Jump to content

KÖTÜ TANRI GERÇEĞİ!

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 saat önce, Buzul yazdı:

Allah'ın yerde olanları ve emriyle denizlerde yürüyen gemileri buyruğunuz altına vermiş olduğunu; buyruğu olmaksızın yere düşmemesi için göğü O'nun tuttuğunu görmez misin? Doğrusu Allah insanlara karşı şefkatli ve merhametli olandır.Hacc 64

Allahın göğü tutmazsa ne olur?Başımıza çöker ve hepimiz ölürüz değil mi?Eeee zaten öleceğiz.Ama Allah göğü tutmasını,bu düzenin sürekliliğini bir şefkat ve merhamet olarak görüyor.Şimdi zaten ölecek canlıların Allaha göğü tuttuğu için şükür,teşekkür mü etmeleri gerekir.Bırak çöksün,zaten öleceğiz.Ölüm nerede olursanız olun bulur,her nefs ölümü tadacaktır diyip,sonu ölüm olan bir düzen yaratıp da,sonra göğün tutulmasını şefkat ve merhamet olarak sunmak da neyin nesi?Göğü tutmazsan insanlar ölür,insanların ölmesi merhametsizlik ve şefkatsizlik midir?Eğer öyleyse neden insanların öleceği bir düzen yarattın diye sorarlar,merhametsiz ve şefkatsiz diye.

İnsanların çoğunun cehennem için yaratıldığı,Allahın benden böyle bir söz çıktı dediği düşünülürse,doğuma şu açıdan bakılabilir.Cehenneme yakıt üretimi.İnsanlara üreme,çoğalma içgüdüsü veren Allah insanlara cehennem için yakıt ürettiriyor.Hiç bu açıdan baktın doğuma?O nedenle doğumun,çoğalmanın,yaşamın yüceltilecek ve övülecek bir yanı olmamalı.Hani diyorsun ya anne sancı çekiyor,acı çekiyor diye.Senin inandığın Allah o annelerin sancı,acı çekerek doğurduğu kişilerin çoğunu cehenneme atıp,sonsuza dek işkence edecek.Ben Allahın yokluğundan eminim,ama ona inansaydım da bu tutumundan dolayı ona karşı çıkardım.İnsanlara üreme,çoğalma içgüdüsü ver,cehennem için yakıt ürettir.Bu nasıl bir acımasızlıktır böyle.

İnandığın Allah insanların yaptığı zırh için,zırhı savaşta korusun diye ben yarattım,bu sanatı ben öğrettim demiştir.Bu zırhı müslüman olmak ve şükür edilmesi için bir neden olarak sunmuştur.

Ona, sizi savaşta korumak için zırh yapma sanatını öğrettik, artık şükreder misiniz?enbiya 80

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Sorulacak soru şudur.Ölümcül,zarar verici silahları yaratan ve bu sanatı insanlara öğreten kimdir?Şeytan mıdır?Yok Allah ise,bunları yarattığı için,bu sanatı insanlara öğrettiği için kendine şükür mü edilmelidir?İsyan edilemeyeceğine göre şükür edilmelidir değil mi?Ayrıca insanların korunmak için yaptığı zırhları ve korunma eylemini kendine mal edip de,insanların zarar vermek için yaptığı silahları ve zarar verme eylemini üstlenmemek olmaz.Peki neden şükür edilsin zırh için,ölümcül silahları da yaratan Allah değil mi?Allahım yarattığın ve insanlara sanatını öğrettiğin ölümcül silahlardan senin yarattığın zırh sayesinde korundum şükürler olsun demek de neyin nesi?Hadi bunun için şükür ettin,ya o Allah tarafından silahlar zarar verirse ne yapacaksın,isyan edecek misin?Yok,Allaha isyan edemezsin,şükür edeceksin.Yani bu ayetler de bu anlam var aslında..Allahım savaşlarda korusun diye yarattığın zırha şükürler olsun demek,Allahım savaşlarda zarar versinler diye yarattığın silahlara şükürler olsun demektir aslında.He Allahın zırh yaratmasaydı ne olurdu,korunamazdık yarattığı ve sanatını öğrettiği ölümcül silahlardan ve ölürdük.Ki yarattığı zırhın,çelik yeleğin koruyuculuğu da tartışılır,yarattığı ölümcül silahların etkileri düşünülürse.

İşte İslamın Allahı budur.Sizin için zırh yarattım der,göğü tutuyorum başına çökmesin der,bunları şükür edilmesi gereken şeyler olarak görür,ama ölümcül silahlar yaratır,hastalık verir,doğal afet verir ve eninde sonunda insanı öldürür,sonu ölüm bir düzen yaratmıştır.Kendisi dediğim gibi insanların çoğunu da cehennem için yaratmıştır.Şu anda dünyada doğumlar gerçekleşiyor ve Allahın sonsuz cehennemine yeni yakıtlar üretiliyor.Hiç bu açıdan baktın İslama.

Sunu idrak etmemiz gerekli; mal sahibi, malinda istedigi gibi tasarruf eder. Istedigi gibi davranir. 

Yani; sen 10 bloklu bir site insaa eden bir mütehite, sunu söyle yap, bunu böle yapsan daha iyi olur gibi degistirmeye sevkedecek sözleri söylemeye yetkili degilsin.

Allah‘in yaptiklarini sorgulama gibi bir hakkimiz olmadigi gibi, bize sundugu nimetlere tesekkür etmeliyiz elbette. 

Bir taraftanta, Allah bizlere nelere gücü yettigini, bizim anlayacagimiz bir bicimde bize gösteriyor ve göstermek istiyor. Sayet „ben gizli bir hazineddim bilinmek istedim“ diyor. 

Dogum meselesine gelince; Cehenneme yakit üretmek degildir. Cehennem gizli degildir, Allah apacik uyariyor. Böyle yaparsan cehenneme, böyle yaparsan cennete gidersin diyor. Bukadar basit.  Sayet isteyen suan iman edip cehennemden kurtulabilir. Kimse inancsizliga zorlanmiyor. 

Velhasil; asansörde 0’a basip en alt kata gitmekte var, 10a basip en üste cikmakta var. Insanlar secmekte hürdür. 

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, patron_ yazdı:

Öncelinle Müslüman oldugumu belirttigin icin tesekkür ederim. Anladigim kadariyla müslümanlara karsi icinde bir kin var, apacik. 

Yazdiklarini tam anlayamiyorum, bir cok yazim ve manâ hatasi yapiyorsun. 

Müslümanların dini İslam inanmayanlara düşman.Din Allahın oluncaya ve inanmama fitnesi ortadan kalkıncaya dek savaşın diyen yine islam.Allaha inanmamayı bozgunculuk olarak gören yine islam.İslamı eleştirip bozgunculuk yapanları öldürün,sürün,çarmıha gerin,ellerini ayaklarını çaprazlama kesin diye yine islam.

Fitne kalmayıncaya ve din yalnız Allah'a ait oluncaya kadar onlarla savaşın; vazgeçerlerse artık düşmanlık ancak zâlimlere karşıdır.Bakara 193

Ey inananlar, sizi rızıklandırdığımız şeylerden bir kısmını yoksullara harcayın o gün gelip çatmadan ki o gün ne alış-veriş var, ne dostluk, ne şefaat. Kâfirlere gelince onlar zâlimlerdir.Bakara 254

İnkar eden, Allah'ın yolundan alıkoyanlara, bozgunculuklarına karşılık azap üstüne azap veririz.Nahl 88

Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut çarmıha germeleri veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.Maide 33

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, patron_ said:

Sunu idrak etmemiz gerekli; mal sahibi, malinda istedigi gibi tasarruf eder. Istedigi gibi davranir. 

Yani; sen 10 bloklu bir site insaa eden bir mütehite, sunu söyle yap, bunu böle yapsan daha iyi olur gibi degistirmeye sevkedecek sözleri söylemeye yetkili degilsin.

Allah‘in yaptiklarini sorgulama gibi bir hakkimiz olmadigi gibi, bize sundugu nimetlere tesekkür etmeliyiz elbette. 

Bir taraftanta, Allah bizlere nelere gücü yettigini, bizim anlayacagimiz bir bicimde bize gösteriyor ve göstermek istiyor. Sayet „ben gizli bir hazineddim bilinmek istedim“ diyor. 

Dogum meselesine gelince; Cehenneme yakit üretmek degildir. Cehennem gizli degildir, Allah apacik uyariyor. Böyle yaparsan cehenneme, böyle yaparsan cennete gidersin diyor. Bukadar basit.  Sayet isteyen suan iman edip cehennemden kurtulabilir. Kimse inancsizliga zorlanmiyor. 

Velhasil; asansörde 0’a basip en alt kata gitmekte var, 10a basip en üste cikmakta var. Insanlar secmekte hürdür. 

Mal sahibi mahibi diye bir şey yok, sadece arapların pazarladığı bir din ve tanrı var, sen önce bunu idrak et. 

Allah denen putun kimseyi uyardığı falan yok, sadece Muhammed isimli bir bedevinin bana inanmazsanız Allah adında bir tanrı sizi kebap yapacak demesi var.

Yahudi olsun, hristiyan olsun, müslüman olsun farketmiyor, bu din mensupları din işini şöyle sunuyor: Bir tanrı var, o tanrı falanca kişiyi elçi seçti. Aslında olan durum şu: O elçi seçildiği iddia edilen kişi bir tanrının kendisini elçi seçtiğini iddia ediyor. 

Tüm dinciler işte bu kadar açık bir gerçeği göremiyor. 

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, patron_ said:

Hala daha çocuk gibi şu düşük zekalı analojileri kullanıyorsunuz.

Arkadaş, mevzu zaten mal sahibi diye birinin olup olmadığında, sen kalkmış mal sahibini ön kabul ederek cevap veriyorsun. Şaka mısınız?

Ortadakinin mal olup olmadığı dahi belli değil. Koskoca evren ve varoluşu bina ve müteahhide indirgeme basitliğine düşünce netice bu oluyor işte.

Kötülük problemi ise gayet basit bir noktada düğümleniyor. Üstte özetledim, ilk mesajımda örnek ve linki de verdim.

Tüm yapacağınız meselenin o kısmını şıp diye çözmek. Tak fişi bitir işi.

Hiçbir eşdeğerliliği olmayan geçersiz benzetmeler ve ona bağlı yine geçersiz mantıksal çıkarımlarınla ortalığı laf kalabalığına boğacağın yerde..

Hadis kuyusuna girmişsin bir de. 

Dipsiz bir kuyudur, çıkamazsın, haberin ola..

Ortada 1 tane islam, ama forumda ve yer yüzünde ise 80 tip müslümanın bulunması ayrı bir tartışma konusu.

Sünnet ve hadisçisi ayrı, sadece kurancısı ayrı, mezhepçileri ayrı, ayet bükücüleri apayrı. Bir de bunların hiçbirini kabul etmeyen versiyonları dahi var..

Bu ayıp, bu bölünmüşlük bile size yeter.

İslam dünyasının hali ortada zaten. Sürünüyorlar.

~1400 senenin hasılatı anca bu işte, alın tepe tepe kullanın.

Sen daha meselenin ilk adımını dahi idrak edeme, sonra gel burada millete idrak pazarlamaya çalış..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, patron_ yazdı:

Demek sen Allahın bir malısın?

İslamın Allahını ve ona atfedilen kuranı sorgulayacaksın,bu tür sorular soracaksın ki gerçeklere ulaşabilesin.Biz iman ettik, onun malıyız,o istediğini yapar diyip işin içinde sıyrılmak,sorgulamamak işin kolayı ve kaçamağı.Allahım bizim zırh yarattı şükür edelim diyip,bu ölümcül silahları yaratan da aynı mantıkla allah değil mi diye sormamak olmaz örneğin.Gerçeğe,doğruya ulaşmak istiyorsan bu tür soruları soracaksın ve ayrıntılara ineceksin.Ama sen iman eden bir köle özlü olduğun için,Allahın biz allahın malıyız diyerek,sorgulamaktan, allahın yanlışlarını,saçmalıklarını dile getirmekten kaçınıyorsun.

Gizli bir hazine olan ve bilinmek isteyen Allah insanlardan ve cinlerden önce de başka bilinçli türler yaratmış mı bilinmek için?Kendisi bildiğiniz gibi sonsuz.Başlangıcı ve sonu yok.Gizli bir hazineyse ve bilinmek istiyorsa,herhalde bilinmeye gereksinimi var,daha önceleri de bilinmek için başka türler yaratmış olmalıdır herhalde.Bu Allah bilinmeden duramıyor anlaşılan.

İslamın bakış açısından bakacak olursak,cehenneme gidecekler ve sayıları bellidir.Allah bunu bilir değil mi?Yani dediğim gibi  şu anda dünyanın dört bir yanında Allahın cehennemine yakıt üretiliyor.Ki Allah insanların çoğunu cehennem için yaratmıştır ve kendinden böyle bir söz çıkmış.İşte bu doğanların içinde de,cehenneme atılacak insanlar vardır.

İnsanlar seçimde özgürdür demişsin ama ataların inanç ve öğretilerine göre kendinden sonra kuşakları yapılandırdığı gerçeğini göz ardı etmişsin.Din kuşaktan kuşağa aktarılır,atalar kendinden sonraki kuşakları kendi dinlerine inanmaya programlarlar.Atasının dinine inanmaya programlanmış bir müslüman dinini kendi seçmemiştir örneğin,ataları onu islama inanmaya programlamışlardır.Bu kişi atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş bir zombidir.Ayrıca iman edip,Allaha atfedilen islam paketinin tüm içeriğine katılmak zorunda kalmak beyinsizliktir.Çünkü sen iman edip,islam paketinin tüm içeriğine katılmak zorunda kalırsan,bu paketin içinde yalan yanlış ne varsa savunacaksın demektir.Bu durumda da asıl kafirlere müslümanlar diyebiliriz.Kuranla Allahın varlığını kanıtlamak olanaksızdır,ama yokluğunu kanıtlamak olanaklıdır,bunun için tek bir yanlış,tutarsızlık yeterlidir.Öyleyse iman et ve Kuranın tüm içeriğine katıl,başka yolu yok.İslam sorgulanarak,araştırılarak seçilebilir bir şey değildir.O nedenle iman et ve Kuranın tüm içeriğine katıl sözünde akletmenin kırıntısı yoktur.

Ayrıca atalarınca islama inanmaya programlanmış bir müslüman cennete gidecek de,atalarınca islam dışındaki dinlere inanmaya programlanıp,bu dinlere inanarak ölenler cehenneme mi gidecek?Bu nasıl sınav ki atalar sınava girecek kişinin dinini belirliyor,bu nasıl bir bireysel sınav ki kimin nereye gidip gitmeyeceğini koşullar,ataların seçimleri,eylemleri belirleyebiliyor?Atalarının dinine inanmaya programlanmış,dinini araştırarak,sorgulayarak seçmemiş kişilerin din konusunda bireysel olarak sınanıyoruz demesi,özgür irademiz var,seçim senin demesi trajikomik gerçekten.Sen ilk önce atalarının inanç ve öğretilerinin tutsaklığından kendini kurtar diye söylerler kişiye.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, patron_ yazdı:

Biz müslümanlar sadece Kuran‘a göre hayatimizi sekillendirmeyiz. Ayni zamanda sünnet dedigimiz peygamberimizin hayatinida benimseriz. Yasam tarzi ve söyledigi cümleleri. Bunlara hadis deriz. Ve hadisde, bir diken dahi ele battigi vakit bir günahin silinir diye iletilmistir. Sünneti/hadisi inkar etmek dinden cikarir, buna uymamiz gereklidir

işte burada çok ciddi mantık hatası yapıyorsun,söz konusu hadislere sana sevap olarak birşey yazılmaz ayetlere göre sevap işlemen 

gerekiyor.sana sevap vericek varlık peygamber değil allahtır. işiniz gücünüz yalan dolan. 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, antimuslim yazdı:

işte burada çok ciddi mantık hatası yapıyorsun,söz konusu hadislere sana sevap olarak birşey yazılmaz ayetlere göre sevap işlemen 

gerekiyor.sana sevap vericek varlık peygamber değil allahtır. işiniz gücünüz yalan dolan. 

Önce bir oku müslümanlar hayatini neye göre sekillendirmeli diye. Bizim hadis dedigimiz sey öyle basit birsey degildir. Sayet Kuran‘da Peygamberimiz s.a.v.  icin söyledigi hersey vahiydir denilmektedir. Biz zaten Allah‘a tapiyoruz, peygamberlere degil. Yalan söyleyip söylemedigimizi elbet birgün herkez ögrenecek. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, patron_ yazdı:

Önce bir oku müslümanlar hayatini neye göre sekillendirmeli diye. Bizim hadis dedigimiz sey öyle basit birsey degildir. Sayet Kuran‘da Peygamberimiz s.a.v.  icin söyledigi hersey vahiydir denilmektedir. Biz zaten Allah‘a tapiyoruz, peygamberlere degil. Yalan söyleyip söylemedigimizi elbet birgün herkez ögrenecek. 

gerçek islamda allaha dua etmek sevaptır. allahta ayetleri yazan ilahınızdır. senın anlamadıgın noktaya geliyorum,gerçek islamda

hadisleri buhari gazalı ve farabide yazmıştır. bunlar alimlerdır. hadis yazmak sadece peygamberın yetkısındedır. ayette vardır.

demekkı sen hadis yazan her hadise inanmakla alalhına karşı gelıyor ve günah işliyorsun. bilmem anlatabildimmi? 

eger sen ciddi anlamda islamı yaşamak istiyorsan hadislerdeki emirler yerine hiçri takvımı baz alan 1400 yıl öncekı güneş saatiyle yazılmış kuranı bulmalısın önce. anlaştıkmı? 

çünkü gerçek kuran parşömentlere yazılan emırler ve ayetlerdır. ve burada diğer problemınde sadece ayetler oldugu gerçegidir. hadisler kesınlıkle gerçek kuranda yoktur. hadısler 8. 9. yyda ki  alımlerın sözleridir.

bu alimler 9 yyda toplanmışlar ve demışlerkı!  biz kuranı destekleyici hadısler yazalım ve bu hadislere muhammedin sözleri diyelım. işte gerçek tarıh bu önce gerçek tarıhı ögren sonra çık karşıma bu ne? cesaret !!!

hiç birşeyden haberın yok senın.  gerçek islamda muhammed hadis yazmamıştır sadece alalhın emırlerını yazmıştır. altını çizelım. 

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Buzul yazdı:

Kuranla Allahın varlığını kanıtlamak olanaksızdır,ama yokluğunu kanıtlamak olanaklıdır,bunun için tek bir yanlış,tutarsızlık yeterlidir.

Allah‘in yok oldugunu isptlamak icin bütün kainati gezip görmek gerekir. Atomlardan galaksilere kadar. Buyrun kanitlayin. Fakat varligina delil isterseniz, maneviyatta kör olmayanlar icin sayisiz deliller mevcuttur. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, antimuslim yazdı:

gerçek islamda allaha dua etmek sevaptır. allahta ayetleri yazan ilahınızdır. senın anlamadıgın noktaya geliyorum,gerçek islamda

hadisleri buhari gazalı ve farabide yazmıştır. bunlar alimlerdır. hadis yazmak sadece peygamberın yetkısındedır. ayette vardır.

demekkı sen hadis yazan her hadise inanmakla alalhına karşı gelıyor ve günah işliyorsun. bilmem anlatabildimmi? 

Ya anlamiyorsun, yada anlamama numarasi yapiyorsun. Hadis dedigimiz sey, Peygamberimizin agzindan cikan sözlerdir. Buhari gazali müslimin sözleri degildir. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, patron_ yazdı:

Ya anlamiyorsun, yada anlamama numarasi yapiyorsun. Hadis dedigimiz sey, Peygamberimizin agzindan cikan sözlerdir. Buhari gazali müslimin sözleri degildir. 

hahahaha vahhhh  zavallı  :0_80cbc_37a71a73_L:bunlar ne? o zaman . çakma hadismı?  

Sahih Buhari Hadisleri

Fasillar hadislerin kategorilerine göre tasnif edilmis halidir. Tikladiginiz basliklardan ilgili kategoriler ve hadisleri okuyabilirsiniz

« geri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 3233 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50    ileri »

Kudsi Hadisler - İmam Gazali

Rahman ve Rahîm olan Allah'ın Adıyla

Kullarına yaptığı uyarılardan ve ibadet yolunda müttakilere lütfettiği özel yardımından dolayı yüce Allah'a sonsuz hamdolsun.

Allah'ın salâtı (rahmeti) nurlu dinin sahibi Hz. Muhammed'e (s.a.v) olsun.

Onun âlinden, ashabından, onların yoluna güzelce uyanlardan ve ümmetin her çağda yolunu aydınlatan âlimlerden Allah razı olsun.

KUDSİ hadislerden oluşan bu kitapta, her mümin için çok faydalı öğüt, uyarı, müjde ve bilgiler bulunmaktadır.

Mevlânın bizi bu bilgilerden faydalandırm
17410440_10212208519559054_234511968_n.jpg

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, patron_ yazdı:

Allah‘in yok oldugunu isptlamak icin bütün kainati gezip görmek gerekir. Atomlardan galaksilere kadar. Buyrun kanitlayin. Fakat varligina delil isterseniz, maneviyatta kör olmayanlar icin sayisiz deliller mevcuttur. 

Senin gibi bir müslime şunu diyeceğim  :

Git kendi putunu ispatla .  Hadi nerede putun getir göster de ki " benim biricik putum  burada bakın sizi şizofren gibi cehennemlik yaratan putum burada " diyin ve putunuzu buraya cagriin  . Putuna dua et de tüm kainata buranın yaratıcısının arap putu olduğunu kanıtlasın

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, patron_ yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L::0_80cbc_37a71a73_L::lol::0_80cbc_37a71a73_L:  ohhh my godddsss nasıl? bir mantık bu yok böyle bir mantık..  allha hem metafizik diyeceksınız! hemde madde boyutunda olmadıgını ispatlayın diyeceksınız.. tanrılar çıldırmış olmalıkı siz müslümanları zeka abidesi olarak yaratmış ..

allah ne kadar süper lan ile ilgili görsel sonucu

tarihinde antimuslim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Senin gibi bir müslime şunu diyeceğim  :

Git kendi putunu ispatla .  Hadi nerede putun getir göster de ki " benim biricik putum  burada bakın sizi şizofren gibi cehennemlik yaratan putum burada " diyin ve putunuzu buraya cagriin  . Putuna dua et de tüm kainata buranın yaratıcısının arap putu olduğunu kanıtlasın

Örnek; dünyanin 1670km hizle kendi ekseninde, 108.000 km hizla dünya ekseninde dönmesi ve birbirine carpmadan 200milyar samanyolu galaksilerine carpmadan idare edilmesi. Bunlarin tesadüfen olustugunu iddaa etmek, sacmaliktan baska birseY degil. Sayet bahsettiginiz bigbang, 1/1.000.000.000.000.000.000*3 capinda büyük olsaydi evrenin olusma imkani yoktu. Delil cok, görmek isteyene. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, patron_ yazdı:

Örnek; dünyanin 1670km hizle kendi ekseninde, 108.000 km hizla dünya ekseninde dönmesi ve birbirine carpmadan 200milyar samanyolu galaksilerine carpmadan idare edilmesi. Bunlarin tesadüfen olustugunu iddaa etmek, sacmaliktan baska birseY degil. Sayet bahsettiginiz bigbang, 1/1.000.000.000.000.000.000*3 capinda büyük olsaydi evrenin olusma imkani yoktu. Delil cok, görmek isteyene. 

pehhhh pehh pehhh şimdi bu matematiksel gözlem allahının ispatımı? oldu. belkıde satan  brahmanın ispatıdır? :D  :0_80cbc_37a71a73_L:

ateistlerle tanrı konsunda uğraşmak kolay benimle uğraşsana görelim. :))) :0_80cbc_37a71a73_L:her santimetre karende seni rezil etmek çok zevkli olucak :D 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, patron_ yazdı:

Benim yaratmadigimi nereden biliyorsun . Illa her şeyi senin arap putun mu yaratacak  ?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, patron_ yazdı:

Kurana göre dünya düzdür.Ay ve Güneş düz Dünyanın üzerinde dönerler.

Ve yer nasıl düzleştirilmiş?Gaşiye 20

O, yeri sizin için döşek, göğü de bina yapan, gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır. Öyleyse siz de bile bile Allah’a ortaklar koşmayın.Bakara 22

Yer ve yedi kat gök 6 günde yaratılmıştır.

And olsun ki, gökleri, yeri ve ikisinin arasinda bulunanlari alti gunde yarattik ve Biz bir yorgunluk da duymadik.Kaf 38

Gökler yerden sonra yaratılmıştır.Gökler derken evrenden söz ediyor dediğin an evren yeryüzünden sonra yaratılmıştır demiş olursun.

O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı .Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.Bakara 29

Göğün kapıları vardır.

Âyetlerimizi yalanlayanlar ve o âyetlere uymayı kibirlerine yediremeyenler var ya, onlara göklerin kapıları açılmaz. Onlar, deve iğne deliğinden geçinceye kadar cennete de giremezler! Biz suçluları işte böyle cezalandırırız.Araf 40

Yıldızlar şeytanlara atış taneleridir.

Ve andolsun ki, dünyanın göğünü kandillerle süsledik. Ve onları, şeytanlar için atılacak taşlar kıldık. Ve onlar için alevli ateşin azabını hazırladık.Mülk 5

Allahın arşı yer ve gökleri yaratmadan önce suyun üstündedir.

Arş'ı su üzerinde iken, hanginizin daha güzel işi işleyeceğini ortaya koymak için, gökleri ve yeri altı günde yaratan O'dur. And olsun ki, 'Siz gerçekten, ölümden sonra dirileceksiniz' desen, inkar edenler: 'Bu, apaçık bir sihirden başka bir şey değildir' derler.Hud 7

Yeryüzünün üstüne düşmemesi göğün Allah tarafından tutulduğu ve göklerin direksiz yükseltiği yine kuranda yazar.

Görmedin mi, Allah yeryüzündekileri ve denizde O'nun emriyle akıp gidep gemileri sizin hizmetinize verdi. O'nun izni olmaksızın yeryüzünün üstüne düşmemesi için göğü O tutuyor. Allah, insanlara karşı elbette Raûf, Rahîm'dir.Hac 65

Görmekte olduğunuz gökleri direksiz olarak yükselten, sonra Arş’a istiva eden, güneşi ve ayı emrine boyun eğdiren Allah’tır.Rad 2

Göğün oturulabilir yerlerine oturup melekleri dinleyen cinler alev toplarıyla vurulur.Gök bekçilerce korunmaktadır.

Biz Dünya göğünü yıldızlarla donattık.

Ve itaat dışına çıkan şeytan koruduk.

Onlar artık yüce topluluğa kulak veremezler.Her taraftan taşlanırlar.

Kovulup atılırlar. Ve onlar için sürekli bir azap vardır.

Ancak bir söz kapan olursa, bu yüzden onu yakıcı bir alev takip eder.Saffat 6,7,8,9,10

Doğrusu biz göğü yokladık; onu sert bekçiler ve kayan ateşlerle doldurulmuş bulduk.

Doğrusu biz, göğün dinleyebileceğimiz bir yerinde otururduk; ama şimdi kim dinleyecek olsa, kendisini gözleyen bir ateş (ışın) buluyor.Cin 8,9

Kurana göre cennetin genişliği yer ve göklerin arası kadardır.

Rabbinizin bağışına, genişliği göklerle yer arası kadar olan ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun.Ali imran 133

Kuranın hiçbir yerinde evrenden söz edilmemiştir,evren anlamında bir sözcük kullanılmamıştır.Yine Kuranın hiçbir yerinde Dünyanın yörüngesinden,Dünyanın Güneş çevresinde,Ayın Dünya çevresinde döndüğünden söz edilmemiştir.Bu da normaldir,çünkü dediğim gibi Kuranı yazan kişi Dünyayı düz sanmaktadır.Kuranı modeli düz bir yer ve üst üste yedi kat şeklindedir.Yanlışlarla harmanlaşmış mitolojik öge ve masallar.

O nedenle geoit Dünya Allahın varlığına kanıt oluşturmaz,tam tersi bize Allahın uyduruk olduğu sonucuna ulaştırır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, patron_ said:

Yine aynı boş insansı yanılgılar. Yanılsamalar.

Mesele bu kadar basit ve karşındaki bunu akıl edemiyor öyle mi sence? Hemi de senin henüz gitmekte olduğun yoldan, geri dönüyor iken?

Kırk kere cevabı yazıldı bunların. Mantığınızın, ufkunuzun ne kadar dar ve çocuksu olduğu defalarca gösterildi. Ama yılmadan her seferin bir kez daha şerh düşmek gerekiyor ki bir kıymetinin olma ihtimali olsun.

O zaman sana daha önce yazılmışlardan küçük bir kuple daha veriyorum. Daha düzenin düzensizliğin ne olduğunu idrak edememiş, referans noktası olmadan atıp tutma hastalığından müzdarip(cahil hastalığı olarak bilinir) bünyene iyi gelir. Ha cevabın varsa da yaz. Sadece bu forum dahi senin o dar ufkundan mesafelerce ileride.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65926-çelişkili-ayet/&do=findComment&comment=1388321

Al bak oradan bir pasaj: 

Kainattaki hangi düzen?

Andromeda Galaksisi'nin ~4 milyar yıl içerisinde Samanyolu'na çarpacak olması mı?

İşte bu kadar bi habersiniz gerçeklerden. Aman da samanyolu galaksisi'ne çarpmadanmış..Düzen zannetiğiniz şey, trilyonlarca, belki de sonsuz yayılmış bir süreç içerisinden ufacık bir kesit. Ama sizin gibi akıl, bilim mantık inkarcısı akıl, bilim ve mantık kafirleri o küçücük kesiti sürecin tamamı zannedip hemencecik pay çıkararak, kendisini evrenin merkezine koyuveriyor işte.

Bir tane de direk ekleyeyim eskilerden:

1- Olmuş olanın olasılığı olmaz. Olmuş olanın olasılığı "1" dir. Geriye dönük olasılık hesabı anlamlı bir bilgi vermez.

2- Nihai teori elimizde olmadan yapılan tüm hesaplar safsata, bir nevi mastürbasyondur. Değişkenlerin birbirlerini determine ettiği durumlarda her değişkeni birbiri ile tekrar tekrar çarpma gerekiliğiniz de ortadan kalkar. O vakit olasılıklar çok farklı(!) bir noktaya gelir. Bir çok güncel teoride durum da budur. Sicim teorisi.

3- Bu evrenin "olasılığının" onu anlamlandıracak biri olmadan hiçbir anlamı yoktur. Çünkü ister insana izin versin, ister vermesin, var olacagelecek her tür evrenin olasılığı da zaten yine aynı seviyede düşük çıkacaktır. Çünkü değişken sayısı fazladır. Bu durumda bizim evrenimizin diğerlerine hiçbir üstünlüğü yoktur. Ya da özel değildir. Her evrenin kendi parametrelerini esas aldığınız ve kendi iç referans noktalarından değerlendirdiğinizde, her bir evren kendi parametleri açısından zaten mükemmel olacaktır.

4-Ayrıca vaktim yok ama daha önce örneğini verdim, hatta başka bir arkadaş daha vermişti. Koskoca bir zayıf nükleer kuvvetin bulunmadığı, ancak yıldızlardan ağır elementler ve ötesine kadar her bir nanenin sentezlenebildiği evren modelleri gösterildi. Bu durumda tüm bir olasılık ve hassas ayar safsatası külliyen çöpe gider. Gitti de zaten.

..Ve en nihayetinde kullanılması gereken son argüman işte sizinki. Olasılıklar "sonsuza" gerçektir. Eğer Alan Guth'inki gibi modeller geçerli ise, bizimki gibi bir evrenin ortaya çıkması zaten "zorunludur"..

Bu evren düzgün falan da değil! Kime, neye, hangi referans çatısına göre düzgün?

Velahsılı bigbang'le ilgili üfürdüğün o şey de külliyen öznel, dayanaksız, referanssız bir saçmalık.

Delil dediğiniz şeyler delil falan değil. Tanrıların evren yaratmak için göbeğini çatlatırcasına bahsettiğiniz mertebede ince ayar yaptığına dair bir dökümanter, kullanım kılavuzu falan mı var ki elinizde, kalkmış bunu bir delil olarak etiketliyorsunuz..? Sadece kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, patron_ said:

Gerekmez.

Sen Russel'ın çaydanlığını duymadın galiba.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:zJ2c_gAV44YJ:https://tr.wikipedia.org/wiki/Russell%27in_%C3%A7aydanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1+&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=opera

Ya da Carl Sagan'ın Garajımdaki Ejderha'sını..

https://www.matematiksel.org/carl-sagan-garajimdaki-ejder/

Sen süper zenciyi de duymadın galiba..:).. Süper zencinin yokluğunu ispatlamak için bütün bir evreni geziyor musun şimdi? O ki, bütün evreni yellenerek yaratmıştır ve en büyük hobisi kendisine inanmayanları mütemadiyen bafilemektir. Şimdi bütün bir evreni gezmeden bana yok demeye kalkma sakın e mi..

..............................

Allahın yokluğu için mantıksal mümkünsüzlüğü dahi yeterlidir. Tüm evrene bakmaya ne hacet? Bilim henüz bir tanrıya ne ihtiyaç duymuş, ne de ona muhtaç kalmıştır. Hatta tam aksine termodinamiğin 1. kanunu ile onu endirekt olarak auta göndermiştir. 

İddia makamı iddiasını ispatla yükümlüdür.

İş yokluğu isptalamaya gelince tüm evreni gezmeyi dayat, somut üzerinden git, varlığına gelince dümeni maneviyata kır, yersen tabi. 

Maneviyat dediğiniz de hezeyanlarınız ve insansı yanılgılarınızdan başka bir şey değil.

Dünyadan haberi yok gelmiş burada şark kurnazlığı taslıyor.

Bir önceki mesaj vesilesi ile evrende düzen mi varmış yoksa yok muymuş öğrenmiş oldun. Olasılıkları nasıl dejenere ettiğiniz de. Önce sindirmeye bak.

İspat yükümlülüğünün güzergahını da..Onu da sindir.Akabinde ona göre yazarsın da kendini rezil etmezsin belki.

Cevap mevap yazabildiğin de yok ya, neyse..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...