Jump to content
antimuslim

Ateistlerin,agnostiklerin ve deistlerin en ciddi problemi!

Recommended Posts

(trol yapıcak olanlar ciddiye alınmıyacaktır. çok ciddi ve irdelenmesi gereken ve tam zamanı olan bir konudur,çözümleri olan bireyler ve arkadaşlar cidiyetle dikkate! alınıcaktır. saygılarımla.)(ayrıca bu konu felsefe değildir. tamamen gerçeklik üzerine kurulan ve düşünülen ve oldukça genişletilebilir, bir konudur mutlaka burdakı her birey en az bir yorum yapsın lütfen.)

Cevaplamadan önce, sizlere bazı bilgiler sunmak istiyorum,yaşamda neden? her zaman ateistler agnostikler ve deistler haklıdır.
şimdide cevabı verelim bende bir agnostik olarak her zaman haklı olduğumu düşünüyorum, fakat çok önemli bir eksiğimiz olduğunu düşünüyorum,bu düşündüğüm sadece agnostikler için değil aynı zamanda ateistler ve deistler içinde geçerlidir.
şimdi şu konu başlığını birazcık açmaya başlıyalım;
söz konusu yaşamdır arkadaşlar evet yanlış duymadınız yaşamdır. bu hepimizi çok ciddi biçimde ilgilendiriyor.
ne? yapmamız gerektiğini çok iyi biliyorum,ve bazı önerilerim olucaktır, 
öncelikle dinleri icat edenleri ciddi biçimde incelediğimde dinleri binlerce yıl önce kuranlar 
şimdide hala yaşadığımız ülkeleri yönetiyorlar,bunun asıl nedeni? ise kötü niyetli olmalarından kaynaklanmaktadır. şimdi bizlerde bundan sonra aynı taktiği kullanmak zorundayız.
bizler artık iyi olmayı bırakmak zorundayız,bizler sadece agnostükler ateistler ve deistler içn iyi olmalıyız onun dışındaki herşeye karşı kötü olmak zorundayız. şimdiye kadar binlerce yıldır iyi olduk ve hep kaybettik. hayatın mantıgı bu güçlü olursan kazanırsın. ve kazanmak istiyorsanız sizlere mükemmel bir yol gösteriyorum. bizler iyi bir yaşam ve iyi bir hayat istiyorsak, tıpkı dinleri örnek alarak ama dinlerın yaptığını yapmıyarak önce yönetimlere sonrada her yere darbe yaparak herşeyi ele geçirmek zorundayız. eğer gerçekten adilce ve istediğimiz liderlerin bizleri 
 yönetmesını ve gelecegi değiştirmek ve özelliklede cocuklarınıza ve gelecekteki agnostiklere deistlere ve ateistlere güzel ve anlamlı bir hayat bırakmak istiyorsanız şimdiden harekete geçmelisiniz. bahsettiğim şey ateist bir başkanın müslüman bir ülkeyi veya hristiyan bir ülkeyi 
 yönetmesi değildir bahsettiğim şey ateistlerin yaşadığı ve kurduğu bir ülke ve bu ülkede herkesin ateist olma zorunlulugudur. bu yol gerçekten insanlık için tek kurtuluş yoludur. 
aynı şekilde agnostıklerınde kurdugu bir ülke ve ülkeyi yöneticek liderler. aynı şekilde 
 deistlerde öyle. 
özelikle bakıyorumda bu forumda çok çiddi bir sorun var, bireyler tartışırken bir sonuç alınamıyor. kimin? haklı olduğu çok net olduğu halde bu forum daha fazlasını veremiyor. 
 halbuki bu forum daha fazlasını nasıl verir? çok iyi biliyorum,
bu formu aslında takdir etmek ve ayakta alkışlamak istiyorum, ne? olursa olsun karanlık bir çağda her bireye ışık olmuş son 20 yıldır bunun içn çalışmış birer aydınlık sunmuştur. 
 ama bu yeterli olamıştir, bu foruma burdaki her bireyin yardımcı olması gerekir, ayrıca forumdaki kurallarında uygulanması gerekir,islam dışındaki her birey ve her üye en  az admin kadar değerli olmak zorundadır, yoksa değersiz bir forum olma yolunda ilerlemek kaçınılmaz olucaktır. kurallar diyorki;küfür eden üye önce uyarılır ,hatta belirli süre yazması engellenir ama asla bir admin ve bir moderatör örnek olması gereken kişilerdir! üyelerin şiddet ve küfür etmesinin altında yatan en önemli neden? bilinç  altındaki tahrik ve psikolojik etkenlerdir. biz üyeler adminlerden tek istediğimiz sadece kendi yazmış olduğu kurallara uymaları olucaktır. bir bir üyeye ayrımcılık yapılmamalıdır. en küçük bir ayrımcılıkta bile sorumlular adminler ve moderatörler olucaktır. bakınız işte bu formun kurallar açık ve net! 
 artık tam olarak uygulanmasını istiyoruz, benim gibi düşünen çok ciddi bir kitle vardır. altını şiddetle çizelim.:
Bu forum yasakları olmayan fakat kuralları olan bir forumdur. Tüm katılımcılar, bir diğerinin özgürlüğünü engellemeden, özgür olarak fikirlerini savunabilirler. Küfür ve hakaret edilmesine, bu forum dahilinde izin verilmeyecektir. Küfür, hakaret içeren ve sürekli tekrar edilen yazılar silinecektir. diyor ama siz direk  atıyorsunuz!! kendi koymuş olduğunuz kuralı kendiniz ihlal ediyorsunuz haksizmıyım? Benzer konuların aynı şekilde tekrar edilmesi durumunda, katılımcılar mümkün olduğunca uyarılacaktır.formu şöyle bir inceledim eski üyelerde küfür etmiş ama uyarı  cezası yada uzaklaştırma almıştır. başka bir ciddi soru daha neden? yeni üeyelere bu uzaklaştırma ve uyarı cezası verilmiyorda direk atılıyor. bunun sorumlusu kim? kime? niye ? neden? bu torpiller biz sadece eşitlik ve adalet istiyoruz şimdi moderatör arkadaşlara tekrar soruyorum biz katılımcı üyeler çok şeymi? istiyoruz biz katılımcılar en az diğer torpilli üyeler kadar torpili hakediyoruz. soru işaretini yanlış yere koyuyorum diye eleştiriliyorsam güven arkadaşımızın yazılarını ne? yapıcaz tam bir facia ama güven arkadaşımız eleştirilmiyor neden? çünkü torpillide ondan anibalda öyle torpilliydi . gittide bu forumdaki herkes rahatladı ..beni diğerleriyle karıştırmayın ben tahrik olmadığım sürece asla küfür ve hakaret etmem ayrıca forumda trol yapan biri var ve yıllardır atılmıyor.ben 3 defa trolden atıldım.ve 2 defada küfürden atıldım. bunları neden? yazıyorum çünkü ben dürüst biriyim. ayrıca bu remy denilen üye atılmıştı nasıl? olduda tekrar aktif hale geldi hemde aynı hesapla! 
haksız yere atılmadığım!!  an inanın  bir daha bu foruma gelmiyeceğim burdaki herkes şahittir! ama beni haksız yere attığınız an tekrar geri gelicem. burdan adminde dahil tüm moderatörleri uyarıyorum! bu şekilde bu foruma zarar veriyorsunuz yeni bir sistem ve kan değişikliği gerekiyor bazı moderatörler insan ayıdığı sürece formunda popülasyonu günden güne azalmaktadır! takip ettiğim süre içerisinde 205-2014 dönemine kadarki sürede forum 
 oldukça kaliteli tartışmalar ve oldukça kaliteli konu başlıkları açılmaktaydı. esli üyeler oldukça iyi ve kaliteli konularla forumu geliştirmişti fakat son zamanlarda  eski üyeler 
atılınca yeni gelen üyelerin çoğu forum adabına yakışmayan ve formun kalitesinden uzak 
 konularla foruma çok ciddi şekilde zarar vermektedirler. üyelerin kötü niyetli olduklarını
 söylemiyorum fakat kaliteli konu başlığı açmak için yeterli bilgi ve donanıma sahip değilller. 
 özelliklede ateist cafede açılan konu başlıkları tam bir felakettir. burası felsefefik bir forum
 olduğuna göre ateist cafenin gereksiz bir flatform olduğunu düşünüyorum.

herkes eşit olmuyacaksa kuralların ne anlamı? var diyorum ve devam ediyorum.

diyorum ve asıl konuya giriyorum, şimdi sizlere çok bir önerim var ,. 
arkadaşlar aranızda çolk ciddi ve akıllı bireyler görüyorum, şimdi bir agnostik olarak kendi ülkemizi kurmak zorundayız. ateist arkadaşlarada bir önerim var sizlerde bir ülke kurmak zorundasınız, bunun nasıl? olucagını anlattım, başka bir yolu yok.
deist arkadaşlarda aynı şekilde bir ülke kurmak zorundalar. evet;
madem şimdi 2018 yılında dünyada 1 milyar agnostik,2 milyar ateist, ve 1 milyar deist varsa gerçektenki, ben var olduğununa hatta daha fazla olduğuna inanıyorum. 
o  zaman durduğumuz her saniye acı çekmeye devam edicez demektir!
peki? ne? yapmalıyız! çözüm oldukça etkili her birey  internette veya oturduğu her yerde toplanarak gruplar halinde birleşmeliyiz. gelin hep beraber bu işe ortak olalım bende liderlerden biri olim. bu işe liderlik yapabilirm . tüm agnostik deist ve ateistleri toplamak istiyorum. ve 
4 milyarsak gerçekten bu sayıyla zaten dünya bizimdir. 
evet bu mükemmel çözüm aslında ne? işe yarıyacak bilyormusunuz? artık tartışmak yok artık kaybetmek yok artık küfür yok artık vergi ödemek yok artık enflasyon yok artık stress yok artık yalnızlık yok artık sadece gerçek mutluluk var. şimdi herkese saygılarımla ve sevgilerimle 
yorumlarınızı bekliyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu forumda bireylerin tartışmaları genelde,sonuçsuz ve anlamsız kalmaktadır, fakat! eski dönemlere gidelim örnegin evrim ad ıaltında veya bilmsel platformlarda yıllar önce açılmış konu başlıklarında sonuç elde edilmekteydi. bunun neden? yazıyorum eğer sonuç elde 

edildiğinde ise tartışmalar küfürsüz ve oldukça sakin bir ortamda geçmesi muhtemeldir. 

10 yıl ile 5 yıl önceki dönemde bu forum altın çağını yaşamıştır.bireylerın açtıkları konu başlıkları sayesinde çoğu müslüman

deist agnostik ve ateist olmuştur, bu forumdaki en anlamlı ibare bana göre budur!  bu forum sayesinde insanlar son 20 yıldır 

aydınlanmış ve son 20 yılda milyonlarca insan deist t agnostık ve ateist olmuştur bu yüzden eski üyelere çok şey borçluyuz. 

ve onlara saygı duymak zorundayız. 

forum açmak ve forum yönetmek sadece domain almak  ve eğlenmek değiildir. bu tarz forumlar benim gibiler

için  çok önemlidir ben bu forumun değerini çoğu insandan daha iyi bilirim. aynı şekilde üyelerde 

formu geliştirmek adına yönetimsel bazda aday olabilirler aynı şekilde  üyeler verdikleri önermelerle formun

gelişmesi için yardımcı olabilirler. 

forum sitesi açmak yalnızca ego tatmini bir yer olmamalıdır. çok ciddi bir forum olmasını istiyorsak özelliklede

katılımcı üyelerinde sorunları için farklı flatform bölümüde açılması bir zorunluk olmalıdır. bireyler ne kadar? değerli olursa forumda o kadar değerli ve geliştirilebilir bir flatform olucaktır diyorum  saygılarımla ..

dediğim gibi ben bu işin içinde gelen biri olarak bu formun nasıl? daha iyi olması gerektiğini oldukça nazik

bir biçimde yazmaya çalıştım. artık yönetimsel bazdada bir takım değişikliklerin olmasını sanırım üyelerin % 90 lık kısmı istemektedir. bu yüzden son bir önerim daha var acilen bu foruma moderatör alınmasını talep ediyorum. 

kan değişikliği inanın özellikle admine söylüyorum çok iyi gelicektir. 

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Devlet kurmaktan bahsediyorsunuz ama dünyanın hakim sisteminden habersizsiniz.

Sorun olan devlet kurmak, birleşmek falan değil, sorun olan kapitalist sistemin dünyaya hakim olma sürecinin zorunlu olmasıdır.

Kapitalist sistem süreci tamamlanmadan bahsettiğin özgür bir devlet imkansızdır ve hatta imkansızdan ötedir.

Örneğin bunu en çok zorlayan Küba oldu ama başaramadı, artık kapitalist sisteme teslim oldu.

Kapitalist sistemi besleyen din ve gelişmemişlik gibi kaynaklar kurumadıkça özgürlük sadece hayaldir.

Bizim burada ve başka platformlarda yaptığımız tartışmalar binlerce yıl sonrasına yapılan hazırlıktan başka bir şey değildir, tabi o zamana kadar insan nesli kalırsa...

Her şeyden önce insanda bulunan ilkel zaaflar genel olarak evrim geçirmek zorundadır.

Bugün dünya nüfusunun yüzde biri dahi  gerekli ilerlemeyi kaydedememiş, beyinler henüz yeterince gelişmemiş, oldukça uzun soluklu çalkantılı bir süreç içerisindeyiz.

Bu süreci aşacak olan beyin ve beden çatışmaları olacaktır, örneğin burada yaptığımız beyin çatışmaları gibi.

Laiklikten dinci sisteme geçiş, sosyalizmden kapitalizme geçiş veya tersi durumlar bu sürecin olağan parçalarından ibarettir.

Diğer deyişle sizin bahsettiğiniz özgürlüğe giden ama çok uzun asırları kapsayan basamaktan ibarettir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, antimuslim yazdı:

soru işaretini yanlış yere koyuyorum diye eleştiriliyorsam güven arkadaşımızın yazılarını ne? yapıcaz tam bir facia ama güven arkadaşımız eleştirilmiyor neden? çünkü torpillide ondan anibalda öyle torpilliydi .

Çünkü güven arkadaşımız 8-9 yıldır bu forumda yazan ve bu süre içinde tek bir kere bile soruna neden olmayan biridir. Senin gibi "Ben şahane yazıyorum, her şeyi en iyi ben bilirim, ben bilim uzmanıyım, mühendisim, her şeyim" demez. İlkokulu bile neredeyse bitirmediğini, bir doktor dostu sayesinde kitap okumaya başladıktan sonra değişime uğramaya başladığını açıkça anlatmış ve kötü Türkçesi için binlerce kez özür dilemiş biridir. Ayrıca söyleyeyim, eskiden çok daha kötüydü Türkçesi, şimdilerde epeyce bir düzeldi. Güven dürüst, temiz, saygılı, alçak gönüllü ve forum kurallarını ihlal etmekten çok çekinen değerli bir kardeşimizdir. Uyarıyı bırak, en ufak bir ricayı bile hemen anlayıp yerine getirir, kimseyi yormaz. Bu üye neden atılsın? Kurallara uyan iyi niyetli insanlar, eğer bir de bir şeyler yapmaya çalışıyorlarsa kolay kolay atılmazlar, yöneticiler de onlar yardıma ihtiyaç duyduğunda seve seve yardım eder. 

E ama sen böyle biri değilsin. Hani ben de şahsen senin pis küfürlerine maruz kalmasam eleştirilerini biraz ciddiye alacağım ama alamıyorum. Ama küfürden de kötüsü, berbat yazıyorsun. Boş, içeriksiz, yanlış ve sahte bilgiyi temel alan ve saçma sapan savunan birisin. 

Forumun eleştirilir bir sürü yanı var, herkes de bunun farkında ama senin gibi sık sık atılan ve yazılarıyla foruma zarar verdiği bile söylenebilecek olan insanların, yönetim açıklarından, eksikliklerinden veya hatalarından dayanak alıp da kendini aklamaya kalkması itici. 

formu şöyle bir inceledim eski üyelerde küfür etmiş ama uyarı  cezası yada uzaklaştırma almıştır. başka bir ciddi soru daha neden? yeni üeyelere bu uzaklaştırma ve uyarı cezası verilmiyorda direk atılıyor. bunun sorumlusu kim? kime? niye ? neden? bu torpiller biz sadece eşitlik ve adalet istiyoruz şimdi moderatör arkadaşlara tekrar soruyorum biz katılımcı üyeler çok şeymi? istiyoruz biz katılımcılar en az diğer torpilli üyeler kadar torpili hakediyoruz.

Forumdaki genel büyük yanılgı, atılma veya uzaklaştırılma nedenlerinin küfüre indirgenmesi. Küfür zaten istenmeyen bir şey ama tek atılma nedeni değil. Çöp iletiler asmak, forumu sürekli germek, diğer üyeleri rahatsız edecek üslupla yazmak gibi durumlar da üyelik sonlandırmaya gerekçedir ve bu nedenlerlerden de pekçok insan forumdan atılmıştır. 

Eski üyelere elbette yenilere göre daha fazla tolerans tanınır, eğer bir sıkıntıya neden olmuşlarsa. Eski üye forumu tanıyor, kurallarını biliyor ve uyuyordur ki hala yazıyordur, değil mi? Muhtemelen en az birkaç bin iletisi vardır bu kişinin. Yönetim onu tanıyordur ve iletişim kurmak kolaydır. Yani eski üyeler genel olarak sorun yaşamaz ve yaşatmaz ama yaşandığında da onunla o sorunu çözmek çok kolay olur. O yüzden eski üyelerimiz genel olarak forumun dostudur, elbette değerlidir. 

Yeni üye gelir gelmez saygısızca yazıyor, forumu provoke ediyor, küfür ve hakarete başvuruyor, kuralları gözden geçirmeden kafadan dalıyorsa uyarılır, bazen de bu hatalardan kaçını bir arada yaptığına bakılarak direkt atılır. Burası Dingo'nun Ahırı değil, foruma girip yazı yazmak ve insanlarla tartışmak isteyen biri, bu isteğiyle birlikte iyi niyet ve saygı taşımıyorsa tolere edilmesinin bir anlamı yok. Yöneticiler bunca yıllık tecrübeden sonra kimin ne olduğunu çoğu zaman kolayca anlar ve ona göre tolere eder ya da etmez. 

arkadaşlar aranızda çolk ciddi ve akıllı bireyler görüyorum, şimdi bir agnostik olarak kendi ülkemizi kurmak zorundayız. ateist arkadaşlarada bir önerim var sizlerde bir ülke kurmak zorundasınız, bunun nasıl? olucagını anlattım, başka bir yolu yok.
madem şimdi 2018 yılında dünyada 1 milyar agnostik,2 milyar ateist, ve 1 milyar deist varsa gerçektenki, ben var olduğununa hatta daha fazla olduğuna inanıyorum. 
peki? ne? yapmalıyız! çözüm oldukça etkili her birey  internette veya oturduğu her yerde toplanarak gruplar halinde birleşmeliyiz. gelin hep beraber bu işe ortak olalım bende liderlerden biri olim. bu işe liderlik yapabilirm . tüm agnostik deist ve ateistleri toplamak istiyorum. ve 

evet bu mükemmel çözüm aslında ne? işe yarıyacak bilyormusunuz? artık tartışmak yok artık kaybetmek yok artık küfür yok artık vergi ödemek yok artık enflasyon yok artık stress yok artık yalnızlık yok artık sadece gerçek mutluluk var. şimdi herkese saygılarımla ve sevgilerimle 

Bu kısım zaten çöp.

Senin bu yazın gerçeklerden fazlaca kopuk. O yüzden başlığın yeri basbayağı Tavanarası. Keşke orada açsaydın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Çünkü güven arkadaşımız 8-9 yıldır bu forumda yazan ve bu süre içinde tek bir kere bile soruna neden olmayan biridir. Senin gibi "Ben şahane yazıyorum, her şeyi en iyi ben bilirim, ben bilim uzmanıyım, mühendisim, her şeyim" demez. İlkokulu bile neredeyse bitirmediğini, bir doktor dostu sayesinde kitap okumaya başladıktan sonra değişime uğramaya başladığını açıkça anlatmış ve kötü Türkçesi için binlerce kez özür dilemiş biridir. Ayrıca söyleyeyim, eskiden çok daha kötüydü Türkçesi, şimdilerde epeyce bir düzeldi. Güven dürüst, temiz, saygılı, alçak gönüllü ve forum kurallarını ihlal etmekten çok çekinen değerli bir kardeşimizdir. Uyarıyı bırak, en ufak bir ricayı bile hemen anlayıp yerine getirir, kimseyi yormaz. Bu üye neden atılsın? Kurallara uyan iyi niyetli insanlar, eğer bir de bir şeyler yapmaya çalışıyorlarsa kolay kolay atılmazlar, yöneticiler de onlar yardıma ihtiyaç duyduğunda seve seve yardım eder. 

E ama sen böyle biri değilsin. Hani ben de şahsen senin pis küfürlerine maruz kalmasam eleştirilerini biraz ciddiye alacağım ama alamıyorum. Ama küfürden de kötüsü, berbat yazıyorsun. Boş, içeriksiz, yanlış ve sahte bilgiyi temel alan ve saçma sapan savunan birisin. 

Forumun eleştirilir bir sürü yanı var, herkes de bunun farkında ama senin gibi sık sık atılan ve yazılarıyla foruma zarar verdiği bile söylenebilecek olan insanların, yönetim açıklarından, eksikliklerinden veya hatalarından dayanak alıp da kendini aklamaya kalkması itici. 

Forumdaki genel büyük yanılgı, atılma veya uzaklaştırılma nedenlerinin küfüre indirgenmesi. Küfür zaten istenmeyen bir şey ama tek atılma nedeni değil. Çöp iletiler asmak, forumu sürekli germek, diğer üyeleri rahatsız edecek üslupla yazmak gibi durumlar da üyelik sonlandırmaya gerekçedir ve bu nedenlerlerden de pekçok insan forumdan atılmıştır. 

Eski üyelere elbette yenilere göre daha fazla tolerans tanınır, eğer bir sıkıntıya neden olmuşlarsa. Eski üye forumu tanıyor, kurallarını biliyor ve uyuyordur ki hala yazıyordur, değil mi? Muhtemelen en az birkaç bin iletisi vardır bu kişinin. Yönetim onu tanıyordur ve iletişim kurmak kolaydır. Yani eski üyeler genel olarak sorun yaşamaz ve yaşatmaz ama yaşandığında da onunla o sorunu çözmek çok kolay olur. O yüzden eski üyelerimiz genel olarak forumun dostudur, elbette değerlidir. 

Yeni üye gelir gelmez saygısızca yazıyor, forumu provoke ediyor, küfür ve hakarete başvuruyor, kuralları gözden geçirmeden kafadan dalıyorsa uyarılır, bazen de bu hatalardan kaçını bir arada yaptığına bakılarak direkt atılır. Burası Dingo'nun Ahırı değil, foruma girip yazı yazmak ve insanlarla tartışmak isteyen biri, bu isteğiyle birlikte iyi niyet ve saygı taşımıyorsa tolere edilmesinin bir anlamı yok. Yöneticiler bunca yıllık tecrübeden sonra kimin ne olduğunu çoğu zaman kolayca anlar ve ona göre tolere eder ya da etmez. 

Bu kısım zaten çöp.

Senin bu yazın gerçeklerden fazlaca kopuk. O yüzden başlığın yeri basbayağı Tavanarası. Keşke orada açsaydın.

peki atılan bir kişi tekrar geri alınıcak diye kural yoktur! bu kuralı ben  koymadım admin veya moderatör arkadaşlar kurmuştur.

bu neyi? gösteriyor ve ispatlıyor işinize gelmez ama bu uygulama kuralları keyfi olarak değiştirdiğinizi gösterir çoğu atılan üyede zaten benim gibi düşünmek  zorunda,tabiki her üyenimn haklı olmadığı konusunda sizinle hemfikirim ama bu kadarda olmazkı!

ben god of war ile üye olmuştum tek tek incelersen en ufak küfür ve en ufak hakaret bile yoktur. ama ne? gariptirki  atılma sebebim

trolmüş bu kadar zavallı bir savunma olmaz, kurallar açık ve net, küfür eden kim? olursa olsun atılsın zaten moderatörler küfür ederse onuda web master yani admin atsın ama söz konusu daha ciddi sorunlar var bu forumda,onu çözmek zorundayız.

sizler bana sürekli haksızlık yaptınız ben bu foruma küfür yada trol yapmaya gelmedim. trolü sevmem espiri yaparım. küfürden nefret ederim, ciddiyeti çok severim. ama birisi sizi tahrik eder anibal küfürü basar ve atılmaz birde üstüne üslük konu başlığı açılır anibal için bundan sonra gereken yapılıcaktır. vayyy beee ne adammmış? şu anibal. birde karşıma geçmişssin yalan söylüyorsun madem bu kadar hassasın anibalın sert 

küfürlerini ve hakaretlerini neden? bunda yıldır görmezden geldiniz ..her neyse! anibalıda geçtim remy isimli

üye atılmıştı ve atılma sebebi agzı bozuk ve küfür dü. ne olduda? tekrar geri geldi. yoksa remy anibal gibi torpillimi? şimdiden bir çok üye bunu merak ediyor. eğer bu üye geri alınabiliyorsa bu çok ciddi bir sorundur altını çizelim.

eski üyelere torpilde nedir? yahuuu şakamı? bu ben 10 yıllık üyeyim basım küfürü basim küfürü nasıl? olsa atılmak yok hatta uyarı bile yok ohh ne? güzel yahuu.. böyle mantıkmı? olur. ne diyim? şimdi size ben

ben sadeceeşitlik istiyorum.

bir forum kalitesini ne? gösterir bilirmisin? bende moderatörlük yapmıştım agnostik. orgta siz bilmezsınız 

bir forumda en önemli detay üyeler ile admin veya moderatör arasındaki uyumdur.  eğer üyeler ile yönetimsel bazdaki uyum sağlıklı ise o forumda asla ciddi problemler olmaz, küfür eden babamda olsa atılsın. ama 

az önce yazdığım detayları hafife alırsanız problemler kalıcı olmaya devam eder. birde remy isimli üye benimle dalga geçmiş resmen trol yapmış bana demişki ben dil bilgisini dogru kullandıgım için tekrar geri alındım demiş , ee yuhhh artık. bu üye resmen benımle dalga geçmiş. bu üye sanırım gerçekten torpilli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bilgivehis yazdı:

Devlet kurmaktan bahsediyorsunuz ama dünyanın hakim sisteminden habersizsiniz.

Sorun olan devlet kurmak, birleşmek falan değil, sorun olan kapitalist sistemin dünyaya hakim olma sürecinin zorunlu olmasıdır.

Kapitalist sistem süreci tamamlanmadan bahsettiğin özgür bir devlet imkansızdır ve hatta imkansızdan ötedir.

Örneğin bunu en çok zorlayan Küba oldu ama başaramadı, artık kapitalist sisteme teslim oldu.

Kapitalist sistemi besleyen din ve gelişmemişlik gibi kaynaklar kurumadıkça özgürlük sadece hayaldir.

Bizim burada ve başka platformlarda yaptığımız tartışmalar binlerce yıl sonrasına yapılan hazırlıktan başka bir şey değildir, tabi o zamana kadar insan nesli kalırsa...

Her şeyden önce insanda bulunan ilkel zaaflar genel olarak evrim geçirmek zorundadır.

Bugün dünya nüfusunun yüzde biri dahi  gerekli ilerlemeyi kaydedememiş, beyinler henüz yeterince gelişmemiş, oldukça uzun soluklu çalkantılı bir süreç içerisindeyiz.

Bu süreci aşacak olan beyin ve beden çatışmaları olacaktır, örneğin burada yaptığımız beyin çatışmaları gibi.

Laiklikten dinci sisteme geçiş, sosyalizmden kapitalizme geçiş veya tersi durumlar bu sürecin olağan parçalarından ibarettir.

Diğer deyişle sizin bahsettiğiniz özgürlüğe giden ama çok uzun asırları kapsayan basamaktan ibarettir...

sanırım sayın biligivahis demek istediğimi tam olarak izah edemedim,yorumunuz oldukça güzel ve anlamlıdır fakat ben kapitalızm

sisteminden çıkmanın gerçe kbir yolunu gösteriyorum, böyle bir kanun yoktur dünyada hiç kimse? sana diyemez neden? ülke kuruyorsun hep  beraber  gidelim boş ve ormanlık alanlar var orda toplanalım, inanın harika olucaktır, en azından  kendi sistemimimizi

kurdugumuzda ilk 15- 20 yıl zorluklarl cekebilriiz fakat daha sonra bunun çok iyi olduğunu ve meyvelerını alıcagımızdan hiç şüphenız olmasın. çok önemlı bir konuya değindiniz bundan 1000 lerce değil 100 lerce yıl sonra insan neslı tükenebilir. bu yüzden 

birşeyler yapmazsak bu kacınıılmaz olucaktır. artık yıllardır sözelde yazdıgımız direnişimizi pratıge dökmenının zamanı gelmedımı? 

neyi? beklıyoruz ölmeyımı? 

anlıyorum biz insanlar kapitalizmın çirkın buyusune kapilmışız. rahatlık bize batmış öylesıne batmışkı bizler artık birer pil halıne gelmışız.bizler rahat yaşamayı neslimizin yok olması pahasına göze almışız haksızmıyım? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

remy isimli üyenin  tekrar atılması için illaki benim birşeyler yazmammı? gerekiyor arkadaşlar. yoksa moderatörler arasında ciddi fikir ayrılıgımı? var! umarım bundan sonra modeatör arkadaşlar önemli tavsiyelerimi ciddiye alır ve bundan sonra hiç kimseye tolerans  göstermez bu moderatörlerin iyiliği içindir altını çizelim. saygılarımla..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Böyle aklına gelenleri saydırmakla olmaz. Bir konu bütünlüğün olması lazım. Konu dünyayı ele geçirmek mi, forum kurallarının uygulanışı mı belli değil! Hangisiyse onu ele alıp işlemelisin. Yazın okunup da değerlendirilecek gibi değil. İmla yok cümle yok habire saydırıyorsun. Böyle olmaz. Forumu kirletmek ve gereksiz meşgul etmekten üyeliğin sonlandırılırsa şaşmayacaksın. Biraz derli toplu ve düzgün yazmalısın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, antimuslim yazdı:

boş ve ormanlık alanlar var

Kafayı mı yedin, nerde var öyle yerler? Hepsi bir devletin egemenlik alanıdır. Sana yedirmezler. Nasıl bir hayal dünyası yahu? Kendine gel, gerçek dünyaya dön. Kafayı peynir ekmeğe katık etme! Senin dediğin Mad Max senaryosu! Kıyametten sonra yaşam! :lol: Çok mu Mad Max izledin! :D Hayır hayal kuruyorsan bari gerçekten ayırt et yahu! Hayal ile gerçeği karıştırırsan balatalar gider benden söylemesi!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Açıkcası yazdıklarından zar zor bir şeyler anlayabildim. Bu yazım şeklini düzeltmen gerek. 

Forum yönetimi hakkında tekrar tekrar aynı şeyleri söylemeye gerek yok. Zaten söyledim. 

Bir yorum istemişsin ama yapacak bir yorum yok. 

Alıntı

ülke kuruyorsun hep  beraber  gidelim boş ve ormanlık alanlar var orda toplanalım

Böyle cümleler kurabildiğine göre ya eğitim konusunda büyük sıkıntıların var yada yaş konusunda sıkıntı var. Bunu hakaret veya aşağılama için yazmadım. Görünen o..

Alıntı

Bunlara cevaben en basit tabir olmaz diyebilirim. 

Ayrıca forumu sadece okuyucu olarak takip etmeni öneririm.  

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

işte bu yüzden  bu konuyu  açtım, kimsenin umrumda değil bu beni haklı çıkartır her zamanki gibi haklıyım, haklı olduğum için gurur duymuyorum, sizlerin bu konudakı duyarsızlıgı, beni üzüyor gerçekten, 

sizlerin en ciddi problemi budur hayatınız felsefe olmuş ama felsefe size gerçegi vermez, gerçegi gösterir ama o gerçekliği yaşıyamazsınız gerçegı istiyorsanız bunun bedelını ödersiniz. ama sizlerde o yürekte yok cesarette yok. anlaşıldı. 

burda gülünücek veya trol yapıcak  birşey göremiyorum  50 yıl öncekı akıl ile yazdım gayet saf ve temız bir akılla ..hiçi bir felsefık terimi araya sıkıştırmadım. 

böylesine hayatı bir konuda yapılan  yorumlar asıl bana çok basit gelıyor. kusura bakmayın. 

hala yazılarıma takılıyorsunuz! yazılara takılması gereken diger insanlarda var. ama neden ?sadece ben anlamakta zorlanıyorum. sizlerin anladıgı dilden konusalım o zaman farklı bir konu baslıgı açtım beklerım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, antimuslim yazdı:

(trol yapıcak olanlar ciddiye alınmıyacaktır. çok ciddi ve irdelenmesi gereken ve tam zamanı olan bir konudur,çözümleri olan bireyler ve arkadaşlar cidiyetle dikkate! alınıcaktır. saygılarımla.)(ayrıca bu konu felsefe değildir. tamamen gerçeklik üzerine kurulan ve düşünülen ve oldukça genişletilebilir, bir konudur mutlaka burdakı her birey en az bir yorum yapsın lütfen.)

Cevaplamadan önce, sizlere bazı bilgiler sunmak istiyorum,yaşamda neden? her zaman ateistler agnostikler ve deistler haklıdır.
şimdide cevabı verelim bende bir agnostik olarak her zaman haklı olduğumu düşünüyorum, fakat çok önemli bir eksiğimiz olduğunu düşünüyorum,bu düşündüğüm sadece agnostikler için değil aynı zamanda ateistler ve deistler içinde geçerlidir.
şimdi şu konu başlığını birazcık açmaya başlıyalım;
söz konusu yaşamdır arkadaşlar evet yanlış duymadınız yaşamdır. bu hepimizi çok ciddi biçimde ilgilendiriyor.
ne? yapmamız gerektiğini çok iyi biliyorum,ve bazı önerilerim olucaktır, 
öncelikle dinleri icat edenleri ciddi biçimde incelediğimde dinleri binlerce yıl önce kuranlar 
şimdide hala yaşadığımız ülkeleri yönetiyorlar,bunun asıl nedeni? ise kötü niyetli olmalarından kaynaklanmaktadır. şimdi bizlerde bundan sonra aynı taktiği kullanmak zorundayız.
bizler artık iyi olmayı bırakmak zorundayız,bizler sadece agnostükler ateistler ve deistler içn iyi olmalıyız onun dışındaki herşeye karşı kötü olmak zorundayız. şimdiye kadar binlerce yıldır iyi olduk ve hep kaybettik. hayatın mantıgı bu güçlü olursan kazanırsın. ve kazanmak istiyorsanız sizlere mükemmel bir yol gösteriyorum. bizler iyi bir yaşam ve iyi bir hayat istiyorsak, tıpkı dinleri örnek alarak ama dinlerın yaptığını yapmıyarak önce yönetimlere sonrada her yere darbe yaparak herşeyi ele geçirmek zorundayız. eğer gerçekten adilce ve istediğimiz liderlerin bizleri 
 yönetmesını ve gelecegi değiştirmek ve özelliklede cocuklarınıza ve gelecekteki agnostiklere deistlere ve ateistlere güzel ve anlamlı bir hayat bırakmak istiyorsanız şimdiden harekete geçmelisiniz. bahsettiğim şey ateist bir başkanın müslüman bir ülkeyi veya hristiyan bir ülkeyi 
 yönetmesi değildir bahsettiğim şey ateistlerin yaşadığı ve kurduğu bir ülke ve bu ülkede herkesin ateist olma zorunlulugudur. bu yol gerçekten insanlık için tek kurtuluş yoludur. 
aynı şekilde agnostıklerınde kurdugu bir ülke ve ülkeyi yöneticek liderler. aynı şekilde 
 deistlerde öyle. 
özelikle bakıyorumda bu forumda çok çiddi bir sorun var, bireyler tartışırken bir sonuç alınamıyor. kimin? haklı olduğu çok net olduğu halde bu forum daha fazlasını veremiyor. 
 halbuki bu forum daha fazlasını nasıl verir? çok iyi biliyorum,
bu formu aslında takdir etmek ve ayakta alkışlamak istiyorum, ne? olursa olsun karanlık bir çağda her bireye ışık olmuş son 20 yıldır bunun içn çalışmış birer aydınlık sunmuştur. 
 ama bu yeterli olamıştir, bu foruma burdaki her bireyin yardımcı olması gerekir, ayrıca forumdaki kurallarında uygulanması gerekir,islam dışındaki her birey ve her üye en  az admin kadar değerli olmak zorundadır, yoksa değersiz bir forum olma yolunda ilerlemek kaçınılmaz olucaktır. kurallar diyorki;küfür eden üye önce uyarılır ,hatta belirli süre yazması engellenir ama asla bir admin ve bir moderatör örnek olması gereken kişilerdir! üyelerin şiddet ve küfür etmesinin altında yatan en önemli neden? bilinç  altındaki tahrik ve psikolojik etkenlerdir. biz üyeler adminlerden tek istediğimiz sadece kendi yazmış olduğu kurallara uymaları olucaktır. bir bir üyeye ayrımcılık yapılmamalıdır. en küçük bir ayrımcılıkta bile sorumlular adminler ve moderatörler olucaktır. bakınız işte bu formun kurallar açık ve net! 
 artık tam olarak uygulanmasını istiyoruz, benim gibi düşünen çok ciddi bir kitle vardır. altını şiddetle çizelim.:
Bu forum yasakları olmayan fakat kuralları olan bir forumdur. Tüm katılımcılar, bir diğerinin özgürlüğünü engellemeden, özgür olarak fikirlerini savunabilirler. Küfür ve hakaret edilmesine, bu forum dahilinde izin verilmeyecektir. Küfür, hakaret içeren ve sürekli tekrar edilen yazılar silinecektir. diyor ama siz direk  atıyorsunuz!! kendi koymuş olduğunuz kuralı kendiniz ihlal ediyorsunuz haksizmıyım? Benzer konuların aynı şekilde tekrar edilmesi durumunda, katılımcılar mümkün olduğunca uyarılacaktır.formu şöyle bir inceledim eski üyelerde küfür etmiş ama uyarı  cezası yada uzaklaştırma almıştır. başka bir ciddi soru daha neden? yeni üeyelere bu uzaklaştırma ve uyarı cezası verilmiyorda direk atılıyor. bunun sorumlusu kim? kime? niye ? neden? bu torpiller biz sadece eşitlik ve adalet istiyoruz şimdi moderatör arkadaşlara tekrar soruyorum biz katılımcı üyeler çok şeymi? istiyoruz biz katılımcılar en az diğer torpilli üyeler kadar torpili hakediyoruz. soru işaretini yanlış yere koyuyorum diye eleştiriliyorsam güven arkadaşımızın yazılarını ne? yapıcaz tam bir facia ama güven arkadaşımız eleştirilmiyor neden? çünkü torpillide ondan anibalda öyle torpilliydi . gittide bu forumdaki herkes rahatladı ..beni diğerleriyle karıştırmayın ben tahrik olmadığım sürece asla küfür ve hakaret etmem ayrıca forumda trol yapan biri var ve yıllardır atılmıyor.ben 3 defa trolden atıldım.ve 2 defada küfürden atıldım. bunları neden? yazıyorum çünkü ben dürüst biriyim. ayrıca bu remy denilen üye atılmıştı nasıl? olduda tekrar aktif hale geldi hemde aynı hesapla! 
haksız yere atılmadığım!!  an inanın  bir daha bu foruma gelmiyeceğim burdaki herkes şahittir! ama beni haksız yere attığınız an tekrar geri gelicem. burdan adminde dahil tüm moderatörleri uyarıyorum! bu şekilde bu foruma zarar veriyorsunuz yeni bir sistem ve kan değişikliği gerekiyor bazı moderatörler insan ayıdığı sürece formunda popülasyonu günden güne azalmaktadır! takip ettiğim süre içerisinde 205-2014 dönemine kadarki sürede forum 
 oldukça kaliteli tartışmalar ve oldukça kaliteli konu başlıkları açılmaktaydı. esli üyeler oldukça iyi ve kaliteli konularla forumu geliştirmişti fakat son zamanlarda  eski üyeler 
atılınca yeni gelen üyelerin çoğu forum adabına yakışmayan ve formun kalitesinden uzak 
 konularla foruma çok ciddi şekilde zarar vermektedirler. üyelerin kötü niyetli olduklarını
 söylemiyorum fakat kaliteli konu başlığı açmak için yeterli bilgi ve donanıma sahip değilller. 
 özelliklede ateist cafede açılan konu başlıkları tam bir felakettir. burası felsefefik bir forum
 olduğuna göre ateist cafenin gereksiz bir flatform olduğunu düşünüyorum.

herkes eşit olmuyacaksa kuralların ne anlamı? var diyorum ve devam ediyorum.

Ayrı devlet kurmaya ne gerek var.

Bir parti kurup herşeyi değiştirebilirsin.

Parti programını öyle yazmalısın ki azla taviz vermemelisin.Verirsen Doğu perinçek gibi halkın gözünde güvenilmez biri olursun.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Ayrı devlet kurmaya ne gerek var.

Bir parti kurup herşeyi değiştirebilirsin.

Parti programını öyle yazmalısın ki azla taviz vermemelisin.Verirsen Doğu perinçek gibi halkın gözünde güvenilmez biri olursun.:)

senin hakkında hiç yanılmadım, sen benim düşünceme benim frekansıma en yakın kardeşimsin  :)  hiç aklıma gelmedi mükemmel bir öneri. parti kuralım. ama adı ne? olsun . sende düşün biraz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Konu tavanarasına taşınıyor.

tavan arasına taşınıcak bir konu olmadığını düşünüyorum,çok daha kötü konular açılmış ateist cafede onlar neden? tavan arasında değil. bazı üyeler yok başım ağrıyor yok kendımı kötü hissediyorum , yok bana yardım edin. bu ne? yahu bu konular önemlı ama bu konu tavan arası öylemi? bence şimdi  sen  bir moderatör olarak bir göz gezdir bakalım bu senin işin,işinin hakkını vermelisin. ateist cafeyi baştan aşagı bir göz gezdir bakalım çarpık konu başlıkları var hemen göze batıyor onlarıda tavan arasına göndersen iyi olur.bak ben görüyorum çok fazla çarpık konu başlıkları var meslektaşız zaten sen en iyi ben anlarım.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, tragert yazdı:

Paralel ateist devlet yapılanması mı kuruyoruz??

Ouw, yeah..ben varım..yalnız lider ben olucam,ona göre baştan anlaşalım 😈 

bu forumda beni yalnızca bu konuyla ilgili greenhouse anladı, belki sende anlarsın, benim anlatmak istediğim 4 milyar agnostık 

deist ve ateist aynı anda harekete gecerek hackerlar önce sibernetık alt tyapıyı savaşçılarda orduda tankları  ve agır zırhlı silahları en sonundada yönetimleri çok hızlı ve ani!  bir saldırıyla ele geçirmektır. böylece 4 milyar ateist deist ve agnostık derın darbeyle bu dünyayı ele geçirmiş olucaktır. en etkılı yolu söylüyorum. yoksa böyle yaşamak 4 milyarın hoşuna gitmiyor biliyorum. hayallerın bile bir bedelı vardır(chegevara)

kapitalizmden kurtulmanın en etkılı yoludur. ayrıcada en hızlı yoludur. birileri bu işe liderlık ederse her şey olasıdır. 

ve böylece 50 yıl sonra kahraman olarak anılmakta var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Liderin ben olması konusunda anlaştığımıza göre işte benim muhteşem planım :)

Öncelikle o 4000000000 kişilerin kim olduklarını bilmemiz gerekiyor.

Eğer bana bırak 4'ü ,1milyar kişi bulabilirsen liderliği sana bırakacağıma söz veriyorum.

Görüldüğü üzere her liderde olan analitik yaklaşımlar ve güçlü sebep-sonuç ilişkisi kurma yetime  ek olarak idealist bir kişi oğlu  olarak  koltuk sevdam yok ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...