Jump to content

İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

Recommended Posts

nette görmeye başladım 

biliyorsunuz yeni bir furya  başladı islam akıl ve mantık dini diyen islam bilimseldir diyen izafiyet teorisini allaha bağlayan  fizikçi olmadığı halde fizikçileri çağırıp tek kelime söyletmeyen  söylerlerse de sürekli sözlerini kesip alay eden  bunlarıda internette ''ateist profesör rezil olup stüdyoyu terk etti''diye paylaşan

çakma entel dantel bilimin b sini bilmeyen yalancı ve hokkabaz insanlar var 

bunların hitap ettiği kişiler genç kitleler  ve bu yalancıların tek amacı var  genç insanları bilim diye  bilimle uzaktan yakından alakası olmayan cehalet yoluna sokmak  

rad bradbury fahrenheit romanında ne diyor bakalım ''insanlara en popüler uyuşturucularından vereceksin onların midelerini gerçek olmasının öneminin olmadığı bilgilerle dolduracaksın bu sayede kendilerini zeki hissedecekler''

net söylüyorum islam yalancılık ve biat dinidir daha başında 'Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü   yani  Sahitlik ederim ki Allah’tan baska ilâh yoktur ve yine sahitlik ederim ki Muhammed O’nun kulu ve rasûlüdür.

şahit olmadığınız bir adama koşulsuz bağlanmayı ve onun ilahına sürekli ibadeti gerektirir  

bu ve bu gibi dinlerde mantık yoktur 

bilim yoktur

sorguya dair hiç bir şey yoktur

peki islamın bilimle var olduğunu söyleyen bazı insanları paylaşalım

https://www.youtube.com/watch?v=jwDVxdzhRHY

https://www.youtube.com/watch?v=RsQiN0o6mZg

https://www.youtube.com/watch?v=jJ8o8YdAhqE

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Islam a bilim diyen sahtekarların basında Caner Taslaman geliyor.  Ardından edip yüksek ve Yaşar nuri . Bunlar islam dan çıkma sürecini geciktiriyor.  Bu şarlatanlar olmasa islam dan çıkma irani çok daha artacak.  Bu insanlar bilimin gelişmesinde engeller .

bunlar projedir

yaşar nuri öztürk 

caner taslaman

edip yüksel

bunlar islamı baştan sonra kendilerine göre evirip çevirmiştir

edip yüksele göre huriler sohbet arkadaşıdır

caner taslaman izafiyet teorisini allaha bağlar

yaşar nuri kuranı açar ayeti kafasına göre yorumlar anlam yükler

Sitelerde Paylaş

İslam akıl dini değildir.Allaha iman edip,(Ki bunların çoğu atalarınca islama inanmaya programlanmışlardır)Kuranın tüm içeriğine katılmak da akletmenin kırıntısı yoktur.Müslümanlar araştırıp,sorgulayıp Kuranın içeriğinden Allahın varlığına ulaşıp,kanıtlamış değillerdir.Bu olanaksızdır.Ne yapacaksın öyleyse.Allaha iman ettik diyip,islam paketinin tüm içeriğini onaylayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Adını hatırlayamadığım dini bir sitede İslam'ın mantık dini olmadığı belirtilmişti. "Bu benim mantığıma uymadı, ben bunu yapmam" deme ayrıcalığı yokmuş Müslümanların. Yaşar Nuri Öztürk, Caner Taslaman ve Edip Yüksel'i destekleyen kitle çok küçük bir azınlıktır. Bunların o kadar etkisi yok.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, güven yazdı:

ENBİYA-30. ayet.İnkâr edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?

Ben göremedim gören varmı?

Ben muhammedin allahın elçisi olduğuna şahit olmadım 

olan varmı ? 

Sitelerde Paylaş

İslamın şartalarından birisi allahın varlığınına muhmedin onun elçisi  olduğuna şahitilik etemektir. Kısaca şahitliyin tanımını yaparasak 1- doğru şahitlik.2- yalancı şahitlik. Bu benim düşüncem islam ikinci şıkın ta kendisdir. YALANCI ŞAHİTLİK İSLAMIN ŞARTALARINDAN BİRİSİDİR. insan görmediyi bilmediyi nasıl şahit olur ya yalan söylücek yada doğruyu söylücek. Muhammdim mayfayalık yaptığı yılarda inasanlara bunları zorla söyletmişler. Ama şimdi bir geçerliyi yok. Muhmmed çoktan öldü  resmini görmiş inanmış diyeceksin oda mümkün deyil.  şimdi muhmmedi rasmini bırak haylini kuramak bile islamda ölüm sebebidir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, güven yazdı:

ENBİYA-30. ayet.İnkâr edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?

Ben göremedim gören varmı?

Başka bir ayette de şöyle diyor:

Göklerde ve yeryüzünde bulunan kimselerle, dizi dizi kuşların Allah’ı tespih ettiğini görmez misin? Her biri duasını ve tesbihini kesin olarak bilmektedir. Allah, onların yapmakta olduğu şeyleri hakkıyla bilendir.

Allah'ı tespih eden ve ona dua eden herhangi bir kuş görenimiz oldu mu? Ben görmedim şahsen. :D 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Şövalye yazdı:

Başka bir ayette de şöyle diyor:

Göklerde ve yeryüzünde bulunan kimselerle, dizi dizi kuşların Allah’ı tespih ettiğini görmez misin? Her biri duasını ve tesbihini kesin olarak bilmektedir. Allah, onların yapmakta olduğu şeyleri hakkıyla bilendir.

Allah'ı tespih eden ve ona dua eden herhangi bir kuş görenimiz oldu mu? Ben görmedim şahsen. :D 

Töbe töbe yine görmedinmi diyor. Yüce Allahımız  olmasa  gök başımıza düşe ne yaparız. Umarım yorulmaz bir dalgılık yaparsa. herşey boşa gider. İMAN EDECEK insanlarında dini elden gider hergün tesbih çeklim gökü kafmıza mıhlamsın.:D

Hacc 65:Görmedin mi, Allah, yerdeki eşyayı ve emri uyarınca denizde yüzen gemileri sizin hizmetinize verdi. Göğü de, kendi izni olmadıkça yer üzerine düşmekten korur. Çünkü Allah, insanlara çok şefkatli ve çok merhametlidir

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, güven yazdı:

Töbe töbe yine görmedinmi diyor. Yüce Allahımız  olmasa  gök başımıza düşe ne yaparız. Umarım yorulmaz bir dalgılık yaparsa. herşey boşa gider. İMAN EDECEK insanlarında dini elden gider hergün tesbih çeklim gökü kafmıza mıhlamsın.:D

Hacc 65:Görmedin mi, Allah, yerdeki eşyayı ve emri uyarınca denizde yüzen gemileri sizin hizmetinize verdi. Göğü de, kendi izni olmadıkça yer üzerine düşmekten korur. Çünkü Allah, insanlara çok şefkatli ve çok merhametlidir

Bak  yine görnedşlermi diyor nerden görelim. yeze kuşlarıda havada uçarakan Allah tutuyormuş. burda bir sorun var kırlakıç kuşu 6 ay yaşar  bilermki düşürüyor kırlangıç kuşunu yoksa?

NAHL-79. ayet:Göğün boşluğunda emre boyun eğdirilmiş olarak uçuşan kuşları görmediler mi? Onları orada Allah’tan başkası tutamaz. Kuşkusuz bunda inanan bir toplum için ibretler vardır.

QH7aRT.jpg

Bu gibi kuşlardan denizde yaşayndan haberi varmı allahın.

Sürünen sürüngen var, uçan sürüngen var, yüzen sürüngen var. Yürüyen memeli var, uçan memeli var, yüzen memeli var. Uçan kuş var, uçamayan kuş var, yüzen kuş var. Yüzen balık var, karada yürüyen balık var. Beynini kullanabildiği için evrimi bilen insan var, beyinsiz yobaz var...

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, İlluminatus yazdı:

nette görmeye başladım 

biliyorsunuz yeni bir furya  başladı islam akıl ve mantık dini diyen islam bilimseldir diyen izafiyet teorisini allaha bağlayan  fizikçi olmadığı halde fizikçileri çağırıp tek kelime söyletmeyen  söylerlerse de sürekli sözlerini kesip alay eden  bunlarıda internette ''ateist profesör rezil olup stüdyoyu terk etti''diye paylaşan

çakma entel dantel bilimin b sini bilmeyen yalancı ve hokkabaz insanlar var 

bunların hitap ettiği kişiler genç kitleler  ve bu yalancıların tek amacı var  genç insanları bilim diye  bilimle uzaktan yakından alakası olmayan cehalet yoluna sokmak  

rad bradbury fahrenheit romanında ne diyor bakalım ''insanlara en popüler uyuşturucularından vereceksin onların midelerini gerçek olmasının öneminin olmadığı bilgilerle dolduracaksın bu sayede kendilerini zeki hissedecekler''

net söylüyorum islam yalancılık ve biat dinidir daha başında 'Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü   yani  Sahitlik ederim ki Allah’tan baska ilâh yoktur ve yine sahitlik ederim ki Muhammed O’nun kulu ve rasûlüdür.

şahit olmadığınız bir adama koşulsuz bağlanmayı ve onun ilahına sürekli ibadeti gerektirir  

bu ve bu gibi dinlerde mantık yoktur 

bilim yoktur

sorguya dair hiç bir şey yoktur

peki islamın bilimle var olduğunu söyleyen bazı insanları paylaşalım

https://www.youtube.com/watch?v=jwDVxdzhRHY

https://www.youtube.com/watch?v=RsQiN0o6mZg

https://www.youtube.com/watch?v=jJ8o8YdAhqE

İnsan vücudunun toplam damar uzunluğu 100.000 km. Bu anormal ve mantık ötesi durum hangi bilim ve hangi mantıkla açıklanır? Yani çoğu zaman dediğim gibi herşeyi mantıkla açıklamaya çalışmak çok büyük yanlış. Çünki evrenin, dünyanın ve dünyada oluşmuş tüm canlıların bir mantıkla açıklanması imkansızdır. Ve bir tek gerçek var bütün var olan herşey yokluktan oluşmuştur. İşte Kuran ve diğer tek Tanrılı dinlerin bize söylediği ve gerçekte de olmuş olan şey budur.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

İnsan vücudunun toplam damar uzunluğu 100.000 km. Bu anormal ve mantık ötesi durum hangi bilim ve hangi mantıkla açıklanır? Yani çoğu zaman dediğim gibi herşeyi mantıkla açıklamaya çalışmak çok büyük yanlış. Çünki evrenin, dünyanın ve dünyada oluşmuş tüm canlıların bir mantıkla açıklanması imkansızdır. Ve bir tek gerçek var bütün var olan herşey yokluktan oluşmuştur. İşte Kuran ve diğer tek Tanrılı dinlerin bize söylediği ve gerçekte de olmuş olan şey budur.

Ne oluyor işinize geldimi kuran evernseldir apaçık kitap oluyor saçama ayatler olunca akıl ödesi oluyor akıl ötesi ayatle beni nasıl sıbav edecek.

KURAN Açık ve anlaşılırdır

(Ey Muhammed!) Biz Kur'ân'ı senin dilin üzere kolaylaştırdık ki, onunla Allah'tan korkup sakınanları müjdeleyesin, inat edenleri de korkutasın. (MERYEM/97)

İşte biz onu (Kur'ân'ı) böylece, apaçık âyetler olarak indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola eriştirir. (HAC/16)

Ve Allah âyetlerini size açıklıyor. Allah, (işin iç yüzünü) çok iyi bilir, tam bir hüküm ve hikmet sahibidir. (NUR/18)

Allah, size Kitab'ı (Kur'ân'ı) açıklanmış olarak indirdiği halde, ondan başka bir hakem mi arayayım? Kendilerine kitap verdiklerimiz, o Kur'ân'ın, gerçekten Rabbin katından hak olarak indirilmiş olduğunu bilirler. O halde sakın şüphe edenlerden olma. (EN'AM/114)

-

Ayrıntılı açıklanmıştır

Elif-Lâm-Râ. Bu öyle bir kitaptır ki, âyetleri muhkem kılınmış, sonra da herşeyden haberdar olan hikmet sahibi Allah tarafından âyetleri ayrıntılı olarak açıklanmıştır (HUD/1)

Suçluların tuttuğu yol açığa çıksın diye, âyetleri işte böyle genişçe açıklıyoruz. (EN'AM/55)

Kara ve denizin karanlıklarında yolunuzu bulasınız diye yıldızları sizin için yaratan O'dur. Şüphesiz biz, bilen bir toplum için âyetleri geniş bir şekilde açıkladık. (EN'AM/97)

De ki: "O'nun üstünüzden ve ayaklarınızın altından azab göndermeye, yahut sizi fırkalara ayırıp kiminizin kiminize hıncını tattırmaya gücü yeter". Bak, âyetlerimizi nasıl inceden inceye açıklıyoruz ki, onlar iyice anlasınlar. (EN'AM/65)

İşte Rabbinin doğru yolu budur. Şüphesiz biz, hatırlayıp ibret alan bir kavim için âyetleri geniş bir şekilde açıkladık. (EN'AM/126)

BAKARA SURESİ-99 AYET. "Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik"
NUR SURESİ-46AYET"Andolsun ki, biz, bilmediklerinizi size açık seçik bildiren ayetler indirdik."
EN’AM SURESİ-3 AYET.."Kitapta biz, hiçbir şeyi eksik bırakmadık..."

HUD SURESİ-14-AYET."Allah'tan başkasına kulluk etmeyesiniz ve Rabbinizden mağfiret dileyesiniz diye ayetleri kesin kılınmış, sonra da uzun uzadıya açıklanmış bir kitaptır"

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

6 günde yaratılan düz bir yer ve yedi kat gök.Yerden sonra yaratılan gökler.Göğün kapıları.Şeytanlara atılan yıldızlar.Kara balçıkta batan güneş.Yedi kat göğün üstünde ki Allah.Göğün oturulabilir yerlerine oturup melekleri dinleyen cinler ve onlara atılan alev topları.Yoktan var edilen canlılar.Ben de geçen gün yoktan var edilen yeni bir kuş türü gördüm.Bu arada Kuranda evren anlamında bir sözcük var mı?Kuranda neden dünyanın yörüngesinden söz edilmez?Allah soyu süren ve tükenmiş tüm canlıları aynı anda mı yarattı,yoksa ayrı ayrı zamanlarda mı?Yoktan var etme sürüyor mu?Elbette bu sorularda aklı olanlar için güzel çıkarımlar vardır.

Sitelerde Paylaş

ZEYUSUN ESERİ

RAHMAN-7- Göğü yükseltti ve ölçüyü koydu.

BENDE GÖRDÜM NASIL ÖLÇTÜYÜMÜ ALİM ALLAH LAZERLE İŞRATLEDİ.

MÜLK-3-O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır.

EVET YOKSA MUHAMMED ARAŞA NASIL NAMAZ PAZARLIĞINA ÇIKARDI İYİKİ MUSA O KATAYMIŞ YOKSA MÜSLÜMANLAR 50 VAKİT NALAKILCAKTILAR.

Rahmân’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak görüyor musun

ÇATLAK FELAN YOK DEPREME DAYANIKLI YAPILDI.

NUH-15-‘Görmediniz mi, Allah yedi göğü tabaka tabaka nasıl yaratmıştır.

BEN GÖRDÜM SİZİ BİLMEM.

NUH-16-Onların içinde nasıl ayı, bir ışık, güneşi de bir kandil yapmıştır.

EVET AYIN KANDİL OLDUNUN KANITI MİNTREYİN BAŞINA BAKIN HİLAL GÖRCEKSİNİZ İŞTE BU NEDENLE PUTPERS DİNİDİR İSLAN. GÜNEŞTE BİR KANDİL YAPMIŞ  DAHA BÜYÜK ŞEYTANI KOVALAMAK İÇİN.

MÜLK-5-Andolsun biz, göğü kandillerle donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

GÖYÜ YILDIZLARA DONTMIŞ ŞEYTAN TAŞLIYALIM ONUN İÇİN.

SAFFAT-6- Biz, en yakın göğü zinetlerle, yıldızlarla donattık.

GÖK YÜZÜNE BONCUKLAR ASMIŞ YANINADA YILDIZ

İNFİTAR-2-Yıldızlar yere saçıldığı zaman,

AHANDA KIYAMET BURDA KOPAR YILDIZLARIN HEPSİ MEVZİYE YATMIŞ DÜNYAYI NİŞAN ALMIŞLAR.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Buzul yazdı:

6 günde yaratılan düz bir yer ve yedi kat gök.Yerden sonra yaratılan gökler.Göğün kapıları.Şeytanlara atılan yıldızlar.Kara balçıkta batan güneş.Yedi kat göğün üstünde ki Allah.Göğün oturulabilir yerlerine oturup melekleri dinleyen cinler ve onlara atılan alev topları.Yoktan var edilen canlılar.Ben de geçen gün yoktan var edilen yeni bir kuş türü gördüm.Bu arada Kuranda evren anlamında bir sözcük var mı?Kuranda neden dünyanın yörüngesinden söz edilmez?Allah soyu süren ve tükenmiş tüm canlıları aynı anda mı yarattı,yoksa ayrı ayrı zamanlarda mı?Yoktan var etme sürüyor mu?Elbette bu sorularda aklı olanlar için güzel çıkarımlar vardır.

Zeka durumuna göre istediğin kadar soru sorabilirsin. Sende bende veya diğerleride. Ancak bir gerçek var ve bu gerçek bizim ve evrenin tamamının yoktan var olduğudur. Yoktan var olan bir evrende nefes alıyoruz ve olmamamız gereken bir alemde varız. Soruları bırakıp tümden geriye doğru düşünmeliyiz. Hatta bu var olma olayı öyle bir olay ki tümden varmaya kalksak tümü neresi o bile belli değil. İmkansız bir olayın içinde imkansız bir şekilde var olmuşuz. Bu durumu ne mantık izah edebilir ne de bilim. Kesinlikle açıklanamaz. 100.000 km lik bir damar içimizde böyle birşeyin olması çok mantıksız. Şunu görmüyoruz gördüğümüz şeylerin çok mantıksız olduğunu. Var diye bir durum mantıklı olmaz. Mantık arıyoruz ancak yaşadıklarımız, yaptıklarımız veya varoluşumuz tamamen mantıksız. Gerçekten bir insan vücudunda 100.000 km lik damarın olmasını mantıklı buluyormusun? Akıl alır bir durum değil bu ve çok acaip derecede mantıksız birşey. Ve böyle bir durumun olması imkansızın ötesine imkansız ama olmuş. Nasıl olur kendime ait olmam bana ait bir beynimin olması. Bunların hepsi mantıksız. Hiç birisinin kesinlikle olmaması gerekiyordu. Bu evren kesinlikle olmamalıydı. Kendi kendime kendi dünyamda bağımsız bir şekilde düşünebiliyorum. Bu çok saçma, ben çok saçmayım etrafımdaki herşey çok mantıksız. Trilyonlarca mantıksız bir durum bir arada ve hala mantık arıyoruz. Ne diyim :)

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, güven yazdı:

Ne oluyor işinize geldimi kuran evernseldir apaçık kitap oluyor saçama ayatler olunca akıl ödesi oluyor akıl ötesi ayatle beni nasıl sıbav edecek.

KURAN Açık ve anlaşılırdır

(Ey Muhammed!) Biz Kur'ân'ı senin dilin üzere kolaylaştırdık ki, onunla Allah'tan korkup sakınanları müjdeleyesin, inat edenleri de korkutasın. (MERYEM/97)

İşte biz onu (Kur'ân'ı) böylece, apaçık âyetler olarak indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola eriştirir. (HAC/16)

Ve Allah âyetlerini size açıklıyor. Allah, (işin iç yüzünü) çok iyi bilir, tam bir hüküm ve hikmet sahibidir. (NUR/18)

Allah, size Kitab'ı (Kur'ân'ı) açıklanmış olarak indirdiği halde, ondan başka bir hakem mi arayayım? Kendilerine kitap verdiklerimiz, o Kur'ân'ın, gerçekten Rabbin katından hak olarak indirilmiş olduğunu bilirler. O halde sakın şüphe edenlerden olma. (EN'AM/114)

-

Ayrıntılı açıklanmıştır

Elif-Lâm-Râ. Bu öyle bir kitaptır ki, âyetleri muhkem kılınmış, sonra da herşeyden haberdar olan hikmet sahibi Allah tarafından âyetleri ayrıntılı olarak açıklanmıştır (HUD/1)

Suçluların tuttuğu yol açığa çıksın diye, âyetleri işte böyle genişçe açıklıyoruz. (EN'AM/55)

Kara ve denizin karanlıklarında yolunuzu bulasınız diye yıldızları sizin için yaratan O'dur. Şüphesiz biz, bilen bir toplum için âyetleri geniş bir şekilde açıkladık. (EN'AM/97)

De ki: "O'nun üstünüzden ve ayaklarınızın altından azab göndermeye, yahut sizi fırkalara ayırıp kiminizin kiminize hıncını tattırmaya gücü yeter". Bak, âyetlerimizi nasıl inceden inceye açıklıyoruz ki, onlar iyice anlasınlar. (EN'AM/65)

İşte Rabbinin doğru yolu budur. Şüphesiz biz, hatırlayıp ibret alan bir kavim için âyetleri geniş bir şekilde açıkladık. (EN'AM/126)

BAKARA SURESİ-99 AYET. "Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik"
NUR SURESİ-46AYET"Andolsun ki, biz, bilmediklerinizi size açık seçik bildiren ayetler indirdik."
EN’AM SURESİ-3 AYET.."Kitapta biz, hiçbir şeyi eksik bırakmadık..."

HUD SURESİ-14-AYET."Allah'tan başkasına kulluk etmeyesiniz ve Rabbinizden mağfiret dileyesiniz diye ayetleri kesin kılınmış, sonra da uzun uzadıya açıklanmış bir kitaptır"

Kardeş sana şunu çok net olarak söyleyim  insanın ve evrenin oluşumunu bir tek Tek tanrılı yani semavi dinlerin kitapları açıklıyor.  Bilim veya mantık bize varoluş ile ilgili hiç bir mantıklı çıkarım sunamaz. Çünki evren ve içindekilerin oluş şekilleri çok aşırı mantıksız.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, gariban_derviş yazdı:

Zeka durumuna göre istediğin kadar soru sorabilirsin. Sende bende veya diğerleride. Ancak bir gerçek var ve bu gerçek bizim ve evrenin tamamının yoktan var olduğudur. Yoktan var olan bir evrende nefes alıyoruz ve olmamamız gereken bir alemde varız. Soruları bırakıp tümden geriye doğru düşünmeliyiz. Hatta bu var olma olayı öyle bir olay ki tümden varmaya kalksak tümü neresi o bile belli değil. İmkansız bir olayın içinde imkansız bir şekilde var olmuşuz. Bu durumu ne mantık izah edebilir ne de bilim. Kesinlikle açıklanamaz. 100.000 km lik bir damar içimizde böyle birşeyin olması çok mantıksız. Şunu görmüyoruz gördüğümüz şeylerin çok mantıksız olduğunu. Var diye bir durum mantıklı olmaz. Mantık arıyoruz ancak yaşadıklarımız, yaptıklarımız veya varoluşumuz tamamen mantıksız. Gerçekten bir insan vücudunda 100.000 km lik damarın olmasını mantıklı buluyormusun? Akıl alır bir durum değil bu ve çok acaip derecede mantıksız birşey. Ve böyle bir durumun olması imkansızın ötesine imkansız ama olmuş. Nasıl olur kendime ait olmam bana ait bir beynimin olması. Bunların hepsi mantıksız. Hiç birisinin kesinlikle olmaması gerekiyordu. Bu evren kesinlikle olmamalıydı. Kendi kendime kendi dünyamda bağımsız bir şekilde düşünebiliyorum. Bu çok saçma, ben çok saçmayım etrafımdaki herşey çok mantıksız. Trilyonlarca mantıksız bir durum bir arada ve hala mantık arıyoruz. Ne diyim :)

Ne kadar sığ bir yazı. Nereden biliyorsun yoktan var olduğunu, kim söyledi sana yoktan var olduğunu ?

Bir taş parçasının var olması ile senin var olman aynı zincirin parçası. Olay biraz karışınca mı ilahi etki olmasını gerek görüyorsun. 

Hiç biri açıklanamaz veya mantıksız değil. Sadece anlamak istemiyorsun. Ben gayet güzel açıklayabiliyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...