Jump to content

MİNARE İSLAMDA VARMI?

Recommended Posts

Minare islamda varmı? Yoksa bir özentimi.Bak sen kuranda ezanda yok. Bu islam dini yoksa pagan dinmidir. sabahın köründe başlar günde beş vakit son ses bağrıp dururlar.Azcık kafa yorun Allah ezanı  bile  kaile almamış. Umursamamış bunlar bangır bangır bağırıyorlar. Bunlar  Allahıda takmıyorlar. Minare İslamın ilk dönemlerinde yoktur. İslama sonradan dahil edilmiştir. kilise çanına karşı bir özentidir. Yav nerden tutsan olmuyor bu islam türlü yemeyiğine benzedi ne tutularsa atmışlar içine.

Sitelerde Paylaş

gece elime hoparlör alsam bağırsam mahallenin delisi deyip beni tımarhaneye   atarlar. tabi önce  temiz bir sopa atarlar.fakat Allah emredince milletin gıkı çıkmıyor.(ki Allah emretmiyor)

bulunduğum yerde bir hoca var ,adam bir gırtlak ,name yapıyor,sanırsın izzet altınmeşe,ibrahim tatlıses,burhan çaçan..gecenin zifiri karanlığında hocanın egosuna bakarmısın ? caminin bitişiğinde olmadığım halde rahatsız oluyorum, öfkeyle pencereleri kapıyorum.en yakındakiler nasıl dayanıyor..BU medeniyetmidir ,hoş görümüdür ,insana saygımıdır  ? avrupa birliği bize niye almıyormuş.niye alsın ki ,sen önce gecenin yarısı ,milleti   hoparlörlerle  yatağından hoplatmaktan vazgeç.

minareler de böyledir.islamın ilk yıllarında minare yoktur.peygamberlerinin akıl etmediğini kendileri mi akıl etmiş müslümanlara sormak lazım .minareler riskli yapılardır.

mimari kusurdur.kimin fikriyse hayal gücünü fazla zorlamış olmalı.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EY ZAVALLI, EY ACİZ VE EY GAREZKAR CÜZZAMLI!

Kuranda var olan hükümler ne kadar umurunda ki olmayanları dert edindin?

Bir de tenkid etmek yerine tahkir ederek ahlaksızca konuşuyorsun.

Nasıl ki görüldüğünde islamdan soğutan müslümanlar varsa senin gibi okunduğunda ateizmi fosseptik gösteren ateistler de var demek ki!

Paganların hatta roma toplumunun bile bir ahlakı ve edebi vardı. Hatta kadim tanrıtanımaz epikurus ve democritus v.s gibilerinin bile bir uslübu vardı.

Sanırım siz ateistlerde zaman ilerledikçe insanlığınız geriye doğru gidiyor.

Bu bir.

2) İslam senin gibi seviyesizlerin çok üstünde zamanlar ve mekanlar ötesi bir dindir. Onu bilmeyen, tanımayan garezkarlar onu hep tanımlamışlardır. Lakin ne hikmetse islamı tanıyanlar hala insanlığın eteğinden tuttuğu umut insanları olmasına rağmen onu tanımlayan sizin gibi zavallıların ne adı ne sanı bellidir.

Hatta insan içine çıkıp da bildiklerinizi söyleyemeyecek kadar korkaksınız. Ancak klavye cesaretiyle saldırırsınız.

3) Eğer birazcık vicdan ve akıl danesi kalmışsa sende iyi dinle şimdi beni...

İslam teorik kaynağı Kuran azimüşşan pratik kaynağı ise sünneti rasulullah olan bir hayat tarzı bir yaşam biçimidir. Ne ki her yaşam biçimi bir din her din de bir yaşam biçimidir.

İnsanın islamının değil de islamın insanının hayat programı ki islamı asgari bilenler bilir sadece kurana sorulmaz. Hatta sadece kurana sorulsa bile o da üsvetun hasenetun dediği Muhammed aleyhisselamın örnekliğine ve önderliğine işaret eder.

Ne ki kitap baba, dede olmaz. Kitap savaşmaz, kitap özlemez, kitap sevmez, kitap nefret etmez. Ama tüm bunları yapan bizim gibi bir insanı müslümanlara model olarak gösterir.

İşte o rasul de Habil kabil bahsinde

Men senne sünneten haseneten felehu ecruhe ve ameluhe...

"Kim iyi bir çığır(sünnet) açmışsa ona o açtığı çığırdan pay ayrılır. Kim de kötü bir çığır açmışsa ona da ondan pay biçilir." Ve burada daha alamayacağım bir çok nebevi hükme 

ki okyanus çay kaşığıyla boşaltılmaz

Ve

Allaha rasulüne ve sizden olan emir sahiplerine (Allahın hükmüyle hükmettiği sürece) itaat edin Kurani hükme göre

Din ikiye ayrılmıştır.

Sabiteler ve Değişkenler...

Sabiteler, adı üstünde açık nas dediğimiz hükümlerdir ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilahi hükümlerdir. Namaz gibi, zekat gibi, tevhid gibi, içki ve kumar gibi.

Mesela Kuranda olmayan ama Allah Rasulünün uygulamalarında olan ilahi hükümler de vardır.

Ramazan ve kurban bayramları gibi, Cuma namazının hangi vakitte

(hangi günde değil. Günü belli) kılınacağı gibi. Kudüse doğru namaz kılınması gibi.

Müslüman olarak hiç bir gerizekalı da çıkıp da

"Bunlar kuranda yoksa niye hayatta var" demez.

Zira bilir ve iman eder ki Sünnette var. Zira bilir ve iman eder ki nasıl ki Kuran korunmuşsa onun iki ayak üzerine doğrulmuş hali olan sünnetirasulullah da korunmuştur.

(Hadis değil sünnet korunmuştur. İkisi farklı şey)

Nasıl ki bir ülkenin anayasasına bakıp da Akıncılar üssünün yeri yazmıyor diye Akıncılar üssü olmamalı denmiyorsa yada yeri anayasada değiştirilir demediği için değiştirelemez denmiyorsa

Nasıl ki anayasada yerli otomobil yapılabilir yazmadığı için yerli otomobil fabrikası açamazsınız denmiyorsa

Kuranda minare yok diye de minare yapılamaz denilemez.

Mesela senin gibi ateistlerin de olmaması gerekiyor ama varsın işte.

Değişkenler ise işte yukarıda belirttiğimiz nebevi ve kurani hükümler gereğince dini bir çağa ipotek etmemek için belirtilmiş manevra alanlarıdır.

İslam burada sabitelere dokunmamak üzere değişkenler üzerinde icma ve içtihad alanlarını açmıştır.

Mesela sigara içilir mi? Kürtaj yapılır mı? Uçakta seferi olunur mu gibi...

4) Diyelim ki İçine herşey atılmış ve uydurma bir din(!) var.

Bu uydurma din dediğin uydurma olmasına rağmen bugün 1.5 milyar müslümana aynı anda yeme ve aynı anda ye diyerek oruç tutturabiliyorsa,

Bu uydurma din(!) Her cuma yüzlerce, binlerce insanı camilerde toplayabiliyorsa,

Bu uydurma din(!) Bir kitabı dünyanın en çok okunan ve ezberlenen kitabı haline getirebiliyorsa ki dünyada kuran kadar okunan ve ezberlenen başka bir kitap yok,

Bu uydurma din(!) Bir zamanlar dünyanın enaz su kullanan ülkesini dünyanın en çok su kullanan ülkesi haline getirmiş ve en sert eşkiyaları en mülayim evliya haline getirmişse yada hala dünün delilerini bugünün velileri haline getirebilmişse

Merak ediyorum senin uydurma olmayan(!), sahih(!) ateizmin bunların hangisini becermiş hatta bunların kaçta kaçını yaparak toplumları motive etmiş?

5) Bir soru daha:

Madem islamdan saymıyorsun minareleri sanki islamı Allahtan sanıyormuşsun gibi neden o halde islam düşmanı avrupa, minarelerden rahatsız?

Yoksa müslümanlar adına islamın yozlaşmasından mı korkuyorlar?

Başka sorum yok.

MİNARELER ŞEHİRLERİN İMANIDIR VE YERYÜZÜNÜN İSLAM ADLI TEK KİŞİYLE BAŞLATILMIŞ EN BÜYÜK DEVRİM HAREKETİNİN GÜNDE BEŞ KERE DEVRİMCİSİNİN İSMİYLE BERABER SEMALARDA BAŞARIYA ULAŞTIĞININ YANKILANMASIDIR.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, EYVALLAH100 yazdı:

Bu uydurma din dediğin uydurma olmasına rağmen bugün 1.5 milyar müslümana aynı anda yeme ve aynı anda ye diyerek oruç tutturabiliyorsa,

Bu uydurma din(!) Her cuma yüzlerce, binlerce insanı camilerde toplayabiliyorsa,

Bu uydurma din(!) Bir kitabı dünyanın en çok okunan ve ezberlenen kitabı haline getirebiliyorsa ki dünyada kuran kadar okunan ve ezberlenen başka bir kitap yok,

O kadar bilinçsizsin ki,1.5 milyar müslümanın hemen hemen hepsinin atalarınca islama inanmaya programlandığının,atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olduğunun farkında değilsin.Bu 1.5 milyar başka koşullarda,başka bir dinin egemen olduğu toplumda yaşama getirilse,beyinleri başka dinlere inanmaya programlansa bu kez de oranın dinine inanırdı.Sanki 1.5 milyar müslüman dinlerini geceler boyu sorguladı da seçti.Sanki 1.5 milyar müslüman,Kuranda hiçbir yanlış,çelişki,eksik olmadığı sonucuna ulaştı,kuranın içeriğinden de allahın varlığına ulaşıp,allahı kanıtladı.Böyle bir şey olanaksız.Kuran yalanlarla,yanlışlarla,çelişkilerle,kabul edilemez eylem ve uygulamalarla doludur.Kuran ile Allahın varlığı kanıtlanamaz,ama uyduruk olduğu kanıtlanabilir.Dediğim gibi 1.5 milyar müslümanın hemen hemen hepsi atalarınca islama iman ettirildi ve kuranın tüm içeriğine katılmak zorunda bırakıldı.Ama işin ilginç yanı ne biliyor musun?Atalarınca islama iman ettirilip,kuranın tüm içeriğine katılmak zorunda bırakılmışları kuran ayet bükücülüğe itip,dinden çıkartıyor.Kurandaki yanlışları,çelişkileri,eksikleri kapatalım diye ayet bükücülük yapılıp,kuran ayetleri değiştiriliyor.Şu anda piyasa da birden çok kuran var.Her anlam değişikliği başka bir kuran ortaya çıkarıyor.Düşün yani,Kuranda çelişki,yanlış var desen islamdan çıkarsın,kurandaki çelişkileri,yanlışları ortadan kaldırayım diye ayet büker,kuranı değiştirirsen de dinden çıkarsın.Bu da en büyük kuran mucizesi olsa gerek.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hristiyanların nüfüsu müslümanlarınkini ikiye katlar.

çoğunluk doğruluğa kanıtsa hristiyan ol kurtul.

gecenin yarısı (millet işe gidecek )hoparlörle bağırmak nedir yahu ! 

adam gelmiş bana bunu savunuyor.

yakın bir akrabamın evi cami yanında olduğu için ezanın sesinden çocuk sürekli yatağında korkarak uyanıyormuş.

işte sizin islam anlayışınız.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, güven yazdı:

Minare islamda varmı? Yoksa bir özentimi.Bak sen kuranda ezanda yok. Bu islam dini yoksa pagan dinmidir. sabahın köründe başlar günde beş vakit son ses bağrıp dururlar.Azcık kafa yorun Allah ezanı  bile  kaile almamış. Umursamamış bunlar bangır bangır bağırıyorlar. Bunlar  Allahıda takmıyorlar. Minare İslamın ilk dönemlerinde yoktur. İslama sonradan dahil edilmiştir. kilise çanına karşı bir özentidir. Yav nerden tutsan olmuyor bu islam türlü yemeyiğine benzedi ne tutularsa atmışlar içine.

Camiler haberleşme ve gözetleme  kuleleri örnek alınarak yapılmış olabilir.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

gece elime hoparlör alsam bağırsam mahallenin delisi deyip beni tımarhaneye   atarlar. tabi önce  temiz bir sopa atarlar.fakat Allah emredince milletin gıkı çıkmıyor.(ki Allah emretmiyor)

bulunduğum yerde bir hoca var ,adam bir gırtlak ,name yapıyor,sanırsın izzet altınmeşe,ibrahim tatlıses,burhan çaçan..gecenin zifiri karanlığında hocanın egosuna bakarmısın ? caminin bitişiğinde olmadığım halde rahatsız oluyorum, öfkeyle pencereleri kapıyorum.en yakındakiler nasıl dayanıyor..BU medeniyetmidir ,hoş görümüdür ,insana saygımıdır  ? avrupa birliği bize niye almıyormuş.niye alsın ki ,sen önce gecenin yarısı ,milleti   hoparlörlerle  yatağından hoplatmaktan vazgeç.

minareler de böyledir.islamın ilk yıllarında minare yoktur.peygamberlerinin akıl etmediğini kendileri mi akıl etmiş müslümanlara sormak lazım .minareler riskli yapılardır.

mimari kusurdur.kimin fikriyse hayal gücünü fazla zorlamış olmalı.

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi İsviçre’de yaşanan minare yasağına yine iğneyi kendini batırarak yaklaştı.
Eygi Almanya’da yaşanan ezan tartışmasından yola çıkararak minare tartışmasını ele aldı.Eygi minarenin İslam’da farz olmadığını, Hazreti Muhammed döneminde minare bulunmadığını söyleyen Eygi şunları söyledi: “İsviçre'deki minare yasağının İslâm'a hiçbir zararı olmaz. Minare farz değil, vâcib değil, Sünnet değildir. Peygamberimiz zamanında (Salat ve selam olsun ona) minare mi vardı? Minare yoktu ama müezzinlerin pîri Bilali Habeşî hazretleri vardı. Bilal ezan okurken yer gök sarsılırdı.”
Eygi, Müslümanlar’ın minare takıntısı yerine iyi ezan okuma konusunda özenli olmasını istedi. Batıda pek çok yerde kötü okunan ezanlar nedeniyle yabancıların ezandan soğuduğunu söyleyen Eygi, Müslümanlar’ın bu konuda özensiz olduğunu söyledi.
Eygi’nin iddialarından biri de Batılılar’ın dinciler yüzünden İslam’dan uzak durduğu idi.
İşte Mehmet Şevket Eygi’nin o yazısı:
ALMANYA'da 15 bin nüfuslu bir şehir. Bin kadar Müslüman var. Türk işçileri, Mağribliler, Afrikalılar... Bunların bir ibadet yerine ihtiyaçları var. Alman belediye de yardım ediyor, minareli küçük bir cami yapıyorlar. Cami derneği minareye hoparlör koyuyor. Sabahın köründe, sesi ve musiki bilgisi olmayan biri avaz avaz ezan okumaya başlıyor. Gayr-i Müslimler yataklarından fırlıyor, çocuklar uyanıyor, hastalar rahatsız oluyor.

https://odatv.com/hazreti-muhammed-doneminde-minare-var-miydi-0612091200.html

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, EYVALLAH100 yazdı:

Sabiteler, adı üstünde açık nas dediğimiz hükümlerdir ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilahi hükümlerdir. Namaz gibi, zekat gibi, tevhid gibi, içki ve kumar gibi.

Mesela Kuranda olmayan ama Allah Rasulünün uygulamalarında olan ilahi hükümler de vardır.

(hangi günde değil. Günü belli) kılınacağı gibi. Kudüse doğru namaz kılınması gibi.

ALLAHIN ÇOK ÖNCELİKİ KURAN  KOYDUKLARI ÖNEMLİ HUSUSLAR OKUDA GÖZLERİN AÇILSIN  BURDA BİR KAMYON LAF EDECEYİNE BAK GELİNİ BİLE YATAĞA ATIYOR KURANDA YAZDIRIYOR.

Sitelerde Paylaş

7 saat önce, EYVALLAH100 yazdı:

EY ZAVALLI, EY ACİZ VE EY GAREZKAR CÜZZAMLI!

Alıntı

Ben  zavalıyım geri zekeyım pekiyi diyer sakat cüzamlı insanları niye yertı senin gibi götü boklu biri ilah alsın diyemi bokunda boncukmu var senin.

Kuranda var olan hükümler ne kadar umurunda ki olmayanları dert edindin?

Bir de tenkid etmek yerine tahkir ederek ahlaksızca konuşuyorsun.

Nasıl ki görüldüğünde islamdan soğutan müslümanlar varsa senin gibi okunduğunda ateizmi fosseptik gösteren ateistler de var demek

ki!

Alıntı

Ahlaksızca nerde konuştum  utanmaz herif. kuranı kitabı eleştirmek ahlalaksızsa senin peygamberinde başkasını dini eşeştirmiş elştirmekle kalmamış öldürün demiş.

Paganların hatta roma toplumunun bile bir ahlakı ve edebi vardı. Hatta kadim tanrıtanımaz epikurus ve democritus v.s gibilerinin bile bir uslübu vardı.

Sanırım siz ateistlerde zaman ilerledikçe insanlığınız geriye doğru gidiyor.

Bu bir.

Alıntı

ALLAH İSMİ BİR PAGAN DİNİNDEN GELİYOR İSBATIMI  BU KURAN AYETLRİ.

ANKEBUT Suresi 61. ayeti:And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin döndürülüyorlar?

Diyanet İşleri: ANKEBÛT Suresi 63. ayet:meali Andolsun, eğer onlara, “Gökten yağmuru kim indirip de onunla yeryüzünü ölümünden sonra diriltti?” diye soracak olsan, mutlaka, “Allah” diyeceklerdir. De ki: “Hamd Allah’a mahsustur.” Fakat onların çoğu akıllarını kullanmazlar.

Diyanet İşleri: ZUMER Suresi 38. ayet:  Andolsun, eğer onlara, “Gökleri ve yeri kim yarattı?” diye sorsan elbette, “Allah”, derler. De ki: “Peki söyleyin bakalım? Allah’ı bırakıp da ibadet ettikleriniz var ya; eğer Allah bana herhangi bir zarar dokundurmak isterse, onlar Allah’ın dokundurduğu zararı kaldırabilirler mi? Yahut Allah bana bir rahmet dilese, onlar O’nun rahmetini engelleyebilirler mi?” De ki: “Allah bana yeter. Tevekkül edenler ancak O’na tevekkül ederler.”

2) İslam senin gibi seviyesizlerin çok üstünde zamanlar ve mekanlar ötesi bir dindir. Onu bilmeyen, tanımayan garezkarlar onu hep tanımlamışlardır. Lakin ne hikmetse islamı tanıyanlar hala insanlığın eteğinden tuttuğu umut insanları olmasına rağmen onu tanımlayan sizin gibi zavallıların ne adı ne sanı bellidir.

Alıntı

Benim gibi zavalının adı beli deyil sanı deyil sen kockoca arap putu allahı buldum diye niye sevinipte cennete gitmiyordda bize akıl veryorsun. allah bacağını göstercek peygamberini isbatlamak için sende kaçırma. ayrıca zaman mekana girmiyorum altında kalırsın.

Hatta insan içine çıkıp da bildiklerinizi söyleyemeyecek kadar korkaksınız. Ancak klavye cesaretiyle saldırırsınız.

Alıntı

BÖYLESİNE İLKEL  VAHŞİ DİNDEN KİM KORKMAZ.

ENFAL: 39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Bakara: 193- Fitne kalmayıncaya ve din de yalnız Allah için oluncaya kadar, onlarla savaşın! Eğer vazgeçerlerse, artık zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur.
YUNUS:99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

3) Eğer birazcık vicdan ve akıl danesi kalmışsa sende iyi dinle şimdi beni...

Alıntı

DİNLİYORUM ilk önce müslümanlarda vicdan varmı  cennet allah korkusu olmadan sizin   vicdanınız yoktur  allahında peygamberinde buna dahildir. ne diyor bu vicdan aytlerinde.

Diyanet İşleri: MUHAMMED Suresi 4. ayet:Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır

Diyanet İşleri: ENFAL Suresi 12. ayet:Hani Rabbin meleklere, “Ben sizinle beraberim. İman edenlere sebat verin. Ben kâfirlerin kalplerine korku salacağım. Şimdi vurun boyunlarının üstüne. Vurun, onların bütün parmaklarına” diye vahyediyordu.

İslam teorik kaynağı Kuran azimüşşan pratik kaynağı ise sünneti rasulullah olan bir hayat tarzı bir yaşam biçimidir. Ne ki her yaşam biçimi bir din her din de bir yaşam biçimidir.

Alıntı

ben türçeyi zor biliyorum sen gitmiş arapca zedüşce kanuşuyorsun,

İnsanın islamının değil de islamın insanının hayat programı ki islamı asgari bilenler bilir sadece kurana sorulmaz. Hatta sadece kurana sorulsa bile o da üsvetun hasenetun dediği Muhammed aleyhisselamın örnekliğine ve önderliğine işaret eder.

Alıntı

ANLIYORUM SENİ ALLAHI İNKAR EDİP  MUHMMEDİ EDEMSİN YOKSA BOK ÇUKURUNU BOYLARSIN ALLAH BİLE MUHMMEDE SALAT EDRKEN  MUHMMEDİN SÜNETİNDEN BAHSEDERSİN. BANA BOŞ BOĞZILIK YAPA MUHMMEDEL ALLAHI AYIR EDEMİCEYİN ÇOK AYET KOYARIM BURAYA ALTINDA EZİLİRSİN.

Muhakkak ki Allah ve melekleri, Peygamber'e salat ederler. Ey iman edenler; siz de O'nun üzerine salavat getiriniz ve onun için selamet dileyin. Ahzap 56

Muhakkak ki Allah'ı ve Rasulünü incitenlere Allah; dünya ve ahirette la'net etmiştir. Ve onlar için, horlayıcı bir azab hazırlamıştır. Ahzap 57

Ne ki kitap baba, dede olmaz. Kitap savaşmaz, kitap özlemez, kitap sevmez, kitap nefret etmez. Ama tüm bunları yapan bizim gibi bir insanı müslümanlara model olarak gösterir.

İşte o rasul de Habil kabil bahsinde

Men senne sünneten haseneten felehu ecruhe ve ameluhe...

Alıntı

TÜRÇE YAZ ANLAŞILMIYOR,

"Kim iyi bir çığır(sünnet) açmışsa ona o açtığı çığırdan pay ayrılır. Kim de kötü bir çığır açmışsa ona da ondan pay biçilir." Ve burada daha alamayacağım bir çok nebevi hükme 

ki okyanus çay kaşığıyla boşaltılmaz

Ve

Allaha rasulüne ve sizden olan emir sahiplerine (Allahın hükmüyle hükmettiği sürece) itaat edin Kurani hükme göre

Alıntı

Bu çöl bedvisindenmi insanlık öyrenceyiz.

Fasil : GAZVELER BÖLÜMÜ Konu : Gazveler - Beni Nadir Ravi : İbnu Ömer Hadis : Nadir ve kureyza yahudileri Resulullah Aleyhissalatu vesselam ile savaştılar. O da Beni`n-Nadir`i sürdü. kureyza`yı yerinde bıraktı. kureyza`ya ihsanda dahi bulundu. Sonradan onlar da Resulullahla savaştılar. Aleyhissalatu vesselam da erkeklerini öldürdü, kadınlarını, mallarını, çocuklarını müslümanlar arasında taksim etti. HadisNo : 4241

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ Konu : Azl Ve Gayle Hakkında Ravi : Ebu Said Hadis : Resulullah (sav)`la birlikte Beni`l-Müstalik Gazvesi`ne çıktık. Arap esirlerinden çokça esir ele geçirdik. Kadınlara karşı arzu duyduk. Çünkü üzerimizde bekarlık şiddet kesbetmişti. Hep azil yapmak istiyorduk ve: "Aramızda Resulullah (sav) varken, ona sormadan azilyapmak olur mu?" dedik ve sorduk. "Hayır!" buyurdular. "Bunu yapmamanız gerekir. Kıyametc kadar geleceği takdir edilen her canlı mutlaka yaratılacaktır (siz tedbirinizle önüne geçemezsiniz)." HadisNo : 5717

Din ikiye ayrılmıştır.

Sabiteler ve Değişkenler...

Alıntı

neymiş bu teklif edilmiyecek şeyler  kölelermi sabit olan yoksa muhmmede kendini hibe eden baynalrmı,

ZÜMER 29. Allah, çekişip duran birçok ortakların sahip olduğu bir köle ile yalnız bir kişiye bağlı olan hür bir adamı misal olarak verir. Bu ikisi eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur. Fakat onların çoğu bilmezler.

Müslüman olarak hiç bir gerizekalı da çıkıp da

"Bunlar kuranda yoksa niye hayatta var" demez.

Zira bilir ve iman eder ki Sünnette var. Zira bilir ve iman eder ki nasıl ki Kuran korunmuşsa onun iki ayak üzerine doğrulmuş hali olan sünnetirasulullah da korunmuştur.

Alıntı

HAYAT NİYEMİ VAR müslümanlar saysinde akşam yiyip sabah  dört köşe sıçtığınızdandır alim allah

(Hadis değil sünnet korunmuştur. İkisi farklı şey)

Nasıl ki bir ülkenin anayasasına bakıp da Akıncılar üssünün yeri yazmıyor diye Akıncılar üssü olmamalı denmiyorsa yada yeri anayasada değiştirilir demediği için değiştirelemez denmiyorsa

Nasıl ki anayasada yerli otomobil yapılabilir yazmadığı için yerli otomobil fabrikası açamazsınız denmiyorsa

Alıntı

müslüam ana yasası kuranmıdır yoksa hadismi* kuransa buyrur uygulayın sizi gidi müslümanlar.

Nisa 3. Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Kuranda minare yok diye de minare yapılamaz denilemez.

Mesela senin gibi ateistlerin de olmaması gerekiyor ama varsın işte.

Alıntı

Var işte böyle minrler,

OSOzzd.jpg

Değişkenler ise işte yukarıda belirttiğimiz nebevi ve kurani hükümler gereğince dini bir çağa ipotek etmemek için belirtilmiş manevra alanlarıdır.

İslam burada sabitelere dokunmamak üzere değişkenler üzerinde icma ve içtihad alanlarını açmıştır.

Mesela sigara içilir mi? Kürtaj yapılır mı? Uçakta seferi olunur mu gibi...

Alıntı

sakız orcu bozuyormu veya makatına su kaçtımı oruç bozoluyormu

Bu uydurma din(!) Bir zamanlar dünyanın enaz su kullanan ülkesini dünyanın en çok su kullanan ülkesi haline getirmiş ve en sert eşkiyaları en mülayim evliya haline getirmişse yada hala dünün delilerini bugünün velileri haline getirebilmişse

Merak ediyorum senin uydurma olmayan(!), sahih(!) ateizmin bunların hangisini becermiş hatta bunların kaçta kaçını yaparak toplumları motive etmiş?

5) Bir soru daha:

Madem islamdan saymıyorsun minareleri sanki islamı Allahtan sanıyormuşsun gibi neden o halde islam düşmanı avrupa, minarelerden rahatsız?

Yoksa müslümanlar adına islamın yozlaşmasından mı korkuyorlar?

Başka sorum yok.

MİNARELER ŞEHİRLERİN İMANIDIR VE YERYÜZÜNÜN İSLAM ADLI TEK KİŞİYLE BAŞLATILMIŞ EN BÜYÜK DEVRİM HAREKETİNİN GÜNDE BEŞ KERE DEVRİMCİSİNİN İSMİYLE BERABER SEMALARDA BAŞARIYA ULAŞTIĞININ YANKILANMASIDIR.

buda islam ana yasası.

VMGGxa.png

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, güven yazdı:

Not: türçe ezan niye okunmuyor  bir öüslüman sevap kazanmak adına bana açıklasın.

Sitelerde Paylaş

İslam dinine inanırlar hep birilerini ya ölmle ya iki yüzlü hocalar güzelce islama katmak isterler. SORAIM  ADI ÖNEMLİ DEYİL BİR MÜSLÜMAN ALLAHI BULDUĞUNA inansa onunla konuşa gelipte gelin sizde müslüman olun cennete gidelim dermi demez.  örnek müslüman bir yerden para kazandığını veya define bulduğunu niye müslümanlara açıklamz sır olarak saklar  çünkü s****kinde deyil parayı yanlız yer. Ama iş ahiret olduğu zaman zihnin bir köşesinde acaba var ama üstü döşek iyneysiyle ailesi tarfından dikilmiş mkafayı çıkaramıyor iş ahirte geldimi çoğluk isterler bununda sebebi kendilerine güvenleri yok olsa alllahı ben buldum ben yiyim derdi. islamın beyinlerde yanlız olamıyacağı veya çoğunluğu sağlamdığı taktirde biter çünkü ataları anaları babları öyretsede şüpe var içlerinde o şüpeyide gidermek isteyen gerçeyi konuşan islam aliminden dinleyelim.

RWBUOJ.jpg

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2018 at 16:36, GREENHOUSE yazdı:

Camiler haberleşme ve gözetleme  kuleleri örnek alınarak yapılmış olabilir.

Eskiden cumurhuyet gelneyinden insnlar vardı   geröekten o zmanlar ben çocuktum sonardan öyrendim kartal tibet gibi yöneticiler kemel sunal gibi halkı şu an bire bir anlatan esrlere imza atmışlar şimdi omların kıymetini 10 yıl önce anlamya başldım ekmek parsından kurtulup okuma yzmaya veince anladım. örnek istabula yeni gelmişim ceryan kesiliyor elime para veriyorlar git minare tozu al gel diyorlar benden dalaga geçiyorlar şimdi düşünüyorum o zamanki insanlarla şimdiki arsında dağlar kadar fark var keşke o insanlar olsada benden dalag geçslerde bu ülke adım adım geri yobazların ülkesi olmasaaydık. minrenin gözetlee kulasi gibin için hurmuş oldukları komik osmanlı döneminde 1400 yıla uzak olmamak kaydyla deniz fenerlerini yok eden islam zihniyeti  galataya uçan edamı unutum neler yaptıtılar istersen araştır beni yorma .YAHU BEN ÇÖL BEDİVİLERİ GİBİ FEFASIZ İNSAN DEYİLİM Atürk bize bu ülkeyi miras bıraktı o neden burdayım yoksa yeşil başlı ördekler geldi çana kale savaşını kazndı yalanlarına inmıyorum inmak bir tara ALLhınız yalncı israil bir avuç topark eknomisyle eytimiyle tarmıyla tenolijisiyle tep artıyor ha bu bana hazmı veriyor yok malesef adam dolar yerine yoro yakıp amerikaya eesç çekcek kadar cahil ninsanalr bu ülkeyi yönetiyor diyceksin cahil insan nasıl yönetir  dersen söylemek istemiyorum kılişe laf olacak yahu oyun çoğunluğu kim veriyor cahil kesim cahil derken ben onları suçlamıyorum köy endürstülerini kaptan  şahısın ismini bile ağzıma almak istemiyorum imam hatipleri onun yerine kuran ülke bu olur. BEN ATATÜRKÜ TANIMAZ BİLMEZDİM OKUMA YAZMAYI GELİŞTİRCE GÖZÜM ÇARPTI.  ULAN BU ADAM DEHYMIŞ DEDİM VE TEKRATRDAN ARŞTIRDIM AYNI ARAP PUTU ALLAHI ARŞTIR GİBİ ARŞALTIRDIM BİR BAKTIM BİZİM ÜLKEMİZE GÖNEŞ DOĞMUŞ FAKAT BU GÜNEEŞE TAHAMÜL EDEMİYEN  ARAP KAFİLESİ VAR ADAMLAR GÜNEŞTEN BIKMIŞLAR SERİN ŞARAPLARIN SÜT IRMAKLARININ HER GÜN YENİ KIZLIK  BOZMA HURİ HAYELİ YERLEŞMİŞ BENİM ÜLKEME CAMİYE YARDIM DİLENCİLİK VS SAYMAKLA BİTMEZ  SONUÇ  TÜRKÜN KURDUĞU ÜŞLE OLMASA BURDA DURMAM . DİNLE KAFAYI YERSWEM TABİKİ BURDA KALIRIM ATAMIN ZORLA TÜRLKLERİ AYATĞA KALDIRMA UMUDUNU TAŞIYOR ÖYLE YAŞIYORUM . MUHMMED GİBİ HİCRİ TAQRTIŞILIRT BİR KON. ANSI İYİLİ YOKMUŞ ONUDA YATAĞA ATCAK KARKTERSİZ PİSLİYİN TEKYMİİŞ

Sitelerde Paylaş

Minareyi bir nevi mahalle baskısı olarak görebiliriz. Milleti tanrısıyla başbaşa bırakmak yerine, ălenen taraf tutmaya zorlayan bu dinin sembollerinden biri konumundadır.
Yayılmacılık bu dinin temellerinden biridir, minare de buna bir araçtır. Dinsel olarak kullanıldığı gibi, siyasi olarak ta kullanılmaya epeyi elverişlidir.

Sitelerde Paylaş

Ezan ve Minare Müslümanlar için prestijdir. 

Bakın ey kafirler ezanımız dinmiyor sizden daha güçlüyüz demenin sembolik yolu cızırtılı hoparlörle bağıra bağıra ezan okumaktır.

Minare bölgede İslamın varlığını temsil ettiğinden dolayı yapılmış olabilir. 

Bir çok İbrahimi din geleneğinde bu yapılara benzer tapınaklar var sonuçta :)

Müslümanların sloganı bile bunu anlatıyor zaten.

Ezan Dinmez Bayrak İnmez :) 

Ezanları dinerse bayraklarının ve ülkelerinin de düşeceğini söylüyorlar dolaylı yoldan. 

Ezanı dindirip Minareleri yıkarsan İslama prestij kaybettirirsin. 

Bundan Ezanlar ve Minareler her tarafı sarmış.

Bunlar semboller ve semboller çok önemlidir.

Sembollerini yok edersen İslama prestij kaybettirirsin. 

tarihinde Somut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...