Jump to content

Tanrı ve Varlığı

Recommended Posts

11 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Beyindeki kimyasal süreçlerin ve nöronların elektrik sinyalleriyle ateşlenip iletişime geçmesi bilinç üretmeyi hedeflemez.

akıl&bilinç dediğimiz fenomen maddenin bir yan ürünüdür.

Bu durumu jet uçağından örnekleyebiliriz, jet uçağının motorundan çıkan gök gürültüsü misali yüksek ses uçağın yapılma amaçlarından birisi değildir,

Ama uçağın bileşenleri bir araya geldiğinde bu hedeflenmeyen gümbür gümbür yan ürün açığa çıkıyor, tıpkı beynin asıl hayati fonksiyonları yerine getirilirken

Bilinç ve aklın bir yan ürün (epifenomen) olarak ortaya çıktığı gibi..

Güzel bir cevap soruyu biraz daha açık hale getirdi benim için ama tam değil çünkü örneğin uçakta çıkan yan ürün ses ve bu sesin neden çıktığını biliyoruz peki bilinç niye ortaya çıkıyor yan ürün olarak.Bunun cevabını biliyormusun?(Bu soru tartışmak için değil merakımı çeken birşey olduğu için soruyorum haberin olsunda yanlış anlama)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 692
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

fantastik bir iddia.videoda olanların gerçekm mi yalan mı olduğuna dair seninde benimde kanıtım yok.orda ne yaşandığını ikimizde bilmiyoruz. 

asıl sorum şu : bu yaşananların gerçek olduğu kanıtlandığında düşünceni merak ediyorum ? farzedelim gerçek ,yaşananları nasıl neyle izah ediyorsun ? telepatik bir olay mı ? bioenerji mi ,nedir ? 

Fark ettin mi bilmiyorum daha fazla acı hissi verebilmek için sıradaki zenciye mikrofonu uzatıyor acı hissi yeterli gelmezse mikrofonu daha da yaklaştırıyor. Videoyu daha dikkatli izleyin bunu fark edeceksiniz.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, İslam kusursuzdur yazdı:

İslam kusursuz.Bunu değiştiremezsin kendi yorumlarınla.

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

De ki; Gerçekten siz, yeri iki günde yaratanı inkar edip O’na ortaklar mı koşuyorsunuz? O, alemlerin Rab’bidir.

Ve orada, onun üzerinde sabit dağlar oluşturdu. Ve orayı bereketli kıldı. Orada bulunanların besinlerini, dileyenler için eşit olarak dört günde takdir etti.

Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler.

Böylece onları iki günde yedi kat gök olarak yarattı. Her gök katına kendi emrini vahyetti. Ve dünya göğünü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, Azîz ve Alîm olanın takdiridir.Fussilet  9,10,11,12

Kurana göre,yerde olanların tümü önce yaratılıyor,sonra üste yedi kat gök kuruluyor.Bu yedi katlı göğe de güneş,ay ve yıldızlar yapılarak yerleştiriliyor.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

Hepsi tek kelimeyle zırva.

Elinizdeki mălum kitap, kopyasının kopyasının kopyasının ... kopyasıdır.

Orijinali yoktur, bunda bütün İslam önde gelenleri hemfikirdir.

Normalde bu saçma yazına cevap vermezdim ama islamın önde gelenlerine atılmış bu iftiradan bu insanları tenzih ederim dostlar.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John Ahmet said:

Söylediğimi hafifletir mi bilmiyorum siz ateistler bilimin malısınız. Sizi her sunduğu bilgiye koşulsuz inanmaya zorlayan bir emparyalizmin savunucusu oluyorsunuz. Ürettiği her türlü bilgiyi kendi hasımlarının üstünlüğüyle örtüştüren Avrupa ve Amerika'nın kibiriyle birlikte bunu aralıksız olarak sürdüren bilime karşı bir tez ürettiğinizde tüm müridlerinin acımasız linç girişimine maruz kalıyorsunuz. Örneğin Mu kıtası konusundaki kuram konusunda konuşmak isteyenlere yine canlılığın gizeminden duyduğunuz şaşkınlığı merak edenlere aynı tonda yaklaşıp çemkirmeleriniz hep bu yüzdendir. Malsınız işte kendi neden sonuç ilişkilerinizi devreye sokup bir yorum getirmek yerine oluşturulan emperyalist hegamonyasına hizmet etmekten öte bir şey yapamıyorsunuz.

Daha 1400 yıl öceki arapların uydurduğu bir tanrıya yok diyemeyen, Bana inanmayan herkesi Allah adında bir tanrı sosnuza kadar yakacak diyen Muhammed'e yalancı diyemeyen birisi bilimi rehber alanlara mal diyor, bunu demekle aslında kendi mallığını kanıtlamış olduğunun bilincinde bile değil, o kadar mal işte. Nerede bir zırva bulsa balıklama atlayan sen değil misin? Senden daha ala mal mı olur?

Fetih 13.  Kim Allah’a ve Peygambere inanmazsa bilsin ki, şüphesiz biz, inkârcılar için alevli bir ateş hazırladık.

Ayetteki "inkârcılar için alevli bir ateş hazırladık" ifadesinden Allah'ın inkarcıları yakacağı sonucunu çıkaramayız diyecek kadar malsın. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, İslam kusursuzdur said:

Normalde bu saçma yazına cevap vermezdim ama islamın önde gelenlerine atılmış bu iftiradan bu insanları tenzih ederim dostlar.

İslam'ın önde gelenleri sahtekar, şarlatan ve yağmacılardan oluşuyordu. Böyle heriflerin nesine güvenir insan? Bu insanlar güvenilecek insanlar mı?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, İslam kusursuzdur yazdı:

Bak tekrar yazıyorum.

İyi oku: Bu elinizde mălum kitap insan ürünü olup kopyasının .... kopyasıdır.

Aradaki noktaları bir zahmet kendin doldur. Bunun tersini iddia edenlerin, ki yoktur,  alnını karışlarız. 

Anladın mı ?

Anlamadıysan, sabaha kadar tekrarlarız.

Kapiş ?!

Sitelerde Paylaş

-İslam mükemmeldir,kuranda her yazan doğru ve gerçektir.

Peki bu sonuca nasıl ulaştın?

-İman ettim,daha doğru atalarım tarafından iman ettirildim ve kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılmak zorunda bırakıldım.O yüzden kuranda ne yazıyorsa,gerçek ve doğru olarak görüyorum.

Tamam.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Bak tekrar yazıyorum.

İyi oku: Bu elinizde mălum kitap insan ürünü olup kopyasının .... kopyasıdır.

Aradaki noktaları bir zahmet kendin doldur. Bunun tersini iddia edenlerin, ki yoktur,  alnını karışlarız. 

Anladın mı ?

Anlamadıysan, sabaha kadar tekrarlarız.

Kapiş ?!

Orjinal olanın kopyasının kopyasının kopyasının ..... kopyasını okuyoruz. anlamıyorsanız tekrar etmem ben artık tekrar edilcek yanı yok.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

-İslam mükemmeldir,kuranda her yazan doğru ve gerçektir.

Peki bu sonuca nasıl ulaştın?

-İman ettim,daha doğru atalarım tarafından iman ettirildim ve kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılmak zorunda bırakıldım.O yüzden kuranda ne yazıyorsa,gerçek ve doğru olarak görüyorum.

Tamam.

Taklidi iman yapmıyoruz şükürler olsun.Araştırıyoruz ve sorguluyoruz.İlk emir oku iken malesef halkımızın çoğunun taklidi imanını düzeltmemesi bu gibi bir düşünceye sahip olmanı sağlamış olabilir.Benden bir dost tavsiyesi olsun,genellemeler ve önyargılar insanı alçaltır ve yanlışa düşürür kurtulmalı bundan.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

Taklidi iman yapmıyoruz şükürler olsun.Araştırıyoruz ve sorguluyoruz.İlk emir oku iken malesef halkımızın çoğunun taklidi imanını düzeltmemesi bu gibi bir düşünceye sahip olmanı sağlamış olabilir.Benden bir dost tavsiyesi olsun,genellemeler ve önyargılar insanı alçaltır ve yanlışa düşürür kurtulmalı bundan.

Araştırıyor ve sorguluyormuş, güldürme insanı. Gitmiş 1400 yıl önceki araplara tapıyorsun, sonra da ben araştırıyorum, sorguluyorum diyorsun, olacak iş mi?

Sitelerde Paylaş

Orjinal olanın kopyasının kopyasının kopyasının ..... kopyasını okuyoruz. anlamıyorsanız tekrar etmem ben artık tekrar edilcek yanı yok.

Anlamadın.

Adı üstünde orijinal, unikat, tek. Bunun tek sayfası dahi ortada yok. Bu bir tespit ve bunu ben demiyorum, din kardeşlerin diyor.

Git derdini onlara anlat. Yüzyıllardır orijinalin içeriğinin 100% tam olarak ne olduğu bilen bir insan yok ortada.

Birinci kopyası değil, ikinci kopyasi da değil, ki her kopyaya hataların girmesi, yazanların görüşlerini katması işten bile değil.

Sonuçta bunlar senin ve benim gibi insanlar nihayetinde. Ve insanlar yalan söyler, çarpıtırlar, sahtekarlık yaparlar.

Bu da bir tespit.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, İslam kusursuzdur yazdı:

Dostum git başkasıyla eğlen sana açıklama yapıyorum.Kendi yorumunu katma ayetlere.Hiç bir bilgin olmayan bir konuda üstelik, zorlama işte öyle değil.Biliyorum öyle olmasını temenni ediyorsun.İslam kusursuz.Bunu değiştiremezsin kendi yorumlarınla.

a ve s kişisi arasında geçen bir tartışma :

a - ben hristyanım 

s- İncil tahrif oldu  

a- İncil de Tanrı diyor ki ''sözlerimi koruyacağım .yer gök ortadan kalkacak beni sözlerim asla ortadan kalkmayacak'' .bu yüzden incilin değiştirildiğine inanmıyorum

s- İncilin tahrif olduğuna inanmayasanız diye sonradan yazmışlardır onu .incil tahrif edildi.

a-belki Kur'an'da tahrif edilmiştir ,nerden biliyorsun ?

s-hayır ! edilemez !

a-niye ki ?

s-çünkü Kur'an'da Allah bu kitabı biz indirdik biz koruyacağız diyor.bu yüzden Kur'an asla tahrif edilemez,tek kelimesi bile !

a-Kur'an'ın tahrif olduğuna inanmayasanız diye sonradan yazmışlardır onu.bence Kur'an'da  tahrif edildi.

s-hayır! Allah yalan söylemez ! islam son dindir,Allah söz verdiği üzere Kur'an'ı koruyacaktır!

a-yahu ! bende aynı şeyi söylüyorum,diyorum ki İncil'de Tanrı diyor ki sözlerimi  koruyacağım ,hiç kimse  sözlerimi yok edemez, dünya ,gök ortadan kalkar ama benim sözlerim asla ortadan kalkmaz diyor ! bize  Tanrı söz verdi anlasana.bu yüzden ben Tanrıya güveniyorum.o sözünün eridir.

s-hayır ! Allah İncil'i korumadı !

a-yani Tanrı koruyacağım derken yalan mı söyledi bize ? 

s-o cümle  sonradan eklenmiştir incile.

a- Tanrı Kitap göndermişse korur,kullarının sapıtmasına izin vermez.Tanrı sahtekar ,iki yüzlü değildir,kendisini seven samimi kullarını aldatmaz. İncilin   doğru olduğuna inanıyorum .çünkü ben Tanrıya güveniyorum  !

s-hayır güvenme ! Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır ! Allah sizide,İncilide önemsemedi,islam gelene kadar 600 sene boyunca doğru yolda olduğunuzu zannetmenizi umursamadı ! hepinizin aldanmasına göz yumdu ! siz kafirsiniz ! 

a-Allah hrisitiyanlara kafir mi diyor Kur'an'da ?

s-evet ! 

a-  bizim suçumuz ne ? suçumuz ''Tanrı verdiği sözü tutar,kitabını korur, kullarını aldatmaz'' diye inanmamız mı ? biz Tanrıyı seviyoruz,bize niye kafir desin ki ? sen seni seven ,sana güvenen dostlarına hakaret eder misin ?

s-kafirrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, İslam kusursuzdur yazdı:

Neyi araştırıyorsun,sorguluyorsun?Kuran ayetlerini doğruladın,kanıtladın,ayetlerden de allahın varlığına ulaşıp,kanıtladın da,islamı seçtin sanki.Ki zaten Kuran ayetleriyle de allahın varlığını kanıtlayamazsın.Şeytanlardan,cinlerden,meleklerden mi allahın varlığına ulaşacaksın,yıldızlarla şeytanların taşlandığını söyleyen ayetten mi,yoksa allah dilediğine yıldırım atıyor diyen ayetten mi,allah dolu tanelerini yönlendirip,dilediğine isabet ettiyor diyen ayetten mi,kuranda ki diğer mitolojik ayetlerden mi,muhammedin yaşamı ile ilgili ayetlerden mi?Kuran ile ancak allahın uyduruk olduğu sonucuna ulaşabilirsin.Kısacası iman ettirildin ve kuranın içinde ne yazıyorsa katılmak zorunda bırakıldın.Bu da demek oluyor ki,kuranın içindeki yanlışa yanlış,çelişkiye çelişkiye diyemeyeceksin,gerçeği kabul etmeyeceksin,iman et ve ne yazıyorsa katıl adlı putu yıkamadığın sürece.Gerçi kuranda ne yazıyorsa katılmak zorunda bırakıldınız,ama kuranla da ters düşüyorsunuz.Ekleyen,çıkaran,ayet büken,ayetle ters düşen ne ararsan var.Bunun nedeni de kuranın yalanlarla,yanlışlarla,çelişkilerle dolu içeriği.Bu da bir kuran mucizesi.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Anlamadın.

Adı üstünde orijinal, unikat, tek. Bunun tek sayfası dahi ortada yok. Bu bir tespit ve bunu ben demiyorum, din kardeşlerin diyor.

Git derdini onlara anlat. Yüzyıllardır orijinalin içeriğinin 100% tam olarak ne olduğu bilen bir insan yok ortada.

Birinci kopyası değil, ikinci kopyasi da değil, ki her kopyaya hataların girmesi, yazanların görüşlerini katması işten bile değil.

Sonuçta bunlar senin ve benim gibi insanlar nihayetinde. Ve insanlar yalan söyler, çarpıtırlar, sahtekarlık yaparlar.

Bu da bir tespit.

Beyler daha hz ebubekir zamanında yazılmış kuran-ı kerim bulunuyor.İngilterede birmingham üniversitesinde bir kısmı ve tamamen aynı yazılar.Konuyu kapatın bilmiyorsunuz anladıkta harbiden cahilliğiniz sabrımı zorluyor .İnsan bi araştırır önce sonra yazar şuraya.On defa diyoruz ki orjinal kuran-ı kerimi okuyoruz.Anlayın şunu.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, John Ahmet yazdı:

Fark ettin mi bilmiyorum daha fazla acı hissi verebilmek için sıradaki zenciye mikrofonu uzatıyor acı hissi yeterli gelmezse mikrofonu daha da yaklaştırıyor. Videoyu daha dikkatli izleyin bunu fark edeceksiniz.

ya alnından bacaklarından kan akan kadın ? kamçı izleri oluşuyor vücudunda .bunu nasıl açıklıyorsun.videoya iyi bak kadın çok acı çekiyor.

Sitelerde Paylaş

Beyler daha hz ebubekir zamanında yazılmış kuran-ı kerim bulunuyor.İngilterede birmingham üniversitesinde bir kısmı ve tamamen aynı yazılar.Konuyu kapatın bilmiyorsunuz anladıkta harbiden cahilliğiniz sabrımı zorluyor .İnsan bi araştırır önce sonra yazar şuraya.On defa diyoruz ki orjinal kuran-ı kerimi okuyoruz.Anlayın şunu.

Bu bilgiler zırva, çünkü orijinal ilk nüsha ortada yok.

Var diyen, kıçından sallıyor.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, John Ahmet said:

Söylediğimi hafifletir mi bilmiyorum siz ateistler bilimin malısınız. Sizi her sunduğu bilgiye koşulsuz inanmaya zorlayan bir emparyalizmin savunucusu oluyorsunuz. Ürettiği her türlü bilgiyi kendi hasımlarının üstünlüğüyle örtüştüren Avrupa ve Amerika'nın kibiriyle birlikte bunu aralıksız olarak sürdüren bilime karşı bir tez ürettiğinizde tüm müridlerinin acımasız linç girişimine maruz kalıyorsunuz. Örneğin Mu kıtası konusundaki kuram konusunda konuşmak isteyenlere yine canlılığın gizeminden duyduğunuz şaşkınlığı merak edenlere aynı tonda yaklaşıp çemkirmeleriniz hep bu yüzdendir. Malsınız işte kendi neden sonuç ilişkilerinizi devreye sokup bir yorum getirmek yerine oluşturulan emperyalist hegamonyasına hizmet etmekten öte bir şey yapamıyorsunuz.

Teker teker patlayan argümanlarının hırsını, kinini burada çıkarıyorsun galiba.

Mal demekle, atarlanmayla olsaydı bu işler..

Mal görmek istiyorsan onlara bir daha bak diyeyim ben. Hak ettin çünkü.

Bilimin karşısında sus pus olan adamlar, böyle emperyalizm budalası olup çıkıveriyorlar.

He gülüm he.

Er meydanı orada işte. 

Bilim yüzyıllardır tüm boşluklara çöreklenmiş olan boşlukların o aciz, sinsi tanrısının dişlerini teker teker söküyor.

Kuduran kesim de işi emperyalizme vuruyor..

Başka şansı var mı? O arenada tık yok çünkü.

Sitelerde Paylaş
Just now, İslam kusursuzdur said:

Yahu kendin dedin orijinallerini yakmışlar diye, hangi mantıkla bir orijinal Kuran'ı okuyoruz diyorsun?

Arapça biliyor musun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...