Jump to content

Kemalistler Ve Müslümanlar Arasında Fark Yoktur

Recommended Posts

Şimdi, sağduyu yazdı:

Yıl 2018 ve hala araba üretemiyorsak bunu suçlusu neden Atatürk oluyor? Atatürk'ün zamanında ülke ne haldeydi, bir fikrin var mı? Böyle oturduğun yerden ahkam kesmek çok kolay değil mi? 

Sosyalizmin de nasıl yozlaştığı komünist ülkelere bakınca apaçık görülüyor. Sosyalizm olunca birden sömürü duruyor sanki. 

Sosyalizm Bulgaristan'da o kadar başarılı idi de neden Bulgaristan sosyalizmi bıraktı? Deli mi bunlar?

Sosyalizmin hataları var tabi.Uygulamadaki hatalarını forumda defalarca yazdım. Stalini lenini maoyu marxı Atatürk gibi putlaştırdılar.

Diyalektik materyalizmi bilime uydurcaklarına bilimi diyalektik materyalizme uydurmaya çalıştılar ortaya saçma apan bir bilim uygulaması çıktı.

Komunist parti yöneticileri  o ülkelerde  krallar dubai şeyhleri gibi yaşıyorlardı.

Sibiryada sera altında şehirleri vardı.Doğu bloku yıkılınca orayıda yıkmışlar galiba.Google araştırma yapınca bulamıyorum.

Kuzey kore lideri  Kim Jong-un   görmüyormusun.  :) 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 276
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

26 minutes ago, Üzümlü Kek said:

Atatürk'e bazı yararlarından dolayı minnet duyuyorum diye eleştirmeyecekmiyim ? Biz Serbest piyasa hakkında konuşuyoruz sen atam olmasaydı diyorsun ?

Adam ölmüş gitmiş artık, Atatürk'ü eleştirmenin anlamı ne? Geçmişi mi değiştireceğini sanıyorsun? Artık olanlar olmuş, ileriye bakmanın zamanı gelmedi mi? Asıl eleştirilmesi gerekenler yaşayanlar değil mi? 

Atatrük'ün ekononomik modelini beğenmiyormuş. Beğenme de şu anda günümüzdeki modeli Atatürk mü uyguluyor? Atatürk'ü eleştirmenin günümüze faydası ne? Sizin gibi salaklar Atatürk'ü eleştirmekle ancak dincilerin, şeriatçıların, gericilerin, diktatör heveslilerin ekmeğine yağ sürmüş olurlar. Sizin gibi aptalları bunların hışmından, gazabından koruyan hala Atatürk şemsiyesi. Onun getirdiği laik, çağdaş, özgür düşünce anlayışı. 

Ayrıca Atatürk dememiş mi şu sözleri:

Ben manevî miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.

Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, hayat için, başarı için en hakikî yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır.

Adam zamanında bu ülke için olağanüstü şeyler yapmış, bir halkı karanlıktan aydınlığa çıkarmış, daha sonra gelenlerin yapması gereken bu halkın aydınlık tarafta kalmasını sağlamakken onlar tekrar karanlık tarafa çekmeye çalışıyor, senin gibi ahmaklar da buna destek veriyor Atatürk'e saldırarak.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hala atam olmasaydı dediğimi sayıklıyorsun, sen okuduğunu bile anlamayacak kadar salaksan ben ne yapayım?

Senin önerdiğin ekonomik sistem ne ve nerelerde başarılı olmuş?

Alakasız bir konuda atam olmasaydı olmazdık diyorsun sencede komik değil mi ? 

Sosyalist sistemde üretim araçları burjuvanın değil halkın elinde olur. Herkes yeteneğine göre iş alır ve en kötü ihtimalle düzgün yaşam standartlarına sahip olur. Liberaller gibi burjuvanın önümüze koyduğu 2 leş seçenekten birini zorla tercih edip buna özgürlük demiyoruz biz. İngilizin Amerika'nın elimizin altına malını koyup bak özgür iradenle seçtin demesini izlemek yerine yerli üretim yapıyoruz. Sizin kapitalizminiz karanlık orta çağ feodalizminin modernleştirilmiş versiyonu. İnsanlar baş kaldırınca ( Fransız ihtilali ) feodalistler sistemlerini yumuşatıp resmiyet kazandırmışlardır. Toprak ağalarının lordların adı artık fabrika sahibi olmuştur. Takım elbise giyip resmi konuşunca artık yeni ünvanlarını almıştılar , Burjuvazi! Emeği fahişeleştirip sattıran bu vahşi oluşum halkı sömürmeye devam etti. Yayılmacı politikalarla ideolojisini tüm insanlığa dayattı ve daha güçlendi.

Ayrıca sana ne oluyor ? Hadi Amerikan İngiliz veya Fransız falan olsan tamam diyeceğim sömürgecilik yapıp dünyaya hakim oluyor kapitalizmide bundan savunuyor. Ama sen Türksün be Türk! Basit , orta doğulu bir halkın çocuğusun. Senin ülkene sermaye girmesini engelleyen ve cebindeki 1 kuruşu bile büyük İngiliz Amerikan markalarına verdiren kapitalizm mi seni kurtaracak ? Seni ve toplumunu yarı sömürge haline getiren kapitalizmi savunuyorsan ya mandacısın yada ne dediğini bilmiyorsun.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, GREENHOUSE said:

Sosyalizmin hataları var tabi.Uygulamadaki hatalarını forumda defalarca yazdım. Stalini lenini maoyu marxı Atatürk gibi putlaştırdılar.

Diyalektik materyalizmi bilime uydurcaklarına bilimi diyalektik materyalizme uydurmaya çalıştılar ortaya saçma apan bir bilim uygulaması çıktı.

Komunist parti yöneticileri  o ülkelerde  krallar dubai şeyhleri gibi yaşıyorlardı.

Sibiryada sera altında şehirleri vardı.Doğu bloku yıkılınca orayıda yıkmışlar galiba.Google araştırma yapınca bulamıyorum.

Kuzey kore lideri  Kim Jong-un   görmüyormusun.  :) 

Kendinden sonra gelen bazı insanlar Atatürk'ü putlaştırmışsa bunda Atatürk'ün ne suçu var? Atatürk mü dedi beni putlaştırın diye? Ben Atatürk'ü putlaştırmayacağım diyerek Atatürk'e, onun getirdiği çağdaş, ileri, özgür anlayışa saldırmanın anlamı ne?

Atatürk bu ülkenin çağdaş, laik, ilerici, özgürlükçü, dinsel dogmadan arınmış ve aydınlık yüzüdür, bu anlayışın temsilcisidir, heykelleri de bu anlayışın simgesidir. Sizler bu değerlere saldırarak dincilerin, şeriatçıların, gericilerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz sadece. Bu ülkenin tekrar karanlık tarafa geçmesinin önündeki tek engel Atatürkçü anlayışdır.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sağduyu yazdı:

Adam ölmüş gitmiş artık, Atatürk'ü eleştirmenin anlamı ne? Geçmişi mi değiştireceğini sanıyorsun? Artık olanlar olmuş, ileriye bakmanın zamanı gelmedi mi? Asıl eleştirilmesi gerekenler yaşayanlar değil mi? 

Atatrük'ün ekononomik modelini beğenmiyormuş. Beğenme de şu anda günümüzdeki modeli Atatürk mü uyguluyor? Atatürk'ü eleştirmenin günümüze faydası ne? Sizin gibi salaklar Atatürk'ü eleştirmekle ancak dincilerin, şeriatçıların, gericilerin, diktatör heveslilerin ekmeğine yağ sürmüş olurlar. Sizin gibi aptalları bunların hışmından, gazabından koruyan hala Atatürk şemsiyesi. Onun getirdiği laik, çağdaş, özgür düşünce anlayışı. 

Ayrıca Atatürk dememiş mi şu sözleri:

Ben manevî miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.

Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, hayat için, başarı için en hakikî yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır.

Adam zamanında bu ülke için olağanüstü şeyler yapmış, bir halkı karanlıktan aydınlığa çıkarmış, daha sonra gelenlerin yapması gereken bu halkın aydınlık tarafta kalmasını sağlamakken onlar tekrar karanlık tarafa çekmeye çalışıyor, senin gibi ahmaklar da buna destek veriyor Atatürk'e saldırarak.

Ülkede üç cephe var. Atatürkçü ve şeriatçı cephe. Birde kürt faşisti sözde devrimciler var. Tercih yapmak zorunda kalırsam Atatürkçüleri seçerim. Ama bu onların yanlışlarını söylemeyeceğim anlamına gelmez. Bu 3 oluşumdan birine hizmet etmezsek karşısındakinin ekmeğine yağ mı sürmüş oluyoruz ??

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Kendinden sonra gelen bazı insanlar Atatürk'ü putlaştırmışsa bunda Atatürk'ün ne suçu var? Atatürk mü dedi beni putlaştırın diye? Ben Atatürk'ü putlaştırmayacağım diyerek Atatürk'e, onun getirdiği çağdaş, ileri, özgür anlayışa saldırmanın anlamı ne?

Atatürk bu ülkenin çağdaş, laik, ilerici, özgürlükçü, dinsel dogmadan arınmış ve aydınlık yüzüdür, bu anlayışın temsilcisidir, heykelleri de bu anlayışın simgesidir. Sizler bu değerlere saldırarak dincilerin, şeriatçıların, gericilerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz sadece. Bu ülkenin tekrar karanlık tarafa geçmesinin önündeki tek engel Atatürkçü anlayışdır.

Atatürk yaşarkende  putlaştırıldı.Onlara  karşı hiç sesinide çıkarmadı.

Zaten atatürk ün zaaflarından biri bu.Övdün mü ona istediğini yaptırabilirsin.

Ateist olunca dogmadan kurtulmuyorsun.Sözde bilimsel dogmaların oluyor.Sigmund Freud ,francis galton gibi bazı bilim adamları  yıllarca pozitivizm ve diyalektik materyelizm taraftarlarınca  sırf ateist diye savunuldu.Şimdi bu adamları savunan yok .:)

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Üzümlü Kek said:

Alakasız bir konuda atam olmasaydı olmazdık diyorsun sencede komik değil mi ? 

Atatürk olmasaydı sen şu anki kafa yapısına, düşünce yapısına sahip olmazdın cümlesinde ne kastedildiğini anlamayacak kadar aptal mısın? Atatürk'ün getirdiği laik, özgürlükçü, çağdaş zihniyet olmasaydı sıradan bir dinci olmayacak mıydın? 

8 minutes ago, Üzümlü Kek said:

Sosyalist sistemde üretim araçları burjuvanın değil halkın elinde olur. Herkes yeteneğine göre iş alır ve en kötü ihtimalle düzgün yaşam standartlarına sahip olur. Liberaller gibi burjuvanın önümüze koyduğu 2 leş seçenekten birini zorla tercih edip buna özgürlük demiyoruz biz. İngilizin Amerika'nın elimizin altına malını koyup bak özgür iradenle seçtin demesini izlemek yerine yerli üretim yapıyoruz. Sizin kapitalizminiz karanlık orta çağ feodalizminin modernleştirilmiş versiyonu. İnsanlar baş kaldırınca ( Fransız ihtilali ) feodalistler sistemlerini yumuşatıp resmiyet kazandırmışlardır. Toprak ağaları , lordların adı artık fabrika sahibi olmuştur. Takım elbise giyip resmi konuşunca artık yeni ünvanlarını almıştılar , Burjuvazi! Emeği fahişeleştirip sattıran bu vahşi oluşum halkı sömürmeye devam etti. Yayılmacı politikalarla lanet ideolojisini tüm insanlığa dayattı. 

Ayrıca sana ne oluyor ? Hadi Amerikan İngiliz veya Fransız falan olsan tamam diyeceğim sömürgecilik yapıp dünyaya hakim oluyor kapitalizmde bundan savunuyor. Ama sen Türksün be Türk! Basit , orta doğulu bir halkın çocuğusun. Senin ülkene sermaye girmesini engelleyen ve cebindeki 1 kuruşu bile büyük İngiliz Amerikan markalarına verdiren kapitalizm mi seni kurtaracak ? Seni ve toplumunu yarı sömürge haline getiren kapitalizmi savunuyorsan ya mandacısın yada ne dediğini bilmiyorsun.

Halkın elinde hiç bir bok olmaz, gene bir takım azınlığın elinde olur. Gördük sosyalist sistemleri, hepsi çökmüş halde. Teorik olarak çok iyi bir sistem olması bir şey ifade etmez, önemli olan uygulamada nasıl olduğudur.

Sen de çalış, geliş, sömürtme kendini. Hiç bir şey üretme, gelişme, sonra da bizi sömürüyorlar diye ağla. Sömürürler tabii. Dünya böyle işliyor. Bu dünyada sermaye de olacak, emek de, önemli olan birinin diğerini ezmesine engel olmak, aralarında denge oluşturmak. 

80 sene önce ölmüş bir adamı eleştirerek mi sömürgeye engel olacaksın? Geçmişe takılıp kalmanın anlamı ne?

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, sağduyu yazdı:

Atatürk olmasaydı sen şu anki kafa yapısına, düşünce yapısına sahip olmazdın cümlesinde ne kastedildiğini anlamayacak kadar aptal mısın? Atatürk'ün getirdiği laik, özgürlükçü, çağdaş zihniyet olmasaydı sıradan bir dinci olmayacak mıydın? 

Halkın elinde hiç bir bok olmaz, gene bir takım azınlığın elinde olur. Gördük sosyalist sistemleri, hepsi çökmüş halde. Teorik olarak çok iyi bir sistem olması bir şey ifade etmez, önemli olan uygulamada nasıl olduğudur.

Sen de çalış, geliş, sömürtme kendini. Hiç bir şey üretme, gelişme, sonra da bizi sömürüyorlar diye ağla. Sömürürler tabii. Dünya böyle işliyor. Bu dünyada sermaye de olacak, emek de, önemli olan birinin diğerini ezmesine engel olmak, aralarında denge oluşturmak. 

80 sene önce ölmüş bir adamı eleştirerek mi sömürgeye engel olacaksın? Geçmişe takılıp kalmanın anlamı ne?

Aynen atam olmasaydı köleydik? Klasik kapitalist " sosyalizm çöktü " ??? Ulan sosyalizm kendi içinde  çökmedi revizyonist itler yüzünden zarar aldı ve güç kaybetti. Bugün Çin ve Kore şeriat ülkelerinden beter. Sosyalist ekonomi oluşturacak diye burjuvanın ekmeğine yağ sürüp kabadayılık yapıyor devlet. 

Ayrıca biz oturup bizi sömürüyorlar demiyoruz. Serbest piyasada izolasyon politikası izleyemiyorsun doğru düzgün bundan dolayı kendi içinde üretemiyorsunda. Eğer üretip izole olursan Çin'e ve Japonya'ya yaptıkları gibi zorla üretimi durdurup kendi mallarını sattırırlar. Daha konu hakkında Bilgin yok hemen " bak sosyalizm çöktü " diyorsun.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, GREENHOUSE said:

Atatürk yaşarkende  putlaştırıldı.Onlara  karşı hiç sesinide çıkarmadı.

Zaten atatürk ün zaaflarından biri bu.Övdün mü ona istediğini yaptırabilirsin.

Yaşarken putlaştırıldıysa Atatürk'ün suçu ne? O mu dedi beni putlaştırın diye?  Kendini padişa ya da hailfe mi ilan etti? Ki bunu yapsa en başta sen ona tapınıyor olacaktın, çünkü sıradan bir dinci olmaktan ileriye gidemeyecektin çünkü öyle yetiştirilecektin.

Kim Atatürk'ü överek istediğini yaptırmış? Ne sayıklıyorsun? Adam müslüman bir ülkede laikliği kabul ettirmiş, saltanatı ve halifeliği kaldırmış, böyle kendi kafasındakileri kararlılıkla, çekinmeden uygulayan birine kim neyi yaptırabilir? 

14 minutes ago, GREENHOUSE said:

Ateist olunca dogmadan kurtulmuyorsun.Sözde bilimsel dogmaların oluyor.Sigmund Freud ,francis galton gibi bazı bilim adamları  yıllarca pozitivizm ve diyalektik materyelizm taraftarlarınca  sırf ateist diye savunuldu.Şimdi bu adamları savunan yok .:)

Kafaya bak, Atatürk'ü eleştirmekle dogma mı yıkmış oluyorsun? Bu kadar salak mısın? Herife bak, dogmaları yıkan, bilimi rehber gösteren bir adamı eleştirmekle dogma yıktığını sanacak kadar salak. Sen dogmalardan kurtulduğunu sanıyorsun ya, hiç sanma. Sen dogmaya saplanıp kalmışsın. Sen Atatürk'e saldırmakla dogmaya yol açtığının farkında bile olmayan bir ahmaksın sadece.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, Üzümlü Kek said:

Aynen atam olmasaydı köleydik? Klasik kapitalist " sosyalizm çöktü " ??? Ulan sosyalizm kendi içinde değil çökmedi revizyonist itler yüzünden zarar aldı ve güç kaybetti. Bugün Çin ve Kore şeriat ülkelerinden beter. Sosyalist ekonomi oluşturacak diye burjuvanın ekmeğine yağ sürüp kabadayılık yapıyor devlet.

Evet, Atatürk olmasaydı sen sıradan bir dinci olacaktın, dedim ya, sende bunu kavrayacak zeka yok.

Bana ne kimin yüzünden çöktüyse. Eğer uygulanabilir bir sistem olsa çökmezdi. Uygulama imkanı olmayan bir sistemin peşinden gitmenin anlamı ne? Senin bahanelerin de aynı dincilerin bahanelerine benziyor, onlar da İslam çok mükemmel ama uygulanmıyor ya da gerçek İslam bu değil diye zırlayıp duruyorlar. Daha insanın doğasını bile anlayamayan, insan faktörünü hesaba katmayan bir sistem mi olur?

13 minutes ago, Üzümlü Kek said:

Ayrıca biz oturup bizi sömürüyorlar demiyoruz. Serbest piyasada izolasyon politikası izleyemiyorsun doğru düzgün bundan dolayı kendi içinde üretemiyorsunda. Eğer üretip izole olursan Çin'e ve Japonya'ya yaptıkları gibi zorla üretimi durdurup kendi mallarını sattırırlar. Daha konu hakkında Bilgin yok hemen " bak sosyalizm çöktü " diyorsun.

Üret, sana üretme diyen mi var? İzolasyon politikası da ne? Yani dışardan ithalat yapılması engellensin mi diyorsun?

Şunu yaptırıyorlar, bunu yaptırıyorlar demen AKP'lilerin dış güçler ülkemiz üzerinde oyun oynuyor palavrasını andırıyor.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazı kemalistler Atatürk'ü putlaştırıyor diye tüm kemalistleri müslümanlarla bir tutmanın mantığı ne? İnsan bir şey putlaştıracaksa bırakın da putlaştırdığı Atatürk olsun, Muhammed'i, İsa'yı, Musa'yı putlaştıracağına. 

Ateistlerin, dinsizlerin, farklı ideolojilere sahip olanların Atatürk'ü sevenleri, kemalistleri müslümanlarla bir tutmasından daha salakça bir tutum olamaz. İslami bir rejim olsa sizlerin yaşama hakkınız bile olmazdı, bir köşede sinip kalırdınız, sesinizi bile çıkaramazdınız, sesinizi çıkardığınız anda kafanız ezilirdi, oysa Atatürk'ü sevenler, kemalistler arasında rahatça eleştiri yapabilir, fikirlerinizi özgürce dile getirebilirsiniz. En fazla eleştirilerinize eleştiri ile karşılık verilir, kimse sizin yaşam hakkınızı yok etmeye çalışmaz, özgürlüğünüzü kısıtlamaya, baskı ve zulüm yapmaya çalışmaz. Bunu bile göremeyecek kadar aptal mısınız? Mesela Suudi Arabistan, İran, Yemen, Afganistan gibi şeriatla yönetilen bir ülkede Muhammed'e, İslam'a tek bir eleştiri yapabilir misiniz? Yaptığınız anda kelleniz omuzlarınızın üstünde durabilir mi? Bırak şeriatla yönetilen ülkeleri Atatürk'ün laikliği getirdiği Türkiye'de bile islam'a, Muhammed'e açık açık eleştiri getiremezsiniz. Şu ülkede bile varolan  özgürlük alanı kısıtlı da olsa put diye saldırdığınız Atatürk sayesindedir, insan biraz kıymet bilmeli, nankörlüğün alemi yok. 

Bu ülke bir tarafta laik, çağdaş ve Atatürkçülerin olduğu diğer tarafta ise şeriatla yönetilen müslümanların olduğu iki ülkeye bölünse, siz kemalist ve müslümanlar aynıdır diyenler, acaba hangi tarafta yaşamak isterdiniz? 

Bazı insanların, benim dogmalarım yok, ben herkesten farklı düşünüyorum, ben kimseyi, hiç bir şeyi putlaştırmıyorum, ben her şeyi eleştirebilirim demek adına dogmaları yıkan, bilimi rehber gösteren, insanın ufkunu açan bir insana saldırmaları gerizekalılıktan başka bir şey değildir. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, sağduyu yazdı:

Evet, Atatürk olmasaydı sen sıradan bir dinci olacaktın, dedim ya, sende bunu kavrayacak zeka yok.

Bana ne kimin yüzünden çöktüyse. Eğer uygulanabilir bir sistem olsa çökmezdi. Uygulama imkanı olmayan bir sistemin peşinden gitmenin anlamı ne? Senin bahanelerin de aynı dincilerin bahanelerine benziyor, onlar da İslam çok mükemmel ama uygulanmıyor ya da gerçek İslam bu değil diye zırlayıp duruyorlar. Daha insanın doğasını bile anlayamayan, insan faktörünü hesaba katmayan bir sistem mi olur?

Üret, sana üretme diyen mi var? İzolasyon politikası da ne? Yani dışardan ithalat yapılması engellensin mi diyorsun?

Şunu yaptırıyorlar, bunu yaptırıyorlar demen AKP'lilerin dış güçler ülkemiz üzerinde oyun oynuyor palavrasını andırıyor.

Ben gerçek sosyalizm bu değil demedim zaten. Yahu idrak edecek zeka yok mu sende ? Üretmeni emperyalistler engelliyor diyorum. Çin ve Japonya örneği diyorum. Sen hala sen siyasal islamcılar gibi dış güçler diyor diyorsun. Onların yaptıkları ve dedikleri çelişiyor işin başında. Daha Sosyalizmin ne olduğunu bilmiyorsun buna rağmen çöktü diyorsun. Söylesene Sosyalizmin hangi bölümü hatalıymışta bizi yarı sömürge haline getiren Mustafa Kemal ekonomisinin hangi bölümü yararlıymış ?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, sağduyu yazdı:

Şu ülkede bile varolan  özgürlük alanı kısıtlı da olsa put diye saldırdığınız Atatürk sayesindedir, insan biraz kıymet bilmeli, nankörlüğün alemi yok. 

Bu forumda İslamıda , Kapitalizmide , Sosyalizmide , Atatürküde eleştirebilir insanlar. 

Ateistlerin, dinsizlerin, farklı ideolojilere sahip olanların Atatürk'ü sevenleri, kemalistleri müslümanlarla bir tutmasından daha salakça bir tutum olamaz. İslami bir rejim olsa sizlerin yaşama hakkınız bile olmazdı, bir köşede sinip kalırdınız, sesinizi bile çıkaramazdınız, sesinizi çıkardığınız anda kafanız ezilirdi, oysa Atatürk'ü sevenler, kemalistler arasında rahatça eleştiri yapabilir, fikirlerinizi özgürce dile getirebilirsiniz. En fazla eleştirilerinize eleştiri ile karşılık verilir, kimse sizin yaşam hakkınızı yok etmeye çalışmaz, özgürlüğünüzü kısıtlamaya, baskı ve zulüm yapmaya çalışmaz. Bunu bile göremeyecek kadar aptal mısınız? Mesela Suudi Arabistan, İran, Yemen, Afganistan gibi şeriatla yönetilen bir ülkede Muhammed'e, İslam'a tek bir eleştiri yapabilir misiniz? Yaptığınız anda kelleniz omuzlarınızın üstünde durabilir mi? Bırak şeriatla yönetilen ülkeleri Atatürk'ün laikliği getirdiği Türkiye'de bile islam'a, Muhammed'e açık açık eleştiri getiremezsiniz. Şu ülkede bile varolan  özgürlük alanı kısıtlı da olsa put diye saldırdığınız Atatürk sayesindedir, insan biraz kıymet bilmeli, nankörlüğün alemi yok. 

Atatürk çok kötü çok rezil keşke şeriat kalsaydı dediğim yok zaten. Minnet duymam eleştirmeyeceğim ve dediği her şeyi onaylayacağım anlamına gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, sağduyu yazdı:

Buna din değil, saygı, anıyı yaşatmak, sevgi ve takdir etmek denir, tarafını belirlemek denir. Atatürk bu ülkede bir yol açtı, aydınlığa giden bir yol, bunun sembolü de bizzat kendisi. Bunu hazmedemeyenler kendi aşağılık dinlerine benzetip aynı seviyede gösterme çabasındalar. Boş bir çaba. Atatürk'ün ortaya koyduğu dünya görüşünün sizlerin aşağılık dinlerinizle hiç bir alakası yok. Atatürk'ten ve onun anlayışından nefret etmenizin tek sebebi dinlerin ne kadar rezil, çağdığı, vahşi bir zihniyet olduğunu ortaya koyması, maskenizi düşürmesi, içinizdeki pisliği ortaya çıkarması. 

Anayasanın neresinde Atatürk'ü sevmek zorunlu, eleştirmek yasak yazıyor?

Saygı duymak ile uzaktan yakından alakası yoktur. Alanen bir dinin ritüelleri yerine getirilmektedir. Zaten zaman zaman bazı kemalistler son inen dini kitap Nutuk'tur diye beyanatları bile mevcuttur. Eskiden Yeniçeriler, herhangi bir yenilik karşısında arkalarına "şeriat" ı alırlardı. Şimdiki kemalistler de "Atatürk'"ü almaktadırlar. Onun arkasından istedikleri gibi suçu işlemektedirler. Onların zihniyeti ile kemalistlerin zihniyeti birebiri aynıdır. 

Ekran Alıntısı.JPG

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, sağduyu yazdı:

Kapitalist sistemde eğer sen sömürülen taraftaysan yerli mal üretemezsin. Çin ve Japonya aynısını denedi diyorum sana. Anlamazsın diye örnek veriyorum. Atatürk Türkiyeside bunu denedi. Kendi yağında kavrulup tarafsız bir politika izledi. En sonunda gitti Amerikanın kucağına oturdu. Eğer Sovyet zorlamasaydı bile yine Ticaret yollarını açtırıp sunacaktı kapitalistlere. Fakat gerek kalmadı. Özgür ticaret diye diye Türkiyeyi yarı sömürgesi haline getirdi Amerika. Böyle bir durumda üretmene izin verirler mi sanıyorsun ? Hadi bir yerli mal üretmeyi dene bakalım. Menderes dönemindeki Marshall yardımını ne sanıyorsun ? Siz yerli mal üretmeyin bakın biz size yardım ediyoruz deyip her yere soktular Amerikan mallarını. Eğer Türkiye karşı gelseydi dünya gücü amerikanın karşısında duramayacaktı bundan dolayı boyun eğdi. Dünya gücü olman için İngiltere , Fransa gibi koloniler kurup oraları baharatına kadar sömürmen gerek. Bunu bir 3. Dünya ülkesinin yapması imkansız olduğuna göre ?

Bu ülke bir tarafta laik, çağdaş ve Atatürkçülerin olduğu diğer tarafta ise şeriatla yönetilen müslümanların olduğu iki ülkeye bölünse, siz kemalist ve müslümanlar aynıdır diyenler, acaba hangi tarafta yaşamak isterdiniz? 

Atatürkçüler şeriatçılardan daha ilerde diye hatasız olmuyorlar. Yanlışa yanlış ile karşılık verilmez.

Bazı insanların, benim dogmalarım yok, ben herkesten farklı düşünüyorum, ben kimseyi, hiç bir şeyi putlaştırmıyorum, ben her şeyi eleştirebilirim demek adına dogmaları yıkan, bilimi rehber gösteren, insanın ufkunu açan bir insana saldırmaları gerizekalılıktan başka bir şey değildir. 

Evet eleştirebilirim. Sende eleştirebilirsin. Başlık açıp Staline katliamcı diyebilirsin mesela. Atatürk'e saldırmıyorum gelir eşitsizliği ve açlık yaratıp ülkeyi yarı sömürge haline getiren ekonomik modelini beğenmiyorum.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ateyizreis yazdı:

Saygı duymak ile uzaktan yakından alakası yoktur. Alanen bir dinin ritüelleri yerine getirilmektedir. Zaten zaman zaman bazı kemalistler son inen dini kitap Nutuk'tur diye beyanatları bile mevcuttur. Eskiden Yeniçeriler, herhangi bir yenilik karşısında arkalarına "şeriat" ı alırlardı. Şimdiki kemalistler de "Atatürk'"ü almaktadırlar. Onun arkasından istedikleri gibi suçu işlemektedirler. Onların zihniyeti ile kemalistlerin zihniyeti birebiri aynıdır. 

Ekran Alıntısı.JPG

Forumda bile Atatürk'ün ekonomik modelini beğenmiyorum dediğin için linç yiyorsun böyle bir kanun çıkarılması çok absürd değil bence:D

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Forumda bile Atatürk'ün ekonomik modelini beğenmiyorum dediğin için linç yiyorsun böyle bir kanun çıkarılması çok absürd değil bence

Düşünsenize bu kanunun "kemalist" bir iktidar döneminde olduğunu, insanlar Atatürk'ün başındaki harfi küçük yazdı diye hapse atılırdı. :D

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, ateyizreis yazdı:

Düşünsenize bu kanunun "kemalist" bir iktidar döneminde olduğunu, insanlar Atatürk'ün başındaki harfi küçük yazdı diye hapse atılırdı. :D

Atatürk'ü ve Kemalizmi eleştirdim diye müslüman olmakla suçlayan insanlardan bahsediyoruz burada :D Kendi hatalarını görmüyorlar. Ülkede açlık varken camii yapan müslümanlara tepki gösteriyorlar ama ülkede açlık varken Atatürk heykeli yapanlara göstermiyorlar. Zaten Forumda tek tip insan var. Kemalist ateist modeli. Forumdaki Sosyalistlerin bile bazıları Kapitalist Kemal'i sahipleniyor ötesi var mı ? ? Forumun adını KemalistForum yapmaları daha mantıklı bence ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...