Jump to content

Kemalistler Ve Müslümanlar Arasında Fark Yoktur

Recommended Posts

11 dakika önce, güven yazdı:

12eylül ataüçülere yapıldıu  

12 Eylül'ü Atatürkçüler mi yaptı Atatürkçülere mi yapıldı demek istedin anlamadım ama ikisinde cevaplandırayim; 

1- 12 Eylülü gerçekten Atatürkçüler yaptıysa neden bu darbe Amerikancıydı ve neden Türk solu yok edildi? Siyasal İslamın desteklenmesi var birde tabii.

2- 12 Eylülden Atatürkçülükte zarar görmüştür. Kültleştirilmiştir.

Fakat 12 Eylül çok ayrı bir konu bu başlıktan bağımsız.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 276
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Öncelikle ben bir ateistim eğer beni Atatürk düşmanı bir müslüman sandıysan bunu belirteyim. Atatürk'ü kültleştirenler 12 Eylül darbesini yapan Gardırop Atatürkçüleridir. Onların devamı bu rozet Atatürkçüleri oluyor işte.

bu sana ne andırır.

JCTdfW.jpgK6R5QM.jpg

bazı arkadaşlar pintab bende yazarım demiş bizim yalanla sahtekarlıkla işimiz olmaz bu resiöleri kim yalan diyebir kenan ever telvziyona çıkıp kutranı eline alıp aynı peygamare atnı allaha aynı kurana tapıyorus-z derdi atürçülük nunun nersinden tayyipte seçimlerde saddam gibş kuranı sakıyordu bizim halkımız çahil oldu içim amamıyor

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

12 Eylül'ü Atatürkçüler mi yaptı Atatürkçülere mi yapıldı demek istedin anlamadım ama ikisinde cevaplandırayim; 

1- 12 Eylülü gerçekten Atatürkçüler yaptıysa neden bu darbe Amerikancıydı ve neden Türk solu yok edildi? Siyasal İslamın desteklenmesi var birde tabii.

2- 12 Eylülden Atatürkçülükte zarar görmüştür. Kültleştirilmiştir.

Fakat 12 Eylül çok ayrı bir konu bu başlıktan bağımsız.

isşam amerikancıdır

LKH073.jpg

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Faşist97 yazdı:

İnsanları padişahın kuluyken vatandaş yapan, kadını İslam'ın esaretinden kurtarıp insanca yaşatan, modern bilimi bu topraklara sokan insanlar hakkında böyle abuk subuk konuşmaya utanmıyor musun liboş kardeş?

Demagog. Bilimi ve birey olma bilincini aşılayan Kemalistler değil Atatürk'tür. Benim derdim Atatürk'le değil zaten. Liboş ne alaka ayrıca? Ben sosyalistim ama bu arkadaşın beni liboş olarak yaftalama gibi bir isteği var. Diğer başlıklardada aynısını diyor.

Sitelerde Paylaş

İnsan psikolojisinden zerre haberdar olmayanların yorumları, ciddi cevaplar verilmeyi hak etmese de, okuyanların tuzağa düşmemesi adına yazacağım.

İnsan bir sürü canlısıdır. Belli "şeyleri" takip etmeye meyillidir. Bu duyguları canlandırmanın da birçok yolu vardır. Bir düşünceyi somutlaştırmadan onu kitlelere kabul ettiremezsiniz. Aynı zamanda grup üyeleri arasında da belli uyumlar yaratacaksınız ki kendilerini gruba ait hissetsinler. Bu bir bayrak olur, bir jest olur, grup üyeleri arasındaki özel kelimeler olur, bir kişi olur... Hatta grupla dışarıyı düşmanlaştırırsın ki daha çok kenetlensinler(dış güçler, dış mihraklar, faiz lobisi).

Ben Atatürkçü bir çevrede büyüdüm. Atatürk'ü severim. Şimdi sana soruyorum, bu adamlar yılların getirdiği kazanımları tek tek elimizden almaya and içmişken, neye sarılmamızı bekliyorsun?

Adeta bir çete gibi her yeri istila ediyorlar. Aydınlığın, adaletin karşısındalar. Yıllardır din bezirganlığı, Arap milliyetçiliği yapıyorlar. Sansürcüler. Hırsızlar. 

Şimdi bana bir kurum, bir isim söyle ki bu şerefsizlerin tam karşısında, 100 yıl önce bunların yapmaya çalıştığı şeyi yok etmiş olsun. Kıvırma ama.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Üzümlü Kek said:

Müslümanlarda , Kemalistlerde Fanatizmin doruk noktalarındalar. Bu benzetmeye karşı çıkma taraftarıydım fakat forumdaki Kemalistlerin bağnazlığı bu gerçeği bana tekrar hatırlattı. Hayatlarının merkezine Kemalizmi yerleştirmişler ve Atatürk adını bir put , bir kült haline getirmişler. Bu kült öylesine yüceltilmiş , öylesine abartılmış ki Atatürk'ün ideolojisinin Fransız ihtilalinden alıntıladığı ve Türk ırkına uyarladığı Liberteryenizm olduğunu kabul edemiyorlar. Bunun nedeni başka fikirlerden esinlenmeyi yabancı hayranlığı sanmaları. Onlara göre Atatürk kadar üstünü , zekisi , aydını yoktur. Atatürk başka bir yerden alıntı yapamaz , Atatürk başka fikirlerden esinlenemez. Onlara göre Atatürk budur. Kemalistler Mustafa Kemal Atatürk'e onu tabulaştırarak en büyük kötülüğü yapıyorlar fakat farkında değiller. 

Dipnot: Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına ve düşüncelerine değil Kemalistlerin bağnazlığına muhalif bir tavır sergilediğim barizdir. Sözleri cımbızlayıp oraya buraya çekmeyi denemeyiniz.

Fikirlerin nereden alındığı önemli değil, her insan başkalarının fikirlerinden etkilenir, analiz eder, sonra bu fikirlerden kendi fikrini sentezler. Bundan normal bir şey yok.

Kemalizm'in nesine, hangi fikirlerine ve ilkelerine karşı çıkıyorsun? Beğenmediğin, karşı çıktığın yanlar nedir Kemalizm'de?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Fikirlerin nereden alındığı önemli değil, her insan başkalarının fikirlerinden etkilenir, analiz eder, sonra bu fikirlerden kendi fikrini sentezler. Bundan normal bir şey yok.

Kemalizm'in nesine, hangi fikirlerine ve ilkelerine karşı çıkıyorsun? Beğenmediğin, karşı çıktığın yanlar nedir Kemalizm'de?

Fikirlerini fransızlardan alması sorun değil sorun olan Kemalistlerin böyle olmamış gibi göstermeye çalışması. Kemalizm değil Kemalist dedim farkındaysan. Ama Kemalizmdede karşı olduğum bir nokta var. Konuyla alakasız olsada sormuşsun , söyleyeyim. Ekonomik modelini desteklemiyorum Kemalizmin. Onun dışında diğer uygulamalarına karşı değilim. Ama bu başlığı açma nedenim Kemalizmin ekonomik tezlerine muhalif olmam değil Kemalist kitlenin bağnazlık yapması.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Üzümlü Kek said:

Fikirlerini fransızlardan alması sorun değil sorun olan Kemalistlerin böyle olmamış gibi göstermeye çalışması. Kemalizm değil Kemalist dedim farkındaysan. Ama Kemalizmdede karşı olduğum bir nokta var. Konuyla alakasız olsada sormuşsun , söyleyeyim. Ekonomik modelini desteklemiyorum Kemalizmin. Onun dışında diğer uygulamalarına karşı değilim. Ama bu başlığı açma nedenim Kemalizmin ekonomik tezlerine muhalif olmam değil Kemalist kitlenin bağnazlık yapması.

Bir kitle bağnazlık yapıyorsa kemalist değildir zaten, kemalistim demeleri onları kemalist yapmaz. Atatürk'ün kendisi dememiş mi "Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, hayat için, başarı için en hakiki yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır." ve "Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar." diye. Bu sözleri refereans alan birisinin bağnaz olmasına imkan var mı?

Sitelerde Paylaş

Müridleri kabul etmese de, Kemalizm bal gibi bir dindir.

Geçenlerde Chp Lideri, Odtü'de öğrencilerin içeri girmesine neden olan bir karikatür pankartını sözüm ona tepki olarak Twitter'dan paylaşmıştı. Eleştiriye tahammül edeceksiniz diye birçok kişi bunu paylaşmıştı. 

Aynı koro, bu sefer çarşaflı bir kadın Anıtkabir'de Atatürk'e küfür etti diye ortalığı velveleye verip, kadını çarmıha germeye çalıştılar.

Bu davranış bile, onların aslında din olarak görmedikleri ideolojilerinin ne kadar din ile iç içe olduğunun göstergesidir.

Kutsalı körü körüne savunan bir anlayış dindir.

Kemalistler de farkında olmasalar da bir dinin üyeleridir.

Anıtkabir'de huzurunda el pençe divan durmalar. 

Devlet başkanlarının anıtkabir ziyaret zorunluluğu..

Her yere, her okula onun heykeli yapmak ve heykeli yıktığımız zaman "vatan haini" damgası yemek.

Anayasa'da onu sevmenin zorunluluğu ve yermenin ve eleştirinin "a"sının bile kanunen yasaklanmış olması.

10 Kasım törenlerinde şehrin en işlek caddelerinde, sokaklarında, köprülerinde araba giderken arabayı durdurup saygı duruşu yapmaları ve yapmayanları tehdit etmeleri ve milleti de buna teşvik etmeleri.

Bunlar din değilde nedir acaba?????

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Atatürk'ü Sosyal medyada profil resmi yaparak mı mücadele ediyoruz? 

Sana ne? Sen git kendi mücadelene bak. Atatürkçü değilsin, Atatürkçülükle alakan yok, komünist Deniz Gezmiş'in en büyük iki hatasından birinin "Kapitalist Atatürk"ü sahiplenmek olduğunu düşünecek kadar uzaksın Atatürk'e madem, sana ne?

22 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Benim Kemalist tanımımla sizinki aynı değil. Bundan dolayı fikir ayrılığı oluşuyor. Olay çok yanlış anlaşılmış , ben Atatürk'ü sevmeyin bakın o Fransa'dan alıntı yaptı demiyorum. Tam tersine kültleştirmek yerine gerçekleri kabul edin diyorum. Atatürk'ü doktriner bir inanç haline getirmek Atatürk'e ihanettir.

Senin Kemalist tanımından bize ne peki? Sorduk mu? Sen Stalinist kafanla bir Kemalizm tanımı oluşturmuşsan kafanda, biz niye onu kabul edip de "bunlar gerçeklermiş, çünkü Üzümlü Kek gelip bize öğretti" falan mı diyeceğiz? 

Atatürk fotoğrafı veya imzasını ister profil resmi yaparım, ister arabamda çıkartma olarak kullanırım, istersem gidip koluma dövme yaparım. Sana ne?

Bütün bunları yapanlara da helal olsun. Her yerde her an görmek inanılmaz memnun ediyor beni, hepsiyle de gurur duyuyordum. Simgedir Atatürk. Bir yolun simgesidir ve o simgeyi her an her yerde dincinin, senin gibi ne olduğu belirsiz abuk sabuk tiplerin gözüne sokmak görevdir.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sana ne? Sen git kendi mücadelene bak. Atatürkçü değilsin, Atatürkçülükle alakan yok, komünist Deniz Gezmiş'in en büyük iki hatasından birinin "Kapitalist Atatürk"ü sahiplenmek olduğunu düşünecek kadar uzaksın Atatürk'e madem, sana ne?

Atatürk'ün ekonomik tezlerini beğenmemem diğer uygulamalarına karşı çıktığım anlamına gelmiyor. Atatürkçü değil Stalinist olduğumu belirttim zaten. Mücadeleden kastım dincileri bu topraktan atmaktır. Stalinistler ile Atatürkçülerin ortak noktası Laik olmaktır.

Senin Kemalist tanımından bize ne peki? Sorduk mu? Sen Stalinist kafanla bir Kemalizm tanımı oluşturmuşsan kafanda, biz niye onu kabul edip de "bunlar gerçeklermiş, çünkü Üzümlü Kek gelip bize öğretti" falan mı diyeceğiz? 

Güven Atatürk'ü kültleştirmeyen Kemalist tanımını ortaya koyduğundan dolayı ben kendi Kemalist tanımımı ortaya koydum. Kabul edersin etmezsin o senin kararın.

Atatürk fotoğrafı veya imzasını ister profil resmi yaparım, ister arabamda çıkartma olarak kullanırım, istersem gidip koluma dövme yaparım. Sana ne?

Bütün bunları yapanlara da helal olsun. Her yerde her an görmek inanılmaz memnun ediyor beni, hepsiyle de gurur duyuyordum. Simgedir Atatürk. Bir yolun simgesidir ve o simgeyi her an her yerde dincinin, senin gibi ne olduğu belirsiz abuk sabuk tiplerin gözüne sokmak görevdir.

Atatürk'ü anlamak yerine profil resmi yaparak , çıkartmasını yapıştırarak bir kült haline getiriyor Kemalistler zaten. Saldırgan bir dille yazmanın getirisi yok.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Simgedir Atatürk. Bir yolun simgesidir ve o simgeyi her an her yerde dincinin, senin gibi ne olduğu belirsiz abuk sabuk tiplerin gözüne sokmak görevdir.

Dincilerle aynı kefeye koymaya mı çalışıyorsun ? Ben her zaman söyledim  ulus-devlet anlayışı milliyetçilik dini inançlar gibi geride kalmış ilkel ideolojileri asla benimsemem. Atatürkçü olmazsan dinci yada dincilerin işbirlikçisi mi oluyorsun ? Yazdıkların bunu ima ediyor. Bak müslümanlarda onlardan olmayana batı ajanı diyor. Ne tesadüf değil mi ?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Atatürk'ün ekonomik tezlerini beğenmemem diğer uygulamalarına karşı çıktığım anlamına gelmiyor.

Güven Atatürk'ü kültleştirmeyen Kemalist tanımını ortaya koyduğundan dolayı ben kendi Kemalist tanımımı ortaya koydum. Kabul edersin , etmezsin o senin kararın.

Atatürk'ü anlamak yerine profil resmi yaparak , çıkartmasını yapıştırarak bir kült haline getiriyor Kemalistler zaten. Saldırgan bir dille yazmanın getirisi yok.

Atatürk'ü putlaştırmak, kültleştirmek lafları dincilerden sonra çıktı. Senin gibi 68 kuşağı kırıntılarıyla liberaller de onun peşine takılıp aynı ezberlerle ülkenin anasını ağlattı.

Yani biz bu iğrenç saldırıları seneler önce tartışıp bitirdik. 

Atatürk bizler için bilimin, medeniyetin, saygının,  bilginin, temizliğin, özgürlüğün, cesaretin, ilkenin adı, simgesidir. 

Anıtkabir'e her yıl milyonlarca insan gidiyor. Kimse zorlamıyor onları. Milli bayramlarda milyonlarca insan kendini sokağa atıp Atatürk anarak bayram kutluyor. Kimse zorlamıyor. Tam tersi, bunları yapmayalım diye bin tane engelle, baskıyla karşılaşıyoruz.

Ülkenin onlarca yıldan beri gittiği yol o kadar iğrenç, o kadar ürkütücü ki, bırak da insanlar kurucu lideri her an her yerde bir şekilde hatırlasın, hatırlatsın.

Saçma salak Freudyen analizlere, solcu zırvalarına bel bağlayacağına günümüze dön ve gerçeği gör. Sen gör o gerçeği.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Atatürk'ü putlaştırmak, kültleştirmek lafları dincilerden sonra çıktı. Senin gibi 68 kuşağı kırıntılarıyla liberaller de onun peşine takılıp aynı ezberlerle ülkenin anasını ağlattı.

Yani biz bu iğrenç saldırıları seneler önce tartışıp bitirdik. 

Ben 68 Kuşağını bir çok konuda hatalı buluyorum. Tam bağımsız Türkiye dediler mesela. Hayır yanlış " Kahrolsun Türk-İslam Faşizmi yaşasın devrim! " diye bağırmalıydılar. 

Atatürk bizler için bilimin, medeniyetin, saygının,  bilginin, temizliğin, özgürlüğün, cesaretin, ilkenin adı, simgesidir. 

Benim için çağına göre ilerici Cumhuriyetçi bir küçük burjuva devrimcisidir Atatürk. Vadesi dolmuştur.

Anıtkabir'e her yıl milyonlarca insan gidiyor. Kimse zorlamıyor onları. Milli bayramlarda milyonlarca insan kendini sokağa atıp Atatürk anarak bayram kutluyor. Kimse zorlamıyor. Tam tersi, bunları yapmayalım diye bin tane engelle, baskıyla karşılaşıyoruz.

Ülkenin onlarca yıldan beri gittiği yol o kadar iğrenç, o kadar ürkütücü ki, bırak da insanlar kurucu lideri her an her yerde bir şekilde hatırlasın, hatırlatsın.

Saçma salak Freudyen analizlere, solcu zırvalarına bel bağlayacağına günümüze dön ve gerçeği gör. Sen gör o gerçeği.

Saygı duruşu ve anma putlaştırmak değil yapmacık tavırlarınız putlaştırmak oluyor. " Atam olmasaydı yemek yiyemezdik atam olmasaydı ingiliz yunan anamıza bacımıza öyle böyle yapardı atam olmasaydı hepimiz köleydi atam atam atam... " başka işiniz yok mu sizin ? 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Dincilerle aynı kefeye koymaya mı çalışıyorsun ? Ben her zaman söyledim  ulus-devlet anlayışı milliyetçilik dini inançlar gibi geride kalmış ilkel ideolojileri asla benimsemem. Atatürkçü olmazsan dinci yada dincilerin işbirlikçisi mi oluyorsun ? Yazdıkların bunu ima ediyor.  Bak müslümanlarda onlardan olmayana batı ajanı diyor. Ne tesadüf değil mi ?

Ben seni herhangi bir kefeye koymaya çalışmıyorum, umurumda falan da değilsin. Beni ve benim gibi milyonlarca insanı kafasındaki tanımla bir kefeye koyan ve gelip burada "otorite" gibi konuşup gerçeğe ulaştırma iddiasında olan sensin.

Ben de sana "Sana ne, sen kimsin ki?" diyorum, hepsi bu. Müslümanmışsın, komünistmişsin, liberalmişsin, beni hiç bağlamaz. Kaldı ki sana 68 kuşağı kırıntısı demişim, değil mi? Yani Müslüman olmadığını anlamışım.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Ben seni herhangi bir kefeye koymaya çalışmıyorum, umurumda falan da değilsin. Beni ve benim gibi milyonlarca insanı kafasındaki tanımla bir kefeye koyan ve gelip burada "otorite" gibi konuşup gerçeğe ulaştırma iddiasında olan sensin.

Ben de sana "Sana ne, sen kimsin ki?" diyorum, hepsi bu. Müslümanmışsın, komünistmişsin, liberalmişsin, beni hiç bağlamaz. Kaldı ki sana 68 kuşağı kırıntısı demişim, değil mi? Yani Müslüman olmadığını anlamışım.

Zaten bana müslüman diyorsun demek istemedim müslümanları destekleyen liberallerle mi karıştırdın demek istiyorum ? Benim otorite iddiam yok burası bir forum ve kendi fikirlerimi beyan ediyorum ama siz Kemalistler " Nasıl Atatürkü sevmezsin la zırvalama solcu ??? " diyorsunuz :D Atatürk düşmanı değilim ama forumdaki kemalistler öyle düşünüp klavye başında köpürdü bana eminim ?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Ben 68 Kuşağını bir çok konuda hatalı buluyorum. Tam bağımsız Türkiye dediler mesela. Hayır yanlış " Kahrolsun Türk-İslam Faşizmi yaşasın devrim! " diye bağırmalıydılar. 

Benim için çağına göre ilerici Cumhuriyetçi bir küçük burjuva devrimcisidir Atatürk. Vadesi dolmuştur.

Saygı duruşu ve anma putlaştırmak değil yapmacık tavırlarınız putlaştırmak oluyor. " Atam olmasaydı yemek yiyemezdik atam olmasaydı ingiliz yunan anamıza bacımıza öyle böyle yapardı atam olmasaydı hepimiz köleydi atam atam atam... " başka işiniz yok mu sizin ? 

Sana ne? İnsanlar neyi neden andığını veya neye neden ve ne kadar bağlı olacağını sana mı soracak?

Senin Atatürk ve Kemalistlerden başka işin yok mu? Dinciler ülkeyi her şeyiyle ele geçirmiş, çoluk çocuk akın akın dincinin tecavüzüne uğruyor, ülke batmış, sana batan şey bu kendi halinde Atatürk seven sıradan insanlar mı?

Haddini bil. 

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, ateyizreis said:

Müridleri kabul etmese de, Kemalizm bal gibi bir dindir.

Geçenlerde Chp Lideri, Odtü'de öğrencilerin içeri girmesine neden olan bir karikatür pankartını sözüm ona tepki olarak Twitter'dan paylaşmıştı. Eleştiriye tahammül edeceksiniz diye birçok kişi bunu paylaşmıştı. 

Aynı koro, bu sefer çarşaflı bir kadın Anıtkabir'de Atatürk'e küfür etti diye ortalığı velveleye verip, kadını çarmıha germeye çalıştılar.

Bu davranış bile, onların aslında din olarak görmedikleri ideolojilerinin ne kadar din ile iç içe olduğunun göstergesidir.

Kutsalı körü körüne savunan bir anlayış dindir.

Kemalistler de farkında olmasalar da bir dinin üyeleridir.

Anıtkabir'de huzurunda el pençe divan durmalar. 

Devlet başkanlarının anıtkabir ziyaret zorunluluğu..

Her yere, her okula onun heykeli yapmak ve heykeli yıktığımız zaman "vatan haini" damgası yemek.

Anayasa'da onu sevmenin zorunluluğu ve yermenin ve eleştirinin "a"sının bile kanunen yasaklanmış olması.

10 Kasım törenlerinde şehrin en işlek caddelerinde, sokaklarında, köprülerinde araba giderken arabayı durdurup saygı duruşu yapmaları ve yapmayanları tehdit etmeleri ve milleti de buna teşvik etmeleri.

Bunlar din değilde nedir acaba?????

Buna din değil, saygı, anıyı yaşatmak, sevgi ve takdir etmek denir, tarafını belirlemek denir. Atatürk bu ülkede bir yol açtı, aydınlığa giden bir yol, bunun sembolü de bizzat kendisi. Bunu hazmedemeyenler kendi aşağılık dinlerine benzetip aynı seviyede gösterme çabasındalar. Boş bir çaba. Atatürk'ün ortaya koyduğu dünya görüşünün sizlerin aşağılık dinlerinizle hiç bir alakası yok. Atatürk'ten ve onun anlayışından nefret etmenizin tek sebebi dinlerin ne kadar rezil, çağdığı, vahşi bir zihniyet olduğunu ortaya koyması, maskenizi düşürmesi, içinizdeki pisliği ortaya çıkarması. 

Anayasanın neresinde Atatürk'ü sevmek zorunlu, eleştirmek yasak yazıyor?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...