Jump to content
Faşist97

Berkin Elvan ve Eren Bülbül arasındaki fark

Recommended Posts

Nasıl hiç utanmadan sıkılmadan ikisini eşit göstermeye çalışıyorsunuz?

Birisi hiçbir özelliği olmayan basit bir terörist, diğeri ise bu vatanın evladı.

Tamam polise taş atmanın cezası öldürmek olmamalı ama kalkıp da Berkin gibi bir terör örgütü destekçisini temiz göstermeye çalışmayın. Büyüseydi bir teröristten başka hiçbir şey olmayacaktı. Ne insanlığa ne de ülkesine hiçbir yararı dokunmayacaktı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Militarist , milliyetçi yobaz zihniyet yüceltme ve anlam yüklemede teistlerden aşağı kalmıyor :) 

Bu çocukların ikiside boş yere yüceltildi.

Birine özgürlük savaşçısı diğerine şehit dendi.

Bu çocuklar yüce değil.

Bu çocuklar üstün değil.

Bu çocuklar sadece ölü.

Sen çocuklara yüce anlamlar yükledikçe onlar çocuğun eline taş verecek.

Onların verdiği mesaj belli.

O kadar zayıfsınız ki dogmatik ön kabulleri kutsal sayıyorsunuz.

İlkellik bu.

İğrenç...

tarihinde Somut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hangisinin daha değerli olduğu diye bir şey aslında yok, berkin elvan ile eren bülbül alakasızlar biri protestocu diğeri ise türkiyeye sadık bir şahıs. İkisinin de vefat etme durumları farklı kıyas yapılamaz, protestocuların öldürülmesi ilkel olduğu gibi o protestocuların barışcıl olmaması da ilkel diğer yandan ülkenin kendi vatandaşlarını koruyamaması da ihmalkarlık. Bu durumların yüceltilmesi ise apayrı bir konu bu yüceltmeyi ve kutsallaştırmayı yapanların güttüğü amaçlarla doğrudan bağlantılı ki böyle şeylere kanan bir toplumumuz var ancak bunu yapanların yani faillerin ortada kutsal gördükleri herhangi bir şey yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Somut yazdı:

Militarist , milliyetçi yobaz zihniyet yüceltme ve anlam yüklemede teistlerden aşağı kalmıyor :) 

Bu çocukların ikiside boş yere yüceltildi.

Birine özgürlük savaşçısı diğerine şehit dendi.

Bu çocuklar yüce değil.

Bu çocuklar üstün değil.

Bu çocuklar sadece ölü.

Sen çocuklara yüce anlamlar yükledikçe onlar çocuğun eline taş verecek.

Onların verdiği mesaj belli.

O kadar zayıfsınız ki dogmatik ön kabulleri kutsal sayıyorsunuz.

İlkellik bu.

İğrenç...

Bak sen de o malum hastalardansın. Dün gece seni de tanır gibi olmuştum ama emin değildim, şimdi eminim.

Siz numunelik misiniz arkadaşım? Beğenirsek devamınız mı gelecek, nedir?

Bak admin seni defalarca atmış, "Bir daha foruma alınmayacak, her şeye rağmen girmeyi başarırsa da görüldüğü anda derhal atılacak" demiş, sen hala geliyorsun inatla, hala hastalıklı, altı boş, saçma sapıtık, gerçeklerden tamamen kopuk zırvalarını yazıyorsun.

E seni tanıyınca insan yazdığın hastalıklı zırvaları ciddiye alıp çürütmek de istemiyor haliyle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Bak sen de o malum hastalardansın. Dün gece seni de tanır gibi olmuştum ama emin değildim, şimdi eminim.

Siz numunelik misiniz arkadaşım? Beğenirsek devamınız mı gelecek, nedir?

Bak admin seni defalarca atmış, "Bir daha foruma alınmayacak, her şeye rağmen girmeyi başarırsa da görüldüğü anda derhal atılacak" demiş, sen hala geliyorsun inatla, hala hastalıklı, altı boş, saçma sapıtık, gerçeklerden tamamen kopuk zırvalarını yazıyorsun.

E seni tanıyınca insan yazdığın hastalıklı zırvaları ciddiye alıp çürütmek de istemiyor haliyle...

Ben hasta değilim.

Çocuklara hakaret etmiyorum ama kutsallıkta yüklemiyorum.

Sen yüklüyorsun.

Yüklemen senin zayıflığın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Faşist97 yazdı:

Nasıl hiç utanmadan sıkılmadan ikisini eşit göstermeye çalışıyorsunuz?

Birisi hiçbir özelliği olmayan basit bir terörist, diğeri ise bu vatanın evladı.

Tamam polise taş atmanın cezası öldürmek olmamalı ama kalkıp da Berkin gibi bir terör örgütü destekçisini temiz göstermeye çalışmayın. Büyüseydi bir teröristten başka hiçbir şey olmayacaktı. Ne insanlığa ne de ülkesine hiçbir yararı dokunmayacaktı.

Peki senin amacın ne? Aynı konuda, yani Berkin konusunda daha önce de defalarca böyle başlıklar açıp aynı şeyleri söyledin, bizler de girip ne düşünüyorsak yazdık. Tastamam aynı cümlelerdi yazdıkların. Aman da Berkin büyüseydi terörist olacaktı, ona üzülenler teröristler vs vs...

Eee? Değişmiyor işte fikirlerin, biz d senin gibi düşünmüyoruz. Habire aynı saldırıda bulunup insanları provoke etmeye çalışmanın anlamı var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Peki senin amacın ne? Aynı konuda, yani Berkin konusunda daha önce de defalarca böyle başlıklar açıp aynı şeyleri söyledin, bizler de girip ne düşünüyorsak yazdık. Tastamam aynı cümlelerdi yazdıkların. Aman da Berkin büyüseydi terörist olacaktı, ona üzülenler teröristler vs vs...

Eee? Değişmiyor işte fikirlerin, biz d senin gibi düşünmüyoruz. Habire aynı saldırıda bulunup insanları provoke etmeye çalışmanın anlamı var mı?

Başlığı açan ben değilim. 

Berkin terörist veya değil yazmadığım belli iletimde.

Kutsallık yüklemek zayıflıktır dedim bu başlık altında.

Hala diyorum.

Aynısı Eren Bülbül içinde geçerli.

Hiçbir şey kutsal olamaz.

Masum olabilir ama kutsal olamaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Somut yazdı:

Ben hasta değilim.

Çocuklara hakaret etmiyorum ama kutsallıkta yüklemiyorum.

Sen yüklüyorsun.

Yüklemen senin zayıflığın.

Senin düşüncelerin ağır hastalıklı. Kişiliğin zayıf, habire birtakım değerlere, hassasiyetlere, doğrulara vs ağır şekilde saldırıp tepki görmek istiyorsun. İlgi açı bir zavallısın velhasıl.

Ama işte atılıp duruyorsun ve foruma girmen yasaklanmış. Senin yerine ben utanacağım ama o kadar değerli olmadığın için öyle hisler duyamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Senin düşüncelerin ağır hastalıklı. Kişiliğin zayıf, habire birtakım değerlere, hassasiyetlere, doğrulara vs ağır şekilde saldırıp tepki görmek istiyorsun. İlgi açı bir zavallısın velhasıl.

Ama işte atılıp duruyorsun ve foruma girmen yasaklanmış. Senin yerine ben utanacağım ama o kadar değerli olmadığın için öyle hisler duyamıyorum.

' Değerler ' nedir :)  

Önkabuller.

Onlar değer çünkü sana değer olarak anlatılmış.

Dinden farkı ne ? 

İlgi gösterip göstermemeniz umurumda değil.

Senin görüşün ateizmin ilkelerine uymuyor.

Değerlermiş.

Değerler kutsal mı :) 

Maddeyi herşey olarak gören bir ateist dogmatik önkabullere saygı gösterirse çelişkiye düşer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Somut yazdı:

Başlığı açan ben değilim. 

Berkin terörist veya değil yazmadığım belli iletimde.

Kutsallık yüklemek zayıflıktır dedim bu başlık altında.

Hala diyorum.

Aynısı Eren Bülbül içinde geçerli.

Hiçbir şey kutsal olamaz.

Masum olabilir ama kutsal olamaz.

Ben de sana yazmadım zaten. Doğru oku. Faşist97'nin alıntıladığım ve altına yazdığım iletiyi üstüne alınıp" başlığı açan ben değilim" diyorsun.

Konuyu ise hiç tartışmıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Somut yazdı:

' Değerler ' nedir :)  

Önkabuller.

Onlar değer çünkü sana değer olarak anlatılmış.

Dinden farkı ne ? 

İlgi gösterip göstermemeniz umurumda değil.

Senin görüşün ateizmin ilkelerine uymuyor.

Değerlermiş.

Değerler kutsal mı :) 

Maddeyi herşey olarak gören bir ateist dogmatik önkabullere saygı gösterirse çelişkiye düşer.

Sen bu hastalıklı kafanla mı ölçüyorsun benim ateistliğimi?

Al o elindeki ateizmölçer cetvelini, başka kapıya yollan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ben de sana yazmadım zaten. Doğru oku. Faşist97'nin alıntıladığım ve altına yazdığım iletiyi üstüne alınıp" başlığı açan ben değilim" diyorsun.

Konuyu ise hiç tartışmıyorum. 

Benim hatam. 

Farkında değilim.

' Peki senin amacın ne ' diye başlayan iletiyi bana yazdın sandım.

Hata benim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen bu hastalıklı kafanla mı ölçüyorsun benim ateistliğimi?

Al o elindeki ateizmölçer cetvelini, başka kapıya yollan. 

Materyalist olmadan ateist nasıl olacaksın :) 

Konuyu uzatmaya gerek yok.

Hata yaptığım için o iletiyi kendime yazılmış sanıp alıntılamışım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Somut yazdı:

Materyalist olmadan ateist nasıl olacaksın :) 

Sen materyalist falan değilsin ki. Dibine kadar idealistsin.

Duygular vardır, bildin mi? Hani hormonlar falan... İnsanlar üzülür, tepki gösterir, savaşır, ölür, öldürür, mücadele eder, kenetlenir, ayrışır, sahiplenir, reddeder vs vs vs... 

Bunları reddeden insan materyalist değil idealisttir dibine kadar. Senin gibi.

Bu konuları çalış azıcık. Her şeyi ben anlatamam sana. Çalış, oku, öğren, düşün.

Son iletimdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen materyalist falan değilsin ki. Dibine kadar idealistsin.

Duygular vardır, bildin mi? Hani hormonlar falan... İnsanlar üzülür, tepki gösterir, savaşır, ölür, öldürür, mücadele eder, kenetlenir, ayrışır, sahiplenir, reddeder vs vs vs... 

Bunları reddeden insan materyalist değil idealisttir dibine kadar. Senin gibi.

Bu konuları çalış azıcık. Her şeyi ben anlatamam sana. Çalış, oku, öğren, düşün.

Son iletimdi.

Duyguların olmadığını ileri sürmedim.

Duygular bilimsel olarak açıklanabilir.

Ben değerler diye bir şey yok diyorum.

Öyle çünkü :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Eren'in ölüm yıl dönümüydü. Öldürüldüğü zaman bu forumda hakkında tek kelime edilmemişti, şimdi de ben konuyu açmasam kimse etmemiş olacaktı.

Eminim ki öbürü Kürtçü, DHKP-C'li birisi olmasaydı bu kadar reklamı yapılmayacaktı.

Eren ise garip ve vatanını seven bir çocuk olduğu için hor görüldü, yok sayıldı.

Sen de en ufak bir şeye provokatörlük diyorsun. Müslümanlar bile Muhammed'e hakaret edilince bu kadar tepki göstermez. Ne kıymetli Berkin'iniz varmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Faşist97 yazdı:

Eren'in ölüm yıl dönümüydü. Öldürüldüğü zaman bu forumda hakkında tek kelime edilmemişti, şimdi de ben konuyu açmasam kimse etmemiş olacaktı.

Eminim ki öbürü Kürtçü, DHKP-C'li birisi olmasaydı bu kadar reklamı yapılmayacaktı.

Eren ise garip ve vatanını seven bir çocuk olduğu için hor görüldü, yok sayıldı.

Sen de en ufak bir şeye provokatörlük diyorsun. Müslümanlar bile Muhammed'e hakaret edilince bu kadar tepki göstermez. Ne kıymetli Berkin'iniz varmış.

Ben şu forumda senden başka "Berkin, Berkin" diyen ve hakkında başlıklar açan başka birini görmedim. Bu forumda DHKPC'li olup propaganda yapan birilerini de görmedim. Arada bir Kürtçüler gelir, onlar da alır yanıtlarını. Bunları en iyi sen biliyor olmalısın.

Hal böyleyken forum yazarlarının kimin ölümü hakkında ne düşünüyor, ne hissediyor olduğu hakkında yorum yapmak sana düşmez. Seni de ilgilendirmez. Kimse duygularının hesabını vermek veya onları açık etmek zorunda değil.

Dolayısıyla sen, herkesi, bu iki çocuk hakkında herhangi bir başlık açmamaları ve duygularını belirtmemeleri üzerinden zan altında bırakıyor, DHKPC sempatizanı olmakla suçluyorsun.

Bu provokasyon, kötü niyet değil de nedir? Üstelik daha önce de aynı başlıkları açmış ve herkesçe yanıtlanmışken bunu yapıyorsun.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ben şu forumda senden başka "Berkin, Berkin" diyen ve hakkında başlıklar açan başka birini görmedim. Bu forumda DHKPC'li olup propaganda yapan birilerini de görmedim. Arada bir Kürtçüler gelir, onlar da alır yanıtlarını. Bunları en iyi sen biliyor olmalısın.

Hal böyleyken forum yazarlarının kimin ölümü hakkında ne düşünüyor, ne hissediyor olduğu hakkında yorum yapmak sana düşmez. Seni de ilgilendirmez. Kimse duygularının hesabını vermek veya onları açık etmek zorunda değil.

Dolayısıyla sen, herkesi, bu iki çocuk hakkında herhangi bir başlık açmamaları ve duygularını belirtmemeleri üzerinden zan altında bırakıyor, DHKPC sempatizanı olmakla suçluyorsun.

Bu provokasyon, kötü niyet değil de nedir? Üstelik daha önce de aynı başlıkları açmış ve herkesçe yanıtlanmışken bunu yapıyorsun.

Bu başlıkları ben açmadım mesela. Belki şu anda bulamadığım pek çok başlık daha vardır. Galiba o aralar sen forumda yazmıyordun. Ya da ifeelgood nickiyle yazıyordun bilmiyorum. 

Sonuç olarak bu forumda Berkin'in aleyhinde konuşunca neredeyse Atatürk'e küfretmiş gibi tepki alıyorum.

Yasin Börü denilen Hizbullahçı çocuğa da hakaret edenler olmuştu mesela ama buradan hiç kimse olsun o daha çocuktu falan diye tepki göstermedi.

Senin öyle olmadığını biliyorum ama Berkin'i sırf kendi mezheplerinden olduğu için yahut Kürt olduğu için sahiplenen, sağcı ya da milliyetçi bir ailenin çocuğu öldüğü zaman da hiç umursamayan hiç de azımsanmayacak bir kitle var. Bu forumda da var öyleleri. İstersen örnek de verebilirim. 

tarihinde Faşist97 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...