Jump to content

Güzellik Allah’tansa, Kusurlarda Allah’tandır.

Recommended Posts

Dinciler ve onlara ayak uyduran müslümanlar evrenin mükemmelliğinden, her şeyin kusursuzluğundan falan bahsederler. İnsanların mükemmel yaratılışından ve her şeyin Tanrı’nın bir yansıması olduğundan falan bahsederler. Ama görüyoruz ki evren mükemmel değil, dünya’da ise doğal dengeye baktığımızda hayvanların vahşetlerini görüyoruz. İnsanlara baktığımızda ise hepsinin güzel görünmediğini söyleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Mesela miyotonik keçi. Heyecan anında ani ve kısa süreli felç geçirmesine sebep olan mytonia congenita adı verilen genetik bir bozukluğa sahip. Zaten sayıları fazla değil. Doğal seleksiyon karşısında tek şansları, türümüzün evcil hayvan olarak beslemesi. Eti yenmek için seçilmiyor. Bu yüzden sadece ev hayvanı olarak bakılıyor.

Bir diğer örnek Uçamayan papağan kakapo. Kakapolar üzerinde yapılan çalışmalar, Strigops habroptilus’un atalarının uçabildiğini, yani kakapoların evrim geçirerek uçamama özelliğini ikincil olarak kazandığını ortaya koymaktadır. (Bknz. Uçamayan papağan kakapo - Gaia Dergi)

Daha bunun gibi doğanın mükemmel olmadığını, kusurlarla birlikte varolduğu gösteren birçok örnek bulunabilir.

tarihinde Şövalye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranın Allahı savaşta korusun diye zırhı ben yarattım,size zırh yapmayı öğrettim,hala müslüman olmaz mısınız,şükret mesiniz der.

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Ona, sizi savaşta korumak için zırh yapma sanatını öğrettik, artık şükreder misiniz?enbiya 80

Aynı mantıkla,zarar verici silahları yaratan ve bu sanatı insanlara öğreten de allah olmalıdır.Zırh ve koruyucuğu özelliği olan şeyler allahtansa,bomba,füze,savaş uçağı,kılıç da ondandır.İnsanların korunma eylemini ve bunun için yaptıkları zırh allahtansa,insanların zarar verme eylemi ve birbirlerine zarar vermek için yaptıkları silahlar da allahtandır.Peki zırha şükredilmeliyse,zarar verici silahlara bakıp ne yapılmalıdır?İsyan mı edilmelidir,yoksa allahın yarattığı şu silahlar bize ne güzel zarar verdi diyip şükür mü edilmelidir.Zırha bakıp,islama girilsin de, mayına,bombaya,füzeye,kılıca bakıp ne yapılsın.Kuranın Allahı o kadar kötü kurgulanmış ki,zırh yarattım,size zırh yapma sanatını öğrettim derken,bunları da söylediğinin farkında değildir.

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Buzul yazdı:

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Sıcaktan koruyan giysi nasıl oluyor yahu...

İlk başta yanlış yazılmış sandım meallerde de bu şekilde.

Yani şimdi bu komedi değil de nedir sıcaktan koruyan giysi gören var mı daha önce? Günümüzde bile böyle bir teknoloji yok...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Yakıcı güneşten koruyan demek istiyor ama becerememiş.

Güneş yakmasa bile hava sıcak olunca insanı oldukça rahatsız ediyor. Dediğiniz gibi güneşin deriyi yakmaması için giysi giyilebilir fakat yazın sıcaktan nefes alınmıyor ve kan ter içinde kalıyor insanlar. Aşırı bunaltıyor insanı. Bu ayetten çıkarılacak sonuç ise büyük bir mantıksızlık...

En baştan havayı biraz daha yaşanabilir yapıp bununla övünen bir ayet olsaydı olurmuş ama bu şekilde olmamış...

Sitelerde Paylaş

Bir teiste düzen olmadığını anlatmak imkansıza yakindir .  Çünkü onlar dağları bile düzenli görecek kadar geridirler  . Sırf güzel manzara diye bak allah ne güzel yaratmış diyip imanlarina iman katarlar .  Uzayın kaosunu  her tarafa sacilmıs uzay tozlarını ve kara deliklerini  bile hoş gördükleri için bak ne kadar düzenli derler  :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, illusion_ yazdı:

Sıcaktan koruyan giysi nasıl oluyor yahu...

İlk başta yanlış yazılmış sandım meallerde de bu şekilde.

Yani şimdi bu komedi değil de nedir sıcaktan koruyan giysi gören var mı daha önce? Günümüzde bile böyle bir teknoloji yok...

Serinlesinler diye klimalı ve vantilatörlü giysiler yapıp,gökten indirmiş olabilir islamın allahı.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam gök bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

Kuranı yazan evren nedir bilmez.Kuranda evren anlamında bir sözcük var mı?Yok.Gökler yerden sonra yaratılıyor.Düz yerin üzerine yedi kat gök bina ediliyor ve parlak bir kandil,yani güneş yapılıp,yerleştiriliyor.Bir müslümanın evrenin mükemmeliğinden söz etmesi başlı başına bir oksimoronluktur.İnandığın dinin modeli düz bir yer ve onun üzerine bina edilmiş yedi kat gök.Senin düz bir yer ve yedi katlı gökten oluşan modeli gerçek olarak görüp,bu modelin mükemmel olduğunu savlaman gerekirken gidiyorsun kuranın modeliyle uzaktan yakından ilgisi olmayan büyük patlama sonucu oluşmuş evren modelini allahın varlığına bir kanıt olarak sunuyor ve bunun mükemmel olduğunu savlıyorsun.Tabi kuranda yazanlar ortadayken,bunu savunana da islam açısından bakacak olursak müslüman denilemez.Bunlara kendi islamlarının müslümanı olan,kendi islamlarını gerçek islam sanan gayrimüslimler denilebilir ancak.Zaten bugünlerde de bunların sayısı her geçen gün artmakta.Ayet bükücülük yaparlar,sözcüklere kafalarına göre anlamlar yüklerler,işlerine gelmeyen ayetleri görmezden gelirler.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlamıyorsunuz ki... Bu ayet mucize! Astronot giysilerini mucizevi olarak haber veriyor! Astronot giysileri hem sıcaktan, hem soğuktan korur. Aslında radyasyondan da koruyan allah ne yücedir diye de övünecekmiş de... Cahil bedeviler anlamaz inkar eder, radyasyon ne lan, şaşırdı mı ne diyor bu allah der, sonra cennet boş kalır, hurilere onca maaşı sigortayı boşuna öderim diye vazgeçmiş!   

Nükleer bombaları yaratıp Hiroşima ve Nagazaki'de bebekleri öldüren allahın şanı ne yücedir! Netekim, netekim, Lut ve Nuh kavimlerini de suçsuz bebeklerine kadar katlettik! Zaten kafir olmasından korktuğun çocuğu da acıma öldür belki ana babasına asi olur diye de emrettik! Ne şahane allahız biz lan böyle!

Sitelerde Paylaş

Hayır birde şöyle bir durum var, zırhlar yarattım diyor ardından sıcaktan koruyacak giysiler yarattım diyor. Sıcakta zırh giymek insanı ne hale getirir acaba? T-Shirt, gömlek ile zor duruyoruz şehirde sıcakta birde çöl ortamında zırh giymek insanı yakar kavurur...

tarihinde illusion_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...