Jump to content

Marula meyvesi (içki haramdır )

Recommended Posts

1 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

şarap fermantasyon ürünüdür.Allah sirkeye helal,alkole haram demiş.madem haram demiş şarabın oluşmasına, fermantasyona niye izin vermiş ?

sana kanıtla diyorum,bana ne üdüğü belirsiz formüller kakalıyorsun.

marula bitkisinin içeriği  hakkında tam bir bilgin var mı ? yok.varsa ,kanıtla diyorum,çıt yok.

bak kadıncağız 21 günde şarap yapıyor.

belliki Tanrı ona izin vermiş.fakat ne hikmetse sonra haram etmiş ( Allah haram etmiş,Tanrı değil ) 

https://www.youtube.com/watch?v=Z3LzCnQNi8Y

Kimyasal formüller kanıttır.

Deney yolu ile elde edilmiştir.Bilimseldir.

Teori değildir.

Sana marula meyvesinin kimyasal içeriğinide attık.

Senin kanıtın nerede?:0_80cbc_37a71a73_L:

Fermente etsen bile % 17 alkol edemezsin diyorum.

Alkol oranını arttırmak için şeker ilave etmen lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Kimyasal formüller kanıttır.

Deney yolu ile elde edilmiştir.Bilimseldir.

Teori değildir.

Sana marula meyvesinin kimyasal içeriğinide attık.

Senin kanıtın nerede?:0_80cbc_37a71a73_L:

Fermente etsen bile % 17 alkol edemezsin diyorum.

Alkol oranını arttırmak için şeker ilave etmen lazım.

soruyu tekrarlıyorum : 1 kilo bu meyveden yersem sarhoş olurmuyum ?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

Bir kadeh viski içmek varken millet salak mı 1 kilo o meyveden yesin.

viski  damıtma yolu ile alkol oranı yükseltiliyor.Alkol oranı % 45 filan.

sen ise damıtma yok mayalanma yok  direk meyvede alkol oranı % 17 diyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

mayalanma bıraksan bile o kadar alkol elde edemezsin.

Ayrıca açık havada   sirke bakterileri alkolu hemen sirkeye dönüştürür.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
On 03.08.2018 at 13:03, fezadabirtürk yazdı:

zebur ( mezmurlar) dan alıntıdır :

İnsanlar ekmeğini topraktan çıkarsın diye, Yüreklerini sevindiren şarabı, Yüzlerini güldüren zeytinyağını, Güçlerini arttıran ekmeği hep sen verirsin.

http://www.ortodoksluk.org/aksamduasi.htm

tevrata inanlar zeburada inanır.tevrattan cımbızlayıp alırsan asıl sen boş konuşursun.

Asıl tevrata inanan incile inanamaz incile inanan tevrata inanamaz hristiyancık :) İkisinin tanrısı arasında dağlar kadar fark var.Birisi yahudi ırkçısı ve savaş yanlısı kundaktaki bebekleri bile katlettiren bir tanrıyken öbürkü sevgi pıtırcığı oğlu vs olan kendisini insan kılığında dünyaya gönderen sonrada öldürten ilk gönderdiği kitabtaki şeriat hükümlerini sözde kendini öldürerek hükümsüz kıldığını ilan eden sevgi çiçek uğur böceği tanrısı.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Jobar yazdı:

Asıl tevrata inanan incile inanamaz incile inanan tevrata inanamaz hristiyancık :) İkisinin tanrısı arasında dağlar kadar fark var.Birisi yahudi ırkçısı ve savaş yanlısı kundaktaki bebekleri bile katlettiren bir tanrıyken öbürkü sevgi pıtırcığı oğlu vs olan kendisini insan kılığında dünyaya gönderen sonrada öldürten ilk gönderdiği kitabtaki şeriat hükümlerini sözde kendini öldürerek hükümsüz kıldığını ilan eden sevgi çiçek uğur böceği tanrısı.

Eminim sen Ne Tevrat,ne Zebur,nede İncil i okudun.bak ben sürekli okuyorum ve bu 3 kitapda birbirini pek çok ayette desdekler.fakat 3 üde Kur'an' ı dışlar...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, fezadabirtürk yazdı:

Eminim sen Ne Tevrat,ne Zebur,nede İncil i okudun.bak ben sürekli okuyorum ve bu 3 kitapda birbirini pek çok ayette desdekler.fakat 3 üde Kur'an' ı dışlar...

Sen öyle san hristiyancık :) Ben hepsini okudum.Tevratın tanrısıyla İncilin tanrısı arasında en ufak bir bağlantı bile yoktur.Tevratın tanrısıyla incilin tanrısı birbirini dışlamakta kıyasıya yarışır.Kuranın tanrısı Tevratın tanrısına incilin tanrısından kat be kat yakındır.Asıl dışlanan incilin tanrısıdır.Senin gibilerin destekler dediği ayetlerde hristiyanların tevil ve zorlamasıyla olabiliyor ancak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, fezadabirtürk yazdı:

Hala kanıtlayamadın 1 kilo o meyveden yiyince sarhoş olmayacağımı.

nasıl kanıtlayacam salak adam meyve al ye.

Sana meyve mi göndermemi istiyorsun?

Meyvedeki şeker oranı belli.

Bir kilo meyvede 37 gram şeker bulunuyor.bir kilo meyveden 18.9 gram alkol edersin.Bu  % 1.8 alkol yapar.

açık havada bırakırsan alkolde oluşmaz.Hava almayacak şekilde mayalaman gerekir.Hava alırsa sirke bakterileri alkolu  sirkeye dönüştürür.

Hadi yaylan git.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

nasıl kanıtlayacam salak adam meyve al ye.

Sana meyve mi göndermemi istiyorsun?

Meyvedeki şeker oranı belli.

Bir kilo meyvede 37 gram şeker bulunuyor.bir kilo meyveden 18.9 gram alkol edersin.Bu  % 1.8 alkol yapar.

açık havada bırakırsan alkolde oluşmaz.Hava almayacak şekilde mayalaman gerekir.Hava alırsa sirke bakterileri alkolu  sirkeye dönüştürür.

Hadi yaylan git.:0_80cbc_37a71a73_L:

O Salaklık sana ait.ilaçlarına tekrar başlamalısın. 

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Jobar yazdı:

Sen öyle san hristiyancık :) Ben hepsini okudum.Tevratın tanrısıyla İncilin tanrısı arasında en ufak bir bağlantı bile yoktur.Tevratın tanrısıyla incilin tanrısı birbirini dışlamakta kıyasıya yarışır.Kuranın tanrısı Tevratın tanrısına incilin tanrısından kat be kat yakındır.Asıl dışlanan incilin tanrısıdır.Senin gibilerin destekler dediği ayetlerde hristiyanların tevil ve zorlamasıyla olabiliyor ancak.

Kanıtla 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Jobar yazdı:

Ateistcik bak ,neredeyse müslümanların iki katı hristiyan var dünyada.heralde engin bilginden faydalanmak için sabırsızlanıyorlardır.şu anda internete girebiliyor,yorum yazabiliyorsan hristiyanlar sayesindedir.bilim batıdan geldi .kuzeyden,doğudan değil.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...