olmayan biri ancak o maddelere sinirlenir. Defol git forumdan.Komünisti eleştirir,faşisti eleştirir,komployu eleştirir... :angry: Forumu sabote etmekten başka işin gücün yokmu senin.....

Ben o cümleyi orada yazan maddelere ithafen söyledimiştim...

Kabahat bizde ki böyle heriflere cevap yetiştiriyoruz bir de....

Gel gör ki 70 lik iq ile TEVİTÖL gibi bir okulu kazandık...

Bilip bilmeden bir daha da konuşma...

Hadi bas git şimdi

tarihinde turkmaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...