Jump to content
Faşist97

Berkin Elvan ve Eren Bülbül arasındaki fark

Recommended Posts

13 dakika önce, kavak yazdı:

@Faşist97

Eski niklerinin tümünü şuraya yazarmısın ?

Merak ettim şahsen.

Hani bir keresinde "popomu tuvalet kagidiyla siliyorum, yine de bok kaliyor, bu konuda ne yapabilirim, gotumu nasil silebilirim, yabancilar nasil basariyor bunu" diye bir konu acan kisi vardi ya, iste bu o. :D

tarihinde X-D tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Faşist97 yazdı:

Bu başlıkları ben açmadım mesela. Belki şu anda bulamadığım pek çok başlık daha vardır. Galiba o aralar sen forumda yazmıyordun. Ya da ifeelgood nickiyle yazıyordun bilmiyorum. 

Sonuç olarak bu forumda Berkin'in aleyhinde konuşunca neredeyse Atatürk'e küfretmiş gibi tepki alıyorum.

Yasin Börü denilen Hizbullahçı çocuğa da hakaret edenler olmuştu mesela ama buradan hiç kimse olsun o daha çocuktu falan diye tepki göstermedi.

Senin öyle olmadığını biliyorum ama Berkin'i sırf kendi mezheplerinden olduğu için yahut Kürt olduğu için sahiplenen, sağcı ya da milliyetçi bir ailenin çocuğu öldüğü zaman da hiç umursamayan hiç de azımsanmayacak bir kitle var. Bu forumda da var öyleleri.

Getirdiğin bu başlıklar dönemin günceli. O yüzden normal. Ben o dönem yazmıyordum, evet. 

Sen Berkin'i Gezi bağlamı dışında ele alıp küfreder gibi yazdığın için tepki alıyorsun. Almalısın da. Çocuğu terörist ilan ediyor ve yüklediğin politik kimliği yüzünden saldırıyorsun. 

Çocukları, kafandaki politik kimlikler üzerinden kıyaslıyor, ölümlari yarıştırıyorsun.

Bu başlıkta Berkin'le kıyasladığın Eren'den çok, Yasin Börü -ki hizbullahçı bir ailenin Hizbullahçı olarak yetiştirilmekte olan çocuğuydu- etkilemiş ve üzmüştür beni. Sanıyorum o dönem yazmıştım da. Resmen işkence ederek öldürüldüğü için diğerlerinden biraz daha fazla etkilendim sanırım.

Bunlar çocuk. Çocuğun DHKPC'lisi, Hizbullah'çısı olmaz. Bin kere konuştuk bunları. Ben PKK'nın öldürdüğü herkese yanıyorum, özellikle gencecik öğretmenler içimden hiç çıkmıyor. 

Ayrıca Berkin Elvan'ı Kürtçülerin, Kürt Alevilerinin, dönem solcularının, PKK'lıların sahiplenmesinden daha doğal ne olabilir? Ayrıca burada farketmen gereken bir şey var, o da bu Kürtçülerin davalarına ne kadar bağlı, örgütlenmelerinin ve ses çıkarma reflekslerinin ne kadar güçlü olduğu gerçeği. Bunu oldum olası takdir ediyorum. Hiç reddedilemez bir gerçek.

Berkin bizler için onur duyduğumuz, ülkemizin yüz akı olan Gezi Direnişi'nin sembollerinden yalnızca biri. Polis şiddetinin mağduru masum çocuklardan biri. Ben ona, ölen abilerine dediğimiz gibi "direnişçi" bile diyemiyorum. O kadar küçüktü çocuk ve polis tarafından öldürüldü. 

PKK tarafından öldürülen çocuklar ne kadar masumsa, bu çocuk da o kadar masumdu. Ölüler üzerinden çiş yarışı yapma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pekala; sorulan soruya hiç yanıt vermemek de bir bir yanıt sayılır.

Mesela şurada, konu sahibiyle benzer(!) düşünceye sahip birisi, açmış olduğu benzer konuda hakkettiği yanıtı almış:

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, kavak yazdı:

Pekala; sorulan soruya hiç yanıt vermemek de bir bir yanıt sayılır.

Mesela şurada, konu sahibiyle benzer(!) düşünceye sahip birisi, açmış olduğu benzer konuda hakkettiği yanıtı almış:

Bu salagin bir sorunu var, surekli ayni seyleri tekrar eder durur. Sanki konustugu konular cok onemliymis gibi davranir. Zaten Abilify gibi ilaclar da kullaniyor. Ben daha once de soyledim, simdi de soyluyorum: bunun tek sorunu var, o da salak olmasi.

Bu bir hakaret degil, gercek. Administrator babamiz banlar filan simdi. Soyleyeyim dedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle ırkçı olmayan yurdum ulusalcısı kendini nasılda belli ediyor :) 

Bu başlığı açan arkadaşta onlardan biri büyük ihtimalle.

Bizim ulusalcıların bir özelliğini fark ettim.

Bunlar çift düşün taktiğini uyguluyorlar.

Hem hepimiz aynıyız diyorlar hemde başka kesimleri bölücülük ile itham ediyorlar.

Ne derlerse onlardan olacaklar ' Biz Türkün kölesiyiz en yüce en üstün ırk o ' derlerse mi :) 

Ezilen halkını savunan hain ama aynısını bizimkiler kendi halkları için yaparsa vatansever ve erdemli :) 

tarihinde Somut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Faşist97 yazdı:

Abilify diye bir ilacın olduğunu şimdi öğrendim. Bu Remy gerizekalısı neresinden uydurmuş olabilir benim böyle bir ilaç kullandığımı?

Bak burada ne demissin:

Abizol kullaniyormussun. Abizol ile Abilify ayni etken maddeye sahip ilaclar. Genellikle Abilify diye bilinir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, X-D yazdı:

Bak burada ne demissin:

Abizol kullaniyormussun. Abizol ile Abilify ayni etken maddeye sahip ilaclar. Genellikle Abilify diye bilinir.

Her ne haltsa. Ben deli ya da şizofren değilim. Yalnızca okb hastasıyım. Okb de senin gibi düşük iq'su olanlarda görülmüyor genelde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Somut yazdı:

Kesinlikle ırkçı olmayan yurdum ulusalcısı kendini nasılda belli ediyor :) 

Bu başlığı açan arkadaşta onlardan biri büyük ihtimalle.

Bizim ulusalcıların bir özelliğini fark ettim.

Bunlar çift düşün taktiğini uyguluyorlar.

Hem hepimiz aynıyız diyorlar hemde başka kesimleri bölücülük ile itham ediyorlar.

Ne derlerse onlardan olacaklar ' Biz Türkün kölesiyiz en yüce en üstün ırk o ' derlerse mi :) 

Ezilen halkını savunan hain ama aynısını bizimkiler kendi halkları için yaparsa vatansever ve erdemli :) 

Sen Kürtçüsün.  Çünkü Kürtlerin şuan ezildiği falan yok tipik Sol Materyalist görünümlü Kürtçüsün. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, Faşist97 yazdı:

Her ne haltsa. Ben deli ya da şizofren değilim. Yalnızca okb hastasıyım. Okb de senin gibi düşük iq'su olanlarda görülmüyor genelde.

Hahaha. OKB'n var diye kendini zeki mi saniyorsun?

Test yap gorelim, senin IQ'n yuksek filan degil: http://test.mensa.no

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Desert Wind yazdı:

Sen Kürtçüsün.  Çünkü Kürtlerin şuan ezildiği falan yok tipik Sol Materyalist görünümlü Kürtçüsün. 

Bir ulusun kaderini tayin hakkını elinden alıyorsan o ulusu eziyorsundur.

Türk olmayan bir ulusa ne mutlu Türküm diyene dedirtiyorsan ve o ulusa zorla Türk Ulusal marşını söyletiyorsan o ulusu eziyorsundur.

Yunanistan Krallığı İzmiri işgal ettiğinde İzmir halkına zorla yaşa Venizelos dedirtirdi.

Türk Ulusal Mücadelesi başarıya ulaşmasaydı sana zorla Yunan Ulusal marşı söyleteceklerdi.

Sen Yunanların sana yaptığını ezebildiğin başka uluslara yapıyorsan çifte standart uygulamış oluyorsun.

Ezilen ulusun demokratik yollarla hakkını araması lazım işin başında.

ama Sunni Kürtler geri kalmış bir ulus oldukları için yanlış işler yapıyor.

Kürtler hatalıdır. Türkler de hatalıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kürtler hiç ulus olmadı. Tarihte bir Kürt devleti olmadı.

Her şeyin bir ilki vardır. Buyurup ulus olabilirler, önleri açık, tutan yok! Başarabilirlerse ne âla... Başarmış olurlar.

Anadolu Türk askerinin kılıcıyla çizdiği bir yurttur. Elbette Türkiye olacak bu yurt. Türk bağımsızlık marşı, Türk bayrağı olacak elbette. Kürdiye olmasının önünde de bir engel düşünülemez. Buyurup yapacaklar. At binenin kılıç kuşananın. Buyursunlar efendim. Meydan burada. Yapamazsınız diye bir iddiamız da yok. Olanaksız diye bir şey yoktur bilirsiniz. Impossible is nothing! :)

Türkler dogma bataklığından çıkıp bir şey olamayacak da olabilirler yani, niye olmasın! Olanaksız diye bir şey yoksa? Aman böyle bir şey olursa fırsatı kaçırmayın! :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Desert Wind yazdı:

Al işte bu adam Kürtçü değil de ne şimdi. Kürtler eziliyormuş kendini tayin hakkı vermiş İngiliz Muhipleri Cemiyeti mübarek. Wilson ilkelerine döndü.

Kürtleri öven bir tane bile cümlem yok.

Senin ulusunun tarihinden örnek vermeme rağmen anlamıyorsun :) 

Türkler Yunanlara karşı savaşıp yurtlarını müdaafa edecek hakka sahipse Kürtlerde demokratik yollardan talepte bulunma hakkına sahip en azından.

Yunanın sana yaptığını sen Kürde yapıyorsun.

Empatide mi kuramıyorsun :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Kürtler hiç ulus olmadı. Tarihte bir Kürt devleti olmadı.

Her şeyin bir ilki vardır. Buyurup ulus olabilirler, önleri açık, tutan yok! Başarabilirlerse ne âla... Başarmış olurlar.

Anadolu Türk askerinin kılıcıyla çizdiği bir yurttur. Elbette Türkiye olacak bu yurt. Türk bağımsızlık marşı, Türk bayrağı olacak elbette. Kürdiye olmasının önünde de bir engel düşünülemez. Buyurup yapacaklar. At binenin kılıç kuşananın. Buyursunlar efendim. Meydan burada. Yapamazsınız diye bir iddiamız da yok. Olanaksız diye bir şey yoktur bilirsiniz. Impossible is nothing! :)

Türkler dogma bataklığından çıkıp bir şey olamayacak da olabilirler yani, niye olmasın! Olanaksız diye bir şey yoksa? Aman böyle bir şey olursa fırsatı kaçırmayın! :D

Kürtler Farstır.

Konuştukları dil eski bir Fars lisanıdır.

Farslar ile aralarındaki tek fark Sunni olmalarıdır.

Ulusalcıların Kürtler bizdendir demesi çifte standart.

Eğer Kürtler sizden olsaydı isimleri Kürtler olmazdı.

Sırf ulus bilinçleri yok diye Kürtlere ne mutlu Türküm diyene dedirtemezsin , İstiklal Marşını söyletemezsin.

Bunları dikte etmelerine rağmen Kürtlere bizdendir demeleri İzmiri işgal etmiş Yunanların zorla yaşa Venizelos dedirttikleri Türklere bizdendir demesiyle aynı.

Yine İzmirin işgali üzerinden gidelim. Yaşa Venizelos yerine kahrolsun Venizelos dediği için öldürülen bir Türk askeri Yarbay Şükrü Bey var.

Türk olmayan etnik bir gruba mensup herhangi bir birey yaşa Mustafa Kemal Paşa demek yerine kahrolsun Mustafa Kemal derse Türkler o kişiye nasıl bir tepki verir :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Türk demek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı demektir. Irk bağlamı içermez. Çünkü kimsenin soyu Türk mü diye araştırılmaz, kafatası ölçülmez. Etnik kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türk diye anılır, Türk bayrağını benimser, Türk milli marşını okur, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına bağlıdır, Türk ordusunda askerlik yapar.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, democrossian yazdı:

Türk demek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı demektir. Irk bağlamı içermez. Çünkü kimsenin soyu Türk mü diye araştırılmaz, kafatası ölçülmez. Etnik kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türk diye anılır, Türk bayrağını benimser, Türk milli marşını okur, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına bağlıdır, Türk ordusunda askerlik yapar.  

Türklerle aynı kültürü taşımayan ve kendini Türklerden bağımsız gören uluslar Türkiye vatandaşı oldular diye yumuşayacak değiller.

Ben Türk değilim diyene ' Yok sen Türksün TC vatandaşısın hepimiz Türküz hadi okuyalım marşımızı ' diyecek değilsin ya.

Kendini Türklerden ayrı tutan bir azınlık bölücülük damgası yememeli.

Batı Trakyadaki Türkler biz Yunanız demiyorlar. - Türk oldukları bilincine sahipseler - 

Rusya Federasyonundaki Tatarlar kendilerine Rus demiyorlar.

Türkiyedeki azınlıklarda kendilerine Türk demiyorlar.

Yaptıkları bölücülük değil.

Türkler yerine kendi grupları için mücadele etmek istiyorlar.

Kimse Türküm demeyen azınlıklara Türküm dedirtemez.

Türk milli marşını söyletemez.

Türk olmayan bir insan Türklere kendini adayıp onlar için ölüp öldüreceğini söylemediği sürece geçerli bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...