Jump to content

Olay Yaratan video..Zeitgeist

Recommended Posts

An itibariyle baştan sona seyretmiş bulunuyorum. Harun Yahya'nın belgeselleriyle arasında bi fark göremedim. Kaynak yok, belge yok, bol bol demogoji, çokça manipülasyon var.

9/11 ile ilgili birşey diyemem ama dinlerin kaynağı ile ilgili bir çok kanıt var..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

An itibariyle baştan sona seyretmiş bulunuyorum. Harun Yahya'nın belgeselleriyle arasında bi fark göremedim. Kaynak yok, belge yok, bol bol demogoji, çokça manipülasyon var.

Bence de belli yerlerde hatalar var ama kaynak olmadığı konusunda yanılıyorsunuz, web sitelerine kaynaklarını koymuş adamlar.

Sitelerde Paylaş

Zeitgeist uyduruk bir "belgesel". Komplo teorilerine bolca inanan salağın teki evinde bilgisayarıyla tek başına yapmış. Bu tamamıyle kişisel amatör "araştırmalar" dır. KEsinlikle bir BBC belgeseli gibi birşey değildir. Ciddiye almaya değmez.

Ben en basitinden gözüme çarpan bir saçmalığını söyleyim mesela ki, ne kadar ucuz birşey olduğu beli olsun:

Diyor ki Mısır tanrısı "Horus" ile İngilizce "saatler" manasına gelen "hours" kelimeleri aynı harflerden oluşmuşmuş. Ulan ne alaka! Yani nasıl bir bağlantı var. Belki İngilizce farklı bir yazma sistemi kullnırdı ve "hauers" şeklinde yazıp "haurs" şeklinde okurdu. Bununla birlikte İngilizcenin konuyla ne alakası var? Sen Hristiyanlıkla Horus arasında bağ kuracaksan İngilizceyi niye karıştırıyorsun? Hristiyanlık OrtaDoğu da İsrailde çıktı. Anadolu' da felan yayıldı. İngiltere'ye bilmem kaç yüzyıl sonra geldi. İngilizcenin ne alakası var?

Yok efendim Mısır tanrısı "Seth" ile ingilizce günbatımı manasına gelen "sunset" ne kadar birbirine benziyormuş.

Şimdi böyle salakça şeyler yazan biri daha sonra gelip "aha dünya devleti kurup herkese çip takacaklar" demez mi? İyi de bu tarz bir komplo teorsinin kendisi İncil kaynaklı. İncil'in "Yuhannanın Vahyi" bölümünde Kıyametten önce Şeytanın bir Dünya Devleti kuracağını söylüyor. Pek çok Hristiyan da bugün "Mark of the Beast" yani bu dünya devletinde insanların lanetlenenlerin damgalanacakları işaretin de bu RFID çipleri olacağına inanıyor.

Yani bu Zeitgeist'ı yapan salak hesapta Hristiyanlık karşıtı iken dönüp dolaşıp kaynağı İncil olan komplo teorilerine inanıyor.

DEdiğim gibi bu belgesel uyduruk, amatör, beş para etmez, ve ciddiye almaya değmez. Ama yurdum cahilleri bilimsellik kriterlerinden anlamadıkları için ve bi bok okumadıkları için birşey görünce onun uydurma mı ciddiye alınması gereken birşey mi olduğunu anlamıyorlar. "Aman Zeitgeist ne kadar şahane, ufkumu açtı" diyorlar. Bir tane salak vardı gene bu forumda; gidip Zeitgeist seyretmiş ve şu sonuca varmış: "Bütün Yahudileri öldürelim, böylece dğnya barışı mümkün olur!!" Yani savaşları Yahudiler kasalarını doldurmak için kasten çıkarıyormuş. İşte yurdumun hesapta akıllı/kültürlü/okumuş insanı bu işte.

Sitelerde Paylaş

cok degerli , sayin Filozof ludwig , bizleri degerli fikirleriniz ile aydinlatmasaniz inanin karanlik icinde kalmis vaziyette sizin gibi bir ampülü arayacaktik , Türk okur yazarina dem vurmussunuz , fakat Bu videoya 100 üzerinden 99 verenler Dünya okur yazarlaridir , zeitgeist cikisindan aylar sonra türk izleyicisi ile bulusabilmistir , yurdum cahilleri terimi ile sanirim Dünya cahilleri demek istediniz , o cahiller , inanin Arap putuna yada olmayan uydurma bir isa ya tapanlardan daha okur yazardirlar , eksikleri yada yanlislari olsa dahi arastirma yapabilme yetisine sahiptirler.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim, cahl olmasa bu insanlar herşeyden önce İsa'nın hiç varolmadığına dair teorilerin 150 sene önce Alman teologları ve İncil uzmanları tarafından çoktan ortaya atılmış olduğunu bilir. Bruno Bauer gibi isimler mesela.

İkincisi, dünyanın hiçbiryerinde akıllı ve özellikle de dine inanmayıp da kendine SKEPTIK diyen bir insan bu komplo teorilerini ciddiye almaz. Mesela sen www.skepdic.com diye bir site biliyormusun? Hesapta ateist olacaksınız. Bu sitede biliumum uçuk kaçık inançların antolojisi yapılmış ve eleştirilmiştir. Bu büyük Skeptik Carl Sagan tarzı bir kritik düşünme geleneğidir. Neyse, bu sitede mesela İLLUMİNATTİ tarzı zırva inançlar komplo teorileri felan da sıralanmıştır. Dünyanın aklı başında insanları bu tarz komplo teorilerini "piramitleri uzaylılar yaptı" tarzı inançlarla aynı kefeye koyuyorç Bu insanlar gerçek bilimselliğe saygı gösteriyor.

Ama sen git ucuz paket cevaplarla kendini tatmin et.

Bak Wikipedia da Zeitgeist filmmaddesinde, Criticism başlığında bir gazetenin Zeitgeist hakkında yazdığı: In a piece entitled "Internet idiocy: the latest pandemic", an opinion piece in the Arizona Daily Wildcat refers to the film as "internet bullshit", saying that "witty sayings, fear tactics and a cool, assertive air all enable them to convince the unwitting public of their points"

İşte bu adam taşı gediğine koymuş. Zeitgeist internet bullshitten başka birşey değildir. Bunu bilim zanneden salaklar bilim görmedikleri için öyle sanıyor.

Sitelerde Paylaş

-> ludwig

eleştiri yapan makama bak sen. Ne mükemmel makamdır o. :) Kardeşim bir şeye itiraz edeceksen itiraz ettiğin noktaları ayrıntısına kadar gösterir ve neden öyle olamayacağını ortaya koyarsın. Bir gazeteci ''internet bullshit'' dedi diye bir eleştiri olur mu yahu? Reklam kokan hareketler bunlar. Hiç zeka kokmuyor ama.

Sitelerde Paylaş

Ah sizi türk entelcikleri.. Siz ne zekisiniz. Demek bir Zeitgeist çıda senmişsin. Sizden ne köy olur ne kasaba.

Bak diyorum, bu zırvalık ciddiye almaya değmez, evde tek birkişi tarafından amatörce yapılmış, ve içi ipe sapa gelmez iddalarla ve komplo teorileriyle dolu bir şeydir, ve internette dolaşan birşeydir. Yapan adam filme adını bile koymamış, nasıl bir "akademik çalışma" imiş bu?

Ben diyorum ki biraz okuyan eden, akademik dünya nelerden bahsediyor bilen bir insan bu tip zırvalıkları kaale almaz diyorum. Sen bana kalkıp "en ince noktasına kadar eleştir" dyorsun. Demek mal gibi her ne demişse orda yutup eleştirmeden almışsın.

Boş adamsınız boş. Gidin inanın aptal komplo teorilerine. Size ayırdığım zamana yazık.

Sitelerde Paylaş
Zeitgeist uyduruk bir "belgesel". Komplo teorilerine bolca inanan salağın teki evinde bilgisayarıyla tek başına yapmış. Bu tamamıyle kişisel amatör "araştırmalar" dır. KEsinlikle bir BBC belgeseli gibi birşey değildir. Ciddiye almaya değmez.

Ben en basitinden gözüme çarpan bir saçmalığını söyleyim mesela ki, ne kadar ucuz birşey olduğu beli olsun:

Diyor ki Mısır tanrısı "Horus" ile İngilizce "saatler" manasına gelen "hours" kelimeleri aynı harflerden oluşmuşmuş. Ulan ne alaka! Yani nasıl bir bağlantı var. Belki İngilizce farklı bir yazma sistemi kullnırdı ve "hauers" şeklinde yazıp "haurs" şeklinde okurdu. Bununla birlikte İngilizcenin konuyla ne alakası var? Sen Hristiyanlıkla Horus arasında bağ kuracaksan İngilizceyi niye karıştırıyorsun? Hristiyanlık OrtaDoğu da İsrailde çıktı. Anadolu' da felan yayıldı. İngiltere'ye bilmem kaç yüzyıl sonra geldi. İngilizcenin ne alakası var?

Yok efendim Mısır tanrısı "Seth" ile ingilizce günbatımı manasına gelen "sunset" ne kadar birbirine benziyormuş.

Şimdi böyle salakça şeyler yazan biri daha sonra gelip "aha dünya devleti kurup herkese çip takacaklar" demez mi? İyi de bu tarz bir komplo teorsinin kendisi İncil kaynaklı. İncil'in "Yuhannanın Vahyi" bölümünde Kıyametten önce Şeytanın bir Dünya Devleti kuracağını söylüyor. Pek çok Hristiyan da bugün "Mark of the Beast" yani bu dünya devletinde insanların lanetlenenlerin damgalanacakları işaretin de bu RFID çipleri olacağına inanıyor.

Yani bu Zeitgeist'ı yapan salak hesapta Hristiyanlık karşıtı iken dönüp dolaşıp kaynağı İncil olan komplo teorilerine inanıyor.

DEdiğim gibi bu belgesel uyduruk, amatör, beş para etmez, ve ciddiye almaya değmez.

Aynen, ben izledim kıçımla güldüm :)

Sitelerde Paylaş
Ah sizi türk entelcikleri.. Siz ne zekisiniz. Demek bir Zeitgeist çıda senmişsin. Sizden ne köy olur ne kasaba.

Bak diyorum, bu zırvalık ciddiye almaya değmez, evde tek birkişi tarafından amatörce yapılmış, ve içi ipe sapa gelmez iddalarla ve komplo teorileriyle dolu bir şeydir, ve internette dolaşan birşeydir. Yapan adam filme adını bile koymamış, nasıl bir "akademik çalışma" imiş bu?

Ben diyorum ki biraz okuyan eden, akademik dünya nelerden bahsediyor bilen bir insan bu tip zırvalıkları kaale almaz diyorum. Sen bana kalkıp "en ince noktasına kadar eleştir" dyorsun. Demek mal gibi her ne demişse orda yutup eleştirmeden almışsın.

Boş adamsınız boş. Gidin inanın aptal komplo teorilerine. Size ayırdığım zamana yazık.

siteyi arslan şabalaklar basmış..

demek video seni tatmin etmedi vay uyanık..

adem çamurdan yaratıldı, havvada onun kaburga kemiğinden..

bu konuyu anlatan bir video olsa ne kadar mantıklı deyip pişkinleşirsiniz..

Sitelerde Paylaş

Ludwig yapanın adı belli, Peter Joseph, kullandığı kaynakları da sitesinde yazıyor. Bahsettiğin gibi hiç inandırıcı bulmadığım şeyler var, ama haklı olduğu noktalar da var. Eleştiri yapacaksan adam gibi yap, böyle yalan yanlış ithamlarla eleştiri olmaz. Okuduğun wikipedia makalesini de mi anlamadın?

Sitelerde Paylaş

Ludwig aynı eleştiriyi daha önce bi kaç defa daha yapmıştı.. Ve o zaman da, ''Horus/hours'' ve ''belgeseli yapan kişinin evinde yaptığı''nı söylemişti.. Bu iki iddiadan başka, farklı bir eleştiri göremedim .. Eleştiri yap(a)mamasının yanında bir de acımasızca yükleniyor belgesele..

İlk önce sen, eğer belgeseli eleştiriceksen bunu belgeleriyle yap.. Daha sonra ise, aynı özeni belgeselden de beklemelisin.. Ki belgesel kaynaklarını zaten vermiş..

Ayrıca, ''İsa'nın yaşamadığını daha önce başkaları da anlatmıştı'' diye bir eleştiri de olmaz.. Atatürk'ün belgesellerini daha önce çektiler diye, yeni çekilen belgeseli gidip izlemeyecekmiyiz yani.. Bu ne biçim eleştiridir yahu?!

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim. 11 eylülü müslüman teroristler yaptı. Bu bir. Kimse bana hikaye anlatmasın.

İkincisi BİLDERBERG de buluşan bankerler dünyada bir dünya devleti kuracaklarmış da, herkese ÇİP takacaklarmış, totaliter bir devlet olacakmış bu, ve bazı versiyonlara göre de aslında Şeytan/Deccal tarafından yönetilecekmiş.

Ayrıca Amerikan merkez bankası bankerlerin elindeymiş de, para basıp milleti soyuyorlarmış. Amerikalılar da uyuyormuş. Tam hatırlamıyorum, bu filmde miydi, yoksa buna benzeyen Russo'nun "America:Freedom to Fascism" filminde miydi, bir de IRS ve gelir vergisi olayı var. Gelir vergisi alınmasına karşı ve IRS in tamamen kapatılmasını isteyen.

Yahu bunların tamamı Amerikan kültürünün bağlamında anlamı olan şeyler. Herşeyden önce "totaliter dünya devleti" ve "Deccal" felan Amerikan dininin olayları. Millete RFID çip takılması gene günümüz Amerikan Protestanlarının "mark of the beast" olacağına inandığı şey. Gelir vergisine karşı olmak, totaliter devletten korkmak, hep Amerikan kültürünün devlet karşıtı, liberal/libertaryen yapısının yansımaları.

Türk olarak sen ne diye gelir vergisiyle derdin olsun? Totaliter devletin "kötü" olduğunu nerden anladın? Sanki totaliterlik dışında birşey mi gördün? Sanki senin halkın demokrasi, özgürlük nedir, önemli midir, niye önemlidir, çok bilen anlayan şnsanlar mı? Bak işte siteler kapatılıyor, Türk halkında gık yok. Amerika'da olsa Amerikan hackerları hükümetin hack edilmemiş bir sitesini bırakmazlardı. Bizim koyun halk hatta "evet kapatmak doğru" zihniyetinde.

Senin merkez bankan herkesden çok para basıyor. Özal döneminden Tayyipe tam 15-20 yıl yüzde 70 enflasyonla yaşadık. Gelir vergisi de alınıyor, ve bu ülkede bu "vatan borcu" gibi algılanıyor. Enflasyon da zaten dolaylı bir vergi. Zaten sosyal devlete herkes inanıyor. "Sizden topladığımız vergileri şu şu fakir insanlara dağattık, onlara maaş bağladık" diye icraatlarını gurula anlatıyorlar, kimsenin gıkı çıkmıyor.

Şimdi sen kalkıp bu zihniyette bu kültürde birinsansın, ve kalkıp Zeitgeist deyip duruyorsun. Yahu sen ne anlıyorsun ki. Libertaryen mesajını mı anlıyorsun?

Belki de sen olaya sadece Amerikan nefretinin bağlamında bakıyorsun. "Bak şu ahlaksız Amerikalılara!! Para için savaş çıkartıyorlar sonra parsayı topluyorlar!!" Nasıl oluyor da bankerler savaş sırasında para yapıyor tabi işin bu kısmı tamamen gizemli. "Bir şekilde" işin o kısmı çalışıyor. Kimse anlamıyor, ama yine de öyle gizemli bir mekanizma olduğuna inanıyor.

Bırakın bu işleri.

Sitelerde Paylaş
Bak kardeşim. 11 eylülü müslüman teroristler yaptı. Bu bir. Kimse bana hikaye anlatmasın.

Ulan mağrada yaşıyan adam koskoca ABD'nin İkiz Kullelerini mi parçalayacak dana?

Ne hayalperest adamsınız yav.. Müslümanlar kendi b-klu poposunu temizlesinler ilk önce..

Sitelerde Paylaş

Ludwig

Lütfen eleştirilerin karalama değil aksini ispat içeren deliller olsun,diğer arkadaşlar gibi bende forum paylaşım uslubunun yapıcı olmadığını duşunuyorum.

1 Kapıtalist sistemde guç para babalarının elindedir

2 savaş silah ureticilerine ve bankerlere yarar

3 mevcut sistemlerde halk suru seklınde uyutulup gudulur

itırazların lutfen ispatlı olsun...

tarihinde safbilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ulan mağrada yaşıyan adam koskoca ABD'nin İkiz Kullelerini mi parçalayacak dana?

Ne hayalperest adamsınız yav.. Müslümanlar kendi b-klu poposunu temizlesinler ilk önce..

Müslümanlar ilk defa mı uçak kaçırıyor? 70lerden itibaren uçak kaçırmalara başladılar. Yaser Arafatın kendisi bizzat uçak kaçırıyordu.

Uçağı kaçırdıktan sonra, o uçağı istediğin yere indiremez misin? Tek gereken biraz uçuş dersi alman.

Bana hayalperest diyorsun. Ama senin hikayene bakalım bir de:

Uçağı kasten sırf ilerde Afghanlara ve Iraka savaş açmak için kasten WTC'ye düşürme işini MOSSAD yahut CIA adamları yaptı diyelim. Peki sence bu adamlar bu davaya HAYATLARINI verecek kadar mı inanıyorlar? Müslüman terrorist cennete gideceğine inanıyor da intihar ediyor. MOSSAD yahut CIA ajanı niye bunu yapsın?

O zaman diyecez ki uçakları uzaktan kontrol ettiler, pilotlar olayı sadece izlemek zorunda kaldı vs.

Peki ya karakutulardaki kayıtlar? Ya uçaklardan cep telefonuyla akrabalarıyla görüşüp teroristleri anlatanlar? Ya FBI'ın bu uçaklardaki teroristleri tespit edip, evlerinde ortaya çıkan cihad/intihar mektupları ve videoları? Adamların uçak kullanma dersleri almalarının belgeleri? Ya şu an Guantanamo'da bulunan KHALID SHAIKH MOHAMMED'in mahkemede bu saldırıyı bizzat planladığını itiraf etmesi? Ya El Kaidenın en tepedeki adamlarının bu olayı üstlenmeleri? Peki madem uçaklar uzaktan kontrol ediliyordu, niye bir tanesi dağa taşa düştü? CIA yaptıysa niye bir tanesini de kendi binası Pentagon'a düşürdü?

Kimin hikayesi daha uçuk? Kimin hikayesi "hayalperest" lik?

Sitelerde Paylaş
Ludwig

Lütfen eleştirilerin karalama değil aksini ispat içeren deliller olsun,diğer arkadaşlar gibi bende forum paylaşım uslubunun yapıcı olmadığını duşunuyorum.

1 Kapıtalist sistemde guç para babalarının elindedir

2 savaş silah ureticilerine ve bankerlere yarar

3 mevcut sistemlerde halk suru seklınde uyutulup gudulur

itırazların lutfen ispatlı olsun...

Senin lafların biraz ispatlı olsun. Kapitalist sistemde güç para babalarının elindedir derken ne demek istiyorsun? Neyi yapma gücü mesela? Biraz açarmısın?

Savaş silah üreticilerine yaradı tamam onu anladık da, bankerlere nasıl yarıyor? Onu da bi zahmet açarmısın?

Peki bu adamlara savaş yarıyor ama, bunların savaş çıkaracak güçleri var mı? 11 Eylülü kasten yaptılar ki savaş olsun diyorsun. Buna üstteki iletimde diğer hıyara yazdığım şeyleri önce cevaplamanı rica ediyorum. Sonra da soruyorum. Hadi bazıları politik sebeplerden 11 Eylülü kasten yaptılar diye inanıyor. Peki sen 11 Eylülün silah tüccarlarıyla bankerler tarafından sadece para için mi yapıldığına inanıyorsun?

Son olarak, "mevcut sistemde" halk nasıl neye uyutuluyor açıklar mısın? Senin memleketinde daha dün başbakan çıkmış bizim alın terimizle kazanıp devletin kazancımızın 5 te birini zorla elimizden aldıktan sonra nasıl fakirlere dağıttığını sanki büyük iş başarmış gibi anlatıyordu. Sen de "vay be ne güzel hizmet yapıyorlar" diye izliyorsun. Sanki kendi parasını hayır hasenat yapıyor. devlet bir hayır kurumuna dönmesi sence halkı uyutup gütmek değil midir? Hemde öyle gönüş rızasıyla hayır hasenat ta değil. Paranın beşte birini baya zorla alıyorlar.

Ama senin gibi komunist özentisi adamlara bu bile az geliyor. Daha bir herkes devlete köle/maraba edilsin, insanların malına mülküne daha bir el konsun "kamulaştırılsın" istiyorsun büyük ihtimal. Belki başımıza bir tane de Stalin istiyorsun. Bir de milleti "buharlaştıran" gizli polis kurdun mu tamam. Senin kafandaki "ideal toplum" yaratılmış olacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...