Jump to content

Kemalistler Ve Müslümanlar Arasında Fark Yoktur

Recommended Posts

1 dakika önce, sağduyu yazdı:

İstediğin kadar kabul etme, yakında bu sistemi bile mumla ara hale gelebilirsin bu kafayla.

Akıllı insan gerçekleştiremeyeceği hayallerin peşinden koşmaz, yapabileceklerine odaklanır.

Sosyalizm Marks bilimsel Sosyalizmi ortaya koymadan önce hayaldi. Amerikan yarı-sömürgesi olduğumuz sistemi arayacağımı hiç sanmıyorum. Sen kapitalist sistemde ülkeni geliştirip kapitalistleri kapitalizmle yenmeyi hayal ediyorsan bu senin hayalperestliğin oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 276
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Üzümlü Kek said:

Sosyalizm Marks bilimsel Sosyalizmi ortaya koymadan önce hayaldi. Amerikan yarı-sömürgesi olduğumuz sistemi arayacağımı hiç sanmıyorum. Sen kapitalist sistemde ülkeni geliştirip kapitalistleri kapitalizmle yenmeyi hayal ediyorsan bu senin hayalperestliğin oluyor.

Sosyalizmin en büyük faydası vahşi kapitalizmi ehlileştirmek oldu, o kadar. Uygulamada onun da kapitalist sistemden farkı olmadığı görüldü. Ezilen yine eziliyor, sadece ezenlerin adı değişiyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

İşte ileri görüşlü, vizyon sahibi bir adamın yapacağı tesbitler. Sonuna kadar da haklı çıktı.

Ekonomi konusunda haklı çıkmadı.:)

Halk zaten salak ekonomi umurlarında değil.Dindar ve milliyetçi olsunda ne olursa olsun.

Komunist  olanlara ne yaptıklarıda ortada.Bazılarını öldürttü bazılarını hapise attı.

12 eylül ile bağlantısı burada.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Üzümlü Kek said:

O zaman 12 Eylül Kemalisttir ve Kemalistler insanları sırf Kemalist değil diye öldürmüştür.

Hadi be, kemalizmin bazı ilkelerine, değerlerine bağlı kalmaya devam etmesi onu kemalist falan yapmaz, taklidi yapar sadece. 

Ayrıca kemalizm bir dogma falan değildir, şartlara göre revize edilir. Bu da kemalizmin ilkeleri arasındadır, devrimcilik.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, GREENHOUSE said:

Ekonomi konusunda haklı çıkmadı.:)

Halk zaten salak ekonomi umurlarında değil.Dindar ve milliyetçi olsunda ne olursa olsun.

Komunist  olanlara ne yaptıklarıda ortada.Bazılarını öldürttü bazılarını hapise attı.

12 eylül ile bağlantısı burada.

Ekonomi konusunda nasıl haklı çıkmadı? Kapitalist batı sosyalist/komünist doğuyu ekonomik anlamda ezdi geçti. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sosyalizmin en büyük faydası vahşi kapitalizmi ehlileştirmek oldu, o kadar. Uygulamada onun da kapitalist sistemden farkı olmadığı görüldü. Ezilen yine eziliyor, sadece ezenlerin adı değişiyor.

Hem vahşi kapitalizm diyorsun hem kapitalist Atatürkü sahipleniyorsun o nasıl oluyor ? Kapitalizmin alternatifi yoktur gibi saçma bir cümle kurma. Sosyalizmde kim eziliyor ? Korporatist çin , kore ve Stalin sonrası Sovyet rusyadan örnek verme çünkü onlar Revizyonist.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ekonomi konusunda nasıl haklı çıkmadı? Kapitalist batı sosyalist/komünist doğuyu ekonomik anlamda ezdi geçti. 

evet ezdi geçti.

Ama sorunlar hala duruyor.

kuzey iskandinav ülkeleri aşırı vergi ile biraz azalttı.Ama diğer ülkelerde durum hala berbat durumda.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Onlar gerçek Kemalist değil mi yani ? Bak bu sefer bu gerçek islam değil diyen müslümanlara sen benzedin. Ama ben direk böyle deyip işin içinden çıkmayacağım. 

12 Eylül Kemalist sayılabilir çünkü ; milliyetçidir , natocudur , anti-komünisttir , kapitalisttir , faşisttir , özgür düşünceye düşmandır. Ama 12 eylül aynı zamanda Atatürkçülerede güç kaybettirmiştir.

Bir de bu adamı ciddiye alıp cevap yazıyoruz, öyle mi?

Yahu kendine Stalinist diyor, bahsettiği adam yüzünden en az 50-60 milyon insan ölmüş, faşistin teki. Bir de Atatürk'e faşist, özgür düşünce düşmanı diyor utanmadan hiç...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Yahu kendine Stalinist diyor, bahsettiği adam yüzünden en az 50-60 milyon insan ölmüş, faşistin teki. Bir de Atatürk'e faşist, özgür düşünce düşmanı diyor utanmadan hiç...

Her otoriter Faşist olmuyor. Atatürk'e faşist değil kapitalist diyorum. 12 Eylül Faşist bir darbedir bunu inkar etmeyeceksin herhalde ? Forumun adını KemalistForum yapsanız daha mantıklı aslında.

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Ayrıca savaşta Nazi öldürmek ne ara katliam oldu ? 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Ağzımdan katliam diye bir kelime çıktığını hatırlamıyorum. Ha katliam yaptı mı, âlasını yaptı hem de...

6 dakika önce, Üzümlü Kek yazdı:

Her otoriter Faşist olmuyor. Atatürk'e faşist değil kapitalist diyorum. 12 Eylül Faşist bir darbedir bunu inkar etmeyeceksin herhalde ? Forumun adını KemalistForum yapsanız daha mantıklı aslında.

Sen bu laflarınla bizleri tahrik edebilecek kalibrede bir adam değilsin.

Biz yıllardır tehditlere boyun eğmeden burayı ayakta tutuyoruz. Senin gibileri çok gördük, bu filmi çok izledik.

Yok bizi burda linç ediyorlar, yok forumun adı KemalistForum olsun lafları... 

Bizim kalitemiz senin burda yazmanı sağlıyor. Sayfalardır kendi düşünceni savunuyorsun. Karşındakiler de kendi düşüncelerini savunuyor. Tek tuşla seni ve bütün emeklerini burdan uçurabilirim. Senden hiç haz etmiyorum. Ama bunu yapmıyorum çünkü burada düşünce özgürlüğü var. Benim örnek aldığım adamın yolu böyle. O adamın adı da Atatürk.

Sana burda istediğimi der, istediğimi yaparım. Bu gücüm var. Ama aklınca bizle bir tuttuğun yerlerde şu dediklerimizi savunsak bize ne yaparlar bir düşün, saçma sapan hareketler yapmadan önce.

Sitelerde Paylaş
36 minutes ago, Üzümlü Kek said:

En fazla Bolşevik öldüren Bolşevik Stalin'dir. Hem de kendi arkadaşlarını. Buharin öldürülür mü? Öldürttü. Zinovyev, Kamenev.. hepsini idam ettirdi. Katliam tabi. Hem de Bolşevik katliamı. Lenin'in kurdurduğu 3. Enternasyonal'i artık gerek kalmadı diye kapatan Stalin'dir. Ha, 2. Dünya Savaşı'nda Sovyetler Birliği'ni herkes, tüm dünya devrimcileri desteklemiştir. Troçki bile desteklemiştir. Onu bırak, Bolşeviklerin Ekim Devrimi'nde iktidardan indirdikleri Kerenski bile gurbette Sovyetler'i desteklemiştir. Ama Sovyetler'i Nazilere karşı desteklemek başka şey, Stalinistim diye ortalarda dolaşmak başka. 

Bu arada, açtığın başlık, gerçi gene sen bilirsin de, pek olmamış birader. 

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

Tabii ya! Yüce peygamberimiz o olmasaydı hiçbir şey olamayacağımız tanrımız anamız babamız gazi paşamız firavunumuz Atatürk'ü eleştirirsen cahilsin!

Bakıyorum da pisliğin dozunu acayip artırmışsın. Aman da Atatürk eleştiriyormuş da ondan tepki alıyormuş.

Sen ve senin gibi cahil gevezelerin en sevdiği şey Atatürk eleştirmek. Eleştiri falan yapmıyorsunuz tabii, ona saldırarak tabu falan yıktığınızı zannederek kendinizi farklı ve özel hissetmeye çalışıyorsunuz. Defalarca söylediğim gibi, Atatürk üzerinden kişilik tesis etmeye çabalıyorsunuz.

Bundan daha zavallı bir durum olabilir mi bir insan için, bilmiyorum...

Atatürk'ü gayet de güzel eleştiren, hatta yaptığı/yapmadığı bazı şeyler nedeniyle ona kızan insanlar var ama Atatürk'e bir kinleri, nefretleri olmadığı, Atatürk takıntısıyla yaşamadıkları için onları da eleştirilerini de  son derece ciddiye alıyor, tartışıyoruz. 

Ama sen ve senin gibiler birer böcek olmaktan fazlası değil. Geliyorsunuz, Atatürk'e ve Atatürkçülere saldıran başlıklar açıp milleti provoke etmeye çalışıp aptal saptal cehalet kusuyorsunuz.

Bıktık senin gibi şımarık varoş kafalardan. Kısacası, senin gibi acemi provokatörler buralarda fazla barınamaz. Ağlayarak kaçarken pislik atmayı görev bilir veya atılırlar falan işte...

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Üzümlü Kek yazdı:

12 Eylülün ilkelerinin bir çoğu Kemalizme uyuyor o ne olacak

Eeee  okdasada olsun artık.ACELEYE GEREK YOK Sıryka  belli zümrlerin önünü açtı ergekon balyoz askeri casuslık dacvası açıldı dömemin babşnakanı ben bu olayın savcısıyım deyip altındaki zırhlı aracı tahsis etti savcıya. sakeriyeyi aşplamak iuki bunlarka savaşa girmemişis bunlat kartonda kutu ama aynı şahıslar suriyey asker göndeirken hiç kartomdan bajsetmiyordular ç bülen arınça sükas olcakmış palavra yagarayla kozmik odata girildi  kaç tane genel kurmay başkanı olcağı yerede biz tatyyiple çalışmak istemiyoruz diyerek emekliklerini isdetiler tayyibin önü açıldı istediyi adamı genel kurmayın başına getirdi  askeriyeyi fetöyle birlikte belini kırdılar polise zaten benim polsim diyordu oda yetmedi jandaaramayı işçlerine bağladı sen sağ ben selamet ordu polis landarma tayyibin eline geçyi oda yetmedi rargıyıda elele geçirdiler sayın notrle birlikte.  kemelizime uyuyor dediyin bir göstermelilti  gersini zatten  yaşadık gördük yaşıyoruzda 15 temuz bizim için Allahın lüfü diyen şahıs cb ohale ülke yönetiyor Tabiki allahın lütfudur onlar için.

Sitelerde Paylaş
On 22.07.2018 at 13:33, Üzümlü Kek yazdı:

Müslümanlarda , Kemalistlerde Fanatizmin doruk noktalarındalar. Bu benzetmeye karşı çıkma taraftarıydım fakat forumdaki Kemalistlerin bağnazlığı bu gerçeği bana tekrar hatırlattı. Hayatlarının merkezine Kemalizmi yerleştirmişler ve Atatürk adını bir put , bir kült haline getirmişler. Bu kült öylesine yüceltilmiş , öylesine abartılmış ki Atatürk'ün ideolojisinin Fransız ihtilalinden alıntıladığı ve Türk ırkına uyarladığı Liberteryenizm olduğunu kabul edemiyorlar. Bunun nedeni başka fikirlerden esinlenmeyi yabancı hayranlığı sanmaları. Onlara göre Atatürk kadar üstünü , zekisi , aydını yoktur. Atatürk başka bir yerden alıntı yapamaz , Atatürk başka fikirlerden esinlenemez. Onlara göre Atatürk budur. Kemalistler Mustafa Kemal Atatürk'e onu tabulaştırarak en büyük kötülüğü yapıyorlar fakat farkında değiller. 

Dipnot: Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına ve düşüncelerine değil Kemalistlerin bağnazlığına muhalif bir tavır sergilediğim barizdir. Sözleri cımbızlayıp oraya buraya çekmeyi denemeyiniz.

Bir an için Kemalistlerle Müslümanlar arasında inançların savnulması bazında fark olmadığını ve Atatürkçü ideolojinin Fransız ihtilalinden alıntılandığı iddialarını doğru kabul edelim. Burası özgür bir forum. Her türlü inanç ve düşünceyi savunmak forumun temel ideolojisi ile mükemmel bir şekilde uyumlu. Biz daha da ileri gidebilir ve onları çok daha ağır bir üslupla eleştirebiliriz. Bunu yapmamıza kimse karşı çıkamaz. Çünkü Ateistforum'da sansür yoktur. Bu konuda dikkat edilecek en önemli husus mantıklı olmak ve sapkınlıkların da bir sınırı olabileceğini dikkate almaktır.

Ne kadar özgün ve değerli olursa olsun bir ideolojiyi savunurken fanatizme kaçmamak gerekir. Ama bazı ideolojilerde istesek de fanatizme kaçamayız. Örneğin demokratik (sosyal demokratik) rejimleri tartışırken onları bazı fanatik nitelendirmelerle abartamayız. Ama faşizmi ve nazizmi fanatik deyimlerle egzajere edebiliriz.

Atatürk ideolojisinin kaynağı kendisi olamaz. Dahi de olsa kimse yalnız kendisine ait son derece sofistike ve değerli demokratik bir ideolojiyi tasarımlayıp onu son derece geri kalmış  bir Müslüman topluma başarı ile empoze edemez. Ama Atatürk bu imkansızlığa meydan okumuş ve Fransız ihtilalinden adapte ettiği ideolojisini tek başına, ciddi hiç bir sorunla karşılaşmadan uygulamayı başarmıştır.

İslam uygulamaları fanatik olan bir dindir. Temeli demokrasi olan Atatürıkçülüğün fanatik bir ideoloji olduğu söylenemez.  Yani demokratik Atürkçülüğü fanatik niteliklerle tanımlayamazsınız. Bunu yaparsanız savınızı savunamaz, iddianızı kanıtlayamazsınız. İslam fanatik bir din olduğu için onu Atatürkçü ideoloji ile aynı kefeye koyup tartışamazsınız. Ama mutlaka Atatürkçülükle Müslümanlığı tartışmak istiyorsanız, mugalata yapmak zorundasınız. Ancak o zaman bu forumda yapıldığı gibi, Atatürkçülüğü fanatik deyimlerle, ahlaksızlık yaparak nitelendirebilirsiniz.

Atatürkçülüğün en büyük ve önemli özelliği savunduğu ideolojinin özgünlüğü, çağdaşlığı, insancllığı, adaleti, bilimselliği vs değildir.

Atatürkçülüğün en değerli özelliği alternatifi olduğu İslam'ın yayılmasına karşı gelmesi ve  yayılmasını durdurmasa bile önemli ölçüde yavaşlatmasıdır.

Türkiye için fanatik olması mümkün olmayan Atatürkcü ideoloji sine quo non dır... Çünkü Türkiye'de İslam'a karşı demokrasiyi savunan başka bir ideoloji yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...