Jump to content

Tanrı ve Varlığı

Recommended Posts

1 saat önce, democrossian yazdı:

Böyle saçma soru sorarsan tabii yanıt alamazsın. Ahlak gerekli mi diye soru mu olur be? Hava gerekli mi, su gerekli mi diye soruyor musun?

Toplumsal hayatı devam ettirmek için, ki sosyal canlılarız, sürü halinde yaşamaya mecburuz, tek başımıza yaşayamayız, bu toplumsal hayat kurallar olmadan nasıl paylaşılacak? Bunu düşünemiyor olmana ve bunu bile size öğretmemiz gerektiğine şaşırmamalı. 

Şaşırmamalı çünkü "bizim beynimiz yok, varsa da kullanmayız, çünkü bize bir allah olacak emredecek, biz de emri yerine getireceğiz, bir köleyiz, köleye akıl gerekmez" diyen idyotlarsınız.

sana göre ahlakın tarifini yaparmısın bana . cumleden kesıp ıstedıgını kesıp cevap atıyorsun. suru halınde yasamakla suruden biriyle ılıskıye gırmemene sebep nedır dıyorum senı engelleyen ne bana bunu acıklayın ıstemıyorum etmıyorum demeyın neye ıstemıyorsun bana bunu acıklayın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 692
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, teflon yazdı:

Sihirbazlığa nereden geldik ki? Ben de olanı sordum zaten. 3 haftadır nereyi okudun bilmiyorum ama,  sadece bu konuyu okumadıysan eğer, aşağıdaki soruyu sormazdın en azından.

Teizmi terk-i diyar etmeden önceki -genel itibari ile- en son merhaledesiniz. "Sadece Kur'an" merhalesi bu. Hatta "ya varsa" şeklindeki Pascal's Wager türü taktiğiniz de bunun bir yansıması olabilir. 

Ama "ya varsa" taktiği işte gerçekten avam ve primitif. Naif ;)

İmam, papaz ve hahamın olduğu bir karikatür vardı, bulamadım. Bulan olursa eklesin. Durumun bir yüzünü çok güzel özetliyor.

Haham, imam ve papaz ahiretteler..Arka planda biraz uzaklarında ise taht ya da mahkeme gibi bir yerde "Zeus" görünüyor.

İmam, papaz ve haham'ın o an aklından geçenler: .ıçtık!  :)

Bir de şu başlık vardı konuyla ilgili mazide kalan:

Bizim neden girmediğimiz belli, yazılmış zaten:

1- İstemiyorum.

2- İstememekten öte, iğrenç ve itici buluyorum.

3- İticilikten öte, toplumun genel kabul/kaideleri ve normatif hukukun yaptırımları var. (Bu örnek için demiyorum sadece)

Sen neden girmiyorsun peki?

Burada sadece tek bir kişi ya da iki kişinin karşılıklı rızasına giren örnekler vermek de yeterli değil, konunun özünü tam olarak kavrayabilmek açısından. Bu örnek tek başına yanıltıcı.

Mesela neden çalmıyor, ırza geçmiyor, gasp etmiyor, öldürmüyor, ırz düşmanlığı, sübyancılık vb. vb. vb...yapmıyorsun?

Bu ahlak meselesi ile ilgili sizi bize sayıyla mı gönderiyorlar, yoksa ışığı gören mi geliyor bilmiyorum ama, meselenin başladığı yer buraları işte.

Şimdi senin şu bir sigaradan bir dene yak tellendir sonra cevap ver. Kafanı topla konsantre ol. Naif cevaplar istemiyoruz haddizatında.

neye dayanarak istemiyorsun onun sana itici gelmesini acıkla bana neye dayanarak itici buluyorsun ??

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Side Effect yazdı:

Adamı daha demin inançlı yapmıştın noldu bir anda saptın ? Yoksa gerçek hristiyanlık bu değil gerçeğini mi biliyon doğruyu söyle.

yazdıgımda adam papaza uymadıgı ıcın ınanclı dıyorum zaten incil degısmıs bı kıtaptır geldıgı gıbı degıldır arastırırsan bunu farkedersın

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, xchanel yazdı:

yazdıgımda adam papaza uymadıgı ıcın ınanclı dıyorum zaten incil degısmıs bı kıtaptır geldıgı gıbı degıldır arastırırsan bunu farkedersın

Rabbinin sözü, doğruluk ve adâlet bakımından tamamlanmıştır. Onun kelimelerini değiştirecek kimse yoktur. O işitendir; bilendir.Enam 115

Senden önce nice peygamberler yalanlandı ve kendilerine yardımımız gelene kadar yalanlanmalarına ve sıkıştırılmaya katlandılar. Allah'ın kelimelerini değiştirebilecek yoktur; and olsun ki peygamberlerin haberi sana da geldi.Enam 34

İncil değiştirildiyse sana göre,Allah'ın kelimelerini değiştirebilecek kimseler vardır diyorsun yani.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, xchanel yazdı:

kılasik dinci söylemi incil deyişmiş nerde yazıyor deyiştiyi. bilgin yok konuşma bari incil allahatan inan bir kitamı hırstiyanlara sor bilmiyorsan.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, democrossian yazdı:

Türkçeyi yozlaştırmaya "azmü cezmü" kast eylediniz galiba! Cevap hak etmek için daha düzgün yazmayı öğrenmen gerekiyor olsa da ben sana istediğin yanıtı vereyim elimin boşluğunda.

Ha yani ensesti illa bir allah olacak o yasaklayacak, sen allah sana bir şey söylemeden bir şeyi bilemeyecek kadar salak bir embesilsin! İlla köle olman lazım efendinin sana emretmesi lazım! Nasıl bu kadar köle ruhlu ezik embesiller olabildiğinizi anlamak biz ateistler için olanaksız. 

Çünkü biz uyduruk allahın uyduruk emirlerini bitin yavşağı kadar bile saymayız. Ruhumuz köle değil, özgür. Bir allah uydurup sonra da ona köle olacak kadar aşağılık köle ruhlu idyotlar değiliz. Biz bilime bakarız.

Bilim de bize ensestin soy tükenmesine yol açan bir felaket olduğunu, çünkü genetik yozlaşmaya neden olduğunu söyler. Bunu temel bilim olan biyolojiden hemen ilk adımda öğrenirsin. Doğada çiçeklerde bile ensesti önleyen mekanizmalar evrimleşmişken insan gibi bilinçli bir canlının ensestin ahmaklığın dibi olduğunu anlaması gerektiğini görürsün. Psikolojiye sorarsan aileden çıkıp sosyalleşemeyecek, ailen dışında biriyle tanışamayacak kadar otistik zavallı bir hastaysan hemen bir psikiyatri kliniğine yat tedavi ol der. 

Tek gerçek yol gösterici bilimdir. Mustafa Kemal Atatürk. Gerçeği bulmak için şeyhlere dervişlere tekkelere dergahlara, cahil çöl arabının uydurma dinine, köle ruhlu yobazlara ihtiyaç hiç olmadığı gibi bunların iğrenç, aşağılık köle düzenini reddetmek insan olmanın en birinci gereğidir.

Turkce den bahsedıyorsan orada kısaltmalarında oldugunu biliyorsundur. Ben özgür düşünen ve okudugunu anlayabilen biriyim köle oldugumu dusunmuyorum sadece kulu oldugum Allah a iman etmek amacım. Bilimi kullanıyorsun enses dıyorsun zaten Allah kitapta aile uyeleriyle iliskiyi yasak kılmıs sende buna uyuyorsun ve biyoloji  diyorsun psikoloji diyorsun demekki bilim Allah ı destekliyor onun yasalarını orenk verıyorsun bana .

Atatürk bence Allah ın bir elcisidir .Onun hakkında kötü konusanlara saygı duymaya bile gerek yok. bana 100 sayfalık bir kitap yazmanı soylesem yazdıgın kitapta tek bir harf degıstıgınde farkedılsın desem bunu yapabılırmısın.?  Hepınız toplanıp yazsanız bunu basaramazsınız Alla ın varlıgını bılıp ınkar edıyorsunuzdur. Kur'an 19 sıstemıyle korunuyor ve bu 19 sıstemı Atatürk ün hayatında da vardır arastırırsanız gorursunuz. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, güven yazdı:

kılasik dinci söylemi incil deyişmiş nerde yazıyor deyiştiyi. bilgin yok konuşma bari incil allahatan inan bir kitamı hırstiyanlara sor bilmiyorsan.

sen soru sormadan once bana ahlakının nereden geldıgını acıkla saygısız bır ınsansın senı kale bıle almıyorum artık bu son cevabım

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, xchanel yazdı:

Turkce den bahsedıyorsan orada kısaltmalarında oldugunu biliyorsundur. Ben özgür düşünen ve okudugunu anlayabilen biriyim köle oldugumu dusunmuyorum sadece kulu oldugum Allah a iman etmek amacım. Bilimi kullanıyorsun enses dıyorsun zaten Allah kitapta aile uyeleriyle iliskiyi yasak kılmıs sende buna uyuyorsun ve biyoloji  diyorsun psikoloji diyorsun demekki bilim Allah ı destekliyor onun yasalarını orenk verıyorsun bana .

Atatürk bence Allah ın bir elcisidir .Onun hakkında kötü konusanlara saygı duymaya bile gerek yok. bana 100 sayfalık bir kitap yazmanı soylesem yazdıgın kitapta tek bir harf degıstıgınde farkedılsın desem bunu yapabılırmısın.?  Hepınız toplanıp yazsanız bunu basaramazsınız Alla ın varlıgını bılıp ınkar edıyorsunuzdur. Kur'an 19 sıstemıyle korunuyor ve bu 19 sıstemı Atatürk ün hayatında da vardır arastırırsanız gorursunuz. 

:0_80cbc_37a71a73_L:

Atatürk müslim değil yav. 

Birde neymiş efendim 19 muş.  Başımıza gene bir Edipçi geldi. 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, xchanel yazdı:

:D:D:D bunun sebebi seninde din etkisinde olmandır. aslında sende dinlerin ahlakına göre onu yapmıyorsun yanı yalanladıgınız ve yok dediginiz Allah ın hukumlerine uyuyorsunuz.

Yoo açıkça canım istemediği için. Canımın istemeyeceği şekilde evrimleşmişim. 

Allahının konuyla ne ilgisi var ? İlgisi olduğunun ispatı ne ? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L:

Atatürk müslim değil yav. 

Birde neymiş efendim 19 muş.  Başımıza gene bir Edipçi geldi. 

Allah a inanmadıgınızı soyluyorsunuz bılım kullanıyorsunuz dıyorumki Kur'an bilimi destekler itiraz ediyorsunuz . O zaman bende size oyle bir kitap yazın ve ıcıne aynı  sıstemı koyun bende evet haklısınız bu kıtabı ınsan yazmıs  dıyeyım gayet acık bence

Sitelerde Paylaş

Allah a inanmadıgınızı soyluyorsunuz bılım kullanıyorsunuz dıyorumki Kur'an bilimi destekler itiraz ediyorsunuz . O zaman bende size oyle bir kitap yazın ve ıcıne aynı  sıstemı koyun bende evet haklısınız bu kıtabı ınsan yazmıs  dıyeyım gayet acık bence

Yazıyorum 20 seneye bitmiş olacak.

İlk vahiy geldi ama şöyle diyor 

" şüphesiz ki xchanel bütün parasını sütlüye vermelidir. Biz ona cenette hurilerin en güzellerini ayırdık " 

Param azalınca 2. Vahiy de iner gibi. 

Iban veriyorum: 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Yoo açıkça canım istemediği için. Canımın istemeyeceği şekilde evrimleşmişim. 

Allahının konuyla ne ilgisi var ? İlgisi olduğunun ispatı ne ? 

Halbuki O, sizi evrelerden gecirerek yaratmıştır. ( Nuh 14. ayet)  güzel cevap icin tesekkurler umarım yeterli olmustur :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, xchanel yazdı:

19cular tevbe suresinin son iki ayetini atıyorlar.Kendine müslüman diyen bazı kişiler tevbe suresinin son iki ayetini atanların Kuran'ı değiştirdiğini ve bu kişilerin müslüman olmadığını söylüyorlar.Siz ise Kuranın yüzyıllar boyunca değiştirilmiş halde kaldığını,bunu ortadan kaldırmak içinde tevbe suresinin son iki ayetini attığınızı ve tevbe suresinin son iki ayeti Kuranın parçasıdır diyenlerin müslüman olmadığını söylüyorsunuz.Ortada değiştirilmiş,bozulmuş özde değil,sözde Kuranlar var yani.Hani Kuran bozulamazdı.Demek ki değiştirilip,bozulabiliyormuş.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, xchanel yazdı:

sen soru sormadan once bana ahlakının nereden geldıgını acıkla saygısız bır ınsansın senı kale bıle almıyorum artık bu son cevabım

Sen önce müslüman ahlağını sorgula af buyur karını biriyle yakalsan 4 erkek şahit bulmasan giti namus işi elden. ben saygısılık yapmadım kuran aytlerini önüne koydum cevap vermiyorsun sonra saygısız olyorum

NİSÂ - 15 : Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.

Ahlak burda:D

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, xchanel yazdı:

Halbuki O, sizi evrelerden gecirerek yaratmıştır. ( Nuh 14. ayet)  güzel cevap icin tesekkurler umarım yeterli olmustur :)

Nuh gemiye bindi karsı yok oğlu yok herkes su altında kaldı öldü nuh soyunu nasıl sürdürdü bunu bile düşünmesin. birda nuh tufanı nerden araklamış kuranı yazanlar  bi zahmet bak. neyse sen  zahmet etme gılgamış masal kitabından.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Yazıyorum 20 seneye bitmiş olacak.

İlk vahiy geldi ama şöyle diyor 

" şüphesiz ki xchanel bütün parasını sütlüye vermelidir. Biz ona cenette hurilerin en güzellerini ayırdık " 

Param azalınca 2. Vahiy de iner gibi. 

Iban veriyorum: 

işte insan beyniyle böyle bir kitap yazılamayacagını kanıtlıyorsun. sacmaladın

Sitelerde Paylaş

işte insan beyniyle böyle bir kitap yazılamayacagını kanıtlıyorsun. sacmaladın

İnsan harfleri, insan kelimeleri, insan cümleleri, insanların anlayacağı şekilde yazılmış bir yazı. Ama yazmaya gelince yazamıyoruz. Mantığı basit anlayabiliyorsan yazabilirsin de. Sen anca bir tarsfından yazılamaz diye uydur. Dayanak yok kanıt yok, boyuna at dur. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Buzul yazdı:

19cular tevbe suresinin son iki ayetini atıyorlar.Kendine müslüman diyen bazı kişiler tevbe suresinin son iki ayetini atanların Kuran'ı değiştirdiğini ve bu kişilerin müslüman olmadığını söylüyorlar.Siz ise Kuranın yüzyıllar boyunca değiştirilmiş halde kaldığını,bunu ortadan kaldırmak içinde tevbe suresinin son iki ayetini attığınızı ve tevbe suresinin son iki ayeti Kuranın parçasıdır diyenlerin müslüman olmadığını söylüyorsunuz.Ortada değiştirilmiş,bozulmuş özde değil,sözde Kuranlar var yani.Hani Kuran bozulamazdı.Demek ki değiştirilip,bozulabiliyormuş.

buyur kardesım sana hangısı daha mantıklı gelıyor 2 sure eklemısler 2 sure cıkarmıs  ekleyıp cıkarmıslar ve senın bunu bı sılah olarak kullanmanı saglamıslar gercek degısmez 19 un korudugunu aslında kendınde soyluyorsun fazladan 2 ayet ekledıgını bu sıstemle buluyorlar yanı bır degısme soz konusu degıldır 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

İnsan harfleri, insan kelimeleri, insan cümleleri, insanların anlayacağı şekilde yazılmış bir yazı. Ama yazmaya gelince yazamıyoruz. Mantığı basit anlayabiliyorsan yazabilirsin de. Sen anca bir tarsfından yazılamaz diye uydur. Dayanak yok kanıt yok, boyuna at dur. 

yani ne kadar aciz bir varlık oldugunu anladın o yuzden onu gonderene dogru yönelmen gerekmezmı. Kur'an ı yazanın Allah oldugu apacıktır sız bunu kabullenemıyorsunuz. Ama benı ıkna et ınanayım dersın sana daha buyuk bır kanıt kım sunabılır 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...