Jump to content
Üzümlü Kek

Kemalist Devrin Rezilliği

Recommended Posts

Kendi entelektüel ve aydın ilan Kemalistler ile arap Muhammedi ilah edinen müslümanların devirleri ile ilgili 

Öncelikle iki devirdede Dalkavukluk vardı. Bugün nasıl İslamofaşist yaratığı yalıyorlarsa o zamanda Mustafa Kemal'i yalıyorlardı. Örneğin bu karaktersiz dalkavuğa bir bakın 

Atatürk ekber!

Atatürk ekber!

Ancak O var Atatürk!

Evliya odur,

peygamber odur,

sanatkâr Atatürk.

Talihe hâkim,

zekâya önder,

doğma serdar Atatürk.

Bunları geçti insan büyüğü:

Kendi kadar Atatürk!

Atatürk ekber!

Atatürk ekber.

Bizde O var. Atatürk!

Ne evliya, ne de peygamber..

Halkına yar Atatürk!

- Behçet Çağlar

Halk su bulamazken Burjuvaların Mustafa Kemal ile balolar düzenlemesi gibi rezaletler var daha. Birde Mustafa Kemal'in yeni allah ilan edilmesi ve her yere heykelinin dikilmesi var. Türkler camii ve Mustafa Kemal heykeli yapacak kapasiteye sahip zaten. En büyük icraatları bunlar :D 

Kemalistlere sorsan biz uçak yapıyorduk , harikaydık muhteşemdik Büyük Deha Kemal Atatürk bizi dünya gücü ve 1. dünya ülkesi yapmıştı ama her şey sonra bozuldu. 

Öncelikle uçak falan yapılmadı. Toplama parçalarla bir hurda  meydana getirildi. Ayrıca o kadar üstün bir durumdaysalar Stalin Kars ve Ardahanı isteyince neden korkudan Natoya bizi alın diye yalvardı Türkiye söylesenize ? 

Ayrıca Kemalizm Kültürde yozlaşma yaratmıştır. Tabii pedofili osmanlı padişahları ve yardakçıları gibi değil bu yozlaştırma. Onlar daha rezil. Kemalizmin ilericilik anlayışı salonlarda takım elbise giyip resmi konuşmaktır. Ben Türklerden tiksinen ve nefret eden bir insan olarak Kemalistlerin 20 yılda Müslüman sapıkların 1000 yılda verdiği zararı verdiğini tarafsız bir biçimde söyleyebilirim. Türkler osmanlıda kültürel olarak arap esareti altındaydılar Kemalist devirde ise batı esareti altına girdiler. 

Stalin Sovyetinin ezdiği o küçümsediğimiz Nazi Almanyası bile 1. Dünya Harbinde ezilmiş aşağılanmış devleti alıp Dünya gücü ve savaş makinesi haline getirdiler yani Kemalistler hiç bitmiş devleti aldık demesin. 

Kemalistlerin beceriksizlerinden biride arap dinini yok edememeleridir. Müslümanları biraz rahatsız edip yaşamalarına izin verirsen geri dönüp sana tekrar saldırırlar. Ya Stalin'in yaptığı gibi gördüğün yerde teistleri öldürecektin yada ılımlı bir politika izleyip müslümanlara taviz verecektin. Ortası yok bunun. Kemalistlerin bu beceriksizliği arap dininin tekrar Anadoluda yayılmasını ve halkın başına bela olmasını beraberinde getirdi.

Kemalistler sadece siyasal bağımsızlık kazanmıştır. Ekonomik olarak yarı-sömürgeyi kabul etmişlerdir. Çünkü kapitalistlerdir. Amerikanın bize ticari emperyalizmi dayatıp ( marshall yardımı ) sömürgesi haline getireceği gün gibi ortada olmasına rağmen Kapitalizmi güçlendirmiştirler. 

Kapitalist Kemal Liberal görüşlüdür zaten. Osmanlının son döneminde yapılan reformlardan dolayı fransız ihtilali hakkında bilgi sahibi olmuş ve ondan etkilenmiştir. 

tarihinde Üzümlü Kek tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaç gündür provokatör başlıklar ile konuyu açıyorsun.Senin Atatürk ve Cumhuriyet'le sorunun mu var.Kafayı takmışsın liderimizi kötülüyorsun. Ve kemalistlere karşı bu nefretini hiç anlamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Kaç gündür provokatör başlıklar ile konuyu açıyorsun.Senin Atatürk ve Cumhuriyet'le sorunun mu var.Kafayı takmışsın liderimizi kötülüyorsun. Ve kemalistlere karşı bu nefretini hiç anlamıyorum.

Ne provokasyonu be :D Kemalistler Kemalist devrin muhteşem olduğunu iddia etti bende buna karşılık bu başlığı açtım. Onların böyle bir iddiası olmasaydı açmazdım böyle bir başlığı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Atatürk döneminde halktan toplanan  vergiler ile zenginler yaratıldı.

Bu vergiler ile yapılan şirketler özel kişilere değil devlete ait olmalıydı.

vehbi koç celal şengör vb kişiler itiraf ediyorlar sen kalkmışsın mutlu bir düzenden bahsediyorsun.

Tayyibin yandaşlarında şikayet edenler nedense atatürk ün yandaşları ile gurur duyuyorlar.

Nereden buldun  kanunu çıkartılsada bu kişilerin halkı nasıl sömürdükleri görülse.

Dokunulmazlıkların   kaldırılması lazım.

Arşivlerin açılması lazım.

“Atatürk sayesinde bir gecede zengin olduk”

Atatürk sayesinde bir gecede zengin olduk demişsiniz, bunun hikâyesini bir de sizden dinlemek istiyoruz. Nasıl oldu?

Celal Şengör: Şeker fabrikaları kurulurken bir toplantı yapılıyor Atatürk, Hayri İpar ve Kâzım Taşkent ile. Kâzım Taşkent benim anneannemin teyze çocuğu ve Hayri İpar meşhur şeker kralı. Atatürk diyor ki şeker fabrikaları kurulurken “Almanya’dan makinalar nakledilecek, bunu nakledebilmek için bunu bir Alman şirketi yapacak, bunun da bir Türkiye karşılığı lâzım.

Fakat bunu Türkiye’de karşılığını yapacak kişi yok. Dolayısıyla birini kredi sahibi yaparak ona şirket kuracağız ve bu kişiyi zengin edeceğiz. Bu kişinin krediyi bizden alarak Cumhuriyet’e ihanet etmeyecek bir adam olması lâzım. Onun üzerine Kâzım Ağabey rahmetli dedemi teklif ediyor, dedemi de Atatürk hayatında bir defa görmüş, çünkü dedem hava kuvvetlerindeymiş birinci dünya savaşında ama er olarak.

Birinci dünya savaşı bittikten sonra dedem 1921 senesinde İstanbul işgal altındayken bir şirket kuruyor. Ablasından aldığı iki altın ödünçle, eniştesinin de altın kösteği ile bir eşek alıp İstanbul’da mal taşıyor. Fakat bu arada duyuyor ki Anadolu’ya silâh kaçırılıyor ve bu hemen gönüllü giderek ben de katılayım diyor. İyi Rumca biliyor tabiî kendisi Yanyalı, orada bayağı isim yapıyor. Kurtuluş Savaşı kazanıldıktan sonra içlerinden bir grubu Ankara’ya götürüyorlar. Sıraya dizildiklerinden Atatürk de geliyor hepsinin elini sıkıyor.

https://indigodergisi.com/2017/02/celal-sengor-jeolojiye-dogru/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

https://www.habervaktim.com/haber/2047/sapka-kanununun-zengin-ettigi-adam.html

Şapka Kanunu'nun Zengin Ettiği Adam

1x1.gif1x1.gif

12.12.2007 08:51
Şapka Kanunu'nun Zengin Ettiği Adam
Dün vefat eden Vitali Hakko, Şapka Devrimi sayesinde zengin olmuştu. Hakko kitabında bu durumu şöyle anlatıyor;
Şapka Kanunu'nun Zengin Ettiği AdamŞapka Kanunu'nun Zengin Ettiği AdamŞapka Kanunu'nun Zengin Ettiği Adam

«Genç cumhuriyetin ilk kuşağıydık. Bize hız veren Atatürk devrimleriydi. Şapka devrimi, kıyafet devrimi olmasaydı, kuşkusuz bugün Vakko olmazdı. Bu nedenle, birçok defa dile getirdiğim gibi, Vakko tüm varlığını Kemalist devrimlere ve Batılılaşma çabalarına borçludur...»

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Atatürk döneminde halktan toplanan  vergiler ile zenginler yaratıldı.

Bu vergiler ile yapılan şirketler özel kişilere değil devlete ait olmalıydı.

Öyle deme Kemalistlere göre bunlar 68 Kuşağından kalan zırvalarmış :D:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dilinin altındaki baklayı çıkardın demek. Senin böyle pislik fikirlere sahip aşağılık bir liboş olduğunu biliyordum zaten, hissetmiştim. Kesin Kürt'sündür de sen şimdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Faşist97 yazdı:

Dilinin altındaki baklayı çıkardın demek. Senin böyle pislik fikirlere sahip aşağılık bir liboş olduğunu biliyordum zaten, hissetmiştim. Kesin Kürt'sündür de sen şimdi.

Daha kavramları bilmiyorsun :D Ben Stalinistim ve Otoriter solu savunuyorum Sosyalistler Liberallerin en büyük düşmanıdır. 

En büyük karanlık sırrımı ortaya çıkardığını düşünüyorsun :D kürt falan değilim kürtlerde araplar ve türkler gibi geri kalmış bir millettir. Yarı sömürge devlette bağımsızlık kazandık diye kutlama yapın siz :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

inönü ailesi  bu kadar mal varlığına nasıl sahip oldu?

Venizelos savaşı kaybettiği için ödemiştir!... 😄😃

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Faşist97 yazdı:

Evet Atatürk bir Türk burjuvazisi yaratmak istemişse ne var bunda?

ne mi var? Gelir eşitsizliği var.

plansız ekonomi var.

Meclisde onların vekilleri var.

asgari ücret ile ev sahibi olmanın imkansızlığı var.

Paran yoksa adalet eğitim sağlıktan faydalanamamak var.

paran olsada faydalanamıyorsun gerçi.Örneğin avukatlar para içeren konularda beşte birini alıyorlar.diyelim birinin sana 1000000 tl borcu var 200000 gidiyor.Ve  sen hakkını gene alamamış oluyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, GREENHOUSE said:

ne mi var? Gelir eşitsizliği var.

plansız ekonomi var.

Meclisde onların vekilleri var.

asgari ücret ile ev sahibi olmanın imkansızlığı var.

Paran yoksa adalet eğitim sağlıktan faydalanamamak var.

paran olsada faydalanamıyorsun gerçi.Örneğin avukatlar para içeren konularda beşte birini alıyorlar.diyelim birinin sana 1000000 tl borcu var 200000 gidiyor.Ve  sen hakkını gene alamamış oluyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Peki, nasıl bir sistem gelirse bunlar olmaz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Peki, nasıl bir sistem gelirse bunlar olmaz?

Sosyalizm tam uygulanırsa bunlar olmaz.Bulgaristan ile doğu almanyayı biliyorum diğerlerini görmedim.Tam uygulamadıkları  halde bu gibi sorunları yoktu.

Kapitalizmi tam uygulasan bile bunlara karşı çözümü yok.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, GREENHOUSE said:

Sosyalizm tam uygulanırsa bunlar olmaz.Bulgaristan ile doğu almanyayı biliyorum diğerlerini görmedim.Tam uygulamadıkları  halde bu gibi sorunları yoktu.

Dinciler de aynen senin gibi islam tam uygunabilseydi diye sayıklayıp duruyorlar. Aynı kafa, değişen bir bok yok. Bulgaristan'ın hali ortada, Doğu Almanya da batıya katılarak kendini kurtarabildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Dinciler de aynen senin gibi islam tam uygunabilseydi diye sayıklayıp duruyorlar. Aynı kafa, değişen bir bok yok. Bulgaristan'ın hali ortada, Doğu Almanya da batıya katılarak kendini kurtarabildi.

Tamam o zaman yazdığım Kemalist devrin rezilliklerini niye görmüyorsun ? Halkın ezildiğini niye görmek istemiyorsun ? Muhteşem Atatürkün hata yapamaz ondan yalan söylüyorum değil mi sana göre ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Müslümanlar da şeriatla yönetilen ülkelerin rezil hali gösterilince şeriat tam uygulanmadığı için böyle oluyor, tam uygulansa böyle olmaz diyorlar. Tıpkı onların gerçek şeriata örnek gösterememesi gibi sen de gerçek sosyalizme örnek gösteremiyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Faşist97 yazdı:

Müslümanlar da şeriatla yönetilen ülkelerin rezil hali gösterilince şeriat tam uygulanmadığı için böyle oluyor, tam uygulansa böyle olmaz diyorlar. Tıpkı onların gerçek şeriata örnek gösterememesi gibi sen de gerçek sosyalizme örnek gösteremiyorsun.

Halkı ezen Kemalistlerde gerçek kemalist değil o zaman :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

dincilerde tam uygulansa bile sorun çözülecek iddiası yok ki.

Dincinin biren söylemiştim neden sosyalizmi beğenmiyorsun diye sosyalizm olursa zekat  veremem demişti.Gelir farkı olmalı ki zekat versin.Kurban kesse fakirlere dağıtamaz fakir yok çünkü.

Bu örneği verince çok komik oluyorsunuz.:0_80cbc_37a71a73_L:

zaten müslümanlığın temeli kapitalizm.Bireycilik üzerine kurulu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...