Jump to content

Kemalistler Ve Müslümanlar Arasında Fark Yoktur

Recommended Posts

Müslümanlarda , Kemalistlerde Fanatizmin doruk noktalarındalar. Bu benzetmeye karşı çıkma taraftarıydım fakat forumdaki Kemalistlerin bağnazlığı bu gerçeği bana tekrar hatırlattı. Hayatlarının merkezine Kemalizmi yerleştirmişler ve Atatürk adını bir put , bir kült haline getirmişler. Bu kült öylesine yüceltilmiş , öylesine abartılmış ki Atatürk'ün ideolojisinin Fransız ihtilalinden alıntıladığı ve Türk ırkına uyarladığı Liberteryenizm olduğunu kabul edemiyorlar. Bunun nedeni başka fikirlerden esinlenmeyi yabancı hayranlığı sanmaları. Onlara göre Atatürk kadar üstünü , zekisi , aydını yoktur. Atatürk başka bir yerden alıntı yapamaz , Atatürk başka fikirlerden esinlenemez. Onlara göre Atatürk budur. Kemalistler Mustafa Kemal Atatürk'e onu tabulaştırarak en büyük kötülüğü yapıyorlar fakat farkında değiller. 

Dipnot: Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına ve düşüncelerine değil Kemalistlerin bağnazlığına muhalif bir tavır sergilediğim barizdir. Sözleri cımbızlayıp oraya buraya çekmeyi denemeyiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 276
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 dakika önce, democrossian yazdı:

Atatürk'ü putlaştıran filan yok. Hayal görüyorsun ya da müslimler seni keklemiş.

Orta doğulu katil sürüsü müslümanlara hak falan vermiyorum. Onların derdi Atatürk'le bunun nedenide Atatürk'ün dinlerine darbe vurması. 12 Eylül ile başlayan putlaştırma süreci bugün doruk noktasındadır. İnstagram hesabına " Mustafa Kemal ATATÜRK " yazıp gün boyu Atatürk resmi paylaşan ama Atatürk'ün bir kitabını bile okumayan , söylevini incelemeyen putlaştırmıyorda ne yapıyor?

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

Bilinçsizlikle suçlayabilirsin öyle biri varsa. Instagramdan da insanları yakından tanıyamazsın ama.

Ben böyle insanların içinde yaşıyorum. Hani Atatürk rozetli CHP'li teyzeler vardır ya. CHP artık Y-CHP olmasına rağmen sırf adı CHP olduğu için övmeye devam ederler. İşte onlardan bahsediyorum. Kemalist kitlenin %90'ını bunlar oluşturuyor. Elbet Atatürk'ü anlamaya çalışan ve bir kült haline getirmeyen Kemalistte vardır fakat istisna. Böyle durumlarda genele bakmak gerek.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, кυвiŁαу yazdı:

Konu putlaştırmaksa eğer Recep Tayyip Erdoğan ve cemaat liderlerine yapılan muamele Atatürk'ü kat kat geride bırakıyor. "Atatürk Putlaştırılıyor!" safsatası hedef saptırmaktan başka bir şey değil. 

Onların iddialarını ciddiye almadığımı söyledim zaten. Söylediğin isimler ilahi olarak görülüyor muridleri tarafından zaten. 

Sitelerde Paylaş

Bu müslimlerin adi bayağı iftiralarından sadece biri.

Müslümanların abarttığı doğru fakat Kemalist kesim Atatürk'ü bir kült haline getirerek ona en büyük kötülüğü çoktan yaptı zaten. Ben Atatürk düşmanı falan değilim Kemalistler üzerinden Atatürk'ü kötülemek gibi bir derdimde yok yani. Bu insanları her gün görmeseydim böyle bir başlığı açmazdım bile.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Bu insanları her gün görmeseydim

İki üç teyze gördün diye saçmalaman gerekmez. Teyzeler "niyet ettim Atatürk rızası için tapınmaya" deyip Anıtkabir'e doğru yere mi yatıyorlar ne yapıyorlar? :D

Böyle saçma sapan iddialarda bulunmanın bir nedeni olmalı!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Onlar iki bile yoktur. Kim "niyet ettim Atatürk rızası için" deyip Anıtkabir'e dönüp yere yatıyormuş söyle bakalım biz de bilelim.

İsim vermeyeceğim iletilerim bir tık uzakta zaten. Kemalist bir çizgide mi ilerliyorsunuz bilmiyorum fakat kafanızdaki okuyan , araştıran , Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasını sürdürmek için gerçekten çabalayan Kemalist modeli Kemalist camiada azınlıkta. Böyle durumlarda çoğunluğa bakmak daha mantıklı.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

İzmir

Pırlanta gibi insanlar. Atatürkçü olmayıp ne olsalardı bekliyordun? Sizin müslim arkası koklamaktan başka işiniz yok mu bilader! Niye ağzınız sürekli müslim oturuğu kokuyor? Kusura bakmayacaksın. Ülkenin en değerli insanlarına salakça suçlamalar yöneltirsen hak ettiğin yanıtı böyle verirler ağzına.

Sitelerde Paylaş

Pırlanta gibi insanlar. Atatürkçü olmayıp ne olsalardı bekliyordun? Sizin müslim arkası koklamaktan başka işiniz yok mu bilader! Niye ağzınız sürekli müslim oturuğu kokuyor? Kusura bakmayacaksın. Ülkenin en değerli insanlarına salakça suçlamalar yöneltirsen hak ettiğin yanıtı böyle verirler ağzına.

Al işte... Zaten Kemalist değilsen müslümansın , yandaşsın değil mi? Onlar kötü insanlar demedim zaten Atatürk'ü kültleştiriyorlar dedim. Bunu müslümanların söylemesi çifte standart oluyor çünkü kendi putlarını görmüyorlar. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

İsim vermeyeceğim

O zaman mert değilsin. İttirip gidebilirsin salak müslüm oturuğu kokulu ağızlı seni... Bir daha böyle salaklık yaparsan seni eşşekten düşmüş karpuzdan beter ederim. Haddini bil, ülkenin en değerli insanlarına ağzını açarken dikkat et ağzına müslüm oturuğu kaçmasın!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...