Jump to content

Tanrı ve Varlığı

Recommended Posts

1 minute ago, John Ahmet said:

Ben tüm soru cümlelerini daha önce cevaplamadıysam es geçemem zekam buna müsait değil. Her zeki insanın yaptığı gibi soruyla ilgili aklıma gelen her şeyi yazarım. Ben okul birincisiyim ve yine okulun ÖSS birincisiyim. Yeni şeyler öğrenmek ve her şeyi sorgulama kültürünü edineli beri böyle davrandım beni kendinizle ve diğer avamla karıştırmayın.

Okul birincisi sensen vah o okulun haline!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 692
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, John Ahmet said:

Ben tüm soru cümlelerini daha önce cevaplamadıysam es geçemem zekam buna müsait değil. Her zeki insanın yaptığı gibi soruyla ilgili aklıma gelen her şeyi yazarım. Ben okul birincisiyim ve yine okulun ÖSS birincisiyim. Yeni şeyler öğrenmek ve her şeyi sorgulama kültürünü edineli beri böyle davrandım beni kendinizle ve diğer avamla karıştırmayın.

E ne demek bu şimdi :)

Çocuk musun sen?

Bold yaptığım cümle ve devamı ne demek?

soruyla ilgili aklıma gelen herşeyi yazarım dediğin yerde yazmamışsın ya, biz de onu diyoruz işte.

Demek aklına gelmemiş.

E o zaman hala böyle atıp tutmak nedir?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu madem bu Allah'ın bir kitabı bir insanın zihnine aktaracak yeteneği var, neden tüm insanların zihnine aktarmıyor?

Bu soruyu atlamışım kusura bakma bi kullanıcıya aynı şeyi on kere anlatmaya çalışıyorum.———-

————Eğer Allah herkesle birer birer konuşsaydı ve mesajlarını iletseydi, herkesi peygamber yapmış olurdu.

Peygamberler başkalarına rehberlik etmek için vardır. Herkes peygamber olsaydı, o zaman rehbere ihtiyacı olan hiç kimse kalmazdı. Böyle bir durum, insanlar için konulmuş imtihanın tamamen iptal edilmesi anlamına gelirdi.

Oysa Allah, iyi kimselerle kötü kimseleri birbirinden ayırmak, çalışkan öğrencilerle tembel öğrencileri ayrı ayrı değerlendirmek için imtihan açmıştır.

- Bu düşüncenin yanlış olduğu şöyle seslendirilmiştir:

“Hayır, onlardan/o inkârcılardan her bir kişi kendisi için (özel olarak) açılan sahifeler verilmesini istiyor.” (Müddessir, 74/52)

- İmtihanın önemi ise şöyle vurgulanmıştır:

“Eğer dileseydik bütün insanlara hidâyet verir, doğru yola koyardık (yani hiç imtihan açmazdık). Lâkin 'Cehennemi cinlerden ve insanlardan bir kısmıyla dolduracağım.' hükmü kesinleşmiştir.” (Secde, 32/13)

(sorularla islamiyetten aldım daha iyi anlaşılsın diye)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Okul birincisi sensen vah o okulun haline!

Haklısın okulum çok iyi değildi fakat dershaneye yazıldım en alt sınıftan en başarılı sınıfa kadar her sınavda yükseldim. Bu benim bulunduğum ortama göre zekamın çok fazla olduğunu kanıtlıyor. Daha üst sınıflar için çok fazla şansım yoktu üniversitede yanımdaki kız benden kopya çektiği için puanım geçerli sayılmadı ve matematik ve türkçe puanımı sildiler ben de diğer puanımla Ege Üniversitesini kazandım. Örneğin Harvard için yeterli zekaya sahiptim fakat biraz şans gerekiyordu. Sen şimdi beni aşağılamış mı oldun?

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, İslam kusursuzdur said:

John ahmet 

sen neden islamı seçmedin?

Kitabın orijinali olmadığı için?

Hangi deli yapar ki bunu?

Orijinali olmayan kitabın nüshalarının aslıyla tıpatıp aynı olduğu iddiasında olan bir din düşün.

Sitelerde Paylaş
On 17.09.2018 at 15:11, İslam kusursuzdur yazdı:

Tebbet sûresi yaşayan bir insan hakkında nazîl oldu. Yani Ebû Lehep hakkında nazîl oldu. Ebû Lehep bu sûre indikten sonra tam 8 sene daha yaşadı. Bu sûre onun ve karısının cehennemlik olduğunu bildiriyordu. Yani Ebû Lehep yalandan bile iman etse bu sûre geçersiz kalacaktı. Çünkü Ebû Lehep iman etmiş olacaktı. Ama Ebû Lehep bu sûre inmesine rağmen ve tam 8 sene yaşamasına rağmen inkârında direndi ve karısıyla birlikte zulmüne devam etti. İncelik ve mucize burada. Yani iman ederek bu sûreyi geçersiz kılabilirdi. Ama Allah onun iman etmeyeceğini biliyordu. İşte bu sûrede muhteşem bir mucize vardır. Bu da demektir ki Allah(Celle Celaluhu) geçmiş ve gelecek ile ilgili herşeyi eksiksiz bilmektedir

Siz müsümasnkar hep mahdursunuzç EBUKEHİP NE ZULUM YAPMIŞ ÖRENMEK İSDERİ

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

ahhahahahahahah 

Hala kitap diyor orjinal diyor shshshshshs

Kitap deyince işine gelmiyor artık galiba :0_80cbc_37a71a73_L:

İki dakkada kitabını bile sattın be

Bir daha bu "kitap" hiç değişmemiştir derken bunları sakın unutma e mi

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

Bu soruyu atlamışım kusura bakma bi kullanıcıya aynı şeyi on kere anlatmaya çalışıyorum.———-

————Eğer Allah herkesle birer birer konuşsaydı ve mesajlarını iletseydi, herkesi peygamber yapmış olurdu.

Peygamberler başkalarına rehberlik etmek için vardır. Herkes peygamber olsaydı, o zaman rehbere ihtiyacı olan hiç kimse kalmazdı. Böyle bir durum, insanlar için konulmuş imtihanın tamamen iptal edilmesi anlamına gelirdi.

Oysa Allah, iyi kimselerle kötü kimseleri birbirinden ayırmak, çalışkan öğrencilerle tembel öğrencileri ayrı ayrı değerlendirmek için imtihan açmıştır.

- Bu düşüncenin yanlış olduğu şöyle seslendirilmiştir:

“Hayır, onlardan/o inkârcılardan her bir kişi kendisi için (özel olarak) açılan sahifeler verilmesini istiyor.” (Müddessir, 74/52)

- İmtihanın önemi ise şöyle vurgulanmıştır:

“Eğer dileseydik bütün insanlara hidâyet verir, doğru yola koyardık (yani hiç imtihan açmazdık). Lâkin 'Cehennemi cinlerden ve insanlardan bir kısmıyla dolduracağım.' hükmü kesinleşmiştir.” (Secde, 32/13)

(sorularla islamiyetten aldım daha iyi anlaşılsın diye)

Sadece bu soruyu mu?

Yıl 1611. İslam'ın ortaya çıkmasının üzerinde 1000 yıl geçmiş. Şimdi söyle bize, ortada kaç adet Kuran vardı ve kaç dile çevrilmişti? Bu Kuran'ları kaç kişi okumuştu?

Bu da var.

Biraz düşünebilsen aslında verdiğin cevapların ne kadar saçma olduğunu görürdün.

“Eğer dileseydik bütün insanlara hidâyet verir, doğru yola koyardık (yani hiç imtihan açmazdık). Lâkin 'Cehennemi cinlerden ve insanlardan bir kısmıyla dolduracağım.' hükmü kesinleşmiştir.” (Secde, 32/13)

Biraz kafası çalışan bir insan şu saçmalığı cevap diye yazmaz. Buradaki saçmalığı, mantıksızlığı göremiyorsan sana ne anlatılsa boş.

Just now, John Ahmet said:

Sen şimdi beni aşağılamış mı oldun?

Öyle mi hissettin? Doğru hissetmişsin. 

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, John Ahmet said:

Hangi sorunu cevaplamadım? Benim en hassas olduğum şeydir demek istedim o yazıda. Hele sor neye cevap vermemi istiyorsun?

Şu mesajlarındaki tavırlarından sonra, artık seni burada kim kaale alır bilemiyorum açıkçası.

Aç bak kendin bul. Cevap yazarsan, biz de yazarız "belki"..

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, İslam kusursuzdur said:

Sende bir müslümanla uğraşırken cevapsız sorun kalacağını düşünme tamam mı ?

Cevap dediğin bunlarsa, zaten biliyoruz merak etme.

Bu başlık da sana ders olsun.

Bi daha hiç kimseye bu kitap değişmemiştir diyerek yalan konuşma. Asılsız iddialarda bulunma.

Maymun olmak istemiyorsan tabi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teflon yazdı:

Cevap dediğin bunlarsa, zaten biliyoruz merak etme.

Bu başlık da sana ders olsun.

Bi daha hiç kimseye bu kitap değişmemiştir diyerek yalan konuşma. Asılsız iddialarda bulunma.

Maymun olmak istemiyorsan tabi.

Maymun olmak bana göre cahil ve kör olmaktan iyidir keşke sende maymun olabilsen.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, İslam kusursuzdur yazdı:

John ahmet 

sen neden islamı seçmedin?

@İslam kusursuzdur kimse dinini seçmiyor ki ben seçmiş olaydım. Din dediğiniz şey bulunduğunuz topluma daha iyi eklemlenmeyi sağlayan bir gelenek yada kültürdür. Benim daha iyi eklemlenmek için çevemdeki insanlardan çok fazla beklentim oldu. Öncelikle böyle bir kültüre adapte olmak yerine hep sorguladım fakat insanlara daha yakın olmak için bu kültürü tüm bilgisiyle olduğu gibi kabul etmem istendi ve bu benim kendine bile dürüst olan kişiliğime çok aykırı geldi. Benim insanlara daha yakın olmamı sağlayacak şeylerden biri din olamaz. Benim beklentim her zaman daha yüksekti. Ben gerçekten iyi eğitim almış insanların kültürü içinde büyüdüm ve kendi içimde yaşadığım ateizmin sonrası benim için deizme dönüştü. Çünkü zaten post-ateizm gibi bir kavram ortaya atılsa orada agnostikler ve ağırlıklı olarak deistler bulunur.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, İslam kusursuzdur said:

zırvalama olup olmadığını görürsün elbet.

Gördüm zaten. Kesinlikle zırva ama sen daha bunun bilincinde değilsin, olacağından da şüpheliyim. Şimdiye kadar hiç düşünebildiğine dair bir emare göstermedin. 1400 yıl önceki araplar nasıl davranmanı istemişse aynen öyle davranıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...