Jump to content

Güneş pluton gezegenini kaç newtonluk kuvvet ile çekiyor?

Recommended Posts

1 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Onuda yazdım. Ondada asansör deneyini örnek verdim. 

ivme = yer çekimi = eğilmiş uzay. 

Yani bu deneylerin ve hesaplamaların sonucu olarak bulunmuş bir şey. Hayal edilen şey yanlış olabilir. İnsan algısına uydurmaya çalışıyoruz. 

Ama ortada çeken bir şey yok. 

asansör deneyinde ivmeyi sağlayan ne ?:)

Kütle etrafında uzayın bükülmesi için ivme  gerekiyorsa bu ivmeyi sağlayan ne ?:0_80cbc_37a71a73_L:

Kütlenin kendisiyle kütleçekimi olur.Uzayın kendisiyse uzay itimi olur.uzay itimi saçmalığını gelgit olayı çürütüyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

alovvvvvv uzayı büken merkez kaç kuvvetidir.. yani kuantum.  motorlarda yeterınce hızlanırsanız uzayı bukersınız. bir sürü deney var. bununla ilgili. :D kütle çekimleri deneyi 2 aşamalıdır hız ve çekım deneyıdır. ayrıca yercekımsel dalgalarda vardır.. uzayı büken ve görecelidir. biz bu dalgacıklara tanrının eli diyoruz.

http://eeehakankahraman.blogspot.com/2016/02/uzay-ve-zamani-buken-yercekimsel.html

gravity-probe-b.jpg

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, antimuslim yazdı:

alovvvvvv uzayı büken merkez kaç kuvvetidir.. yani kuantum.  motorlarda yeterınce hızlanırsanız uzayı bukersınız. bir sürü deney var. bununla ilgili. :D kütle çekimleri deneyi 2 aşamalıdır hız ve çekım deneyıdır. 

Bak arkadaşım

asansör 9.81 yerine 100 ile ivmelenseydi yere yapışır kalırdın aynı devasa bir gezegende olman gibi. 

demek ki kütle ile motorlar aynı etkiyi yaratıyor. 

İvme bükülmeye sebep oluyor.

O zaman kütle uzayı büker deriz. 

Saçmalayacağını bir şeyler öğrenmeye bak.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Bak arkadaşım

asansör 9.81 yerine 100 ile ivmelenseydi yere yapışır kalırdın aynı devasa bir gezegende olman gibi. 

demek ki kütle ile motorlar aynı etkiyi yaratıyor. 

İvme bükülmeye sebep oluyor.

O zaman kütle uzayı büker deriz. 

Saçmalayacağını bir şeyler öğrenmeye bak.

asansör deneyiyle olmaz bu işler ögrenmen gereken çok şey var ilk önce uzayı ne? büküyor ögrende gel buraya çarsaf deneyıylemı? ispatlıyacaksın koskoca evrendekı kuantum dalgalanmayı senın verdıgın örnekte cekım gücü dünyanın cekım gücüne denktır. fakat her gegenın cekım gücü farklıdır her örnegın aydakı kutle cekımı dünyanın  altı bölü 1ri kadardır. o zaman yere yapışmaz hafifce yere dogru egilirdim. sacmalıyacagına mantıklı birşeyler gösterde bende sana çok ciddi şeyler gösterim. anlaştıkmı?  kutle uzayı bukmez!  uzayı zaten bükülür . bunun için kütle çekımı ile merkez kaç kuvvetının günese dogru orantılı olması gerekır. biz burda bir sistemdem bahsediyoruz senın verdıgın asansör örnegı ile güneş sistemınıdekı cekım alanlarını merkez kaç kuvvetlerını ölçemeyız . biz gerçek araçlar kullnıyoruz sen ise asnasör ile çarsaf örnegını veriyorsun oldumu? şimdi. 

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, antimuslim yazdı:

asansör deneyiyle olmaz bu işler ögrenmen gereken çok şey var ilk önce uzayı ne? büküyor ögrende gel buraya çarsaf deneyıylemı? ispatlıyacaksın koskoca evrendekı kuantum dalgalanmayı senın verdıgın örnekte cekım gücü dünyanın cekım gücüne denktır. fakat her gegenın cekım gücü farklıdır her örnegın aydakı kutle cekımı dünyanın  altı bölü 1ri kadardır. o zaman yere yapışmaz hafifce yere dogru egilirdim. 

Peki :) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...