Jump to content

Peygambere kıç açan adam

Recommended Posts

Muhammed İbn İshak imzalı  Kitab'üs Siyer Vel Megazî'dan ilginç bir anlatı:

post88.jpg

Kureyşli bir adam Muhammed'e gelerek "Ya Muhammed! Bana haber verildiğine göre sen atalarımızı tenkit ediyormuşsun, doğru mu?" diye sordu. Resulullah "Evet" dedi. Bunun üzerine adam döndü, Resûlullah'ın yüzüne karşı kıçını açtı. Resûlullah da, ona lanet edip bedduada bulundu. Allah Teâlâ da, bu olay üzerine şu ayeti indirdi:

"Allah kafirlerden bir kısmının kökünü kessin veya onları perişan etsin, böylece bozulmuş bir halde dönüp gitsinler -ki bu işte senin yapacağın bir şey yoktur- yahut (Müslüman olsunlar da) tövbelerini kabul etsin diye (Allah Bedir'de size yardım etti). Çünkü onlar zalimlerdir."

Adam peygambere kıç açıyor, Allah da "Allah onları kahr u perişan etsin" diye beddua ediyor. Sen kalk üstünde yaşadığımız dünyayı, onun içindeki güneş sistemini ve hatta bu güneş sistemi ve sayamadığımız kadar çok güneş sisteminin bulunduğu sonsuzluğu yarat, ondan sonra kıç açan Araba kızıp beddua et. Ne kadar mantıklı, yorum sizin.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar bu Muhammed'in peşinden gidiyorlar.Gerçi Muhammed'in yaşadığına dair kanıtta yok.Ama insanlar bu saçma sapan şeylere nasıl inanıyor ona da aklım almıyor.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Bunu ona sormalısın.

Bu yüzden muhammed i rüyamda görmek için bop bol put a saygı  gösterip ona dua etmek vs gerekiyor. Bayağı zor yani muho ile konuşmak  :D

Eskiden  bazen yüz bazen elli defa kulfuv ehetmi ne isminide unutum ne onu okurdum. hiç görmedim rüyamda. dur aklıma geldi neymiş bu kulffüv ayet  bir süre daha vardı onuda 99 defa okurdum dur bayramda anamın yanına gidince sorcam o sürleri vs:D

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Bunu ona sormalısın.

Bu yüzden muhammed i rüyamda görmek için bop bol put a saygı  gösterip ona dua etmek vs gerekiyor. Bayağı zor yani muho ile konuşmak  :D

Müslüman olduğum zamanlar muhammedi rüyamda görmüştüm.Ama hiç konuşma fırsatım olmadı :D .

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Şövalye yazdı:

Kureyşli bir adam Muhammed'e gelerek "Ya Muhammed! Bana haber verildiğine göre sen atalarımızı tenkit ediyormuşsun, doğru mu?" diye sordu. Resulullah "Evet" dedi. Bunun üzerine adam döndü, Resûlullah'ın yüzüne karşı kıçını açtı. Resûlullah da, ona lanet edip bedduada bulundu.

Peygamberin sikmiyeceğini biliyor ya ondan bu ukalalık yoksa bir Kureyşliye açamazdı o şekilde anında yamulurlar. Hem böyle uydurma hikayelere inanmayın. Hz. Muhammed'i Avrupa Tarihinden araştırın. Çok taraflı yazılar olsa da doğru hikayeleri okumanız mümkün.

Sitelerde Paylaş

Buldum okuduklarımı sayın @Charles dawkins

HLAS SURESİ

Kulhu veya Kulfu Duası (İhlas Suresi):D

Kulhuvallah, kulhuvallahu ehad, kulhu veya kulfu duası diye bilinen bir dua aslında yoktur. Bu dua aslında Kuran-ı Kerim'in 112. suresi olan İhlas suresidir. İhlas suresinin ilk ayeti "Kul hüvellahü ehad" olduğundan genellikle kulhuvallah, kulhuvallahu ehad, kulhu, kulfu gibi isimlerle bilinebiliyor.

İhlas suresi, Kuran-ı Kerim'deki kısa surelerden olduğundan özellikle çocukların ilk olarak ezberlediği surelerdendir.

İhlas suresinin okunuşunu ve anlamını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Okunuşu
Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Kul hüvellâhü ehad
2- Allâhüssamed
3- Lem yelid ve lem yûled
4- Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- De ki; O Allah bir tektir. 
2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).
3- Doğurmadı ve doğurulmadı 
4- O 'na bir denk de olmadı.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, kedi yazdı:

Müslüman olduğum zamanlar muhammedi rüyamda görmüştüm.Ama hiç konuşma fırsatım olmadı :D .

Ne yazık ki bana hiç nasip olamamıştı. Ama nedense şimdi daha çok görmek istiyorum. Gerçek olmasa bile gerçek olaydı da onu bi güzel yargılayaydım. Onun yüzünden (uyduranlar) bu topraklar  b.k çukuruna döndü. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Ne yazık ki bana hiç nasip olamamıştı. Ama nedense şimdi daha çok görmek istiyorum. Gerçek olmasa bile gerçek olaydı da onu bi güzel yargılayaydım. Onun yüzünden (uyduranlar) bu topraklar  b.k çukuruna döndü. 

O zamanlar çok namaz kılardım ve tabiri caizse yobazdım :D .

Sitelerde Paylaş

Geçmişte gece yarılarına kadar yatakta sayıkladıklarımı merak etmemiştim etmiştimde bakarım demiş geçmiştim. ÇÜNKÜ önemsemiyordum ARTIK Analamıştım hekim bey:D Bu kuranı yazanlar insanmış. Yani ALLAHIN YERİNİ MUHMMED ALMIŞTI:D Şimdi bu ayetlere karşılık vereyim aciz bir kul olarak.

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.

Rahaman  hikayesinide. rahman peygamberliyi denemiş başaramamış muhmmede onunla hep görşürmüş ismide yalancı rahmanmış muhmmed peygamberlikte başarılı olunca  müslüman deyimiyle yalancı rahman haber gönderiyor muhammede tehdit ediyor benim ismimi kurana koymasan herşeyi açıklarım demiş müslümanlar rahaman  ismini duyunca kabul etmemişler o yalancı rahmandır diye itiraz etmişler.  muhammed sıkışınca ayete demiş ister rahman deyin ister allah  Alın bu ayetin hikaysini kanıtlayan ayet burda

İsrâ Suresi  110.  Ayet.Elmalılı Hamdi Yazır: (Sen onlara) de ki: Ister "Allah" deyin, ister "Rahmân" deyin, nasil çagirirsaniz çagirin. En güzel isimler O´nundur. Namazinda sesini pek yükseltme, çok da gizli okuma, orta yolu seç.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Buldum okuduklarımı sayın @Charles dawkins

Sırayla gidelim.

1- De ki; O Allah bir tektir. 

Alıntı

52:35. Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?

36. Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin olarak inanmıyorlar.

2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).

Alıntı

MUHAMMED Suresi 7. ayet .Ey iman edenler! Siz Allah'a yardım ederseniz O da size yardım eder ve sebat verir.

3- Doğurmadı ve doğurulmadı 

Alıntı

Saffat 125-126: Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?

4- O 'na bir denk de olmadı.

Alıntı

"O hem iki doğunun, hem iki batının Rabbidir. O halde Rabbinizin nimetlerinden hangi birini inkâr edebilirsiniz?" (Rahman, 55/17-18)

“O hem iki doğunun, hem iki batının Rabbidir.” (Rahman, 55/17)

"Doğuların ve batıların Rabbine yemin olsun" (Meâric, 70/40)

İKİ DOĞUNUN BİR BATININ TANRISI VARMIŞ DEMEK:DKUZEYİ GÜNEYİ BENİM TANRIM BİLİMİYOR DAHA YENİ YETİŞİYOR.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır doğuluların batılıların rabine yemin olsun. dedikten sonara bitmiştir daha ne tartışcağız

"Hayır, Allah'ın nizamı onların sandığı gibi değildir! Doğuların ve batıların Rabbine yemin ederim ki, Biz onların yerine kendilerinden daha hayırlı insanlar getirmeye kadiriz. Bizim elimizden kurtulan, gücümüzün yetmediği hiçbir şey yoktur." (Mearic, 70/40-41)

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, kedi yazdı:

Nasıl peygambermiş ki bu."Alemlere Rahmet" diye gönderilen adam beddua ediyor.

Tanrısı, Tebbet Suresinde mălum kitapta ălenen beddua ediyor, elçisi etmiş çok mu ? :D

İşin güzel yanı, bu bedduayı hergün milyonlarca insan tekrarlıyor.

Bunu yaparken de, çok güzel birşey yaptıklarını zannediyorlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Tanrısı, Tebbet Suresinde mălum kitapta ălenen beddua ediyor, elçisi etmiş çok mu ? :D

İşin güzel yanı, bu bedduayı hergün milyonlarca insan tekrarlıyor.

Bunu yaparken de, çok güzel birşey yaptıklarını zannediyorlar.

"İnanmayanı ebediyen yakarım"diyen sadist bir Tanrıdan ne beklersin ki zaten . :D 

İman edenler de hiç empati yapıp düşünmüyorlar.Hem beddua et üzerine cehennemde ebediyen yansın...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...