Jump to content

Tanrı ve Varlığı

Recommended Posts

1 dakika önce, teflon yazdı:

Kuranın orijinali yok.

Üzerine lafın varsa söyle

Yoksa zaten sus da adam sansınlar.

Daha bir de bunu sindirmesi var, işin zor.

Kuranın orjinali yok demek tamamen konuyu bilmemektir ve iftira atmaktır.Kuran gökten bir kitap olarak inmedi öyle birşey sanıyorsunuz heralde.Kuran vahiy yoluya peygamber efendimizin zihnine gelmiş ve peygamber efendimiz bunları sahabe efendilerimize aktarmıştır daha öncede bahsettiğim gibi belli bir süreç ile birlikte kuran halini almış vahiylerin yorumsuz olduğu gibi toplandığı haline gelmiştir.Daha sonra bu kitaplar çeşitli yerlere ülkelere gitmiş ve çoğaltılmıştır.Ve ilk yazılanlar ile son yazılanlar arasında en ufak bir fark yoktur.Şuana kadarki  en eski bulunan kuran ingilterede ismini verdiğim üniversitede.

(Sabrımı taşırıyorsun sen bana yazma bilader.Harbiden terbiyemi bozacaksın.)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 692
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, İslam kusursuzdur yazdı:

Kuranın orjinali yok demek tamamen konuyu bilmemektir ve iftira atmaktır.Kuran gökten bir kitap olarak inmedi öyle birşey sanıyorsunuz heralde.Kuran vahiy yoluya peygamber efendimizin zihnine gelmiş ve peygamber efendimiz bunları sahabe efendilerimize aktarmıştır daha öncede bahsettiğim gibi belli bir süreç ile birlikte kuran halini almış vahiylerin yorumsuz olduğu gibi toplandığı haline gelmiştir.Daha sonra bu kitaplar çeşitli yerlere ülkelere gitmiş ve çoğaltılmıştır.Ve ilk yazılanlar ile son yazılanlar arasında en ufak bir fark yoktur.Şuana kadarki  en eski bulunan kuran ingilterede ismini verdiğim üniversitede.

Hepsi zırva.

Bu insan ürünü mălum kitabın 100% orijinali piyasada yoktur.

Bak insan ürüne de diyoruz. Bu size birşeyler ifade ediyor mu ?

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

La orijinali yoksa, arada en ufak fark yok nasıl diyebiliyorsun?

"Neye göre" fark yok zeka küpü?

Konuyu bildiğimiz için soruyoruz zaten. :) 

Birminghamdaki iki sahifeye tamah edecek kadar zavallı mısınız?

Ki o mesele daha tehlikeli sizin için, peygamberin doğumunun öncesine bile gidebilir o buluntular.

Sana o başlığa bak demedik mi?

Kadiri mutlak tanrı tüm zamanlar ve tüm insanlık için son kitabı indirecek, ama orijinalini vermeyecek

Sonra biz kitaba/tanrıya değil,  onu aktaran beşere güvenecez. Sahabelere..

Tanrı mı kardeş bu sahabelerin her biri?

Balık daha baştan kokuyor.

Sen güzelce sindir bu meseleyi bence. Geçmiş olsun.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

Sonrasında ne var?Hiç olmak yok olmayı insan aklı daha kavrayamazken bile nasıl buna inanıyorsunuz?

Sen ne dedin şimdi? Hiçbirşey.

Bu arada hiçlik yokluk diye birşey yok. Bak ne güzel kavrıyoruz işte.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

La orijinali yoksa, arada en ufak fark yok nasıl diyebiliyorsun?

Birminghamdaki iki sahifeye tamah edecek kadar zavallı mısınız?

Ki o mesele daha tehlikeli sizin için, peygamberin doğumunun öncesine bile gidebilir o buluntular.

Sana o başlığa bak demedik mi?

Kadiri mutlak tanrı tüm zamanlar ve tüm insanlık için son kitabı indirecek, ama orijinalini vermeyecek

Sonra biz kitaba değil,  onu aktaran beşere güvenecez. Sahabelere

Tanrı mı kardeş bu sahabelerin her biri?

Balık daha baştan kokuyor.

Sen güzelce sindir bu meseleyi bence. Geçmiş olsun.

O buluntuların ne zamana denk geldiğine sen hiç girme bence arkeoloji ile ilgili bir bilgin olmadığı belli.

Allah bir kitap indirmedi çok daha iyisini yaptı bir öğretmen gönderdi çünkü öğretmenle daha iyi ders anlaşılır.Sen o müthiş kibrinle bu tip hikmetleri anlayamazsın.

Sitelerde Paylaş

@teflon ve @kavak Kuran'ı eleştirmek çok kolay ne de olsa bu kalitede bir yapıtı her hangi biri yazmış olabilir gibi ispatlanamayacak bir teoriyle çürütülmeye çalışılıyor.

Aynı yöntemlerle bir de matematik temelli ve var oluşu bugün kabul ettiğiniz şekilde açıklayan M.Ö. 70 bin yılına ait muhteşem Mu dinine yaklaşın bakalım. Hakkında biraz daha bilgi sahibi olsam kimliğimdeki dini bu dinle değiştireceğim. Bu konuda ciddiyim ve bunu yapacağım. Fakat bu dini insanlara yeteri kadar anlatamadık. Bu din tüm dinlerin kaynağıdır aslında ve hepsinin orjinali bu dindir. Hakkında bilgi sahibi olmak için şu kitapları okuyun gelin tartışalım ben hepsinin arkasındayım.

https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

Yahu madem bu Allah'ın bir kitabı bir insanın zihnine aktaracak yeteneği var, neden tüm insanların zihnine aktarmıyor?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

O buluntuların ne zamana denk geldiğine sen hiç girme bence arkeoloji ile ilgili bir bilgin olmadığı belli.

Allah bir kitap indirmedi çok daha iyisini yaptı bir öğretmen gönderdi çünkü öğretmenle daha iyi ders anlaşılır.Sen o müthiş kibrinle bu tip hikmetleri anlayamazsın.

Bak şimdi önce kitap değişmedi

Şimdi hiç inmedi oldu.

Yazdıkça batacan demiştim sana. 

Bundan sonra kuran değişmemiştir diye yalan atıp, yalancı şahitlik yaparken iyi düşünün e mi.

Böyle mahçup olmayasınız diye diyorum. 

Hikmet ayağı kıvırma ayağı.

Adam daha orijinalini koruyamadığı kitabın içine

Biz bu kitabı koruyoruz yazmış bir de :0_80cbc_37a71a73_L:

Arkadaş daha kitap yok ki!

Birmingham meselesini de iyi oku da, onda da böyle mahçup olmayasın. Bak bakalım tarih aralığı nedir orada.

Ayrıca diğer detaylar. Mürekkep falan..vb..

Sitelerde Paylaş
On 17.09.2018 at 14:46, İslam kusursuzdur yazdı:

O kâfir olanlar, görmediler mi ki, göklerle yer bitişik bir halde iken biz onları ayırdık. Hayatı olan her şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmıyorlar mı?

enbiya-30

Bunuda peygamber efendimiz uydurdu değilmi? modern bilimin keşiflerini o zamanlar zaten biliyordu peygamber efendimiz (sav) kuranın bir mucizesi değildir size göre bu!!!

Doğrusu inkarınız ve isyanınızın çok ileri gitmesi ve bu konuda direnmeniz yüzünden kalplerinizin kapısının kapatıldığından korkuyorum.

Görmedik sen gördünmü?yoksa  allah bir kabileyemi göstemiş bunları.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John Ahmet said:

@teflon ve @kavak Kuran'ı eleştirmek çok kolay ne de olsa bu kalitede bir yapıtı her hangi biri yazmış olabilir gibi ispatlanamayacak bir teoriyle çürütülmeye çalışılıyor.

Aynı yöntemlerle bir de matematik temelli ve var oluşu bugün kabul ettiğiniz şekilde açıklayan M.Ö. 70 bin yılına ait muhteşem Mu dinine yaklaşın bakalım. Hakkında biraz daha bilgi sahibi olsam kimliğimdeki dini bu dinle değiştireceğim. Bu konuda ciddiyim ve bunu yapacağım. Fakat bu dini insanlara yeteri kadar anlatamadık. Bu din tüm dinlerin kaynağıdır aslında ve hepsinin orjinali bu dindir. Hakkında bilgi sahibi olmak için şu kitapları okuyun gelin tartışalım ben hepsinin arkasındayım.

https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ

Sen daha önceki yazdıklarının arkasında dur, onlara sorulanlaracevap ver.

Kaale alınıp alınmayacağına ondan sonra karar verilir.

Hem "mala" neden laf anlatıyorsun ki de mi..istersen hiç uğraşma.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, teflon yazdı:

Bak şimdi önce kitap değişmedi

Şimdi hiç inmedi oldu.

Yazdıkça batacan demiştim sana. 

Bundan sonra kuran değişmemiştir diye yalan atıp, yalancı şahitlik yaparken iyi düşünün e mi.

Böyle mahçup olmayasınız diye diyorum. 

Hikmet ayağı kıvırma ayağı.

Adam daha orijinalini koruyamadığı kitabın içine

Biz bu kitabı koruyoruz yazmış bir de :0_80cbc_37a71a73_L:

Arkadaş daha kitap yok ki!

Bu arkadaşın normalın altında bir zeka seviyesi var veya birşey içiyor o yüzden yazılanları anlamıyor veya kasıtlı yapıyor benim sinirlerimle oynamak için bu üçünden birisi yoksa mümkün değil hala anlamaması tekrar etmesi imkansız yani.

engelleme tuşu varsa basacam cidden

tarihinde İslam kusursuzdur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, İslam kusursuzdur said:

Bu arkadaşın normalın altında bir zeka seviyesi var veya birşey içiyor o yüzden yazılanları anlamıyor veya kasıtlı yapıyor benim sinirlerimle oynamak için bu üçünden birisi yoksa mümkün değil hala anlamaması tekrar etmesi imkansız yani.

Orijinali yoksa, arada en ufak fark yok nasıl diyebiliyorsun?

Geyiği geçelim lütfen.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu madem bu Allah'ın bir kitabı bir insanın zihnine aktaracak yeteneği var, neden tüm insanların zihnine aktarmıyor?

Mantıklı, hem de çok. Hem madem önce peygambere aktaracak, o da sahabelere aktaracaksa neden en azından direk sahabelerin zihnine aktarmadı. Bildiğin kulaktan kulağa oynamışlar.

Görünen o ki yine Müslüman arkadaşlar, Ateist arkadaşlara mağlup oldu. Yine çaresizlik, yine hezimet.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

Sen daha önceki yazdıklarının arkasında dur, onlara sorulanlaracevap ver.

Kaale alınıp alınmayacağına ondan sonra karar verilir.

Hem "mala" neden laf anlatıyorsun ki de mi..istersen hiç uğraşma.

Ben tüm soru cümlelerini daha önce cevaplamadıysam es geçemem zekam buna müsait değil. Her zeki insanın yaptığı gibi soruyla ilgili aklıma gelen her şeyi yazarım. Ben okul birincisiyim ve yine okulun ÖSS birincisiyim. Yeni şeyler öğrenmek ve her şeyi sorgulama kültürünü edineli beri böyle davrandım beni kendinizle ve diğer avamla karıştırmayın.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 17.09.2018 at 12:38, sağduyu yazdı:

Hangi yaratıcıyı savunuyorsun? Ba'l'i mi? Hubal'ı mı?

Saffat (125-126) “Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?” 

İnsan sürüyle yaratıcı yaratmış, herhalde hepsinden vekalet aldın, toplu savunma yapacaksın.

BURDA ZEYUZ ROHORDA OANİLİR NE DESSNİZ

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...