Jump to content
antimuslim

arkadaşlar forumda gerçekten zengin bireyler varmı?yoksa hepimiz okumuş fakirlermiyiz!

Recommended Posts

arkadaşlar her zaman merak etmişimdir! forumda gerçekten zengin üyeler varmı? genelde forumlarda benim gibi okumuş işşizler vardır. belkı bir istisna zengin üye varmı? merak ettim. 

eğer gerçekten zengin üyeler varsa birkaç sorum olucak.

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Okumus issizmis... Sanki Bogazici'nde filan okudu da, "okumus issiz" diyor kendine.

Bu arada, forumda 3-5 kisi var, bunlar ayni kisiler mi bilmiyorum, surekli fakirlikten bahsediyorlar. Kesin artik, sıktınız. Yok fakirlermis, yok dunya duzeniymis, sistemmis... He he...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

red shift arkadaşımız demekki! çok zengin :)  nerde? okuduğum önemli değil önemli olan okumaktır. bogaziçindede okusan;

hiç tanınmamış bir yerdede okusan sonuçta diploma aynıdır, bir kağıt parçası için 4 yıl heba edersin, eline ne geçti? peki? hiçbirşey.;

sanırım siz zengin olmalısınız,hayatı sevdiğinize göre özelliklede bizleri eleştirdiğinize göre bizler fakirizya! sizlere göre; 

alt seviyede oluyoruz değersiz oluyoruz öyler değiilmi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, antimuslim yazdı:
1 dakika önce, antimuslim yazdı:

bir kağıt parçası için 4 yıl heba edersin, eline ne geçti? peki? hiçbirşey.;

Bir ömür yaşarsın yersin içersin bu esnada zengin de olabilirsin, pahalı şeyler yersin, lüks yerlerde konaklarsın, her bir objenin en iyisi en kalitelisi sende olur ama niyetinde bir fakir kadar sen de ölürsün. Bu durumda geçmişe bakıp düşünelim: elimize ne geçti? Hiçbir şey. Zenginliği önemsiyorsan zenginliğin varlığımız için bir çay kaşığı bal tatmaktan daha değerli olmadığını görmelisin. İsteyip de elde ettiğimiz veya isteyip de elde edemediğimiz her şey sadece yaşamda sınırlı şeyler. Bu farkındalık isteme arzusunu reddetmeyi de getirecektir. Artık hayatın geçici arzularının kölesi olmuş, bedeninin bitip tükenmek bilmeyen isteklerine, doyumsuzluklarına karşı istemeyi reddetmiş insan kendini gerçekleştirmiş demektir.

Doğa ne veriyorsa ölümle geri almıyor mu? O sebeple dostum eğer diplomam var, çalıştım ama neden işsizim diye kendi kendine sorular sorup üzülüyorsan bence buna hiç üzülme. Emin ol şu anda büyük bir firmada staj yapıyor olsaydın, yahut iyi bir statüde çok dolgun bir maaşla çalışıyor bile olsaydın başka isteklerin olacaktı. Onların tatminsizliği şu an hissettiklerinden farklı hissettirmeyecekti. Bana göre de ne Boğaziçi ne de Sütçü İmam Üniversitesi, fark etmiyor, yaşam başlı başına tek perdelik bir oyun, hiçbir şeyin önemi yok. Zaman hızla akıp geçecek ve geride binlerce tatmin edilmemiş isteğimiz, hayal kırıklıklarımız ve acılarımız kalacak. Biz de buruşmuş poşetler gibi solgun yüzümüzle bu geçmişi sorgulayacağız, değmezmiş diyeceğiz. O halde çırılçıplak geldiğimiz yaşama yine çıplak ve solgun bir şekilde veda edeceğiz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Ya Sonra yazdı:

Bir ömür yaşarsın yersin içersin bu esnada zengin de olabilirsin, pahalı şeyler yersin, lüks yerlerde konaklarsın, her bir objenin en iyisi en kalitelisi sende olur ama niyetinde bir fakir kadar sen de ölürsün. Bu durumda geçmişe bakıp düşünelim: elimize ne geçti? Hiçbir şey. Zenginliği önemsiyorsan zenginliğin varlığımız için bir çay kaşığı bal tatmaktan daha değerli olmadığını görmelisin. İsteyip de elde ettiğimiz veya isteyip de elde edemediğimiz her şey sadece yaşamda sınırlı şeyler. Bu farkındalık isteme arzusunu reddetmeyi de getirecektir. Artık hayatın geçici arzularının kölesi olmuş, bedeninin bitip tükenmek bilmeyen isteklerine, doyumsuzluklarına karşı istemeyi reddetmiş insan kendini gerçekleştirmiş demektir.

Doğa ne veriyorsa ölümle geri almıyor mu? O sebeple dostum eğer diplomam var, çalıştım ama neden işsizim diye kendi kendine sorular sorup üzülüyorsan bence buna hiç üzülme. Emin ol şu anda büyük bir firmada staj yapıyor olsaydın, yahut iyi bir statüde çok dolgun bir maaşla çalışıyor bile olsaydın başka isteklerin olacaktı. Onların tatminsizliği şu an hissettiklerinden farklı hissettirmeyecekti. Bana göre de ne Boğaziçi ne de Sütçü İmam Üniversitesi, fark etmiyor, yaşam başlı başına tek perdelik bir oyun, hiçbir şeyin önemi yok. Zaman hızla akıp geçecek ve geride binlerce tatmin edilmemiş isteğimiz, hayal kırıklıklarımız ve acılarımız kalacak. Biz de buruşmuş poşetler gibi solgun yüzümüzle bu geçmişi sorgulayacağız, değmezmiş diyeceğiz. O halde çırılçıplak geldiğimiz yaşama yine çıplak ve solgun bir şekilde veda edeceğiz. 

sayın ya sonra gerçekten iananın samimiyetle söylüyorum. benim umutlarım iannılmaz güçlüdür. anka kuşu gibidir küllerinden yeniden doğmuştur. fakat zaman öylesine tohaf! öylesine garip bir hale geldiki! artık anka kuşu küllerinden doğmuyor. kendimi ölü birer canlı organızmaymış gibi hissediyorum uzun yıllardır sadece yemek yiyen ve ölümü beklıyen umutsuz bir varlıgım hepsi bu.; 

tüm umutlarım tüm hayallerim!  sadece hayal kırıklıgı olmuştur. bu hayallerın içinde en güçlüsüde karşılıksız aşk!!  olmuştur. benı yıkanda bu zaten karşılıksız aşk beni yaşıyan canlı bir organızma halıne getırmıştır demekkı ben çok zayıfım. 

diğer olumsuzluklarda beni çok etkilemıştır. yaşadıgım yer bu konuda oldukça etkildir. türkieyde yaşıyorum burası farklı bir  galaksı.. 

bir konuda size katılmıyorum  affınıza sıgınarak diyorumkı yaşam ekonomıdır yaşam ekonomık güçtür yaşam paradır paran varsa mutluluk satın alınabilr. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim :) ben degersızım haklısın. en azından içindekı duyguları dogruyu söylüyor tebrık ederım  açık sözlü olmanız guru verıcı. her zaman böyle kalın..sizde nbir ricam olucak küfürlu kısmını silersenız hiç hoş değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, antimuslim yazdı:

affınıza sıgınarak diyorumkı yaşam ekonomıdır yaşam ekonomık güçtür yaşam paradır paran varsa mutluluk satın alınabilr. 

Lafı hiç eğip bükmeye gerek yok, doğru katılıyorum. ''para mutluluk getirmez''  diyenler başka bir dünyada yaşıyor olmalı. Para mutluluk getiriyor çünkü istediklerimizi parayla satın alabiliyoruz. Artık parayla elde edilemeyen ne kaldı? Paran varsa sevgilin de oluyor, aşk da yaşıyorsun, hemen hemen her şey, dostluk, saygı, sevgi ve türlü ilişkiler. Hepsi parayla elde edilebiliyor. Ya istemeyeceksin, ya da para kazanacaksın. Mutluluğu bundan başka formülü bence yok. Ben ilkini seçtim. Siz ikincisinde ısrar edebilirsiniz. Ama değer mi, bence değmez sayın antimüslim. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ya Sonra yazdı:

Lafı hiç eğip bükmeye gerek yok, doğru katılıyorum. ''para mutluluk getirmez''  diyenler başka bir dünyada yaşıyor olmalı. Para mutluluk getiriyor çünkü istediklerimizi parayla satın alabiliyoruz. Artık parayla elde edilemeyen ne kaldı? Paran varsa sevgilin de oluyor, aşk da yaşıyorsun, hemen hemen her şey, dostluk, saygı, sevgi ve türlü ilişkiler. Hepsi parayla elde edilebiliyor. Ya istemeyeceksin, ya da para kazanacaksın. Mutluluğu bundan başka formülü bence yok. Ben ilkini seçtim. Siz ikincisinde ısrar edebilirsiniz. Ama değer mi, bence değmez sayın antimüslim. :) 

degerlı yorumunuz! c için tesekkurler :)  sizinle gerçekten tüm konularda hemfikirim. iyiki varsınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burası umumi bir platform, dolayısıyla forumdaşların özel hayatı kimseyi ilgilendirmemeli. Kişilerin fikirlerine, dünya görüşlerine odaklanmak daha yapıcı olur.

Doğru anladıysam, konu sahibi, varlıklı bir ailede doğma şansına nail olamadığına hayıflanıyor. Tersi olsaydı, o özendiği zenginliği bir çırpıda çarçur edebileceğini ve nihayetinde züğürt bir mevkiye inebileceğini, hiç düşündü mü acaba ?

Ana, ilk, orta, lise ve nihayetinde üniversite okulu bir araçtır. Adı üstünde işte, hepsi de okul. Okullar, birer eğitim yeri olmakla birlikte, aynı zamanda bilgi yuvasıdırlar. Okullar arasında kalite farkı olsada, orada verilen bilgiyi öğrenmek ve özümsemek kişinin hevesine ve kabiliyetine kalmıştır. Hatta o bilgileri bireysel olarak daha da ileriye götürmek, daha da önemlisi, o bilgilerle iş hayatında kariyer yapmak, kişinin kendi tasarrufundadır.

Hasılı diploma her ne kadar bir kăğıt parçası olsa da, ona kavuşana kadar elde edilebilecek bilgileri, küçümsemek doğru değil.  Bir kişi o kadar mürekkep yuttuktan sonra, piyasada başarılı olamamışsa, özeleştiri yapmanın tam vaktidir.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

terside  olabilir yaşamda herşey olası diyen sen değilmiydin?  :) belkıde zengın doğarım ve daha çok zengin olurum imkansızmı? 

illaki beni eleştirmek hoşuna gidiyor değilmi?  cımıbızla nerden? bir açık bulsamda bu arkadaşı eleştirsem diyorsun , birazcım yapıcı olmayı becerebilirsin ama istemiyorsun. zekisin akıllısın ama yapıcı değil yıkıcısın. 

ben artık çok değiştim  :)  ben artık küfüre karşı savaş açtım.. 

elimde ngeldiği kadar anlayışlı ve seviyelı olmak zorundayım .. herkese karşı .

o diplomanın fakırsen bir işe yaramadığını sende çok iyi  biliyorsun..

hiç böyle düşündünmü? birgün karşına kadın düşmanı ama aşık oldugun bir adam çıkarsa yinede değişmezmisin? o zaman  belkı dogru bildigin yok yanlış olabilir. aci bir tecrübeyle yaşamakta var hayatta. 

lütfen1 lütfen ! öz eleştiri yap bana benımde hatarımı daha iyi görmeme yardımcı olucaksan mutlu olurum. ve bu hatalardan inankı! ders alarak dahada olgunlaşırım. hiç. şüphen olmasın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, antimuslim yazdı:

terside  olabilir yaşamda herşey olası diyen sen değilmiydin?  :) belkıde zengın doğarım ve daha çok zengin olurum imkansızmı? 

illaki beni eleştirmek hoşuna gidiyor değilmi?  cımıbızla nerden? bir açık bulsamda bu arkadaşı eleştirsem diyorsun , birazcım yapıcı olmayı becerebilirsin ama istemiyorsun. zekisin akıllısın ama yapıcı değil yıkıcısın. 

ben artık çok değiştim  :)  ben artık küfüre karşı savaş açtım.. 

elimde ngeldiği kadar anlayışlı ve seviyelı olmak zorundayım .. herkese karşı .

o diplomanın fakırsen bir işe yaramadığını sende çok iyi  biliyorsun..

hiç böyle düşündünmü? birgün karşına kadın düşmanı ama aşık oldugun bir adam çıkarsa yinede değişmezmisin? o zaman  belkı dogru bildigin yok yanlış olabilir. aci bir tecrübeyle yaşamakta var hayatta. 

lütfen1 lütfen ! öz eleştiri yap bana benımde hatarımı daha iyi görmeme yardımcı olucaksan mutlu olurum. ve bu hatalardan inankı! ders alarak dahada olgunlaşırım. hiç. şüphen olmasın. 

Daha dogru durust Turkce yazamiyorsun, zengin olsan ne olacakti ki? Bu zeka seviyesi ile muhtemelen batirirdin o parayi sen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Red Shift yazdı:

Daha dogru durust Turkce yazamiyorsun, zengin olsan ne olacakti ki? Bu zeka seviyesi ile muhtemelen batirirdin o parayi sen.

hiç olmadıkı bitırım. keşke olsada bitırsem..en azından bitidiğim ana kadar mutlu olurdum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, antimuslim yazdı:

arkadaşlar her zaman merak etmişimdir! forumda gerçekten zengin üyeler varmı? genelde forumlarda benim gibi okumuş işşizler vardır. belkı bir istisna zengin üye varmı? merak ettim. 

eğer gerçekten zengin üyeler varsa birkaç sorum olucak.

@haci  bir ara özel hastahane sahibiyim diyordu.

Forumda ondan daha zengini olacağını zannetmiyorum.:0_80cbc_37a71a73_L:

Birde eskiden @DEHA nickli  biri vardı.Yazdıklarından borsa manipülasyon ve spekülasyonluğu ile zengin olmuş birine benziyor.

@antimuslim avukat değilmiydin? Para ile ilgili bir davaya bak yüzde 20 senin oluyor.Kazanırsan bir adan zengin olursun.

Tapu iptal davaları çok bugünlerde.Aihm başvurursan kesin kazanırsın.:)

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

@haci  bir ara özel hastahane sahibiyim diyordu.

Forumda ondan daha zengini olacağını zannetmiyorum.:0_80cbc_37a71a73_L:

Birde eskiden @DEHA nickli  biri vardı.Yazdıklarından borsa manipülasyon ve spekülasyonluğu ile zengin olmuş birine benziyor.

@antimuslim avukat değilmiydin? Para ile ilgili bir davaya bak yüzde 20 senin oluyor.Kazanırsan bir adan zengin olursun.:)

oda birşeymi?  :D  hacı ile facebooktakı hesabında konuştum 1 yıl önce bana 10 milyon dolarlık adam olduğunu söylermişti. nerdeyse 

inanıyordum bu arada iyiki geldin :0_80cbc_37a71a73_L: 10 milyon dalırlık adamıım ben ama  hacı bana darılmasın hacıyı severım. çok iyi birisidir. 

onu sevdiğim için birazcık espiri yaptım kusura bakmasın.  10 milyon dalırlık adam rich man wery rich man, ama php. site açmış arkadaş.. hemde ücretsız bali en azından   bana sorsaydı ben uzmanın bu işlerde en azından wip! üyeler alsaydı yani ücretli üyeler alsaydı. en azından sürümden kazanırdı..  :)))  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, antimuslim yazdı:

oda birşeymi?  :D  hacı ile facebooktakı hesabında konuştum 1 yıl önce bana 10 milyon dolarlık adam olduğunu söylermişti. nerdeyse 

inanıyordum bu arada iyiki geldin :0_80cbc_37a71a73_L: 10 milyon dalırlık adamıım ben ama  hacı bana darılmasın hacıyı severım. çok iyi birisidir. 

onu sevdiğim için birazcık espiri yaptım kusura bakmasın.  10 milyon dalırlık adam rich man wery rich man, ama php. site açmış arkadaş.. hemde ücretsız bali en azından   bana sorsaydı ben uzmanın bu işlerde en azından wip! üyeler alsaydı yani ücretli üyeler alsaydı. en azından sürümden kazanırdı..  :)))  

Para, senin sandigin kadar mutluluk getirmez. Evet, para, rahatliktir ama ic huzuru para ile bulamazsin. Gercek bir basari, ic huzur saglar.

Para cok onemli ama paran olunca cooook mutlu olacagini filan sanman bir yanilgi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, antimuslim yazdı:

HACI
(no login)

Re: ATEISTLER INANCLI FAKIRLERE NEDEN YARDIM ETMEZ?

January 15 2004, 2:28 AM 

Ben her sene yerel camimize yuklu bir bagista bulunurum.. Turkiye'de degil. Amerika'da.. Turkiye'de bana gelene kadar tonla salak var.. 
Burada ise, camiye giden Turk'ler fakirdir ve zaten ellerinde ne varsa ne yoksa, dinleri ugruna ve tabii bos yere, sarfetmektedirler. 
Onlara yardim etmeyi boynumun borcu hissederim. Aslinda yardimim onlaradir. Yani fakirlere.. Islam'a degil.. Oldu mu?

Bana her yil ozel bir takvim gelir.. Imsakiyeli falan..
Henuz namaza ve oruca baslamadim.. 

keeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhh

Hadi bakiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmm

Hacının hastahane sahibi olduğunu söylediği iletisini bulamadım.bunu buldum.Amerika da bir camiye yüklü bağış yapıyormuş.:0_80cbc_37a71a73_L:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, antimuslim yazdı:

ama php. site açmış arkadaş.. hemde ücretsız bali en azından   bana sorsaydı ben uzmanın bu işlerde en azından wip! üyeler alsaydı yani ücretli üyeler alsaydı. en azından sürümden kazanırdı..  :)))  

Bu zehir gibi kafayla nasıl zengin olamadın, inan anlamak çok güç...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En önemlisi de, parayla zaman satın alabilirsin.

Parayla iş gücü satın alıp, insanları kendin için çalıştırabilirsin.

İnsanların paraya ihtiyacı olduğu sürece ve sende de o para olduğu sürece adaletsizliğin devam etmesi çok doğal. Bunu aşmanın bazı yolları var ancak kişinin becerisine kalıyor. Başka türlü olduğu zaman, maalesef çoğu kişinin birikim yapması veya iş kuracak sermaye bulması çok zor.

Hayatı boyunca bir vasıf edinememiş(şartlardan dolayı) insanlara sen çalışsaydın senin de olurdu gibi laflar edilmesini doğru bulmuyorum. Evet, bu insanlar çoğu zaman yanlış ata oynayıp haklarını yediriyorlar, ancak bu durum da birçok kez çaresizliklerinin bir sonucu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Adamdaki ticaret kafasini goruyor musun? Vip uye diyor, surumden kazanirmis filan. Vay be, cidden nasil zengin olamadi bu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

kusura bakma bir buçuk  biz sizleri seviyoruz arasıra espiri yapalım dedik, yazdıklarının tamamına katılıyorum, ben sadece sizlere 

yardımcı olmaya çalışıyorum, yazılarıma göre beni değerlendirmeyin gerçekten iannılmaz derecede zekiyimdir, yazılarım sizi aldatmasın,istesem kodlarla 1 günde 15 tane php veya asp site açarım ama sorun bende ben çok tembel bir adamım ,çalışmaktan nefret ederim. bu konuna ne ?desenız haklısınız ben tembelım işe yaramaz biriyim.ben emir almasını sevmiyorum çünkü emir vermeye alışmış biriyim. işimin geregı emır vermek zorundayım.  dünyadakı çogu forum siteleri 15 yıl önceden. 

bu sisteme geçis yapmıştır. wip! üyeler sayesınde hala ayakta duran siteler var. sizlerinde en zayıf noktası bu,

bu siteye ilk defa üye oldugumda dikkatımı çekmıştı. vip üye neden? yok bir an düşündüm bu forum çok zengın olmalıydı ama daha sonra anladımkı yanılmışım. 16 yıl önce bu viıp üye alımına başlamış olsaydınız şimdi çok farklı olurdu herşey sizlerin iyliği için söylüyorum. yanlış anlaşılmasın artık hiç kimse vip! üye olmuyor ama 17 yıl önce çok modaydı bu vip! üyeler şimdi bile hala ayakta duran siteler var. sizde bilyorsunuzki.artık herşey para para cagındayız. ayrıca verdıgınız reklamlarda biraz sönuktür daha yeni ve daha yapıcı reklamlar bulmalısınız reklam verenleri secerken en iyi hangi? reklam bana kar getirirr mantıgını kendinize empoze etmelısınız admınlık çok zor bir iştir. süreklı doman biter herşey paradır. 

her yıl domanin ücretlerine zam gelır. üstüne üsluk her domain sana kar olarak dönmez iş riskınıde göz önüne alarak doman secmekte çok önemlıdir. genelde yanlış anlama kar marjı en düşün www.org tur. siz kar marjı en düşük uzantıyı almışsınız bu sartlarda kar etmek ve para kazanmak çok zor olucaktır. ben bir araştırma yaptım bu uzantı (.org)reklam giderlerı reklam gelırler ayrıca reklam verenlerıde göz önüne alırsak en düşük ve en ucuz uzantıdır. iy ibir kar marjı için size org. uzantısı yerıne  com uzantısını tavsiye ederım birazcık pahalı bir domaın ama gerçekten çok iy ibir uzantıdır. düşünün  burdakı reklma verenler bile çok daha aftıf ve çok daha zengındır. 

tabı şimdi sen diyeceksınkı biz para içn bu işi yapmıyoruz burası forum sitesı ticaret sitesi.. değil. ama şunuda unutmayın artık forum siteleri  bile ticaretten  kazanıyor. vip! üyeler bunun için var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...